HOPHANDEL Zondag 42 Augusli 4900 5 centiemen per nummer. 34s,e Jaar 5495 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Hopteelt OPROEP DE GIFTMENGSTER. Een stokpaardtje. ZONDAGRUST. dag heefthierde w Het Belgisch legioen voor China. DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, en in alle Postkantoren des Lands. Cuicpie Hiium. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Reeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 11 Augusti 1900. EN TOT DB PLANTERS en KOOPLIEDEN. Het College van Burgemeester en Sche penen der Stad Aalst, breDgt ter kennis van de belanghebbenden dat er 6 PRIJS KAMPEN worden uitgeschreven voor de Landbouwers welke van bun eigen gewas de beste Hc>p op de Merkt zullen brengen. De Prijskampen zullen plaats hebben 1° op Zaterdag 9 Septemb 1900 ten 10 u. 2° idem. 15 idem. idem. idem. 3° idem. 22 idem. idem. idem. 4° idem. 29 idem. idem. idem. 5° idem. 6 October idem. idem. 6° idem. 13 idem. idem. idem. Er zullen pryzen verleend worden van 5, 10, 15, 20 fr. in evenredigheid der hoe veelheid op de Merkt te koop gestelde Hop. in het beoordeelen der Hop zal de Jury rekening houden van 1° De rijkheid in lupulin (geelstof) en geur (reuk), 20 punten 2° De fraaie kleur, 5 punten 3° De verzorgde pluk, 10 punten 4° De wijze waarop zij gedroogd is, 15 punten. Iedereen weet dat de - groene bel de rijkste is in lupulin en dat de Carnau - veel armer is dan de andere soorten. De Hop der landbouwers die hun ge was drogen bij middel van het ijzeren toestel dat de Hop-commissie kosteloos toestaat aan de planters welke hunnen eest wijzigen volgens hare inlichtingen, heeft altijd eenen fijnen geur en eene fraaie kleur. Op den fijneD geur der Hop heeft groo- ten invloed 1° het plukken eer zij rijp is 2° het te laat inoogsten 3° het drogen op eenen hoogen warmtegraad 4° het verkeerd behandelen op den eest. De Hop moet zuiver geplukt zijn, zoo danig dat zy noch lange stelen, noch bla- ders bevat. Men kan de Hop bederven door het drogen 1° Als zij te weinig gedroogd is of te veel gebroken. 2° Als er rook door de bellen gaat, die aan de Hop haren fijnen geur ontneemt. 3° Als men de Hop te dik op de droog- tafel legt, en een groot vuur maakt, zoo dat de onderste laag bellen verzengt, ter wijl de bovenste laag overvloedig zweet. 4* Als men te vroeg solfer brandt vooral terwijl de Hop zweet. Rook en zwavel dampen lossen zich op in het vocht, kle ven aan de schubben en bederven den 28* VERVOLG. Het sijn verschillenden. Om het even spreek Ik zweer u vol doening n Het arme kind lackte treurig en sprak u het zijn vrouwen 1 Dan is er niets aan te doen, hernam La- ohenal ontmoedigd. In den avond van den zelfden dag, bevond hy zich weêr bij haar. In den loop van het gesprek greep bij hare hand en zeide Ga- briëlle, er is een dag in myn leven geweest, waarop ik meende, geluk te mogen hopen. Toen viel die gebeurtenis voor een man verscheen en mijne hoop, welke in die storm achtige oogenblikken verdween, kwam nooit terng. En toch, laat het mij eindelyk zeggen, ik bemin u voor n ben ik bereid alles te doen, alles op te offeren. Ik weet het, hernam Gabriëile. Hij, die my zooveel nadeel deed in uw hart, is weg en zal wel nooit terugkeeren. Er liggen tnsschen u en hem onoverkomelijke hinderpalen weet gij dat niet geur, de bellen verliezen bunnen glans, de lupulin wordt bruin, de looistof en de hars verliezen een deel bunner kostbare eigenschappen. Om aan den Prijskamp deel te nemen moet men ten minste 100 kilogr. Hop op de Merkt brengen, welke in één of ver scheidene zakken mag bevat zijn. 