Pleciitige Feestviering EEN EN ANDER. Ze zijn 't accoord. DAVID SFO IX DS. 50jarig Jubelfeest M. Eugeen Van Ittertaek AALST. Allerhande Nieuws. Z E E VÏSC HH A1V D EL H. Arys-De Paepe. Verbod van het dragen van het priesterkleed. Eere wien eere toe komt; 't is de socialistische gemeenteraad ▼an Ivry, die het eerst een verbod heeft uitgevaardigd tegen het dragen van het priesterkleed. De zotten uit den raad van Bicêtre de Temps zegt dat er daar weidra meer zotten in den raad zullen zitten, dan in 't gekend zothuis dezer gemeente wa ren dus niet de eerste om zulk verbod uit te vaardigen. Deze besluiten moeten het gevolg zijn van een beslissing van de socialistische partij te Choisy-le-Roi. om aan de ver schillende gemeenteraden de uitvaardi ging van het verbod te verzoeken. N og eens leve de socialistische vrij heid 1 De aapmensch. In den Temps kwamen in den laatsten tijd een paar ingezonden artikelen voor over eene Vau- derbilt-expoditie naar Java om... den ontbrekende schakel tusschen aap en mensch te ontdekken I Zekere dr Laborde maakte het blad opmerkzaam, dat de Nederlandsche offi cier van gezondheid, dr Eugène Dubois, den vermisten schakel al lang gevonden had, zoodat de expeditie dus hare moeite kon sparen. De redactie van het blad riep de aan dacht harer lezers in op het feit, dat ia het pavillioen der Nederlandsche afdee- ling de Pithecanthropus erectus levens groot te zien is. Inderdaad staat daar ergens in een hoekje een samenstel van beenderen, dat het geraamte heet te zijn van den Dar- winistischen aapmensch. Wat dit voor 'n geraamte is In 1891 werd dr Dubois (die, tusschen haakjes, een vurig Darwinist is) door de Hollandsche regeering naar Indic gezon den om een onderzoek in te stellen naar de fossiele werveldieren-fauna bij de oevers der Solo-rivier. Daar vond hij onder andere 1° Een tand dien hij aan een zeer groote uitgestorven Chimpanzeesoort toe schreef 2° Op een meter afstand van den tand een schedeldak, dat bij terstond aan eene soort menschachtiger dan eenig levende mensch-aap toeschreef 3° Op vijf meters afstand van den sche del nog een dijbeen, en ten 4e nog een tand. Toen kwam dr Dubois op een vernuftig denkbeeld dat stuk schedel en dat dij been, al lagen ze ook meters van elkaar, benevens die twee ongelijke tanden, be hoorden noodzakelijk aan..., één en het zelfde gedrocht noch een mensch noch een aap kon heeten, moest het ontwijfelbaar de langgezochte tusschenworm de aap mensch zyn. Dr Dubois doopte dat nieuw geschapen wonderwezen heel wetenschappelijk met den Grieksch-Latijnschen naam Pithe canthropus erectus of rechtopgaanden aapmensch. a In 1895 vertoonde hij zijn vondst op het 3e internationale Zoöl. Congres te Leiden, waar niet minder dan honderd geleerde heeren er met veel belangstelling naar kwamen zien. De groote hoop achtte het veiligst, er zich maar niet over te spreken doch 22 van de aanwezigen uitten er hun meening over. Daarvan waren er slecht 8, die zich voor den aapmensch uitspraken.De meer derheid der geleerden 14,achte het eene dwaasheid en een samenstel van verschil lende dierenbeenderen. De aapmensch b is daarna op de Parijsche wereldkermis terecht gekomen. De Socialisten. Een man, die tegenwoordig erg ontmunt is, is citoyen Vandervelde. Dat hij een kolossale misslag heeft be gaan, door de socialisten aan te zetten de feesten der blijde inkomst tegen te werken, erkent iedereen, zelfs in het Maison du Peuple. Gij kunt u niet verbeelden welk tanden geknars er daar is geweest, terwijl de bevolking, nog vergroot door do toege stroomde volksmassa van buiten de stad, eenparig en om ter hartelijkst do prinsen der koninklijke familie toejuichte. De socialisten voelden zich verslagen, verpletterd, zooveel meer