Liberale wetenschap Een politiek wildstroopersdrama Aalstersehe Syndicaat Klerken, Reizigers en Patronen. Aan M. De Mot. EEN EN ANDER. Vlaamsche Kermis AALST. Allerhande Nieuws. Vin waar komt de menseh Ik weet het niet. Waar gaat hij heen Ik weet het evenmin. Zoo zegde M. André Rousselle op een geuzencongres van Amsterdam. Stel diezelfde vragen aan den eenvou- digsten catholiek en hy zal aanstonds ant woorden De menseh is van God ge schapen om Hem in dit leven te dienen en hiernamaals Hem èeuwiglijk te aan schouwen. De geloovige aanziet dus het tegen woordige leven als een proeftyd, als een pynlijk© doortocht naar een beter vader land waar hy eeuwig gelukkig zal zijn door de aanschouwing van zynen Schep per Hij lydt dus verduldig, hij verdraagt zonder murmereeren de lasten van het tegenwoordige leven, de beproevingen en ongelijkheden dezer aarde. De geus heeft dit ideaal niet. Hy weet niets over den hemel en alles bepaalt zich voor hem bij het tegenwoordige. Waarom sou hij dan dat Isven niet ge lukkig willen hebben Waarom sou hij lijden als het anders sijn kan Waarom heeft een ander meer geluk, meer rijk dommen dan hij Dat zweeft hém onweèrstaanbaar voor den geest en aan die betrachtingen en verzuchtingen naar geluk en gelykheid hebben de socios een bepaalden vorm ge geven. Wat belieft, Dendergalm Daarom kan de werkman geen geus zyn maar wel socialist indien hy zyn ge loof verliest. De English club n, gesticht huiten alle politiek, met he goedkeuring en onderstand van het Gemeentebestuur, heeft voor doel het aanleeren en het ver spreiden van vreemde talen. Men is reeds verzekerd van talrijke leden te zullen aan werven in alle standen en alle politieke denkbeelden. Tot hiertoe, indien men op ieders me dewerking mag rekenen, is men zinnens, EDgelsche, Duitsche en Russische cursus sen op degelyke wyze in te richten. Hat Bestuur, verkozen in algemeeDe vergadering van Zondag laatst bestaat uit Mejuffers Van Driessche en Reyniers en MM. Verhaeghe, Clarys, Reyniers, Deseyn en Van den Bossche. Aan allen die Engelsch Duitsch en Fransch willen leeren. De ENGLISH CLUB onder toezicht van Staat, Provincie en Stad, richtte rekenen van Zondag, 7» Ostober, kostelooze en openbare leergangen van Engelsch, Duitsch en Fransch in volgens de vooe- btbllingsmjBThodedie toelaat in een jaar eene vreemde taal behoorlijk te leeren en tamelijk te spreken. De lessen worden gegeven op de volgende dagen uren Engelsche taal (lagere leergang) zondag van 10 3/« tot 12 Fransche taal (lagere leergang) zondag van 10 tot 11. Fransche taal (middelbare leergang) zondag van 11 tot 12. Fransche handelsbriefwisseling zondag van 11 tot 12 ll*. Engelsche handelsbriefwisseling zondag van 10 V* tot 11 '/4. Duitsche handelsbriefwisseling zondag van 10 tot 11. Op aanvraag ontvangt men gratis uur tabel. Men laat zich ten lokale (Lange- munt Gent) inschrijven. Geld uitleenen, wedden, speleD, Breekt de vriendschap onder velen. Er is aan een der zoDen van baron Waltberde Sélys-Longchamps, socialis tisch SeDateur van Namen, een betreu- rensweerdig avontuur avontuur over komen. De jonge baron en zyne drie broers waren op jacht op de eigendommen van citoysn hunnen papa, toen zij wildstroo- pers ontwaarden. De jonge heeren, die de aanmatiging der stroopers wat al te groot vonden zetten ben achterna en een der kerels, verbitterd dat de jonge barons hun plezier kwamen bederven, schoot M. E. de St" met een geweerschot neêr. De gewonde, op zijne beurt, loste ver scheidene revolverschoten op zijnen aan valler, zonder hem te treffen. De gendarmerie spoort nu de wild- stroopers op. Papa de Sélys zal natuurlijk wenschen en wy wenschen het met hem dat de brave gendarmen den kerel vindeD, die zijnen zoon heeft neergeschoten; maar wat gaat citoyen de Sélys doen Baron de Sélys bezit eene jacht maar citoyen de Sélys weet toch wel dat, in zyne partij, het jachtrecht wordt uitge maakt als een der schandaligste voor rechten die de kapitalistenklas nog bezit. Volgens zijne partij zijn er immers geen wildstroopers Het wild behoort immers aan iedereen toef Wie het anders verstaat is een afschuwelyk reactionnair. 