Belgische Volkshond. EEN EN ANDER. Moorderijen mÏÏxSSSïïSï Gedwongene werkstaking- AALST. Sipido. Rechterlijk kronijk Allerhande Nieuws. Ziehier het program van het negende congres, te houden op Zondag 23 en Maandag 24 September 1900 in het lokaal van het Werkmanshuis. gelegen op den Boulevard Isabelle Brunei, over het Kur saal, te Namen Zondag 23 September (eerste dag). 11 uren 's morgens tot 1 uur namiddag Vergadering der afdeelingen. 3 tot 6 uren namiddag. Plechtige openingszitting in de Feestzaal van het Kursaal. Adres aan Paus en Koning. Be spreking en uit te drukken wenschen no pens de vier voorstellen, welke de aan gesloten maatschappijen ter studie ont vangen hebben. Tot deze vergadering zijn alle catholieken uitgenoodigd. Maandag 24 September (tweede dag). 9 uren 's morgens tot 's namiddags. Vergadering der afdeelingen. 2 tot 5 uren namiddag. Algemeene slotvergadering. 1° Bespreking van de voorgestelde wenschen in de afdeeliogen en stemming dienaangaande 2° Bespre king over de voorstellen van het bestuur strekkende om eenen Nationalen Bond der Federatie van christelijke mutua- listen in te richten 3° In gebeurlyk ge val, benoeming der leden van 't Bestuur van den Nationalen Bond. Mgr de bisschop van Namen zal de ope- nicgszitting bijwonen. Wetenschappelijke omreis in Duitschland. Het bestuur van den Belgischen Volks bond heeft vier leden van den Bond naar Duitschland gezonden en hen gelast, ter plaats, de Duitsche beroepsinrichtingen te bestudeeren. Het verslag dezer omreis zal aan het jaarboek des Volksbond voor 1901 gehecht zijn. Men zal het, op het congres des Volksbonds te Namen, aan den prijs van 25 centiemen kunnen bekomen. Eene nieuwe aanwending van caoutchouc. Een Duitsche fabriek heeft onlangs nagels in harde caoutchouc te koop geboden ,die zoo sterk en onplooi baar zijn als metalen nagels. Dit nieuwe produkt heeft verscheiden voordeelen die nagels kunnen door scheikundige ver schijnselen niet aangetast worden, zij trekken het zeilsteen niet aan en zyn slechte leiders van elektriciteit. Deze laatste eigenschap is oen waarborg voor hun gebruik in de elektrische nijverhe den. Voor het in de hoogte spannen van metallieke draden, kan men ook haken in geharde caoutchouc gebruiken. Onderscheiding aan eenen Je •uiet. De jury der parijsche tentoon stelling heeft, buiten mededinging ver klaard, den eerw. pater Jesuïet Capelle, wegens zijn toestel tot verlichting met acetyiaine. Door dit toestel bekend onder den naam van heliogetnworden alle moeilijkbeden opgelost, bij de verlichting met genoemde gaz. Het gevaar van ont- ontploffing van deze zeer gevaarlijke stof wordt er geheel door weggenomen. Het stelsel regelt automatisch de voort brenging en het verbruik,z oo dat het toe stel geheele maanden acbtereeD onafge broken in werking kan blijven. Het licht is schitterend wit en gelijkt veel op dat van booglampen. Door Je geleerde Jesuïet met deze bui tengewone onderscheiding te vereeren, zegt de Vérité. heeft do jurij hare onpar tijdigheid getoond, en tevens het bewijs geleverd dat de religeuzen geene achter lijke menschen, maar vooruitstrevers zijn in den goeden zin des woords, daar waar het zaken geldt die inderdaad verbete ring en vooruitgang inbrengen. Vergoedingen. De regeering ver leent tegenwoordig vergoedingen aan de eigenaars van runddieren welke door inspuiting met tuberculine, erkend zijn als met pokziekte besmet eo, om die reden moeten afgemaakt worden. Maar voor een paard dat moet afge maakt worden omdat men, door inspui ting met malleine, ontdekt heeft dat het met snot is besmet, wordt tot hiertoe niets gegeven. De regecring heeft besloten aan dien toestand een einde te stellen en ook ver goedingen toe te staan voor paarden, in bovengemelde voorwaarden afgemaakt. zegt niets. Laat ons dus hlyven by de twee eerste opgegeven middelen. Wie