plat geslagen, daar zij zelf hun voornemen hadden doen kennen ook of» straat te komen om in tegenovergestelde richting te manifestee ren. En nu waren zij door den machtigen onweerstaanbaren volksstroom verplicht zich te verbergen I Ja, zich schandelijk te verbergen, zie daar waarop de uitdaging door een hand vol woelmakers, aan de hoofdstad en hel land in 't gelaat geslingerd, is uitgeloo- pen. Zij hebben eene dubbele schande moe ten kroppen schande van het konings gezind feest te hebben willen stooren schande ten slotte te hebben moeten ach teruitwijken. En wat doen zij nu Zij moeten eene revanche hebben, zeggen zij. Die revanche zal hierin bestaan dat zij den 11 Novem ber naar het stadhuis zullen gaan, om aan M. De Mot een rekwest ten gunste van het algemeen stemrecht en der kwijt schelding te overhandigen. Men kan op voorhand verzekeren dat het een armoedje zal zyn. Er zyn in Brussel brievenbussen genoeg om er petities in te steken. Waarom M. De Mot daarvoor last aan doen Handelsblad. Steenkolen. In het tijdschrift der mijnvereeuiging in Opper Silezië komt over de koleckwestie <'en artikel voor, waarin wordt betoogd dat de tegenwoor dige toestand in Duitschland lang zoo bedenkelijk niet is als lOjaren geleden, toen van Jan. 1889 tot Maart 1890 de prijzen tot het dubbel waren gestegen, terwijl uu sedert 1 Sept. de stijging nog geen 300/0 bedragen heeft. In Eogeland en België is de toestand veel erger en is de stijging 100 0/0 en meer geweest. Bo vendien is de opbrengst van steenkolen in Duitscblaud sedert 1894 met 32 0/0, van bruinkolen met 55 0/0 tocgeuomen, terwijl bij steenkolen de vooruitgang in Engeland slechls 17, in Frankrijk 20 0/0 bedroeg. De schrijver meent dat de ver bruikers den verderen loop met gerust heid kunnen te gemoet zien, mils er geen onvoorziene gebeurtenissen komen. Volgens Klokke Roeland waren de feesten te gelegenheid des huwelijks van prins Aalbrecht - heel poverkens en de moeite der reis zeker niet weerd. Slotsom Slechten dag die niet beantwoordde- aan de verlangens der menigte. En Machiel Judas, in 't Land van Aelst, vindt hot gansch contrarie. Ma chiel zegt dat, een oorverdoovend gejuich uit de menigte opsteeg, en op gansch - den doortocht werd do Koninklijke Familie hartelijk gegroet en toege- juicht. En verder Eene onzagelijke menigte omringde de groote merkt. Policie en Gendarms hadden alle moeite om de menigte op afstand te houden. Elk wilde onze toekomende Vorsten zieu en groeten en toen het vorstenpaar op het balkon verscheen, steeg een ongehoord gejuich en gejubel uit de dichte massa die op de Markt en in de - omliggende straten opeengeperst ston- den. Ze zijn dus niet 't accoord de groe nen.... maar.... Ah Ware M. Alois De Backer in de stoet geweest als minister of gouverneur, oh ja, dan zou er alge- mcenen geestdrift, vervoering hebben ge- hcerscht, dan zou eene reis naar Brussel der moeite weerd zijn geweest. Voor de bedelaars en landloopers. Voor 100,000 fr. aardappelen hebben de bedelaarsgestichten in België alle jaren noodig. Deze som is onderverdeeld als volgt 25,000 fr. voor de landloopers te Hoogslraeten 35,000 fr. voor de lief- dadighei-lschool te Brugge 6,000 fr. voor die van Namen 25,000 fr. voor de kolo nie van Moll, en 9,000 fr. voor die van Beckheim. Het koken der aardappels. Sommige huismoeders klagen over het slecht koken van sommige aardappel soorten. Toch ligt dit niet aan den aardap pel, maar meestal aan de wijze van ko ken. Wie op de aardappelen zooveel water giet, dat ze onder staan, maakt eene gro ve fout, en wie ze dan afgiet, zoodra ze week zijn, maakt de fout nog grooter. Men ga bij het koken van aardappelen op de volgende wijze te werk Men doet de aardappelen in eenen pot en