EEN EN ANDER. De betooging Onwetend. Stad Aalst. - Werkbeurs AALST. Kwijtschelding. Luisterrijk Avondfeest LANDBOUW. Allerhande Nieuws. ER II* en ER UIT. Een meisje Jat politiseert, Zicu onophoudelijk friseert Dat liever in boeken kijkt, Dan dat ze uw hemd en boorden strijkt. Al had ge in haar ook nog zoo'n zin, Zoo neemt haar niet, ge loopter in. Zij die haar tijd aan 't slapen wijdt, Zich steeds in snoeperij verblijdt Om negen uur haar bed verlaat. En altijd slentert langs de straat Al hadt ge in haar ook nog zoon'n zin, Zoo neemt haar niet, - ge loopt er in. Maar zij, die zonder pronk of praal, Ti r markt gaat, voor het middagmaal, AM eigen hand de spijs bereidt, Haar bleeren maakt,baar kousen breidt Al brengt zoo'n meisje weinig meê, Stel u gerust met haar tevreê, Bezin u niet, neem haar tot bruid, 'k Wensch u geluk, ge eijt er uit. C Vooruit van heden woensdag deelt eene i correspondentie meê uit Aalst over de betooging van zondag 11. I De roodö schrij velaar gewaagt van dief- stal, van onrechtstreeks bestolen te zijn geworden, van dieven en bedriegers i» enz. enz., maar toch geen woordje ov r de 744 frs. 27 centiemen die zijn over-. - r bleven van de omhaliog in de stad voor de werkstakers in April 11. Wie houdt die som in kas of vaarfc wanueer en aan wie is zij uitgedeeld ge worden Wij laten niet los, de Aalstenaren moe ten weten wat er met hun geld is gedaan geworden.... Neen, wij [laten niet los al moesten wij hoogere hulp in roepen. DE Chevaliers du Travail, vergaderd to Charleroi, onder voorzitterschap van eitoyen Caluwaert volksvertegenwoordi ger,hebben vrijdag de volgende verklaring Wacht, te gelegenheid der rechtuitspraak van het Hof van Cassatie, en ter eere van de heeren Baron Leo Bethune en Pros per Koppens, is buitengewoon grootsch geweest. Duizenden catholieken hadden van reeds vroeg in den voormiddag de nationale vlag aan hunne huizen gebee- schen. Wij overdrijven niet als wij zeg gen duizenden, want Machiel XIII van Chipka bekent in een vliegende bladje dat de bevlagde huizen talrijk waren. De stoot welke zich om 4 uren ter Groote Markt vormde was indrukwekkend. Al de catholieke Maatschappijen en Kringen met vaandel of kartel waren talrijk verte genwoordigd en men mag gerust de deel nemers op 4000 manschappen schatten. De stoet opgeluisterd door de vroolijke arias ODzer Koninklijke Harmonie, van den Cath. Trompettersclub, des Muziek korps der Jonge Aalstenaren, trok in de beste orde en statig, langs de Molenstraat, Biorstraat, Vaartstraat, Graanmerkt, Esplanadestraat, Esplanade, Leopold- straat, Merkt, Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, Zonnestraat, Houtmerkt, Brussel- sche straat. Hier hield de stoet stil ten einde aan de Maatschappijen de gelegen heid te geven, ten huize van M.Bethune, gelukwenschen en bloemtuilen aau te bieden. Dan stelde de stoet zich opnieuw ia be weging langs de Kerkstraat, Lange en Korte Zoutraten naar de Cath. Werk manskring alwaar, in plechtige zitting, na eene welsprekende redevoering van den E. H. Rombaut, geestelijke Bestierder, in □aam der Leden, aan den heer Bethune, hunnen Voorzitter een zeergrootenfraaien bloemruiker werd aangeboden. De heer Bethune zichtbaar aangedaan door al die blij keu van genegenheid en vriendschap, dankte allen in eene wel doordachte en welsprekende redevoering. Moeten wij er bijvoegen dat de beide rede voeringen menigwerf door de geestdrif- tigste toejuichingen werden onderbroken. Daarna werd er uiteengegaan. Deze betooging is 't onbetwistbaar be wijs dat de Aalstenaren in overgroote meerderheid openbaarlijk protest hebben willen aanteekenen tegen de zoo snoode beleedigingen en lasteringen die geweten- looze blauwe, roode