Abdij van Affligem. - Processie. EEN EN ANDER PRIJSKAMPEN Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. Rusland. Turkije. Heden 15 Oogst, O. L. Vrouw Hemelt vaart begint de Begankenis ter eere van O. L. Vrouw van Vrede. Zondag 19 Oogst, 's namiddags, Pro cessie met bet Miraculeus Beeld van O. L. Vrouw van Vrede, opgeluisterd door Zijne Excellentie Mgr. Granito di Belmonte, titelvoerende Aartsbisschop van Edessa en Pauselijken Nuntius aan het Hof te Brussel en verscheidene Pre laten. De Processie zal samengesteld zijn uit 60 groepen der parochiën vanTeralphene, Goyck, Meldert, Hekelgem en der Abdij en om 2 J/t uren stipt uitgaan. Zijne Ex cellentie de Pauselijke Nuntius, omringd van de andere Prelaten, zal voor de kerk gezeten zijn, zoodat hij den ganschen doortocht der Processie zal zien en ook van allen zal kunnen gezien worden. Zonderling prooes. Het catho- liek gemeentebestuur van Mechelen spant een proces in tegen het afgetreden libe raal bestuur, tot teruggaaf der sommen, welke dit laatste uit de gemeentekas zou genomen hebben, om er de politieke pro paganda der liberale partij mede te beta len. De heer schepene Ortegat heeft dat proces openlijk in den gemeenteraad aan gekondigd, er bij voegende Indien de stad veroordeeld wordt om de gevolgen te dragen van uw geldver- kwistend beheer, welnu, wij zullen beta len, maar wij zullen ten minste onze schouders ontlast hebben van eene ver antwoordelijkheid welke u allen toekomt. De parijsche tentoonstelling. De tentoonstelling is nu drie maanden en half open en zij heeft de helft van ha ren tijd gehad. Vele van hetgene men er van verwacht had is niet gebeurd, wel in tegendeel I De inrichters hadden gerekend op 60 miljoen bezoekers, uit het buitenland en de departementen. Maar, het legt aan, van nu voort, om al niet veel over de 30 millioen bezoekers te gaan. De vreeselijke hitte van den laatsten tijd, is ook niet ge schikt als bloeimiddel voor d'expositie. Het getal bezoekers nam af, naarmate de thermometer in graden klom. De tickets, die over tijd 50 tot 60 cen tiemen verkocht werden, zijn op 30 cen tiemen gedaald. In alle soorten van aanloksels, is er eene somme gesteken geworden van alzoo een 34 millioen. Maar 't meeste deel der ondernemers, zien van nu af reed3 dat zij er diep gaan inzitten. Zij hebben hunne - concessie vreesdijk hoog betaald, rekenend op eenen eindeloozen toevloed. En die toevloed is op verre na zoo groot niet, en velen die komen, gaan hunne at tractie voorbij. Wie ook niet af kom6n naar de exposi tie, dat zijn de Engelschen en de Ameri kanen. De Engelschen komen niet, met den oorlog in Transvaal, met de miserie die daaruit spruit, en doordien de lasten in hun land zoovele verhoogd zijn. De En- gelschman is niet feestgezind. De Amerikanen komen niet, doordien zij nog onlangs de overgroote expositie van Chicago gezien hehben, en toen ook, daar de kiescampagne in vollen gang is, wegens eenen nieuwen president. Alle magazijnen van woelde, voelen meest van al deze afwezigheid van Engel schen en Amerikanen. Neen, de wereldtentoonstelling gaat niet zyn wat men ervan verwachtte, en voor zekere ondernemers kan zij eene wa re ruïne worden. Vorstelijke rookers. Met koning Umberto verdwijnt een der groote rookers onder de vorstelijke personen en staats hoofden. Als groote rookers kan men nu nog eDkel aanhalen keizer Frans Jozef en president Kruger. Kruger rookt de pyp onophoudelijk van 's morgens tot 's avonds. Keizer Frans Jozef is verzot op Havana- sigaren. Zijne sigaren worden voor hem speciaal gemaakt en kosten hem 2 flo rijnen stuks. Zyn tabak wordt gekozen tusschen de beste Havana-planten en de sigaren gefabrikeerd door