Groote Betooging Van tak op tak. Droef nieuws Beursschuimers. '2%'^ VROËCER icelgezinde Aelstersche kiettr van 12 October 1887, 1st® bl. 2'1* kolom. VERVALSCHING. Boxersvrienden. reu°p tb™ Groene bakkerij. St~t,bïj De Tombola?™?. Prins Albert van België Princes Elisabeth in Beieren Gedwongene werkstaking. Stad Aalst. - Werkbeurs. VOLLEi\ AFLAAT AALST. Allerhande Nieuws. Ttcr eere van M. Baron Leo Bethuno, Volks vertegenwoordiger en Schepene, te gelegen heid derrechtsuitspraak van 't Verbrekingshof, em einde brengende aan de legende der ver- valsching van de kie zerslijsten onzer Stad Aalst, door blauwe, groene on roode politieke tafolspringers uit baat en wraakzucht verzonnen, omdat hunnen hoogmoed en heerschzucht niet waren voldaan geworden. Al de Catholieke Maatschappijen, Krin gen en Veroenigingen worden uitgenoo- digd te vergaderen ter Groote Merkt, morgen Zondag 30 September, om 4 uren 's namiddags, met vaandel en kartel aan 't hoofd. Op dan I Allen een blyk van hulde en genegenheid gebracht aan onzen jeugdigen Volksvertegenwoordiger en Schepen, als openbaar protest tegen de lasteringen, versmadiugen on beleedigingen waarmeê politieke blauwe nulliteiten, verachtelijke groene judassen en volksuitbuitende roode winkelpolitiekers hem twee jaren lang hebben bejegend. Op post dan allen I En onze huizen bevlagd.... Dat alle catholiekeu de nationale vlag aan hun huis heeschen opdat ze zegevierend in het ruim wappere Zijn eigen ruiten uit. Onze groene Pie is zijn eigen ruiten aaa 't uit slaan. Hij zegt Z. A. S. zal ons vaderlyke be sturen aaubrengen I Dat is gek. Dat en is niet waar en onze Pie bewijst het zelf. In H Land van 9 Sept. 1900 lezen wij Socialisten, aldaar aan 't hoofd, gaan eeu burgerlijk Hospitaal inrichten... 't Is te zeggen Geen gasthuisnoanen I.. - Wie van 't Volk die ooit in 't Gasthuis is geweest, vraagt dit Terwyl de Pro- n testantsche Keizer Willem hulde brengt - aan de Christene Gasthuisnonnen, hier worden ze verdreven... Socialisten, dat is geen Volksliefde. Dat heston wij zyn eigen ruiten uit slaan. Met het Z. A. S. zouden in vele ge meenten de socios en hunne vrienden, de geuzen, meester worden. En het gevolg daarvan zou zyn dat de tooneelen van Marcinelle overal aan 'torde van den dag zouden staaD. Is het zoo niet in Frankryk en elders, landen van Z. A. S In Antwerpen waren de socios een dag in den raad en ze stelden reeds voor de nonnen uit een hospitaal te verdryven. De geuzen stemden met hen. Gij wilt, M. Daens, van geene verwe reldlijkte hospitalen, ehwel, rukt dan te velde tegen Z. A. S. en laat u door de ondervinding loeren. Gezond licht. Indien de electrie- ke verlichting algemeen in gebruik kwam, dan zou voorzeker het sterftecijfer iu Bel gië, jaarlijks met omtrent 6.640 vermin deren. Dat schijnt veel, maar het is wezenlijk maar eene verlaging van één duizendste van het sterftecijfer. Een van do oorzaken waarom in den winter een aantal sterfgevallen zoo hoog klimt, is de ongezondheid van gaz, lam pen en kaarsen, Een enkele gasbek verbruikt meer zuurstof dan vier personen, daar het al tijd eene hoeveelheid sulferachtigen rook en vergiftigend koolzuur afwerpt, is het gemakkelijk te verstaan waarom wy sla perig worden in eene kamer die door gas verlicht is. De slaperigheid is wezenlyk een voor teeken van gedeeltelijke vergiftigiug. Olielampen en kaarsen zijn echter al zoo slecht zy doen echter de longen