300 kilogr. zullen twee loten, 500 kilogr. drie loten uitmaken, waarmede men naar de prijzen kau dingen. De mededinger moet dit gewicht door een bulletijn der Hop- waag bewijzen. De Hop mag op voorhand niet ver kocht zijn, zij moet op do Merkt te koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dat dezelfde Hop op verscheidene dagen aan den Prijskamp zou deelnemen, moet de mede dinger bet bewijs brengen dat zijne Hop verkocht en geleverd is. Wij denken de Planters te mogen aan raden, hunne Hop van rijke en geurige hoedanigheid, zooals de Groene en de Friesche niet te vermengen met deze die arm is in hoedanigheid, want zoo wij vernemen zullen de Brouwers de beste bij voorkeur koopen, zelfs aan een hoogeren prijs. Van beden af kan men verdere inlich tingen bekomen bij de Leden der Hop- commissie MM. L. Gheeraerdts, Voorzitter Ba ron Paul Bethune, F, CumontC, Be Coninck-De Windt, Ph. De Wolf-van- der Noot, Fr. MonfilsAug. Van der Schueren, L. Van Overstraeten J. Rey- niers, Schrijver. Gedaan te Aalst, den 29 Juli 1900. De Secbetabis, De Büboemeesteb, O. Reyntens. M.-L. Gheeraerdts. Ingezien, zoo schrijft onze groote sociaalbervormer, 't stemrecht in 1893 veroverd te gebrekkig is, zoo vraagt en a eischt de cbristene volkspartij het zui* ver A. S., elke man één stem, als aller- eerst artikel dat aan de nieuwe Kamer moet onderworpen worden daarbij neemt zij het vast besluit niet te zwijgen of niet "te rusten vooraleer dit A. S. a aan 't volk weze toegekend. Dan zullen wij doer de regeling van den arbeid en een betere verdeeling der rijkdommen een Vaderland hebben gelijk in Zwit- a seriand Werk en velvaart voor elk. - Zoo schrijft 't Land van 15 Juli. Hij durft dus van Frankryk niet meer spreken onze held. Maar zeg eens, man, waarom beeft A. S. in Frankrijk die schoone, verleidende uitwerksels niet? Of zou uw bevestiging over Zwitserland zoo maar enkel stof in de oogen uwer lezers zijn lijk uw fameuze wet over de bieren in Beieren Liegt stout die van verre komt, zegt het spreekwoord, en onze held past het heel heldhaftig toe. Van Duitschland durft hij ook niet spreken, alhoewel A. S. in dit land ook Dat is zoo. Ook hij weet dat, en als teergevoelig man zal hij vermyden door zijne terugkomst nwe smart te hernieuwen. Ik wil hem ook niet meer terugzien en verzoek u niet meer over hem te spreken. Dit is de eerste keer, mejufvrouw, ik beloof n, dat het ook de laatste keer zal zijn. Beiden zwegen een oogenblik daarna be gon bij weêr Als hij niet terugkeert en dit kan hij niet zult gij dan alleen door het leven gaan Waartoe deze vraag Het leven kan lang zyn en dan is het zeer treurig alleen te staan met zulke droeve herinneringen. Het lijden heeft in mij elk gevoel van geluk verstikt. Met de vreugde kan ook het geluk we der koeren. En wie moet deze vreugde aanbrengen. Een man op wien gij kunt vertrouwen. Is er dan maar alleen vertronwen noo- dig voor eene vrouw, die zich wegschenkt aan de liefde van een man Het overige kan komen. Ik geloof het niet. Gabriëile, smeekte Lachenal op teederen toon, die het jonge meisje verwonderde, neem my aan tot uw beschermer, tot uw bruide gom, tot uw echtgenoot, my, die n genoeg bestaat maar dit heeft eene slechte faam en men zou hem aanstonds toeroepen Maar, man lief, gij hebt er niet eens de vrijheid te gelooven. Zijn de Paters Jezuï- ten er niet uitgebannen Of keurt ge dit goed lijk uw gewezen bondgenoot? Hij is dus naar Zwitserland gevlucht bij zal dan in ieder nummer van dit land spreken als van een paradijs van genot, weelde, welstand en vreê Hij zou nochtans