door mosselen vergeven is, gevoelt eenige uren na het maal eene ontsteltenis vergezeld van braken en overgeven eene groote jeukte aan de huid hier en daar ontstaat er een oploop, alsof de huid door brandnetels getinteld ware. Het aange zicht en de buik zwellen op. Men moet dan dadelijk den geneesheer roepen. Is de geneesheer afwezig, het eerste en dringenste wat er te doen staat, is spoe dig een braakmiddel innemen. Als braak middel neemt men lauw water met zout opgelost. Indien men poeder van ipecacu anha bij de hand heeft giet men er een koffielepel van in een glas water dat is het beste middel tegen alle soorten van vergiftiging. Door het overgeven wordt de noodlottige werking van het vergif op het lichaam verijdeld. Als het vergif uitgespuwd is, zal men den lijder alle half nren eenige druppelen ether in water opgelost, toedienen. Genade. Het is zeker dat, ter ge legenheid van het huwelijk van prins Albert, de Koning een gul gebruik zal maken van zijn recht van genade. Er wordt hierover in het ministerie van justicie een plan opgemaakt, maar niemand kent er tot hiertoe de besluiten van. Over elke reeks veroordeelden zal de minister het advies vragen van de procu reurs-generaal. M. Van den Heuvel, die op dit oogen- blik in Duitschland is, zal die adviezen bij zijnen terugkeer vinden en slechts dau zal hij de voorstellen aan den Koning onderwerpen. Alles wat men in de dagbladen gezegd heeft over de te nemen beslissingen, i dus voorbarig. Teekenen des tijds. In het stede ken Neponset, Massasuchets, in Noord Amerika, deed onlangs een catholieke priester eene missie geven in zyne kerk. In dat stedeken zijn verscheidene protes- tautsche dominee's van verscheidene gezindheden. Van den eersten dag tot den laatsten waren al de dominee's tegen woordig in al do sermoonen. Na do missie vroeg een zekere Fulton aan de dominee's om in hunne kerken een sormoon te prediken tegen de catholieke Kerk. Al de dominee's weigerden. Socialistische propaganda. De socialistische partij geeft voor de soldaten een propagande bladje uit, getiteld La Caserne. Dit blad, in schijn tegen het militarism gericht maar in werkelijkheid tegen de sociale orde, wordt opgesteld door de socialistische wacht, onder het bestuur van citoyen Volkaert, dezelfde die eene zonderlinge rol speelde in de zaak Sipido. De Peuple, die natuurlijk de Caserne beschermt, deelt ons meê dat de citoyenne Gatti de Gamond regelmatig meêwerkt aan dit laatste blad. Wat denken de officieren er van die eertijds, toen de citoyenne Gatti het on derwijs der meisjes bestuurde, betaald door de stad Brussel, baar de opvoeding hunner dochters toevertrouwden Mej. Gatti de Gamond naar men ons verteld heeft had in hare klassen 't morgendgebed vervangen door de Bra- banyonne. Nu is het de Brabanyonne niet meer die zij zou doen zingen door hare leerlin gen, maar de Marssillaise of nog wat rereldlijkers. groot dat hij ook zijne natuurgenooten zelfs zyne eigene jongen verslindt. Een gevecht tusschen twee hamsters eindigt steeds met den dood van een der dieren. De overwinnaar verslindt den overwonnene. Een geleerde kreeg twee exemplaren uit Duitschland. Het wijfken doodae het manneken en verslondt het. De hamster is dus eece omnivore of alvraat en is sterk geooeg om zelfs een volwassen haas aan te taston, en honden, die er jacht op maakten, hebben dit on dervonden. Dit moet ons echter niet aanzetten, die gulzigaards te verdedigen. De Schade die zy aan den oogst toebrengt is veel grooter dan het voordeel dat hij door de vernie ling van het wild oplevert, en daarom juichen wij het toe, dat de minister van landbouw premies voor het dooden van die dieren heeft uitgeloofd. Die premies bedragen 25 centiemen per volwassen en 15 centiemen per jong dier. Te Russan ving men sedert 1 Juli bij de 3000 hamsters te Othée 1200 te Ham-le-Tixhe 