19" Kiezerslijsten. EEN EN ANDER Aalstersche Bond AALST. Allerhande Nieuws. Geene kiezing heeft er plaats gehad of wij hoorden klachten opreizen van catho- lieken die ofwel op de kiezerslijsten niet ingeschreven zyn ofwel er niet op voor komen met het getal stemmen waartoe ze recht hebben. Op 't oogenblik, in de maanden Juli en Augustus, gebeurt de jaarlijksche herzie ning der kiezerslijsten, en wij sporen dus onze partijgenooten aan welke in deze gevallen verkeeren er kennis van te ge ven aan de heeren Voorzitter of Secre taris hunner Sectie welke het noodige zullen doen om kosteloos hunne inschrij ving te vragen of hun getal stemmen te doen vermeerderen. Indien zij tegenstrevers kennen die op de kiezerslijsten zijn ingeschreven zonder recht of met een grooter getal stemmen gro"ter dan dat waartoe zy wezenlijk recht heb oen, men geve er ook kennis van. Men verlieze uit 't oog niet dat wan neer men klaagt op den dag der kiezing het te laat is. Hoogschool Leuven. Wij vernemen dat de heeren Othon Ghee- raerdts en Karei Moyersoen onzer Stad, leerlingen aan het handels- en consulaire instituut het laatste exaam hebben onder gaan den eerste met de allergrootste onderscheiding, den tweede met satis factie. Proficiat Vorstelijk huwelijk. Alweêr an der nieuws. Nu ia het niet den 9 October, maar op het einde van september, dat de prins trouwt. Van eene omreis in het binnenland is geen spraak. 't Is ditmaal het Journal de Bruxélles, dat dit nieuws meêdeelt. Algemeen stemrecht. De socia listische linkerzij scheen in de tweede zitting van de Kamer eene kwade streek in den zin te hebben. Van der Velde was bekommerd en meer dan ooit in zich zeiven gekeerd een echt samenzweerdersfiguur. De radicalen woelden. Naar 't schijnt spelen zy den rol van onderhandelaars tusschen de socialistische groep en de doctrinaire linkerzijde. Men zou deze moeten overhalen in massa meê te werken aan den ontworpen veldtocht voor het algemeen stemrecht. £en doctrinair heeft, 'naar 't schijnt, geantwoord - Ik doe niet meê gij zet de kwestie vooruit, die ons het meest ver deelt. De onderhandelaar drong niet verder aan. Handelsblad Vlaamsche volksvertegenwoor digers. Van de 110 volksvertegen woordigers die dijnsdag den grondwette- lijken eed aflegden, deden 65 het in 'tFransch, en 45 in 't Vlaamsch waar onder deze van Aalst. Terwiil de-Gentsche catholieke afge- veerdigaen hen vau de Vlaamsche taal bedienden voor 't afleggen van den eed, deed Zijne Doorkluchtigheid Anseele het in 't Fransch. In 't Senaat vond de liberale gekozene van 't arrondissement Kortrijk. M. De- ridder, de taal der boeren van Kerckhove te gemeene, en deed het dan ook in 't Fransch. En zeggen dat de valsche christene democraten de kiezers aanzetten tegen M. de Surmont te stemmen, natuurlijk in 't voordeel van dienzelfden M. Deridder, omdat bij, zeiden zy, tegen het Vlaamsch was 1 O, die groene Judasien I Christenheid en Vlaamschgezindheid, twee remediën om de catholieken te bestrijden, niet waar groene helden. CONGO. Volgens eenen by zonde ren brief, door eenen missionnaris gezon den, zou de influenza als besmettelijke ziekte heerschen in verscheidene Congo- leesche missiën. Een tiental inlandsche geleofsleerlin- gen en een Belgische missionnaris, pater Henri Vanderstraten, zijn reeds aan de ziekte bezweken. Geen prijskampen meer. De Bond der offieieële onderwijzers en on derwijzeressen heeft bij eenparigheid den wensch uitgedrukt, de examen en compo- sitiën, die onder opzicht van opvoeding geen bet minste nut opleveren, te zien afschaffen, door deze toch altyd een ge- maakten uitslag (résultat factice) opleve ren. Een paleis voor prins Albert, Het wetsontwerp, in de Kamers neêrge- legd (zie Senaat) stelt voor, het oud ob servatorium ter beschikking van prins Albert