en groene tafelsprin gers onze heeren Burgemeester en Sche penen en bijzonderlijk den heer Schepen Bethune naar 't hoofd hebben geslingerd, iets waardoor zij gansch de Aalstorsche Cath. Partij hebben willen treffen. De beteogiug heeft bewezen dat, on danks de logentaal en den laster waarmeè hare driekleurige tegenstrevers haar be jegenen, onze Aalstersche catholieke Par tij nog levendiger, nog machtiger is dan voorheên. Machiel XIII heeft reeds in zijn vlie gende bladje geschreven dat de stoet kouddor, droog was en er bitter weinig volkaan deelnam. De Aalstenaars zelfs de sleepdragers van Machiel en de blauwen en rooden zullen deze die dat schreef toeroepen Ne zoöoöoóoóoot Ne drijdubbele zoöoóoóoóoöoot Maar zeg eens, Machiel, als de stoet toch zoo koud, dor, droog en onbedui dend was, waarom waart ge dan zoodanig aangedaan, geschokt bü 't zien van diea kouden, doren, droogen onbeduidenden stoet, dat gij, om tot bedaren te komee, bij een familielid, een telloortje pap hebt gevraagd Wij verwachten hierover nadere inlichtingen, hoor je, Machiel Dus tot Zondag In al de artikels die de afgestrafte priester Daens, in Land van Aélst, Le Messager de Bruxélle» en andere schrij- velaar8 in DendergalmVooruit, Indé- pendance Beige over de rechtsuitpraak van het Hof van Cassatie meêdeelen, straalt het onverkropte spijt door en door dat zij ic hunnen veldtocht van haat en wraak tegen de heeren ;Betbune en Kep- pens en bijgevolg tege'n ons Catholiek Stedelyk Bestuur deerlijk zijn mislukt. De blauwe, groene en roode tafelsprin gers braken hun bitterste gal uit.... Men laten ze maar begaan: in de oogen van alle deftige lieden blijven ze toch voor altyd verachtelijke verraders, laffe verklikkers en eerlooze lasteraars en vuige beleedigers gebukt onder ons aller misprijzen 1 Wij, de Chevaliers du Travail, ver klaren openlijk dat, als er spraak is eene beweging ten voordeole van het A. S. op het getouw te zetten, met de E. V. erbij, wij aan die beweging geen deel zullen nemen, omdat wij, met de ontzaglijke meerderheid der Waalsche arbeiders, de hardnekkigste vijanden zijn der E. V. De onnoozele kin deren van Dendergalm zijn aan 't philosopheeren geweest zij schrijven Volgens de clerikale leering heeft de huisvader over zijn kind alle rechten, zelfs het recht van leven en dood. Mis, jongens, dat is gedeeltelijk valsch en overdreven. De vader had over zijn kind het recht van leven en dood bij de Heidenen, bij de Romeinen bij voorbeeld, en ook bij de Boksers die gij zoo gaarne ziet en verde- dedigt al zij de schrikkelijkste moordon bedrijven. De catholieke huisvader heeft als on verbiddelijke plicht zijn kinderen te ver zorgen en op te voeden op behoorlijke wijze, volgens zijn vermogen en zijnen stand maar als dan erkennen wij hem het recht te eischen dat zijn kind groot gébracht ivordt in zijne godsdienstige overtuiging. Dat is zijn onschendbaar recht. Dat recht betwist hem de geuzerij. Volgens de leerstelsels der geuzerij heeft de vader geen enkel recht en niets dan plichten tegenover zijn kind. De Staat mag het hem ontrooven om het op te voe den in eene onzijdige, goddelooze school Volgens de geuzen mag de vader zijn kind niet kastijden hij mag het niet straffen als het misdoet 1 Dat. wil Dender galm bewijzen in zijn artikeltje. Dat gaat over zijn hout eu is eenvou dig belachelijk en dom. Die schrijvers zijn onnoozel als zij denken dat alle straf, alle kastijding, de verminking meêbrengt. M§u mag straffen, niet verminken. Daarbij bij de catholieken worden licha melijke straffen liefst niet tcegepast. Eenige recepten voor het ont- vlekken van stoffen. Vlekken van suiker, gelatine, albumine. Wasschen met koud water. Vetvlekken. Op het