daarna heet water, doch zoodat de bo venste laag aardappelen boven het water uitsteekt. Men zette ze vooral niet met koud water op. Zijn ze zoover genoeg dat men ze gemakkelijk kan doorsteken dan worden ze afgegoten. Ze moeten nu ver der gestoomd worden. Men zet den pot nu niet op het vuur, maar op de heete kachelplaat, gedurende 5 a 10 minuten. Het water verdampt, het meel wordt losser en de aardappel zet zich uit. Dan wordt het deksel afgenomen, waarna men de aardappelen nog een paar minuten laat uitdampen. Op deze wijze worden de moeilijkstkokende aaardappe- len goed. De daling der steenkoolprijzen. Zoo het syndicaat der kolenmijnen van Bergen den prijs per ton met 3 fr. verminderd heeft voor de naar Duitsch land uitgevoerde kolen, van hun kant ge troosten zich de Duitsche koleomijnbazen opofferen om hunne producten naar Bel gië uit te voeren. Inderdaad, ziehier het aanbod dat eeni ge handelaars in Luik vanwege eene firma van Gladbach, iu Westfalen hebben ont vangen. Bij deze hebben wij de eer u gewone steenkool uit de mijn Rabe aan te bieden tegen 130 mark per 10,000 kil. betaal baar met 15 der maand die volgt op leve ring komptant zonder disconto, te leveren in de gewone voorwaarden der mijnen. Aan 130 mark voor 10,000 kil., dat komt op 16.25 fr. per ton op vertrekken de wagon. De vervoerkosten tot in Luik bedragen 8fr. per ton, zoodat de steen kool zooals ze uit de mijn wordt gehaald (tout venant) in de werkhuizen der koo- pers geleverd op 21.25 per ton zal te staan komen. Dat is goed nieuws voor de Belgische nyverheid. Willens of onwillens zullen de koolmijnen van het land hunne prijzen moeten verminderen vermits men uit Duitschland goedkooper steenkolen kan krijgen dan in het land zelf. Dit aanbod is des te profijtiger daar bovenbedoelde vervoerkosten deze zijn per ijzereuweg en dat zij nog merkelijk kunnen verminderen zoo de verbruikers hunne bestellingen te water laten vervoe ren. Van een anderen kant, laat alles voor zien dat de werkstaking in Amerika niet lang meer zal duren. Een nieuwe invoer van Amorikaansche steenkool staat dus to wachten. Niet te veel driokeD, niet te veel schinken, steeds matigheid overal wee die ze niet houden zal I De Belgische handel in China. Voor de belangen van den Belgischen handel in China mag men zeggen dat de fiasco der beruchte expeditie een geluk geweest is. Toen M. Sadoino, gewezen algemeen bestuurder der maatschappij Cockerill, over eenige jaren in China was, deed hij aan de overheden aldaar begrij pen dat het verkieslijker was bestellingen en vergunningen te verleenen, aan de kleine, onzijdige, vredelievende naties, dan aan de groote gewapende mogend heden. De Chineezen hebben in ons land groote bestellingen gedaan voor de inrich ting hunner ijzerfabrieken en den aauleg hunner spoorwegen. De toestand was zoo gunstig dat in do laatste twee jaren ver scheidene maatschappijen, met Belgische en vreemde kapitalen, iu België gesticht werden om vergunningen en werken in China te bekomen. Het zenden eener Belgische expeditie zou voorzeker die gunstige stemming vernietigd hebben. Eene gedeeltelijke landbouwop- telling zal te beginnen van 31 December alle jaren plaats hebben, op bevel van den minister van landbouw. Zij zal geschieden in de bouwingen van 1 hectaar co meer, ten einde de uitge strektheid, de opbrengst, het mestver- bruik, enz. vast te stellen. De drukwerken voor dit belangrijk werk zullen aanbesteed worden. Overlijden van Albrecht De Vriendt.De Vlaamsche kunst komt een groot verlies te oudergaan door het afsterven van Albrecht De Vriendt, Be stuurder der koninklijke Academie van Autwerpcn en Leeraar aan het hoogere Insiituut in deze Stad. De eerzame overledene werd geboren te Gent den 6 December 