te stellen, heel den duurtijd der regeering van koning Leopold II. In het vertoog der beweegredenen wordt gezegd dat de regeering van oordeel is dat, naar aanleiding van zijn huwelijk, eene der natie toebehoorende gebouwen ter beschikking van prins Albert dient gesteld te worden. De gebouwen en hovingen van het oud observatorium schijnen daarvoor het best geschikt. De Koning neemt op zich, al de kosten van verandering en verbouwing en het gebouw zou dan, na 's KoniDgs dood, blij ven dienen als verblijfplaats voor de koningin-weduwe en prinses ClemeBtine. Zaak Sipido. Het vonnis door de Brabantsche jury in de zaak Sipido en consoorten, uitgesproken, heeft de Eu- gelschen niet voldaan. 't Was te voorzien. Maar wat ze meer nog dan de vrijspraak gestoord heeft, zijn de betoogingen van het publiek dat op het assisenhof aanwezig was, de ovaties, waarvan de vier knapen het voorwerp waren in het Maison du P tuple en de bemerkingen der radicale en socialisti sche bladen. Dat de aanslag ongestraft blijft omdat hij gepleegd is door eenen knaap, die zender oordeel heeft gehandeld, dat zou men strikt genomen nog kunnen begrij pen, maar niettemin moet men de daad betreuren eu schandvlekken. Welnu, niet alleen wordt er niet het minste spijt uitgedrukt, niet de minste afkeuring, maar men viert den melkmuil moordenaar, men maakt er een held van I En 't zijn geen kinderen, die zich aldus gedragen, 't zijn groote menschen, die spreken en schryven alsof zij den aan slag goedkeurden. Dit gedrag is afkeurensweerdig, anti- vaderlandsch. 't Is van aard om België vijandschap zoo niet weérwraak op den bals te halen. De held van den aanslag, Sipido, is met zijnen vader naar Parijs vertrokken, waar hij denkelijk zal blijven tot de tyd verloopen is, dien by in eene Belgische verbeteringsschool zou moeten doorbren- 6en* Hy zal daar inwonen bij een familielid, een oom naar het schijnt, welke hem eene broodwinning zal bezorgen. De omstandigheden van deze vlucht worden door de dagbladen verschillend uitgelegd. Eenigen zeggen dat hij bij vergissing door den brigadier der gendarmen werd losgelaten daar hij eerst nog naar de ge vangenis had moeten worden gebracht om het bevel van aanhouding te moeten heffen anderen beweeren dat de voor zitter zelf zich bij het vrijlaten van Sipido vergiste. Wat er van zij, in assisenzaken is se dert eenige jaren de formaliteit in de ge vangenis na eene vrijspraak niet meer noodig. Het plaatsen van Sipido in eene verbe teringsschool zal dus niet gebeuren, daar er voor dit geval geene uitlevering be staat. De Etoile verhaalt het volgende Den avond na de vrijspraak van het vonnis vroeg de verdediger van Sipido, Mr Spaak, een onderhoud aan M. den minister van justicie, om van hem de volledige vrijstelling van zijn clieënt te bekomen. De minister stond hem dit onderhoud toe voor verleden maandag. Maar zaterdag kreeg de advocaat eenen brief, waardoor hij bij den minister roepen werd. Is het waar, vroeg M. Van den Heuvel, dat Sipido België verlaten heeft Dat is waar, antwoordde Mr Spaak, hy is vertrokken. Dan bestaat het doel van ons on derhoud niet meer, zegde de minister. Inderdaad, zegde Mr Spaak. En hij nam afscheid van M. den minister, der Oudleerlingen van de Broeders der Christelijke Scholen. De leden van den Bond hebben beslo ten, met de vacantie der maand Septem ber, een uitstapje naar Malonne te doen. Ingezien de beslissing in de laatste bond- vergadering genomen, mogen de hiertoe niet ingeschrevene oud-leerlingen die be- geeren mede te gaan, zich laten inschrij ven bij den Z. E. Bestierder, Keizerlijke Plaats, 24, mits lid van den Bond te wor den. Het Comiteit. O CREEMBOTER. Markt 11 Juli. liefd te zijn op de jonge vorstin en eene samenkomst afsprak in eene stad nabij de Belgische grenzen. De brief was geteekend N.t bediende in het middenpostbureel te Brussel. Het stuk werd langs diplomatischen weg naar Brussel gezonden en een onder zoek werd ingesteld. De vermoedens vie len op zekeren N., een uitmuntend be diende, die gelast is met de aanbevolen brieven. Rond het tijdstip waarop die gekke liefdeverklaring werd gedaan, had hij ook eenige dagen verlof gevraagd, om eene reis in Holland te gaan doen Dit verlof werd echter verschoven. 