Zondag 4 November 1900 3 centiemen per nummer 53s,e Jaar 5317 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst Pensioenen GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. DE GIPTMENGSTER. Voor de Franschmans Vrienden waakt Schijnheilige volksfoppers. - in ZONDAGRUST. Ten minste logiek. Demagogie Stout gesproken. X™ DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des bands Guique ttuum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 3 November 1900. Die kwestie hangt ons nauw aan het herte en daarom willen wij er opnieuw van spreken om de ouders aan te zetten zoo vroeg mogelijk bij de lijfrentkas aan te sluiten. Hoe vroeger men zijne stortingen be gint hoe grooter het pensioen is; men begrypt dat gemakkelijk. Van zes jaar af mogen er stortingen gedaan worden door de kinderen. Reeds van op de school dus moeten de kinderen ingelijfd worden in 't leger der spaarders. In vele scholen bestaan er reeds spaar- bonden erkend door het goevernement. Langzamerhand, te langzaam voor ons die 't good meênen met 't volk, zonder daarom zyn hoofd met dwaze beloften en uitzinnigen praat te willen vullen, zullen die bonden tot in de kleinste dorpen doordringen. Maar in afwachting, en attendant zoude Franschmau zeggen, moeten de ouders zelf de armen uit de mouw «teken en de hand aan 't werk slaan. Zy hebben daarbij alle belang, Vele ouders klagen nu dat hunne kin deren te vroeg de kroegen bezoeken waar zy gezondheid en geid verkwisten. Er valt niet te ontkennen dat er veel geld aan nutteloozen zelfs nadeeligen drank wordt verspild. Dit noodeloos ver kwist geld zou een beteren weg moeten vinden, niet naar de kroeg maar naar de lyfrentkas. Daar is zyne bestemming. Vele ouders hebben schuld aan de zucht naar wilde uitspanning hunner kin deren. Zij hebben ze ten gepaste tyde het sparen niet geleerd. Het kind wordt ge woonlijk wat men het maakt. Leert het sparen als het jong is, later zal die ge woonte blyven bestaan en zich tot deugd vervormen. Zij zullen alsdan niet moeten klagen over de verkwistingszucht der kinderen. Dit eischt natuurlijk van wege de ouders zekere opoffering. Maar de vruch ten die men oogsten zal, zijn zoo schoon dat die gedachtenis aan geleden pijn in genoegen en vreugd verandert. Zekere ouders, bij voorbeeld, hebben voor hunne kinderen jaarlijks drij frank gestort op de lijfrentkas van af hun zesde jaar. Op ööjarigen ouderdom met voorbe houden kapitaal geeft dit eenige centie men rente per jaar. Maar de Staat stort ook 1,80 fr.; de provincie van haren kant geeft 3 frank met afgestaan kapitaal. De rente is nu niet meer van een 40tal centiemen zij is veel grooter geworden. Als die jongen nu 16 17 jaar wordt is die rente reeds aanzienlyk. Wat zal hy doen Natuurlijk trachten ze tc vermeerderen nu dat by door eigen arbeid wat verdie nen kan. Hy zal zich natuurlijk vermaken niemand komt daar tegen op maar noodeloos verbrassen dat zal hij zoo licht niet meer. Hy zal denken op zijn lyfrente Toch vroeg hij met vaste, deelnemende u Waaraan lijdt gij, mijne dochter n U Ik lijd onnoemmelijk, zooals geen tweede op aarde. Dos heeft God u sterk genoeg bevon den om u te beproeven, boven andere schep selen. u Hy heeft mijne krachten overschat, Eerwaarde, want ik begrijp niet hoe ik dat vreeeelyk oogenblik heb kunnen doorstaan. Heden morgen vluchtte ik uit mijn huis en dwaalde den heelen dag rond. Ik zocht eenen afgrond om er mij in te storten en te sterven. Sterven Denkt ge daaraan, ongeluk kige Wilt ge eene misdaad begaan, om het lyden te ontvluchten u Ik denk er nog aan, en daarom kom ik hier. u Onze macht strekt zich alleen OTer en bij zichzelven