Sipido's aanhouding. De famiUe slPido ^3*47s.ï&$. I Betjth Nut der appels. Machiel XIII l'laap1t De Benedictuskalender of Almanak EEN EN ANDER, Bokkenrijders.- Stad Aalst. - Werkbeurs. Schouwburg van Aalst.- NIJVERHEIDSSCHOOL. ZONDAGRUST. AALST. Bij de Socialisten, j Allerhande Nieuws. Sipido verzette zich hevig tegen de agen ten zegt de correspondent van do XX4 Steele,en legde in dit gevecht eene behen digheid en eene kracht aan den dag, die men bij hem niet zou zoeken. Hij had na- melyk een der agenten om den hals ge grepen op eene wyze.die aantoont.dat hij niet onbekend is met het stieltje van cnounneur. In den loop van bet gevecht verloor hij ryne broek en in de zakken daarvan sta ken een versch geslepen dolkmes met me talen hecht, 30 centimeters lang en een zakmes met ongebogen punt, dus een hovoniersmes of Lierenaar Hij kwam toen de policieofficier bij zij nen oom belde, zelf de deur openen. Zoo dra hij M. Tayaert herkende, zegde bij Sale Vaehe Toen begon de worsteling. Het was dank aan de behendigheid en het geduld van M. Tayaert en den wacht meester Mathieu, der gendarmerie, dat de schuilhoek van Sipido ontdekt werd. Zij zelf mochten de aanhouding niet doen, maar woonden die bij, en leidden de Fransche agenten in hunne opzoekin gen. Zij klommen naar boven, naar het ap partement, door Sipido bij zijnen oom be woond en toen had de aanhouding plaats in hooger genoemde omstandigheden. Het geveoht was zeer kort en, buiten staat om zich noch te verzetten, werd Si pido in het rytuig gestoken, zoo snel, dat de geburen eerst later vernamen wat er gebeurd was. Hoe Sipido te Parijs leefde. Toen de jongen te Parys aankwam, had hy, dank aan de tusschenkomst van eenen Belg, nog al gemakkelijk werk gevonden in de fabriek van Auerbekken. Maar het werk beviel hem niet lang en hy verliet dit postje om figurant te wor den in den Hippodroom. Van 't begin af was hij een trouw be zoekers der socialistische clubs en het Maison du Peuple van Montmartre, en nam deel aan alle manifestaties. Onder andere opzichten was zyn gedrag verre van voorbeeldig. Zijne ouders wer den biervan verwittigd en liet was op aan dringen zyns vaders, dat hij onderkomen bekwam by zijne oud-oom Swinnen, ten wien huize hy aangehouden is. Doch niet altijd sedert zyn vertrek uit België heeft hy te Parys verbleven. In 't begin, bij eenen bloedverwant te Montmarte wonend, voelde hy zich be waakt en steeds gevolgd, en dit hinderde hem zoodanig dat hij bij eenen bloedver want te Boulogne-sur-Seine ging wonen. Daar werd by nog strenger bewaakt en hy veranderde verscheidene malen van verblijf, zoodat de openbare veiligheid zyn spoor verloor, tot men het eindelyk korts geleden terugvond bij den oom, wiens woning de aanhouding gebeurde. De moeder van Sipido heeft het nieuws vernomen van eenen persoon, die het in de gazetten had galezen. De vrouw berstte in luid geween uit durfde het nieuws niet meedeelen aan haren man, die erg ziek is, ten gevolge van eene bronchitis en misschien ook al van verdriet want het proces heeft al hunne middelen uitgeput. Zij verhaalt dat hij, in do fabriek der Auerbekken werkende, dit werk verliet, omdat men hem in eene kamer alleen liet werken en hy de eenzaamheid schuwt. De plaats in den cirk had hij bekomen dank aan eene nicht, die daar ook werk zaam was. Hij won hier 1 fr. of 1 fr. 25 per dag, doch zijne moeder, die hem kwam bezoeken, had hem geraden, die broodwinning, als ongeschikt voor hem, te laten varen. En by zou binnen kort eene andere plaats hebben gekregen, toen hy aangehouden werd. Terug te Brussel. Sipido is vrydag avond met den trein van 11 uren naar Brussel teruggebracht. Zijne houding is niet veranderd. Hij gedraagt zich voortdurend als een over tuigd