60 kilogrammen ter markt altijd boter te kort prijs fr. 2,75 per kilogr. Wat de werklieden van hunne socialistische leiders te verwachten hebben blijkt duidelyk uit het volgende In het Fransch ministerie zetelt de socialistische hoofdman, gezel Millerand, als minister van handel en nijverheid, in wiens bevoegdheid de belangen der werk lieden vallen. Nu sedert die roode leider minister is, hebben in Frankrijk werkstakingen en onlusten plaats evenals vroeger en er werdeu troepen afgezonden om de orde te handhaven, of zooals de socialisten zeggen om de werklieden te vermoor den. De socialistische comiteiten protestee ren daar luid tegen, en dat van Chalons zegde onder andere, dat de tegenwoordige regeering boo zeer en zelfs nog meer vijandig is aan de werklieden dan al de regeeringen die tot hiertoe aan H bewind zijn geweest. En terwijl trekt gezel Millerand dui zenden en duizenden op, als afgeveerdigde en minister, en, in de wereldtentoonstel ling, stalt zijne vrouw hare rijke juweelen uit, nevens die van baronessen, gravin nen, hertoginnen en prinsessen De socialisten zijn gezworen vijanden van het capitaal. Dat belet echter niet dat gezel Bertrand, die reeds met ver- schillige winstgevende postjes is bedeeld, beheerder is geworden van eene finan- cieële maatschappy ten capitale van vijf millioen frank. Blijkt uit die twee feiten niet klaar dat de werklieden door hunne socialisti sche leiders schoon op stoopjes worden getrokken of, gelijk 't Fondsenblad zegt, bij den neus geleid worden door een aan tal niet heelkundige maar heel....kundige tandentrekkers Nieuwe bankbriefskens. De Na tionale Bank heeft eene nieuwe uitgifte gedaan van briefkens van 20 fr. Zij dragen het jaargetal van 1900 en zijn, voor de teekening, gelijk aan die der uitgifte van 1896. Het papier is veel lichter, dan die van 96, albcowel veel sterker. De oude briefkens zullen uit het ver keer getrokken worden. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Aalst. Begrafenis.Zondag 11. heeft onder eenen buitengewonen tal rijken volkstoeloop de begrafenis plaats gehad vaD de 3 kinders Van Mulders, zoo ongelukkiglijk aan hunne dood geraakt. Van het sterfhuis tot aau onze Sint-Mar- tinuskerk was langs de beide kanten der straten eene menigte samen ge stroomd welke zonder overdrijving op 4 a 5000 personen (vooral veel moeders met kinders) mag geschat worden. Toen de 3 lijkjes uit het huis werden gebracht zag men bij velen de tranen van hunne wan gen biggelen. Onze weesmeisjes welke hiermeê gelast waren, waren zichtbaar aangedaan, ze weenden en vele toeschou wers, welke zich langs de straten bevon den, met haar. Een talrijke stoet mannen uit alle standen der samenleving volgden den lijkstoet. Onder de aanwezigen be merkte men MM. Gheeraerdts, Burge meester, Meert-Schuermans en Baron Leo Bethune, Schepenen R. Moyersoen- Liénart, Paul De Clippele, Leo Geeroms, Fr. De Kooinck, Felix Van den Brempt, Gemeenteraadsleden Vervoort, Commis saris van Politie, enz., en talrijke voor name personen. De Maatschappij - De Catholieke Sterrekensvrienden met ha ren Voorzitter aan 't hoofd, M. Gustaaf Bosteels-De Smeth, was talrijk verte genwoordigd. Dit alles is een klaar bewijs van de algemeene deelneming in de smar ten der zoo beproefde familie. Bij den laatsten duivenwedstrijd, ingericht door de maatschappij Union