EEN EN ANDER T O.L.V.van LOURDES H. Hart van Montmartre De Volkskamer, heeft zich gister Stad Aelst. AALST. Allerhande Nieuws. Frankrijk. Oostenrijk. Holland. Hongarië. Amerika. Besmettelijke ziekte onder de nulsdieren gedurende de tweede helft der maand Juni.Snotriekte werd vast gesteld op één paard, te Antwerpen, van ambtswege afgemaakt, te Staden, opéén paard, als verdacht afgemaakt. Te Cluy- zen bezweek ééD paard aan deze ziekte, net mond- en klauwzeer werd geconsta teerd in de provinciën wïfvV °P erveD in 3 gemeenten West-Vlaanderen, 4 3 Oost-Vlaanderen, 11 7 Henegouwen, 5 3 Luik 4 4 Luxemburg 3 2 Namen 3 j In de provinciën Antwerpen en Lim bo op één erve. Alhoewel de kwaal niet erg heerseht, toch dienen de veehouders, bij voortdu- kotfpen80 tG Wezen °P bunne iu- Koolziekte werd van den 16 tot einde Juni erkend in 20 gevallen. Tuberculose. Gedurende de maand Juni werden onder het geslacht vee 1451 gevallen erkend aldus te verdoelen Voor de voeding. Goed. Slecht! clinisch aangedaan 14 113 Atgemaakti clinisch verdacht op bevel j (beproefd met tu- berculine) 52 132 Afgemaakt! hebbende gcrea- zond. bevel! geerd 195 25 der over-j hebbende niet ge heid reageerd 1 Officieel Vlaamsch. 'Nen perel aan de kroon van de vertalers vau het Staatsblad, van 14-15 Mei: Wet op de jacht. Wijzigingen Ces éngius ne pourront être placés qu'è l'orifice des terriers. Deze tuigen mogen enkel op het gat van het hol geplaatst worden. Dat nen onkundigen vertaler op 't hol van zijn gat zit, weet iedereoD, maar dat onfiee en terrier gat en hol beteekenen zal iedereen doen schaterlachen, tot zelfs de wilde konijntjes I 42 klachten zijn te Brussel ingeko men tegen financieële maatschappijen. Gesl. voor de beenhouwerij 589 329 Te samen 851 600 Uitvoer van landbouwvoortbreng- selen. Wij herinneren onzen lezers dat er een kantoor voor inlichtingen be treffende den uitvoer van laudbouwvoort- brengselen door het Ministerie van Land bouw ingericht is, te Brussel, Augustij nenstraat, Qr 17. J Men kan er zich schriftelijk en beter nog mondeling toe richten. Eifren. Gslyk het ei, wat de grootte betreft, afwisselt naar de ver schillende soorten dor kiekens, zoo ook is er verschil wat den smaak betreft Deze hangt echter ook van de voeding der kippen af. Kiekens die van kruidige krachtige stoffen leven, brengen smake lijker eieren voort dan die, welke waterig -oedsel genieten. Kiekens, die vrij rond loopen en zachte blaadjes en insekten eten, leggen de beste eierende dooiers zijn dan hooggeel en hebben een fijn aroma. Kiekens, die alleen met gruis aardappels en dergelijke eetwaren gerao- derd worden, kunnen aan bet ei geen aromatischen smaak goten. Kiekens die men opgesloten houdt, moeten daarom bii het voedsel ook rijkelijk groen hebben Overigens heeft een in den winter ge legd ei een anderen smaak, als een, dat ia het vooijaar is gelegd. De reukzin der slakken. Dat elk dier m staat is op de eene of andere wijze zijn voedsel te vinden, komt sterk uit bij de slakken. Deze dieren, het zin nebeeld der langzaamheid, zouden moei lijk kunnen vinden wat ze noodig hebben om te leven, als ze alleen van 't toeval afhankelijk waren. Hun reukzin moet dienen om 't voedsel op te zoeken. Een paar slakken waren door bloomen in mijn woning gekomen, waar ze, nadat de bloemen verwijderd waren, tamelijk radeloos rond kropen. Toen evenwel een mandje salade op den vloer der kamer gezet werd, kwam er leven en beweging De voelers der dieren begonnen levendi" te werken en binnen een kwartier waren alle slakken op weg naar de uitlokkende t saiade. Toen zeer diebt bij waren, zette ik de salade in een anderen hoek der ka mer, en nu veranderden de huisjesdra°ers ook van richting en keerden de koppen naar t lekkere maal. Op den reut der slakten berust oot een middel om ze te vangen, vooral de kelderslakken. Deze