EEN EN ANDER. Bond der Oudleerlingen Broeders der Christelijke scholen- De dappere vrijwilligers Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande Nieuws. Duitschland. China. Italië. Zweden. Amerika. Kolen. Een Amerikaansch schip is met kolen naar Engeland vertrokken, too meldt een blad. Het Enropeesch syn dicaat dat de kolenmarkt bemeesterde, heeft den prijs zoo hoog opgejaagd, dat ondanks de vervoerkosten, Amerika ons goedkoopere kolen kan leveren. Het is te hopen dat de prys der kolen nu spoedig wat zal verminderen, niet alleen in En geland, maar ook ii Goê zaken. Het Maison du Peu- tle te Brussel heeft zijn bilan neergelegd. In uit de cijfers blijkt dat de ontvangsten Tan 'teerste halfjaar liepen tot2,100,000 en de winsten tot 298,537,17 fr. Pauv' peup Domme dwingelandij. DeFran- sche socialisten, die meester zijn in som mige gemeenten dicht bij Parijs het brandpunt van licht en beschaving nemen besluiten welke men zou denken van duizend jaren te dagteekenen. De gemeenteraad van Sainte Savine drukte den wensch uit dat al de geestely- ken van Frankryk naar China zouden ge zonden worden, om door de Boksers te worden vermoord. De gemeenteraad van Sainte Ouen be sliste dat allen die eene jaarwedde of gel delijke toekenning van de stad genoteD, •ene kiel moeten dragen I Eenige dagen geleden werd, in den gemeenteraad van Issy-les-Moulineaux voorgesteld dat het dragen van het pries terkleed aan de geestelijken zou verboden worden en dat men hen zou bevelen, ten teeken vau burgerschap een ha biet op zijn Fransch te dragen I Daar echter niemand in den raad wist van welke byzondere sneden dat habiet eigenlyk was, werd de stemming over het voorstel wyselyk verdaagd. En zeggen dat het met al zulke plage rijen is dat de wereldhervormers de samenleving willen redden en gelukkig maken I Roode Exellencie. Toen gezel Millerand, de socialistische minister van handel en nijverheid in Frankrijk, de stemmen der kiezers betrachte, deed hij zich citoyen noemen, zegt de Univers. Bestuurder van de Petite République en later van de Lantême geworden, deed hy zich miinheer - noemen en eischte van zyne ondergeschikten ernstige blyken van eerbied. Thans op de officieele lijsten der gasten welke de gala diners bijwonen, laat gezel citoyen Millerand zich Exellencie noemen. Onlangs, voor het diner in het ministe rie van oorlog, was de lyst aan de druk pers meegedeeld opgesteld als volgt Z. Ex. M. den minister van buiten- landsche zaken Z. Ex. M. den minister van zeewezen Zijne Exellencie M. den minister van koophandelenz. En de socialistische bladen, zoo gewel dig vyandig aan alle onderscheidingstee- kens en eerbewyzen, laten begaan en keu ren niet af I Wat de Belgische socialisten betreft, wy zijn zeker dat er ten minste een dozijn zitten te watertanden en te zuchten Wanneer zal ik eens exellencie heeten De berkeboom als weérvoorspel- ler. Aan vele berkeboomen bemerkt men, dat de bladeren van de onderste tak ken en twügen reeds afvallen, terwijl de top van den boom nog van bladeren is voorzien. Volgens jarenlange ervaring is dit verschijnsel een voorbode van e«n zachten winter. Wordt in het najaar daarentegen de top der berken het eerst bladerloos, dan pleegt een strenge winter te volgen. Het sparen in Belgié. De Alge meens Spaar- en Lijfrentkas, onder waar borg van den Staat heeft het verslag afge kondigd van bare werkingen, gedurende de maand Februari laatstleden. Het bedrag der stortingen gedurende die maand heeft beloopen tot franks 28,286,794,68. De som der terugbetalin gen gedurende dezelfde maand beliep tot Ir. 22,412,288,86 zynde eene som van fr. 5,874,505,82 meer dan teruggenomen. In de Lijfrentkas werden, 54,782 stor tingen gedaan, voor eene gezamenlijke som van fr. 308,774,99, waarvan frank 167,414,84 met voorbehouden kapitaal 4,824 nieuwe boekjes