Vorstelijk huwelijk. 1 EEN EN ANDER. Vervalsching der kiezerslijsten. De 744 franks en 27 centiemen. Tegen de vliegen steken. AALST. Allerhande Nieuws. Straf kwijtschelding. Strafkwijtscheldiag zal, ter gelegenheid van prins Albert's huwelijk worden ver leend aan talryke veroordeelden. Een ontwerp van koninklyk besluit ia door den minister van justitie gereedge maakt en aan de goedkeuring des Konings onderworpen. het zal op den dag des huwelijks door 't Staatsblad afgekondigd worden Art. 1. Kwijtschelding wordt _0 van elke niet voorwaardelijke'straf, eene gevangzitting van 15 dagen niet te boven gaande, elke niet voorwaardelijke boete onder de vijftig frank en de gevangenis straf die daarmee gelijk staat, uitgespro ken 't zij afzonderlek,'t zij samengevoegd, doo' de hoven en rechtbanken of de tuchtraden der burgerwacht voor den... Art. 2. Dezelfde kwijtschelding wordt verleend voor al de straffen, verminderd tot het beloop bepaald door art. 1krach tens vroeger afgekondigde arresten van kwijtschelding. Art. 3. Gedeeltelijke kwijtschelding wordt verleend voor de gevangenisstraffen eene -maand niet te boven gaande, of boeten minder bedragend dan 200 fr., uitgesproken ten laste van betichten, die vroeger geene lijfstraffelijke of politie- veroordeeling ondergingen. Art. 4. Opgehoopte straffen door 't zelfde vonnis opgelegd, vallen onder toe passing van dit besluit. Art. 5, Dit besluit is niet toepasselijk op voortvluchtige of hunne straf ontdui kende veroordeelden. Bijna twee jaren lang duurt het spel van de zoo gezegde vervalsching der kiezerslijsten onzer Stad Aalst. Op aanklacht van den blauwen en rooden boel, van den afgestraften pries ter Daens en van Machiel Hersenloos van Chipka werd een onderzoek geopend dat 't Parket van Dendermonde wel 25 malen naar onze Stad bracht. Dit onderzoek had voor eindelijk gevolg de verzending van de heeren Baron Leo Bethuue Sche pen en Keppens, bediende van 't Stede lijke Bestuur voor de Assisen onzer Pro vincie als beschuldigd van schriftver- valsching. Tegen die verzending werd in verbreking gegaan en het Verbrekingshof heeft nu, in zitting van maandag 11., de verzending verbroken zonder verder ge volg, 't is te zeggen, dat de twee ver volgde heeren volkomen vrij zijn verklaard. Het Verbrekingshof verklaart dat de beschuldiging van vervalsching der kie zerslijsten niet kan bestaan,dat de heeren Baron Bethune en Keppens de kiezers lijsten niet persoonlijk hebben vervalscht, geen schriftvervalsching pleegden. Dus olie drijft altijd boven I Wat neus voor die haatvolle politie ke aanklagers. Wij hopen wel dat het laatste woord over de zaak niet zal gezegd zijn en dat aan de blauwe en groene laste raars en beleedigers een scherpe rekening zal gevraagd worden. Zondag komen wij er op terug. Volkstelling. Het volgende koninklyk besluit wordt in den Moniteur van zaterdag afgekondigd Art. 1Er wordt aan de volksoptellers •ene vergoeding toegekend van 6 centie men per gezinbaart en van 2 centiemen per persoon, ingeschreven op elk der gezinkaarten en der afzonderlijke verza melkaarten of perBoonlijko kaarten, als vergelding van het werk voor het rond- deelen, nazien, ophalen en rangschikken dezer kaarten, alsmede voor het over schrijven van den inhoud der verzamel kaarten op persoonlijke kaarten. Art. 2. Er zal, van den anderen kant, eene vergoeding worden toegekend van 1 centiem per strook voor het overschrij ven op persoonlijke strooken van den inhoud der gezinkaarten. Op het socialistisch congres, te Parijs, is het er op de schromelijksche wijze toegegaan. Nog nooit stonden de vijandelijke broeders zoo tegen malkander in het harnas. DeFransche frasties vergaderden zon dag morgend in de groote feestzaal der Avenue Wagram met het doel het bureel aan te duiden, dat de openingszitting van 't internationaal