Het weduweneiland. Rechterlijk kronijk. LEDE. AALST. Sterfgeval. EEN EN ANDER Allerhande Nieuws. Frankrijk. Duitschland. Rusland. Italië. Aan de Noorweegsche kust bevindt zich een klein eiland, Aarlud genaamd, dat sedert eenigen tyd eerst, eene zekere be roemdheid gekregen heeft en wel daar door, omdat het alleen door weduwbn bewoond is. Het noodlot, bier alleen te leven, hebben de vrouwen geenszins aan baar zeiven te danken, maar is het gevolg van evenzoo wonderbare als ongelukkige omstandigheden. Voor weinige weken nog huisden op Aarlud ongeveer 30 visschers met hunne families. Daar naderde de tyd van het eieren verzamelen, zooals dit telkenjare in het voorjaar plaats heeft en onder de deelnemers van het vastelabd bevond zich ook een man uit Haugesund met vrouw en kinderen. Terwijl deze nu ter voorbe- rei ling van het eierenzoeken zijn touw aa'i een rotspunt bevestigde, stapte hij et-i.sklaps mis, storte in de diepte en was oogenblikkelijk een lijk. Daar op het eiland sedert 11 jaar geen sterfgeval was voorgekomen, bracht het oBgeluk groote verslagenheid in de kleine gemeente te weeg, en er werd besloten, dat als teeken van achting de gezamentlijke dertig fami lievaders van Aarlud de begrrfenis in Haugesund zouden bijwonen. De lijkkist met den doode werd in eene haringbark geladen, waarin de familie van den afgestorvene en de treurgemeente plaats nam. Men bereikte het vasteland ook op den vastgestelden tijd. maar reeds gedurende de begrafenis stak een vreeselijka storm wind op, die van het oosten waaiende, de golven der zee zich huizenhoog deed ver heffen. Men raadde de visschers aan, het onweder in Haugesund af te wachten deze echter besloten, omdat zij beraad slaagd hadden, ter wille van de vrouwen, die zich zouden beangstigen en waarvoor zij tevens huishoudelijke inkoopen gedaan hadden, onmiddelijk naar Aarlud terug te zeilen. Het vaartuig was klein en zwaar beladen. De vaart der 30 mannen werd angstval lig door de bewoners van Haugesund van den oever nagestaard en nadat de schip pers wellicht 1zeemijl verwijderd wa ren, zagen dat het schip in groot gevaar was. Onmiddelijk werden booten uitge zet om de ongelukkigen bij te staan, maar te vergeefs de kokende zee wierp elk bootje terug. Weinige minuten later reeds zag men de ongelukkige bark in de golven vergaan. Alle opvarenden verdronken, en den anderen morgen werden hunne lijken langs de kust gevonden. Het bericht van het ongeval bereikte spoedig het eiland Aarlud en de tooneelen die zich daarbij afspeelden, zijn niet te beschrijven. Al die vrouwen waren in eenen nacht weduwe geworden en 28 van de 30 moe ders bleven zonder eenig middel van be staan met hunne wccsgeworden kinderen achter. De Noorweegsche. Regeering doet het hare tot ondersteun'ng der van hunne kostwinners beroofde families, en de meeste der vrouwen trachten alreeds het bedrijf hunner echtgenooten zelf uit te oefenen zoolang tot de onlangs gedane op roeping der overheid, dat ongehuwde mannen zich op Aarlud mogen vestigen, meer gevolg gehad heeft. I betalingen van d I pijen. aangesloten maatschap- Deze zaak heeft een waar schandaal in de stad teweeg gebracht, en de socialistea zijn geheel ter neer geslagen. Durbu heeft, zegt de Patriotezyn ont slag als raadslid ingezonden. Zeven maatschappijen hadden hunnen zetel in zijn lokaal gevestigd. Kaarten en kannen maken arme mannen. V V Goè schutters. In de rue de la Federation te Parijs, in de nabyheid der tentoonstelling geeft een troep Transvaal- scbe boeren voorstellen in het juist schie ten. Wat ze te zien geven is oprecht wonder baar. Daar is een jonge boer, uit de om streken van Pretoria afkomstig, die zijn mausergeweer met de eene hand vast houdend, achter elkaar zes eieren weg schiet,die op eenen afstand van 50 meters geplaatst zyn. De tentoonstellingj aren de vorsten geen geluk aan. In 1867, tijdens de Parijzer tentoon