anarchist en herhaalt onophoude lijk dat hij wel zal weten te ontsnappen uit de verbeteringsschool, waar men hem naartoe brengt. Zaterdag morgend ten 6 ure kwam hij in de Zuidstatie te Brussel aan, vergezeld van MM. Tayaert, Mathieu en paar agen ten, die hem onmiddellijk naar de gevan genis brachten. De advocaten van Sipido die by den procureur des konings M. Willemaers gingen protesteeren, kregen voor ant woord, dat het parket in deze zaak niets te zien bad, daar de aanhouding het ge volg was van uitsluitelijk diplomatische onderhandelingen. Zondag wierd Sipido, vergezeld van van eenen gendarm naar Sint-Hubert ge bracht. Men telegrafeert uit Parys dat by de heropening der Kamers M. Zevaës over de aanhouding van Sipido de regeering zal ondervragen. Er wordt gezegd dat de Parijzer opzoe- kingsdienst geen kennis had van de aan houding van Sipido. Anderen zeggen dat de diplomatische onderhandelingen in de volstrekt vereisch- te vormen plaats hadden. De familie Sipido is zeer{ ongelukkig. Sinds het geval met zijnen zoon, is vader Sipido dezelfde mensch niet meer; alle moed heeft hem begeven en thans ligt hij op zyn uiterste. Met, door de schuld der socialistische opruiingen, den schijn aan te nemen den prins van Wallis te willen dooden, heeft hij zijnen vader gedood I Verschrikkelijk gevolg van den rooden invloed I Men denkt dat minister Van den Heuvel hem zal toelaten een laatste be zoek te brengen aan zynen stervenden vader. Eene dochter van Sipido heeft zich verleden week den schedel gekloven met op den kant van 't gaanpad te vallen. Thans is het meisje echter buiten gevaar. De vlucht van den jongen Jan-Baptist, thans naar St-Hubert gevoerd, heeft aan zijne ouders al hunne spaarpeuningen gekost. Er zijn negen kinderen. Door het naderend einde van den vader, zal de oudste zoon alleen staan om voor gausch het huisgezin te werken. Do roode partij, die de schuld is van alles, had gouden bergen beloofd aau de arme moeder, maar deze heeft tot hiertoe van dien kant nog geen cent gezien, en sinds zij volop in 't ongeluk gedompeld ligt, komt geen tip van den neus van een socialist meer aan hare deur. Hoe kan 't ook anders Het socialism heeft immers de naastenliefde afgeschaft. De voedingskracht van appelen be draagt bijna 14 percent en berust voor namelijk op het gehalte van koolbydraden en plantenzuren. De appel bevat ook tamelyk veel phosporus, waarom meu hem ook als een voortreffelijk middel tot hersenontwikkeling heeft genoemd. Do weerde van een voedingsmiddel moet evenwel niet uitsluitend naar zijn phos- phoor-gehalte worden beoordeeld. De beste voedingsmiddelen zijn die, welke aan het geheele lichaam ten bate komen en niet slechts één bijzondere stof bevatten, die overheerschend in het eene of andere lichaamsdeel voorkomt. De oude Scandinaviëers geloofden, dat de goden zich uitsluitend met appelen voedden en dat zij hunne hooge wijsheid voornamelijk aan deze koniugin onder de vruchten te danken hadden. De zuren, die in den appel voorhanden zijn, werken zeer heilzaam, doordat zij de werkzaamheid der nieren prikkelen, waardoor de vergiftigde stoffen, die bij dé stofwisseling ontstaan, uit het lichaam verwijderd cn bloed en weefsels gezuiverd worden. Een rijpe appel is binnen ander half uur verteerd, terwyl de vertering van vleesch en vele plantaardige spijzen veel meer tyd kost. Appelen kan men gerust voor en na, zelfs ook gedurende den maaltijd gebrui ken, en wie aan galachtigheid lijdt, zal goed doen één of twee dagen uitsluitend appelen te eten. By zulk een kuur kan men zonder nadeel een week lang elk ander voedsel ontberen. over den weini gen eerbied die 't volk nog over heeft voor priester Daens.