7 tot 8CP. Hebt ge, ten gevolge van bard werken of lang loopen, pijn in de loden van ver moeiing, dan is er niets beter dan eene inwrijving met spiritus, waarin een thee lepel vol arnica, bij iederen drogist te bekemen. Het werkt dadelijk en is hard nekkig, dau herhaalt men het. Van elke compagnie voetvolk zullen 18 man voor eene maand in verlof worden gezonden. Dit maakt te samen ruim 4000 man. Met half October zal eene tweede reeks van 4000 man verlof krijgen, en zoo ver volgens. Dit alles met het doel, besparingen te doen op de begrooting van oorlog. Ware het niet doelmatiger en eenvou diger, in eens den diensttijd te verkorten? vraagt de Patriote. De vaster Succi. Succi is weer te Parijs en begint daar zaterdag een vast- kuur van 40 dagen op de tentoonstelling, in de rue de Paris, tegen eDtrée. Kostbare papierkens. De bank- briefkens van 1000 fr. gaan veranderd worden naar eene teekening van Omer Dierckx. 't Scbynt dat de nieuwe veel schooner zijn. Dat zal do rijke menschen plezier doen. Wij spraken in ons nr van zondag van een half miljoen winst door de aandeelhou ders der groote garentwijnderij van den den Tragel in 1899 opgestreken, doch wel ingelichte personen verzekeren ons dat die winst alsdan beloopen heeft tot een miljoen twee honderd duizend franks (1,200,000). Wij blijven bij ons gedacht dat het eene plicht is voor die aandeelhouders hunne werklieden tot gedwongene werkstaking veroordeeld te ondersteunen. Er kunneu daar toch wel eenige duizenden franks van afgenomen worden, om de burgerij niet te moeten lastig vallen die het reeds al kwaad genoeg heeft voor bare schenen? Indien de aandeelhouders des fabrieks harteloos genoeg zijn en blijven weigeren de werklieden te ondersteunen, wel dan zullen de burgers zich menschlievender toonen. Machiel, do groene held van Chipka, correspondent van den Volksseever keurt, ons voorstel af, namelijk dat de roode en groene socialisten en de liberalen hunne partijgenooten zouden ondersteunen en dat wy, catholieken, voor de onze zullen zorgen. Is er iets redelijker Vooruit en Machiel spreken over de betooging der werklieden die hier zater dag heeft plaatsgehad Zulke stoet moest indruk maken, zegt Vooruit. Ja, indruk, groote indruk werd verwekt wanneer men vernam dat de werkstakers en werk- staaksters om 7 uren des avonds de dans zalen hadden ingenomen en er den eenen flikker na den anderen sloegen tot dat het eindelijk aan de ooren der Politie kwam, die de danslokalen deed ontruimen en sluiten. Over de zaak meer zondag aanst. De Aalstersche Burgerij mag zich niet laten pluimen door Engelsche leeperik- ken bij wien het hemd ook al nader dan den rok gaat Aalst den 15 September 1900. Mijnheer de uitgever van Dendebbodb Ik lees met verwondering het artikel van den Englisch Club in uw nummer van 13 dezer verschenen, en waar mjjn naam in voorkomt. Ik heb de eer u te berichten dat ik geen lid ben van het bestuur van den English Club. Wees zoo vriendelijk deze regels op te nemen in uw eerstkomend nummer, en aanvaard, heer uitgever, de uitdrukking mijner gevoelens van hoogachting. Eugeen De Seyn. o— CREEMBOTER. Markt van Woensdag 19 September o 100 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kilogr. Troonafstand des konings. Le Memorial diplomatique houdt staan dat het gerucht, als zou koning Leopold van zin zijn afstand te doen van den troon, niet ongegrond is. De koning zou ontmoe digd zijn, omdat de rechterzij den kazern- dwang niet wil aanveerden, omdat hij geen nationale vloot bekomt en de over name in Congo zooveel moelijkbeden ont moet. In alle geval, niemand weet tot nu te zeggen wanneer do troonafstand zou geschieden, en 't zal voorzeker nog dees jaar niet zijn. Voor mosseleters. Do mosselen zyn eene voedzame spijs. Nochtans zijn erge toevallen soms bet gevolg van mos seleten. Eerste middel. Om