stelling, fusilleerde men Maximiliaan te Queretaro. Ditzelfde jaar loste de Pool Berezowski een schot op den tzaar, die de tentoonstelling kwam zien. In 1900, tijdens de Parijzer tentoon stelling,schoot men koning Humbert dood te Monza en| men pleegde eene moord poging op den shah.die de tentoonstelling kwam zien. Men zal zich herinneren dat Carnot vermoord werd, toen hij teJLyon was, bij gelegenheid der tentoonstelling aldaar, en tydens de tentoonstelling van Antwerpen, in 1894. Den vogel kent men aan zijn' vlerk, en.den werkman aan zijn werk. Demblon heeft geen geluk. Demblon was in beroep gegaan tegen hetvoDnis der rechtbank van Luik, dat de vervolgingen, tegen hem ingespannen, wettig ver klaarde. Het beroepshof bekrachtigdo dit arrest en Demblon ging in verbreking. En het hoogste gerechtshof verwierp eveneens zijne voorziening. Hij zal zich dus voor de correctionneele rechtbank te verantwoorden hebben. kilogr. o CREEMBOTER. Markt van Woensdag 8Augusti. o 100 kilogrammen ter markt; prijs fr. 2,90 tot 3.00 fr. per De Sterrewacht. Men weet dat het observatorium of Sterrewacht van Brussel in een paleis gaat veranderd wor den dat dienen zal voor prins Albert en zyne gemalin. De Gazette van Thielt schryft over die sterrewacht het volgende De oude ster rewacht is een gebouw waar nog merk- weerdige herinneringen aan vast zijD 't Was onder't Hollandsch bestuur, enjer werd besloten eene sterrewacht te bouwen langs den kant van St- Joos, dat toen een dorp was van 2800 inwoners. De gekozene plaats was destijds geheel buiten Brussel gelegen. De geleerde Quetelet werd tot bestuurder der sterrewacht benoemd, die juist voltrokken was, al3 de revolutie van tjaar 30 uitbrak. De vrijwilligers van Luik overweldigden zelfs net gebouw en betrokken bet als een fort. Op het aan dringen van M. Quetelet, |werd de sterre wacht toch voor goed ingerichtzij werd eene vermaardheid,en veel/geleerden,veel vorsten zelve kwamen ze bezoeken, om de natuurlijke waarnemingen te vernemen welke er gedaan werden. Nu gaat de oude sterrewacht tot verblijf van prins Albert worden ingericht of herbouwd, en die prins, die troonopvolger, hij weze, in latere jaren, de trouwe wachter over Belgenland 1 Een kleine stand, een groot gemak. Socialistische werkmansliefde. Wy lezen in de Réforme Er is te Ver- viers niet anders spraak dan var de vlucht van een socialistisch gemeenteraadslid, M. Durbu, die op de Place Verte eene herberg hield, voornamelijk bezocht door werklieden die van onderlinge{bystand- maatscbappijen deel uitmaken. Durbu is er van door getrokken in den nacht van vrijdag op zaterdag met zijn huisgezin en zijne meubelen. Men denkt dat by naar Roubaix getrokken is. Zijne herberg was het lokaal van de Fédéraiion des Sociéiés de secours mutuels waarvan hij de kashouder is. Het parket gaf de leden van het comi- teit oorlof om de brandkas te lichten, die in bet lokaal stond en men bestatigde de verdwijning van 3,500 fr. in geld, zijnde het bedrag der driemaandelyksche aan- Ter Abdij van Affligem, bij Aalst, is godvruchtig in den Heer ontslapen, de Weleerw. Pater Prior, Mijnheer Bayne- rius, geboren te Qheel in 1840. Hij was in het 43,t# jaar van zijn kloosterleven, vriend van iedereen om zijne groote een voudigheid en teerhertigheid, een uit muntend kloosterling en sinds meer dan 30 jaren de trooster van alle noodljj- den. God schenke hem d'eeuwige rust. Zijn lijkdienst gevolgd van de teraarde bestelling zal geschieden, Vrijdag om 9 ure, in de Abdykerk van Affligem. Aalst. Betreurlijk ongeluk. Dijnsdag morgend om 4 l/t uren, is de nachtwaker onzer statie Aalst-noord, Jan Van Mol, het slachtoffer geworden van een betreurlijk ongeluk. Zijne kar wil lende verplaatsen reed hij er het gaanpad meè af juist op 't oogenblik dat een koop- warentrein binnenstoomde, doch verwij derde zich niot bij tijde. Ondanks het geroep en de vermaningen van