aan eu maken ons vatbaar voor verkwijning en borstaandoening. Integendeel het electrisch licht bruikt geene zuurstof en brengt geen zeer onzuivere gassen in de lucht. Daarby gelijkt het min of meer op zon nelicht, en zonder twijfel heeft het ook «enige zijner goede gevolgen op het li chaam. ter Daens vaart in Den Vólksteever van donderdag 20 september 11., geweldig uit tegeu de beursschuimers. Hij gewaagt van schurken die in de beurswereld nestelen; van geringe spaar penningen, de vrucht van zuren arbeid Oio woideu weggekaapt eu verslonden iu eeuen stroom van bedrieglijke zaken van dieverijen dezer 10 laatste jaren gepleegd; van sommen er door verloren; van lykcn; van de beurs die in steè vau eene plaats te zijn van eerlyken handel, een veilig toevluchtsoord is geworden van cynieke schelmerijen.... Zeg eens, Afgestrafte, hoe betitelt gij - Edition artistique, - die eens tot 365 franks werd gejaagd en nu zoo laag is gedaald dat aandeelen ervan openbaarlijk ter beurs te koop geboden maar op eene weerde vau 7 fr. 50 werden geschat Duizenden en duizenden franks geringe penningen, de vrucht van zuren arbeid zya door Edition artistique, hier te Aalst, verloren gegaan,. wat zegt ge, Afge strafte Maar ge zult ons niet antwoorden, neen, neen, en iedereen weet waarom 1... Rust en welvaart gaan gepaard Met liefde en min in 't huisgezin Maar, als de meester op den dool is En zelve slaaf van den alkool is Dan slaat hij soms welvaart en min met eenen slag den bodera in. Benuttig tijdig deze les Zoekt uooit vertroosting in de flesch, Want als de drank is in den man Dan is de wijsheid in de kan. Och 't is zoo zoet en aangenaam - catholiek te kiezen; dat de libera- leu, die ^een vrijdenkers zijn, die nog ec-n vla&msch hert hebben, dat zy al kunnen ze nog in 't openbaar by ons niet kornetdat ze stemden voor 't catholiek en ze «ouden aan HUN ZIEL EEN GBOOT SCHELMSTUK VER- MIJDEN EN EEN ONBESCHRIJFELIJKE VREUGD VERSCHAFFEN. - Voor de liberalen stemmen was dus over dertien jaren een groot schelm stuk bedrijven. En nu wat heeft ome Pie gedaan Niet alleen voor de liberalen doen stem men maar zelfs voor do socios. Wat is er veranderd De hoogmoed beeft zijnen kop ver draaid. Hy heeft gedacht dat nij zelf volksvertegenwoordiger zijn moest I Daar ligt alles. Eertyds waren de catholieken goed en nu zyn zij de vyanden omdat zy hem in den weg staan voor zelfverheffing I Varkens in 'tland of op het hok Jonge dieren moeten zich ontwikkelen de spieren dienen gevormd te wor den en in lengte zoowel als ik dikte toe te nemen. Daarvoor zijn de voedingstoffen noodig en deze behooren door het bloed te worden aangevoerd. Dat bloed daarom niet langzaam, maar moet met kracht door de aderen stroomen. Zulks wordt door de beweging bevorderd. Laat dus uwe jonge varkens dartelen in de weide, zooveel het hun lust; ze worden er grooter en krachtiger van, hunne spieren winnen er door in lengte en omvang. En zijn het fokvarkens, verwacht ge er bin nen niet al te langen tijd jongen van, laat ze gerust buiten, totdat de tijd nadert. Een week of 3, 4 voor dat oogenblik, zonder ze dan af, breng ze dan binnen Het worpen, in 't bijzijn van andere die ren zou immers verkeerde gevolgen hebben. Doeh vetmesting is geheel iets anders. Elke arbeid, ook die welke door de be weging wordt veroorzaakt, doet voeding stoffen verbruikon en vooral vetbestand- deelen. Tocb moet de ontwikkeling plaats