1843. H.R.I.V. Armoê en schendt geen eere, die spreuke is wel gepast, maar eene lichte beurze is toch een zware last 1 Afdeeling Aalst en Omstreken. Op Maandag 29 dezer maand, zal, te Aalst, de 25° verjaring der stichting van het Davidsfouds plechtig worden gevierd ter groote Feestzaal van het Stadhuis. De E. H. Dr Claeys, de zoo gunstig gekende redenaar, zal er eene Voordracht komen geven. Het Feest zal ook een toonkundig w deelto bevatten, dat, voor ons kunstmin nend publiek, buitengewoon aantrekke lijk, en, in onze Stad, eene nieuwigheid zal zijn. De medewerkiug van verschei dene gewaardeerde kunstenaars zal toe laten gewrochten op to voereD, die de moeilijksten zullen bevredigen. Het volledig programma zal binnen eenige dagen verschijnen. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, Leo Geeroms. Dr Frans Clans. 1850 STAD AALST 1800. Zondagschool van Sint Martinus. van het van Programma der Feestelijkheden 1° Zondag 21 October, om 7 uren 's avonds Aankondiging der Feesten door hot spelen des Beiaards, het luiden der Klokken en geschut der Kanons. 2° Maandag 22 October, om half zeven uren 's morgens, ter St. Martinuskerk Mis en Algemeene Communie, voor al de Meesters der Zondagschool. 3° Om half negen uren Beiaardgespel, Klokkengelui en Kanongeschut. 4° Om 9 uren Plechtige Jubelmis, gecelebreerd door deu E. H. Van Helle- putte, Pastoor van S' Gillis-Waes, Oud onderpastoor van Aalst, waaronder Ser- moon door den E.H. De Ridder, Pastoor vau Schellebelle, Oudonderpastoor van Aalst. Na de Mis Plechtige Prijs- en Brooduitdeeling, aau de kinderen dei- heide Zondagscholen. 5° 's Middags, om 12 uren stipt Noenmaal, ten lokale van den Catho- lieken Kring, Korte Zoutstraat, en aan bieding van een kunstgeschenk, aan den Jubilaris, Mr Eugein VAN ETTER BEEK. 6° 's Avonds om 5 uren, ter ruime zaal van den Catholieken Werkmanskring Luisterrijk Avondfeest, te geven door de Heeren Meesters der Zoudag- school. Programma 1° Opening voor groot orkest. 2° BROEDER JACOB, oorspronke lijk drama ib één bedrijf, door Lodewijk Lievevrouw-Coopman. 3° Uitvoering eener Jubelcantate, 150 uitvoerders, muziek van Mr G. Pape, woorden van den Eerw. Heer Vleiick. 4° De Adelzieke, tooneelspel in drie bedrijven door P. De Mey, (vrij naar Molière). DE BALLETTEN die in het stuk voor komen zullen uitgevoerd worden onder het bestuur van Mr Aug. Veewayen. Het orkest ouder het beleid van Mr G. Pape. 0 CREEMBOTER. Markt van Woensdag 17 October. o 100 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 per kil. Gloeilichtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65. aau 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout straat. Vraagt 't Leuvensbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. In deD nacht, van' Donderdag-Vrij dag zijn er dieven binnengedrongen in de woning van M. den uotaris De Wilde, te Liarne, dorpplaats. Langs over den muur in den hof ge raakt, hebben zij de ruiten van het bureel uitgebroken, die plaats tecnemaal door snuffeld, er de minuten van den notaris, alsmede vele andere handelspapieren iu wanorde ten gronde geworpen. Uit eene schuif hebben zij voor rond de vijf frank postzegels ontvreemd, maar zijn er niet in gelakt, op geldwaarden de hand te leg gen. Deze bevinden zich in eene aanpa lende plaats, in eene brandkas welke staat binnen den muur. Vooraleer er aan te raken hebben de dieven, verschrikt door gerucht in de buurt, hun stout werk gestaakt en zijn langs waar ze gekomen waren, gevlucht, na vooreerst op vier plaatsen des bureels de papieren te bebben in brand gestoken. Gelukkiglijk zyn er geene minuten door het vuur vernield. 