kiezÏIngejN EEN EN ANDER VOLLEN AFLAAT AALST. Allerhande Nieuws. Abonnementen voor 8 dagen. Wij vernemen dat de abonnementen van 8 dagen reeds van af 1 Augusti in werking zullen treden. Nieuwe veeziekten. Te Rheinen in Zwitserland vertoont zich sedert eeni- gen tijd eene eigenaardige, tot nu toe on bekende ziekte. Het eerste aangetaste stuk rundvee vertoonde aan den steert een uitslag, die zich tot eene ziekte met doodelijken afloop ontwikkelde. Ondanks wetenschappelijke behande ling werd een aantal koeien onder gelijke verschijnselen aangetast, zoodat er thans zeven ouder behandeling zijn. Opvallend daaibij is, dat de man, die de dieren ver- plr<>gt, ook de ziekte schijnt gekregen te hebben, daar zijn gezicht duidelijk sporen da rvan vertoont. Over eene andere, eveneens nog raad selachtige veeziekte, die zich in Frankrijk van lieverlede over 47 departementen heeft uitgebreid, en wegens hare groote besmettelijkheid en haar eerste verloop groote bezorgdheid verwekte, doen ver schillende berichten in de Fransche bla den de ronde. Zy is echter naar alle waarschijnlijk heid niet dezelfde als de bovenbedoelde, want er wordt uitdrukkelijk bij vermeld dat in Frankrijk geen gevaar voor de ver plegers is opgemerkt en dat het vleesch der zieke dieren zonder gevaar kan geëten worden. Bij deze laatste ziekte treed eerst koorts op, dan verschijnt op de slijmhuid in den mond of op de borst, in de hevig ste gevallen ook op de ademhalings- en verteeringsorganen, een eigenaardige sponsachtige uitslag. Do ziekte tast rundvee, schapen, geiten en varkens aan. Hare besmettelijkheid moet zeer groot zijn. Menschen, die van den eenen stal naar den anderen gaan, ook honden en katten, die zelf voor do ziekte onaantastbaar zijn, breugen de besmetting over. De Parijsche veeartsen beschouwen voorloopig als eenig middel tot bestrijding der ziekte, alle weiden, waarop zieke dieren geloopeu hebben, zorgvuldig af te sluiten. Geene wereldtentoonstelling in 1906.Het is hoogst waarschijnlijk dat de regeering nog al eens zal nadenken, alvorens hare geldelijke tusschenkomst te beloven voor do algemeene tentoonstel ling, die de Brusselaars in 1905, ter ge legenheid van het 75jarig jubelfeest der Belgische onafhankelijkheid willen in richten. De financieele ramp, welke de tentoon stelling van Parijs te gemoet gaat, zou het ministerie aanleiding tot voorzichtig heid geven. En daar is inderdaad wel reden toe. Rechts af rijden. (Eene waarschu wing voor de voerlieden en koetsiers). Wij lezen in het Fondsenblad Sedert 9 maanden is de wet in voege, die voorschrijft rechts af te zetten en nog altijd zetten de voerlieden links af. Men heeft beroep gedaan op hunnen goeden wil, men heeft hen de wet uitge deeld en niets heeft geholpen. Dat inziende heeft de politie bevel ge kregen streng te zijn en sedert 1 Juli, dus in 22 dagen, zijn er 247 voerlieden in overtreding genomen. Dus rechts rijden, wilt ge niet geboet worden. De maatschappij van ouderlingen bijstand Bediendenpensioenkas, ge vestigd te Gent, koffiehuis De Lelie, Scbouwburgstraat, richt, met toestem ming der bevoegde overheden, eenen grooten tombola in ten voordeele van het pensioen voor de oude werkers. Deze tombola bevat voor meer dan vier duizend frank prijzeo,bestaande uit stads- obligatiën en kostelijke voorwerpen. De loten kosten slechts 10 centiemen. De maatschappij looft insgelijks eene premie uit van 200 frank voor het beste antwoord op de volgeude vraag - Welk is het beste middel om een vol- b doend pensioen te verschaffen aan alle b werkers, wanneer ouderdom of gebrek- - kelijfcheid hen niet meer toelaten in hun - onderhoud te voorzien De vereischte voorwaarden om op gel dige wijze aan dezen wedstrijd te kunnen deelnemen zullen, met al de inlichtingen, medegedeeld worden aau degenen welke het schriftelijk vragen aan het bestuur der maatschappij. Wy