een keurperso- neel. Iedere kist wordt vergezeld in het consulaat en zij worden verzonden met de diplomatieke mail, die door de douaen niet wordt aangeroerd. De nieuwe koning van Italië rookt niet; de tsaar rookt sigaretten, maar niet veel; de koningen van Griekenland, Zweden, Rumenië, Denemark, Keizer Wilhelm en de prins van Bulgarië rooken dan de sigaar, dan de sigaret, maar het zyn geen hartstochtelijke rookers. Over 15 jaar rookten bijna alle vorste lijke personen zeer veel en heel hunne hofhouding meende hun voorbeeld te moeten volgen. Wijlen keizer Frederik was een zoo vurig liefhebber van de pyp, dat men zijn kanker in de keel toeschreef aan misbruik van tabak. Bismarck liet nooit zijne lange Göttin- ger studentenpijp koud worden. De oude keizer Wilhelm maakte alle dagen een razzia van sigaren en al zijne generaals, met uitzondering van Moltke, rookten gelyk fabriekschouwen. Ook Willem HI van Nederland, vader van de tegenwoordige koningin, was eeu geducht rooker. Alexander van Batten berg, de dappere eerste vorst van Bulgarië, zag men steeds met een kort pypken in den mond. Tegen de hitte. In de Revue van Lausanna beveelt iemand tegen de hitte het dragen van met roode stof, om het even zijde, linnen of katoen, bekleedo hoofddeksels. In vele Zwitserschc can tons dragen de vrouwen, die op het land werken, roode doeken, zoogenaamd - Dur- lutte om het hoofd. Tegen de longziekte. Het mini sterie van landbouw heeft den veeartsenij- dienst aanbevolen, alle mogelijke zorg te besteden aan het verspreiden der kennis van de middelen tegen de longziekte bij het vee. Het is bewezen dat die ziekte veel min der verwoestingen zou aanrichten, iudien de stallen beter onderhouden werden. In sommige streken namelijk in de Kempen en in de Ardennen wordet de dieren zeer slecht verzorgd. Er is over het algemeen gebrek aan licht en aan lucht en de voeding is gebrekkig. Van den anderen kant is de reinheid der stallen dikwijls een ongekend iets en deze worden, in deze voorwaarden, ware middenpunten van ziekte, van het oogen- blik dat de kiemen zich daar gevestigd hebben. i Er wordt dus den veeartsenijdienst aan- bevolen, premies toe te kennen aan de landbouwers, die hunne beesten het best verzorgen. Journal de Bruxelles). De Volkseeuw. Men meldt dat do nieuwe daensisten gazet te Brussel den 15 September zal verschijnen. Zij zal den titel dragen De Volkseeuiv, zal dagelijks verschijnen en aan twee centiemen ver kocht worden. Tfoliö Een spoorwegramp liaiie. heeft op 12 kilome ters van Rome plaats gehad. Twee treinen liepen op een. Er zijn 14 dooden en 40 verwonden. Onder de verwonden telt men den Belgischen generaal Buffin, izijne schoondochter, een zijner zonen en zijn adjudant. Het rechterbeen van generaal Buffin is gebroken, zijne kinders en zijn adjudant zijn maar lichtelijk verwond een tweede zoon is ongedeerd. Generaal Buffin bad Z. M. onzen koning vertegen woordigd bij de begrafenis van koning Umberto. 3® af deeling. le melding met "groote onderscheiding M. Van Hauwe Komaan; 2e melding M. D'Haens Richard. Piano (Jongelingen). Leeraar Mr Philemon Loochx. 1' af deeling. le prijs met de grootste onderscheiding M. Pruvost Ernest. 2® afdeeling. 2® melding M. De Clercq Remi. 3° afdeeling. le melding met groote onderscheiding M. Van der Meersch Karei 1" melding met onderscheiding M. De Vos Zenon 3® melding M. Uyt- debroeks Hendrik. Piano (Jufvrouwen). Leerares Mej .Euph. Van den Bogaerde. 1® afdeeling. 1* prijs Mej. Parewyck Palmyra 2® prijs met groote onderschei ding Mej. Pannemans Julia 2®pry's met onderscheiding Mej. Van den Bus- sche Rachel. 2® afdeeling. 