't Is rond 4 ure, dat de notaris door den brandreuk werd gewekt en de inbraak be merkte. Met behulp zyner geburen werd de brand spoedig uitgedoofd. Wapens, aan de stoute kerels toehoo- rende, ziju ter plaats gevonden, wat doet veronderstellen dat deze tot alles bereid waren. Het parket heeft een streng onderzoek ingesteld. Drinkt 't alombekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Diefstal van 48,000 fr. Een diefstal, die veel gelijkenis heeft met dien, waarvan eene dame van Etterbeek over 4 jaar het slachtoffer was, heeft Vrijdag plaats gehad te Brussel, ten nadeele van M. Martinage, een inboorling van Har- chies, Henegauw. Deze heer, die na een 16jarig verblijf, uit Amerika terugkeerde, na een fortuin tje van rond de 50,000 fr. verzameld te hebben, had op de stoomboot Hivernia, welke hem naar Liverpool bracht, kennis gemaakt met twee passagiers, Edward Jameson en Jules Van Mol geheeteu. Jameson had op reis verteld, dat hij naar Londen reisde, om een kiud, waar van de moeder, een zeer rijke jonge dame, zich wilde ontmaken, te plaatsen. Te Liverpool scheidden de vrienden, mits belofte van elkaar te Parijs, in de tentoonstelling weer te zien. Martinage kwam naar België. Iu zijue familie te Harchies terugge keerd, stood hij niet weiuig te zien, op zekeren dag in zijne woning het bezoek van Jules Van Mol to ontvaDgen. Deze zegde dat bij en Jameson, to Lon don geen geschikt verblijf voor het kind kunnende vinden, nu de zaak in België wilden beproeven. En daarom kwam bij de hulp van Martinage inroepen. De fa milie van het kind stond, zegde hij, aan Jameson voor de zorgen, jaarlijks 25,000 fr. af. Wilde Martinage hen helpen, dan had hij recht op 12,000 fr. 's jaars. Martinage vond die voorwaarden zoo voordeelig, dat hij toebeet en met zijne twee reisgezellen eene bijeenkomst af sprak in een Hotel te Brussel. Men kwam overeen en teekende een akkoord, na 't welk, tot waarborg der overeenkomst, elke belanghebbende partij een zeker aantal bankbiljetten stortte die werden in eene blikken doos geslo ten, welke M. Martinage aannam, in eene bank te deposeeren. Martinage gaf voor zijn deel 48,000 fr. al wat hij nog van zijne fortuin bezat. Nu wisten de twee vrienden zoo behen dig de blikken doos tegen eene andere te verwisselen, dat zij zelf de doos met bankbiljetten meenamen ou Martinage met eene andere wandelen zonden. Hij ontdekte dit toen hij, in den spoor trein gezeten, de doos nog eens opende om te zien of alles in orde was. Hij vond niets dan witte papierkens. Dadelijk keerde hij naar het hotel te rug maar de vrienden hadden hunne rekening betaald en hadden het hazenpad gekozen. Dit gebeurde vrijdag. En tot nu toe heeft men hen nog niet gevonden. M. Martinage zal dus over zijn fortuintje een kruis kunnen maken. Moest de sukkelaar daarvoor 16 jaar in Amerika gaan werken 't Leuvensbier der brouwerij Druwé, is bet beste. De dagbladen melden verscheidene spoorwegongevalleD, die op de Belgische lijnen hebben plaats gehad. Niet minder dan vijf hadden er plaats op Zondag. Een locomotief ontriggelde tusschen Borchem en den Ouden God, wat gedu- rende verscheidene ureu eene ernstige stremming te weeg bracht. Verder had men ontsporingen te Ter vuren, te Bovesse, bij Namen, te Vierset, bij Hoei en te Hoegaerde. Allen veroorzaakten min of meer stoffelijke schac, en aanzienlijke belem mering. Het ergste gebeurde vrijdag avond te Remicourt (Luik). Te 7 ure maomuvreerde een goederen trein op een zijspoor toen de locomotief echter eenige meters ver op het gewoon spoor was, kwam de express Lmk-Ant- werpen, met eene snelheid van 60 kilo meters per uur, aangereden en, eer d? machinisten tijd hadden, de remtoestel- len te laten werken, had de botsing plaats. Deze was verschrikkelijk. De michinisl en de stoker van den aangereden trein, het ongeluk ziende