zijn vaak even lastig als moeilijk te vernietigen. Legt men evenwel een doek met bier bevochtigd in den kelder, dan kruipen de slakken, die van alle kanten opdagen, er onder en kunnen aldus gemakkelijk gevangen wor den. Het beste middel ze uit tuinen en kelders te verdrijven is ongubluschte kalk. Op zeer aangename wijze raakte ik vroeger reeds bekend met de scherpte van reuk der slakken. Iu de vensterbank stonden een paar potten met aardbeziën die ik op een ochtend totaal afgevreten vond. Aan een witte slijmstreep 0» den muur onder het raam zag ik, dat de slak ken van beneden regelrecht naar boven waren gekropen. De hoogte van 't raam boven den grond bedroeg 4 meters. In den volgenden nacht zette ik de potten met de treurige overblijfselen eene ver dieping hooger en kon den volgenden ochtend vaststellen, dat ze ook hier, re gelrecht van beneden, door de slakken bezocht warenVeldpost). BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het TE PARIJS, van den 21 tot den 30 Augustus 1900 onder 't geestelijk bestuur der Minderbroeders Capucienen. H E E N Vb-lrl Hit Bergen (Hons) en Charleroi, 21 Augustus, vóór middag. Aankomst te Bordeaux, den 22 Augustus tegen 7 uren 's morgeus. Vertrek uit Bordeaux, omstreeks middag. Aankomst te LOURDES, rond 7 's avonds. T E R U G Vertrek uit Lourdes, den 28 Augustus, omstreeks 7 uren 's morgens. Aankomt te PARIJS, den 29 Angnstus om 5 uren 's morgens. Verblijf te Parijs. Vertrek den 29 Augustus, om 10 uren des avonds. In België terug, den 30,Un des morgens. Usa verandert niet van rijtuig noch in do heen- noch ln de terugreis. PRIJZEN DER PLAATS BEWIJZEN. Uit Bergen (Afons) l' kl. 140 fr. 2* kl. 90 fr. 3* klas 60,00 fr. Uit Charleroi. 1* kl. 142 fr. 2° kl. 92 fr. 3* kl. 61,50 fr. Uit Brussel 1* kl. 146 fr. 2* kl. 95 fr. 3* kl. 63,00 fr. Prijzen der verblijf- en andere Dijnsdag onledig gehouden met het onderzoek der kiezine te Verviers. Al de stembrieven zijn op nieuw door de Commissie onderzocht en nageteld geworden en er is uit gebleken dat ue catholieke candidaat M. Borboux gekozen moet verklaard worden in plaats van M. Gierkens, socialist. De linkerzijde stelae de eenvoudige verbreking voor der gausche kiezing doch het voorstel werd verworpen. De dagbladen kondigen aan dat M. De Backer het ministerie gaat interpelleeren over t geval van den rooden socialist F abri, onlangs door de rechterlijke Macht veroordeeld. Als 't waar is, zal 't V" gaven. Een nieuw serum. Naar men zegt zou de oppergeueesheer der Red Star Line, Dr de hraysses, een nieuw serum tegen de tuberculose gevonden bebbeu Dit serum, getrokken uit dierlijke en plantaardige zelfstandigheden, zou in de genomen proefnemingen tot de beste uit slagen geleid hebben. Nieuws proefnemingen zuilen worden gedaan. Razernij. Al de gemeenteoverhe den hebben van wege 't ministerie van Landbouw de noodige veorschriften ont vangen aangaande de te nemen maatre gelen in geval van razernij of wanneer er verdachte feiten voorkomen. ElzaBser-Chineesch. Tc gele genheid van de verwikkelingen in China is in Elzasser kringen een anecdote opge rakeld, die tijdens den oorlog van Napo leon legeo China in 1860 veel gelach heeft verwekt. De Frauschen lagen vóór Pekincr in bivak, en onder ben bevonden zich ook twee Elzassers met een Franscbman ge meenschappelijk in één tent. Een der beide Elzassers sliep wat lang toen hij ontwaakte, waren zijn cameraden al op en vrooiijk met elkander aan het praten' Zijn oogen wrijvend, vroeg de Elzasser aan zijnen cameraad in elzasser dialect Schang scheint d'Sune schunn, (Jan schijnt de zon al Jan antwoordde Ja d Sunn scheint schun lang (Ja, Jan dé zon schijnt al laDg). Den toeluisterenden r ransebman klonken de klanken totaal Chineesch in de ooren, en bij riep dus verbaasd uit - Dat is toch verbazend die verduivelde Elzassers kennen