talrijke personen werd bij door den trein verrast en op den slag gedood. Van Mol heeft nauwelijks de 57 jaren bereikt en was meer dan 30 jaren in den dienst van den Staatsspoorweg. Bij Koninklijk Besluit van 16 Juli 1900, afgekondigd in het Staatsblad van 4 Augustus, is de landbouwdecoratie ver leend aan de volgende personen van het arrondissement Aalst Medalie van 1* klas; Troch Pieter Jan, boomkweeker te Herdersem. Medalie van 2" klas: Bombeke Petrus, land bouwwerkman te VoordeCobbaut Jozef, landbouwer te Aalst; Gillewytens Petrus, landbouwwerkman te Sarlardin- gen; Van Laethem Petrus, landbouw werkman te Pollaere. Balspel. Laeken, Kerkplein St-Rochus. Zondag aanst. 12 Oogst om 2 uren 's namiddags Groote Beslis sing tusschen 2 partijen van Aalst en eene van 's Gravenbrakel (Braine-le- Comte). Om 2 uren beslissing tusschen de par tijen Louis Spaens en Arthur Spaens van Aalst; om 4 uren tusschen de party van 's Gravenbrakel Modeste Dulait en de overwinnende party van Aalst. Samenstelling der partyen Aalst 1. Louis Spaens, Louis Wery, Vital Cooreman, Jan De Smet, Louis Collin. Aalst 2. Arthur Spaens, Prosper Callebaut, Joseph De Moor, Jan De Neef, E. Manbaut Gravenbrakel. Modeste Dulait, Camiel Dulait, Jules Simon, Georges Durieux, Georges Leheux. Een schoon geschenk zal den heer Louis Spaens worden aangeboden te gele genheid van zijn 25»u jaar als balspeler. Liefhebbers van 't balspel, ziedaar eene buitengewone gelegenheid Aalst dient talrijk vertegenwoordigd te wezen I Twee zilveren jubel feesten zullen zondag aanst. 12 Oogst plechtiglijk gevierd wor den, dezen van de achtbare heeren August Coppens, als Burgemeester en Alexander Blancqaert, als Schepen. Iolichtingen aangaande de feestelijk heden ontbreken ons. De politie van Brussel zoekt eene zinnelooze vrouw op, die van stad tot stad, van land tot land reist zonder be talen, voortgeholpen door het meêlijden der menschen, die zij belang weet in te boezemen. Zij redeneert heel verstandig, en men moet kenner zijn, zegt een blad, om in haar eene zinnelooze te ontdekken. Zij heeft een onderhoud gehad met Z. Ém. den cardinaalgGoossens, met den deken van Sinte-Gudula en die hebben niets buitengewoons aan haar bevonden. Wat het meest verwondering baart, is dat zij voorzien is van eene aanzienlijke som geld. Een geneesheer, die haar onderzocht, heeft bevolen haar op te sluiten, doch zij is er in gelukt, tot nu toe uit de handen te blijven. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Te St-Gillis had bij de opgraving, die aan de rioolwerken verricht worden, eene inzakking plaats, door de verwaar- loozing van de werklieden, die de wan den van den loopgracht niet geschoord had den. Twee arbeiders werden onder de aardmassa bedolven. Een was heel en al begraven. De andere stak er nog met het hoofd uit. Deze kwam er ongedeerd van af; de eersto werd na een half uur in zeer ergen toestand opgegraven. Een zijner beenen is gebroken. Een 17jarige jongen van Schaar beek, die dronken thuis kwam, werd be rispt door zijne moeder. Hij was hierover gestoord en dreigde haar met eenen revolver dood te schieten. Het heeft de Politie veel moeite gekost, den jongen slechterik aan te houden. Sint-Joost-ten-Noode telt een ge meentebeambte meer,namelijk een groote wachthond, die voor taak heeft, het kerk hof te bewaken, om de diefstallen van afsieraden te doen ophouden. Het gehucht Verrewinckel, onder Ukkel, wordt bewoond door de 1 zinnen G. en D. waarvan de vrouwen gezusters, cn dus de mannen schoon broers zijn. Het huisgezin G. wint goed den kost, terwijl het andere in min of meer slechte papieren zit, zegt la Gazette. Van daar een wederzijtlsche haat, die elk van zijnen kant alle middelen doet zoeken om de tegenpartij het leven bitter te maken. Vrijdag avond, toen vrouw G. door het bosch naar huis kwam, werd zij eensklaps aangevallen door hare zuster en de doch