EEN EN ANDER. AALST. Allerhande Nieuws Aalst-Mijlbeek.- Kermis. Holland. Frankrijk. Azië. Amerika. Afrika. Keuring™ Hoornvet ZEEVISCHHANDEl H. Arys-De Paepe. Openbare \erkoopinj Misaionnariflsen. Vier zusters der Congregatie van Gent (zusters van liefda digheid) vertrekken op 1 September uit Antwerpen naar Congo. Het zijn zusters Maria-Annetta en Maria-Eramberta, van het klooster van Eecloo zusters Mrria-Armella en Maria- Ancina, van het klooster van Gent. VergunningsrechtM. de minis ter van geldwezen heeft aan de belas tingsagenten eenen omzendbrief gestuurd waarin zy uitgenoodigd worden de wet streng toe te passen, - daar de geheime slyteryen van sterke dranken, zoozeer vermenigvuldigen dat thans het grootste getal der herbergiers die verklaren geene andere dan gegiste dranken te verkoopen, verdacht worden de wet op het vergun ningsrecht te ontduiken. De minister vestigt de aandacht zijner agenten byzonderlyk op deze twee pun ten 1° Het is eene dwaling te gelooven dat men aan het recht ontsnapt met sterke dranken te schenken in eene andere plaats dan de herbergzaal. Deze plaats wordt beschouwd als toegankelijk voor het publiek en, bygevolg, voor de beamb ten der accynzen, van den oogenblik dat er zich personen vreemd aan het huis gezin bevinden. 2® De agenten welke proces-verbaal opmaken hebben recht op eene beloo- ming van 5 tot 10 frank voor elke over treding. Gent. Zondag 11., had in O. L. Vrouwpatronagie eene echt aandoenlijke plechtigheid plaats, voorgezeten door den Z. E. H. Pastoor van O. L. Vrouw (Sint Pieters). De held van 't feest was de fleer E. Coolens die laatst de werkmansdeco ratie bekwam. Verscheidene redevoerin gen, vele en prachtige geschenken werden gedaan, die getuigden van de warme gene genheid, van de oprechte bewondering, van de rechtvaardige fierheid der leden van O. L. Vrouwpatronagie, immers Mr Coolens is daar sedert 25 lange jaren de voorbeeldigste meester Maar geen enkele parel blinkt zoo hel aan de kroon van verdienste, welke Mr Coolens door werkmansdeugd en werk- mansvlyt wist te veroveren, als dezen welken hii won door zyne matigheid 1 Ja, lezers, Mr Coolens is een der leden van het Matigheidsgenootschap; en nog een der beste 1 Ziedaar waartoe onthouding van sterke dranken, waartoe uren aan de kroeg ont stolen, waartoe matigheid brengt. Het is dat ook hetgeen de Heer Bontinck voor uit bracht in eene zeer gepaste aanspraak over de onthouding van sterke dranken. De Heer Voorzitter van 't genootschap, ook betuigde fier te zijn op zulk een lid als Mr Coolens. Zijn voorbeeld zegt meer dan twintig boekaeelen geschryfsel. Zulk voorbeeld verhoogt den luister van dezen bond, en is een prikkel voor de jongeren om zich erbij aan te sluiten 1 Het feest eindigde met zang en spel, en op aller gelaat blonk het geluk het was immers een werkmanskind, een jon gen uit bet volk wien eere werd betuigd. Harten hoog, vrienden van O. L. Vrouw (S'Pieters) en van den Matigheidsbond, harten hoog Wij tellen met fierheid een voorbeeldig mensch te meer in onze ran gen, wiens hoedanigheden door 's Konings zegel, voor 's werelds aanschijn werden erkand. J. V. Caserio, Arseni, Angiolillo, Passanante, Luccheni, Acciarito en Bresci, allemaal Italianen. Men zegt dat de doodstraf in de kamer opnieuw zal voorgesteld worden. Echter zou Bresci van dergelyke ope ratie nog vrij blyven. Zekere Pessina, een beroemd rechts geleerde, die destijds de afschaffing der doodstraf in Italië bewerkte, schrijft nu dat Italië sedert die afschaffing, het land der politieke moordenaars geworden is. Het zingen der telegraafdraden. Zekere Dr Eydam heeft zich lang bezig gehouden met het bestudeeren der weersverschijnselen, die op te maken zijn uit het zingen van