raden aan iedereen, die bezorgd is voor zijne toekomst, in de mate zijns ver mogens mede te helpen aan de propa ganda van dit echt verstandig en vooruit ziend werk, hetzij door loten te koopen van den tombola, hetzij door op de prijs vraag te antwoorden. Het is een-recht verstandig man Die werken en die sparen kan. De hertwerking gedurende de nacht. Het bedekken van het li chaam gedurende de nachtrust met een dekbed, dekens of iets dergelijks heeft tot oogmerk aan het organism het behoud te verzekeren der hoeveelheid warmte, die anders tengevolge van den in den slaap vertraagden bloedsomloop zou ver loren gaan. By horizontale houding van het lichaam doet het hert per minuut tien slagen min der dan bij rechtstaande houding, wat dus per uur 600 slagen minder uitmaakt. In de acht uren, welke men gemiddeld gewoon is te slapen, worden dus het hert nagenoeg 5000 samentrekkingen be spaard. Daar het nu met eiken slag 150 gram bloed voortstuwt, brengt bet in den nacht 750,000 gram bloed minder in be weging dan gedurende gelijke tijdruimte over dag. Daar nu de lichaamswarmte van de sterkte van den bloedsomloop afhangt en bet bloed veel langzamer door de aderen stroomt, als men uitgestrekt daar neder- ligt, moet de hoeveelheid warmte, die door den zwakkeren bloedsomloop gemist wordt, vergoed worden door byzondere bedekking van het lichaam, waardoor de warmtcuitstraling wordt verhinderd. De ouden zal men eeren, De jongen zal men leeren, De wyzen zal men vragen, De dwazen zal men verdragen. v Boycotteering. Een M. J. E. Mac Manus heeft in Daily Express een hevig artikel tegen België doen verschynen. Hij smeekt zijne landgenooten toch hun geld niet te gaan verteren in Oostende en Brussel, in het land waar men de vrij spraak van Sipido toejuichte, de koningin beleedigdo en Dr Leyds onthaalde. Ook naar Parys mogen de Engelsche toeristen niet gaan. Kortom, we staan leelijk op het wart toeksken der Engelschen. In brandschieten van sodani- traat. M. de voorzitter Gillis, deelt het volgende belangwekkend feit meê Over eenige dagen vervoerde een dienst knecht eene kar met sodanitraat geladen. Nadat hij een uur wegs had afgelegd, bemerkte hij dat de kar in brand kwam. Hij verhaaste zich het zout te lossen een zak nitraat was aan 't branden, daarbij zoo een dichten rook verspreidende dat personen, twintig minuten verder, meen den een gebouw te zien branden. Het schijnt dat men nog elders feiten van dien aard heeft aangestipt en dit is goed mogelijk. Het sodanitraat is een oxydeerend lichaam, 't is te zeggen een lichaam dat zuurstof kan afzetten, noodig tot de verbranding van zekere stoffen. Bij die ontbinding ontstaat tevens veel warmte. Vandaar dat de sodanitraat, op brandend bout of kolen geworpen, zich met geknetter ontbindt, en deze met glinsterende sprankels heviger doet vlam men. Ook wordt het sodanitraat gebruikt om zekere soorten van buskruit te maken, die onder anderen in de potaschmijnen van Stassfurt benuttigd worden. Het sodanitraat doordringt de zakken en, in gunstige omstandigheden, kunnen deze dan ook gemakkelijk vuur vatten, 't Is wellicht hetgeen gebeurde in boven aangehaald geval. Eu de warmte, die door de verbranding van een zak wordt voort gebracht, kan somtijds wel wat nitraat doen ontploffen. Aldus heeft men in de suikerfabrieken, bij het koken van sap dat veel nitraat behelsde, weieens erge ontploffingen, waarbij zelfs menschen het leven verloren, zien plaats grijpen. Het sodanitraat moet men altoos in drooge, gesloten plaatsen bewaren. Men mag het niet laten beregenen of vochtig worden, 't zij in het magazijn of by 't ver voer, om verscheidene redenen. En bij 't vervoeren in den zomer is het geraad zaam, dit zout met een zeildoek te bedek ken, opdat de heete zonnestralen mogelijk de zakken niet zouden kunnen doen ontvlammen. TLRXFEE8T. Zondag 5 Augustus aanstaande, zal 't Zomerfeest der Catholieke Turners «Willen is kunnen van Sl Jozefsparochie plaatsheb ben, om 4 uren 's avonds, op den koer der Patronage, met de medehulp der Faofarenafdeeling - Eendracht maakt macht. Het feest belooft allerprachtigst te zijn. De oefeningen waarmede de Turnkring prijs gewonnen heeft tot Binche en Ronsse zullen uitgevoerd worden. PROGRAMMA: 1* DEEL. 1* OptochtmarBch en gezamenlijke vrije oefeningen van het IX* Bondfeest, Ronsse, met begeleiding van Fanfaren door al de Turners. 