zeggen ieder druppel nu gespaard wordt later een schoouo stuiver als ik niet meer werken kan. Daarom ouders schrijft uwe kinderen in op de lijfrentkas zoo jong mogelijk. De vader behoeft slecht» tot in een postkantoor te gaan en er een frank te storten. Al de andere inlichtingen bezorgt zich de kas. Antwoordt nietIk kan niet sparen. Laat dat aan de groenen die het volk op hitsen willen. Klokke Roeland ca Machiel XIII willen u doen sparen om reizen te doen, waarom zoudtgij het dan niet kun nen voor iets duizendmaal uoodiger, voor uwen ouden dag Het groot getal werklieden van Oost- Vlaanderen die, door omstandigheden on afhankelijk van hunnen wil, genoodzaakt zijn België te verlaten, om jaarlyks, en voor een bepaalden tyd, uit te wyken, heeft het gedacht doen ontstaan een be stendig Komiteit in te richten, hetwelk voor doel zal hebben dezo werklieden door raad en daad in hunne zedelijke en stoffelyke noodwendigheden by te staan. Wy aanzien de tydelijke uitwyking de zer werklieden uitwijking die wij in geenen deele willen bevorderen als eene treurige noodzakelijkheid, dewelke ons niet ontslaat van den plicht deze lie den, omtrent ten getalle van 25 duizend in onze provincie, te voorzien van de noo- dige geestelijke en stoffelijke bescher ming. De Bisschoppen van Gent hebben, door de oprichting en uitbreiding van het Werk der Vlamingen te Parijs, sedert laag getoond dat zij de noodwendigheid begrepen onze uitgeweken landgenoten in Frankrijk ter hulp te komen. Onze pogingen strekken dan om de werken, ten voordeele der uitwijkelingen sedert tal van jareu ingericht, nog te vol- ledigen door de inrichting van een bu reel, waartoe de werklieden, gewoonlijk Franschmans genoemd, zich zouden mogen wenden en waar zij kosteloos zou den bediend worden door Mr Lod. Du- pbez, lid van den Hoogen Raad van Ar beid. Dit bureel is gevestigd te Gent, Oud burg, 34. Het zal drie dagen in de week opeu zijn, te weten Den Dinsdag en den Vrijdag, van 9 uren 's morgens tot 's middags en van 3 tot 6 ure 's namiddags. Den Zondag, van 9 1/2 tot 11 ure 's morgens. Deu Vrydagmorgen zullen de werklie den ook in het Landbouwershais, Koorn- lei, 18, te Gent, kunnen bediend worden. Mr Lod. Dupbez zal insgelijks bereid willig en kosteloos de schriftelijke inlich tingen verschaffen, die hem zullen ge vraagd worden aangaaudo zaken noodig bij het vertrek, gedurende het verblijf in Frankrijk of by de terugkomst in België. Het Komiteit zal betrekking aanknoo- pen met de consuls, do priesters, de land- bouwsyndikaten eu de liefdadige mrich- het verledene uit. Doch gij zult deze booze gedachte overwinnen, daar gij den moed hebt, hier neer te knielen en uwe toevlucht tot God te nemen. Welk ongeluk stoot u in zulk eene vertwijfeling Onder tranen vertrouwde Gabriëlle alles aan den Dominikaner toe, die soms door een zucht, eene beweging verried, wat in zijn hart omging. Zij verhaalde alles den dood haar vaders, het huwelijk met Lachenal, het geheim, dat zij ontdekt had, zonder haar echtgenoot een woord ervan te zeggen, zyne raadselachtige ziekte en zyne bekentenis van den vorigen nacht. u Hoe kan ik nog in zulke schande leven riep zy uit. Heb ik het recht mijn hoofd op te heffen Wyst niet deze h stad mij na En meer nog, zou ik tot zulk een monster terngkeeren Nooit Dat zult gij niet verlangen, neen, dat knnt gij niet Hebt gy de preek van dezen avond gehoord n vroeg hij. Ja ik heb ze gehoord en gedacht Slechts een heilige kan zoo preeken maar gij vordert te veel van een zwak menschen schenkiud. Myn toestand vindt zyn gelijkt niet in de wereld Welke vrouw op aarde heeft zoo geleden als ik Neen, geene vronw