PRACHTVERTOONING De Handel bij de Chineezen. Stad Aalst. - Werkbeurs. MARlË-ANNA AALST. EEN EN ANDER. Allerhande Nieuws. Duitschland. Engeland. De Chinees is handelaar geboren. Han delen, sjacheren, woekeren, bedriegen, dat zit by hem in het bloed ten minste evenveel zoo niet meer nog als bij den Jood. Toch voert bij weinig handel met het buitenland hij zoekt met den vreemde ling slechts betrekkingen aan te knoopen voor zoover hij zich bij deze kan ontdoen van zynen overvloed. Óm zelf bij vreem den te koopen is hij weinig genegen, een deels omdat hij in zijn uitgestrekt land byoa alles vindt wat hij noodig heeft, en twoedens omdat hy voor al wat uit andere laD'lon komt vol veracbtiog is. Maar des te grooter bedrijvigheid beorscht er in het binnenland allo ste den en vlekken leveren, als 't ware, den aanblik op eener gedurige jaarmarkt, waar de verschillende produkten der achttien provinciën van het onmeetbare rijk in 't groot en in 't klein verhandeld worden. Dat onophoudelijk sjacheren is het le ven van den Chinees hy schijut gescha pen om gedurig te wikken en te wegen is het verstand der Chineesche scholieren te bot om hunne schrijfteekens te ontcij feren en te onthouden, in het rekeuen en tellen zijn zij volkomen thuis. De kinde ren worden van jongs af geoefend in het bedrijf hunner ouders zij kennen de na men en de weerde van al de voorwerpen waar zij later, groot geworden, koopman schap in dry ven moeten. Wat zij naderhand in 't groot zullen doen, doen zij van kindsbeen afin 't klein; en als zij er in slagen hunne speelmak kers door valsche streken te bedotten en bun appelen voor citroenen te verkoopen, dan worden zij door hunne ouders toege juicht en om hunne slimheid geprezen. Het meerendeel der winkels gelijken nog al goed op elkander binst den dag is heel de voorzijde ervan open, zoodanig dat de winkelier slechts door zijne reken- tafel van de straat gescheiden is. Door gaans is clko winkel van alles voorzien, van hoeden, schoenen, zyden stoffeD, porcelein, keukengerief, pijpen, thee, broodjes, enz., enz. Wat nieuwe kleediugstukkeu betreft, die worden slechts op voorafgaande aan vraag gemaakt. Wil men zich daarente gen oude aanschaffen, oude schoenen, afgedragen kleedereo, allerlei versleten goed en gerief, dan behoeft men zich maar tot de sjachelaars te wenden die met hun kraam op de markt, staan, of tot den berg van barmhartigheid. Do berg van barmhartigheid 1 Ach, wat is hij in Europa dikwyls eeu berg van onbarmhartigheid, van gevoel- en gewe- tenlooze afzettery maar hoeveel erger is by het in China Die lombards worden bestierd door on barmhartige woekeraars, door kerels die den doortrapsten Jood op flesschen trek ken, zonder dat er iets van gewaar wordt. Daar moet de arme Chinees, die geen ge reed geld heeft om in een fatsoenlijken winkel te gaaD, al wat hij voor zijn onder houd vandoen heeft, op pand en tegen intrest gaao koopen. Die intrest beloopt minstens vijftig ten honderd de eene schuld brengt de andere mee, en zoo zit de arme sukkelaar, die eens den voet in den berg van barmhartigheid gezet heeft, voortdurend tot boven de ooren er in, tot dat eindelyk de woekeraar hem alles, buis, land, dieren, meubels komt aan slaan en hem onmeedogend op straat zet. Wilt gij een staaltje van der Chineezen eerlykheid Een engelsche zeekapitein had eens eenige balen zij.le gekocht. Om zeker te zyn van niet bedrogen te worden, deed hij de eerste baal open en vond er inder daad allerbeste stof io, maar al de andere pakken bevatten niets dan prullen zondér waarde. En toen by, rood van gramschap, eens duchtig zijn ooren begon ze was- schen, zy deze hem zeer bedaard gij moet tegen mij niet opspelen kijf liever op uwen knecht, die domme lummel had mij verzekerd dat gij de balen niet zoudt openen. Dat bedriegen vond de Chinees zoo natuurlijk dat bij maar niet begrijpen kou hoe de kooper er