vinden. Blijft zij achterwege, dan zou meu wel vette varkens kunnen bekomen, doch de spieren zouden te gering zijn, het gewicht zou beneden de verwachting blyven. Daarom moeten de dieren, be stemd voor de slachtbank, eerst eenigen tijd buiten, totdat hunne spieren zich voldoende hebben ontwikkeld. Is dat ge schied, en zulks bevordert de beweging, dan het hok en krachtig gevoed. Hoe meer ze dan ligge vetvorming. Het toedient, moet eiwitrijk zijn, doch tevens aanleiding geven tot vetvorming. Aardappelen en maïs alléén zouden niet voldoende zijn, men geve er boter melk en garst by. Vooral is veel maïs minder goed voor goede spekvorming. Spek wordt er slap en geel door. Veel aardappels werken ongunstig op de been vorming. Garst en botermelk geven uit muntend spek. De legende der vervalscbiug van de Aal- sterscbe kiezerslijsten is eindelijk 'i hoofd ingeslagen.... Olie drijft toch eindelijk altijd hoven. Die legende verzonnen uit baat en wraakzucht, door blauwe verach telijke verklikkers, roode volksuitbuiters eu laaggezonken judassen, deed bet Parket vau Deudermonde een ondersoek openen dat bijna maandelijks de heeren onder zoeksrechter en griffier naar onze stad braebt, zonder de gebooreu te Dender- monde te rekenen. Die onderzoeken wor den geleid alsof het eene capitale zaak goldt, als of de ouafhankelykheid onzes lands en zyne instellingen in gevaar ver keerden... Honderden getuigen werden gehoord, riemen papier beschreven, be raadslaagd f>n eindelijk de twee beschul digden, M.M.Baron Leo Bcthuue en Pros per Keppens, als overtuigd van schrift- vervalschiog voor bet Hof van assisen onzer Provincie verzonden.... En dat alios komt nu uit te draaien op een tempeest in een tasje water 1 De twee heeren beschuldigdeu hadden zich in verbreking voorzien tegen de be slissing der Kamer van in bescbuldiging- stelling, die hun voor de Assisen verzond. Nu, in zitting van maandag 11., werd de zaak voor 't Verbrekingshof opgeroepen en na de pleidooien van M.M. Bcgerem en Ligy en op gelijkvormig advies van den heer Advocaat-generaal Van Schoor werd de beslissing der kamer van inbe schuldigingstelling verbroken en dus de twee beschuldigden vrijgesproken zonder verdere verzending. Dus gansch vrijgesproken. Het Verbrekingshof verklaart dat de feiten MM. Bon Bethune en Keppens ten laste gelegd geene misdrijven ;zyn, dat ze persooülyk de kiezerslijsten niet kon den vervalscben en niet hebben ver- valscht, dat ze hoegenaamd niet straf baar zijn I Het Verbrekingshof en de heer Advo caat-generaal treden ten volle de rechts leer bij welke de heeren Woeste en De Lantsheere in de volkskamer hebben ver dedigd. Wat lesje voor zekere rechtsgeleerden WAT AEUB Itedreigingen.Vooruit schrijft - Willen of niet ons stemrecht zullen wij echter deze maal hebben. Wij kunnen niet dan de verblinde kwaadwilligheid der klerikale meer- derheid betreuren. Maar dat ze oppassen Wy zullen desnoods kwaadwilligheid tegen kwaadwilligheid weten te stellen. Wij laten ons aan de stembus niet meer bcsteleD door dezen, die ons reeds in de fabrieken bestolen hebben. Een man, een stem, of de revo- - lutie Zoo spreken ook de organen der groene socialisterij... Wat zal er weêr gebeuren als 't revo lutie ziju zou Wel wal er vroeger nog gebeurde I Do roode en groene chefs die de arbei ders tot opstand hebben aangehitst,zullen zich weêr als lafaards weten schuil te houden verre van de