Zondag 5 Augusti 1900 5 centiemen per nummer. '.li"6 Jaar 5491 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Oorzaak en gevolg. DE GIFTMENGSTER. Losse gedachten. Plechtige Prijsuitdeeling Eerste voorbereidende Candida- TUUR TOT HET DOCTORAAT IN GeRMAAN- schb PHiLOLOGiE. Heeft het examen DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Lands Guique au urn. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamem fr. 1,00; Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad Aalst, 4 Augusti 1900. Eene droeve mare heeft weêr de heele wereld ontzet. De koning van Italië, is gevallen door den kogel van een zijner onderdanen, een hevige anarchist. Ieder een zal die ijselijke daaJ afkeuren wier tijdiDg overal eene pijnlijke ontroering heeft verwekt. De dader alwéér is een Italiaan even als de moordenaars van president Carnot, van minister Canovas van Spanje, van de ongelukkige keizerin Elisabeth vau Oos tenrijk. Italië wordt het klassiek land der poli tieke moorden en moordenaars. Dat heeft echter eene oorzaak. Wie de geschiedenis der vijftig laatste jaren nagaat zal niet verwonderd zijn over de feiten die de wereld thans in opschudding brengen. Zü zijn in verband als oorzaak en gevolg. Eens te meer wordt het woord van Felix Pyat bewezen Het volk is een vreeselijke redeneerkunaige het Iaat nooit na te besluiten. Wat heeft men inderdaad aan het volk geleerd Toen eenige woelzieke mannen het - één en groot Italië - droomden heb ben de grooten van Italië aan het volk droeve leerstelsels ingepompt. Men heeft het gezegd dat het doel de middels wet tigt en de eenheid en grootheid van Italië alle daden, zelfs politieke moorden, toe liet en verontschuldigde. Mazzini, was het die zulke Ijselijke theoriën tot de hoogste verhevenste leer stelsels maakte en verhief en wat zien wij? Italië vereert fijne gedachtenis en ver heerlijkt hem als de stichter van een groot rijk. Pietri, Pianori en Orsini stelden die leerstelsels in pratyk. Zij waren geene moordenaars maar wrekers en in gansch Italië leert men aan de kinderen in de scholen de gedach tenis vereeren van de slachtoffers der Italiaansche eenheid. Men deed ze doorgaan als martelaren van de vryheid en de vaderlandsliefde. Wy vragen het als iemand winden zaait mag het verwonderen dat hij stor men oogst In Italië heeft men de poli tieke moord als eene glorievolle daad doen doorgaan en verheven en Italië is het klassiek land der politieke moorde naars geworden.Zelfs meer men heeft het recht niet Angelo Bressi de moorde naar van koDing Umbertote veroor- deelen als men Mazzini, Orsini en Agesi- las Milano ophemelt en vereert. Nemen wij den laatsten. Milano was een soldaat van het Napo- litaaasch leger die met een steek van een bajonnet een aanslag pleegde op het 27* VERVOLG. Ja, Catharina, op wie tot hiertoe geene vermoedens gerust hadden, scheen plotseling een monster. De eenvoudigste feiten werden bijeengeraapt, en stemden op wonderbare wyze met elkander overeen. Hare woorden, die van mond tot mond gingen, wist men zoo te draaien en zoo te kneden, dat zjj een tast baar bewijs van hare schnld waren. De rechtbank had alles gewikt en gewogen •n was van meening dat de nieuwe ontdek kingen meer bewijzen gaven voor de schuld van Catharina, dan voor die van Landre- garde. Men verborg ook niet meer, dat geen bewijs van Landregarde's plichtigheid aan wezig waa, terwijl vele feiten tegen Catharina spraken. Dientengevolge werd Landregarde in vrijheid gesteld en Catharina opgeroepen om voor de rechtbank te Caën te verschijnen. De beschuldigde versoheen niet, en alle na- sporingen, die men deed, bleven even vruch teloos. Landregarde was daags na zijne