et Progrès, te Brussel, heeft de eerste duif, van eenen liefhebber van St-Joost-ten- Noode, den afstand tusschen Ruffer (Cha- rente) en Brussel, 750 kilometers, afge legd in 7 uren, dus met eene snelheid van 107 kilometers per uur, op 1800 meters per minuut. De andere duiven kwamen zoo snel toe, dat al de prijzen in een half uur gewonnen waren. Eene scheuring is ontstaan onder de Brusselsche duivenlief hebbers. Onder den naam vau Les Combattants de 1900, (een zonderlinge naam voor duivenvrien- den) is eene maatschappij tot stand ge komen, met het doel, concurrencie te doen aan de inrichters van den grooten prijskamp, die 2 fr. per deelnemende duif doet betalen tot een bedrag van 3000 fr., en verder 1 fr. 25 per duif moer, voor onkosten. In den wedBtrijd van de Combattants wordt slechts 85 cen tiemen voor onkosten gerekend, welk ook het getal der deelnemers weze. Er is geen spraak van eene nieuwe ziekte der Koningin, noch van eene reis naar Ems. Al wat hier over gezegd was, wordt gelogenstraft. De politie van Brussel heeft de hand gelegd op eenen jongen Luikenaar, die verscheidene voorname personen van Brussel bedrogen heeft. Hij zegde zoon van een Antwerpschen reeder te zijn en, op het oogenblik dat hij naar de statie ging om op den trein tc stappen, zijn portemonoaie verloren te hebben. Hij vroeg dan geld om zijne reis te betalen. M. De Mot is zijn laatste slachtoffer ge weest. Dokter X., van Brussel is door eene vergissing van een kind in eene zeer onaangename zaak betrokken, die hare nntknooping voor do rechtbank zal heb ben. Te Vorst werd reeds sedert eenige tijd geklaagd over herhaalde aanslagen, waar van telkens kleine meisjes de slachtoffers waren De politie werd gelast, een oog in 't zeil te houden en een agent, vergezeld van een klein meisje, dat hem moest kennen, plaatste zich op loer. Daar kwam dokter X. voorbij en het meisje duidde hem aan als pleger der aanslagen. De agent sprong op hem toe om hem aan tc houden. Dokter X., die een bezoek ging breugen bij M. Viminet, welke daar een buiten goed bewoont, meende mot eenen straat- roover te doen te hebben en wilde de vlucht nemen. Daarop ontstond een ge vecht, in welke de agent zelfs een revol verschot loste, zoodat de geneesheer, om niets ergers te doen gebeuren, zich einde lijk liet meêleiden. In het politiebureel erkende men den dokter en zag men dat het meisje zich vergist had. De dokter zal tegen de politie een pro ces inspannen,voor onwettige aanhouding. Kolossaal verliefd. Over eeni gen tijd kwam in het paleis van koningin Wilhelmina, te 's Gravenhage een brief aan, waarin de schrijver verklaarde, ver- Men ontdekte ook dat hij over eenigen tyd 780 minnebrieven had gestuurd aan de dochter van een brusselschen ma gistraat. Na geneeskundig onderzoek is hij in een zinneloozengesticht geplaatst. Drinkt 't alom bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Ongeluk op zee. Dooden en ge kwetsten. Een groot ongeluk, op de gekende Antwerpsche sleepboot John Buil, der maatschappij Gerling C1* ge beurd, heeft dijnsdag morgend veel ver slagenheid onder de havenbevolking ge bracht. De boot, maandag avond t'Antwerpen aankomende, had twee dooden en twee gekwetsten aan boord. Ziehier wat er moet gebeurd zijn Op de hoogte van Dungeness vond de bemanning op 't strand een voorwerp met koperen beslag. Het werd aan boord gebracht en de bemanning wilde het koper er met eenen hamer afslaan. De hamerslagen brachten een uitwerk sel te weeg, dat niemand verwacht had eene geweldige ontploffing liet zich hoo- ren en al de mauschappen, acht in getal, vielen door elkaar op het dek neêr. Vier hunner konden, na den eersten schrik opstaan, doch de vier anderen bleven uitgestrekt liggen. Bij na-Ier toezien bleek dat twee hun ner op den slag dood waren. De