2° Gezamenlijke oefeningen aan de ringen, door volwassenen. 3° Schermoefeningen met grooten stok, door volwassenen, (2* prijs Ronsse). 4° Gezamenlijke oefeningen aan 2 evenw. baren door volwassenen. 5° Plastische houdingen: Eene verkooping, een balspel, enz. 2* DEEL 1° Reeks zinnebeeldige vrije oefeningen voorstellende De verdediging van het Vaan del, n uitgevoerd door volwassen, (1* prys Binche). j 2° Kun8tturnen aan Rek, (2* prijs Binche). 3° St&afoefeningen, met begeleiding van i muziek en zang door de leerlingen. 4° Schermoefening met geweer, door vol wassen, (1* prijs Binche). 5° Reeks Pyramiden zonder tuigen, (2* prijs Ronsse). Verheerlijking. PRIJZEN DER PLAATSEN 1* pl. 2 fr. 2* pl. 1 fr. 3* pl. 0,50 fr. Men tal kaarten ten huize komen aanbieden. Gedurige Aanbidding en in de Kerk van het Gasthuis, binnen de Stad Aalst. Zondag 29 Juli, volle aflaat, toepas selijk aan de geloovige Zielen in het Vage vuur, voor allen die gebiecht en gecom- municeert hebbende, zullen in de voor noemde kerk bidden volgens de gewoon lijke intentie van onze Moeder de H. Kerk. De diensten zullen beginnen ten 6 en half uren 's morgens de eerste Mis; de plechtige Mis ten 7 on half uren; om 5 en half uren namiddag, het Sermoen door den eerweerden heer Deken dezer stad en daarna het Lof. Alles tot meerdere eere en glorie Gods in het H. Sacrament des Autaars. o CREEMBOTER. Markt van Woensdag 25 Juli. o 100 kilogrammen ter markt; altijd veel boter te kort prys fr. 2,70 per kilogr. Zonderlinge processen. De streek waar Brussel-zeehaven wordt ge maakt, behoort nog slechts sedert korten tijd bij het giondgebied der hoofdstad. Zoodra de aanhechting gebeurd was vroegen de bewoners dier slecht gekas seide en kromme straten allerhande ver beteringen aan de wegenis en sommigen gingen zelfs zoo verre, bij rijtuigongeval len, vergoeding te eischen voor beschadi ging van materieel. STAD AELST voor den Gemeenteraad. 26 AUGUSTI 1 900. BERICHT. Het College van Burgemeester en Sche penen Ingevolge het besluit door den Gemeen teraad genomen in zitting van 20 Juli 1900, heeft de eer de Kiezers-nij verheids- bazen der Stad Aelst bekend te maken, dat er zal overgegaan worden op Zondag 26 Augusti 1900 tot de verkiezing van een toegevoegd Gemeenteraadslid in bet kiezerskorps der Nijverheidsbazen in ver vangingvan M.L. Boterbergh. De kiezers worden verzocht zich te be geven, om deel te nemen aan de stem ming, op Zondag 26 Augusti 1900, van 8 uren 's morgens tot 1 ure namiddag, ten Stadhuize, Groote Feestzaal. De kiezers, die hunnen byeenroepin^s- brief niet zouden ontvangen hebben vóór gemelden dag, zullen hem mogen afhalen ten Stadhuize, Bevolkingsbureel tot ge zegden dag 's middags. Te Aelst den 23 Juli 1900. De Burgemeester en Schepenen De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts. Osc. Reynteas. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. Aalst. De heer Walpot, sedert 12 jaren leeraar aan onze stedelijke Muziek school en muziekmeester onzer Konink lijke Harmonie Al groeiendbloeiend' is muziekmeester benoemd van het 1® Gidsen, in vervanging van den heerSimar. Het zal niet beletten dat de heer Wal pot zijne bedieningen hier te Aalst zal blijven waarnemen. Onze beste gelukwenscben. Aalst, Smartelijk ongeluk. Zaterdag 11. had M. Camiel De Witte, zinkbewerker en loodgieter, wonende by zijnen vader M. Leopold De Witte, Lange Zoutstraat, verschillige koopwaren ont vangen en onder anderen twee kruiken naphta. Deze twee kruiken waren in den kelder geplaatst, doch eene der twee bad een lekje langswaar het gevaarlijk vocht ontsnapte. Dit veroorzaakte naphtadam- pen die bij aanraking van vuur ontploffing en brand veroorzaken. M. Cam. De Witte had door de beslommering van 't werk den tijd niet gevonden in den dag het lekje te stoppen en 't was dus eerst rond 9 en half uren 's avonds toen zijn vader en het by hen inwonende gezin van zyn broe der Frans ter ruste waren, dat hij er den tijd toe vondt. Toen bij met eene bran dende lamp den kelder wilde intreden hadden er bij 't openen der deur twee ontploffingen plaats. De kelderdeur werd uit bare hengsels gerukt en al de ruiten der vensters van de achtergebouwen uit geslagen. 't Vuur deelde zich aan zijne kleederen meê. M. A. De Bolle en zijne echtgenoote welke in hunnen hof gezeten waren, sprongen bij 't hooren der ont ploffingen recht en op hunnen binnen koer gekomen hoorde zij hulp roepen en op 't poortje kloppen dat uitgeeft in den doorgang nevens 't huis De Witte. Toen hij opende bevond hij zich voor M. Cam. De Witte die van 't hoofd tot do voeten in 't vuur stond. Intusschen was zijne zuster, Juffer Constancia De Bolle, ter hulp gekomen en beide met gevaar van zeiven door 't vuur aangetast te wor den, trokken de brandende kleeren van 't lijf des ongelukkigen. Mejuffer De Bolle bestreek de brandwonden met fijn olie en wikkelde de ongelukkige in eene nieuwe sargie. Andere toegesnelde buren goten hem eenige emmers water over 't lijf. 't Vuur was uitgedoofd maar had reeds doodelijke wonden veroorzaakt. De geneesheeren Grégoire en Van de Velde oordeelden het noodzakelijk de on gelukkige naar 't hospitaal over te voeren alwaar hem de zorgen zouden worden toe gediend die hij 't huis niet of heel moei lijk kon verkrijgen. Een der heeren geneesheeren beweerde dat men hem niet had ontkleed met de noodige voorzichtigheid, dat men op vele fdaatsen bet vel had afgerukt, 't Vel ver iet de wonden door 't bestrijken met olie. Maar wij zouden graag willen weten wat de voorzichtigheid in dergelijk geval voor schrijft en of zelfs een geneesheer die voorschriften van voorzichtigheid zou kunnen te werk stellen als hij, zoo op 't onverwachts, voor een persoon staat die van 't hoofd tot de voeten in vuur en vlam staat In alle geval Mijnheer en Mejuffer De Bolle hebben pijn-lijke brandwonden aan de handen bekomen en bij deze laatste zijn ze het ergst. Het slachtoffer is zondag voormiddag rond 10 V* ureu na ijselijke pijnen te hebben verduurd, overleden. De ontploffingen hadden een begin van brand veroorzaakt dat door de toegesnelde geburen is uitgedoofd geworden. De twee kruiken naphta werden uit den kelder gehaald door een foorekramer, een Rons- senaar, welke ook brandwonden aan een zijner hauden bekwam en door een der zonen van den heer H. Van Steenwinkel drogist, gebuur. Indien er iemand in deze zaak een eereteeken verdient dan zyn het wel Mijn- hoer en Mejuffer De Bolle die gevaar lie pen ook door 't vuur aangetast te worden maar die, niets raadplegende dan hunne zelfsopofferiug, den ongelukkigen die aan eene brandende fakkel geleek ter hulp sprongen. De voorschoot van Mejuffer De Bolle, had reeds vuur gevat, doch 't werd bij tijds bemerkt. Heden woensdag heeft de Lijkdienst en Begrafenis plaats gehad te midden van eenen grooten toeloop van familieleden, vrienden en kennissen. Sl Jozefecollegie. De E P. F. De Cleyn, Rector verlaat ons om als overste op te treden van het hoogere gesticht Sl Ignatius te Antwerpen cn wordt hier te Aalst vervangen door den E. P. Renard eenen Ronssenaar. Het vertrek van den E. P. De Cleyn zal door velen betreurd worden. De Prijsuitdeeling is een dag vervroegd geworden en zal dus plaats hebben Woens dag 1 