telegraafdraden. - Mijne waarnemingen, zegt Dr Eydam, hebben mij geleerd dat het zingen en brommen der telegraafdraden altijd on gunstig weder, regen of sneeuw, wind of storm aankondigt, terwijl uit de hoogte en diepte der tonen,de tijd is te berekenen waarop het weder zal omslaan. Bij leege tonen is er verandering op handen na 30 soms enkel Da 48 uren; bij eenen hoogen, zingenden, bijna fluitenden toon, kan men reeds eene verandering van weder ver wachten binnen 6 of 10 uren. Uit dc sterkte van het geluid, is de aard van het op handen zynde weder af te leiden. Is by voorbeeld het zingen der draden slechts zwak en hoort men daarby een lcegen toon, dan komt er na verloop van 30 tot 48 uren verandering, zonder veel wiod by zeer sterke en hooge toonen, is binnen 6 tot 10 uren regen of sneeuw met storm te verwachten. - Parijzer tentoonstelling. België heeft te Parijs belangrijke onderscheidin gen verworven. Wy zullen een lOOtal groote pryzen halen vooral op het gebied van onder wijs en opvoeding is de uitslag schitte rend. Het middenbestuur van het lager onder- wys te Brussel, twee groote prijzen de boogescholen van Leuven en Luik, de huishoudscholen en het ministerie nyverheid en arbeid, eveneens groote prijzen. Gouden medalies voor de boogescholen van Brussel en Gent, de middelbare land bouwscholen, enz. De Eerw. Broeders der christelijke scholen een grooten prijs. In de onderwijs groep nog 17 zilveren medalies. In de druknyverheid krijgt België een grooten prijs, 5 gouden, 5 zilveren enl bronzen medalies. Voorde photographie 2 gouden, 1 zil veren en 2 bronzen medalies. Voor den boekhandel, boekbinderij, enz. 2 groote pryzen, 8 gouden, 16 zilve ren en 11 bronzen medalies. Het kasteel. In een socialistisch gedicht, in Vooruit verschenen lezen wy onder andere O dan, dan gloeit zyn oog, dan wordt hy weêrom man, dan balt by zyne vuist, vervloekt den geldtyran, ver vloekt het rijk gebroed dat troont op 't naast kasteel hetwelk hem steeds ont neemt het beste van zijn deel. Bij het lezen van die ophitsende verzen hebben wy ons afgevraagd of de dichter hier het kasteel van gezel Vandervelde bedoelt, ofwel het hotel van gezel Pi- card, ofwel de rijk en weeldrig ingerichte woningen van zooveel andere socialisten met het woord en met de pen. De man vraagt waarom, met welk recht de rijke menschen hem behandelen als eenen knecht, hem hun land doen beploe gen, enz. enz. Ongetwijfeld bewerkt gezel Vander velde zelf zijnen hof en haalt gezel Picard de kolen aan voor zijne gezellin, die keu kenmeid speelt. O, die roode dichters 1 Aln alles méégaat. Als alles méégaat, kan een huwelykspaar de vol gende bruiloften vieren Eerste jaar latoenen bruilofttweede jaar looden bruiloft derdejaar kope ren bruiloft; vierdejaar: houten brui loft; vijfde jaar blikken bruiloft; zevende aar tinnen bruiloft tiende jaar nik kelen bruiloft twaalfde jaar zinken bruiloft vijftiende jaar kristalen brui loft vijf-en-twintigste jaar zilveren bruiloft dertigste jaar paarleu brui loft veertigste jaar ronijnen bruiloft vijftigste jaar gouden bruiloftvyf en zeventigste jaar diamanten bruiloft o CREEMBOTER. Markt van Woensdag 22 Augusti. 100 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kilogr. Altijd veel zeer veel boter te kort. Vraagt 'tjLeuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Binnenstraat en Botermelkstraat ZONDAG 26 OOöST. Groot Muziek feest ter Botermelkstraat om 4 uren en Volkspelen. 's Maandag Jaarmerkt. Lede. De feesten zondag 12 Oogst 11., ingericht te gelegenheid van het zü- veren Jubelfeest van de heeren Au gust Coppens, als Burqemeester, en Alexander Blanequaert, als Schepen dezer Gemeente, zijn allerbest gelukt en te midden der algemeene vreugde afge- loopen. Spijtig dat de noodige inlichtingen ons ontbreken om over de feestelijkheden in 't algemeen verder uit te weiden. 