Aalst. English Club. Rechterlijk kronijk. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande Nieuws. A I K n Bek fr- e»°° Verandering van woonst. Merktprijzen 93 O OIMI B 2<J' ZAAILAND PARTIJ LAND PERCEEL ROSCH uii ueiuaiiue parlant francais Men vraagt Pianos a vendre. Te koop DES "VIHSTS Openbare Verkooping PERCEEL MEERCH Openbare verkooping Openbare verkooping. Occasie Te koop Te huren terstond. Te huren terstond. Jewett llip. Brantegem- De Coninck, Groot magazijn van Meubels Te huren terstond TE BEKOMEN Octave Vandenbosch, Afroomer Hannovera Algemeen wisselkantoor Voor hoest Balsempillen van F- Callebaut Voor maagpijn, We hebben de eer onze geachte lezers ter kennis te brengen dat in den bier ter stede ingerichten English Clnb onder het eere voorzitterschap van M. De Hert, Schepene van onderwijs, Engelsch, Dnitsch, Russisch en, indien mogelijk, andere talen, zullen aan geleerd worden door de voorstellings- of Ber- litzmethode, welke toelaat een taal op één jaar te leeren spreken, tonder er ooit iets tan gekend te Atfli<rtt. Niettegenstaande zal er voor ieder dezer talen een tweede afdeeling zijn om zich het tweede jaar bezonder te volma ken in handelscorrespoeditiên. Al de lessen mogen door de Werkende Leden gevolgd worden mits het storten van vier bedragen van 2,50 'rank, betaalbaar van October tot Januari. Maken twee of drie Leden van hetzelde huisgezin deel van den Kring dan bekomen zij een vermindering van 10 of 20 0/5. Er zullen jaarlijks bekwaamheidsgetuig schriften afgeleverd worden aan diegenen welke lessen met vrucht hebben gevolgd, het geen het bekomen van alle ambten, van wel ken aard ook, zal vergemakkelijken. De Engelsche lessen zullen alle Zondagen plaats grijpen van af 7 October aanstaande, m de Stadsjongenscbool, Vrijheidstraat, de lagere afdeeling van 10 1/4 tot 11 1/4 uren, de hoogere afdeeling van 11 1/4 tot 12 1/4 uren. Leeraar: M. KING van Londen, Professor aon den Cercle Polyglotte te Brussel. Dag en uur der andere lessen zullen korte lings vastgesteld worden. Een veelbelovend jong dokter, M. Norbert van Eepoel, is als slachtoffer der wetenschap, slechts 22 jaar oud zijnde, gestorven. Hij was intern in het gasthuis van St- Joost-ten-Noode. Op zekeren dag had hij een haar uit zijnen knevel getrokken, wanneer hij on bedacht, naeene scheikundige bewerking op een lijk, de hand aan de lip wreef en het vergif in het bloed zette. De arme jongeling kreeg dezelfde ziekte en stierf in den vollen bloei des levens. GloeiHchtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. Bij gelegenheid van het binnen komen der recruten van het 11° linie, hebben er nabij de statie van den spoor weg te Vilvoorde, nog al erge ongere- Twee die beloven. Tweejonge Brusselaars, L..., 151/2 jaren oud, en G..., 17 jaar, stonden terecht voor zak kenrollerij. Beiden deugnieten waren naar Ant werpen overgekomen en wandelden de stad rond op alle plaatsen waar veel volk was. Zij werden weldra opgemerkt door twee politieagenten in burgerskleeren, Van Oosterwijk en Van der Schelden, die reeds lang hadden opgemerkt hoe zij zachtjes op de zakken der menschen tast ten om te weten of er iets stelenswaard in was. De twee jongens schenen reeds zeer behendig in het vak, spijts hun jeugdigen ouderdom. Zoo tastten zij de zakken uit van den likeurstoker Simkens van Borgerhout, die er nog niot eens iets van gemerkt had, maar eerst bestatigde dat hij bestolen was, toen een der agenten hem kwam vragen of hem niets ontbrak. Eenige oogenblikken later was een der dieven met de hand in den zak van den agent in