vrijlating nit Caën vertrokken. Niemand, hoegenaamd niemand wist waarheen. leven van Ferdinand koning van Napels. Eenige maanden te voren had het comiteit Mazzini waarvan Crispi een der werkzaamste leden was, gezworen koning Ferdinand ter dood te brengen I Op duizende afdruksels was dit vonnis het gansche rijk door verspreid. Het luidde als volgt Aangezien dat de politieke - manslag geen misdaad is en ze- ker niet als het er op aankomt zich van een vijand te ontmaken - die over machtige middels beschikt en die op zekere wijze de ontvoogding van een groot en edel volk kan beletten. Aangezien Ferdinand van Napels de hevigste vijand is der Italiaansche onafhankelijkheid en der vrijheid van - zijn eigen volk, wordt het volgende be rt sluit goedgekeurd om door alle moge- - lijke middelen in het koninkrijk Napels ruchtbaar gemaakt te worden. Eene belooning van 100,000 dukaten wordt uitgeloofd aan - hem, die Italié van hooger ge- noemden dwingeland zal ont- maken en daar er in de kas van - het Comiteit slechts 66,000 voor - die zaak beschikbaar zijn zullen de 36,000 andere door eene - openbare inschrijving aangevuld - worden. Milano beging den aanslag 1 Zijne ge dachtenis wordt gevierd en opgehemeld. Welk verschil zou er toch wel mogen bestaan tusschen Milano en Bressi, tus- schen den moordenaar v&d Ferdinand koning van Napels en dien van Umberto I, koning van Italië. Welk verschil De weg der misdaad is glibberig. Een maal dat men er den voet opzet, rolt men met verbazende snelheid in den afgrond. Mochten do vorsten, mochten de regee ringen toch in deu wezenlijken toestand eens klaar zien 1 Beestigheid. Zekere socialistische volksvertegenwoordigers hebben in de laatste zitting der Kamer eene groote dwaasheid uitgekraamd. Onuoodig te zeggen dat gezel Demblon van het getal was. Toen de heer De Groote terecht deed opmerken dat onze Dijverheid,waarvan de werklieden leven, er het grootste belang bij heeft dat de uitvoerwegen naar China niet voor langen tijd gesloten worden, riep Demblon uit Men spreekt vau de noodzakelijkheid uitvoerwegen te hebben, doch indien wij eene goede wetgeving hadden, wij zouden die vreemde uitvoerwegen kunnen missen I Geen wonder dat er gelachen werd om die stommiteit. Indien Demblon aan 't be wind ware, bij zou, ongetwijfeld, den uit voer onzer nyverheidsvoortbrengselen ver bieden en aan de werklieden katoen van drie ellen voor 'ne frank te eten geven I Oroene Pie is van denzelfden kaliber. ACHTSTE HOOFDSTUK. De twee volgende jaren waren voor de fa milie de Fairières jaren van droefheid ze verliepen voor mevrouw in onrnat en vertwij feling, voor Gabriëlle in tranen voor beiden echter waren ze atil en eenzaam. Mevrouw de Fairidrea, die met hare stief dochter in het groote, aombere gebonw bleef wonen, waar de ongelukkige grijsaard ge storven was, trok zich geheel nit de wereld terng en gaf maar zelden een teeken van haar verblijf te Caën. Men zag haar zelden aan het venster. Haar uiterlyk was geheel veranderd, en hare lange ronwkleederen hingen om haar zwak, uitgeteerd lichaam, als om een ge raamte. Maar zjj, die het zwaarste door de gebeur tenissen was getroffen, was Gabriëlle. Of schoon de beschuldiging grootendeels opge heven was door de aanklacht tegen de dienst meid, was ze in de oogen van het publiek toch nog niet van de schnld gereinigd, die eens op haar gerust had. Haar naam, die de geheele streek geëerd werd en op welken zjj zoo fier was, had door de ongelnkkige ge beurtenissen veel geleden. De beschuldiging van Catharina achtte zjj in den beginne ongegrond, doch hare stief moeder noch Hngonet dnrfde zjj verdacht maken en van de onschnld van Landregarde wm ze stellig