Oogst om 8 ilt uren. Aalflt. Zondag namiddag rond 3 uren was een soldaat van het 7* linie, ge hecht aan de pupillenschool alhier, oen bad gaan nemen in het zwemdok- Hij be gaf zich langs den kant der wipplank, doch verloor grond en verdween onder 't water. Óp het noodgeschrei der aanwezi gen, sprong zekere Spaens Louis, tabak bewerker, gansch gekleed in 't water en slechts na vele krachtinspanning gelukte het hem den soldaat te redden. Deze moedige daad verdient eene belooning. Een Belg, M. A. Borstelmans, die uit China terugkeerde, nam het avond maal in een restaurant der Anspachlaan, te Brussel. Terwijl hij at kwamen twee leurders hem hunne waren aanbieden. Achter hem staande hadden zij hem aangesproken. Toen M. Borstelmans gedaan had met eten wilde hij zijnen overfrak nemen, dien hij aan eenen kapstok gehangen had ach ter hem, op de plaats waar de leurders gestaan hadden. De frak was verdwenen. En het ergst is, dat er tien banknoten van 100 dollars, drie van 50 dollars, drie Fransche bank- brief kens van 100 en twintig van 20 fr. in staken. Moest hij daarvoor naar het vaderland terugkeeren Zaterdag laatst werden de Nijver heidsdecoraties in het Jubelpaleis te Brussel overhandigd. Er waren meer dan 500 eereteekens te weinig de fabrikant had ze niet afgezonden. Men kan denken hoe misnoegd degenen waren, die naar Brussel gekomen waren en zonder het eereteeken moesten terugkeeren. 't Is schande ook. Men moest den fabrikant eens goed op de duimen kloppen. Te Cureghem in den Schapenkop straat, is het werkhuis, voor Meubelma kerij van M. Franken, met al wat het be vatte, vernield. De schade bedraagt 50 duizend franken. Een deurwaarder van Oudenaarde, M. D. is te Brussel, op de Kruidtuinlaan plotseling zinneloos geworden. Hij zegde tot de agenten dat hij van den Koning eene groote bevordering wilde bekomen eB hem vragen om te Brussel benoemd te worden. Dr Bauchamps heeft, na onder zoek, bevolen hem op te sluiten. De kerkwachter der Sicte Maria- van Schaarbeek, betrapte vrijdag namid dag drie kerels, die de offerblokken aan 't plunderen waren. Hij sloot de kerk en riep de policie. Zoo gelukte men er in, twee van de dieven aan te houden. De derde kon de vlucht nemen. Drinkt 't alombekendo Leuvensbier der Brouwery Druwé, Aalst. Het volgeude feit wekt veel opschud ding te Gent Over een paar weken is in de Strop straat een geraamte gevonden. Het onder zoek heeft bewezen dat het maar sedert 8 of 9 jaar kon begraven zijn. Het is het geraamte van eenen man van middelbare gestalte, die volgens den staat van behoud zijner tanden de pyp moet gerookt heb ben. Daar men denkt dat er hier eene mis daad is gepleegd, verzoekt men de perso nen, die sedert dien tyd een lid hunner familie vermissen, er kennis van te geven aan het hulpcommissariaat van de vyfde wijk. Zondag middag, rond 3 1/2 ure, wi ren jongelingen te Gent aan 't zemmenit de Antwerpscbe meersschen gezee platte pool ntoen op eens zekeren Li» ven De Man, grond verloor en om bul) riep. Een ander jongeling, Lieven HaL termau, sprong hem ter hulp, maar he laas 1 hij werd het slachtoffer zijner zelf opoffering De Man belette zijne bew»i gingen en beiden zijn verdronken. Delia ken zijn naar het doodenhuis van Amaudsberg overgebrucht. Eene dokteressc. Moj. Bei De Vrieze. van Gent, heeft vrijdag mi gend met de grootste onderscheiding ha laatste examen afgelegd voor het dokt raat in genees-, heel- en verloskunii Mej, De Vrieze is geboren dan 26 sepl her 1876 zij is dus nog geen 24 jaar i Zij deed schitterende studiën cn lej, al hare examen af met de grootsto onder-] scheiding. Zij was preparator van df leergang van ontleedkunde gegeven do jrofessor Le Boucq en ook inwonend leerlinge van het gasthuis. Mej. Do Vrieze zal hare studiën voor zetten te Parijs, Weenen en Berlijn Walgelijk tooneel. Men schrijf uit Melle, aan Het Volk, van Gent