tingen van Frankrijk, alsook, desnoods, met de Fransche plaatselijke Overheden, ten einde zooveel mogelijk de - Frauscb- mans bij te staan in geval van ziekte, moeilijkheden op het werk, werkongeval len, afreis, geestelijke noodwendigheden, enz. Op die wijze zal het Komiteit niet al leen den uitgeweken huisgenoot, maar dezes ouders, vrouw of kinderen hulp en troost kunnen aanbieden. N. B. Het Komiteit zal later, naar mate het noodwendige voorkomt, betrach ten dat de werklieden, Franschmans a genoemd, in sommige arroudissements en kantonshoofdplaatseu, op zekere dagen in een aangewezen lokaal den zaakgelastigde van het Werk, Mr Lod. Dupbez, kunnen raadplegen. Ja, catholieken, waakt want onze vyan- den slapen niet. Het volgende dat uit Gent aan Le XX' Siècle wordt geschreven zal er u van overtuigen De liberale weerstand. Ziedaar den naam van eene nieuwe vereeniging van liberale oude pruiken en vooruit- strevers die in onze stad is gesticht geworden en waarvan de leden, bijna allen advocaten, besloten hebben oene bedrijvige propagando te beginnen op het Vlaamsche platte land. a Het manifest door deze nieuwe ver eeniging verspreid, is onderteekend door MM. A. Buysse, Bevernaege, Logtenburg en Cl. De Smedt. Volgens de opvatting der inrichters vau deze nieuwbakkeu liberale kliek, zoude liberale weêrstand zyne onder- comiteiteu hebben tot iu de verst afge legene gemeenten van Vlaanderen. Van deze maand af, zullen zij begin- nen met voordrachten te houden over... de wet op de werkerspensioenen. Catholieken wij zyn dus verwittigd... Onze plicht is dan everal, tot in de verst afgelegene dorpen en wijken, een oog in 't zeil te houden. Maar doen wij beter Laat ons de voor hand nemen door de inrichting van ver- eenigingen voor doel hebben de aanslui ting bij de lijfrentkas te bevorderen. Veel moeite zal het ons niet kosten. Overal bijna hebben wij onze Maatschap pijen van onderlingen bijstand, onze hoe rengilden, onze vee verzekeringen en zelfs onze melkerijen. Moeilijk zal het niet zijn in den schoot dier maatschappijen af- deelingen te stichtnn met het doel aan hare leden een ouderdomspensioen te verzekeren. Aan 't werk dus, catholieke vrienden!.. Wij richten onzen oproeptot al de mannen vaG goeden wil Verbond der Katholieke Kringen en Conservatieve Vereenigingen. Het bureel te Brussel vergaderd heeft eene dagorde tegen het Algemeen stem recht bij eenparigheid aangenomen. Eene vrageulyst, betreffende de mili taire kwestie, zal aan al do aangesloten vereenigingen gezonden worden. Vooruit van maandag 15 October 1900 leest men Hier zweert men bij God en alle hei- ligen, van wien er nooit de minste scbim te zien was en waaraan niemand meer gelooft. Voor de socialisten bestaat er dus geen God. Nu de schrijvelaars van Den Dender- galm zijn van den zelfden deesem, ze schreven - De klerikalen goochelen met den eeuwigen hemel en hel waarvan zij niets weten en waarover zij niet be- - schikken. - Als er geen hemel of hel is, dan be staat er ook geen God. Dus zijn de rooden en blauwen godver- loochenaars van den zelfden deesem, vijanden van Kerk en Priesters... En ten tijde van kiezing willen die jannen, die vrijdenkers, dan aan de menschen wijs maken dat ze tegen God, den Godsdienst en de Priesters niet zijn I... Wat schijn heilige volksfoppers dienstdoende Apotheker Zondag No vember 1900, Mr Meirsschaut, Korte Zoutstraat. heeft in haren man zulk een monster ontdekt Hebt gij geen kind Jawel. «En gij wilt u het leven benemen n Zij boog het hoofd en zuchtte luide. Wij zullen dus daar niet meer van spre ken, n sprak de monnik met bewogen st u Gij hebt een kind, en weet, dat