burgerkleeren. Daar er echter niets stak kon hij er ook niets uithalen. De agent Van Oosterwyk achtervolgde de deugnieten tot in het Hopland, waar zij hunnen buit telden. Een beelje verder, zeker zijnde, dat zij iets gestolen hadden, hield de agent hen aan. Het grootste deel van het gestolen geld hadden zij aan een derden Brusselaar, die met hen maar er op de Groenplaats uitgeslibberd was, voortgegeven. Toen de politie aan de ouders der jonge dieven vroeg of zij hunne kleinen terug wilden, antwoorden dezen dat zij hen lie ver in een Staatsgesticht zagen opsluiten. Voor de rechtbank verdedigden zich de twee knapen zeer behendig, bijzonder de jongste. Deze werd vrijgesproken, doch tot zijne meerderjarigheid ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld, terwijl zijn oudere makker werd verwezen tot acht dagen gevangenisstraf en 26 fr. boete. Een persoon met goed gedrag vraagt plaats in fabriek of werkhuis als reiziger, hy is bijzonder goed bekend met de Ar rondissementen van Aalst en Brussel. Wordt gevraagd 1 bakker halve of volle gast. Markt van Zaterdag 6 October. o 310 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 a 3,10 per kil. Tegenover de statie is eene socialis tische herberg, waarvan de toegang voor de soldalen verboden is, uit hoofde der woelige meetings, welke daar gehouden worden. Nu, op het oogenblik dat de recruten van denrspoortrein kwamen, poogden de socialisten, die in aanzienlijk getal aan de deur van hun lokaal stonden, hen binnen te lokken. Eenige jonge soldaten wilden, ondanks het verbod hunner over sten binnen gaan, daar er eene meeting tegen de loting aangekondigd was. De bevelhebber van het garnizoen, die voorzag wat er gebeuren zou, had eenen sergeant-majoor, vier sergeanten en zeven kaporaals gelast, de recruten te omringen. Toen deze hen wilden beletten het lo kaal binnen te gaan, ontstond eene hevige woeling, zoodat een wachtpiket, onder bevel van eenen luitenant moest worden ter hulp geroepen. Zoo gelukte het, de recruten naar de kazerne te bren gen. Zeven hunner, die de onderofllcieren slagen toebrachten.zijn in 't cachot gezet. Een onderzoek is geopend. 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is het beste. Reeds meer dan eens trokken wij te velde tegen de gevaarlijke spelen, die men op onze fooren ziet, en waarin jon gens en meisjes voor eenige centiemen hun leven mogen wagen. Drie ongelukken, dezer dagen op ker missen in Vlaanderen voorgevallen, doen ons nogmaals de aandacht der overheden vestigen op die halsbrekende vermaken. Te Beirvelde vielen een jongen en een meisje van eene hoogte van 8 meters uit den touter. De jongen heeft meer dan drie uren bewusteloos gelegen. Beiden bekwamen inwendige kwetsu ren. Te Calcken viel een jongen van 8 jaar uit den touter en moest met eene berrie naar de woning zijner ouders wor- dens gedragen. Eindelijk werd te Moorzele een 18jarig meisje uit eenen touter verscheidene meiers verre geslingerd, zoo dat zy met verbrijzelde leden, stervend werd opge nomen, Een 13jarige knaap van Thy-le- ChAteau, August B., die altijd blijken van slecht karakter had gegeven, had twist gekregen n et zijnen ouderen broer Leopold, een braven werkjongen. August had, ten gevolge van dien twist de ouderlijke woning verlaten. Over eenen dag of twee kwam hy terug, onder voorwendsel, zijne kleeren te halen. Doch op dit oogenblik zijnen broer ziende binnen komen, trok August eenen revolver uit den zak en loste ver scheidene schoten in de richting van Leopold die doodelijk gekweist Jn elkaar zakte. De jongen moordenaar ging daarna met de grootste kalmte zijne misdaad aan de gendarmerie van Walcourt vertellen. Hij werd in de gevangenis van Dinant Drinkt 't alombekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Botermarkt.