't Festival des namiddags aan 't welk 12 vreemde Maatschappijen deelnamen, lokte veel volk ter Dorpplapts, doch nog meer volk stroomde er neen des avonds om de verlichting te bewonderen welke, zoo ooggetuigen ons verklaarden, waarlijk schitterend was en een tooverachtige aan blik opleverde. Nergens zag men eene beter gelukte verlichting. In den nacht van zaterdag op zon dag was te Erwetegem, bij Sottegem, in eene kleine hoeve, bewoond door den landbouwer D..., brand ontstand. Ten gevolge der droogte stond het bouw in weinig tijds vierkant in brand en werd het met al wat het bevatte, tot den grond toe vernield. De moeder van den pachter, eene 80ja- rige gebrekkige vrouw, was in den brand. D. meende haar te redden, maar de vlam men dreven hem terug en met zware brandwonden moest hij terugkeeren. De oude vrouw is, men weet niet hoe, aan het brandende gebouw ontkomeD, doch met zulke schrikkelijke wonden, dat men haar leven als verloren beschouwt. Daar donzelfden nacht, niet verre van daar, op een haverveld, de opgestelde mijten afbrandden, twijfelt men niet, of hier is kwaadwilligheid in 't spel. Onweer. Het onweêr van zondag nacht moet te Brussel en omtrek op zyn hevigste gewoed hebben. Het was geen regen maar eene ware waterhoos die over de stad en de velden neerviel en straten en pleinen in meren veranderde. In de Sint-Huibrechtsgalerijen werden al de kelders overstroomd. Te St.-Gilles konden de riolen het water niet slikken en zoo werden de afhollende straten ware schietstroomen. De foor zag er daags nadien erbarmelijk uit. Het geboomte heeft allerwege veel ge leden. Te Vilvoorde, Haren, Weerde, Eppe- gbem, Sinte-Catbarina-Waver en talrijke andere dorpen zijn fruit- en bloemenbed- den in vormelooze mesthoopen herscha pen. Te Ath ligt heel veel rijpe otgst plat. Groote schade ook te Ninove, Gee- raardsbergen, Viane, enz. waar velden en wegen, zelfs de spoorbaan, onder water stonden. Uit Namen zelfde tijdingen. Het water dat van de hoogte stroomde rukte op zynen weg alles meê en viel langs de brug der Samber met eenen waren waterval in de Maas. De vloer der brug is door eene 20 centimeters dikke slijklaag bedekt. In vele hulzen zijn de bovenverdiepin gen overstroomd door het water, dat angs de dakgoten naar binnen liep. Uit verscheidene andere deelen des lands meldt men schaè door den bliksem of den regen aangericht. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is het beste. Ten gevolge eener naamlooze aan klacht werd een handelaar van Brussel verdacht van sacharinesmokkelarij, se dert eenigen tijd scherp in 't oog gehou den. Hij werd zaterdag aan de statie door agenten opgewacht bij zijne aankomst in de Noordstatie. Aangesproken door hen. beweerde hij, dat hij sedert lang den han del in sacharine had laten varen. Maar hem volgende, zagen zij hem een pak in eea keldervenster werpen. Het was sacha rine. Dit had zyne aanhouding ten ge volge. Het schijnt dat het parket vervol gingen zal inspannen tegen sommige fi- nancieële bladen, die enkel schijnen uit gegeven te zyn om, zooals de XX® siècle zegt, zekere zaken van twijfelachtig allooi te doen gelukkeD. Eene geheime stokerij is te Sint- Amandsberg ontdekt, terwijl zij in volle werkzaamheid was. Twee werklieden, die er arbeidden werden aangehouden. Een derde persoon, voor wiens rekening zij bezig waren, zal ook weldra in handen der politie zijn. Anarchist tegen dank. Men heeft verleden week te Antwerpen eenige anar chisten uit liefhebberij gehad Oostende mag zich verheugen in het tijdelijk bezit van eenen anarchist, die het was, zonder het te weten en natuurlijk met veel