1® raeldiDg met groote onderscheiding Mej. Callebaut Joanna 1® melding met ouderscheiding Mej. Haven Lucia 1® melding Mej. De Moor Hortensia 2® melding met groote onderscheiding M. Van Branteghem Albertina 3® melding MejSchollaert Valentina. 3® afdeeling. 1® melding met groote j onderscheiding Mej. Lisaerde Irma l 1® melding Mej. Van den Bussche He lena 3® melding MejDe Temmerman Stedelijke Muziekschool van Aelst. UITSLAG DEE SECTIE A. Bestuurder MTF.L.Vanden Bogaerde. Muziekleer (Jufvrouwen). Leerares Mej. L. Van Dinter. 1' afdeeling. 2®prijs Mej. Cammaert Maria accessitMej. Pannemans Julia, De Laet Paulina, Haven Lucia, Callebaut Joanna. 2® afdeeling. 1® prijs Mej. Sonntag Alida, Lisaerde Irma, De Moor Hortensia; 2® prijs Mej. Pletinckx Louisa, Prou- vost Albertina, Haven Adelina, Vaes Maria, DeTemmerman Magdalenaacces sit Mej. Sahoou Estella, De Loose Isa bella. 3® afdeeling. 1® melding Mej. De Smet Tilla, De Nul Alicia, De Moor Joanna, Schouppe Julia, Troch Helena; 2® melding Mej. De Saedeleer Amanda, Van Herrewegbe Delphina, Van Styven- dael Leouia, Quintyn Pauliua, De Greve Louisa, Wailly Leontina, Seghers Maria; 3® melding Mej.Verleysen Renata, Levis Juliana, Van de Putte Julia, Keymeulen Isabella, De Greve Maria. Muziekleer (Jongelingen). LeeraarMr F. L. Van den Bogaerde. 1afdeeling. 1® prijs MM. Barrez Polidoor, Van den Hauwe Lodewijk 2* prijs met de grootste onderscheiding M. Meganck Frans 2® prijs met onder scheiding M. D'Hondt Valery. 2" afdeeling. t" prijs met de grootste onderscheidingMM. Kieckens Victor, De Pau Paulus 1® prijs met onderschei ding M. Van der Meersche Karei i® prijs MM. Temmerman Jozef, Bruyn- donckx Robrecht 2® prijs met onder scheiding M. Huylebroeck Jozef2® prijs M. De Reu Karei accessit MM. Corael Fritz, Huylebroeck Jao. 3® afdeeling. 1® melding met de groot ste onderscheiding M. Clotmau Frans 1® melding met onderscheiding M. Van Overloop Theofiel 1° melding MM. Mertens Florent, Van der Meersche Alf. 2emelding met onderscheiding MM.Kop pens Jan, Van Lierde Robrecht 2® mel ding MM. Van der Taelen Prosper, Bomon Victor 3® melding MM. Gré- goire Robrecht,Van Langeuacker Amand, Muziekleer (Volwassenen). Leeraar M' F. L. Van den Bogaerde le afdeeling. 2® prijs M. De Vos Frans i® accessit met onderscheiding M. D'Haens Richard 2® accessitM. De Vos Zenon. 2® afdeeling. 2e prijs MM. Meersman Jozef, Roosen Camiel, Van der Meirsche Lucas accessit MM. De Reu Petrus, Uytdebroeks Hendrik, Braeckman Leo, De Vos Jozef. 3® afdeeling. 1® melding MM. Wailly Alfred, Rombaut Robrecht, De Scbryver Albrecht2® melding M. Corael Omer. Zang. Leeraar Mr Philemon Loockx. Klas van volmaking. Gulden eermetaal Mej. Meganck Josina. Piano [(Jufvrouwen). Leerares Mevrouw Laurent. i® afdeeling. 2° prijs met onderschei ding Mej. Vaes Maria. 2e afdeeling. 1® meldiug met groote onderscheiding Mej.Uytdebroeks Paula. 3® afdeeling. *1® melding met groote onderscheiding Mej. Prouvost Albertina; 1® melding Mej. Tolleneer Stephania, Eemans Emma. SECTIE B. Bestuurder Mr L. Walpot. Koperen blaasspeeltuigen. LeeraarM' G. Pape. Cornet a pistons. T 2® prijs met groote onderscheiding M. D'Haens Richard. 3' afdeeling. 1® molding M. Kieckens Hector, Bugel. Klas van volmaking. Zilve ren eermetaal (bij herhaling) M. Van den Hauwe Leo. 3® afdeeling. 1® melding M. Meersman Jozef. Cor.3° afdeeling. 1® melding met de grootste onderscheiding M. Van den Bossche Karei. Bazuin. 2t afdeeling. 1® melding met onderscheiding M. Van den Hauwe Lodewijk. Houten blaasspeeltuigen. Leeraar Mr L. Walpot. Fluit. i® afdeeling. 1* prijs met de grootste onderscheiding M. Brey- naert Alexander. 2® afdeeling. 1* melding met groote onderscheiding M. Monsieur Petrus. 3® afdeeling. 