't Is daarom dat de socialisten in de Kamer een voorstel neèrlegden tot af schaffing van het jachtrecht en, telken male er een wildstroopersdrama voorvalt, zijn de socialisten gazetten er meè weg om te bulderen tegen het jachtvermaak en om verzachtende omstandigheden te plei ten voor de wildstroopers. We zullen nu met belangstelling hunne beschouwingen lezen over het drama op hetjachtgoed van baron de Sélys. DEE Oufl galmde ik maandag nuchtend toen, op het laatste oogenblik, na hard dravend geloop, ik het spoorrijtuig had beklommen, welke ons. Leden van het Syndikaat, om 7 ure 27 uil Aalst, Zee- Brugge waarts moest wegvoeren. Phmbus prijkte ter westerkim, en zond, als aan deel in eene gunstige reis, milde schitte rende stralen. Het weder was overheer lijk het machtige stoomtuig bracht ons snellend over onzen Vlaamschen rijken bodem luimig doorreisden wij beider Vlaanderens Hoofdplaatsen, niet nala tende, der Ledeganck zustersteden, aan trekkelijk- en bijzonderheden aan onze reisgezellen bekend temaken. Om 9 ure 28, ontscheepte het lustig gezelschap ter bestemmiDgplaats Zee- Brugge, eerste deel van onzen uitstap. Gulhartig wierden wij door onzen ijve- rigen Voorzitter onthaald. Vreugde en innig genoegen praalden uit zyne blikken in het midden zijner Aalstersehe vrien den, welke bij, ruim eene maand, verlaten bad, om uitspanning en rust aan den zeeoever te genieten. Hij richtte ons eenen warmen welkom toe, en zette zich, met al de leden zijner familie, die met hem zijne na arbeid aan het strand wel verdiende rustdagen deelen, onmiddelijk ten onzer begeleiding. Verjaag de geaardheid, snel keert die wêer Moest men dan niet vlug zijnen oersprong bewijzen Moest men eerst niet ééntje pakken, en kennismaken met bet Vlaamsche bier of het lekker borreltje dier streek Stellig I want nauwelyks eenige stonden verloops, zaten wij reeds allen in een aangelegen koffijhuis Ge lukkig joegen ons de oorverscheurende valsche toonen der koperen speeltuigen, eeoiger overnachtgebleven kiekenfretters, de deur uit I Wat zeggen van die reusachtige werken welke het vernuft der schrandere vak- kundigen voortbrengt Wat aanhalen wat de menseh vermag, zóó hij, zyne zintuigen Bcherpende, en door Godes hem mild gegeven krachten, zijn doel wil bereiken Wat schrijven van die sterke, onverdelg- bare muren en optimmeriDgen welke, door ijzer staak en ciment voortgebrag- ten béton, als de zee bedreigen, en haar schijnen toeteroepen Ik wil U overwin nen Hier hadden wij het geluk eenen Men tor, in den eerw. heer Dyckmans te ont moeten, eeöen geleider, die ons door zijne grondig gestudeerde kennissen, ge dienstig en opgeruimd, met uitgebreide klare uitleggingen, de minste bijzonder heid bekend maakte. Waarlijk die E. H. verdient onze oprechte dankbetuigingen, en ik maak mij hier de tolk mijner mede gezellen, om Hem onze uitdrukking van ware erkentelijkheid aan te bieden. Onze eerw. heer Aalmoezenier zal het mij toch niet ten kwade duiden, als ik hier, een zijner kleine geheimen ontsluier Zal Hij ooit willen bekennen, dat het eene door Hem gbnomen voorzorg was, de eerw. heer Dyckmans in ODze ontmoeting te brengen, en wel derwijze zijne bescherm- lingen het genot niet te ontrukken een ondeeltje eener leerryke en hoogst aan- belangende uitlegging te verliezen. Ook aan U eerw. Aalmoezenier zij onzen inni- gen dank Rond elf ure, was het eerste nummer van ons programma afgeloopen. Sommige vriendan bereikten Heyst met het spoor, anderen, de meeste in getal, deden de wandeling langs het strand, lustige