zich kwaad bloed over maken koD. Als gy meent allerschoonste hespen gekocht te hebben, krijgt gy dikwijls niets anders dan eenige bonten klompen, net jes met klei bestreken en zoo behendig overdekt met eeu verkensvel, dat ge het bedrog eerst bemerkt, wanneer gij er met een mes in süydt. Wilt gij levende dieren koopeD, by voorbeeld zwijnen of schapen, let wel op, vooraleer ze ep hot schip te laden, of zij wel zoo vet zijn of zij er uitzien de Chi neezen weten die beesten, kort voor dat zij ze leveren, zoodanig op te blazen, dat zij, weinigen tijd nadat men ze ingescheept heeft, meest allen sterven. Die walgelijke krengen worden natuurlijk seffens in de zee geworpen, waar de slimme bedriegers ze gaan opvisschen om bet vleesch er van* weer aan andere liefhebbers te verkoo pen. Van den handel sprekende, moeten wij ook een woordje zeggen over het geld. Vooreerst hebben wij het koperen muntstuk, dat de Chineezen ts'hn, de EDgelschen cash en dc Franschen sa- pèlue noemen. Vroeger verschilde het nog al merkelyk van het hedendaagsche, niet alleen in vorm en grootte, maar ook ten aanzien van de stof waarvan het ge maakt was, daar men soms ijzer in plaats van koper gebruikte. Thaus is die munt rond, zoo groot als een stuk van twee frauken, met eeD vierkautig gaatje iu het midden zij heeft nage ioeg de waarde van een bal ven centiem. Geldbeugels of beurzon kennen de Chi- neezeu niet, en zij hebben er ook geen vandoen zij rijgen die muntstukken een voudig aan eeu koordje tot reesels van vijfhonderd. Twee zulke reesels maken een tiao of muntreesem uit, ter waarde van ongeveer drie frank. Ten einde bij eene betaling niet te veel tijd te verliezen met al die stukken één voer één te tellen, wordt, bij ieder hon- honderdtal, de koord eens rond het laat ste muntstok gedraaid en tweemaal door het gat getrokken. Moeten er dus hon derd betaald wordeü, dan maakt men eenvoudig den kuooplosen het geld rijst van zelf van de koord af. Bij belangrijke betalingen stelt men zich tevreden met het getal knoopen te tellen. Het spreekt van zelf dat or op zulke wijze uog al dik wijls vergissingen plaats hebben of be drog gepleegd wordt, daar een ranksken, dat men u voor hónderd sapeken doet aannemen, er maar vijf-en-negentig be vat, maar daar bekreunen de Chineezen zich doorgaans weinig om zijn zij bedro gen, zij zullen ook op hunne beurt wel een anderen klant weten te foppen. Het is gemakkelijk te begrijpen dat die koperen muntreesems, uit hoofde hunner zwaarte, zeer lastig te behandelen zijn maar de Chineezen zijn zoodanig gewoon daarmede om te gaan. dat zij, op hun honderd gemakken, in de straat rondwan- deleu met een kilo of tien van dat geld op hunneo arm. Ea wanneer een wel geklee- de heer in eenen winkel eenen aankoop gedaan heeft, ziet men hem eenvoudig in de lange mouwen vau zijn kleed de hand steken en drie, vier reesels van die zware munt voor den dag halen. Het zilver wordt gerekend hij leang's, onse*. Een leang weegt bij de 38 gram men, en de waarde ervan verschilt vol gens den prijs van de markt. Over twintig jaar gold eene ons rond de 8 frauk, ter wijl zij er tegenwoordig geen 4 doet. Het zilver wordt gegoten tot groote klompeü, die rond de vijftig onsen wegen. Voer bet gebruik in 't klein hamert men die klompen tot platen, bijua geruit ge lijk onze chocoladekoebjes, eu die kleine ruitjes worden verder nog in mindere brokjes gekapt, naarmate men ze vandoen heeft. De waarde vau het zilver wordt niet alleon geschat naar zijn gewicht, maar ook nog naar zijne fijnheid. Het fijnste is zuiver zilver, het geringste bevat acht deelen mengsel op de honderd. De Chineezen zyn uitstekende kenners om do waarde van het zilver te. schatten bij den eersten oogopslag weten zij het gehalte te schattoD. Zij bekennen dat onze gemunte geld stukken met vaste waarde veel gemakke lijker zijn ia gebruik dan hunne lompe brokken eu