overtuigd. Waarom f Nu begrijpen wjj waarom Frankrijk, eeu land vau A. S., brou van alle goed opgehouden heeft een aardsch paradijs te zijn en waarom onte Pie nu daarvoor Zwitserland aan zijne lezers doet slikken. Hij schrjjft in zijn Land 8 Juli In Frankrijk is ernstig spraak de eerbaarheid der dochters wettelijk te beschermen. Io Frankrijk moeten zij nu toch verre achteruit zijn dat de goeie zeden er uiet beschermd worden. En zeggen dat A. S. in Frankrijk be staat en dat A. S. het tooverstokje is waarmee onze groenen de wereld tot een aardsch paradijs willen hervormen. Nu moet het ons niet meer verwon deren dat ze onze sociale wetten komen afschrijven, wetten door eene cjjnskaraer gemaakt. Het einde wettigt de middelen, zeggen de groenen en op dat kapittel moet mon niet to scherpeleus zijn. Er komen eerst en vooral. Schoone zedeleer niet waar, lezers Hierbjj nog een staalken en het bewijst hoe verre onze geestelijke Overheid gelijk had toen ze de geloovigen verwittigde over 't gevaar van het lezen der groene bladen. Het komt altjjd van Eet Land, 8 Juli en is geschreven door een zeke ren F. R. van Borgerhout. Het volk begint te begrijpen dat een Regeering van slavendrijvers on brood- roovers moet vernietigd worden en dat een vrjj en vaderlijk Bestuur de plaats moet innemen. En daarin heeft het volk geljjk 1 60 jaren hebben de groote geldwolven maar altijd in de wetge ving hunne eigene belangen behertigd, wetten gemaakt ten nadeele der werkende klas. Wetten gemaakt ten nadeele der wer- kendo klas 1 niet min dan dat. De wet van 9 Oogst 89 over het bou wen van werkmanshuizen, wet waarbij deze huizen van persoonlijke contributie ontslagen worden, dat is zegt F. R. een wet ten nadeele der werklieden 1 De wet over het pensioeD, weeral een wet ten nadeele der werklieden. Denkt die kerel misschien dat de werklieden van 65 jaar niet 65 ontvangen maar 65 fr. lasten betalen moeten Arme jongen droeve lezers die zulke kolossale dingen moeten slikken Naam en daad. De armtierige is weêr eens aan 't droomen geweest over de grootheid der geuzeparty. Hij heeft ge vonden dat hun naam etymologisch be- teekent vrij en onafhankelijk. Verre van de voorgewende moordenaarster haan vaders te haten, gevoelde zij voor haar een zeker medelijden en was haast onwille keurig verhengd om hare vlncht, welke haar vrijwaarde tegen de voltrekking van het doodvonnis, dat haar zon treffen, indien men haar kon vatten. Doch deze indrukken begonnen reeds te verdwijnen, ofschoon zjj nog niet ver in het verledene lagen. De beide vrouwen waren tevreden in hare eenzaamheid. Op beider gelaat stond ziele- smart te lezen, het lijden had toenadering tot stand gebracht en beiden zusterlijk vereenigd. De ongelijkheid van onderdom en karakter scheen eensklaps vereffend en mevrouw de Fairières een teedere engel voor het kind, dat zij tot nu toe zoo hard en zoo onverschil lig bejegend bad. Gabriëlle was verhengd over deze verande ring en beantwoordde met hare grootmoedige ziel de toegenegenheid harer stiefmoeder. Wat had deze ommekeer tot stand gebracht Gabriëlle was er over verwonderd, dat me vrouw de Fairières zoo goed, zoo liefderijk en deelnemend was geworden, zy wier hart vroeger slechts vol eigepliefde was, zij scheen Gabriëlle nn te beminnen, alsof zy haar eigen moeder ware. Zy was weinig geneigd aan het verledene terng te denken, maar wilde veeleer den aloier oplichten, die de toekomst verborg. Vandaar besluit hij dat de liberalen een partij zijn van vrije onafhankelijke mannen. De poveren besluit uit den oorsprong van bét woord Jat zij ook de vrijheid aan anderen gunnen I Hij heeft een redeneerstalent I de jongen. Kunnen besluiten