werden gemaakt, waarvan 4,734 bij middel van stortingen door tusschengeplaatste personen gedaan. Eindelijk, de Verzekeringskas heeft 153 nieuwe kontrakten gesloten en frank 79,968,54 premiën ontvangen. Het geheele getal der in gang zijnde kontrakten op 28 Februari, beliep tot 11,996 en het bedrag der verzekerde ka pitalen tot fr. 28,952,216,00 van de Het uitstapje van den Bond naar het groot Pensionnaat van Malonne, is vast gesteld op Zondag 16 en Maandag 17 September. Het beloop der onkosten is 4 fr«. De lyaten zullen gesloten worden, Don derdag 13 September. De Oud-leerlingen der Sint Jorisscbool, die nog geen deel maken van den Bond, kunnen aan de reis deelnemen, mits zich in de Vereenigiug te laten inschrijven, 't zy als werkend lid, 't zij als eere- of bescbermlid. Te dien einde, gelieve men zich te wenden tot den Bestuurder, Kei zerlijke Plaats, 24. Heldendaden [der Chineezen in het kamp van Beverloo. Eene eangherberg kort en klein geslagen. - Eene eerste overwinning Moest ge de militarische gazetten ge- looven, dan waren al de vrijwilligers, die zich aangeboden hadden om naar China te gaan, gedreven door de edelste gevoe lens der zuiverste vaderlandsliefde I Wy antwoordden toen reeds dat er heel veel.... afval bij was en dat er veel aan biedingen kwamen van.... menschen, die hier niet deugen wilden Wat er gebeurd is in het kamp van Beverloo, bewijst dat wy gelyk hadden en dat het eigenlijk..., Boksers waren, die wij tegen de Boksers gingen uitzenden. Een correspondent schreef donderdag uit het kamp van Beverloo. - Gij zult waarschijnlijk morgen wel hooren van de baldadigheden hier door - de Chineezen uitgericht zij hebben twee herbergen overhoop geslagen, de gendarmen zijn er op losgestorm, baï- onnette au canoner zijn gekwetsten. - Deze feiten vielen den 20 voor. Zaterdag lezen wy in den Soir Woensdag morgend moest het korps vrijwilligers te Beverloo geinspecteerd worden door eenen schilderachtigen état-major. - Om half 10 trokken voorbij het front der troepen kolonel Bartels, de officieren en.... eenige schuchtere mamzellen, die zeker voor de eerste maal van haar leven officieel wapenschouwing hielden over een bataljon. Deze juffrouwen waren de zangeres sen van het Alcazar Royal van Beverloo. Zij kwamen om de vrijwilligers te herken nen, waarover zij te klagen hadden want, waarlijk, zij hadden zich te be klagen. Den vorigen avond hadden 300 dezer kerels zich voor den oorlog geentraineerd te Burg Leopold. Voorafgedragen werd eene vod, in vorm van eene vlag, en zoo bestormden zij een café concert onder den roep: Vive le Roi Niets kon hen weerstaan. De ruiten vlogen in stukken, de flesschen werden stuk geslagen. Het personeel, om aan de woestaards te ontsnappen, vluchtte naar boven, maar nu begonnen zij de ver dieping met steenen te bombardeeren. De Chineezen waren meester van het terrein, maar zy konden niet lang zege kraaien. - De gendarmerie, in alle haast ont boden, kwam spoedig ter plaatsen, de bajonet op het geweer, stormde zy tegen de dappere vrijwilligers in, die jouwend op de vlucht gingen. Twee hunner wer den gewond. Tijdens het onderzoek, moesten de zangeressen komen zien, of zij de woes taards konden erkennen. - Deze betreurensweerdige incidenten, besluit de Soir, verontrusten zeer onze landgenoten,die op de vrijwilligers hopen, om in China de faam der Belgen te ver spreiden. Nu,zo hebben dan toch ééne overwin ning op hun vaandel te schrijven 1 Nieuwe wanorders in H kamp van Beverloo. De officieele tijding der ontbinding van het expeditiekorps was zaterdag avond in het kamp van Beverloo aangekomen. Kolonel Bartels werd er natuurlijk het eerst van onderricht. Officiers, onderofficiers en soldaten waren wanhopig, schrijft men aan de Messager de Bruxelles. De ontevreden heid zich niet alleen door woorden, maar ook