lie deren uitgalmende en lucht gevende aan de beste luim. Overbodig de derde inbe- lang geschikte mooie badplaats breedvoe rig te beschrijven zeggen wy ter loops dat het krioelde van badersde hooge tij maakte de zee verrukwekkend, vis- schersloepen en booten wiegelden, als nootschelpen op den uitgestrekten vloei baren plas alle kleuren wisselden zich oneindig ondereen, en betooiden de nette nagemaakte witte nederlandsche kapjes, welke zoo verrukkend fraai het hoofd der jonge freulen versierde. Menig begeerlijk oogje wierd er bescheiden gewaagd, die wellicht, moesten onze gaden het hebben opgemerkt, een lipsausje of een smoel- papje zou hebben te weeg gebracht. Om één ure vereenigden zich al de deelgenotenm hot prachtig en uitgebreid Splendid-Hótel, gehouden door de heer E. Barvoets-De Potter. De spijskaart was overheerlijk, en het gerecht uitmuntend waarlijk, de kelner paart bij de beste vriendelijkheid ook de goede gave hoogst hongerige magen uiterst tevreden te stel len zijne wijnen zijn uitmuntend en ge tuigen van smaak en keur. Ruim tachtig deelnemers deden eer aan den disch, welke met behendigheid en waakzaam heid door een beleefd en bevallig perso neel, overvloedig wierd opgediend. De vriend J. Cammaert, altijd vaardig en opgeruimd als het ten voordeele van het syndikaat geldt, vereerde ons met twee puike klavierstukken, welke door luid en algemeen handgeklap ten zyner behendigheid en kennis getuigden. De geestdrift steeg ten top toen het lied der Aalstersehe Jonge Wacht -, en Iwein van Aalst door toondichter en kapel meester G. Pape overtreffend wierd weêr- gegeven I Meesterlijk was dier uitvoering, verrukkend was zijn zang, en zóó stemden allen éénpaiig in, dat Aalst een kunste naar behoort, welke voor geeu vreemden moet onderdoen. Het kluchtrefrein van O Acbilleken I» paarde met het saucies- senlied, en wierden menigmaal herhaald, tot eindelijk een klinkende schal tot één oogenblikje stilte uitnoodigde. De ondergeteekende viel het te beurt, in eenige welgemeende woorden, onzen achtbaren Voorzitter, de heer Polydoor Van Ghyseghem, vurig te bedanken, over den iover en genegenheid welke hij steeds onze Maatschappij toedraagtdeze ligt hem nauw bij het hart. Ik ben overtuigd de ware tolk te zijo geweest van de een parige en diepe erkentenis welke ons aller leden bezielt. Een bewijs van ware ver kleefdheid, die ons Syndikaat, by de achtbare Heeren Burgemeester Gbee- raerdts, Schepen Meert, Gemeenteraads leden Arys, Eeman, De Clippele, verwekt, berust in de belangstelling waarmede die Heeren, in alle omstandigheden, bet Syn dikaat gunstig voorstaan aan Hen ook zij onzen oprechten dank I Rond vijf ure namiddag liep het disch- feest opperbest van stapel. Eenigen, in afwachting van het terugkoeruur, ver maakten zich op het strand anderen na men, om 17 ure 40, het spoor in de richting van Blankenberghe, met het doel, in laastgenoemde stad, een bezoek te brengen aan den gedenkzuil, vorigen dag, aan het strand opgericht ter herinnering dor heldhaftige opofferingen en martel dood, in den CoDgo, van sergeant De Bruyne en luitenant Lippens. Vergeten wij niet te melden de aange name kennismaking met de Heer Francx Statie-overste te Heyst, Schoonvader van onzen, in Aalst, zóó verkleefden vriend Ed. Bauwens, Opperwachtmeester-Bevel hebber onzer Veiligheidsruiterij-brigade. Die Heer wierd gulhartig in ous midden ontfdBgen, en bewees onmiddelijk dat de waardeering, die hy aan ons allen had ingedrukt, overeenstemde met de bereid willigheid, hoffelijkheid en beleefdheid welke hij ieder toekent, en welke hij ook van al zyne onderdanen stiptelijk ver- eischt. De terugkeêr geschiedde op de vreug- delykste wyze. Alleman was overheerlijk en ten uiterste voldaan. Men laudde te Aalst om 21 ure 59 van het spoor, en men scheidde met de beste handdrukkin- gen, en