ter dezer laatste, die met rieken gewa pend waren. Als furiën wierpen zij haar teu gronde, mishandelden haar op waar lijk barbaarscbe wijze lieten baar toen voor dood liggen en gingen kalm naar huis, alsof niets gebeurd ware. Rond middernacht vond G., die op zoek was naar zijne vrouw, haar bewus teloos liggen. In het rytuig van eenen buurman werd zij naar huis gebracht, waar de geneesheeren bevonden~dat een schouder en verscheidene harer ribben gebroken waren daarenboven heeft zij gevaarlijke wonden aan het |hoofd, zoodat de dokters voor baar leven niet instaan. De twee plichtige vrouwen zijn in handen van het gerecht. Het ministerie van oorlog heeft het voorgestelde ontwerp van algemeen onderricht voor de oefeningen van garni- zoens- en gezamenlijke mauoeuvers goed gekeurd. Dit onderricht zal drie deelen bevatten oefening der kaders, manoeu- vers der bezetting, gezamenlyke manoeu- vers. Dit laatste gedeelte bevat niet alleen de bewegingen in gevarieerd terrein,maar ook in onderrichtingskampen en ver sterkte positiën. De groote bananenboom van Abys- sinie. die aan den ingang van de Staats- tninbouwschool te Gent staat, is in bloei, 't Is de eerste maal dat dit tropisch ge was in België bloesem (draagt in de open lucht. Dit is waarschijnlijk te danken aan de groote hitte der verleden maand. Drinkt 't alombekendu Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Geknipt. Zekere heer S. was te Gent door eene Marie V. van eene som van 1800 fr. beroofd. Daar hij vermoedde dat de diefegge zich met baren buit naar Antwerpen had begeven kwam hij er zelf heeD, om haar op te zoeken. En hy vond haar in de Loosstraat, waar hij haar in handen der politie leverde. Zij was nog in bezit van 234 fr. Zij bekent den dief stal, maar beweert slechts 600 fr. van hem gestolen te hebben. Zondag nacht ontstond er te Peer brand in de schuur en stallingen van het huis, bewoond door J- Leroy Dewith, op de Markt. Twee stuks hoornvee, hooi en strooi zijn de prooi der vlammen gewor den alsmede drie peerden van het 1* regi ment lanciers, welke ingekwartierd waren; dank aan de spoedige hulp der hier lig gende lanciers en burgers, is men 't vuur meester geworden. De oorzaak onbekend. De spiegelfabriek van Jemeppe-sur- Sambre heeft, ter oorzaak van de crisis, door overproductie teweeg gebracht, vijf honderd werklieden afgedankt. En het is in zulke oogenblikken, dat de socialisti sche leiders de patroons het mes op de keel willen zetten I Een hevige brand heeft de fabriek van aardewerk te Bouffioulx vernield Er is 200,000 fr. schade. Geen ongelukken. De herhouwing zal een heel jaar duren. De afgebrande fabriek van aardewerk was nog maar een halfjaar in werking. De brand was zoo hevig dat in een uur tyd heel het gebouw plat lag. Het gesticht bezigde een zestigtal werklieden Het huisgezin X., aan welk de molen tusschen Solre-Saint-Gery en Beaumont toehoort, zat zondag aan tafel voor het middagmaal, toen eensklaps de vloer der kamer inzakte en allen, de oude groot moeder uitgezonderd, in den kelder te rechtkwamen. Allen, vijf in getal, wer den met nogal ernstige kwetsuren onder de puinen uitgehaald. Men meldt uit den omtrek van Thuin niet minder dan drie moordtooneelen. Op de kermis heeft een soldaat in verlof eenen stamp toegebracht aan eenen ouder ling, die den dood voor gevolg had. Te Momignies heeft een pachter zynen knecht met eene riek byna dood geslagen. De gekwetste zal het niet over leven. Zaterdag heeft een hevige brand het kasteel vernield, toebehoorende aan M. Lambert, bestuurder der glasblazerij van Hamendes, te Jumet. De nog niet stakende werklieden van 't fabriek snelden toe om te helpen red den wat te redden was, doch hun mate rieel, twee spuiten, was onvoldoende. De gendarmerie en do pompiers van Jumet snelden toe. Alle hulp was vruch teloos. Het kasteel brandde af tot den grond toe, met al wat het bevatte. Daar