linneugocd eploog. Op de gekleurde wollen en katoeneu stoffen zeepwater met ammo niac, lauw en daarna nadol. Op zijde maguesium, krijt. Verfvlekken. Terpentijn, nadol, daarna zeep. Bougievlekken. Alcool van 90°. Wijn- en fruitvlekken. Lauw zeep water met eenige druppels ammoniac. Vlekken van wagensmeer. Op ge verfd katoen of wol, wrijven metzoot vet, daarna inzeepon en uitwasschen met na dol. Roestvlekken. Op linnengoed pro- tochloruur van tin en daarna goed uit spoelen. Moddervlekken. Dooiers van eieren in water opgelost. Een dierentemmer. HetFransch blad - La Croix du Tarn waarborgt de echtheid van het volgende woord van den socialistischen maire van Castres, spre kende van zijnen socialistischen gemeen teraad Mijn gemeenteraad is een menagerie van wilde beesten. Ik moet ze een oogen- blik zich laten vermaken. Daarna als zij uitgeput zijn van woede, neem ik de zweep in de haad en doe er mee wat ik wil. - Dat die eitoyen dierentemmer oppasse, hij zou de eerste niet zijn die door zijue eigene beesten verscheurd wordt. Een Menheer, of beter een eitoyen oud socialistische gekozene van eene der voorsteden van Brussel, kwam vrijdag in eene der grootste hotels van Turnhout. Hij leefde er op ruimen voet, want in den voormiddag zelfs dronk hij eene flesch wijn van 6 fr. Hij scheen eeDe drukke briefwisseling te onderhouden. Althans hij deed den knecht van het hotel voor 5 of 6 fr. postzegels halen hij zou die bij de geheele rekening betalen. Zaterdag bood de dame des huizes, die ecDig mistrouwen begou te koestereD, aan den eitoyen de rekening aan. Zij kreeg voor antwoord dat hij geene roode duit op zak had. Hierop volgde onmiddellijk het vriendelijk verzoek van te vertrekken, wat te eitoyen weigerde. Men riep de hulp dor politie in, ook de gendarmen kwamen. Maar Menheer weigerde volstrekt te ver trekken of de politie naar het bureel te vergezelleu. Gij hebt geen aanhoudings mandaat, zegde bij, ik ken beter de wet dan gij, want ik ben socialistische ge meenteraadslid geweest te X... Dit alles was vergezeld van een hoop smaad woorden. De politieagenten en gendarmen dwon gen hem eindelijk hen te vergezellen naar het politiebureel. Wij zijn verzekerd dat hij geen slecht aandenken van de Kem pen zal hebben meêgedragen; want na al de wederwaardigheden heeft men hem nog de gelegenheid verschaft naar Brus sel te vertrekken. Zeker zou hij die 18 mijlen afstand niet geerne te voet hebben. Zondag zal hij zijnen advocaat zenden, zegde hij, om de rekening te vereffenen Aan eenen boodschapper, die voor hom eene boodschap deed naar eene buiten gemeente cn wien hij 5 fr. schuldig was, gaf hij zijne horlogieketting in pand. Die zal hij dan ook zondag terug hebben als hij geld brengt, want morgen heeft hij geld genoeg, verklaarde hij. Ten gevolge der aanhouding van dien heer, was er tamelijk veel volk op de Groote Markt. Toen hij in vrijheid ge steld werd, vroeg hij of er te Turnhout geen volkslokaal was waar hij eeue mee ting kon geven. Men antwoordde hem dat hij goed zou doen eerst zijne schulden te betalen. Een proces voor smaad aau de gendar men zal denkelijk het gevolg dezer zaak zijn. Later. Daar de eitoyen zoo stellig verklaarde terug te keereu om alles te vereffen, wierd hij verwacht, maar maan dag avond was hij nog niet aangekomen. r\p TV»**1 hnln der Vlaamsche Ker- ue lomuuia misvan Sint-Jozef, zal afgelot worden Donderdag 11 October 1900, om 3 uren namiddag, in de zaal der Patronage. Er zijn nog altijd loten te bekomen tegen 10 centiemen. Het sparen van getrouwde vrou wen. M. de minister van financiën heeft besloten ten einde de nieuwe wet op 't sparen der getrouwde vrouwen die een boekske op naam van haren man genomen heeft eer de