congres zou voorzttteD. En de verdeelheid kwam seffens met eene ongehoorde hevigheid aan 't licht. D« independenten stellen onmiddelijk M. Jaurès voor, waarop de Guesdisten begin nen te schuifelen en te schreeuweg weg met Millerand l weg m6t GallifetZij stellen M. Vaillant als voorzitter voor. Verschillige redenaars voeren 't woord, maar in 't lawijt hoort men niemendal en de independenten en hunne bondgenoten, die het talrijkst zijD, benoemen M. Jaurès. Maar nu begint het lawijd eerst voor goed. Wanneer M. Jaurès de tribuun be klimt gaan er oorverdoovende uitjouwin- gen op. De Guesdisten roepen Moorde naars I Weg met de domestieken I Jaurès wil M. Vaillant tot bijzitter be noemen, maar deze weigert en zegt dat hy met de vrienden van Millerand niet aan één bureel wil zitten Nienw lawijd. Men vecht op verschil lende punten der zaal, in tegenwoordig heid der vreemde afgeveerdigden, die het voornemen uitdrukken, het congres te houden zonderde Franschon. Jaurès gelukt er niet in, het lawijd te overschreeuwen en ten slotte trekt het bureel er uit, door de Guesdisten uitge jouwd en achterna geroepen. Dr Terwagne, van Antwerpen, afge- veerdigde op het congros, door Le Petit Sou geiötervierwd, zegde Het schouwspel door de Frauschen gegeven was deerniswekkend en heeft vooral de vreemdelingen diep gegriefd. Waartoe die oneenigheid, die twisten? In plaats van aan de wereldburgerij het schouwspel te geven van de macht van het ingericht socialistisch proletariaat, geven de Franschen enkel het schouwspel van eene noodlottige verdeeldheid. Wacht maar eens, dokter, tot het Fraosch congres; we gelooven dat ge dan nog wat anders zult zien dan het lieve schouwspel dat ge zondag morgend in de Avenue Wagram te zien kreegt. Het lijden eener moeder. De vroeg op straat zijnde personen waren zaterdag morgend getuigen van een aan grijpend tooneel. Eene vrouw, in rouw gekleed, de oogen vol traneu en biddend, kroop op de knieën voort. Zij doet eene beêvaartzegden de meêlijdcnde voorbijgangers. Deze ongelukkige, vernamen wij, had op korten tijd drie kinderen verloren en haar vierde ligt op sterven. Zij had de belofte afgelegd op de knieën te kruipen van St-Kruispoort tot aan Sint-ter-Goelen, God biddende haar heur laatste kind te laten behouden. Vertrokken om 4 uren is zij om 8 1/4 tfree op de plaats harer bestemming aan gekomen. En voor het lijden dezer moeder ont blootten zelfs de onverschilligsten het hoofd. MISDADIG OF GEK. Onze Pie schrijft Het zuiver algemeen stemrecht is dt algemeene deugd en de alge- meene vreugd. Als wij een man een stem hebben dan is het alle dagen bal, hé Pie en dan vallen ons de gebraden kwakkels in den mond. Wij gaan zelfs de moeite niet heb ben hem te openen 11! Och Pie, heb nu toch wat compassie met uw lezershet zijn toch ook men- schen. Wat gaan onze FranschmanB lachen met die algemeene deugd, zij die weten wat er gebeurt in Frankrijk, land van Z. A. S. Wie bekwaam is zoo iets te schrijven is toch of stapel gek en zijne plaats is in 't zothuis of schandelijk misdadig daar hij wetens en willens de waarheid ver draait om zijne lezers te bedriegen. Hij moet toch denken dat zijne lezers er geen en hebben, anders moet hij ze in staat achten in een luidruchtigen schater lach te schieten. Z. A. S. is algemeene vreugd en deugd I Als Z. A. S. anders geen argumenten vindt dan is het ding om zeep. Want Z. A. S. is geen algemeene deugd noch vreugd en dat bewijzen Frankrijk, Zwit serland, Duitschland, enz. enz. Zoo iets schrijven is gek en zijne lezers te ellendig voor den aap houden. Wij protesteeren daartegen; wie 't Land leezt is voorzeker te slim om zulke pillen te slikken. Socialistencongres te Parijs. Er zullen niet minder dan twee honderd Belgische socialisten zijn op het interna tionaal congres, dat de partij van de roode vlag te