Dinsdag namiddag werd hier de ve dronken jongeling begraven, een leerli uit het atheneum, waarover wij reeds sproken hebben. Op deze droeve plee tigheid waren eenige jongelieden tegc woordig waarschijulijk meêdeleerlings] van den overledene. Bij het terugkeeren der droeve plee: tigheid, hebben zij tot verontweerdigit(| van alle deftige lieden, zich walgelijk- dragen. Het betaamt weinig, als men eene begraving komt, bijzonder uitgi ten zijn, maar langs den weg al zingen] of liever al huilende roepen Van 'l o«p| dierd der Papen, Weg met dat Pa\ A bas Malou, enz. heel - deftig - 4 torium met een woord uit te brullen,: wat al te kras, Grooto feestelijkheden worden Ronsse voorbereid om den honderdsl verjaardag te vieren van Mad wedm Desprets, geboren Amelie Lemaire. n- geachte vrouw is nog in het bezit uitmuntende en kloeke gezondheid, houdt zich nog dagelijks bezig met huiswerk. Te Dommel had een groot ongelil| plaats. Eene vrouw wierp de riek, wa mede zij gewerkt had, van verre in schuur, niet wetende dat haar tweejanjl kind op den dorschvloer aan 't spelsl was. Het kind kreeg de tanden der rieka| het hoofd, en stierf na eenige uren. 't Leuvensbier der brouwerij DrurJ is het beste. Van alle kanten meldt men sterfol vallen, ten gevolge van zonnesteken.B hadden er plaats te Gent, te Looz, ti Ryckel, te Wellen, te Anderleus, te Here. Te La Louviere zijn 500 werklieden ui verschillige nijverheidsgestichten nu huis moeten gaan, en verscheidene zee ziek. De geneesheeren bevelen het drinkai van kouden koffie aan, wat veel beterii zeggen zij, dan welkdanigen andera drank. Te Parijs vermeldt men van den 21 nis minder dan vijftien sterfgevallen aan zon nesteken. Een gelijk getal andere per»- nen werd zeer gevaarlijk ziek, naar 4 gasthuizen gebracht. Overgroot is het getal peerden en ho»-| den, die eveneens als slachtoffers van dij warmte vielen of, ondor verdenking vu razernij, moesten worden afgemaakt. Smartelijk ongeluk. Zaterdul voormiddag vonden voorbijgangers kleeren van een kind op den oever ds vaart te Turnhout. Tezelfdertijd zag me: in de kom der oude vaart een wit voor werp op den bodem liggen, dat aide schijn van een lyk had. Het voorwerp werd opgevischt en 'twas inderdaad hel lijk van een knaap, welk weldra erkeod werd voordat van Jan Baeyens, 10 jaar oud, wonende te Oosthoven. Daar hei zaterdag in de school verlofdag was, zoo had de ongelukkige kleine denkelijk e_ea bad willen nemen in de vaart. Het lyt| werd naar het gasthuis gebracht. Mea begrypt de droefheid der ouders, too hun dit akelig nieuws werd aangebracht. Zaterdag gebeurde op den Bras j schaatscben steenweg, naby den Ouden' Bareel te Merxem, een erg ongeluk. Een onbekend persoon had aan voerman van eenen verhuiswagen ge vraagd om een eind weegs te mogen me* rijden. Hij ging op het dak van den wagen lig gen, maar viel daar in slaap, zoodat de ongelukkige er onder het rijden, by eeuea onverwachten hevigen schok, afviel en voor dood werd opgenomen, zoodat ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Wij weten nog niot wie de verongelukte is, noch of hij werkelijk dood is. Het is kans dat de werkstaking der glasbewerkers te Charleroi lang zal duren. De Union Verriere houdt meeting op meeting om de werklieden tot staking aan te zetten, en de hulpmiddelen ontbreken niet. De stortingen in de weerstandskai bedroegen voor de maand juni 15,450 fr. Deze kas schijnt nu, volgens de Béfornt 500,000 fr. ryk te zyn. In een achterhuis der rue Maf' guérite, te Luik, heeft maandag een groot ongeluk plaats gehad. Het gebouw, dat zeer oud is, en waar zich de drie kinderen van M. Wathelet. den bewoner van het voorhuis, bevonden, stortte in. De vier kinderen, dio ouder de puinen bedolven werden, zijn de 4-, 8- en lOja- rige dochterkens en een vriendinneke. Metsers en mijnwerkers snelden toe,

De Denderbode | 1900 | | pagina 2