deze brand plaats had daags na het uitbersten der werkstaking kan het niet anders of men moest de ramp er meê in verband brengen. Het schijnt echter dat de electrieke geleiding als de oorzaak van den brand moet worden beschouwd, 't Leuvensbier der brouwery Druwé, is het beste. Een vriendelijke oude heer vraagt belangstellend aan een jongen: Hoe heet ge, vriendje I Be jongen. Zibbedeus, Bartnolomeus, Nicodemus, Aubertus Hidarides. Oude heer. Da's 'n schoone naam, van wien hebt ge dieu gekregen Be jongen. Da' weetik niet, maar als ik 'm tegen kom, dan sla ik hem den kop in. Een Hollander en een Engelscbman spreken onder het eten over den Trans- vaalschen oorlog. Na een min of meer hoffelyk begin klimt de toon van het gesprek en de En- gelschman zegt misprijzend De Boeren verschuilen zich achter de rotsen. En de Engelscben, antwoordt de Hollander, verschuilen zich achter de Ieren. Be aanslag op den Shah van Perzië. Men twijfelt nu weêr of Salson wel de ware naam is van den moordenaar, die een aanslag pleegde op het leven van den Shab. Het zou, denkt men, zekere Orry zijn, uit Gorsika, geboren in den omtrek van Ajaccio. Hij blijft bevestigen dat hij voornemens was, den een of den anderen vorst te dooden en zegt dat hij werkelijk op den Shah heeft geschoten maar dat het schot niet is afgegaan. Salson weigert volstrekt een verdedi ger. Hij eischt geheel en al de verant woordelijkheid voor zijne daad, die hij aan de gezwoornen wel zal uitleggen. De advocaten toonen zich overigens weinig geneigd in deze zaak op te treden. Mon beweert ook dat Salson geen anar cbist is maar een onverantwoordelijke zwak van hoofd, die zich door de omstan digheden laat beinvloeden. Men heeft proeven genomen met den revolver van Salson en geen enkel schot kunnen doen afgaan. Zekere Auguste Valette, vriend van Salson, is te Abbeville aangehouden.Deze is een café - concert - zanger en gekend anarchist, reeds zeven maal veroordeeld, voor anarchistische propagande. In de papieren van Salson heeft men talrijke brieven van hem gevonden, waar in hij hem tot eene daad aanzette. In de kamer van Valette te Abbeville heeft men papieren gevonden, die de ver moedens tegen hem verzwaren. Hy is zondag nacht naar Parys gebracht en is maandag door den onderzoeksrechter ondervraagd. Het is bewezen dat de aanslag met voorbedachten rade is geschied, wat, hoewel bij niet gelukt is, Salson de dood straf kan bezorgen. Salson 's moeder leeft nog hij heeft drie zusters en een jongere broeder. Het schynen zeer brave menschen te zyn. De Shah voelt zich niet heel wel en zou voornemens zijn voor eenigen tyd naar Contrexeville terug te keeren, alvorens België te bezoeken. Uit de bjiefwisseling tusschen Salson en Valette blijkt, dat deze verschillende sommen geld aan Salson heeft gezonden en hij zich bereid verklaarde hem de middelen te verschaffen tot het volvoeren zijner anarchistische daad. Er blijkt ook uit dat verschillende andere aanslagen tusschen Valette en andere kerels ontworpen waren. Het Journal zegt dat de identiteit van Salson volkomen is vastgesteld. Valette is ondervraagd door den onder zoeksrechter. Hij ontkent ten stelligste anarchist te zijn. Hij is socialist-revoluti- onnair en verafschuwt de progaganda door de daad, zeet bij. Hij erkent een vriend te zijn van Sal son, maar heeft dezen nooit tot de mis daad aangezet. Valette verdedigt zich zeer behendig, nu hij voelt dat men geen stel lige bewijzen tegen hem heeft. 