werkdadigheden der gewapende macht. En Pie, zal als een lafaard ,in de cata comben van 't slot Cbipka kruipen uit vrees van kennis te maken met de nieuwe sabels dor politie eu vau opnieuw in 't Sa lon Pierre gedraaid te worden gelijk met kermis 1899 En dan zijn broekske Weg met de aigretten. In Flo rida, het vaderland der wonderscboone zilverreigers, die de voor damenboeden zoogenaamd ouontbeerlijk aigrette opleve ren, is deze vogelsoort voor negen tienden vernietigd. Volgens Answers geschiedt het dooden dezer dieren op eene zoo lafhartige wree- de maoier, dat men zich afvraagt of bet natuurgenoten van ons zijn, die daartoe overgaan. De vogels, die slechts in den broeitijd deze zacht wuivende veertjes dragen wor den gedood terwyl zy aan de jongen voed sel brengen, zoodat deze alle van honger omkomen hun hartverscheurend en wee moedig geschreeuw weergalmt soms uren laug, tot de dood hen doet verstommen. de blauwe, roode en groene verachtelijke verklikkers I Wat neus voor de gewetenlooze groene tafelspringers bij wie, twee volle jaro lang, vervalsching der kiezerslystsn scheerdraad en inslag is geweest. Wat neus voor die venijnige liberale heeren die hun collega aan de dg wilden doen opknoopen. Wat neus voor de ellendige beleedigers eu lasteraars I..., Goedendag. Goedendag 1 klinkt eer en vriend'lijk 't Vlaamsch groetwoord hier en daar, Of 't een groot man, of 't een klein is, Of 't de koning zelve waar.. Goedendag dat woordt heeft Frankryk Eens te Kortrijk wel geleerd, En de Fransch bijt nog zijn' knevels Als ge in 't Vlaamsch hem salueert. Klokke Roeland (2 September 1900) te velde ten voordeele der Cbineezen. Zy keurt het gedrag der Boxers goed zij hadden gelijk al de vreemdelingen en de misiionnarissen en de inlandsche christe nen te vermoorden zy hadden gelyk geen vrouw noch kind te sparen zy had den gelijk die arme slachtoffers de onge- hoordste martelingen te doen ondergaan en al de lüken te verminken 1 Na de armtierige, Klókke Roeland, 't is in regel. Wat dunkt u, lezers Wat beklagen wij de eenvoudige men- schen die zulke kolossale dingen slikken I Och arme I wat worden zij wreed op hot dwaalspoor gebracht I Dat is schandelijk misdadig. Is het niet te sterk in Klókke Roeland te moeten lezen De mandarijen hebben alles te zeg- gen Ja, Tist, maar z'en hebben maar één stem en hier hebben t'er vier. a Weten die groote volksverleiders dan niet dat er in China hoegenaamd geene keizingen bestaan en dat het gezag van kiezer en mandarijn er volstrekt geene palen kent Weten zy dat niet Dan zyn ze dom, aartsdom I Als zij hot weten waarom het volk doen dwalen Is dat niet misdadig Wij hadden nooit gedacht dat die venij nige mannen in het hatelijk gedrag der Boxers een middel zouden gevonden heb ben om hier het volk op te hitsen en in 't garen te jagen. Ellendige volksfoppers I Zoo iets doen is verachtelijk en hoe diep moet men niet gezonken zijn om tot zulke barbaarsche middelen zijne toevlucht te nemeu Fruithandel met het buitenland. Eene nieuwe bron van voordeelige zaken opent zich voor onze fruitkweekers. Men weet hoezeer de Engelschen op ons fruit verlekkerd zijn, zoodanig dat al le jaren de groothandelaren talrijk het Kanaal oversteken, om gansche boom gaarden te koopen. Oostenrijk gaat nu dit voorbeelt volgen. De algemeene consul vaD dat laad te Brussel houdt zich bezig met het verza melen der adressen van de voornaamsto verzenders van