door betreurensweerdige daden lucht gegeven. Na de ruiten hunner verblijfplaatsen in stukken geslagen te hebben, doorliepen zij in verschillige benden de gemeente Burg-Leopold, huilend en tierend en in verschillige l«kalen echt baanstroopers- werk verrichtende. De plaatselyke politie, de gendarmen en piketten soldaten moesten krachtdadig optreden. Er ontstonden gevechten, in welke een soldaat, die daar was voor zij nen dienst, bij vergissing eenen slag met den geweerkolf van eenen gendarm kreeg en ernstig werd gekwetst. Zondag morgend ten 9 uren had eene algemeene naamafroeping plaats en on- middelijk daarna hebben de manschappen hunne wapens in handen van den officier betaalmeester afgeleverd. Daarna worden de manschappen voor 14 dagen in verlof gezonden, met behoud van solde. De burgerlijke manschappen der ex peditie hebben bij de bevelhebber gepro testeerd, doch deze kon niets anders doen dan zijn spijt uitdrukken en hun den raad geven, zich tot het inrichtingscomiteit te wenden. Reeds in de eerste zitting der volgende maand komen de schuldigen voor den krijgsraad. Nu is echter de vraag of deze bevoegd is. Er kan immers gepleit worden dat de betichten niet deel maken van het leger, vermits zij in onbepaald verlof waren gexonden toen zij teekenden voor China. De gevoelens zijn verdeeld in de bevoeg de kringen, Het ordewoord is al gegeven in de mi litaristische pers. De onlusten in het kamp van Beverloo zijn niot uitgelokt door de vrijwilligers zelf. Dat alles ii leelyk overdreven. 't Is alleen do brutaliteit der gendarmen die de schuld is van 'l gebeurde Moesten ze dan alles kort en klein slaan, omdat de gendarmen brutaal wa ren We zullen liever aannemen dat er veel., afval tusscben liep, die België op een heel zonderlinge mauier zouden vertegen woordigd hebben. De commissie die Daar Engeland was gezonden voor het onderzoek der schepen, is per telegram teruggeroepen en Zondag te Brussel aangekomen. Worden gevraagd. 1° Een smid, plaatwerker. 2° 10 goede breisters voor te huis te werken. 3° Een leerjongen voor de boekbinderij. 4° Een loodgieter (leer jongen). Vragen werk 1° Een magazijnier. 2° Een tabakbewerker. 3° Een mécani- cien-ajusteur voor een fabriek. CREEMBOTER. Markt van Woensdag 29 Augusti. o 125 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kilogr. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Mad. C van Aspelare, eene voor name kantenkoopvrouw kreeg het bezoek van eenen Franschman, die zegde kant fabrikant te zijn, tijdelijk verblijvende te Brussel, om, tot voldoening van eene groote bestelling, eenige aankoopen in België te doen. Mad C. zond naar het opgegeven hotel voor 4000 fr. van hare koopwaar. Geen nieuws meer van hem hoorende. bood zij zich in het hotel aan en vernam daar dat de Franschraan ver trokken was, deDzelfden dag dat hy haar pak ontvangen had. Men spreekt in den omtrek der Hoogstraat te Brussel, veel over do aan- houdiging van eenen soldaat, die reeds eenige malen op de naamafroeping ont brak zoodat hy op het punt was, als de serteur opgeschreven te worden. Hij zou ook beticht zijn van doodsbedreigingen tegeD een lid der koninklijke familie.Alles wel ingezien, denkt de Patriote dat hier meer kwestie is van dronkenschap dan van wezenlijke doodsbedreiging. Een dronkaard te Brussel, die eenen Graaf Vilain XIIII, in vacant ie te Spa, reed per automobiel in den omtrek der Gileppe. Aan eenen omdraai van den weg viel zijn rijtuig om, en de graaf werd met gebroken schouder opgenomen. Graaf de Villegas, c'ie met zijn au tomobiel naar Marche reed, ontmoette eene boerenkar. Door eene verkeerde be weging bij het afwijken, viel hij met zij nen machinist uit het rijtuig. De graaf werd licht, doch de machinist doodelijk gewond. Inval van hamsters. De ham sters, die over eenige jaren voor het eerst nabij Visé