— Heden zaterdag werden 450 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3600 kilos. Spoorweg-Uurtabel. Wij zullen onze uurtabel van 't vertrek der treinen aan ons nr van zondag aanstaande bij voegen. Schrijft in op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, 3,60 per jaar, met de post 4,20. AALST. Donderdag is aan den doorgang over den IJzeren weg Aalst- Antwerpen, in de Bergemeerschen, een vrouwspersoon die met een kruiwagen doorreed, door den trein van 9 uren ge troffen geworden. Dc kruiwagen was in splinters geslagen doch zij kwam cr met den schrik van af,die haar in bezwijming heeft doen vallen. Lijk gevonden te Herzele. Een houthakker, Smagghe geheeten, heeft in een^n afgelegen weg der ge meente Herzele het lijk gevonden van Hendrik Van Daele, 67 jaar oud, been houwer te Houtkerke. Zekere teekens zouden doen vermoeden dat er eene misdaad heeft plaats gehad, maar men heeft het geld, dat Van Daele by zich had, in zijne zakken gevonden. De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld. i T t n |~k Parijs 1900: GROOTE PRIJS. a.uijj.1 Manchon n 1>75 Plaatsing van verlichting en verwar mingtoestellen. —Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. 20 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. F. Dierickx, metser, met De Wande leer, tw. A. Tombeur, wever, met E. Bombeeck, tw. A. De Smedt, landb. met D. Roelandt, z. b. OVERLIJDENS. C. De Boncker, kantwerkst. 15 jLedeb. M. Van Caekenbergh, vr. Van den Borre, landb. 84 j. Schoolstr.V. Colyn, vr. De Range, z. b. 71 j. Oude Denderm. steenw. H. Ballinckx, vr. Van den Bossche, z. b. 40 j. Zonnestr. M. Gheerts, dienstm. 67 j. Leopoldstr. 4 kind. onder de 7 jaren De ondergeteekende Benolt Hermans, aannemer van werken, heeft de eer te laten weten dat hij van woonst is veran derd naar de Boudewijulaan N° 5. Hij beveelt zich bijzonderlijk aan voor het leggen van ceramiek- en cimentvloeren, cimenteeren van kelders en alles wat zijn stiel betreft. Goed werk en spoedige be diening, Zaterdag Tarwe Masteluin October 1900 Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil Eiers de 25, Viggenen, per koppel fr. Vlas, de 3 kil. 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 14,25 a 16,00 00,00 a 00,00 17.00 a 17,50 5,00 a 5,50 7,38 a 8,64 2,52 a 2,70 45,00 a 60,00 0,00 a 0,00 Ajuin,100 kil. fr.00,00 a 00,00 volg.kw. HOPMARKT. Geprimeerde 13 halen, fr. 87J50 a 92,50 1® kwaliteit, 27 balen, fr. 78 a 85. POPERINGE. Hop fr. 86. GENT, 5 October. Tarwe (per 100 kilos) fr. 18,00 a 00,00 Rogge 13.00 a 14,00 Haver 15,00 a 00,00 '■erst 17.00 a 00.00 Boter per kilo, 2,70 a 3.00 Eiers per 25. 2,70 a 3,00 ANTWERPEN, 5 October. Ziellier de prijzen der granen op merkt in liet Bolleken gehouden Tarwe, per 160 kil. fr. 16,50 a 17,00 Rogge, Wintergerst, Zomergerst, Haver, Boekweit, Boonen, 14,00 a 14.25 00,00 a 00,00 16,25 a 16,75 14,50 a 15,00 17.00 a 00,00 00,00 a 00,00 17,00 a 17,25 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 2,60 a 2,70 De ponden ol halve kilogr. betaalda men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,40 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6.00 tot 7,00. De eieren beiaalde men per 25 stuks fr. 2,50 a 2,70 VEEMARKTEN, GENT, 5 October. Getalte koopgestelde hoorenbeesten 748 Melkkoeien 34 Vette koeien 82 Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Stiaran l« I Kooien 3 135 152 38 4 105 Stieren 76 Magere beesten 226 Varkens Loopers Viggens ■1.78 U kw. 0.75 305 0.65 CUREGHEM-ANDERLECHT, —4 Oct. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 578 Koeien en Veerzen Stieren 110 834 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,75 a 0,92 Stieren 0.60 a 0,72. Koeien en Veerzen 0,60 a 0.72 Kalverenmarkt 4 Octob. Ter merkt gebracht 0,00 te koop gesteld 902. Prijs per kilogram fr. 0,75 a 1,00. BRUSSEL, 5 Octob. Kalverenmarkt. Getal te koop gesteld 240 Prijs per kilogr. op voet tr. 0,70 a 1,05 00 lammeren van tr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt Ossen, 0,80 u 0,85., Stieren, 0.68 a 0,75; Koeien en veerzen 0,68 a 0,75 Kalveren 1,05 a 1,15. OPENBARE VERKOOPING van te StB Maria Audenhove en Erwetegem. De Notaris TALLOEN, te S" Maria Audenhove, zal ten verzoeke van de hee- ren Petrus Meulenijxer, Charles-Louis Hoorens, Richard GabriêlsCharles- Louis Van Cauwenberghe, Madame Van der Linden en anderen, op Maan dag 29 October 1900, om 9 uren 's mor gens openbaarlijk verkoopen 116 KOOPEA ItOOMEA', bestaande in 98 schoone zuivere Canadas, ten grooten deele lm,80 tot 2m,30 dikte. 10 Esschen waaronder eenen ter dikte van lm80. 3 schoone Abeelen, 3 schoone Beuken, 1 Kerselaar, 1 Olm, alsook 5 koopen Brandhout. Al deze boomen wassende te St® Maria- Audenhove op Pyperzeele en aan 't Dorp en te Erwetegem op ten Eede. De nabijheid der steenwegen maakt het vervoer allergemakkelijkst. Men zal vergaderen te St® Maria-Au- denhove, op Pyperzeele, ter herberg 7an de wed. Van den Berge, aan de brug, om te beginnen met de boomen van den heer i Richard Gabriels. Op tijd van betaling mits goede en ge kende borg. OPENBARE VERKOOPING van een goed perceel te EEPE Rommelstraat, nabij het Dorp. De Notaris LIMPENS. te Aalst, aal namens »i het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Lenige Koop. Een goed perceel Zaailand, gelegen le Erpe, Roro- melstraa', nabi.i het Dorp. bekend hij kadaster sectie C. deel van nummer 839, met eene grootte van 52 aren. palende oost juffrouw vander Noot, zuid juffrouw Mabilde. west de Rommelstraat en noord madame Van Wambeke. Deze partij Land zal in twee gelijke deeleu opge roepen «orden in noord- en zuidhelft en is gebruikt door verscbeidencn aan fr. 114,60's jaars. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 23 October .QAf. Verblyf Dijnsdag 30 October 1UUU» telkens om 9 uren nanoen, ter herberg gehouden door den heer Constant Stalpaert, te Erpe, Rommelstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene allerbeste te Herdersem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Eene allerbeste partij Land, gelegen op het Stok- veld, groot 63 aren, 94 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummers 3 en 4c, met eene grootte van 64 aren, 80 ceDtiaren, palende ten ooste over den weg aan den heer Janssens-De Schryver, ten zuide aan den herr De Schaepdryver, ten wesle aan het oud hof van den heer Burgemeesier Malthys en ten Doorde aan de erven Van Langeuhove. Gebruikers Louis De Leeuw en Seraphien Pilate. Verdeeld in zuid- en noordhclft. Derde en laatste Zitdag WOESDAG 17 OCTOBER 1909, ten 3 uren namiddag, ter herberg van den heer Frans De Cock, voerman, te Aalst, aan de Varkensmarkt. OPENBARE VERKOOPING van een en twee perceelen Land, TE MOORSEL. De Notaris EEMAN, te Erpe. zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen de vol gende goederen, te weten Eerste Koop. Een perceel Bosch, gelegen te Moorse! Willebroeken, bekend bij het kadaster wijk A, nummer 32, groot 11 aren, 90 centiaren, palende ten ooste de