fiuit in Belgiè, voorna melijk van appelen. Palo o+mrr Het heffen cener ■Belasting, belasting op de dorschtuigen verwekt groote opschudding by de landbouwers. Het ware. volgeus ons, onrechtveerdig de landbouwers te belasten welke een dorsci.machien voor eigen gebruik bezit ten en het soms eens, bij geval, aan een parochiaan om hem te helpen laten ge bruiken. Doch anders is 't, wanneer het een persoon geldt die er een stiel van maakt, die met zyn dorschmacbien van land bouwer tot landbouwer, van dorp tot dorp rydt, dan veten wij waarlijk niet waai om bij geen patent zou moeten be talen zoowel als deze die met eeu zwia- gelmolen voor kemp en vlas rond rijdt Waarom moet de eene patent betalen er de andere niet?.. Men schaffe alle paten ten af Een Belgisch boterfeest of tentoon stelling van producten der Belgische mel- kerijen heeft te Parijs (Vincennes) overgrooten bijval gehad. Acht-en-twintig melkerijea hebben er doel aangenomep. De concessiehouders der Parijzcr hal len hebben talrijke bestellingen gedaan. Het feest was voorgezeten door den oudminister De Bruyn. van zondag 11. koudigt de akte af der sameuwerkende groene bakkerij gevestigd te Aalst, Eilandstraat, ter gewezoue bak kei ij-Cool, waar men boter in 't brood bakte. Het maatschappelijk capitaal beloopt tot 1000 fr. Do groene stichters, die even als hunne roode broeders de dood der neeriDgdoende burgerij hebben gezworen zijn Pieter Daens, zeeveraar; De Neve Jan, tapissier Houtmerkt; Mattbiou Jan, Wind molenstraatje; Do Cock Joseph, letter zetter, HoogstraatMatthieu Hendrik, kleermaker, Geeraardsbergsche straat De Roeck Engelb., werkman, Ledebaau; Piret Norbertus, schrijver, allen te Aalst en Van Schuylenbergh Petrus, boekdruk ker te Ninove. De winsten worden verdeeld als volgt 10 °/o voor de reservé 10 °/o indem niteit voor de bestierders 5 indemni teit voor de commissarissen; 6°/o intrest voor 't capitaal; 15 °/o voor de bedienden cn werklieden; 20 °/o voor de klanteD, dus te sameu 66 °/o... De overblijvende 34 °/o moeten besteed worden aan de groene propaganda, in andere woorden, tot ondersteuning der groene gazetten, drukken van vliegende bladjes, enz. Men bemerko wel dat P. Daens die aan 't hoofd staat goed voor zijn moeders kindje heeft gezorgd, dat hij 't leeuwen aandeel beeft genomen, want meer dan eeu derde is voor drukwerk bestemd Hebt ge geen ziel d-.u De slokkers moeten het al hebben en daarom Dood aan de neeringdoende bur gerij zal afgelot worden Donderdag 11 October 1900, om 3 uren namiddag, in de zaal dar Patronage. Er zijn nog altijd loten te bekomen tegen 10 centiemeu. In den horen van overvloed. Winnend nummer 598. J/nnviiit deelt me0 ^at f'e Aalsler- sche socialistische Turners een liefdadigheidsfeest hebben gegeven teu voordeele der gedwongene werksta kers maar beeft ons tot hiertoe het adres niet opgegeven van deu kassier die in be waring houdt of heeft gehouden de 744 franks 27 centiemen, zijnde het overschot vau de openbare om- haliug in de stad en der gifteu voor de werkstakers der kantoeutwynderij van den Tragel, in April II. Houdt de kassier nog die som van 744 franks 27 centiemen in kas of is zij uit gedeeld gewordeu Is zij uitgedeeld, wanneer, waar is het gebeurd en wie heeft er van genoten. De Aalstenaren hebben 't onbetwist baar recht het te weten. Men begint er aardig, zeer aardig over teklappeu... kunnen Adrcas en Jeu de baliede twee groote