alles du spreken ze waarachtig ook al Chi neesch. - Op de bedreigingen van revolutie die de rooden en groenen gedurig laten hooreu heeft Minister de Trooz, op het banket te Leuven ingericht ter eere der catholieke gekozenen, de volgende ge ruststellende verklaring afgelegd Terwijl de bekommeringen der rech terzij en der r6geering, natuurlijk gewijd zijn aan de hervormingen en verbeterin gen van verschillenden aard, welke door het land worden gevraagd terwijl men onderzoek doet naar wijze, practische, gematigde oplossingen, aan belangrijke vraagstukken te geven, onder welke ik zal noemen de militaire kwestie, de onderwijzerspensioenen, het wetsontwerp op de herstelling der werkongevallen, ge sproten uit den helderen ondernemings geest van onzen vriend, den heerNyssens, de Zondagrust en zooveel andere terwyl uat alles den iever zou moeten verwekken van alle vaderlanders droomen de socialisten van niets anders dan België in nieuwe beroerten te werpen en ons voor den keus te plaatsen tussehen de herziening of de revolutie. Zij kennen slecht de openbare meeniug zij die zich inbeelden dat het geweld vol doende zou zijn om aan het land den wil van eene minderheid op te dringen. De regeering versterkt door de onlangs ver nieuwde uitspraak van het kiezerskorps, onmiddelijk na de toepassing van eene hervorming, door de oppositiepartijen zeiven als rechtveerdig en billyk erkend, weet boeverre hare plichten en hare ver antwoordelijkheid strekken. Met andere woorden de regeering is niet van zin zich door het gewoel in de Kamer of door den oproer in de straat wet te laten voorschrijven. HOG T£ VOKGKN BIJ GEMELDE KOSTEN l 100 fr. in 1* klas. 65 fr. in 2' en 3' klas. De personen die in 2' en 3* klas reizen, kun nen ook hunne verblijfkosten in 1' kl. nemen. De lijsten zullen den l,n Augustus gesloten worden. In geval van belet kunnen dn ge storte gelden tot daags voor het vertrek terug gegeven worden. De prijzen worden met 5 fr. verhoogd voor de bedevaarders die zich na den 1" Augustus laten inschrijven. lenEeD geDee8heer zal de bedevaart vergezel- ZIEKEN. Zieke personen worden ver zocht ons een geneeskundig getuigschrift te zenden, ten minste veertien dagen voor het vertrek. INLICHTINGEN EN INSCHRIJVINGEN Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich te Aalst tot C. Van de Pu£e- Goossens, Uitgever van Den Denderbode. De Burgemeester der Stad Aelst, maakt bekend aan eenieder dat de inschrijviogs- lijsten voor het nationaal geschenk aan te bieden aan hunne koninklijke Hoog heden den Prins Albrecht van België en de Hertogin Elizabeth in Beieren, ter ge legenheid van hun huwelijk, uedergelegd zijn op het Stadssecretariaat ten Stad- huize, alwaar men het bedrag der in schrijving kan toesturen. Aelst, den 13 Juli 1900. De Burgemeester M.-L. Gheeraerdts. CREEMBOTEB. Markt van Woensdag 18 Juli. O 100 kilogrammen ter markt; HT V9el boter to kort prys fr. 2,70 per kilogr. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Lteum. Te gelegenheid der inhuldiging vau den Doorlucbtigen Stich ter van ous Vorstelijk Stamhuis zal er op Zaterdag 21 Juli aanst., om 11 V* uren 's voormiddags, in onze S* Martinus- kerk, een plechtig Te Deum gezongen w?,rde? w®lk door de burgerlijke en militaire Overheden zal bijgewooud wor- Kindermoord. Zondag heeft men te Audegem, bij Deudermoude, het lijk van een pasgeboren kind ontdekt, dat verborgen was in eene schuit met vodden geladen, komende van Antwerpen. Het parket is maandag ter plaats ge- wdest. Op dit oogenblik zijn nog drie andere zaken van kindermoord in onderzoek op het parket van Dendermonde eene van Dendermonde, eene van Exaarde, eene van Meire. Gevonden schat. Sinds eenige dagen kon men in de groote Fransche jazetten van Brussel lezen, dat te Ber- aere- bij - Dendermonde een verborgen schat ontdekt was. De eenen