moeten weten, hij die iedereen de les spelt, dat de catholieken in Zwitserland niet heel vrij zijn. Vrije Belgen zouden daar niet zeer in bunnen schik zijn. In de jaren zeventig woedde daar hevig de kerkvervolging. Evenals in Duitschland wierd de Geestelijkheid er verbannen, gebroodroofd of in 't gevaog geworpen. Dat is de moderne wijze van oorlog voe ren tegen den catholieken Godsdienst. Boet, gevang, verbanning zijn wettelijke middelen; waarom ze niet tegen de catho lieken in 't werk gesteld zoo zegt een geus van beteekenis M. H. PergameDi hoogleeraar te Brussel. Op sommige plaatsen was de kerkver volging bijzonder hevig men had er im mers mannen die droomden een Bisinark in 't klein te wezen. Zoo riep eens een prefekt uitBismark is de grootste man der wereld... Naar zijn voor beeld moet men de priesters, die ongedierte en gespuis zijn, uit roeien In Zwitserland ook wierden de Zuster- kens uit de hospitalen gebannen 1 Daaruit reeds kunt gij besluiten, lieve lezer, hoe waar het is dat Zwitserland een aardscb paradijs is waar iedereen geluk kig leeft Onze beid dus beeft zijne lezers daar een koppel ezelsooren aaogenaaid I Gij zult u wellicht afvragen, lieve lezer, waarom men over Zwitserland zoo op zettelijk zijne lezers in dwaling brengt. Wat kan dat land ons schillen, zult ge zeggen, men spreekt er bier schier niet van. Ja, daar ligt bet peerd niet gebonden. Onze beid wil zijne lezers opdraaiën dat liet A. S. wezenlijk iets bijdragen kan tot sijn lotsverbetering. Daarvoor zoekt hy een voorbeeld en dat wordt zijn dada Frankrijk kan hy niet nemen daarom beeft hy zich op Zwitserland als op eene prooi geworpen. Alles komt dus hierop uit, zijne lezers in den zak te steken, om den tuin te lei den, ten profijte van A. S. Wij gaan eene statistiek opmaken en u daar na zeggen boe dikwijls de waarheid lievende man, de fameuze sociaal hervor mer, dit stokpaardje over Zwitserland bespringt. Ik heb reeds eene wedding aan gegaan dat hij over Zwitserland zeeveren zal in elk nummer. Doet bij bet niet, dan ben ik verloren. Wij zullen zien dienstdoende Apotheker: Zondag 12 Oogst 1900, Mr Meganck, Leopoldstraat. Woensdag 15 OogstMr Renneboog, Veemarkt. bemin om mij reeds gelukkig te aohten, indien gij mij slechts met een weinig achting kont beloonen. Gij vergiBt u, mijnheer, gij vergiBt u 5 sprak Gabriëile, den jongen man de hand rei kende ik gevoel niet alleen voor u achtiDg, maar eene oprechte vriendschap en eene on. begrensde dankbaarheid. Geloof niet, dat ik de diensten vergeten heb, die gij my en me vrouw de Fairières beweest. Ik weet wat gy voor oub en bijzonder voor mij gedaan hebt overal, waar men ons aanviel, hebt gij ons verdedigd. Uwe handelwyze was edel, moedig, en des te edeler, omdat ik u toenmaals haast terugstiet en u mijne liefde voor eenen ande ren duidelijk liet blyken. Ik leed zwijgende en zal verder lyden, zonder u lastig te vallen, indien dit uw wil is. Ik dank u, maar geloof my, zooveel zelfverloochening en getrouwheid is voor my niet verloren gegaan. Ik hek duidelijk in uw hart gelezen en u nooit beter begrepen, dan toen gij zweegt, daar gy myn gewond hart verschoondet. O, laat mij dan deze wonde genezen Zou mijn hart zich nog ooit knnnen ope nen voor eene nieuwe liefde Maar ik bemin n, ik zal u dnbbel be minnen en allen tot zwijgen brengen, die het wagen n aan te vallen. Bedenk het wel Ga briëile, gij hebt eenen sterken arm noodig. MOORSEL "Verleden zon- plechtige inhuldiging plaats gehad van den nieuwen Burgemeester, den heerCoo- reman. Niettegenstaande de edele pogin gen van tegenkanting, was