-Indien priester Daens wil geëerbiedigd worden dat l ij dan tot inkeer kome en zich iianstelle als ware Catbo- lieke priester, in plaats van zich, gelijk het bijna wekelijks gebeurt, ten dienste op te treden van «ie god verloochenende socialisterij. Machiel schryft zelfs in Den Werkman - van vrijdag 26 October 11. In de jaren 1600 is de ketterij gekomen bijz. door vele verdwaaldepries- ters. De kerkelijke geschiedenis ver- bergt zulks niet en op onze tijden moet - het herhaald wordeu. n Wij herhalen het en of Machiel zal te vrede zijn Het is gevaarlijk, wild te koopen, dat stroopers in den haudel brengen. Immers, deze lieden bevredigen zich niet met stroppen, lichtbakken en vuur wapens, maar zij bezigeu ook vergif, om hunne weitasch te voorzien. Waar zij gevogelte willen meester wor den leggen zij vergiftigd graan en voor de hazen en konijnen vergiftigde groenten. Men beseft het gevaar, aan het eten van dergelijk wild verbonden. De landbouwkweaiie of an ders gezegd De landbouwcrisis De landbouwkwestie willen de tooden zegt Vooruit, door het Socialisme oplossen. Door het socialisme oplossen I... wat beteekent dat Dat beteekent d? Staat zal alle eigen dommen aanslagen of rooven hofsteden, woonsteden, landen, meerschen, boa- schen, fabrieken, mijnen, spoorwegen, vaarten, in een woord al middels van voortbrengst. Niemand anders dan de Staat zal mogen eenigen eigendom bezit ten allen zullen de knechten of arbei ders zijn van den alvermogenden Staat, behalven de roode groote chefs. Geen Godsdienst meer, geen kerken meer, geen huwelijk meer, geen familie meer, de menschen zullen onder elkander leven lijk de dierenWij hebben daar meer dan eens breedvoerig op gewezen, onze geachte lezers, zullen het zich nog wel herinneren... En de menschen zullen dan al gelijk staan aan den dyk, 't is te zeg gen, allen zullen de zelfde rechten hebben en niemand het minste voordeel ge nieten, ten zij de roode chefs die over alles zouden beschikken zelfs over leven en dood... Dat zou me 't wereldje zijn, niet waar geachte lezers Ministers die zouden aftreden. Er is absoluut geen kwestie noch van het aftreden van M. Van den heuvel, noch van M. de Favereau. Men mag dit op de formeelste manier verzekeren. M. dc Smot de Naeycr zal nooit M. Van den Heuvel lateu gaan, tenzy heel het ministerie aftrad. van O. L. Vrouw van Vrede der Abdij van Affligem voor 't jaar O. H. J. C. 1901, 112 bladzijden versierd met fraaie platen, phototypies en praebtomslag komt te verschijnen ten Bureele vau Den Den- derbode, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. Stalen spelden. In Europa heeft men er geen denkbeeld van welk een menigte spelden in de Vereeuigde Staten van Noord Amerika van staal gemaakt worden. Inderdaad de ontwikkeling die deze ny verheid ondergaan heeft, is bui tengewoon groot. Volgens een Ameri- kaansch blad worden er jaarlijks tusschen de twee en drie en zeventig millioen pak ken gemaakt overeenkomende met onge veer achttien tot negentien duizend mil lioen spelden. Dit geeft vier houderd vijftig spelden per hoofd dor bevolking. Deze belangrijke fabricatie heeft in den laatsten tyd zeer groote veranderingen ondergaan en is door allerhande verbe teringen tot eene ongekende hoogte ge stegen. Over vijftig jaar toch kon een man per minuut niet meer dan 14 spel den maken terwijl een enkele arbeider er tegenwoordig in den zelfden tijd veertien duizend kau makeu. VoOmit Tan.maand®g deelt verslag meê over do algemeene vergaderiug door de Aalstersche roode katoenbewerkers gehouden. Er werd go- sprokeu over den crisis te Aalst, de vak- vareeDiging, de vermeerdering van inleg en den toekomenden politieken strijd.... maar toch nog altijd geen woord over de 744 fr. en 27 centiemen die op schok zijn geraakt en men niet kan vinden