van deu oorsprong van een woord tot het karakter der partij, dat is sterk by zal het ver brengen I Nu iedereen weet heel goed dat de liberalen geenzins hun echten naam dra gen maar een volkomen valsch merk. Hun ware naam is geus, dat is sekta risch en haatdragend. Hun politiek is slecht* een hypocriete oorlog tegen de Kerk, tegen deu catho- lieken Godsdienst. Zou de armtierige over de vrijheidge- ziudheid der geuzen een pennetwist wil len uitlokken Zouden wij met hem de geschiedenis der vijftig laatste jaren moe ten onderzoeken Zouden wy zijne eigene verzameling eens moeten onderzoeken Maar, lieve hemel, dan stooten wij aanstonds op een heel zonderlinge vrij heid, welke bestaat in anderen aan de grens te zetten, niet omdat zij eene mis daad hebben bedreven enkel en (alleen omdat zij priesters van den catholieken Godsdienst zijn En zie, als men zulke gezegdens op zyn horens heeft dan durft men Dog schrijven over verdraagzaamheid, over vrijheidgezindheid. Er zijn toch menschen die zonder schaamte zijn I Zij zijn verstokt ia de boosheid maar of al hunne lezers ze goedkeuren, zie dat is wat anders in het St-Jozefscollege. Het weêr was prachtigeen zachte warmte heerschte in de groote en wel ver sierde tooneelzaal. De muziek beloofde verrukkend te wezen: daar zagen wij im mers onze beste kunstenaars onder de leiding van den H. GustaafPape. Alle stoelen zyn bezet. Nevens den Eerw. P. Rector Renard, zit de H. Bur gemeester Gheeraerdls dan kwamen de HH Bergecommandant der pupillen school met zijn dame en zijn kinderen, de H. kolonel Brassine, oud-commandant, de H. Iweins, capitein hij de guiden, do H, R. Eeman, bestendige afgevaardigde, de H. Leirensgewezen senator, de HH. raadsleden Bauwens, A. Eeman. vele leden der Geestelijkheid, verscheidene Paters van Affligem, Broeders der Chris telijke Scholen enz. Na het tweede bedryf, trad M. Lodewijk De Sadeleer.onzo Volks vertegenwoordiger, binnen: eene krach tige Braban$onnc en een driftig handge klap begroetten dengene die, eens student in ons College,nu Voorzitter der Kamer is. Het gordijn ging omhoog en men voerde ons Maison Neuve op, een meesterstuk, In de geheele provincie wist men, dat juf vrouw de Fairières jong, schoon en rijk was ook trokken alle jonge lieden partij voor haar en beproefden met haar in aanraking te ko- mon, doch het arme kind was geknaktoveral meende het vijandelijke gezichten te z:en en dreigende stemmeu te vernemen. Mevrouw de Fairières trachte deze sombere gedachten te verdrijven zij verzekerde haar, dat er niettegenstaande het gebeurde, toch nog velen waren, die haar warme genegenheid toedroegen. Wie weet, zeide zyof gy niet innig be mind wordt, of niet iemand in het geheim om n weent en naar n verlangt Wie weet of in nwe handen niet het geluk van een man ligt, die slechts voor n leeft Twee namen echter sprak de weduwe nooit nit twee namen, die haar op de tong bran den moesten Landregarde en LachenalDe eerste was weg, en niemand, zelfs Gabriëlle niet had nog iets van hem gehoord. Het jengdige meisje troostte zich door dikwyls aan hem te denken. De tyd en de stille afge trokkenheid, waarin Gabriëlle leefde, tem perden de hevigheid der liefde, die in een ongelukkig nor ontwaakt was, en haar hart klopte reeds veel bedaarder dan vroeger by de gedachte aan Landregarde. Zy vermoedde dat zij van hem niets meer te verwachten had en den geliefde wel nooit meer zon terugzien; daarom leefde zij in volkomen gerustheid. zoo ik mij niet vergis, vau Sardou. Geest en leven ontbreken in het drama niet: het vermaakt en laat een goede les na. Oor deelt liever Twee zoueD, twee weezen, leven bij een bejaarden oom, in een zijden winkel van