staven. Maar in deze kan er geen bedrog gepleegd worden wanneer men eenen klomp openkapt behoudt hij toch altyd zijne waarde, wat het geval niet is met onze vijffrankstukken en. moest men deze in China invoeren, dan zou heel het land spoedig vau valsche munt vergeven zijn. Behalve de ontzaggelijke hoeveelheid zilver dat er iu omloop is, bezit China rybo goud- eu zilvermyuen maar sedert ouheuglijke tijdeu is het het door den Slaat verboden deze uit te bateu, uit vrees dat men geen meester zou worden van de roovers en bandieten, die van alle gewes ten van het rijk naav die mijnen zouden toestroomen. Dat schildert de zeden van het land. Liegen, bedriegen, stelen, dat zit deu Chinees iu het bloed de eenen stelen door fijn- en sluwheid, door afpersing en woeker, de andaren nemen hunne toe- ij vlucht tot geweld. Deze laatstcn zijn nog min te vreezen dan de eersten. De roovers immers berooven hunne slachtoffers toch niet van alleswat zij niet gemakkelijk kunnen meevoeren, laten zij liggen ter wijl de woekeraars, wanneer zij eens iemand onder hunne klauwen hebben, hem niet loslaten voordat zij hem èn geld, èn meubels èn landerijen ontjacheld en hem tot op ziju hemd hebben afgestroopt. De Joden zelfs zouden bij hen mogen om les gaan. aan bet verstand brengen, dat zij het recht niet hadden, te reizen in wagons, die door den Koning gehuurd en betaald waren. Daarmee moesten zij afdruipen. Werkmansabonnementen. Het bestuur vau spoorwegen heeft de streDgte ste bevelen gegevcu, opdat geen bedrog voortaan nog zou geschieden met werk- maus-abonncmenten. Zoo heeft men ondervonden dat aanne mers van openbare werken sinds jaren reisden met werkmansabonnementen. De heeren bedriegers zijn nu verwittigd. Eeu persoon met goed gedrag vraagt plaats iu fabriek of werkhuis als reiziger, hij is bijzonder goed bekend met de Ar rondissementen van Aalst en Brussel. Wordt gevraagd 1 bakker halve of volle gast. Schouwburg van Aalst. te goven door do Rederijkkamer De Catharinisten OP ZONDAG 14 OCTOBER 1900, om 5 '/s uren 's avonds, met de mede werking van Mevr. Van de Wiele, Mej. Charl. en Ther. Meylander. of de Vrouw uit de Volksklas. boeiend drama in 5 bedrijven en 6 tafereelen. le tafereel De Bruiloft. 2® Het Huishouden. 3® De Heistraat. 4® Het Zinneloozennuis. 5® Appiaui. 6® De ontknooping. Nieuwe tooneelversiorselen. Pruiken vau het huis Guillot. Puik Orkest onder het bestuur van M. Karei De Mette. Prijzen der plaatsen Benedenplaatsen Voorbehouden ge nummerde Fr. 2 1® Rang, Fr. 1,50; 2e Rang, Fr. 1. Bovenplaatsen 1® Rang, Fr. 1 2e Rang, Fr. 0,50. Bureel open om 5 uren. Gordijn om 5 uren zeer stipt. Kaarten zijn van heden af te bekomen tot den dag der Vertooning 's middags bij de Werkende Leden en ten Lokalet bij M. L.Van Hauwe,KorteNieuwstraat. Slechts eene Vertooning. CREEMBOTER. Markt van Woensdag 10 October. o 125 kilogrammen ter markt; prys fr. 3,00 a 3,10 per kil. De beweging tegen de Evenredige Vertegenwoordiging wint immer meer veld bij de socialisten. Ditmaal is het de Federation Démocra- tique vaa Charleroi, die eene dagorde ge stemd heeft tegen de E. V. Dat belooft tegen het coDgres, waar ze over dit punt eene beslissing moeten nemen. Twee Waalsche socialisten, de beruchte citoyens Smeets eu Maroille, zyn de slachtoffers geweest van eene grap, die zij zelf op touw hadden gezet. Van het mijnwerkerscongres van Na men terugkeerend, zagen zij den trein met welkee den Koning, in een rijtuig vaD de maatschappij der slaapwagens uit Duitscbland terugkeerde. Smeets on Maroille, sterk door hun recht, als volksvertegenwoordigers, in 1® klas of in prachtwagons te reizen, wil- deo, na vernomen te hebben dat de Ko ningin den .trein was, den prachtwagen binnenstappen, ondanks het verzet van den treinwachter. En terwijl 's Konings aide-de-camp,van op de trede heel flegmatiek de comedio na tag, kwam de treinoverste die heeren Schrijft in op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie, 3,60 per jaar, met de post 4,20. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. Gloeilichtkousjes (rnanchons) van af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. Notariaat. Wij vernemen dat de benoeming van M. Renaat Eeman van Aalst als notaris te Overmeire kortelings in 't Staatsblad zal afgekondigd worden. Aalst. Overreden. Dijnsdag voormiddag is de hond der groene bakkerij den kop afgereden.Moest het aan den hond van oen catkoliek voorvallen Machiel van Chipka zou van den vinger Gods spreken. Drinkt 't alombekende Luuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Ongeluk op jacht. Zaterdag na middag was M. Adhemar Vercruysse, zoon vau den Gentschen senateur Ver- cruysse-Bracq, op jacht met den advo caat Van Ginüerachter in het Leen. Uit eene gracht komende leunde hij op den loop van zijn geweer. Dit sprongeeusklaps af en M. Vercruys se werd getroffen door de lading der twee schoten die er op zaten. Hij is gekwetst in het vleesch der vin geren vau de rechterhand, in den rechter voorarm en in de spieren van den rechter- boveuarm. M. Vercruysse is naar Eekloo overgebracht, waar hij verzorgd wordt. Men hoopt hem te redden. Jachtongeluh. Een pijnlijk onge luk is te Oostcamp voorgevallen. Tijdens eene klopjacht, iogericht door M. Baert, vau Steeubruggen, is de jachtwachter A. De Loof, die het wild uitjoeg, en in het struikgewas onzichtbaar was, getroffen door een schot van baron de N., die eene fezant schoot. De wachter werd erg aau het hoofd gekwetst. De zaadkorrels zijn gelukkig na eene pijnlijke bewerking, uit de wonde kunnen gehaald worden. Op do Guldenvlieschlaan, te Brus sel, wilde Zaterdag M. M., een kleerma ker uit de Hoogstraat, op deu electrieken tram spriogen. Doch hij trapte mis, viel en werd overreden. Gekwetst over geheel het lichaam werd hij naar het gasthuis gebracht, waar hij nog denzelfden avond stierf. 't Leuvensbier der brouwery Druwé, is het beste. Te Berchem St-Agatha had een boer zijne meubelen verzekerd en, daar het seizoen hem geen winst genoeg bad opge leverd, zegt het Journal de Bruxelles, meende hij in het verbranden van zijnen inboedel eenige vergoeding te vinden. Te midden zijner woonkamer stapelde hij krollen en hout op elkander en stak die aan. De brandstapel vatte niet goed vuur en bij laadde er nog krolleu bij, juist op het oogeublik dat zijn huisbaas hem eeo be zoek kwam brengen. Deze diende eene klacht in en de boer werd onmiddelijk aangehouden. Een persoon van Leuven was zater dag te Antwerpen, in den gekenden wa penwinkel van M. Pire, op de Keiserlei gekomen om eenen revolver te koopen. Daar het wapen hem niet beviel, kwam hij er 's avonds mee terug om het tegen een anderen te verwisselen. De bediende, die hem nu het mecanis- me van andere wapens toonde, deed dit ook met den revolver van den Leuvonaar, die echter, zonder dat oij het wist, gela den was. Eensklaps klonk eon schot en de kalaDt werd in de rechterborst getroffen. Hulp werd aanstonds gebracht en het bleek gelukkig dat de wonde hoegenaamd niet govaarlijk was. De gekwetste, M. F. Vander Veken, zoon van den postmeester van Leuven, heeft verklaard dat de bediende hoege naamd geene schuld heeft aan het gebeur de eu het bloot een ongeluk is. Er is te Blankenbergho van niets anders sprake dan den geheimzinnigen vond, die door de policie gedaan is in de duinen, nabij Wenduyne. Een onderzoek ingesteld hebbende om den dader te ontdekken van eenen diefstal van zilverwerk, over een paar dagen ge pleegd in een villa alhier, kreeg zij inlich tingen, die deden vermoeden dat de plich- tige zijnen buit iu de duinen langs don kant van Wenduyne verscholen had. De policie deed ernstige opzoekingen en vond eindelijk in eene holte der duinen een pak verborgen, dat het gestolen zil verwerk bevatte; doch hoe verschrikt