waar ze vervaren zyn.... Nu de spreker werd goed verstaan, zegt Vooruit, dus bad hij gezegd waar die verdoelde som vau 744 fr. 27 c. gesukkeld is, alle de toehoorders zouden het geweten hebben. Dus er wordt vermeerdering van inleg gevraagd aan menschen die, volgens Vooruit, reeds te kort komen om de eene week aan de andere te knoopen... Maar o MESTDAG, niet waar, roode leepe win- kelpolitiekers Er moet immers gezorgd worden dat men zich MESTEN kan om schoon weêr te kunnen blyven voortschuifeleu....Wat volkauitbuiterij Eene nieuwe kaaimuur zal te Gent aanbesteed worden op 5 December. Eene som van 2,641,530 fr. wordt aan dit werk besteed. Het vruchtenland. Volgens een onlangs openbaar gemaakte statistiek, be draagt het aautal fruitboomen van ver schillende soorten in Bohemen, in rond getal nagenoeg veertien millioen stuks. Het grootste gedeelte daarvan bestaat uit appel boomen. Van het bovengenoemde aantal fruit boomen staan er tien millioen in tuinen en boomgaarden 1,600,000 in minder ontgonnen of woestere gronden en langs de kanten der wegen zyn er omstreeks 2,000,000 geplant, die geenszins tot de mindere soorten behooren en jaarlys een belangrijk voordeel afwerpen. Bekend is het, dat de vruchten van Bohemen een gereeden aftrek vinden naar Rusland en Noord-Duitschland dit is zelfs in die mate het geval, en het Boheemscha fruit is op die markten zoo gezocht, dat in den laatsten tijd jaarlyks 1,500,000 jonge fruitboomen in Bohemen worden byge- plant. Het Comiteit heeft in ver gadering van 25 October 11. besloten dat het feest der 84' verjaring der stichting van de Maat schappij zal gevierd wor den den Maandag 12 November aanst. Om 10 uren, plechtige Mis tot lafenis der zielen van de afgestorvene Ryders en des avonds om 7 uren, Avondmaal ge volgd door Muziekfeest. Worden gevraagd 1 Bmid 1 voyageur (reiziger) een goede meid, voor een cath. huis. onnoodig zich aan te bieden zónder goede getuigschriften. Luisterrijke Vertooning, te geven door de Koninklijke Tooneelmaatschappij - 't Land van Riem. DE DOCHTER, VAN ROLAND op Zoodag 4 en Maaudag 5 November, om 17 1/2 ure, zeer stipt. STAD AALST Katoenspinnerij De les heeft plaats den Maandag- en Donderdag avond, tel' kens ten 8 uren. Les van Maandag, 5 November De uitrekbank (Etirage). berekenen van re- cbange-piguon. Gebreken der bank en middelen om ze te verhelpen. ElectriciteitZondagles ten 10 1/a uren (Zondag 4a November) Electrische stroom, Voltameter, Poolzoeker, Galva nometer en xyne toepassingen. dienstdoende Apotheker Donderdag 1 November 1900, Mr Ghysselinckac, Molenstraat. CREEMBOTER. Markt van Woensdag 31 October. o 150 kilogrammen ter markt; prijs fr. 3,00 a 0,00 per kil. hopüIkt. Geprimeerde, op den buiten, fr. 105,00 b. 110,00. Eerste kwalit., idem, fr. 95.00A 100,00. Markt standhoudend. Vergeet de dooden nimmer niet, wilt gy dat u ook goed geschiedt. Eiken dag dien wy beleven, rooft een stukje vun ons leven. Prieste1" ons is nu meetiug gaan houden bij de Socialisten te Namen en herhaalde er, gelijk een pape gaai, het zelfde deuntje als bij do Socia listen te Gosselies, Charleroi, Luik, Flé- malle enz. Natuurlijk oogste hy weèr de toejuichingen der rooden in. Die toe juichingen zijn zijn leven, hy zoekt ze dan lacht hij lijk een zotje en meu ziet dat zijnen hoogmoed is voldaan... Ware Daens een gehoorzame priester, een priester gelyk al de andere priesters, de roode godverloochonaars zouden hem niet toe juichen, maar wel hem allerhande beleo- digiügen en spotternyeu naar 't hoofd slingeren... Maar dan ook zou hij Diet gelijk heden, in hunne kaart spelen.... Hoe de hoogmoed toch iemand verblinden kan Wat is me dat nu weer Men weet dat de Brusselaarsin 1905 weer hun ne wereldtentoonstelling