roode chefs ons het adres van deu kassier niet doen kennen 1 Onze producten in den vreemde. - De stoomboot Kamakura Maru heeft, naar Japan vertrekkende, eeu twintigtal stieren en een dozijn hengsten meegeno men, bestemd voor eeu grooten vee- eu peerdenkweeker iu Japan. DESERTEURS, Ziehier de tekst van bet wetsontwerp van kwijtschel ding, dat door de regeering in de Kamer zal worden neerge legd ter gelegenheid van prins Alberts huwelijk. Deserteurs in België zijnde bij de af kondiging der wet, zullen hunne onder werping moeten doen bij een der gouver neurs. «Indien zij in den vreemde zijn, in banden van den Belgischen consul of Vertrek van missionarissen per stoomboot Southwark. Zater dag ziju met de Red Star Line stoomboot Southwark de 13 missionarissen vertrok - ken, die vrijdag in de kapel van het Ame- rikaansch collegie, te Leuven, hun plech tig afscheid namen, na de zegening van Mgr van der Stappen, hulpbisschop te hebben ontvangen. Ziehier het bestemmingsoord dezer moedige geloofsverkondigers De eerw. Paters: Geoffroi Birrenbach, voor het dioces van Wichita-Ka; Edmond Clae8sens, voor het diocees van Tucson- La; Franciscus Conrads. voor het dioces van Péoria Urbain De Hasque, Maurice D'Haeuens, Guillaume Hüfcer, Theofiel Van Hulse, voor het apostolisch vicariaat van Indian Territory; Adalbert Duizmal, voor het diocees van Providence; Lambert Godschaix, voor het diocees 7:tn Idaho; Gaspar Kogel, voor het diocees van Wi- noma; Jan Puchala, voor het diocees van Manchester; Joseph Hintzen, voor het aartsdiocees van Santa-Fè; Pierre Nice, voor bet diocees van Now-Orleans. De rector van het Amerikaansch col lege, kanunnik De Becker, i3 den 25 Augusti naar de Unie vertrokken, om eene omreis door de missies te doen. M AfVHTRVr. van Cbipka zegt ons dat ■"J ■"■L/HlJjlJ vej0 onzer vrienden te Blankenberghe met geheel hunne familie hebben verbleven eu dat bij dat niet be nijdt, terwyl wij benijden dat hy, Macbiel, en do afgestrafte ook eens do gezonde zeelucht gaan scheppen. Wanneer gij, Macbiel, jaarlijks 30 dui zend franks minimum wiust uit de zakken van werkman en landbouwer klopte met uw gezeever in Den Werkman en dan ook jaarlijks met uwe ganscbe familie voor 2 of 3 maanden in de zeebadsteden verbleeft en andere aanried van ook eenige maanden aan 't zoo plesante zee strand te gaan slijten wie heeft er u dat ooit beneden Wie beeft er ooit bene den dat Cbipka dan 't huis van Ooslenryk was, waar bet allo dagen zondag is en kermis in de week Niemand 1 Niemand En nu heden wordt'u nog niets bene den, maar wat men doet, 't is bestatigen dat niettegenstaande al die jammerklach ten over broodrooverij en dat men wel haast tot den bedelzak zal gebracht zijn, men nog de middelen bezit om een ge makkelijk en plesant luiaardsleventje aan 't zeestrand te gaan slijten I Wij herhalen hetIndien de afgestrafte wat min reisde, roste enz. en 't gene hij aldus zou besparen aan de noodlijdende gedwongene werkstakers jonde, dan zou hij toonen dat hij 't lydende volk waarlijk miut, maar 't lydende volk is voor hem zyn eigen buiksken. 