gezegde wet in toe passing kwamdat de algemeene spaar kas, op de vraag van den echtgenoot het oude boekske op naam eener getrouwde vrouw genomen, door een nieuw boekske zal doen vervangen en stempelen, opdat de vrouw van de voordeele der wet van 10 Februari 1900 zou kunnen genieten. Deze operatie geeft geen aanleiding tot terugbetaling van het bedrag van het eerste boekske bij wijze van overdracht, ten einde elk verlies van introst te voor komen. De telefoon als wekker. In Frankrijk hebben sommige geabonneer- den van den telefoon het middel gevon den, om nooit te laat te komen. Zij heb ben bet toestel in hunne slaapkamer laten plaatsen, en wanneer zij 's mor gens, bij voorbeeld, met den eersten trein moeten vertrekken, verzoeken zij de juffrouwen van het middenbureel, hen wakker te bellen. In sommige gemeenten hebben de mid- denbureelen voor die wekkers zelfs een bijzonderen dienst ingericht. In België zou men daarentegen een dienst moeten inrichten, om de juffrou wen van het middenbureel wakker te bellen. bedragende, van alle niet voorwaardelijke geldboete, niet meer dan twee honderd frank bedragende, en van de haar, bij niet betaÜDg, vervangende gevangenistraf, welke uitgesproken werden tegen beklaag den, die vroeger geene lijfstraffelijke of boetstraffelijke veroordeeling of, sedert 1 October 1895, geeno veroordeeling in politiezaken ondergingen. Art. 3. Dezelfde kwijtscheldingen zijn verleend 1° Voor alle straffen, die, krachtens vroegere besluiten van genade, tot de in artikelen 1 en 2 bepaalde bedra gen werden verminderd 2* Voor allo geldboeten, meer dan vijftig of twee hon derd frank bedragende, waarin gevange nisstraffen van niet meer dan wederzijds vijftien dagen of ééne maand, geheel of gedeeltelijk veranderd werden. Art. 4. De straften gevangenis of geldboete uit hoofde van meerdere overtredingen opgelegd en door hetzelfde arrest of vonnis samengevoegd, zijn, voor de toepassing van het tegenwoordig be sluit, geacht eene eenige straf uit te maken. Art. 5. Het tegenwoordig besluit is niet van toepassing op veroordeelden, die ten dage zijner bekendmakiug, voort vluchtig zijn of zich schuilhouden. Onze ministers zijn belast, ieder wat hem betreft, met de uitvoering van het tegenwoordig besluit. Gegeven te Laken, den 1 October 1900. LEOPOLD Het stuk is tegengeteekend door al de ministers. Bestuurlijke straffen. De ministers van oorlog, van spoor wegen, van justicie, hebben aan de be ambten van hunne respectieve besturen ook kwijtschelding verleend aan tucht maatregelen. Lijsters. Er zijn dit jaar bijna geene lijsters. Met duizende stroppen vangt men er in de Ardennen nauwelijks eeuige. Waar is de tijd dat men er hon derden daags ving Zy schijnen van jaar tot jaar te verminderen en ditmaal heeft hot spreekwoord Veel beziën veel lijsters, hard gelogen, want de lijster- beziënboomen waren nog nooit zoo vol en lijsters zijn er niet te zien. Een persoon met goed gedrag vraagt plaats iu fabriek of werkhuis als reiziger, hij is bijzonder goed bekend met de Ar rondissementen van Aalst en Brussel. STAD AALST. CREEMBOTER. Markt van Woensdag 3 October. 0 150 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kilogr. op Het koninklijk besluit, de zoo veel be sprokene strafkwijtscheldingen bevat tende, is Dijnsdag in den Moniteur verschenen. Ziehier de volledige tekst van dit stuk LEOPOLD H, Koniüg der Belgen, aan allen, tegenwoordigen en toekomenden, heil. Willende, door blijken van goedertie renheid, de vieriDg huldigen van het huwelijk van Onzen welbeminden neef Z. K. H. Prins Albrecht van België Gezien art. 73 der Grondwet Op voorstel van Onze Ministers van Füanciën en Openbare Werken, van Justicie, van Buitenlandsche