onder de stellige belofte die zóó aangename als nuttige uitstap kortelings te vernieuwen. Rust en vaak eischten hunne rechten. Ik sluimerde weldra in en droomde van 't spel van 't VerkeD, van Pek, van Non kel Lowie en de in zijne tesch gevonden antieke steenen, van het zwart habijt van baas Barvoets, van den grijzen overjas en regenscherm van Kozijn Gustaaf, van Dendermondsche en Opwijksche even wichten, van Cooiken Buys en geheel zijnen annekensnest, van.... weljemenis 't is dijnsdag morgend, reeds laat, als ik ontwaak I Mijne vrouw beweert dat ik heel den nacht gelachen heb, en verhaalt mijne droomen die drommel» toch tot de wezenlijkheid zouden kunnen behooren. Aginoné-Dju-té. Brussel wordt onder zedelijk opzicht zeer vuil, en men begingt zich af te vra gen of burgemeester De Mot besloten heeft, al de schandelyke voortbrengselen, te Parys ontloken en die in Frankrijk zelfs niet geduld worden, naar onze hoofdstad te laten stroomen. De Fransche bladen meldden over eeni ge weken, dat er op bevel van den prefect van policie in verschillende Parijsche winkels talrijke photoprafieën waren aan- De razzia is ongelukkig niet volledig ge weest, en heele vrachten van die schande lijke afbeeldingen zijn ontsnapt aan de Fransche policie. Weet men wat er van die vuiligheid ge worden is 1 Men heeft ze naar Brussel ver zonden en daar worden ze 's avonds in de koffiehuizen verkocht. Is dat niet schandalig M. Buis het dient erkend zou zoo iets niet hebben toegelaten. Men verwyt ook aan M. De Mot, dat hij in een onzer schouwburgen een anarchis tisch stuk laat opvoeren, dat te Parijs verboden was. Wat denkt M. De Mot wel I In plaats van van ons den oorlog aan te preeken tegen de Gbincezen, zou hij beter doen een goeden bessem te nemen en de vuilig heid weg te keeren, waarmee de vreemde lingen Brussel komen verpesten. De vacanties. Men weet dat het departement van onderwijs een ontwerp tot verplaatsing der vacanties bestudeerd. Men wil Juli en Augusti tot vacantie- maanden uitroepen. Zij zouden eene week verkort wordon en die week zou by de Paaschvantie gevoegd worden. Het schooljaar, in plaats van te begin nen na de groote vacantie, zou voortaan beginnen na de Pauschvacantie. De compositiën en examen van einde jaar zouden rond de maand meert, in den vasten, plaats hebben. Maar waarom geen referendum tusschen de huisvaders, vooral de huismoeders Men moet niet altijd alles schikken naar den zin dergenen, die eenen buiten hebben om er de vacantie door te brengen. Legerhervorming. De Belgique Militaire schrijft Men verzekert ons dat het gouverne ment het voorstel niet aanveerden zal, dat M. Hymans in November zal doen, om eene gemengde commissie te benoemen, die gelast zou worden een ontwerp van legerhervorming op te stellen. Het gouvernement heeft een eigen ontwerp behoud der plaatsvervanging, maar verplichting voor de afgekochten om drie maanden te dienon vermindering van diensttijd van 6 maanden bij het voet volk en 1 jaar bij de ruiterij en de artille rie vermeerdering van het contingent met 6000 man, enz. Dit ontwerp zal de begrooting met geenen cent verhoogen, maar besluit de Belgique Militaire 't is ook geen centweerd. Bij de ontvangst der telegram men moeten de bestemmelingen geene ontvangstbewijzen meer afteekenen. Later znl blijken of die verandering eene verbetering is. Het Journal de Bruxelles zegt dat de ontvangstbewijzen voor de expressbrie ven te beginnen van toekomenden Zaterdag ook afgeschaft zullen zijn. Vorstelijk huwelijk. De Etoile en andere bladen logenstraffen het nieuws door de Soir gegeven, als zou M. de Mot een telegram van prins Albert hebben ontvangen, hem verzoekende, van alle feestelijkheden af te zien. Het tegendeel is waar. Een brief van prins Albert keurt het ontworpen pro gram goed. Het is samengesteld als volgt: 6 October, na de aankomst, diner ten paleize 7 October, bezoek ten stadhuize voor de onderteekening van 't Gulden Boek optocht en défilé van schoolkinderen. De prins en de prinses zullen onder de zui lengalerij der Beurs dien optocht zien 8 October,'galavertooning in den Munt- schouwburg 9 October, bal in de Groote Harmonie. 