Parijs gaat houden. Zij vertrekken met een «pgelegd man daat voor al de vraagpunten, op het pro gramma ingeschreven. Zelfs wanneer zy op een of ander punt eene persoonlijke en verschillende ziens wijze zouden hebben, moeten zij te Parijs spreken en stemmen ingevolge het orde woord hunDer groep. In Frankrijk gaan onze Belgische socia listen door voor halve anarchisten zij mogen er zich aan verwachten, nauwkeu rig te zullen bewaakt worden door do politie van M. Loubet. En wee deDgene, die op oneerbiedige wijze van gezel Millerand zou spreken, die in een burgerministerie is verzeild geraakt hij zou wat gauw over de gren zen gezet worden. Onder de Belgische afgeveerdigden is er meer dan een, die reist op kosten van eene liberale of socialistische gemeente. Zij doen zich betalen om als werklieden de tentoonstelling te gaan bezoeken,|maar terzelfdertijde zullen zij als socialistische politiekers bet congres bywonen. Wat wilt ge Zij hebben geen zoo goed gevulden portemonnaie als hun leider, nabab Vandervelde. Achter de schermen Een pro ces is iDgespannen tegen de Indépendance en de Chronique door 6 van de voor naamste huizen in wol te Verviers,wegens het valsche nieuws van eenen krach van 10 millioen. De aanlegger» zijn MM. Simonis, Pelt- zer, Alfr. Hauzeur, Leon Denyn, Ger. Hauzeur en Zurstrassen, en zij vragen elk 500,000 frank schaêvergoeding en 25 in- lasschiogen van het vonnis. De Indépendance en de Chronique heb ben als dader in zake gebracht hun •orrespondent te Verviers, M. Le- keu, socialistisch lid der Besten dige Deputatie. De zaak komt op 12 November voor. Een socialistisch lid der Bestendige Deputatie, medewerker van doctrinaire bladen, ziedaar een schoon staaltje van broederlijkheid. Men begrypt nu waarom de liberale bladen zoo zijn voor het verbond met de socialisten 't is immers koek, koek, éénen deeg. Men vergete niet dat M.Léopold Lekeu hoofdopsteller van le Peuple is, waarin hij 's morgens tegen de Chronique en de Indépendance buldert, om er 's avonds correspondenties aan zooveel den regel naar te schryven. Zeg nn nog dat ze geen priociepen hebben. (Handelsblad.) Nog heeft Vooruit, 't orgaan der roode Aalstersche winkelpolitiekers, ons 't adres Diet opgegeven van den kassier welke de 744 franks en 27 centiemen bewaart die zijn overgebleven van de openbare omhalingen in april 1900 voor de werk stakers van 't groot garenfabriek van den Tragel. Is die som reeds broederlijk gedeeld tusscheD de gedwongene werkstakers van heden of bestaat zij nog in haar geheel En als die som zou uitgedeeld zijn hoe, wanneer en aan wie werd ze uitgedeeld De Aalstersche bevolkingen hebben het recht te weten hoe men zinnens is te han delen met die som of op w'elke wijze zij is uitgegeven geworden.... Volgens rekening in April in de stad verspreid, bestaat dit overschot van 744 franks 27 centiemen of het heeft bestaan en er moet rekening van gegeven worden. Wie is de kassier Wij houden onze kolommen ter zijner beschikking I Bericht aan de hoefsmeden. Groote wedstryden van hoefsmederij zul len plaats hebben Maandag 8 October om 9 uren voormiddag, ter Groote Markt te Waregem. 200 fr. prijzen 100 in geld, 100 in eeremetalen, zijn uitgeloofd. Er zullen namelijk een wedstrijd zijn tus schen de hoefsmeden, die een getuig schrift van bekwaamheid bezitten, en een wedstrijd tusschen de hoefsmeden die geen diploom bezitten. Tot deze wedstrijden zijü alleen toege laten de hoefsmeden van de provinciën West- en Oost-Vlaanderen. De inschrij vingen moeten gezonden worden .voor 3 October aan Jules Coopman. De mededingers zullen elk een hoef ijzer moeten smeden en opzetten, en moeten dus voorzien zijn van het noodige ijzer, nagels en smidsalem. 