werden ontwaard, zijn in 't noorden van de provincie Luik fel ver menigvuldigd. Deze knaagdieren die uit Rusland en uit Duitschland komen, doen ontzaglijk veel Bchade aaD de landbouwers. Zij kna gen vooral aan het graan. De hamsters zijn wat grooter dan de ratten en graven buune pijpen op bebouw de velden. Wanneer men hunne wintervoorraad plaatsen opdelft, is het niet zeldzaam er 30 kilos tarwo enz. te vinden. Op het grondgebied van zekere gemeen ten treft men tot 10 pijpen per hectaar aan. Het is een ware ondergang voor het land, waar deze gevaarlijke gasten zich nestelen. moord te Monza moet de politie to Milaan zijn gewaarschuwd. Zelfs was haar de naam van den persoon, die den moord zou plegen van Bresci dus opge geven. Over de aanhouding te Ascia bij Pa- lermo, (of Salerno) wordt nog nader ge meld Het signalement van den aangehoudene beantwoordt zeer goed aan den geheim- zinnigen blonden jongeling, die te Monza werd gezien in gezelschap van Bresci. Sedert de misdaad verbleef dien man té Ascia. Na zijne aanhouding weigerde hij zijnen naam te zesgen, maar men weet dat hij Luigi Granotti heet, en hij den 27 te Monza was aangekomen, 't is te zeggen daags voor de aankomst van Bresci in die stad. Luigi Granotti had zijnen intrek geno- men te Monza in eene Osteria van marktplaats. Door den baas uitgonoodigd zijnen naam in het vreemdeliogeuboek te schrijven, had hij er zijnen ouderdom, 33 jaar, en zijne laatste verblijfplaats, Biel- la achter geschreven. Aanstonds daarni keerde bij naar zijne kamer terug es kwam eerst den volgenden dag te voor schijn. Toen do misdaad gepleegd was kwam Granotti naar het hotel terug, deed zich te drinken geven in de gemeenzame zaal waar men met verontweerdiaing sprak r, T over den vreeselijken aanslag. Hij mengde Drinkt tjilombekende Leuvensbier zich njet jn gGSprek en bleef zoo zwi- der Brouwerij Druwé, Aalst. Een kameel op hol. Eenige toeristen die zich dezer dagen te voet, per velo of in rijtuigen op de Köpcnicher Chaussée bij Berlijn bewogen, zagen opeens in ge- strekten draf een zouderling groot beest op zich afkomen. Het bleek een kameel te zijn, die blijkbaar op hol was geslagen en in razende vaart kwam aanstuiven. Vlug werden de rijtuigen op zij geschoven en koetsiers, voetgangers en wielrijders zochten links en rechts dekking in de slooten. Maar een bierbrouwer waagde het zyn zwaren wagen dwars over den weg te rij den. Daardoor kwam de vijandelijke cava lerie (als het geoorloofd is een kameel te rangschikken onder zoo iets paardelijks) tot staan, werd omsingeld en gevangen genomen. Het bleek toen dat op den rug van den kameel inderdaad een rui ter zat, namelyk een als Chinees ge- kleede aap, die vastgebonden was op den kameel en dan ook een alles behalve vrij willig gezicht zette. Deze zonderlinge Ma- zeppa zat namelijk te beven als een riet, was aschgrauw van schrik en had blijk baar doodsangsten uitgestaan onder de zen dollen rit. Het duurde niet lang of 't spel kwam op een oud, afgesleten vervoerwageu van den spoorweg zag aan- paard aanhobbelen om Mazeppa en diens komen, beeldde zich in dat het peerd van i woestijnros in te rekenen. De kameel be dien wagen op den loop was. Hij snelde er naar toe, greep het beest bij do teugels maar viel en raakte onder de wielen van den wagen, zoo dat hij met doodelijke wonden naar het gasthuis moest worden gebracht. I De politie der Noordstatie, te Brus sel, werd zondag nacht verwittigd dat een belangrijke diefstal van weerden en juweelen gepleegd was te Mechelen, ten huize van M. Meulemans, meestergast in het arsenaal, en dat de vermoedelijke die ven, een heer en eene dame, denkelijk met den trein van 1 uur 22 m. te Brussel zouden aankomen. Maar juist was deze trein een minuut geleden binnen en hadden de reizigers de statie verlaten. De bedienden herinnerden zich zeer goed, twee personen, in de depeche op gegeven, uit den trein te hebben zien stappen. Een hunner droeg een pak. De omtrek der statie werd doorzocht doch vruchteloos. De vogels waren gaan vliegen. Men meldt te Mechelen dat er bij M. Meulemans werd gestolen voor 900 fr. in geld en voor 4000 fr. in acties en ju weelen. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is het beste. Zondag avond kwam Pieter Van S. een inwoner van Vilvoorde, dronken te huis. Zyne vrouw maakte eenige opmerkin gen en er ontstond weldra een hevige twist, in welke de man eene schup nam en er zijne vrouw meê op het hoofd sloeg. De moeder der vrouw, ter hulp toe snellend, was bij het zien van dit tooneel zoo zeer ontroerd, dat zij, ten prooi aan eenen hevigen zenuwaanval ten gronde viel en op den slag dood bleef. Toen kwamen de geburen binnen, die de vrouw hulp brachten, terwijl de dron kaard de vlucht nam. M. Van den Woestyne, de groote aannemer van Kortrijk, had zich zondag alleen naar de kermis van Roeselare hoorde namelijk tot een rondreizende me nagerie en was, bij een spoorwegover gang, voor een voorbijsnorrenden trein geschrokken en op hol gegaan. Het is een droevig teeken van den lagen trap van beschaving, waarop kameelen in 't algemeen nog staan dat zij, op reix zijnde, geen spoortrein kunnen zien. Eene goede maag. Een rentmees ter van een groot landgoed in Duitsch land deed onlangs een zonderlinge erva ring op. Onder zijn personeel had hij een knecht, een Pool, die onder meerderen arbeid ook den dienst van schoenpoetser deed. Daar op het land de schoenen minder het poetsen dan wel het insmeeren onder gaan, bestond het poetsenmateriaal in hoofdzaak uit zweedsch jachtsmeer. Het smeer nu verminderde op eene wijze, dat het de aandacht van den rentmeester trok, hoewel hij ;volstrekt niet aau de eerlijk heid van den knecht twyfelde. Op zekeren dag, dat de Pool de poets kamer snel had moeten verlaten, ten ein de bij het opvangen van een veulen eene behulpzame hand te bieden, trad derent- meester het vertrek binnen om een paar ander laarzen te halen. Toen daar zijn blik op tafel viel, zag hy naast het gebruikelijk poetsgereedschap een stuk brood, dat er ongewoon zwart 3 gend dat iedereen het opmerkte. Zieme dat zijne houding elks verwondering wek te, stond hij op en ging slapen. Den volgenden morgend stond hij 7 ure op, vroeg koffie en een karafje wijn, betaalde en ging heen zonder te zeggei waar naar toe. De hotelhouder vernam enkel dat zijn gast naar de statie was ge gaan en in een gereedstaanden trein had plaats genomen. De kwestuur bezat echter het portra van Granitto in militair uniform. Dit por tret werd aan den hotelhouder getoond die onmiddelijk zyn geheimzinnigen rei ziger erkende. Luigi Granotti is onmiddelijk naar Mi laan gebracht. Hij zal in de gevangecii worden opgesloten om met Bresci gecon fronteerd te worden. Deze aanhouding zou wel eene verdi ging van het proces, dat op 29 des; maand moest plaats hebben, kunnen voc: gevolg hebben. Zekere Bartolani te Napels aangehoc- den, beweert dat men in de stad den23 en 27 Juli, reeds wist van den konings moord en den naam kende van den pw- soon die de misdaad moest plegen. Ej zegt dat het feit bekend was aan eeca persoon, die in de laatste dagen veel is opgemerkt en door een plotseling beslui: veel van zich heeft doen spreken. De muzikale duiven van Peking. L te Peking komende vreomdelingeu wordai in den beginne gemeenlijk door zonder linge geluiden verrast, die van den hemel schijnen te komen. In de lucht bemerkt men scharen m rondvliegende duiven. Het zijn de be roemde muzikale duiven van Peking. Hs geheim van die uit de lucht komende muziek wordt opgehelderd als me een dier duiven nader onderzoekt. Ac het staarteinde van den vogel is een in strumentje bevestigd, dat chao-the heet Het woord chao