kinderen Moens, ten zuide de weduwe Vermeiren, ten weste de weduwe Cassiman en ten noorde Van Roy. Tweede koop. Eene partij Land, te Moorsel, Varent- rot, bekend bij kadaster wijk A, nummer 48a, groot 27 aren, 30 centiaren, waarvan 20 aren, 90 centiaren in naakten eigen dom, het vruchtgebruik behoorende aan M. Petrus-Philemon De Nil, en 6 aren. 40 centiaren in vollen eigendom, palende ten ooste den losweg, ten zuide Clemens De Nil, ten weste Clemens Ileynderickx en ten noorde de weduwe Vermeiren. Derde Koop. Een perceel Land, gelegen te Moorsel Varentrot, bekend bij kadaster wijk A deel van nummer 63, groot 22 aren, 20 centiaren, palende ten ooste Ludovicus Hutsebaut, zuid Petrus Henderickx, west de kassei en noord den Arme van Moorsel. Voormelde goederen zijn gebruikt door den medeeigenaar M. Petrus-Philemon De Nil, te Moorsel. Enkele Zitdag Zaterdag 20 October 1900, om 2 uren namiddag, te Aalst, te Zitting zaal van het Vredegerecht. Oil dpiïlfHldp bonne d enfant sachant coudre et remailler: Bon gage. S'adresser bureau journal. 33 een bekwamen klerk kantoor buiten de stad. Zich te bevragen ten Bureel van Den Denderbode. 30 ll^n vraairl Voor klein huis" VI ddgl. h0uden eene meid kunnende de keuken en alle huiswerk. Zich te bevragen ten hureele dezer. 31 Lrcons de piano, et lecons d'ouvrages. Mademoiselle Begetto, professeur de musique, rue de la Liberté. 25 Alost. peerdenkar (smal geloop) groote ressortkar zich te bevragen bij J.B. Borms, Meldert, Klaarhaag. Ta Lftftn aan zeer voordeeligen »v.uup prijg onlangs nieuw her- berggerief.Te wenden ten bureele dezes.34 Ta Laajv Schoone eiken mutsaard, u r zichtbaar bij Domien De Roeck, Zwarten Hoek, Aalst. Voor de voorwaarden zich te wenden bij P. De Motte, Leopoldstraat, 18. Ta 1 aan voordeolige voor- r waarden. Een huis met brouwerij en grond gestaan en gelegen in eene gemeente van 2400 inwoners, in Henegouw, gescheid met Oost-Vlaande- ren. Deze brouwerij is in vollo werking en maakt jaarlijks 4 h 5000 hectoliters bier. Zich te bevragen ten bureele dezer. Tp |/AAn bij Frans Vergeylen, te r Lede, eene allerschoonste stortkarre (breed geloop). TV kooil Schoone dogcar, twee r' wielen voor vier mannen voor 350 fr., by den heer Em. De Coen- Moyersoen. Etudes des NotairsB DE LANGE, A Gand, DE BEER, A Hoorebeke-S°-Marie et DE GHEEST, A Alost. KE VENTE Goossens-Van Lokeren, qai aars lieu 4 GAND, en la salie de rentes par Notaires le Vendredi 19 Oclobre 1900, A 2 heures de relevée, 50 pan' de 25 bout St-Julien 1893 50 n 25 Margaux Pauulac 1893 50 25 1893 50 n 25 n Cantenac 1893 22 25 Cabarus 1890 35 n 25 n Coufran 1890 53 25 Calon Ségur 1890 27 25 n St-Emilion 1890 50 n 25 St-Julien 1890 26 25 Chat. Conseilloute 1887 36 a 25 Volnay Santenat 1890 12 25 Nuits 1885 Le catalogue sera mis A la disposition des amateurs A partir du 12 Octobre eu l'étude du Notaire DE LANGE, me du vieil Escaut, 14, prés de la Gare. De Zaakwaarnemer Matthys, te Oordegem, zal door het ambt van Deur waarder De Vos, te Aalst, op Maandag 15 October 1900, om 12 uren 's middags, namens mevrouw Limpens-D'Hondt, de heeren Van Durme-De Corte, beide te Gent, Dominicus De Gusseme, Charl.