willen hebben. Maar zij twisten ondereen over de plaats die zii er aan zullen geven. En nu wordt gemeld dat de regeering toegestemd heeft, deze in vier afzonderlijke afdeelin- gen te splitsen. Do eene zou zyn in de Tervurenlaan, achter het Verjaringspaleis de tweede op het hoogvlak van Koekelberg; de derde op het plein van Ten Bosch en de vierde te Tervuren. Een electrieke spoorweg zou al die af- deelingen aan elkaar verbinden. Aalst-Mijlbaek. Derde paro chiekerk. Bij koninklijk besluit wordt de inrichting van eene derde paro chiekerk te Aalst-Mijlbeek, Moorselscho Baan, goedgekeurd. -Gloeilichtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65. aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van dbn Bebgh, Zout' straat. Haeltert. Moord. Vrydag morgend heeft men voor de deur van Louis Coppens, slachter en herbergier nabij het Dorp, het lijk gevonden van F. Daghuyt, bygenaamd 't burgemeesterkeu. houtzager en koopman in fruit, oud 50 j; De ongelukkige was het hoofd door boord met een holbijtel, zoo men ons zegt. De beitel is door de muts tot tien centi meters diep in 't hoofd gedrongen, 't gene doet verouderstellen dat Daghnyt moet verraderlijk zijn aangevallen, want ge meenlijk in den strijd verliest men de muts. Daghuyt was min of meer twistzoe- kend van aard als bij by drank was. Naar men denkt is de moord niet begaan op de plaats waar men het lijk vondt, want men bemerkte er geen bloed. Het moet er van elders gebracht zijn. Gemeenlijk blijft de herberg van Louis Coppens, des zondags tot 10 ureu open, doch donderdag 11. was 'tjaarmerkt geweest, en bij uitzon dering, had hij om 11 uren de klanten zijne herberg doen verlaten. Geen hoege- naamde twist was er daar overigens van gansch den dag ontstaan. M. Cuppens en zijne vrouw begaven zich ter ruste en hoorden gedurende den nacht geen het minste gerucht. Het lijk werd eerst ontdekt door een persoon welke eene vroedvrouw ging roepen. Het parket van Oudenaarde kwam ter plaats, stelde een onderzoek in en deed als vermoedelijke dader een vechtersbaas van Kerkiken, zekere Bernardus Schotto, werkman, wonende Beekstraat aanhou den. Zelfde Bernardus Schotte moet op 22 November voor de Rechtbank te Oude naarde verschijnen onder de beschuldiging van een jongeling zoodanig geslagen en mishandeld te hebben, dat hij voor dood bleef liggen. Daghuyt laat eene weduwe en kiuders na. Wij verwachten nadere inlichtingen. De policie te Brussel, heeft eene goede vangst gedaan. Zij heeft namelyk eene bende diefeggeD in handen gekregen die er op uit was, vreemdelingen aan de' staties op to wachten, kennis met hen aan te knoopen, hen naar hotels te geleiden en hen daar van hunne portefeuilles te ontlasten. Twee leden dier bende zijn aan gehouden en tegeD vier andore ziju reeds mandalen van uitdrijving uitgeveer Drama te Elsene. In de nu Cans, te Elsene, woont het huisgezin Testaert, zynde vader, moeder en drie jonge kinderen. Testaert is verver stiel. De vrouw verdacht haren mau al te gemeenzaam om te gaan met hare zuster en Donderdag morgend bekwam zy dé zekerheid dat haar vermoeden gegrond was. Vrijdag nacht, na eenen twist, greep zij eenen revolver en schoot den man morsdood. Daarna ging zy zich gevangen geven. (Nadere bijsonderheden.) De echtgenooten T. waren 6 i aar ge. trouwd. De eerste jaren waren gelukkig; maar op het laatst was de vrouw, ten onrechte jaloersch geworden en hierdoor was onophoudelijk twist in 't huisgezin. Vrouw T. heeft hare misdaad gepleegd met het joDgste kind op don arm, geheel zonder getuigen en de grootste koelbloe digheid. Die koelbloedigheid heeft haar bij de aanhouding en de ondervraging, die er volgde, geen oogenblik verlaten zy zegt ook, geen spijt te hebben over hare daad, Slechts