beteekent fluiten en (Ir is mechanisch. Dit zonderling instrument bestaat ui: een rieten pijpje, dat tot een soort tc Pansfluit is gemaakt, en het is zoo ligt dat de vlucht van den vogel er hoege naamd niet door belemmerd wordt. D) chao-the wordt aan den staart tusscben de twee middelveeren gestoken en dair door een klein, achter het instrument be vindende stokje, vastgehouden. Gedurende de snelle vluGht der duita strijkt de lucht zoo krachtig door de rit ten pijpjes, dat men voortdurend schril) fluittonen hoort. Die fluitjes werden, zegt men, uitgfr vonden door een mandarijn, om de dm- ven, de lievelingsdieren der Chineezea, tegen de klauwen der roofvogels te bevei ligen want deze worden door het fluiten «.wan j. iifcuu ndut ub4b woruen uoor nel IIU118I uitzag. Bij nadere beschouwing kon hij 1 afgoschrikt. Duizenden fluitende duiveo vaststellen, dat het brood was besmeerd vliegen dagelijks in Peking rond 's Avonds ten 10 1/2 ure, keerde hij terug, maar stapte in dec trein voor Meenen in plaats van dien voor Kortrijk. De trein had reeds de statie verlaten, toen hij zijnen misslag bemerkte. Hij sprong er uit doch viel achterover en rol de onder den trein. Hii werd verschrikke lijk vermorzeld. Het slachtoffer laat eene weduwe met verscheidene kinderen na. De socialisten te Charleroi hebben, in 't geschil tusschen de citoyens Van Bastelaer en Falony, die malkaar in den raad uitscholden en aan 't lijf gingen, uit spraak gedaan en Van Bastelaer gelijk, Falony ongelijk gegeven gezien zijn goed voorgaande wordt Falony even wel niet uit de party met eene zwarte zelfstandigheid. Nieuws gierig geworden, nam hij den boterham in do hand en hield dien onder zijn neus geen twijfel meer, de Pool smeerde niet alleen de laarzen van zijn meester, maar ook het brood met het Zweedsche jachtsmeer. Toen hij zijn knecht ter gelegenheid van zijn naanfeeat onder andere een dozijn doozen jachtsmeer schonk, waren do dankbare uitdrukkingen op het gezicht van den Pool en het kussen van zijn roks- pand hem voldoende, om hem te toonen, dat hij zijn knecht een werkelijke vreugde had bereid maar de man voegde er ook nog geestdriftig aan toe dat zal lekker smaken, meneer 1 De moord te Monza. Te Aseia bij Salerno is een man gevangen genomen, die zeer veel overeenkomst vertoont met den nog steeds niet gevonden blondhari- §in medeplichtige van Bresci. Hij heet hinsberg en is woonachtig te Brooklyn. Er zijn eenige compromitteerende papie ren bij hem gevonden. Geruchten over verklaringen van ge- vaugen genomen anarchisten blijven aan houden. Wij maken thans melding van eene zeer belangrijke verklaring, die een enkele dagen geleden gevatte anarchist zou hebben afgelegd. Drie dagen voor den _._0bet lawaai, dat zij maken, is echter niet u» aangenaam als men wel zou denken. Merkweerdig. Do grootste steki- kensfabriek bevindt zich te Tidaholm,ii Zweden. Dit stadje van 3300 inwonen verbruikt jaarlijksch 600,000 voet ha» achtig hout en verandert die houtmaan in stekskens. Gemiddeld worden er per dag 200 millioen vervaardigd, dat is pe: jaar 73 milliard. Alleen voor het plakken der doosjfl zijn 18,000 kilogrammen lijm noodiges het gewicht der etiketten bedraagt 124,000 kilogrammen jaarlijks. Schandelijk. Ten gevolge van d'. vreeselijke hitte, die tegenwoordig ti New-York heerscht, viel eene dame in onmacht in de Deeatur Avenue aldaar. Onmiddelijk vielen rondloopende kerel) op de bewustelooze dame, trokken baar den portemonnaie uit den zak en alle sie raden van 't lyf. Toen de beestachtige schurken niet snel genoeg de diamanten ringen van de vingers konden afdoen, sneden zij deze ledematen eenvoudig af. Badend in haar bloed, werd de arme vrouw in het - Fordamhhospitaal bin- nengedregen, waar zij na eenige stonden den geest gaf.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2