waren de agenten niet, wanneer zij in hetzelfde pak een vrouwenhemd, kinder doeken, linten, enz., allen bebloed, von den. Eene misdaad vermoedende, die met zeer geheimzinnige omstandigheden om ringd is, werd het parket van Brugge aan stonds verwittigd, dat heden ter plaats gekomen is en een streng onderzoek heeft ingesteld. Verscheidene personen zijn reeds ge hoord, doch tot hiertoe is het geheim nog niet onthuld. Over eenigen tijd brandde te Ronse, de hoeve van de echtgenooten De Potter af. Dc bewoners namen hunnen intrek in een huis, niet verre van de afgebrande hoeve, waar de geburen dezer dagen de jonge dienstmeid betrapten, terwijl zij bezig was, ook dit verblijf in brand te steken. Aangehouden en ondervraagd, be kende zij ook den eersten brand gesticht te hebben, omdat zij tegen goesting bij de familie De Potter weont. Die ongelukkige is slechts 24 jaar oud. De echtgenooten S.-B., wonendein de Eggestraat, te Antwerpen, waar zij eenen ellegoedwinkel houden, hebben dikwijls ruzie, en dit was de oorzaak, dat de vrouw over eenige dagen het ecLtelijke dak ontvluchtte, haren mau en vier kin deren achterlatende. Zaterdag namiddag ontmoetten boide echtgenooten elkaar nabij de Potgieter straat. De man vroeg of zijne vrouw hem naar huis wilde volgen eu, daar zij wei gerde trok hij eenen revolver uit deu zak en wilde schieten. Doch het wapen, dat hij van huis had meegebracht, was niet geladen. Hij had het verkeerde genomen en het geladone laten liggen. Merkende dat het schot niet afging, wilde hij de vrouw vastgrijpen en deze vluchtte nu eenen cigarenwinkel binnen, waar hij haar met den kolf vau deu revol ver, eenen slag op het hoofd toebracht. Daarop vluchtte S. naar huis en sneed zich met een scheermes de keel door. De vrauw is, terwijl S. naar het Sint Eras- musgasthuis werd gebracht, bij hare fa milie in de Veldstraat ingenomen. De toestand van beiden is niet gevaar- lyk. Een schrikkelijken brand is zater dag morgend, ten 3 uren, in de woning van M. Broethaers,schrijnwerker, Katbe- lijnestraat, te Mechelen uitgeborsten. Toen het alarm werd gegeven door den nachtwaker van St-Rombautstoren, snel de de politie onmiddelijk ter hulp, met de kleine spuit van het stadhuis, terwijl men de pompiers verwittigde. De ge- buren, in haast opgewekt, werkten ieve- rig aan de allereerste reddingswerken. De pompiers kwamen spoedig ter plaatse en vielen moedig het vuur aau, dal reeds eeue grooto uitbreiding had genomen en ontstaan was op den zolder, welke aan het werkhuis paalt. Dit werkhuis werd gansch de prooi der vlammen, en men moest krachtdadig te werk gaan om de woning en de aanpa lende gebouwen te bevreiden. De achterkant van het gebouw paalt aau het Beggijnen-kerkhof eu 't is langs deze plaats dat eenige personen waren binnen gegaan om de reddingswerken te vergemakkelijken, doch meu had geen aandacht genomen op het gevaar dat zij liepen. Eensklaps liet zich een hevig gedruisch hooren, gevolgd van een akelig ge schreeuw. Twee puntgevels, die op bal ken berusten, welke waren uitgebrand, vielen naar beneden en kwetsten vier personen, waartusschen een doodelijk. Een ouderling, de genaamde Ruraoldus van Hamraée, ia de wandeling Molle ge- heeten, werd in eenen wanhopigen toe stand opgenomen. De E. H. Huybrechts, onderpastoor in St-Rombautskerk, diende den ongelukkige het H. Olijsel toe. Eenige stonden nadien gaf bij den geest. Do genaamde Van Dyck, werkman ia het Arsenaal werd insgelijks lievig ge- kwetst en ontving ook de H. Olie, waarna hij naar het gasthuis werd gedragen. De genaamde Opoffens pasteibakker en Van Bammée, smid, ontvingen ernstige kwetsuren en werden na verzorging der genceshecren naar hunne wouiug ge dragen. Het was half 7 uren toen de pompiers de pleats der ramp verlieten. Dit ongeluk heeft io Mechelen eene verstaaiibare op schudding teweeg gebracht. Onvoorzichtige moeders. Weêr heeft