2® melding met groote onderscheiding M. De Raeve Polidoor. II Klarinet. 2® afdeeling. 1® melding met onderscheiding MM. Barrez Poli door, Barrez Jan. Snaarspeeltuigen Leeraar Mr Pr. Backaert. Violoncel. i® afdeeling. 1® prijs M. Barrez JaQ. 3" afdeeling. 1® melding M. Corael Fritz. Viool en Alto-Viool. Leeraar Mr J. Drubbel. Alto-Viool. 1afdeeling. 1® prijs met onderscheidingM. EemansTheodoor. Viool. Klas van volmaking. Zilve ren eermetaal M. Moortgat Gustaaf. 1' afdeeling. 2® prijs met onderschei ding MM. Barrez Polidoor, De Vos Frans. 3® afdeeling. 1® melding MM. Huyle broeck Jozef, Haven Edgar. Worden gevraagd. 1° Een smid, plaatwerker. 2® 10 goede breisters voor te huis te werken. 3° Een leerjongen voor de boekbiuderij. Vragen werk. 1° Een magezijnier. 2° Een tabakbewerker. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. M. Charles Rolland, te Brussel, die dezer dagen eene reeks belangrijke pro cessen verloor, mag waarlijk niet van ge luk spreken. Hij is nu het slachtoffer ge weest van eenen brutalen diefstal. Kwaad doeners zijn in den nacht van donderdag op vrijdag in zijne woning gekomen en hebben er eene menigte voorwerpen van weerde gestolen. Kostbare cristalen vazen werden verbrijzeld om de monturen te kunnen meènemen. De dieven moeten goed met de bijzonderheden bekend zijn geweest, want zij hebben het niet durven wagen, de brandkast te openen, die vau eenen automatisch werkenden revolver voorzien is. Maar hot meubel waarin Mev. Rolland harejuweclen pleegde te bergen, was opengebroken. Gelukkig waren deze eenige uren te voren van plaats veranderd. Eene vrouw, wonende in do nabij heid der Willebroeksche vaart, te Brus sel, kwam in het politiebureel klagen dat zij door kwaaddoeners was aangerand en in de vaart geworpen. Daar dit verhaal aan de Politie zoo zonderling scheen werd een onderzoek gedaan en hieruit bleek nu dat zij zich had willen verdrinken, maar dat zij, spijt gekregen hebbende, zich zei ven uit het water had gered. Eene vrouw van Etterbeek, die op den vensterdorpel der derde verdieping stond om de ruiten te wasschen, verloor het evenwicht en viel. Gelukkig kwam zij te recht op de zinkdraden, die op do binnenplaats gespannen waren voor het droogeu van de wasch. Van daar viel zij op het zachte gras en zij stond ongedeerd op. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is het beste. Een brusselaar heeft voor eene wed- diDg van 500 fr. in de leeuwenkooi van een beestenspel op de fo.or eene flesch champasne geledigd. Vijf ruwe mannen van de Dam poort te Gent, waren donderdag middag te Gentbrugge eenen werkman der punt- fabriek komen afwachten, met het in zicht hem te mishandelen. Zij hadden hunne vosten in eene herberg der Bas- sijnstraat gelaten om beter te kunnen I vechten en riepen dat zij de Politie zouden doodslaan. De veldwachter De Bruycker, dien men ging verwittigen, was onmiddelijk ter 3 plaats, en -le vijf kerels, ziende die hem 5 beleedigden en hem wilden aanvallen, trok hij zijnen sabel en riep hun toe dat hij van zijne wapens zou gebruik maken indien zij geweld pleegden. Daarop weken zij achteruit en zetten hunnen weg voort. Intusschen vielen de fabrieken stil en minstens vijfhonderd werklieden kozen den kant van den veldwachter, die op de gemoente zeer geacht wordt en liepen de vijf woeste kerels achterna, die over het brugsken der Schelde liepen, naar het grondgebied der stad. 