de stoet zeer indrukwekkend. Wanneer wij al die maat schappijen zagen moesten wij zeggen dat onze Moorselsche vrienden machtig zijn en blijven zullen. Van in Aalst betuigden de vlaggen welke op den doortocht van den stoet aan de buizen wapperden, hoe zeer bet catbolieke volk den heer Coore- man genegen is. Op de grenzen der ge meente wierdt de heer Burgemeester ver welkomd. Over 34 jaren ontving dezelfde familie aldaar den nog altijd betreurden Burgemeester Reyntens. Mocbtte de heer Cooreman even als deze de gemeente lange en gelukkige jaren besturen 1 Na de ontvangst op het Gemeentehuis, is de beer Burgemeester ten zijnen huize geleid en de verschillige wijken der ge meente boden hem daar prachtige ge schenken aan. Op ieders aangezicht stond bet genoegen te lezen waarmede men den verkleefden vriend proficiat wenschtte. Nogtbans hebben wij gezien dat er dien dag te Moorsel eene geweldige kropziekte beersebtte. Zoo erg was het dat de groene gemeen teraadsleden, niettegenstaande bet bericht dat zy ontvangen hadden, verlegen waren op het Gemeentehuis te komen om hun Burgemeester te ontvangen. Sommigen door die ziekte aangedaan verversebten zicb zoodanig de keel en niettegenstaande al üe pillen welke zij zich toedienden, waggelden hunne beenen nog. Bij som mige benevelde die gevaarlijke Aropziekte het gezicht en dwong hen tot eeu zenuw achtige groene gemaakte lach. Sommigen nog lieten zicb uit voorzorg den baard af dansen, en toch deed de fcropziekte hun dwaze zotte uitroepingen doeü, welke een onderwijzer zeker niet zou kunnen doen I DENDERGALM loochent het be staan van God en het toekomstig leven. Dendergalm 15 Juli 1900). Wat denkt hij van het volgende Buiten de godsdienstige gedachten heeft de sedeleer noch grondslag noch be krachtiging, en zonder sedeleer is er noch recht, noch rechtveerdigheid met maat- schappelijk orde. (Em. de Laveleye. Revue de Belgique 15 Janvier 1875 bl. 30). Wat belieft er de heeren Dender- galmers De groote bonzen zullen wel bet klein keffertje dat zoo stout was God en hemel te loochenen en den flank tc bieden aan de kritieken der tegenstrevers, wel ver loochenen I Zonder zedeleer geen maatschappelijke orde mogelijk, zonder godsdienstige ge dachten geen ernstige zedeleer wat bral len de geuzen dan tegen de socios en de anarchos Zegt eens, groote lichten Zyt gij eenmaal gehuwd, dan zal men niet alleen zwijgen, maar n ook hoogachten als voorheen. Daarvoor zal ik zorgen. Zij glimlachte treurig en zeide Ik heb de wereld met voeten getredeo, maar ik terg niemand. Indien gij mij dezen morgen hebt zien weenen, was dit, omdat de beleed iging nieuw en onverwacht was morgen zal ik weêr onverschillig zyn en mij aan geene praatjes storen. O maak n niet sterker, dan gy zyt, riep Lachenal op dien overtuigenden toon, die het volk en de rechters meesleepte, wanneer hij voor de rechtbank pleitte. Heden hebt gij geleden en morgen zult gij op nieuw lijden. Gij hebt behoefte aan een man, die u be schermt, u verdedigt en u bemint, eeu man wiens liefde zoo rein is, dat zij alle droevige herinneringen in uw bart uitwischteenen man, die het zoover brengt, dat gij hem ook eens bemint. Een zware zucht steeg nit Gabriëlle's borst; zij aarzelde nog een oogenblik, daarna legde zy hare hand in die van den jongen advocaat en sprak Dan zult gij die man zyn Hare stem beefde en tranen kwamen haar in de oogen. Buiten zich zelf van vreugde en nauwelyks in staat zich zelf te beheerschen, zonk Lache nal voor haar op de knieën en scheen geheel bedwelmd door de overmaat van geluk. Ziehier de laatste