beweerden dat er wel 80,000 frank gevonden waren anderen vergenoegden zich met 20.000 frank. Zij waren zoo goed ingelicht dat zij mededeelden, dat verscheidene munt stukken ODtdekt waren van de vijftiende en zestiende eeuw. Meu kan denken dat de liefhebbers van oudheden reeds op hunne hoede waren I Ziehier wat er eigenlyk zou gebeurd zijn Twee werklieden waren bezig aan de afbraak eener school, toebehoord heb bende aan jufvrouw Clementine Bouwens, sinds eenige maanden overleden, en thans den eigendom zijede van hare erfgename jufvrouw Zaman. Jufvrouw Bouwcds was gekend voor hare groote rijkdommen. Een komplotje werd gemaakt tussehen de werklieden, en eensklaps riep een hun ner uit Ah hier is de schat - terwijl hij wegvluchtte met een ijzeren pot, die mets anders bevatte, dan eenige stukken ijzer of koper. Alzoo doorliep hij de ge meente, en de mare verspreidde zich alras dat er verscheidene duizenden fr ontdekt waren I De vinder van den schat, speelde zijne rol opperbest. Hij nam een ernstig uiter lijk aan, hij gaf eene ronde aan de muzi kanten gedurende eene repetitie, en werd reeds op eene serenade vergast. Zelfs aan zijnen broeder, welke zyn deel vroeg van de vondst antwoordde hij geheimzinni» - Zij braaf jongen, ge zult 1000 frank nebben. Doch de vroegere eigenares dier school verstond die leute alzoo Diet. De veld wachter eener naburige gemeente werd naar hier gezouden tot inlichtingen, en zelfs werd, zoo het schijnt, een brief naar het parket gezonden om haar deel van dien schat te eischen, by zooverre dat de zaak in de handen is der policie. Of er te Berlaere gelachen werd met die - farce hoeft niet gezegd te wordeD. De militiezaal van het stadhuis te Brussel zal versierd worden met een pa neel voorstellende het vertrek der dorps- lotelingen naar het regiment. De com missie van Scboone Kuusten des gemeen- teraads heeft de schilderij, een werk van Leon Fredericq, goedgekeurd. Wij weten niet hoe de artist zyn werk heeft opgevat, maar wij zouden wel eens willen weten of hy soms ook zinspeelt op de tranen der ouders, op de verwoeste toekomsten der jongelingen, en andere schoonheden, die in deze militiezaal hunnen oorsprong vin- Ken valschmunler zond zyn zoontje met een vijffrankstuk naar eeuen winke lier. Deze wierp bet geldstuk op den toog en zegde tot den jongen Ik twijfel er aan of dit vijffrankstuk wel echt is, jou gen. Jongen. Ja, toch, want mijn vader heeft het zelf gemaakt. ~~'t Leuvensbier der brouwerij Druwé. is het beste. Zaterdag morgeud is M. de minis ter van spoorwegen in de Noordstatie te Brussel gekomen en hepft er, na een kort gesprek met epnige beambteD, plaats ge nomen op de lokomotief van den trein die naar Kortrijk reed. Hij hanteerde de ma- chienen, deed de stoomfluit werken en otte op de signalen voor het vertragen of het stoppen van den trein en deze kwam op het reglementaire uur te Kortrijk aan M. Liebaert overhandigde bij het afstap pen eenen goeden drinkpenning aan den machinist. Maandag namiddag, ten 4 uren ongeveer, ontlastte zich een onweêr boven de stad Oostende. Rommelend grolde de donder meer dan een uur laug, terwijl schitterende bliksemstralen het lucht ruim doorkliefden. Nu en dan regende het dat het goot en kwam een weldadige zeebries de benauwde hitte, welke hier aan den oever der zee, niet minder zwaar drukte dan in het binnenland, verdrijven. Nog is de lucht Diet geheel gezuiverd, zoo dat het vermoeden gewettigd is, dat we den nacht of morgen uiterlijk eene her haling krygen vau hetgeen, waarop wij dezen namiddag onthaald werden. Te Heyst-aan-Zee is eene belang rijke ontdekking gedaan van oude muuten namelijk met de beeltenissen van Lode- wijk van Male, Philip de Stoute en Wen- ceslas, hertog van Brabant. Dejury voor de aanstaande assisen van Henegouw, zal nog nooit zoo voor naam samengesteld zijn