te genzin. Een reporter van Brussel M. Jos. D.., bracht eenige dagen vacantie om te Oos tende. Terwijl hij rustig zijne uren sleet in tezelschap van zijne brave vrouw in eene leine villa, werd naar den groot-vizier van den shah eenen brief gezonden, in welke M. Jos. D.., hoofd van een inlich tingsagentschap, die reeds belangrijke studies deed over het Perzische rijk, een gehoor vroeg aan Z. M. den Shah, om te spreken over belangrijke nijverheidson- dernemingen, die hij voornemens was, te Teheran tot stand te brengen. De groot-vizier overwoog de zaak en besloot den shah te gaan vinden. Eenige uren later werd in het hotel een expresbrief gebracht, naamloos, luidende nagenoeg als volgt Een verdacht persoon heeft aan den shah een gehoor gevraagd. Oogen open I De hotelhouder sprong op, alsof bij reeds op een dynamietboom zat, en tele foneerde naar de politie, dat er belang rijke gebeurtenissen op handen waren. Daags nadien, terwyl Jef D. in zijn villa met zijne vrouw aan het ontbijt zat, kwam een heer met een ernstigen, zuren blik binnen. Ik ben politieofficier. Zyt gij Jef D...? Ja, riep madame D..., en hy is myn man. Stil, zegde de officier. En gij erkent, een gehoor aan Z. M. den shah te hebben gevraagd Ik? Speel den verwonderde niet. Volg mij naar het politiebureel. En met een droevigen blik op eene schotel met garnaat, moest hij, terwijl zijne vrouw bijna in zwym viel, den poli tieman volgen naar het bureel, waar hij, na een paar uur wachtens, by den com missaris werd ingeleid. Zijt gij een Italiaan was de vraag. Ik?... ik ben van Sint-Quinten's Lennick Wat Ziehier. En hij toonde zyne kaart van dagblad schrijver. Welk zijn uwe middelen van be staan Stadnieuws en andere tijdingen schrijven. Zijt gij dan geen anarchist Ik, een oud soldaat En hy be gon byna te weenen. Natuurlijk werd M. Jef losgelaten, en kon hij een oogenblik later zijne wanho pige vrouw gaan troosten. De zaak kwam aan de ooren van den groot-vizier en van den Shah, die beiden niet weinig plezier in het gebeurde had den, want de aanvraag om gehoor en de expressbrief waren eene zwans van Brusselsche confraters. Het schijnt dat de grap werd verteld aan den shah, die er hartelijk om lachte en zelfs gevraagd heeft om den vreedza- men - anarchist te zien. De leden van den beheerraad en de controleur der Banque populaire te Na men, van welks krach wy herhaalde ma len gesproken hebben, zyn voor de cor- rectionneele rechtbank verzonden. Zij zijn beticht, te Namen, sedert minder dan 3 jaar, beheerders van gezegde bank, bij gebreke aan inventaris, de verdeeling van (ividenden en intresten, die niet opge maakt waren gedaan te hebben. Te Bressoux, Luik, zagen de gebu- ren een buitengewoon licht in de woning van eene vrouw, die daar verblijft met eenen Duitscher en haar zoontje van 4 jaar.) De geburen stampten de deur in en vonden de kamer in brand en vol roek. Het kind was bij middel van eenen zak doek aan het bed vastgebonden. Men doofde de vlammen uit, verloste het kind, dat gelukkig slechts lichte won den had bekomen, en ging toen op zoek naar de moeder, die, voor de woede des volks door de gendarmen moest be schermd worden. Het geval maakte groote opschudding, Drinkt 't alombekendo Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Een lieve man. ';Te Htimond heeft een arbeider, die dronken thuis kwam en van zijne vrouw geld eischte, dat deze weigerde, zijne vrouw en zijne schoonva der met eene brandende petrollamp, geslagen, zoodat beiden in brand raakten en bloedend werden verwond. Zij vluchtten de woning uit en spron gen in een nabijzijnde sloot, waardoor de vlammen werden gedoofd zy werden door de buren gered. Beiden bekwamen hevige brandwonden. De dader is aange houden. „_..j ramp