het oud Parijs. Het huis is befaamd en beklantis de pracht klein, de wiüst is groot en zeker. Dat stil le ventje worden de jongelingen moede, en, niettegenstaande aen wederstand van den oom, betrekken zij een prachtig handels huis in de nieuwere kwartieren van Parijs. Zij leven het Parijssche leven: hal en theater, club en kring rooven hun tijd en de handel wordt aan de klerken overge laten. Wat gebeuren moest, gobeurde: het huis maakt slechte zakeu, de bank breuk, de gevangenis is nabij de oom en de jongere zoon komen er tusschen en redden de eer. De twee losbollen komen tot het familiehuis terug, dat zij nooit hadden moeten verlaten. Ziedaar de in houd vau Maison Neuve. Dat het stuk meesterlyk voorgedragen werd, zou de aandacht eu de tevredenheid van bet publiek u genoeg verklaard heb ben. In de volmaaktheid werd ons de Oude Oom wedergegeven door den H. R. de Gheldere, den zoon van bet lid der Vlaamsche Academie. René en Henri de twee losbandige jongelingen, werden ons allerbest in bun lichtzinnigheid en in hun berouw voorgesteld door de HH. E. de San en M. Lepere. Ook de miudero rollen lieden niets te wenschen over. Be- tooverend was de H. William Meeus, die voor onze oogen den jongeren broeder deed herleven. Welk verschil er tusschen dienstboden van den oudonjen dienstboden van den nieuwen trant bestaat, dat lieten ons de HH. F. Van Battel en G. Hanin, J.de Radzitsky en Léon Glenitson ge noeg raden; terwijl de HH. Verburght, in den rol van L'Aubépin en de HH. Mes- siaen en Kervyn van Volkaersbeek in de rollen vau baron Théodore en Pontarmc vertoonden wat ware en geveinsde vrien den zijn. De voordracht zal allen bevredigd heb ben, die weten dat eea voornaam stuk door jongelingen doen opvoeren geen kinder spel is. Meer nog tot eer van ons Aalstersch College strekt de lijst der examens dit jaar, door de oud-studenten van het ge sticht, vóór de verschillende jurys van het koninkrijk ondergaan. Wij laten ze hier volgen. Daar verscheiden jurys hnnne werkzaamheden nog niet hebben geëin digd, is dio lijst noodzakelijker wijze on volledig. Faculteit van wijsbegeerte en letterkunde. VOORBEREIDENDE CANDID ATUUB TOT het beoht. Hebben hot examen met goeden uitslag ondergaan, de HH. Cale- waert Arnold en Calewaert Karei van Aalst; Maus Alfons van Brugge; Tbien- pont Mauritz van Audenardo; Goosscns Karei vau Sint-Nicolaas. Wat Lachenal betreft, zij zag hem dikwijls en ontving hem als vriend. Sedert de laatste gebeurtenissen had de jonge man zich zeer lofwaardig gedragen en haar bewijzen gege ven eener oprechte en onbaatzuchtige liefde. Ofschoon zy hem vermeed te zien, had hy toch zijne bezoeken in het huis voortgezet en was een warme verdediger en beschermer der hard getroffen familie gebleven. In weinige jaren was hy een der beroemd ste en bijzonder een der meest gevreesde ad vocaten der stad geworden. Zijne deftige ge biedende houding kwam hem goed te stade by de uitoefening van zyn beroep, en eene schitterende toekomst opende zich voor hem. Ook ontbrak het hem niet aan gelegenheid, goede partijen te doen maar alle aanbiedin gen, hoe verlokkend ook, had hy hardnekkig afgewezen. Hy beminde en verheelde dit niet, en wanneer men hem wees op de onverschil ligheid van Gabriëlle de Fairières, antwoordde hy Wanneer ik hare hand niet kan ver werven, blyf ik ongehuwd. Indien mevrouw de Fairières hem somwij len in tegenwoordigheid van Gabriëlle zeide Gij moet huwen 1 zeide hy Neen, neen, nooit I Welk een afkeer voor het hnwelijk Zeg liever, welk een afkeer voor de vrou wen, die haar niet gelyken, welke ik bemin. Ging Gabriëlle hem voorbij, dan zweeg hy en zij wendde het aangezicht af. met onderscheiding, ondergaan |Je H. De Cock Jozef van Herdersem. Candidatuur in de rechten. Hebben het examen met goeden uitslag onder gaan, de HH. Moyersoen Auguste van Aalst en Janssens Felix van Sint-Nicolaas. Eerste doctoraat. Hebben met groote onderscheiding het examen ondergaan,de HH. de Cocquéau Norbert van Aalst en Dauwe Florent van Wetteren. Tweede doctoraat. Hebben hot exa men ondergaan met goeden uitslag, de HH.