Zaken, van Binnenlandsche Zaken en Openbaar Onderwijs, van Landbouw, van Nijver heid en Arbeid, van Oorlog, van Spoor wegen, Posterijen en Telegrafen, Wij hebben besloten en Wij besluiten Art. 1. Kwijtschelding is verleend van allo niet voorwaardelijke hoofdgevange nisstraf niet meer dan vijftien dagen be dragende, van alle niet voorwaardelijke geldboete, niet meer dan vijftien frank bedragende en van de haar, bij nietbeta- ling, vervangende gevangenisstraf, welke gezamenlijk of afzonderlijk vóór 2 Octo ber 190G uitgesproken worden door de hoven eu rechtbanken of door de tucht- banken der burgerwacht. Art. 2. Ook is kwijtschelding verleend van alle niet voorwaardelijke hoofdgo- vangenisstraf, niet meer dan ééne maand BUITENGEWOON te geven door de Heeren Meesters der Zondagschool van S' Martinus, in de ruime Zaal van den Cath. Werkmanskring, ter gelegenheid van het 50jarig Jubelfeest van den heer Eugeen Van Ittebbeek, en Prysdeeliüg der Zondagschool, Maandag 22 October 1900, ten voordeele van het werk der Zondag" school. PROGRAMMA: 1° Opening voor groot orkest, 2° BROEDER JACOB, oorspronke lijk drama in één bedrijf, door Lodewijk Lievevrouw-Coopman. 3° Uitvoering eener Jubelcantate) 150 uitvoerders, muziek van Mr G. Pape woorden van den Eerw. Heer Vleurick' 4° De Adelzieke, tooneelspel iu drie bedrijven door P. De Mey, (vrij naar Molière). DE BALLETTEN die in het stuk voor komen zullen uitgevoerd worden onder het bestuur van Mr Aug. Vebwaybn. Het orkest onder het beleid van Mr G. Pape. PRIJZEN DER PLAATSEN: Voorbehoudene pl., 2 fr. Eerste pl., 1 fr. Tweede pl., fr. 0,50. Heeren Meesters der Zondagschool zullen de vrijheid nemen, ten huize kaarten te komen aanbieden. Onze buitenlandsche veehandel. Ziehier eenige statistieken overgeno men uit de Landbode Ouze invoer van runddieren gedurende de maand Augusti bedroeg 5,085 van eou gezamentlijk gewicht van 2,431,353 kilos. Voor de acht eerste maanden des jaars, waren deze cijfers respectivelijk 39,046 stukst wegende 17.222,736 kilog. Op 304 stuks na, kwam al dit vee uit Nederland. Van schapen en lammers hebben wij iu de maand Augusti ingevoerd 3,376 lam meren en 8,521 schapen gedurende de acht eerste maanden 7i,468 schapen en wegende 2,921,071 kil. en 38,359 lam meren, wegende 1,095,672 k. De buiteniandsche handel in peerden wordt door de volgende cijfers uitgedrukt: Ingevoerd Uitgevoerd Augusti 2,373 peerden 1,340 peerden 8 maanden 24,664 - 17,645 Augusti 158 veulens 311 veulens 8 maanden 1,018 995 Onder de 24,664 peerden zijn er 7,792 die ingevoerd werden rechtstreeks voor de fabrieken van sauciesen en de peerden- slachterijen. Als eene vertakking van den veehandel laten wij hier ook do statisliek van den boterhandel volgen. Onze uitvoer voor boter gedurende de maand Augustus 208,796 kilos, geduren de de acht eerste maanden 1,802,393 kil. Onze invoer beliep tot 270,355 kilos in Augusti en 2,584,349 kilos gedurende de 8 eerste maanden, zoodat voor de 8 eerste maanden onze invoer 775,945 kil. grooter is dan onze uitvoer. Het is duidelijk dat de betrekkelijke hooge prys die dit jaar voor de boter betaald werd, den toevoer van vreemde boter begunstigd heeft. Schrijft in op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, 3,60 per jaar, met de post 4,20. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. Huwelijk van Z. K. H. prins Aalbrecht. Te gelegenheid van het huwelijk van prins Aalbrecht was hier te Aalst, dijnsdag, de nationale vlag ge- heeschen aan de Staats- en Stadsgebou- won en aan de huizen der geestelijke, burgerlijke en militaire overheden. Om 11 uren zond onze Beiaard zijno vroolijke en blijde toonen over onze stad heen de triomfklok, tot veler verwonde- ring, bleef stom. Zou ze soms ook Verlo ren maandag gevierd hebben Waar schijnelijk zal ze zaterdag aanstaande bij de intrede van het jeugdige koninklijk echtpaar den heer Beiaard in zijne blijde gezangen begeleiden. Des avonds om 9 uren werd ter Groote Merkt door eenige trommelaaas eu hoorn blazers der Pupillenschool de taptoe ge slagen, iets wat men hier sedert jaren en jaren niet heeft zien gebeuren. Gemartelde kinderen.Een nieuws, vrijdag in de Brusselsche bladen versche nen meldde het vinden van een kinderlijk in de vaart eu het vermoeden dat de moeder zich gezelfmoord had. Het kind kon, zegde men, 6 maanden oud geweest zijn. Het onderzoek van het lijkje deed ont dekken dat het kind verpleegd was ge weest in het gesticht der Enfants assistis en uit inlichtingen daar genomen bleek weldra dat inderdaad een kind daar weg gehaald was door de moeder, eene dienst meid, geboortig van Vilvoorde, genaamd Ilubertine L., en woonachtig te Ander- lecht. Een politieofficier werd naar haro wo ning gezonden. Waar zijt gij met uw kind gebleven? vroeg hij haar. Ik heb 't te Vorst iu do kost gedaan, Waar Ik ken den naam der straat niet, maar het is n. 123. Gij moet mij dat huis aanwijzen ga met mij mee. Beiden vertrokken naar Vorst. Ounoo- dig te zeggen dat het bewuste huis met te vinden was. De commissaris ondervroeg haar op nieuw en nu begon het meisje bekente nissen te doen. Zij erkende dat het kind, welks lijk men in de vaart had gevonden, het hare was. Armoede had haar tot de misdaad leid zegde zij. Het kind had zij uit het go- sticht gehaald om het brengen bij eene liefdadige vrouw, die beloofd had, het aau te trekken, maar het later te jong vond. Toon was zij er 's nachts mee naar de vaart gegaan om het in het water werpen. Het arme kind was 4 en half maanden oud. Het parket van Hoei beeft te Coutbuii een meisje van nog geen 17 jaar doen aanhouden, welks pasgeboren kind i" verdachte omstandigheden gestorven is. Hetzelfde parket heeft vervolgingen in gespannen tegen twee personen zekere D. en eene vrouw P., die beidon het kind dezer laatste, eou wicht van 9 maanden, do barbaarschste martelingen deden dergaan. Het kind draagt over geheel 't lichaam sporen van slagen en nepen, en zjjn mondje was geheel opgezwollen. Hot kind moest op rot strooi slapen. Gloeilichtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65, aau 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. De politie te Brussel heeft een e- wezen advocaat, van de Luiksche ba ie geschrapt, zegt de Reforms, aangehouden voor het stelen van talrijke hoeden, para- plues, overfrakken, enz., in do herber gen. Hij had de gewoonte een ouden vet ten hoed, een kalen frak of versleten paraplue aan den kapstok tc hangen, ei bij het henen gaan, verkeerde stukken mee te nemen. Nu heeft de policie hem zelf meêgenomen. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is hot beste. De Koning is voornemens een nieuw zomerkasteel te laten bouwen in de dui nen, aan den kant van den vuurtoren, in de nabijheid van het Napoleon's Fort ta Oostende. Men weet dat dichter nabij den vuurtoren nog altijd het zoogenaamd Konings Kotje bestaat, dat vroeger den Koning tot paviljoen dieudo op de plaats van het tegenwoordig koninklijk kasteel op den zeedijk. De nieuwe verblijfplaats zou omringd worden door oen park, die met eene groote laan rond de nieuwe wijk met het Boulogne-bosch zou verbonden worden. Maandag avond kwamen vier kerels, wiens faam veel te wenschen laat, in den boomgaard van M. Demarche, te Merch- tem, om dezen te plunderen. De eigenaar verraste hen; maar de die ven, in plaats van op den loop te gaan, vielen ze M. Demarche aan, sloegen hem

De Denderbode | 1900 | | pagina 2