in de tentoonstelling. Zaterdag hadden in de tentoonstelling schitterende feesten plaats, ter gelegen heid van de Juitdeeling der belooningen, in de feestzaal, waaraan meer dan 15,000 personen deelnamen. Onder de talrijke feesten, die in den loop van den avond gegeven werden, was ook een schitterend Venetiaansch feest met vuurwerk op de Seine. Die schitterende dag eindigde met eene ware ramp, die het leven kosten aan twee personen en dertig andere kwetsten. Het ongeluk gebeurde op de brug, die het Cours de la Reine met de Invalicden verbindt, nabij het Italiaansch paviljoen. Er was veel volk op die brug, om het waterfeest te zien dat aldaar plaats^ had. Een knaap kreeg zonder de minste reden het dwaze gedacht te roepen De brug stort in.... Er ontstond onmiddellijk eene paniek, iedereen vluchtte naar de uitgangen.Door het gedrang braken de leuningen en een dertigtal personen vielen op de kaaien, waar zij elkander verpletterden. Twee personen, een man en eene vrouw, werden gedood,vijf andere ernstig gekwetst. Er werd onmiddellijk hulp 'ngericht om de slachtoffers te vervoeren. M. Millerand was poedig ter plaats. Pre sident Loubet zond generaal Dubois en zijnen zoon Paul Loubet. Een der dooden is herkend door zijne vrouw 't is zeker Auguste Prauli, 31 aar, schermmeester. De dame is nog niet lerkend. In de Charité ligt eene der ge kwetsten, een onbekende vrouw, op sterven. Zondag morgend is er een onderzoek ter plaats geopend. Men vreest dat er nog drie personen zullen sterven. Millerand heeft de gekwetsten bezocht. De president der republiek heeft 1000 frank gegeven aan de noodlijdende slacht- meters afstand van den leeuw bevond^ Goede raad was duur.Twee schotten mikte hij op den kop, maar het eenige gevolg was, dat het beest een geweldigen sprong deed en regelrecht op den jager afkwam. De soldaat vluchtte uit angst, de officier stond dus alleen tegenover het monster. Nogmaals schoot hij... daarop werd hjj door den klauw van den leeuw nederge- worpen en voelde hy zijn heete adem langs het gezicht te strijken. Zijn laatste uur scheen geslagen, toen als door een wonder, de leeuw zijne prooi losliet en den vluchtenten soldaat nastaarde. Met groote koelbloedigheid richtte de officier zich op, mikte op den slechts 2 meters van hem afstaanden en niets ver moedenden leeuw en doodde hem. De koene jager kwam er met een paar diepe wonden gelukkig af. Catholicism in Pereië. Naar aanlei ding van het verblijf van den shah te Pa rijs, vestigt de Bien Public er de aan dacht op dat deze souverein, in navolging van zijne voorgangers, een beschermer is van den catholieken godsdienst. Mgr Lesni, vicaris apostolicus van Per- zië, staat in hooge gunst by den shah. De catholieke Kerk telt op dit oogen blik in dit land i bisschop, 15 mission- narissen, 65 inlandsche priesters, 31 Europeesche kloosterlingen, 45 scholen met 1848 leerlingen, 3 gasthuizen, 8 col- legies en 87 kerken en kapellen. Deze getallen zijn bemoedigend voor de toekomst van het Catholicism in Per- zië, als men in acht neemt dat er aldaar omtrent eene eeuw geleden eene gewel dige vervolging uitbrak, die, met tos- schenpoozen, zoowat 70 jaar woedde, en waardoor er slechts |3 a 400 catholieknc overbleven. Eerst sinds 1840 hebben de mission- narissen weer vryen toegang tot het rijk, en werden aan de paters Lazaristen dl missiën in Perzië toeververtrouwd. Een zeldzame gevangene. Zeken William Coral werd te Perth Amboj (New-Jersey) dezer dagen veroordeel! tot eene maand gevangenisstraf. Aan stonds na de veroordeeling kreeg de poli tieagent Walters de last Coral te vervoe ren naar New-Brunswick, de hoofdplaat! van het district, om daar zyn straf is ondergaan. Onderweg werd de politieagent ziek ia wel