gy 1< moet om het op te voeden. Niet waar, mijne dochter u Dat kind.... dat kind n riep zy op eenen toon van afschuw en teederheid. Wel, dat kind ls de zoon van dien man n Wacht u, n zeide de priester, vau op het hoofd van dit onschuldig kind de ver antwoordelijkheid te laden voor eene hande ling, waaraan het niet plichtig is. Kunt gij uw eigen vleesch en bloed vervloeken Dit kind behoort n eerder, dan aan den vader. Moeder red het, dat is uwe verhevene plicht Zij weende en kon eenige minuten geen woord spreken. Ja, n zeide ze eindelijk, ik bemin mijn kind en heb geene reden om het hard te jegenen. Daar gij het wilt, zal ik blyven leven voor mijnen zoon Goed Keer naar uw huis terng als een goede moeder, n Zy hief het hoofd op, meende slecht ver- Als er geen hemel is, lijk Dender galm beweert, welke wordt dan de bestemming van den mensch Zie, eene rat uit een fabel, lezer jaat er op antwoorden. Dendergalm weer- egd door zijne confraters uit het dieren rijk 1 Is dat geen comble Als alles met de dood eindigt welk verschtl is er dan tus- schen mensch en dier Die rat zegt Eilaas het leven vliegt zoo snel voorbij De ratten, groot en klein sterven allen. - Zij sterven geheel en gansch en hun ne levenswijsheid moet zijn van een too kort leven te genieten en de vreugde te toeken. Wie het niet doet is een groote dwaas Hein De mensch ook, volgens de hooge wijs begeerte van Dendergalm, sterft heel en gansch. Moest de mensch inderdaad eene onsterfelijke ziel hebben dan moet er eene eeuwigheid gelukkig de hemel of ongelukkig de hel bestaan Nu dio bestaan niet beweert dit groot blad. O Andrieux I Gij zijt mis. Uwe rat heeft het slecht op, zeggen, de verlichte vrije denkers van Dendergalm. Daar alles met dit leven eiudigt, zeggen zij, die grooten, moet men het goede om het goede doen. Waarom Dan is het motus, silentium I zake van eigeudom Klokke Roeland van 14 October gaat het ons zeggen - Persoonlijk bezit en beheer maar gemeen genot. - Dat beteekent dat iemand zijnen akker beploegen en bewerken mag, de vruchten mag oppassen en dat zyne geburen ze mogen inoogsten. Tot zoolang de vrucht niet rijp is, zijn eigendom en beheer per soonlijk maar zoodra er te oogsten valt is hel genot gemeen Er zullen in zulk geval weinig zaaiers maar veel maaiers zijn. Als Klokke Roeland beweert dat die woorden dat niet beteekenen dan heeft zij eene onnoozelheid verkocht. Sedert eeuwen bestaat wat de groenen vragen want zoodra de menschen in gemeenschap begonnen to leven moesten, in zekere mate, zekere voortbrengselen van den oenen tot den anderen overgaan. Is zoo iets gemeen genot Dat is onnoo- zel. Zij spreekt van liefdadigheid. Hoe zou Klokke Roeland de gedachten van dien theologant willen bewerkstel ligen Door de wet Wy begrijpen niet hoe. Door overtuiging Zij beginne met die oordjeabijters hare vrienden, die hun leven bij bet tegenwoordige bepalen en wier zedenleer dus het égoïsme zyn moet. zijn nummer van 21 October schrijft In zijn laatste werk heeft Mgr Rutten zich steunende op de beslissing van den Paus juist het tegenovergestelde ge- schreven, dal de Belgische grondwet geen verdrag is tusschen onze verschil- lige staatkundige partijen) de vrijheid van godsdienst, dc vrijheid van druk- pers, zegt bij, in onee grondwet ge- - schreven zijn met noodzakelijkte zijn ti verderfelijk. Zeg eens 1° Welk dat laatste werk is en op welke bladzijde bovenstaande ge zegden geschreven zijn. 2° Op welke beslissing van den Paus bij zich steunt 3° Hoe is het nu met Pater Casnedi Hebt gij het werk en de bladzijde nog uiet gevouden waarop die scbeone dingen in zake van zedeleer staan Waarom hebt gij ons