ze gerust te mogen eten en ze van alle vergif te ont smetten, is 't voldoende vier of vyf snuif jes koolzuurzout (carbonate de soude) dat men bij alle drogisten en apothekers kan bekomen, er over te strooien. Door de werking ervan spuwen de mosselen hun vergif uit en worden onschadglijk. Tweede middel. De mossels worden gekuischt en daarna in regenwater gelegd waarin zy eenige uren moeten, blijven. In dat water werpt men een weinig zout en azjjn. Door de werking van bet zout en azijn spuwen zij hun vergif uit. Daarna legt men ze in ander gewoon pompwater zij worden nogmaals schoon gespoeld, gewasschen en daarna gekookt. Als zy allen goed open vallen, zijn ze genoeg hezoden. Sommige lieden koken eenen zilveren lepel of een zilveren geldstuk met de mossels, anderen bereiden ze met ajuin en peper, en denken dat daarmee alle vergiftiging verdwenen is. Neen, dat alles Het pensioenencongres van Roe- selaere. De Patrie van Brugge doet opmerken hoe de algemeene vergadering, ter bespreking van de pensioenenwet bij de catholieken van West-Vlaanderen be langstelling ontmoette, en haalt als bewijs het volgende aan een eersteling, en elk eerste- steling is eene proefneming. Maar ook welke proefaeming - Meer dan 1000 deelnemers, waaron- - der 300 priester, 120 burgemeesters - senateurs en volksvertegenwoordigers, 67 provinciale raadsleden van de 76 meer dan 100 onderwijzers, bijna al dé West-Vlaandersche gemeenten vorle- - genwoardigd, ziedaar, riep M. de advo- - caat Standaert uit, het bilan van onze nederige poging. - Waarlijk, als men die regels leest, moet men de hoop voor de toekomst niet opgeven. De hamater. Er is nooit een onge luk zoo groot, zegt een spreekwoord, of er is altijd een klein geluksko by. Zoo lezen wij in eene landbouwcorres- ponden tie, dat de zoo gevreesde hamster ook een onverzoenbare vijand is van het wild, namelijk van hazen, konijnen, pa trijzen, enz. Het dier zou dus den oogst beschermen tegen de vernieling van andere dieren. De vraatzucht der hamster schijnt zoo in China. M. Joostens, Belgische gezant te Pekin heeft aan den heer Minis ter van Buitenlandsche Zaken de Fave- reau eene droevige tijding gezonden die in België en Holland met droefheid zal vernomen worden. Vier Missionnarisseu der Congregatie van Scheut bij Brussel, zyn door de Boxers en Zelities wreedelyk gemarteld en vermoord geworden in Mongolië. Het zijn Mgr. Ferdinand Hamer, apostolisch Vicaris van Zuid-west Mongolië, geboren te Nymegen, 21 Oogst 1840 Eerw. Pater Amandus Heirman, geboren te Berlaere (Dendermonde) 24 October 1862 Eerw. Pater Mallet, geboren te Hechtel bij Wychmael (Limburg) 14 Oct. 1870. Eerw. Pater Segers, geboren te St. Nicolaas 20 Oct. 1869. De vader van den gemartelde Pater, de heer Segers-Van Kerckhove is nijveraar en Lid van den Stedelijken Raad te St. Nicolaas. Mgr. Abels, Bisschop van Oost-Mon- golië, seinde 't volgende Pater Segers gemarteld, gedood door den mandarijn, pater Won, (een Chi- neesche Priester) gevangen, 5 verblijf plaatsen verbrand, district Pehou, bijna verwoest, Weeoutchan, zeer christelijke gemeente is verbrand, 100 christenen ge dood, 400 huisgezinnen zonder nood druft, oproep aan de catholieke liefda digheid. Andere telegrammen doen eenige bij zonderheden kennen over den marteldood van den E, P. Segers waarbij het geweten was dat na eene uur marteling, hij aan den mandarijn werd overgeleverd die hem deed onthoofden. Bemerken wij dat terwijl de godverloo chenaars lijk onzen armtierige Dender- galm met hunne vuige lasteringen en beleedigingen de missionnarissen po gen te bevuileD, stierven zij in Mongolië als helden, in hunne laatste oogenblik- ken aan God de bekeering afsmeekende van hunne vijanden en lasteraars. Hunne opofferingen zullen uiet verloren gaan, want het bloed der martelaren is het zaad voor nieuwe christenen. Hunne