als voor den aan staanden trimester. Inderdaad op de le denlijst leest men MM. Leroy, Leopold, gepensionneerde, en Prins, Albert, nota ris. Verleden week overleed te Luik eeu bakkersgast, De W.... genaamd. Hij werd s morgens dood in zijn bed gevonden. Op het oogenblik dat men hem ging be graven, kwam het parket een onderzoek doen Daar de oorzaak der dood en eene lijkschouwing had plaats. De wetsdokters stelden vast dat de dood veroorzaakt was door eenen slag, dien de man op het hoofd had bekomen en zater dag werd de weduwe aangehouden. Zij bekeude dat zij maandag met haren man getwist had eu dat zij hem met eenen borstel een slag op het hoofd had toege bracht. Eenige uren later was hij dood De vrouw is in de gevangenis opge: ten. (Courrier de Bruxeïlès). _Drinkt 't alombekende Leuvensbier der Brouwery Druwé, Aalst. Een lijkstoet reed te Cuesmes naar de kerk Een aanwezige, ziende dat eene kar in den weg stond, nam bet peerd bij den teugel om plaats te maken, doch zon der het te meten wierp hij hierdoor zijn zoontje om, zoodat het kind onder een der wielen viel en op den slag dood bleef. Een groot banket, waaraan 600 per sonen deel maakten, werd zondag te Charleroi de catholieke gekozenen en de candidaten van 27 Mei aaugeboden. De toost aan den Koning werd beantwoord door M. den gouverneur. De geestdrift was groot en elk was het eens om te zeg gen dat nooit een catholiek feest aldaar zoowel gelukt was. Te Hornu is een werkman in eenen mynput gevallen, 200 meters diep, door het omklinken van den bak, waarin hij zich bevond. Dezelfde weikman werd over twee jaar bijna hetzelfde slachtoffer van eene grauwvuurontploffiug. Thans was hij od den slag dood. v F Te Dour stortte het dak eener gaanderij in. De porion had den tijd zich te reddeD, doch drie anderen werden onder de in stortende massa bedolven. Nog slechts een werd er levend van on der uitgehaald. Een der dooden was gepletterd de andere, oeschermd door een rotsblok was verstikt. De toestand van den gekwetste is heel erg. Een inwoner van Aarlen, die in zijnen hof opzoekingen deed naar eene pyp, die een vriend verloren had, vond een pak, bevattende een kinderlijkje. Het hoofdje was in een blauwen voorschoot gewikkeld, waarvan de handen gediend hadden om het wichtje te wurgen. De misdaad moet ten minste reeds eene M. Uytenbogaert zelf werd gewond bij een apotheker ingedragen. Jhr. Brantscn liet zich eveneens ge wond per rytuig naar bet Diaconessen- buis brengen. JSr in geloopen. Een jonge heer die met familie uit het buitenland de tenl teonstelling van Parijs bezocht en in een Fransch hotel dineerde, zat aan tafel naast eene zeer levendige Frangaise; bij vergissing had men bij haar couvert geen brood gegeven. Zonder erg zeide de jonge heer Vouloz-vous partager mon pain, mademoiselle - (Wil gij mijn brood deo- leu, mejufvrouw). Hevig bloosde zij en toen gaf zij ten EDtwoord - U faut d'abord, monsieur que je demaade la permission a maman..' (Dau moet ik eerst verlof aan mama vra gen, mijnheer). Ilij begreep in 't eerst niet, waarom zij de permissie van mama noodig had om een stukje brood aan te uemen; mnar weldra werd het hem duidelijk gemaakt dat de Franschen met partager mon paiu - niets meer of miuder bedoelen dan huis en haardstede - met andere woorden dat hy baar ten huwelijk «e- vraagd had. Melaatschen. Hot - Tijdschr. v Gez. - ontleent aau het Brit. med. Jour nal - het volgende Er bevinden zich in Fraukrijk 400 me laatschen, waarvan 250 in Bretagne, de Pyreneeën en aan de zuidkust en 150 te Parijs. De iaatsten zijd meestal militairen amhtouaren, zendelingen en verpleegsteri' die iu de koloniën besmet zijn. Er heeft zich eene commissie tot be strijding der lepra gevormd, onder leiding van D'Santon. een Benedictijn, die tevens als geneesheer verre studiereizen op dit gebied gemaakt heeft. Na