't Is altijd iets, zegt de Courrier, maar als program is het zeer mager. De schulden van prinses Louise. Men schrijft uit Weenen aan den Temps Eene minnelijke schikking is getroffen met de Engelsche en Fransche schuld- eischers van prinses Louise. Men betaalt hun 25 ®/0 hunner schuld vordering op voorwaarde dat zij geen eischen op de rest doen gelden, vóór dat de geldelijke toestand der prinses door erfenis verbeterd is. (In andere woorden vóór de dood van koning Leopold, Dit gedonkteeken zal bestaan in eene reusachtige kolom, bekroond door eenen arend met ontplooide, doch doorschoten vleugelen. M. Osiris wil geenc imperialistische betooging maken, maar toch «Ie plaats en het feit vereeuwigen, in 't welk de macht van Napoleon gebroken werd. Wie meent dat bij niets is, die is eej man van waarde. Wie meent dat hij veel is, die is een man van niets. Te Munchen zullen de huwelijks feesten van prins Albert nog intiemer zijn dan te Brussel. Op 1 October, vooravond van de plech tigheid, gala-diner aan 't hof, aangeboden door prins regent Luitpold. Daarna ontvangst in het paleis van den vader der bruid. Den 22 October heeft het huwelijk plaats in de Koninklijke kapel,;die niet groot is, zoodat buiten de vorstelijke fami lies, er niet veel volk zal binnen kunnen. Ten slotte, na de huwelijksplechtig heid, diner bij hertog Karei 'fheodoor. En dat is alles. ingericht in de ruime lokalen der Patro nage H. Jozef, Meulescheltestraat, oj Zondag 16, Maandag 17, Zondag 23 e: Maandag 24 September 1900, ten voor deele der maatschappelijke werken va: S' Jozefsparochie. CREEMBOTER. Marfc van Woensdag 12 Septembs o 100 kilogrammen ter mark: prijs fr. 3,00 per kilogr. STAD AALST. WERKBEUBi, Worden gevraagd. 1° Een smid plaatwerker. 23 lOgoede breisters voort huis te werken. 3° Een leerjongen voer de boekbinderij. 4° Een loodgieter (leer jongen). Vragen werk 1® Een magazijnier. 2° Een tabakbewerker. 3° Een mécam- cien-ajusteur voor een fabriek. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerj Druwé, Aalst. Abdij van Affligem. Verlede: Zondag is de gemeente Se Catbarina-Loc beek naar Affligem in bedevaart gewea en Zondag aanst. zullen het de Geesfo lijken van Opwijck zijn en de Xaverianr. welke hunne huldebetuigingen en smeël- De schuldvorderingen beloopen tot een gebeden voor de Koningin van vrei totaal van 800,000 florijnen. De Weener schuldeiachers, waarvan de voornaamste een groot huis van confec- tiën is, zijn bereid die schikking aan te Ouderdomspensioenen. M. baron Surmont do Volsberghe, minister van nijverheid en arbeid, heeft inlichtingen gevraagd aan al de gouverneurs, bestuur ders der ministeries en hooge ambtenaars voor de toepassing der nieuwe wet op de ouderdomspensioenen Het is te hopen dat het koninklijk be sluit, de pleegvormen regelende, welke voor het verkrijgen van die pensioenen moeten in acht genomen worden, niet lang meer zal uitbly ven. De schulden van l en half millioen florijnen, bij middel van valsche wissels, op den naamjvan prinses Stephanie, zijn reeds lang geheel uitbetaald. De prinses blyft nog altijd opgesloten te Dresden. Haar eenigste tijdverdrijf is aan kleeren te kleuteren. De goede faam is een tengere, langzaam groeiende plant jaren zyn noodig om haar te ontwikkelen een dag kan haar zien verwelken. Rood gemeenteraadslid vervolgd. Wy hebben onlangs gemeld dat de ge naamde Jan Durbu, socialistisch gemeen teraadslid te Verviers, op zekeren nacht verdwenen is, eene som 3558,34 frank medenemende, ontvreemd aan den onzy- digen bond