naderen, koadea vai hunne locomotief springen. De machinist van den expresstrein werd door schok over de goederenwagons in veld naast de baan geworpen en bekwan nauwelijks eenige lichte kneuzingen. Een remdraaier word daarentegen er? gekwetst, daar het cabinet, waar hij inzit, letterlijk plat gedrukt werd. Hij zat tu<- scben het houtwerk van den wagon ge klemd en is slechts op zijn hulpgeroe; dat de veldwachter hem outdekte en be: verloste, toen de reddingswerken begon- neo waren. Deze is, gelukkig, de eenige persooe, die letsel bekwam. Hij moest ter plaats verzorgd worden. De stoffelijke schaê is zeer groot. Mee: dan twiutig wagons werden verbrijzeld. Eenige minuten vroeger en er zoude ergere ongelukken gebeurd zijn, daarè prachttreiu juist voorbijgereden wasme: eene snelheid van 120 kilometersperun:. Nauwelijks was het verkeer op de lj: Remicourt hersteld, of een nieuw ongeri kwam weer den dienst ontredderen. Tus schen Bierzet en Fexbe sprongen in nacht van zaterdag op Zondag, tien wl gons van een koopwarentrein uit de rails. Een treinwachter werd erg aan hï hoof-J gekwetst. De kleine gemeente Verlaine, bi Hoei, is zondag het tooneel geweest vu een vreeselijk drama, waarvan wij de br- zonderheden ontleenen aan een blad re Brussel. Eene jonge dienstmeid, die over eeii- gen tijd wegens geesteszwakheid opc» sloten was, is de treurige heldin van drama. Marie Stasse, 28 jaar, was vroeger, e- danks haar verzet en zelfs den tegenstd dien zij bood, opgesloten. Zij had zelfss dit tooneel haren meester, een 75jarigs oudapotheker willen vermoorden. Zij had gezworen, zich by hare teres- komst te wreken. Do oude heer, M. Bellefroid, had hzr vervangen door eene nieuwe meid, 18jarige Eulodie Bellefroid, zijne nicht Zondag morgend, was M. Stasse uiths huis harer ouders want zij was ti weer thuis ontvlucht en met k scheermes en eene schup gewapend, lis zij, dwars door het veld, naar de woniï van M Bellefroid. Zij verborg zich achter het huis, tot k deur zou geopend worden. Zoodra Euloiif den voet buiten zette, sprong Marie StasK 'op, en bracht haar met de schup eens slag en met het scheermes twee sneds toe, en aan den schouder en een aan de pols. Eulodie gelukte er in, na een hovigóü tegenstand, de zinnelooze te ontwapeaea, Zij riep om hulp en liep toen weg, z» hard zij loopen kon, gevolgd door Mant Zij kou de keuken binnen vluchten et zich opsluiten. De zinnelooze klom toen naar boveo, trad de kamer van haren gewezen mees ter binnen, die opgestaan was op het ge roep van Eulodie. Marie greep ee:2 revolver, dien zij daar zag liggeu, loste, terwyl de heer haar n:iar buiten droog, twee schoten, die gelukkiglijk niemaoi troffen. Buiten gedrongen, beproefde zij, deur met geweld te openen, doch, da' dit niet lukte, sloot zij zich in eene ande re kamer op. Daar loste zij twee rovoher- schoten in haren mond. Toen men laDgs het venster de kamef binnendrong, had de ongelukkige opge houden te leven. HOPMERKT. Aalst. 17 October. 1" kwaliteit 97,50 a 100,00; 2° kwaliteit 87,50 h 90,00. Merkt zeer vast. Opslag in alle landen. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 18,19 en 20 Oct. ZALM de »/a kilogr. fr. 4,00 TARBOT fr. 2,00 Tarbottins fr. 1,25 tot 2,00 Heübot fr. 1.» Kabeljauw fr- Tongen (koppel) fr.1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tot 1,0*- Grieten 0,50 tot 1$ Rog fr. 0,75 tot 3,00 l^reeften fr. 2,00, 4,00 en 5,00 1 vaatje nieuwe Hollandsche Ha ring 12 stuks fr. 2.51 1 vaatje nieuwe Schotsche Harinfr 12 stuks fr. 1,50 Hollandsche Melkersiianng 't stuk 0,25 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.0. Hollandsche haring 0»jJ Nieuwe Schotsche Haring 't stuk 0,W Schelvisch fr. 0,60 tot l,w

De Denderbode | 1900 | | pagina 2