's Avonds werden Valette en Salson met elkander gecenfronteerd. Zy wierpen zich in elkanders armen en waren beiden zeer ontroerd. Salson verklaarde alleen schuldig te zijn. Valette was er voor niets tusschen zegde hij. Het schijnt van nu af zeker dat men Valette's meeplichtigheid niet zal kunnen bewijzen en men denkt dat by op 't einde dezer week zal in vrijheid gesteld worden. Salson zal vermoedelijk in October voor de assisen verschijnen. Overigens schijnt de moordenaar slechts ten deele verantwoordelijk te zyn. De ge neesheeren verklaren dat de vader, de moeder en verscheidene bloedverwanten van Salson niet goed in evenwicht waren Bij Sellin op Rügen is eene zeilboot om- jeslagen die een aantal badgasten van iet eiland naar boord van de stoomboot naar Stettin moest brengen. Het ongeluk ;ebeurde volgens den een door dat de boot n eene windhoos kwam, volgens den an dere omdat zy te vol geladen waren. Een paar roeibootjes en visschersschui- ten in de buurt, redden vele drenkelin gen, maar er moeten toch verscheidene menschen verdronken zijn. Onder andere worden vermist prof. Hoeffer en zijne vrouw, uit Breslau, en twee andere fa milies. Een Sanitatsrat die gereed was, kreeg eene hartsverlamming en stierf aan boord van den stoomboot. In 't geheel zouden acht personen het leven verloren hebben. Te Hamburg zaten eenigo werklie- in eene herberg te drinken en te praten. Zij hadden het over zwemmen. Een van hen, een sigarenmaker, be weerde dat hij over de Binnen Alster kon zwemmen. Men bracht 23 mark byeen en voor die som werd gewed. Rond 3 uren 's morgends ging het ge zelschap naar den nieuwen Jungfernstiog, vanwaar de wedder naar den Alsterdamm moest zwemmen. Daar .sprong de koene zwemmer geheel gekleed te water en ver dween aanstons onder de oppervlakte. De op den oever staande toeschouwen meenden dat hij zijne zwemkunst wilde laten zien door eens lang te duikelen, maar toen hij na tamelyk lang wachten niet boven kwam, sprongen zij snel in eene boot om hem te zoeken. Slechts ni veel moeite gelukte men er in hem met eenen haak op te halen. Bewusteloos werd hij aan land gebracht. Toen hy eenigzins tot zichzelven was p kommen, bekende hij... in 't geheel met te kunnen zwemmen De nauwelijks aan de dood ontrukte stoeffer moest naar het gasthuis gebracht worden. Eene vreemde geschiedenis. Een zeer geheimzinnig verhaal doet het Rerl. Tagebl. Een zijner redacteurs heeft dei Russischen prins Apolinow gesproken, onlangs van Kiew naar Berlijn gekomen, en deze vertelde het volgende Op de reis van Kiew zat de prins met zijne gemalin tegenover een hooggeplaatst Russisch persoon, en naast dezen ees zeer elegant gekleed jongmensch, die ii Riga met den ouden heer een gesprok begon. Toen de nacht aanbrak trad de jonge man naar het venster waarbij hij zijn buurman voorby ging en aanstootte. Deze gaf een lichten kreet. De jonge pas sagier verontschuldigde zich, en zegde, dat er zeker een naald in zyn jas had gezeten. In de volgende statie verliet de jonge heer het rijtuig en de voorname oude Rui legdo zich tegenover den prins te slapen. Aan een der volgende staties kwam er nog iemand binnen en beproefde den ouden man te wekken. Toen bemerkte men dat deze dood was. Terstond werd daarvan een dokter werd maar deze kon alleen constateeren dat hg aan den arm een heel kleine, aauwelijki zichtbare wond had, waaromheen de huid donker was gekleurd. Geen twijfel of de man was met een vergiftige naald ge stoken. Moord van koning Humbert. - De Tribuna meldt dat vervolgingen zullei ingespannen worden tegen 4 rechtstreek sere meêplichtigen van Bresci. Men beweert nog altijd dat Malatesü 't hoofd van het komplot is en dat hij bui ten Besci, vier man zou aangeduid heb ben om Umberto te vermoorden. Tijdingen uit Udine beweeren dat daar een brief uit Brazilië is aangekomen, m 30 Juni, vragende of het waar was, dit koning Umberto werd vermoord. Dit zou doeu veronderstellen dat het gerucht reedi lang liep in Amerika. De Tribuna beweert nog dat de konin gin-weduwe zich met ter woon zal vestigen te Romo. Op de plaats der misdaad zal eene boetkapel worden opgericht, bediend door Capucienen. Een gebed der koningin. Koningin Margaretha heeft een roerend gebed opgesteld ter nagedachtenis van Umberto.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2