schikkingen door het comiteit genomen Het uniform is vastgesteld, alle aan- koopeo zijn gedaan en alle gemaakte klee- ren zullen binnen drie weken geleverd zijn, er in begrepen aanzienlijke reser- ven. De wiuter-tenue gelijkt aan het uniform onzer carabiniers, tenzij dat de tuniek wordt vervaDgen door eene vareuse en de hoed door eenen helm, gelijk in Congo. De zomerkleedij is dezelfde als in den winter, doch zy is in khaki-stof. De levensmiddelen zyn aangekocht, het rantsoen en de soldij zyn bepaald. De samenstelling van het korps en al de bü- hoorige diensten zijn vastgesteld. Mitrail- leusen en kanonnen zijn gekozen de he stelling zal geleverd worden door Cocke- rill of de fabriek Hotcbkiss. Dr Dupont staat aan 't hoofd van den geneeskundigen dienst, met Dr Laurent als hulpgeneesheer. Het Roode Kruis van België zal de ambulancies leveren. De vervoerdienst is eveneens geregeld. De geweeren zullen den 15 Augusti in het kamp van Beverloo zijn. Dien datum zullen de officieren der expeditie er zich moeten bevinden de vrijwilligers, oud militairen, moeten den 16° en de vrijwil ligers, nu in legerdienst, den 17n in bet kamp zyn. Van heden afzijn betrekkingen aange knoopt met China. Een belaDgryk Belgisch handelshuis te Shanghai heeft kosteloos zyne bedienden ter beschikking gesteld, om te Takoe de magazijnen, stapelhuizen en hospitalen in gereedheid te brengen. De Belgische vrijwilligers zullen ginder versch vleescb ea eten krijgen. Aan op gelegd eten heeft het comiteit zich reeds voor zes maanden voedsel voor bet beele bataljon verschaft. Voornoemd huis te Shanghai zal al de verzendingen uit België ontvangen en de verzendingen naar het bataljon in China op zich nemen, of naar Europa versenden wat uit China komt van het bataljon. Eindelijk, de dienst der almoezeniers zal heden ingericht zijn, en decardinaal- aartbisschop van Mechelen zal twee pre laten aanduiden als almoezeniers, waar van een in 't hospitaalde tweede zal het bataljon volgen op het slagveld. Al deze inlichtingen ziju geput uit eene meêdecling van 't comiteit aan de dagbla den. Die meèdeeling leert ons verder nog, dat de inrichting van het korps goed voor uit gaat. De officiers, die hunne diensten aanboden, zyn zeer talrijk voor elke plaats lijn er verscheidene candidaten. Vragen van inlijving komen toe uit allo deelen des lands. De voorzitter van bet uitvoerend comi teit beeft Woensdag morgead meèdeeling ontvangen van bet telegram, gestuurd door den miuister van oorlog aan alle krijgsoverheden, bun verzoekende aan Derde deel. EERSTE HOOFDSTUK. Vier jaren waren reeds verloopen, sedert Gabriëile de Fairières mevronw Lachenal heette en niet een enkele maal had zij reden gehad, berouw hierover te gevoelen. Zij scheen gelukkig te ziju, een g*lak, dat zich open baarde door gerustheid en afgetrokkenheid. De tijd, het krachtigste geneeemiddel voor alle wonden, had de bittere smart haars har ten gelenigd en de wereld, even veranderlyk in haar haat als in hare vriendschap, opende ▼oor de echtgenoote van den talentvollen, beroemden jongen advocaat, bereidwillig hare kringen. Na haar huwelijk waren velen tot haar ge komen om vergiffenis te vragen over den las ter en de beschuldigingen van het verleden. Het huwelijk had haar de verloren hoogach ting terug gegeven en men kon aannemen^ dat hiermee ook het geluk wedergekeerd was. Gabriëile ging door voor eene geeatelijk rijk begaafde vrouw, die in gezelschap veel opgang maakte. Men zon niet in het stille, melancholische jonge meisje van voorheen de elegante en fiere dsme vermoed hebben, die na het sieraad