overleg met den Conseil d'Hygiène cn met toe stemming der regeering heeft hij iu de Vogezen een stukgrond verkregen, waar op hij eeu sanatorium voor melaatschen zal stichten onder den naam van sanato rium S* Martin. Naar aanleiding hiervan kan worden meegedeeld, dat de grootste lepra kolonie ter wereld te Molokai, 1101 zieken telt, waarvan 625 mannen 984 zyn op Hawaï geboren, 62 kleurlingen, 37 Chineezen, o Amencanen en 12 Europeanen. De hitte te Parijs. Maandag be reikte de warmtemeter te Parijs, 35 gra den in de schaduw; Meer dan twintig personen kregen zonneslagen. Verschei dene eindigden met den dood. Twee per sonen zijn op straat doodgevallen. U.UV.V „vu UIIUJIK J maand geleden gepleegd zijn. Ontploffing eener automobiel. Zater dag namiddag werd op de Plompetoren- gracht te Utrecht eene ontploffing ge hoord. Op t zelfde oogenblik sloegen de vlammen uit de fabriek der Electro-tech- msche inrichting, firma Uytenbogaert. Bij beproeven van een automobiel van jhr. Brantsen vau de Zijp, die daarbij te genwoordig was, is de vlam in den benzi neketel geslagen. Het geheele voorgebouw braadde uit. Een der werklieden, H. Van Eek v. d. Sluys, sprong brandende op de straat en overleed eenige oogcnblikken later. Een ander, Leyendekker, werd zwaar gewond naar het gasthuis vervoerd. Ongelukken in de bergen. Op den Grossvenediger zijn zaterdag nabij de Prager hut twee toeristen onder eene sneeuwlawieu begraven. Beide zijn dood. Men heeft de lijken nog niet kunnen bergeD. Kapitein Max Muller, uit Dresden, die op huwelijksreis was, bad met zijne jonge vrouw den Beuuer bestegen en kreeg in de Geraer hut eene hersenontsteking, waaraan hij een paar dagen later stierf. Zyne achttienjarige weduwe moest naar beneden gedragen worden. In het Hongaarsche dorp Kressa was een rijke boer, Gaja, gestorven, en vol gens oude gewoonte, werd er een lijkmaal gehouden. Terwyl nu bloed verwanten en geburen druk aan het smullen waren werd iu de kamer waar het lijk rustte.' een gedommel gehoord. Verschrikt keek men op en in de deur zag men den schijn- doode staan, gewikkeld in zijn lijkkleed. Een schrik maakte zich van aanwezigen meester, die onder de tafel kropen en zich in alle hoeken en gaten trachtten te verbergen. Gaja deed alle moeite om de ver schrikten weêr tot bedaren te krijgen hun toeroepende dat hij niet dood was en meê wilde eten. Zoo gezegd zoo gedaan, het eten en de wijn smaakten best en zoo werd de dood gewaande langzamerhand stomdronken. Maar het zou toch slecht afloopen, want te midden van het plezier kwam de boerin binnen toen die haar man in lijkgewaad in dronken staat aan tafel zag, schrikte zij zoo dat zij er van stierf. Aanslag op eenen trein. Een bru tale aanslag is woensdagmorgend op eenen trein gepleegd, die 30 millioen dollars in goud van Washington naar New-York moest brengen. Bij Philadelphia ontspoorde de trein door kwaadwilligheid en stortte de loco motief om. Als door een wonder bekwam niemand eenig letsel en kon dadelyk eene waaht om den wagen gevormd worden, waarin zich het goud bevond. In het na- bijzijnde boscb zag men verschillende bandieten, die naar den trein loerden. Men schrijft den aanslag toe aan een zekere Allen Vickers, een jeugdige schurk van veel beruchtheid. Hij heeft zeer goede manieren, bezit fortuin en is van goede familie. Zijn grootvader was gouverneur van Maryland. Kranige misses. Drie jonge meisjes hebben voor de aardigheid een sneltrein bestuurd van Kansas City naar Oklahoma en 't er uitmuntend afgebracht. De eene deed dienst als machiniste, dé andere als stookster de derde hielp op allerlei wijze. De trein vloog met eene snelheid van 96 kilometers in het uur en de lijn is oen der gevaarlykste in Ame rica. De waaghaalsjes behooren tot de hoogste kringen van New-York.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2