twee anderen waren zwaar gekwetst, en men overzag nu al de grootte van het ongeluk. De vier nog heelhuids gebleven leden der bemanning brachten nu de John Buil naar Dover, waar de gekwetsten voorloopig verzorgd werden. Vandaar kwam men naar Vlissingen, waar nogmaals geneeskundige hulp werd ingeroepen, en eindelijk kon de boot maandag avond ten 9 lU uren met hare treurige vracht Antwerpen bereiken. Nadere bijzonderheden. Het was zondag namiddag toen de mannen het voorwerp vonden. De kapitein wilde dat-zij het in zee wierpen, maar daar het koperen beslag eene zekere weerde had, wilden zij het er afslaan. Het was de tweede machinist De Groote genaamd, die zich met dit gevaar lijke werk gelastte. Hij bleef bij de ontploffing op den slag dood. De scheepsjongen, William Breems stierf vijf minuten nadien. De twee gekwetsten zijn de stuurman Vincent Amadia en een persoon, die niet tot de bemanning behoord,Philip Thielen. Deze laatste vaarde voor zijn plezier meê, maar verrichtte het werk van stoker. De twee gekwetsten werden naar het gasthuis van Stuivenberg en de twee lijken naar het doodenhuis der Korte Dijkstraat gebracht. De toestand van Thielen is zeer erg. Hij is in stervens ge vaar. De Groote woont te Borgerhout, waar over twee dagen zijne moeder overleed. Breems is woonachtig op de Kraaiwijk. Deze heeft over eenige maanden door een arbeidsongeval zijnen vader verloren. Het schip heeft weinig geleden. Ware het gevonden voorwerp een torpedo ge weest, zooals sommigen beweeren, dan zou cr van de John Buil ongetwijfeld niet veel zijn overgebleven. Het ongeluk heeft in het havenkwar tier groote ontroering teweeggebracht. Al de sleepbooten vlaggen half top. Erge vergiftigingszaak te Brugge. —Aanhouding der léjarige giftmengster. Sedert een jaar hadden de echtgeno ten Claes, herbergiers te Brugge, eene arme 14jarige wees in hunne woning op genomen. Nooit hadden zy iets kwaads aan het meisje bemerkt. Een paar dagen geleden, terwijl zij hun ontbijt namen, bemerkten zij dat hun koffie een zeer bitteren smaak had. De koffie was gereed gemaakt door het meisje. Zij ondervroegen het en wezen op de korrels, die boven op de koffie borrelden. Het meisje antwoordde heel bedaard, dat het ook van den koffie had gedron ken en er niets buitengewoons aan ge proefd bad. De echtgenoten Claes werden onmidde- lijk erg ongesteld en deden den genees heer uit de buurt halen. Deze laatste on derzocht de overblijfsels van den koffie en vond dat er vitriool in gemengd was. Hij diende onmiddelijk een krachtdadig tegenvergif toe, waardoor de echtgenoten Claes buiten gevaar gesteld werden. Het parket, spoedig verwittigd, zond de overblijfsels van den koffie naar het labo ratorium, en het scheikundig onderzoek bevestigde de bestatiging van den dokter. Het meisje, in hechtenis genomen, hield eerst krachtdadig hare onschuld staande, doch eindigde mei te verklaren, dat zy vitriool in den koffie gemengd had, op aanraden harer 22jarige getrouwde zuster. Deze vrouw, door den onderzoeksrech ter ontboden, protesteerde ten zeerste tegen deze beschuldiging. Met elkander geconfronteerd, trok de jongste hare gezegden in en eindigde met te bekennen, dat zij alleen, uit eigen wil, de echtgenoten Claes had willen vergif tigen. Deze laatste hadden, naar het schynt, over eenige dagen aan de wees gezegd, dat zij, gezien baar goed gedrag, heel hunne fortuin zou erven. De kleine giftmengster is aangehouden en in de gevangenis opgesloten. Oppassen als ge naar Parijs gaat Dit is de raad, die de Gazette geeft aan degenen, die do tontoonstolliug wil len bezoeken. Ik kwam, zegt oen vriend, 's avoodj in eene bar, waar aangekondigd staat in groote letters Bock 40 centimes. Wij gingen zitten en eene serveiui bracht ons twee bocks. Hoeveel Twee franks vijftig. Hoe twee franks vijftig En gjj kondigt aan, bocks te verkoopen aan 40 centiemen Dat is de prijs van over daj^ den toog. 