der maatschappijen van on- derlingen bijstand, waarvan Durbu de schatbewaarder was. Alhoewel het bestuur van dien bond besloten heeft geene klacht in to dienen, heeft het parket van ambtswege vervol gingen ingespannen en zyn de bestuurle den van den bond voor den onderzoeks rechter verschenen. Naar men verzekert zal aan de Fransche regeering de uitleve ring van Durbu gevraagd worden. En als de menseh zijn oogen sluit Zoo is voor hem de wereld uit En dan is hy voor eeuwig wel Of eeuwig kwalijk in de hel. Revolvers. De Chrsnique maakt, naar aanleiding van den moord op den agent Reysenaar, eenige gegronde op merking aangaande het reglementeeren van het verkoopen van revolvers door de wapenmakers. Als het nog maar dat was Maar men kome eens in Antwerpen daar kan men revolvers koopen in win kels van kleergoed, van tabak en sigaren, van muziekinstrumenten en de hemel weet waar nog! Inderdaad, men kan den verkoop van moordwapens reglementeeren gelyk don verkoop van vergif. Leeuw en arend. De beroemde leeuw zal niet langer uitsluitund tot beevaartplaats der Engelschen te Water loo dienen de Franschen gaan er hunnen arend krijgen. M. Osiris, de ryke philantroop, heeft te Waterloo een stuk grond aangekocht, waarop, ter nagedachtenis der aldaar gesneuvelde Fransche soldaten,een monu ment zal worden opgericht. zullen nederleggen. De bedevaardo zullen de plechtige Vespers en het Lof; de Abdijkerk bijwonen die van hedent kwaart voor twee uren beginnen. Diefstal bij eenen advocaat. Zon dag avond ten 9 uren zijn twee manos langs den koolkelder binnengedrongen b; den gekenden advocaat Sam Wiener, i Brussel, na eerst de tuiugrillie doorge- komen te zijo. Dan begonnen zy de brandkast los# vyzen, waar zij een groot gat in boorde: Gelukkig was er niets in dan papieren. De dieven werden verrast door eeoa binnenkomenden knecht. Een hunne werd aangehouden. Het is een zekere jL een gewezen koetsier, die beweert zijne: meêplichtige niet te kennen. Drinkt 't alombekende Leuvensbie der Brouwerij Duwé, Aalst. De soldaat L., die in de Wetstra* te Brussel, op schildwacht stond tijdes den moord op den agent Reysenaer.t gestraft met 8 dagen cachot en 3 maand* behoud onder de wapens, omdat hij nis heeft meêgeholpen bij de aanhouding den moordenaar. De seldaten van de Boudewynh zerne te Brussel, hebben zondag al hu brood uit de vensters geworpen, omdti het te oudbakken was Het was inderdui brood van den 30 Augusti, dat tijdens maneuvers niet opgegaan was. Dit wer: verteld aan den officier der wacht, e: toen zijn de soldaten, zelf uit de vensten gesprongen, om hunnen halve-grijze te gaan terug halen, uit vrees voor straf Vijf personen uit de Capuciene» straat, te Brussel, zijn, na het eten re vleesch, dat bij eenen varkensbeenbouwet gehaald was, ziek gewordon. Een hunns is overleden. Mgr. Stillemans is gister dijnsdaj naar Rome vertrokken, om het congrd der 3® ordelingen by te wonen. Te Binche en omtrek heerscht dl cholera onder de kiekens. De dieren zy# eenige dagen ziek en vallen dan dooi neêr. Reeds eene massa neerhofgevogelti is aan deze kwaal bezweken, want ookdt duiven en anderen worden er door aan getast. Zondag morgend zyn, terwyl de Mil van 9 ure aan was, te Sombreffe, dievea in de woning van den eerw. h. onderp»- stoor gekomen, waar zij niemand vonda dan de zuster des priesters, die in ea achterhuis aan 't kolen scheppen was. De kwaaddoeners stopten haar d mond en sloten haar op. Toen gingen tij naar boven, waar zij eene eiken kist opeo* braken, bevattende een deel der kas vu de ouderlingen bijstand maatschappij St- Barbe. Daar de priester echter het groot ste deel der gelden had uitgezet, konden de deugnieten zich slechts van 100 fr. eenen revolver meester maken. Toen de onderpastoor thuis kwam ea het gekreun der zuster in het kolenhok

De Denderbode | 1900 | | pagina 2