zoo erg, dat hy niet verder kon. Tooi werd een accoord tusschen beide manna gemaakt, dat zeker pleit voor de onbe grijpelijke goedheid van Coral. De ags toch gaf aan Coral centen voor den trc naar New-Brunswick, benevens de papie ren, waarin zijn vonni3 vermeld stoadK vroeg hem zich zoo spoedig mogelijk inï gevangenis aan te bieden. Waltersfï daarop terug om zich te laten verplea en Coral stapte in de tram. Een uur 1 a belde hij aan de gevangenispoort en toonde den bestuurder zijne papiere haastte zich hem achter slot en gr'-- del te zetten. Als 't niet uit Amerika kwam. Het onderzoek slaat vooral op de vraag of de paniek die het ongeluk veroorzaak te, ontstaan is door toeval of door kwaad willigheid. Een Chinees over den oorlog. Een medewerker van de Figaro heeft op de Parijsche tentoonstelling een Chi nees ontmoet, die door zijne ernstige houding, zijn langzame bewegingen zeer zijne aandacht had getrokken. Hij knoop te een praatje met hem aan en ging wel dra tot een geregeld iDtervieuw over. Wat de Chinees vertelde is niet zoo heel belangryk, maar gaf een nogal aar dige verklaring van den haat der Chinee- zen tegen de Europeanen. De Chineezen zijn een verouderd volk,zegde hij en heb ben langzamerhand de manieren van een grijsaard aangenomen. Zij hebben boven alles een af keer van rumoer. Eu daar komen nu de Europeanen, vol vuur en leven en zij brengen kanonnen, geweren en spoorwegen mede. Dit alles maak leven en doet de Chineezen onaangenaam aan. De Europeanen, ging de Chinees voort, grijpen elke gelegenheid aan, om rumoer en lawaai te maken. Als zij, om maar eens een voorbeeld te noemen, de gezond heid van iemand drinken, weten zij niet beter te doen dan de glazen tegen elkan der te stooten, terwijl het eenvoudiger en even welsprekend is ze zwijgend op te heffen, zooals de Chineezen doen. En daarom zetten de Chineezen de Europeanen de deur uit, gelijk iemand die hoofdpijn heeft een levenmaker uit zijn nabijheid verbant. Een jachtavontuur. Een merkwaar dig avontuur is een jong Fransch officier niet ver van Tomboektoe overgekomen. Met een zyner soldaten op de leeuwen jacht gegaan, kreeg hij eensklaps een pracht-exemplaar van dat dierenras in het oog. Hy legde aan, schoot, maar wondde slechts het dier. Uit het kreupelbosch komend, bemerk te de jager, dat hy zich op slechts 50 GEMEENTE e RPI KER MISTEESTEN 1900. toebehoorende aan de Leden der Mail- schappij van Onderlinge Veeverzekerlij Sint Martinusgevestigd te Erpe, Zaterdag 8 September, ten 3 uren namiddag, op de Dorpplaau. tr. 3,011 Ir. »,0<) fr. 1,26 tot 2,0 fr. 1$ Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 23, 24 en 25 0°?^ /,ALM de ilt kilogr. TARBOT Tarbottina Heilbot -- Kabeljauw nr-J Tongen (koppel) fr1,00 tot Sjl Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot b- Grieten 0,50 W Bog fr. 0,76 tot 3, Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 5,5 1 vaatje nieuwe HoUandschen n* ring 12 stuks fr. 3 9' 1 vaatje nieuwe Schotsche Harin 12 stuks fr. 2,1 Hollandscbe Melkersharing 't stuk 0,1 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks Hollandsche haring Nieuwe Schotsche Haring 't stuk - STEUR (Esturgeon) De Notaris BRECKPOT, te Aalst, openbaarlijk verkoopen 1° Eene behuisde hofstede te Aa® Mijlbeek, in de Beekstraat, groot 61 art 90 centiaren, verdeeld in 5 deelen. Ingesteld 4450 fr- 2° En 29 aren 80 centiaren Land Aalst-Mylbeke, op Krekeldries, aan achterweg. Ingesteld fr. 2220- Bewoond en gebruikt door de wedu' en kinderen van Seraphien Borms-v1 Laatste Zitdag Dijnsdag 28 Augusti 1900 om 4 uren namiddag, ter Estaminet ij den heer Joseph Van der Vorst, haw laar in zaden, te Aalst aan St-MartêJ kerk.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2