[Notelteirs Feroand van Aalst; Cosyns Léon van Meerbeke (by Ninove); Hanin Karei van Marcbe; Loix Léon van Flobecq. Notariaat. CANDIDATUUR ÏN NOTARIAAT. TWEEDS proeve. Heeft het examen met goeden uitslag ondergaan, de H. D'Harvengt Paul. Derde proeve. Hebben het exa men ondergaan met goeden uitslag, de HH. Meert Jozef van Aalst en Caudron Achillo van Hofstade. Faculteit van geneeskunde. Candidatuur in wetenschappen, voorbereidend tot de geneeskunde. Heeft het examen met goeden uitslag on dergaan, de H. Pauwels Honoré vau Meire. Heeft het examen met onderschei ding ondergaan, de H. Dauwe Octavo vau Wetteren. Candidatuur in wetenschappen, voorbereidend tot het doctoraat, de artsenijkunde, de veeabtskunde. Eerste proeve. Heeft het examen on dergaan met onderscheiding, Bourdeanx René van Leuven. Tweede proeve Heeft het examen ondergaan met goeden uitslag, Ledresseur Paul van Leuven. Candidatuub in GENEESKUNDE. Eer ste proeve. Heeft het examen ondergaan mei onderscheiding, de H. Dauwe Ferdi- naod van Wetteren. Twrede proeve. Heeft het examen ondergaan met goeden uitslagde H. Mertens Arthur van Aalst. Derde proeve. Heeft het examen ondergaan met goeden uitslagde H. Van Stecnberghe Albert van Sint-Licvens- Hautem. Met onderscheiding, de H. An- dré Arthur van Ellezolles. Met groote onderscheidingde H. Thielemans Léon van Molenbeek. Eerste doctoraat. Heeft het examen ondergaan met groote onderscheiding, de H. Jouret Jan van Lassen. Hoogere brouwersschool. Onderging met goeden uitslag het exa men van het tweede tot het derde studie jaar, de H. Van Bogaert Jozef van Wille» broeck. Consuls - en handelswetenschappen. Hebben met goeden uitslag het over gangsexamen van het eerste tot het tweede studiejaar in het Instituut van Antwerpen ondergaan, de HH. Schellekens Daniël van Dendermondo en Ronó Rossaert van Willebroeck. Heeft het examen van hoooer licen- ciaat te Leuven ondergaan met goeden uitslag, de H. Moyersoen Gustavo van Aalst. Met de allergrootste onderschei ding, do II. Gheoraerdts Othon van Aalst. Hij had haar zyne liefde nog niet bekend en hij bezat kracht genoeg om zyne lippen het zwijgen op te leggen en door woorden niet te verraden, wat zijne oogen maar al te duidelijk verkondigden. Hij hoopte, maar zette het geluk der toekomst niet op het spel door onberaden ijver. Ilij betoonde zich ge trouw, welwillend, gelaten en wachtte. Zulke groote standvastigheid moest einde lijk beloond worden. Op een Zondag, toen Gabriëlle uit de kerk kwam, waarheen me vrouw de Fairières haar niet had kunnen vergezellen wegens eene ongesteldheid, sloot zy zich in hare kamer op en begon luid te weenen. Lachenal bevond zich in het aan grenzend vertrek. Iiy had het jonge meisje naar huis zien komen en hare bleekheid be merkt. Toen zij met roode oogen en bleeke wangen uit hare kamer trad, bevond zy zich eensklaps tegenover den advocaat en ver schrikte op zijn gezicht. Zyt ge reeds lang daar vroeg zij. Vergeef mij, antwoordde hij, ik heb u gehoord. Toen zonk zij op eenen stoel neder en ver borg het aangezicht in de handen. u Voor het eerst, riep zij uit, ga ik alleen naar de kerk en hiervan maakt men gebrnik om my te bespotten. Wie is die ellendeling riep Lachenal. (Wordt voortgezet)*

De Denderbode | 1900 | | pagina 1