van alle voorname kringen was. Hetgeen hare schoonheid bijzonder ver- feneraal Verstraete al de gemakkelykhe- en te verschaffen, die by zou verlangen, voorde vervulling zijner zending. Generaal Verstraete heeft daarop, in alle legerkorpsen, een beroep gedaan op de vaderlandsliefde onzer soldaten. De Brusselsche socialisten hebben eene plakkaat doen aanplakken tegen de expe ditie. Zij wijzen er op, dat er inschrijvingen van 2 1/z millioen voor militaire doelein den onmiddelijk gevonden worden, terwyl men geen geld bijeen kan krygen voor het inrichten van herstellingsoorden voor be hoeftige teringlijders. Anme lezers Zwitzerland is een aardsch paradys omdat het zuiver A. S. er bestaat. Zoo bralt wekelijks M1" Langoor uit Chipka. Wij vertalen uit de Revue de Belgique een geuzenrevue van 15 Juni 1876, bl. 114. Van 1870 af treedt de Genevesche politiek een nieuw tydperk binnen. Op den enkelen verdedigingskamp volgt een werkelijke aanvalsoor log. Hpt beheer der zaken gaat uit ban den van een verzoeningsgezinde Regeering in die over van eeu strijdzuchtig Goever- nement. Aan bet hoofd van den Raad roept het volk M. Carteret, 't is te zeg gen, den man die in de laatste tyden en niettegenstaande zyne oude betrekkiogen met de catbolieke party, de onverzoen- nelijkete vijand Is van Rome. - M. Carteret verloor zynen tijd niet. De antiklerikale kruistocht begon onmid delijk door een verwoede aanval tegen de kloosters. - Wij zullen aan M,r Mermillod eens vragen of hy ook denkt dat Zwitserland een aardsch paradys is omdat A. S. er bestaat. Och, Pie, houd om Gods wil toch op met uwe lezers zulke ezelsooren aan te naaien. Heb toch wat medelijden met hen, bet zyn toch ook menschen I v Voor de militianen. Lui- \jaT tenant generaal Marchal, bevel- j» hebber der 4® krijgsomschryving, l$V heeft eenen roortreffelijken om- zendbrief tot de krijgsoversten ge richt, om bun de plichten te herinneren tegenover de jonge recruten, die binnen kort onder de wapens komen. Generaal Marebal raadt veel geduld aan tegenover deze jongelingen. Men moet hen in den beginne veel uitspanning be zorgen, ze vertrouwelijk onderhouden over hunne plichten, hun de gevaren der groote steden doen kennen, enz. Ziedaar voorschriften, die eer doen aan 't karakter van generaal Marchal, hoogde, was de uitdrukking van zachtmoe digheid en goedheid, die zy nimmer verloo chende. Haar oog scheen een mengael van liefde en teederheid, van bare lippen vloeiden slechte welwillende woorden, zelfs voor hen, die haar vroeger onrechtvaardig behandelden. Hare woning, die zy zelden verliet, bleef steeds voor de noodlijdenden geopend. Allen, die troost en hulp zochten, kwamen tot haar; zij h&d tranen van medelyden voor alle smart, leniging voor alle ellende, en hare hand deel de kwistig aalmoezen uit. Eens had men haar de giftmknostkr genoemd, nu werd haar naam gezegend. Mevrouw de Fairières bewoonde alleen met hare dienstmeid een hnis dicht by de woning van Lachenal. In den beginne was men over deze scheiding ten zeerste verwonderd, u Waarom, vroeg men zich af, woont zy niet bij hare kindsren Dit ware veel natnnrly- ker. n Van den anderen kant moest men bekennen, dat de advocaat, mevrouw de Fairières heal vreemd waa, dat zy niet eens aan zyne vronw verwant was en dat eenieder handelt zooals hij het goedvindt. Overigens scheen tusschen de twee haisgexinnen de beste verstandhou ding te bestaan Mevrouw de Fairières di neerde geregeld tweemaal per week by bet jonge paar en dit wederkeerig by haar. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1900 | | pagina 1