eene moeder hare onvoorzichtigheid met den dood van haren lieveling moeten bekoopen. Ditmaal gebeurde bet te Spy, Mad. Passius liet haar dochtorken van 3 jaar eenige oogeublikkcu alleen bij eenen ketel kokend water. De kleiuc viel erin cn toen de arme moeder op de angst kreten toesnelde was het te laat. Met brandwonden overdekt gaf het wicht wel dra den geest. De kwaaddoenersbende, gekend on der deu naam van Longues Pennes, dis sedert maanden schrik verspreidt te Char leroi en omtrek, heeft weer een moord op haar geweten. Een jonheling van Lodelinsart, Emma nuel Wydisch, werd te Ransart door eene groep aangevallen en met stokken dood- Het parket doet een onderzoek. Ver scheidene aanhoudingen zijn reeds gedaan. De recruten, die bij de korpsen in- lijfd werden, welke te Aarlen garnizoen houden, hebben op geruchtmakende wijze hunne intrede in het garnizoen gedaan, Zondag avond hadden zij eerst met veel lawijd de straten doorloopon en keerden toen terug naar de kazerne, toeu een hun ner, zonder de minste aanleiding, oenen messteek toebracht aau eenen bediende der statie. Een ander beleedigde eene vrouw dat alles veroorzaakte spoedig eenen wel te begrijpen oploop, die voor de soldaten zoo dreigend werd, dat deze het voorzich tig oordeelden den aftocht to blazon. Zij vluchtten de kazerne binnen kwamen toen voor de vensters om de bur gers te beleedigen. Deze lieten zich dat niet welgevallen en wierpen naar de soldaten met steenen. De soldaten van hunnen kant smeten met banken, 3toelen en tafels. De burgers braken zelfs de kasseien op en al de ruiten der kazerne werden stukken geworpen. Dit duurde van 10 ure 's avonds tot 1 uur na middernachttoen eerst geluk ten de policie en de gendarmen er in, dit walgelijk tooneel te doen ophouden. Er zijn van beide kanten gekwetsten, Bij het spoorwegongeluk nabij de Hei- delberger Karlsthor zijn vier personen op 'den slag gedood en 70 tot 80 gekwetst. 37 dezer laatste zijn opgenomen in de kliniek der Hoogeschool te Heilelberg, terwijl de andere aldaar verzorgd werden, maar naar huis konden teugkeeren. Meest al de verongelukten zijn van Heidelberg en Mannheim. Er was zeer spoedig hulp ter plaatse. Kort ua midder nacht was de baau weêr vrij. Zooals men weet is eeu bediende van de statie Karl sthor aangehouden. In den loop van den nacht zijn nog twee gekwetsten gestorven. 36 gewonden liggen nog in het Academisch gasthuis. Volgens den correspondent van de Frankfurter Zeitung, zijn er bij het spoorwegongeluk negen meuschen gedood, twintig zwaar en vele licht gewuud. Rel vergiftigde bruiloftsmaal. Dinsdag laatst hield in de zaal der Har- monie, te Maagdenburg, een bruidspaar bruiloft. Het gezelschap bestond uit de eerste kriogen der stad. Vau de bereide spijzen voor het bruiloftsmaal proefde ook de be diende Friedr. Winter. Noch dienzelfdea nacht werd hij ziek, en den volgenden dag stierf hij. De dokter, die bij hem geroepen was, had als oorzaak van den dood buikloop opgegeven. Zaterdag-avond zou de begra fenis plaats hebben, maar gisteren werd zij door de justicie verboden en het lijk ia beslag genomen voor gerechtelijke schou wing. Wijl namelijk ook bruiloftsgasten ern stig ongesteld waren geworden, kon niet langer verzwegen blijven, dat een der ge rechten van 't bruiloftsfeest op tot nu toe niet opgehelderde wijze waarschynlijk was vergiftigd geworden. Verdere sterfgevallen zijn gelukkig niet voorgekomen. In twee dagen naar Amerika. Yours Trulyis de naam van het nieuwe stoom schip, dat in twee dagen uit eene Engel sche haven, den Atlantischen Oceaan zal oversteken. De naam vau den uitvinder is John Richard Hudson, van Sheffield. Het verschil tusschen Yours Truly en de gewone stoomschepen is, dat het veer tien schroeven heeft, zeven aan de eene en zeven aan de andere zijde, op ongeveer 60 voet van elkander in schuine richting

De Denderbode | 1900 | | pagina 2