-L. Van Achter, beide te Oordegem en an dere, binnen de gemeenten Oordegem, Smetlede en Vlierzele, openbaar verkoo pen 100 koopen schoone dikke en lang- stammige Boomen, bestaande in kanadas, onder de welke van 2 meters omtrek, eiken, beuken, wilgen,abtelen, esschen, sparren en kerselaren. Begin te Smetlede beneden het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van een te MEIRE, Cauwenberg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen: EENIGE KOOP. Een perceel Meersch gelegen te Meire, Cauwenberg, bekend by kadaster wijk B, nummer 284, met eene grootte van 17 aren, 60 centiaren, palende ten ooste den heer Franciscus Lauwereys, ten zuide de straat, ten weste Joseph Lievens en de kinderen De Schatter en ten noorde M. Petrus Van Melckebeke. BoomprijB 160 fr. Gebruikt door den eigenaar M. Dominicus Van den Eeckhont, te Meire. ENKELE ZITDAG Donderdag 18 October 1900, om 3 nren namiddag, ter herberg genaamd Concordia, gehouden door M. Arthur Van den Eeckhant, te Meire, Dorp. doorliet atnbt van den notaris De Pauw, te Aalst, op Donderdag 11 October 1900, om 8 ure 's morgens, ten huize van dame wed. Adolf Tolleneer, te Aalst, St-Job, van meubels, landbouwersalem, 2 bekalf- de koeien, i muttcn, 2 varkens, 1 trek hond, loof enbeeten te velde, beirpomp, lindenboom, schelfhouten en brandhout. De beesten zullen om 11 ure voormid dag verkoch worden. Do Notaiis Bieckpot, te Aalst, zal openbaarlijk ver koopen 4 woouhuisjes te Aalst-Mijlbeke, Lan- festraat nabij de Moorselsche baan. Ver- eeld in 2 koopen En 15 aren, 63 centiaren tuin achter voorschreven huisjes. Instel, Dynsdag2 j b M00 Verblijf, 9 telkens om 4 uren namiddag ter Estami- net Au café - du Centre bij d'heer De Bock, te Aalst, hoek der Molen en Kapel- lestraat. Bij Mr August Renneboog, Apothe ker Nieuwstraat, kan men uit ter hand koopen vensters, deuren,eiken en deelen kepers, slaghouten, trap, ribben en balk, ciment vloeren,ankers,zinken goien.enz., alles nog in goeden staat en voortskomen- de van de afbraak zijner oude woonst. N. B. Binnen twee maanden zal de bovengemelde Apotheek heropend wor den in het nieuw opgebouwen huis. r|\i L-nnn eene C*Wohe, een char A r bancs, een tilbury met afdalende kap, een schoonon camion voor één of 2 peerden, een tilbury voor een poneypaard, te Aalst. Nieuwstraat, n® 48 Een schoon en gerieflijk huis, op de Keizerlijke Plaats Nr 42. Voor de conditi ën zich te bevragen, bij Mr Heyvaert- Moyersoen.Keyzerlijke Plaats. Een schoon en welgelegen huis. heb bende twee uitgangen, in de St-Joris- straat, 15. Zich te wenden, bij Ch. Corael- Van den Bonne, huurhouder, Keizerlijke Plaats, 20, Aalst. TV lm l-t'II de ,wel geklandeerde it? 11II11? II herberg De Koeibellte gestaan en gelegen te Aalst, hoek der Leo poldstraat, achter het ondstadhuis. Zich te wenden tot den heer Druwe, brou wer, te Aalst. het Nee plus Ultra de Schrijf- mach lenen. - Jewett is het nieuwste model, en ook het schrijfmachiea dat ver kocht wordt met do beste en voor- deeligste garantie. AgentG. Van de Putte, AALST. Loodgieter en Zinkbewerker, Molciistrant: K8, Aalst. Heeft do oer het geacht publiek kenbaar te maken, dat hij zich vau heden af zal gelasten, met het leveren en plaatsen van alle benoo- digheden voor Gasverlichting. Van lieden af te verkrijgen aan prijzen bui ten concurentie, manchons voor bec Auer, glazen, tulpen, enz. enz. Levering en plaatsiug van volledige instal laties voor badkamers, geëmailleerde badkui pen, kinderbadkuipeu, verwarmingtoestellon, waterclosets, wasclitafols, enz. enz. Deze artikels zyn in fijn gegoten ijzer, in den oven verlakt, in de ryksto schilderijen en kleuren, alles in de beste orde afgewerkt en van den laatston smaak. Men aanvaardtalle herstellingen die met de meeste zorg zullen afgewerkt worden. Album en prijzen op aanvraag. rechtover het Postkantoor, Hopmarkt 4, Aalst. De Wed. MALLEGO heeft de eer aan het geacht publiek kenbaar te maken dat er bij haar to bekomen zyn alle soorten van meu bels, tafels en