't Getal vermindert. In den stoet die voor de vaderlandsche betooging naar de Marlelaarsplaats trok waren slechts vijf rijtuigen voor de oud-strijders van 1830. Verleden jaar waren er nog 14. Over Bresci. Bresci, die nog te Milaan is om met eenige verdachte per sonen te worden geconfronteerd, is reeds aau het afzonderingssysteem onderwor pen. Hij is zeer stil en slechts nu en dan verbleekt hij of beeft. Hij mag met nie mand spreken. Uren lang zit hij soms met 't hoofd in de handen. Bij eeoe ondervra ging op 4 dezer door een lid der magistra tuur, weigerde hij te spreken en op de be dreiging met strafverzwaring schudde hij onverschillig 't hoofd, driemalen daags wordt hij door den kolonel der karabi- niers bezocht. Bresci zal naar Porto Lon- gonie worden gezonden de «enige gevan genis met onderaardsche cellen. Men ver moedt dat hij de ontzettend zware straf niet lang ondergaan zal veel sterkere mannen zijner na enkele jaren er onder bezweken anderen werden reeds na kor ten tijd waanzinnig. Stelt de tering naar uw nering of uw nering krijgt de tering. Ze zijn tegen den godsdienst niet. Zaterdag kon men in Vooruit lezen Brugge. Opgepast. Maandag om 81/2 ure, oproep aan alle goede par- tijgenooten ,in Werkerswelzijn, waar een lid van den Vrijdenkersbond zal uit- leggen waarom allen zouden moeten deelmaken van den Vrijdenkersbond. Nieuwe leden worden aanveerd. Ziedaar hoe die roode gasten zorgen voor de verbetering van 'a werkmans lot 1 De werkmenscben inlijven in eenen vrij denkersbond, 't is al wat ze weten of ken nen, als zy niet en vechten dat het haar stuift en de policie er moet tusschenko- men. 't En is niet te verwonderen dat, te Brugge, de Vooruitmaaüeu... vooruit gaau gelijk de koordendraaiers. De Brusselsche pers houdt zich bezig met de kwestie of de strafkwijt- schelding zal worden uitgestrekt op Moi- neau, den gekenden Luikschen anarchist. Het is te vreezeu dat de roodo bladen zich in hunne hoop zullen bedrogen vinden. De gevangeniscommissie van Leaven is er ten volste vijandig] aan. En Moineau van zijnen kant wil geen genade vragen. Welnu, de wet-Lejeune laat de voor waardelijke vrijstelliug slechts toe wan neer er van wege den veroordeelde eenige boetedoeniog te verwachten is. Moineau zal dus gevangen blijven. Iet» voor de koetsiers tijdens de groote hitte. Gedurende den z«mer is het lijden £tj^ der paarden zeer groot. Buiten de vermoeienis, door het trekken en de stikkende hitte veroorzaakt, zijn er nog de dazen, die ze niet met vrede laten en die hen voortdurend door hun byten en steken en znigen martelen. Het gebruik van sluiertjes, van netten met fraojes mag sterk aanbevolen wor den. De gedurige beweging en slingering van de kleine koordjes verschrikken de vliegen, die zich niet vasthechten kunnen of durven. Men kan nog onder den buik van het dier een stuk linnen hangen; dit lionen is niet gespannen en de beweging verjaagt ook de bijtende insecten. Een ander goed gebruik is rond de ooren van het paard oorkapjes te doen: deze zijn van lichte stof gemaakt en be letten dat vliegen of andere kerfdieren in de oorschelpen kruipen. De kitteling of het steken, hier door een insect veroor zaakt, kunaen het dier op hol brengen en aldus groote ongelukken teweegbrengen. Een ander middeltje, dat altijd goeden uitslag oplevert, kan aangenomen wor den: bij middel van een penseel, doet men in de oorschelp der paarden een wei nig jeneverboomolie huile de cadé), dit is een gevaarlooze stof, die alle vliegen ver drijft. Elke week doet men dit opnieuw. Vijf centiemen olie is genoeg voor een gansch seizoen. Men kan ook eenige drup pelen in eene emmer water laten vallen en dit vocht, bij middel eener spons, over het gansehe lijf van het paard wrijven, vooral op die plaatsen, waar geen haar staat. Door deze olie worden de vliegen schadeloos voor het paard en de oorkap jes, die veel hitte veroorzaken, moeten niet meer gebruikt worden. Dit behoed- middeltje