'I Is alles voor Bibi. Ia België, hebben zij hiertoe eene maand tijd; in de landen, die aan België grenzen, drie maanden; in de andere lan den van Europa, zes maanden cn aehttiea maanden buiten Europa. De deserteurs zullen hunnen dienst hernemen daar waar zij hem onder braken. De gehuwden of weduwecaars met kinderen wier diensttijd verloopen is, zul len niet onder de wapens gehouden worden. De refractaires en de retardataires (wij behouden deze Fransche benamingen omdat de belanghebbenden ze best zullen verstaan) die 33 jaren, oud ziju, zullen ook niet opgehouden worden. De plaatsvervangers en de vrijwilli gers met premie, zullen ook het voordeel dezer schikkingen genieten, indien zij behooren tot eene militieklas van den kontrol geschrabd. Zullen het voordeel der wet verliezen: Degenen die hunne onderwerping niet zullen gedaan hebben op den bepaal den tijd Pegenen welke hunne onderwerping op tijd gedaan hebbende, zich in de ver plichting bevinden hunnen dienst te vol trekken en binnen de drie maanden hun korps niet vervoegd hebben. b D -. refractaires zullen de redenen van vrijstelling, welke zij zouden kunnen inroepen, bij het doen hunner onderwer pen opgeveu. Deze redenen zullen onderzocht wor den door de herzieniugsraden of de Be roepshoven. Heropening. De Kamers zullen heropend worden den 13 November, den tweeden Dijnsdag van de maand, door de Grondwet bepaald. Tot bescherming der vogelen. De bestendige afvaardiging van Luxem burg heeft eene taks gelegd op de vogel vanger 100 frank, wat als een verbod kan golden. Ten einde de overtredingen beter te beteugelen, looft zij nu 25 frank uit voor het vaststellen vau elke overtre ding. Dat besluit is door do regeering goedgekeurd. Aan Hunne Koninlijke Hoogheden en met hunne vereerende toestemming opge dragen ten dage hunner echtverbintenis, 2 October 1900. Tbn derde maal, sinds tienmaal «even jaren, Weerschalt een juichkreet over 't vaderland. Vry uit millioenen harten opgevaren Van aan den Rijn tot aan het Noordzeestrand Een jubelkreet twee jonge harten groetend, In 't paradijs dor liefde elkaar ontmoetend Om zamen door het leven heen te gaan Die, Bchoon zij koningskronen zulleu dragen. De kroon des levens aan de liefde vragen Die beider harten voor elkaar deed slaan. 'T gbbkurt op onze dagen toch zoo zelden Dat Liefde bij een vorstlijk echtverbond, Hoe achittrend ook,haar rechten mag doen geldon Schoon zonder haar 't geluk toch nooit bedtond I lleil u, gij jonge vorstelijke telgen Gij zult gelukkig zijn... De hoop der Belgen Berust op u gij volgt der oudren spoor Geen staatsbelang was hier met sluwe handen Aan 't werk, bij 't strenglen uwer liefdebandeu üy gaaft aan de inspraak van uw hart gehoor I —o ALBERT, ELISABETH 1 Die beido nemen Snoert reeds het Belgisoh volk met blij gemoed Als met een krans van lenterozen samen, Ontloken bij der liefde zonnegloed. Treed maar gerust de schoone toekomst nader, Gij, eedle dochter van een eedlen vader Die zijn geluk in vorstlijk weldoen vindt Hier vindt ge een vader en een moeder weder Die u beminnen zullen even teeder Als Hij die zijn bestaan aan 't nwe bindt, —o Hij dien uw hart, uw liefde heeft verkoren Is u, is uw vorstinnenliefde waard, Niet slechts om d'adeldom, hem aangeboren, Maar om ziju edel hart, zijn eedlen aard. Echt koninklijk lacht u de toekomst tegeu Met al de jengd, met al de liefde en zegen Met al wat jeugd en liefde schenken mag I Volschoone bloem, op Duitsehland's grond ont- U wordt een tweede vaderland ontsloten [sproten Bij d'opgang van uw' schoonsten levensdag o O, moog dien dag, zoo glansrijk opgerezen, Die gansch eeu volk vervult met blijde hoop, Voor U gelukkig paar de voorbod wezen, 'T beginsel van een langen levensloop I Dat is de weusch, hier