stoelen voor herbergen, eet plaatsen of salons, keddens met of zonder res sort, matrassen van 15 tot 100 franken, lava bis, kassen in alle grootten, gepolierd of ver- n.sd, koffers van 2.25 fr. tot 15 fr., zetels van verschillige prijzen, kerkstoel van 2,50 fr. tot 20 fr., kinderstoelen met speeltafels en groote kens van kindervoituren, tapijten en knssens, snijwerk voor meubelmakers, stoelbiezen van eerste kwaliteit, enz... Prijzen tegen alle concurrentie. Itpriplif aan vijveraars, koop- "t llu" lieden in kolen, steen bakkers enz. Te verkrijgen per wagon of per schip bij Hen. Ho Clercq-Le Clercq, koopman in kolen, te Aalst, rechtover 't Postkantoor, allerbeste in- en uit- landsche kolen voor nijverheidsge stichten, vuurmolens, brouwers, stokers, particulieren voor steenbakkers, Briquetten en brouwers. Alles ter trouw en tegen voordeelige conditiën. Tp lm cpit Door uitscheiding van UU1C bedrijf. Eeoe schoone hoveniers Hofstede, met eene schoone boerderij of zonder boerderij. Zich te wenden bij C. Muylaert. Withuissiraat. Tp hnrpn Eenen dobbelen paar- denstal met grooten zolder. Zich te bevragen bij Henri De Clercq. koopman in kolen; rechtover het Postkantoor te Aelst. Tp lini'Pn Een schoon en gerief- *1? ii ui cu. iyk huis met hof in de Stoofstraat, thans bewoond door juffr. de Waepenaert- Zich te bevragen bij Mr Fe lix Do Hert-De Coen, Brusselstraat. een klein buitengoed of villa, met of zon der boomgaard, gestaan en gelogen op St-Job, (Nieuwerkerkon). Zich te bevra gen Groote Markt, 18, te Aalst. bij De Boe-De Coninck, Nieuwstraat32, Aalst. kwaliteit van Oostendesche Oesters tegen 12 fr. de honderd. kwaliteit van Zeelandsche Oesters tegen 7 fr. de honderd. Door zijne goede waren en geringe prij zen, verhoopt hij de gunst van eenieder. Visch- Fruit- en Kaashandel. Itierstraat, H, Aalst. Rechtstreeksche verbinding met de beste haringrookerijen van België en Holland, alsook in rcchtstreekschen aan voer van Hollandschen pekelharing, lan- dorium, stokvisch en schelvisch, van de beste kwaliteit. Bericht aan zijne tal- •ijke klanten en het puliek. Billijke prijzen. Onmogelijke concurrentie. Debiet 75 tot 300 liters per uur. Lichte en stille gang. Een voudig en sterk maak sel. Gemakkelijk te onderhouden en te kuischen. Vracht vrije levering in al de staties. Bijzondere mach ienen voor melke- rijen. Landbouw- machienen in allen aard. G. W. 8ILLCOX, 17-19rue (TAssaut, Brussel, Fn. HE COOIIAN, Branbantstraat, 13, GENT. Aan- en Verkoop van alle Belgische en Vreemde Waarden. De orders worden ter Beurs, van Brus sel uitgevoerd, aan den middenkoers, mits één frank per duizend commissieloon, zonder andere kosten. Betaling zonder kosten van alle Coupons. Inschrijving zonder kosten op alle aan giften. Titels tegen geld. Geld tegen titels. Het huis heelt 15 suceursalen in België en Frankrijk. voor influenza, brouchiet, keelpijn, kort- borstigheid of asthma is er niets beter dan de 1,25 de doos. Algemeen depot in de apotheek F. Callebaut, Botermarkt, AALST. voor gal, maagzuur, slijmen, slechte spijsverteering.verstoptheid, speen, puis ten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende pillen van F. Cal lebaut, 1,00 fr. de doos. Algemeen depots in de apotheek F. CaUebaut, BotermarktAALST In de zelfde apotheek zijn te verkrijgen: Zenuwkoortpillen tegen flerecijn in het hoofd fr. 1,00 de doos. Balsem tegen sciatica, flerecyn, ver stuikingen fr. 1,00. Pakken voor de kalverziekte fr. 1.25. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Remedie tegen 't snot der kiekens, enz.

De Denderbode | 1900 | | pagina 3