ééne getuige is ondervraagd, eene buurvrouw, aan wien de moorde nares na de misdaad zegdeik heb myne: man doodgeschoten. Bij hare komst in het politiebured was zij zoo vreeselijk kalm, dat mes meende met eene zinnelooze te doen te hebben, en men haar niet kon gelooven. Zij verhaalde het gebeurde tot in de kleinste bijzonderheden, zoodat men het parket verwittigde. Te Ukkel Sint-Job heerscht op dit oogenblik de koolziekte onder het vee. Een boerenzoon, Jan Baptist Loir j j kc ten kwam, viel het dier, als door eene -icq, moest dezer dagen eene koei naar markt brengen, doch toen hy er mee bni- geheimzinnige ziekte getroffen, ten gronde. Ondanks geneeskundige hulp stierf het beest korts nadien aan hooger gemelde ziekte. Bij het snijden van de koei, om het vleesch te onderzoeken, hadden de zoon en de slachter, Steiumans, zich een wei nig gekwetst en hieruit ontstond bloed vergiftiging, en de geneesheeren wendden alles aan om het gevaar van sterven bij beide mannen te keer te gaan. Dit gelukte. Doch denzelfden dag stierf eene tweede koei aan de gevreesde ziekte. De moeder Loicq werd door al die on gelukken, en vooral door het gevaar dat haar zoon liep, zoo diep getroffen dat rij ziek werd en Donderdag stierf. Drama te Sl-Denys- Westrem. Karei Parez die zijne minnares Marie De Zutter verwurgde is tot 15 jaren dwangar beid veroordeeld door het Hof van Assi sen onzer Provincie. Verzachtende om standigheden werden aangenomen. Niet verre van Boschvoorde (Boita- fort), is zondag avond een man, die over de spoorbaan ging, door eenen trein ont hoofd. Men weet niet of hier een ongeluk of een zelfmoord is. Met de haringvisscherij, schrijft men uit Oostende, gaat het tot hiertoe alles behalve naar wensch. Brachten de sloe- peu andere jaren op dit ty.lstip reeds volle ladingen aan, thans slagen onze visscbers er nauwelijks in, op een gehee- len nacht een halven korf van dat zeeban ket machtig te wordeu. Eenige visschers vau de Panne zyn zelfs op zoek geweest tot nabij den West-Hinder, doch zonder gunstig gevolg. Moge die toestand spoedig veranderen. De Pannenaar vindt in de haringvis- scherij de hoofdbron van zijn bestaan. Een slecht haringseizoen ik dikwyls zyn ondergang. Daarby komt, dat hij steeds blootge steld is zijn vloot, die eene waarde van ruim 1000 fr. vertegenwoordigt, te zien verloren gaan. Hoe dikwijls toch gebeurt het niet, dat hy door een storm overvallen wordt ofwel dat een vaartuig zyne netten komt doorsnijden, voor dat hij den tyd heeft, zijn visebtuig te bergen. Het is daarom te hopen, dat de haringen weldra bij tallooze scholen op onze kust mogen verschijnen. Het getal gekwetsten bij de ontrig- geling te Gosselies, dat eerst 41 bedroeg, is nu reeds tot 65 geklommen. Maar niet alleen zijn er slachtoffers op den trein. Ook andere personen hebbeD er door te lijden, namelyk verschillige familieleden der reizigers, die ziek geworden zijn van ontroering. In de mijn Six Bonniers te Luik, werden drie werklieden onder eene instor ting begraven. Toen men hen ophaalde hadden twee reeds opgehouden te leven. De derde heeft zich gered, doordien hy by machte was, zijn hoofd vrij te maken. De bedrogen glasblazers, te Bergen, die na eene staking, welke reeds maanden duurt eindelijk de algemeene ellende ten prooi vallen, beginnen hunne leiders te laten varen en vragen om met de patroons te onderhandelen. Zij geven den stryd op en hebben reeds hunne afgeveerdigden benoemd om de fabrikanten te gaan spre ken. In de gemeente Morlanwelz werd zondag door Mgr Walravens, bisschop van Doornik, in tegenwoordigheid van talryke overheden en den minister van arbeid het Werkmanskotel ingewijd. Holla: I vaa' Holla: <ienv 900.. kaal Ibt De

De Denderbode | 1900 | | pagina 2