namen zullen geschreven worden in 't martelaarsboek neveos die van zoo vele heilige voorgangers welke, na eeuwen nog, door de christenen vereerd worden Wy kondigden reeds aan dat het be stuur der veiligheid in Zwitserland bevel had gegeven, Sipido op te zoeken en druk ten tevens het vermoeden uit, dat er dus aan het uitleveringsverdrag tusgchen Bel gië en Zwitserland een bijgevoegd artikel moest gehecht zijn. Ziehier nu wat wij in de Nieuwe Rot- lerdamsche Courant te lezen krijgen Zooals men weet, is Sipido, de Belgi sche jongen, die eenen aanslag heeft ge pleegd op het leven van den prins van Wallis, gevlucht, zich daardoor onttrek kende aan het toezicht van de regeering, te wier vervoeging de rechtbank te Brus sel hem had gesteld. b Door den moord op koning Humbert s schijnt men zich over den verdwenen Sipido ernstiger ongerust te zijn gaan maken. - In België is men vast van meening, dat de jongen in Zwitserland zal terecht komen. De Belgische regeering vroeg-of hij in dat geval niet op grond van art. 70 der Bondswet als gevaarlijk voor uet land zou worden uitgewezen. De Bondsregee- ring beslist echter geheel onafhankelijk over uitwijzingen. 8 Om nu zeker te zijn dat Sipido in elk geval uit Zwitserland zal worden gezef, wanneer hij zich daarheen begeeft, stelde de Belgische regeering de Zwitsersche voor, een verdrag te sluiten over het weêrzyds uitleveren van jonge lieden. De Bondsregeering vroeg hieromtrent het oordeel van de kantonnale regeeringen, er op wijzende, dat eenige jaren geleden ook zoo'n overeenkomst met Frankryk De Bondsregeering adviseerde gun stig te beschikken, en aldus geschiedde, zoodat het verdrag tot stand kwam. Het betreft minderjarigen, die tot opzending naar een verbeteringsgesticht veroor deeld zijn en daarna gevlucht zijn. Aan de kantonnale politie is nu last gegeven Sipido's aanwezigheid in het land bij de eerste ontdekking aan het departement van justicie kenbaar te maken. De kwestie blyft, of hij dan eenvou dig, op grond van artikel 70 uit het land zal worden gezet, dan wel of hij inge volge het bedoelde verdrag aan België zal worden uitgeleverd. De handel in eieren in de Veree- nigde Staten. Terwijl men onop houdelijk proeven neemt om eene stofte ontdekken, die op de meest bevrediginde wijze, eieren gedurende den winter be waart, legt men er zich in Amerika op toe koelvertrekken in te richten, waar verba zende hoeveelheden eieren kunneu wor den in gebracht. Er bestaan in de Veree- nigde Stalen meerdere zulker inrichtingen die gezamentlyk 2,855,000 kisten of 75,650,000 dozyn eieren kunnen bergen. Chicago alleen, waar deze wyze van op stapelen zeer veel ingang vindt, bergt al dus 700,000 kisten vervolgens komt New-York met 235,000 en Philadelphia met 200,000. Streng vonnis. Een soldaat van een Antwerpsch artillerieregiment, Tholet genaamd, had op 12 Augusti te Luik eenen man een messteek toegebracht, die den dood veroorzaakte. 't Slachtoffer was de genaamde Meeu wissen. Tholet stond met zyne verloofde aan de deur, toen Meeuwissen voorbijkwam en bet moisje in 't Vlaamsch eene beleedi- ging toerichtte; zelfs zou hij Tholet eenen slag hebben toegebracht. Daarop was Tholet naar binnen gegaan, om een mes te halen, doch Meeuwissen, die hem volgde, was op hot mes geloopen en had zoo de wonde gekregen, die hem het leven kostte. Niemand heeft het feit zien gebeuren, daar het meisje de vlucht had genomen. De krijgsraad van Luik veroordeelde Tholet die een uitmuntend soldaat en nooit gestraft werd, tot 10 jaar opsluiting en 1000 fr. vergoeding. By het hooren van dit strenge vonnis viel de soldaat in bezwijming, terwijl zijne zuster door eene zenuwcrisis werd aan gedaan. Beroep is tegen dit vonnis aangetee- kend. Gloeiliohtkousjes (manchons) vao af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. Aalst. Godshuizen. In be stuurzitting van gister dijnsdag 18 sep tember, is de heer P. De Paepe, Bevel hebber van ons vrijwillig Pompierskorpj, Ontvanger der burgerlijke Godshuize: benoemd. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerï Druwé, Aalst. Graaf du Bois d'Aissche, oud gezau, in een voornaam hotel van Brussel afge stapt zijnde, zag bij zijn ontwaken ee: man, dien hij niet kende, en die zich ver ontschuldigde, eene verkeerde kamer te zijn binnen gekomen. En korts nadien nadat de graaf het gebeurdo aan de ho telbedienden had verteld, miste meni de juweelen van de gravin. De volkrijke vijfde wijk te Antwer pen werd zondag avond, rond 6 uren, is opschudding gebracht door eene schrik kelijke misdaad, veroorzaakt door des jenever. Een dokwerker, Theodoor Buffel, 35 jaar, welke sedert eenigen tijd met zij: huishouden in de Lange Pothoekstraat, 315, woont, is een dronkaard en ruziemi ker van eerste soort. Zondag, smoordronken 't huiskomeni zocht hij twist met zijne geburen, e: allereerst met den 20jarigen zoon van di echtelingen Badts-Vermeulen, wonend! naast zijne deur, in nummer 317. Hij daagde hem zelfs uit om te vechtes, maar de jonge Badts wilde daar niet vk hooren. Hij tergde hem toch zoolang dat Badti eindelijk zich de vuisten voeldejeuke: en Buffel eene welverdiende rammeliti toediende. Vader Badts, hot lawijd op straat hoorende, kwam buiten en riep zijnen zoon iu huis. Dit hitste de woede van Buffel meeroj en daarom wierp hij, in het huis nummer 317, eene ruit in stukken, waarop moede: Badts op hare beurt aan de deur kwaa om het geschil te beslechten. Maar niet zoodra had Buffel haar ge zien of hij trok uit zijnen zak eenen liere- Daar, met welken hij haar een geweldige: steek onder de linkerborst toebracht. Hï hart was geraakt en de arme vrouw zaktf dood ineen op den dorpel harer woning. Het omstaande volk was natuurlijk bj het zien van dit drama door grooten schril bevangen. De moedigston echter maakte; zich van den moordenaar meester, os hem te ontwapenen en aan de politie If leveren, terwyi de anderen de vrouf poogden bij te staan of om geneeskundigs hulp liepen. Dokter De Geuleneer, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood vast stellen. Buffel werd naar het hulppolitieburee! gevoerd, en voorloopig ondervraagd door den adjunkt Desmet doch de dronken schap had zijnen geest zoodanig beneveld, dat er geen antwoord uit te krijgen was. Eene tweede ondervraging door M. dei commissaris Van Oeteren, leverde geen beteren uitslag op en het parket werd verwittigd. M. de substituut Eeman, die M. den procureur Berré vervangt, kwam ter plaats, vergezeld van M. den onderzoek* rechter Verraes en diens griffier M. Ver- va reke. Aangehouden en naar de gevangenii gebracht, zegde Buffel, nog altijd door den drank beneveld, dat hij, zoodra hjj vrij was, iedereen omverre zou steken en vermoorden. De vermoorde vrouw Badts is voor lijk schouwing naar Stuivenberggasthuis ge bracht. Het ongelukkige slachtoffer is slechts 40 jaar oud. Brandramp. Zaterdag nacht, tui- schen 12 en 1 uur, ontstond er brand in de steenen schuur, gebruikt en gehuurd door voerman Rombaut, herbergier en landbouwer in het Brouwershui» op de wijk - de Valk te Belcele. Toen het alarm gegeven werd en de ge- buren buiten kwamen stonden do poort en de deuren reeds in laaie vlammen. Oogenblikkelyk was er veel volk te been en men begon het huisgerief van den slachter Abeel, wiens huis aan den zijge vel der schuur paalt, te redden, als ook de karren van voornoemden Rombaut, die onder een afdak stonden tegen het brandende gebouw, langs den anderen kant. Verders vijf mijten oogst, inhou» dende tarwe, koren en haver, toehoorende aan landbouwer Van Havere, in de nabjj- 1 dan war kre, E een en 15,1 nee. aan 'tzi wee naa tasc alle E het van die zoel aan gem en t mis li mid

De Denderbode | 1900 | | pagina 2