werd te Verviers door de pro- fessionueele school voor koetsiers met zeer goed gevolg toegepast. Gedurende de zomerhitte is de huid van het paard bijna altijd door zweet be vochtigd, en de wrijving en de drukking van gareel en riemen kneuzen ze al te dikwijls. Zelfs de riempjes van het kop stuk schaven op den duur het vel van de wangen af, zoodat het vleesch eindelijk bloot komt. Het gevolg is, voor het dier, een voortdurend lijden, een scherpe pijn, die het soms noodzaakt stil te staan. Men moet al de gekwetste deelen met zorg afwasschen en droog maken, ze daarna met een weinig roet insmeren, of beter nog met vaselien, die met borax- zuur vermengd is (te verkrijget bij alle apothekers en drogisten). Alle dagen moet men ook het leder van het gareel invet ten, alsook harnassen en riemen deze worden en blijven aldus slap en zacht en het dier lijdt minder door wrijving en drukkiDg. Zeer waar Een reiziger las laatstleden dit op schrift op de poort vaneen Amerikaan- sche hoeve Hier kan men paarden laten weiden paarden met een laDgen staart betalen 2 dollars, die met afgeknotten staart 1 en half dollar. De reiziger vroeg aan den eigenaar, welke de reden was, die hem twee ver schillige prijzen deed opgeven Heel eenvoudig 1 zei de eigenaar; een paard met langen staart, kan de vliegen wegkwispelen; terwijl een met af geknotten staart nauwelijks den tijd vindt om te grazen, zoodanig wordt het gebeten en gepijnigd CREEMBOTER. Markt van Woensdag 26 September o 150 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kilogr. AALST. Academie van schoone Kunsten. Zondag aanstaande, 30cn September, om 11 l/t uren voormiddag, zal ter Stadsschouwburgzaal de plechtige prijsdeeling aan de leerlingen der Acade mie geschieden. Het schooljaar 1900-1901 zal beginnen den Dynsdag 2n October. De practische leergangen, tot nu gedu rende de zomermaanden gegeven, zullen voortaan in de wintermaanden gesteld worden, alle Zondagen te beginnen van Zondag 7n October. Gloeilichtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bergh, Zout- straat. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Voorde. Maandag 11., gedurende een onweder, is de toren der kerk door den bliksem getroffen, en het kerkgebouw grootelijks beschadigd geworden. Een muur vau een meter dikte werd door boord, steeneu van 50 en 30 kilogr. wer den uitgeslagen zoodat de puinen tot op den autaar vlogen terwijl de E. H. De Vos, Pastoor, het H. Misoffer opdroeg. De schade is groot. Nadere inlichtingen ontbreken. De peerden van een particulier rij tuig, gingen op den steenweg van Water loo van St-Gilles, verschrikt door de elee- trieken tram op den loop. Eene zestigja rige vrouw, de weduwe Smeraldy, werd omverre geworpen en zoo erg gewond, dat zy in de apotheek, waar zij ter verzorging werd binnengebracht, den geest gaf. Schrijft in op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, 3,60 per jaar, met de post 4,20. Eene oude Engelsche dnme te Brussel zette de meid in hare veertiea dagen, omdat zij haar verrast had in de keuken, in gezelschap van eenen grena dier. Weet men hoe de meid zich wreekte? Zij leerde den schoonen papegaai Leven de Boeren roepen. Volgens een blad zou de politie- officier Tayart, die naar Parijs is geweest om Sipido op te zoeken, ontdekt hebben dat hij daar werkelijk verblijft. Het Fransch gouvernement zou echter weige- ren hem uit te leveren. Gevoel voor de zaken, die het hart aangaan, moet men bij de mannen de ad ministratie niet zoeken. Zoo krijgen wij in de Gazette, vaa Brussel, een feit te lezen, dat wel wat al te kras is. Eene vrouw van 81 jaar werd in gasthuis aanveerd. Twee dagen later kreeg haar man, een 85jarige, in het politiebu- reel geroepen, bericht dat zijne vrouw overleden was en hij dus zorgen moes: voor de begrafenis. En de man bestelde de