's Avonds aan tafel gezeten kost het 1 fr. 26. Men is nu gewaarschuwd. Laaghartige daden.De socialisten hebben te Cerfontaine een syndicaat ge vormd. Alle landbouwwerkers zijn min of meer gedwongen geworden zich hierbjj aan te sluiten, zoodat niet voor minder dan 5 fr. per dag gewerkt wordt. Boven dien eischt men dan nog vier glazen bier, Eenige landbouwers vonden het voordee- liger, machienen aan te schaffen. Waarschijnlijk uit wraak, heeft men twee dergelijke machienen met yzerdraad en nagels trachten onbruikbaar te maken. Bovendien werden drie perenboom» omvergehakt gevonden. De gendarmerie onderzoekt deze zaak. De mijningenieur Gustavo Paul, vu Jumet, die eenig werk in den put Chau- moDcenu had verricht, liet zich met dei ophaalbak weêr naar boven brengen. Plotseling zag de jongen, die hem verge zelde, bij het licht van zijnen lanteera, een bloedstroom, en onmiddellijk viel het lichaam van den ingenieur op den vloer van den ophaalbak neêr. Het hoofd wa er af. Wat er gebeurd was kan men niet gissen en den jongen weet het ook niet Waarschijnlijk heeft de ingenieur, om de signaal bel te laten werken, ten einde au eene hooger gelegen gaanderij te kunna uitstappen, zijn hoofd buiten de leuniaj gestoken en is hij er zoo meê tegen eene» balk gestooten. Dit onderstelt men tea minste, doch niemand zal het waarschijn lijk ooit juist weten. Hij was vrijdenker. Een jaard pastoor, die gewoon was, in eec ezelskarken gezeten, zijne ver afwonend» parochianen te bezoeken, kwam nu voet eenen vrijdenker tegen, die peerd eene wandeling deed. Wel, M. pastoor, riep deze spottend, hoe is 't met don ezel Is hij ziek Neen, hij is dood, was het ant woord. En zonder biechten of berechtec zeker Och ja, vriend by was vrydenker. Een drama op zee. Aan boord van een stoomschip, midden op dei Atlantischen Oceaan, heeft onlangs eene moeder op zaer treurige wyze een kind verloren. Eene dame was daar met hare kinde ren alleen in eene kajuit en dreigde schertsend het jongste kindje, dat mair niet ophield met schreeuwen H Als ge- zoo stout zijt, zullen wij u door het kajuit- vensterken in zee werpen. Eenige oogenblikken later moest zjj even de kajuit verlaten, en toen zij terug kwam, was het jongste kind weg. Waar is het kleintje - vroeg tij ongerust. O, moeder, - was het antwoord, qj was weêr zoo stout en toen hebben vjj haar door het kajuitvensterke in zee ge- Het schip stopte onmiddellijk en vaarde terug om naar het kind te zoeken, maar natuurlijk bleef dat zoeken vruchtelooi. (N. v. d. D.) 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is het beste. CoDgO. Sp oorwegont vangsten Een telegram uit Accra, 8 Juli, meldt dat de ontvangsten der exploitatie bedra gen hebben, in de maand Juni, de som van 1 millioen franks. De Bruxellesville heeft gedurende bet laatste gedeelte harer reis zeer slecht weêr gehad. Van uit de Golf van Gascoüje en vooral in het Kanaal, was het bijzonder slecht. Twee passagiers werden ziek naar Sint- Camillusgasthuis gebracht. MM. Vao Loof, van de Produits du Haut Kassa\ en Van Gysegbem, politiebeambte te Matadi, die door waanzin aangedaan is. Een der passagiers, M. Claus, was ia Congo het slachtoffer van een ongeval. Mot den kolf van zyn geladen geweer eene kokosnoot willende open slaan, ging het schot af en de kogel trof hem in dea arm. Hy is nu genezen. De lading bestaat uit eene kleine 500 ton Congoleescbe producten. De Leopoldville, van Antwerpen naar Congo, is zaterdag Las Palmas voorbij gevaren en de Anversville, van Cungo naar Antwerpen, is denzelfden dag Accra gepasseerd. De laatste boot wordt te Antwerpen den 22 of 23 verwacht.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2