's Avonds waren vier derzelfde kerels met hunnen hoofdman, zekeren B. T., teruggekomen en botsten nog eens op den agent De Bruycker, die geholpen door andere personen, twee hunner naar de gemeentegevangenis bracht. Intusschen was de hoofdman in de handen van het volk gevallen dat, volgens het schijnt, hem eens goed afgeranseld heeft. Het is de eerste maal niet dat dezelfde werkman, zonder eenige reden, door die kerels bedreigd wordt. De politie-com- missaris heeft strenge maatregels geno men, en proces-verbaal opgemaakt. Vrijdag morgend beeft M. Fauver- ghe, van Brugge, slachtoffer van een groo- ten diefstal, een pak ontvangen dragende den poststempel van Antwerpen en al de gestolen papierweerden bavattende, zijnde voor 21,000 frank kwijtbrieven en voor 10,000 fr. handelseffecten. Wat de geld- weerden betreft, deze werden niet terug gezonden. Graaf de la Mirandole. De Pa- trie bevat de volgende bijzonderheden over den persoon, die onder verdenking van diefstal in de kasteelen van Aartrijke en Sint Andries gevat werd, en die zich noemt graaf de la Mirandole (en niet de Mirabel, zooals verkeerdelijk gemeld werd). M. de graaf ziet er in 't geheel niet gedistingeerd uit. Hij heeft integendeel een ongunstig voorkomen. Hij bekent meêplichtigen te hebben, maar weigert die te doen kennen, omdat eene stellige verbintenis onder hen be staat, van hier over nooit iets bekend te maken, op straf van bij het verlaten der gevangenis vermoord te wordeu. Waar en met hoeveel zijn die meê plichtigen Men weet er niets vau. In den reiszak van graaf de la Miran dole vond men een zakboekje met eene lijst van kasteelen in den omtrek van Brugge, die bestemd waren om geplun derd te worden, met aanduiding der uren op welk dit kon geschieden. In denzelfden reiszak vond men twee costumen een bedelaarsplunje en een heerencostuum, voor de dagen op welke hij als graaf de la Mirandole moest op treden. Wanneer, vraagt de Patrie er by, zal de openbare veiligheid die wolk van die ven, welke op België valt, terug de gren zen over drijven De meesten zijn voornamelijk Fran- schen en Hollanders, die, in hun land op gezocht, naar hier over waaiën, waar men zoo vriendelyk is hen heel gerust te laten. Niet oneerlijk. Aangaande het vertrek van een socialistisch gemeente raadsheer van Verviers. die zijne herberg en de stad zou ontvlucht zijn, de spaar penningen van eenige maatschappijen van ouderlingen bijstand meênemende meldt de Werker het volgende .- De waarheid is dat gezel Duru zich vrijwillig naar Roubaix heeft begeven, omdat hy denkt daar wat ruimer zijn brood te verdienen. De boekeu eener maatschappij van ouderlingen bijstand, die bij hem geves tigd was, werden, op eenige kleine feilen na, in orde bevonden, en de weerden, aan de maatschappij toebehoorende waren allen aanwezig. Niemand heeft dus de miuste sckade geleden. Als ge nu denkt dat de clerikale bladen een letter van hunnen laster zul len intrekken; dan zijt gij er nog niet half. Ja welwij willen geene verdenking la ten wegen op iemand die dit niet verdient. Drinkt 't alombekende Leuvensbier ter Brouwerij Druwé, Aalst. Verschrikkelijk. Tegen een herber gier te Utrecht is eene vervolging inge steld wegens het toedienen van sterken drank aan een reeds beschonken persoon, tengevolge waarvan deze is overleden. De zaak droeg zich als volgt toe Toen het slachtoffer de herberg bin nenkwam, had hij merkbaar reeds meer dan genoeg gedronken, zoodat, toen hij niettemin toch nog een borrel bestelde, een der bezoekers hem den raad gaf om liever een glas spruitwater te drinken. Dit was echter olie in het vuur en om dan ooktetooneu, dat hij daaraan nog geen behoefte had, bestelde hij onmiddellijk voor 75 centiemen jenever, en liet zich dit in twee bierglazen toedienen. Weinige oogenblikken later was de inhoud der beide glazen verzwolgen, doch bij de laat ste teug zakte de dronkaard ineen, om niet meer op te staan. Hij was in de jenever gestikt. De man was maar 