uit miljoenen monden, ALBERT, ELISABETH U toegezonden Van aan den Rijn tot aan het Noordzeestrand. Moge u de toekomst vele en schoone jaren Van rein en ongestoord geluk bewaren Op U berust de hoop van 't Vaderland. Karei Bogaerd-Ltdeganch. Laeken-Brussel, 2 October 1900. Naar wij vernemen zal er Zondag 30 September, om 3 uren, eeno buitenge wone algemeene vergadering gehouden worden door den Bond der Antisocialisti sche Vakvereenigingea en is M. Van de Velde Alexander, Gemeenteraadslid, voor nemens een voorstel te ontwikkelen om 2000 fr. u zegge twee duizend fran ken uit de kas der Vereeuigde Antiso cialist en te nemen, en ze te doen uit deelen ouder- de leden deeluitmakende van booger genoemde Vereenigiug, om die deftige arbeiders ter hulp te komen, iu den droovigeu crisis die ouzo Aalster- sche Nijverheid onderstaat. Om dit geld te laten uitdeelen is er eene bijzondere algemeene vergadering en stemming noodig volgens de Standre- gels dor Antisocialisten. Wy wachten de stemming dezer zeer belangrijke vergadering met ongeduld af. Een persoon met goed gedrag vraagt plaats in fabriek of werkbuis als reiziger, hy is bijzonder goed bekend met de Ar rondissementen van Aalst en Brussel. Priesterlijke benoemingen. Bisdom van Gent. De E. H. Poppe en de H. De Vildere, uit het Seminarie, beide docters in wijs begeerte, zijn bestemd om te Romo de leergangen vau Godgeleerdheid te volgen. J. M. J. F. C. C. G. Z. J. C. A. iu de kerk der Arme Claren Coletinnen. Donderdag 4 October, Feestdag vau dan H. Vader Franciscus van Assise. De diensten zullen geschieden als volgt: Om 6 uren do eerste Mis met uitstel ling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 uren de tweede Mis. Om 3 uren het Sermoen, door den Eerw. Pater De Hert, daarna het Lof. tot middernacht dienstdoende Apotheker: Zondag 30 Sep tember 1900, Mr De Waele, Kerkstraat* CREEMBOTER. Markt van Zaterdag 29 September. o 236 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kilogr. Itotermnrkl.- Heden zaterdag werden 469 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3750 kilos. AALST. Academie van schoone Kunsten. Zondag aanstaande, 30e* September, om 11 uren voormiddag, zal ter Stadsschouwburgza&l de plechtige prijsdeeling aan de leerlingen der Acade mie geschieden. Het schooljaar 1900-1901 zal beginnen den Dynsdag 2n October. De practiscbe leergangen, tot nu gedu rende de zomermaanden gegeven, zullen voortaan in de wintermaanden gesteld worden, alle Zondagen te beginnen van Zondag 7n October. Schrijft in op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, 3,60 per jaar, met de post 4,20. Gloeilichtkouatfes (mancbons) van af fr. 0,50, 0,65, aau 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bergh, Zout- straat. Vraagt 't Louvensbier dor Brouwery Druwé, Aalst. AALST. Hophandel -— Do ver zendingen Hop gedaan in do maand Augustus laatst, in de landstreek Aalst, bodragen oen gezamenlijk gewicht vau 74,251 kilogrammen. Aangerand. Ia deu avond van Donderdag, werd de genaamde Van Opdenboscu Stanislaus, voerman der ge broeders D'Haeseleer, kooplieden in gleiswerk, Kapellestraat te Aalst, aange rand op den Steenweg van Lede naar Erpe (Vijfhuizon) met inzicht hem te be stelen. Van Opdenbosch kon zijnen aan valler afweren, doch heeft hom niet herkend. Drinkt 't alombekende Louvensbier der Brouwery Druwé, Aalst.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2