doodskist, de lijkkoets, de kerkelijke plechtigheid ei was gereed, toen hij ten tweeden mal: in het politiebureel werd geroepen, om te vernemen dat men zich vergist had, h zijne vrouw niet dood was. Wij vinden, even als genoemd blad, dat men in zaken van zulken kieschen aard, wel met wat meer omzichtigheid zou kun nen handelen. De dagbladen melden dat prinsei Elisabeth, de verloofde van prins Alben, zich bezig houdt met Vlaamsch te leerea, Het is de jonge gravin Walboth, geboor tig van Brugge^ eene Vlaamsche eered»- me van prinses Elisabeth 's zuster, dl; haar onze taal aanleert, bij middel va; boeken, te dien einde opgezonden dor. den gekenden Vlaamschen strijder, dok ter Van Steenkiste. Drinkt 't alombekende Leuvensbis der Brouwerij Druwé, Aalst. Zondag ten 1 ure, waren te Gent aan het gehucht Oostmaleu, 25 personea op eene schuit gegaan om naar de kermis van Aalter te varea. Overladen sloegds schuit om en al de reizigers vielen ii 't water. Gelukkig zijn allen er met es: nat pak van afgekomen. Zondag avond is in de statiën: Duizend-Appels vastgesteld, dat een mij- dadige aanslag was gepleegd op den treü van Antwerpen-Gent. Kort voor den aanslag had menaa schot gehoord men dacht eerst dat ee: reizigers in een of anderen wagon zelf moord had gepleegd. Toen de trein stopte, stelde men een onderzoek in al de rijtuigen, en men void in een rytuig eenen kogel zitten, die e; van buiten ingeschoten was. De kogel zat juist boven het hoofd vu M. Van de Wynckele, bediende bij h« Midden bureel vau policie te Geut. Het parket heeft een onderzoek gw- pend Een droevig ongeluk heeft maandaj de inwoners van het gehucht Neckerspod te Mechelen in opschudding gebracht. Een metserdioner H.Steemans, 33 jaar, die werkzaam was op eene stelling aaa dl woning van M. Van Loock, deed eenea misstap en stuikte naar beneden. Men snelde onmiddelijk ter knip, doek hij had reeds opgehouden te leven. Dl ongelukkige was vader van 6 kinderen. Zijn lijk werd naar het gasthuis over gebracht. Misdaad in den spoortrein. Ex vrouw aangevallen en uit den trein ge worpen. Dondernag avond had oph spoorbaan tusschen Kortrijk en Mo» croen, op Belgisch grondgebied eene af schuwelijke misdaad plaats. Vrouw de Rockere, rentenierster te Herseeuw, was te Brussel in den trein gestapt en had hare pakken, eenig lin nengoed en mondvoorraad, waaronder eene flesch bier in het net gelegd. Zij zat in het laatste rijtuig van derde klas. Verscheidene andere personen wa ren met haar ingestapt, en die reden mei tot Kortjijk. Nauwelijks was zij alleen of een per soon van verdacht voorkomen vertoonde zijn gelaat voor het portelraamke doch was in een oogwenk weêr weg. Toen ech ter het fluitsignaal het teeken voor bet vertrek gaf sprong hij eensklaps binnen. Vrouw de Rockere was van hem zoo bang, dat zij in een ander rijtuig wilde overstappen maar de trein was reeds aan 't rijden en de vrouw durfde dit niet meer wagen. Met angst zag de vrouw hem nu plaats nemeu in eenen hoek van het comparti ment, met de beenen op de bank uitge strekt ea de klep van de klak over de ooren getrokken. En zij was zooveel te banger, omdat zij in den achtersten wag* gon was en de andere compartimenten geheel leeg schenen. Kort nadien deed de onbekende de bee nen van de bank en, zich tot de vrouw wendende, vroeg hij haar, waar zij naar toe ging. Naar Mouscroen, was het antwoord. Even als ik, sprak hy En dichter bij de vrouw komende, be gon hy eenige ongepaste aardigheden, grofheden uit te kramen, tot hy eindelijk de verschrikse vrouw wilde aanvallen. Vrouw De Rockere, die nog al sterk is, wierp den schurk achteruit, en stak de hand uit naar den knop van het noodsig naal. Do aanvaller gaf haar echter een geweldigen vuistslag op den mond en wilde haar opnieuw aangrijpen.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2