26 jaren oud, en laat eene vrouw met 3 kinderen onver zorgd achter. Ongelukken in Noord-Brabant. Bij eenen twist in eono herberg te Beem- ster, is eene vrouw die aanwezig was, van schrik doodgevallen. Te Achterbroeck viol de landman Staveren uit eenen kriekonboom en kwam met het hoofd terecht op eene zeis was morsdood. Te Geuck, op het gehucht Langer- loo, zijn 3 huizen afgebrand. Eenig vee kwam meê om in de vlammen. Eene ramp in de Middellandsche zet. Vreeselijke schipbreuk48 slacht offers. Een treurig nieuws is te Pa rijs aangekomen tijdens den overtocht van het eskader der Middellandsche zee, om van Cherbourg naar Toulon te gaan, heeft er eene aanvaring plaats gehad, in gevolge eener verkeerde beweging, tus schen de pantserboot Brennus, die vlag van admiraal Fournier voert, en torpedoboot La Framée. De ramp heeft plaats gehad op de kus ten van Spanje, tusschen kaap S' Vincent en Trafalgar. De Torpedoboot is onmiddelijk gezon ken. Men kent de bijzonderheden niet van de ramp, maar men weet dat vier officie ren van do Framée zijn omgekomen 44 koppen der bemanning. Later wordt nog gemeld Het eskader van de Middellandsche zee was, na ar de revue te Cherbourg to hebben deel nomen, op weg naar Toulon. Zij was terdag nacht van Royau vertrokken voorbij Sl Vincent, zich richtend nar Gibraltar, toen, alvorens zij op de hooga van Trafalgar kwam, de botsing plaaa had. Men heeft slechts zeer weinig koppa van de bemanning der La Framée kunnen redden. Volgens de eerste inlichtingen zou ramp te wijten zijn aan eene verkeerè beweging der Framée. Op het bevel ns 20 graden links zou de bevelhebber 1) graden rechts hebben gehouden. De torpedoboot was onlangs bij bs eskader gevoegd. Zij telde 4 officieren 58 mau. Zonderlinge zaak. Zondag ia Parijs eene Russische dame aangehoudei naar aanleiding van eene geheimzionia zaak. Zij zond sedert eenigen tijd aan hooge ambtenaars der tentoonstellkj bloemen, welke vergiftigd waren. Zij te er aan roken werdeu ernstig ongesteld, 't Is eene dame van omtrent 40 j aar.dii zeer rijk is geweest maar eensklaps gt- ruineerd werd. Men denkt dat zij niet by 't hoofd is. Russische boerenwraak. De boent van het aan den grootgrondbezitter gru Wolkow, toebehoorende riddergoed Kit nowka nabij Odessa, hadden beslotu uit wraak wegens een proces, dat ij tegen hen begonnen was en dat hij F wonnen had, den graaf te vermoorden,Z( zonden met dat doel een gevolmachtigd uit hun midden naar Odessa, die di den beruchten dief en inbreker Blul voor een aanzienlijk bedrag tot den slui) moord omkocht, De overste van de opzoekingspolitie.it wel tijdig met de moordplannen in kent' was gesteld, kon de uitvoering er rc echter niet verhinderen, daar hem u plaats van den moord het landgoed Am» jeuw was opgegeven. Iutusschen reisde Blank naar Kalinot ka, waar graaf Wilkow kort te voren aangekomen, en doodde hem tijdens et wandelrit door een welgemikt revolve schot. De ontstelde koetsier zette de paariis tot razonden spoed aan, doch toen voor het kasteel aau kwamen vond men het rijtuig den graaf als lijk. De moordenaar Blank is waarschijnl; met een stoomboot naar Turkije onth men. Verscheidene boereu zyn houden. tot middernacht dienstdoende Apotheker: Woensdag 15 1900Mr Kenneboog, Veemarkt1) Armeensche gruwelen. Volgens richten uit Bitlis zouden weèr Armee sche moorden hebben plaats gehad in b district Sassoen. In het Armeensche do! Spagkauk zouden 200 mannen, vrouw en kinderen zijn vermoord door TurkscS soldaten onder bevel van generaal Al pacha, den bevelhebber te Bitlis, i daarop het dorp in brand liet steken. De soldaten werden geholpen dw Koerden.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2