daarover nog niet geantwoord Zou uwe beweriug over het werk van Mgr Rutten, over de beslissing van den Paus (welken Paus van denzelfden kaliber niet zijn, 'tis te zeggen, uit den duim gezogen De polemiek der geuzen is zoo eerlijk 1 Zet de puntjes op do i's, armtierige, of anders verdient ge als gemeeno leugenaar aan den kaak gesteld te worden. Komt zulko handelwijze overeen met uwe zede- leor doe het goede om het goede. Is met opzet liegen nu ook het goede? - staan te hebben en ging voertEene goede vriendin heeft mij dezen morgen van mijn slecht voornemen teruggehonden, ik zal de- nacht bij haar doorbrengen, morgen ech ter vertrek ik met mijn kind om nooit terug te keeren. En uw echtgenoot n Mijn man De moordenaar 1... God behoede, dat ik hem ooit weerzie - Waarom klaagt gij hem niet aan bij de rechtbank Kan dan eene moeder den vader van haar kind aanklagen? Vordert gij van my, dat ik hem weerzie Wilt ge mij veroordee- leD aan zijne zijde te leven Dat ware te veel verlaBgd van eene zwakke vrouw «En toch vraag ik het van u Eerwaarde vader «Gy kunt hem niet aanklagen, gy durft het niet ter wille van hem, van u en van uwen zoon, ja zelfs ter wille van nw vader. De Goddelijke voorzienigheid kan be sloten hebben, dat een6 de heele waarheid aan het licht komt, dan zal men nwe onschuld inzien. Keer dus terng Zij antwoordde nieteen vreeselijke strijd woedde in haar. Zij vouwde de handen en sloeg hare oogen hemelwaarts. Laat ons bidden, myne dochter zeide de monnik. En zij vereenigde zich met den biddenden priester. Ik zal u gehoorzamen, fluisterde zij, toen zij gedaan hadden. «Ga heen in vrede, God zegene u Zij deed eene schrede voorwaarts en wilde zich verwijderen toen de Dominikaner den biechtstoel verliet. Zyn wit gewaad Btak ipookachtig af by de geheimzinnige somber heid, en daar zijne kap zich teruggeschoven had, wilde h(j ze weer over het gelaat trek. ken. Doch het licht der kleine lamp had tijd geh.d om op zijn gelaat te vallen en Gabrielle had er een blik op geworpen. O, ik had het geraden, fluisterde zij en hare bevende lispelden den naam Landre. garde n Toen voegde zy er bij Herkent ge my ook Ik ben Gabriëlle De Dominikaner zag bewogen op haar n Gabriëlle is dood, n sprak hy er leeft alleen de echtgenoote en de moeder. Ook Landregarde is dood en weet niets meer van het verledene. Nu is hy een dienaar des Hoe ren, die voor de heele menschheid bidt. Sta op myne dochter en schep moed God telt onder zijne martelaressen want gij behoort tot hen, welke hij het zwaarst beproeft, n Z*<m my n bad zij zachtjes en knielde weer voor hem neer. Daarna stond met nienwen moed op en sprak O, nu ben ik sterk Jaarlijksche toelage van 66 frank. {Uitvoering can art. 9 der wet van 10 Mei 1900.) LEOPOLD II, Koning der Belgen, aan allen, tegenwoordigen en toekomenden Heil. m artikel 9 der wet van 10 Mei 1900 de ouderdomspensioenen, luidende als Art. 9. Eene jaarlijksche toelage van U5 fr. wordt verleend aan eiken werkman of oud werkman, die Belg is, oene verblijfplaats in België heeft, den leeftijd van 65 iaar heelt bereikt op 1 Januari 1901 en in nood verkeert. Naarmate zij den ouderdom van 65 jaar bereiken, kunnen de werklieden, die ten min ste 55 jaar ond zijn, op 1 Januari 1901, do- zelfde toelagen genieten, onder dezelfde voor waarden echter worden de belanghebben den, die op dezen laatsten datum den onder- dom van 58 jaar niet bereikt hebben, vau het voordeel der toelage uitgesloten, indien zy niet, gedurende een tydperk vau ten minste drie jaar, in de Algemeen» Lyfrentkas stor tingen hobben gedaan tot een bedrag van tsn minste 3 fr. 's jaars, in 't geheel 18 fr. uitmn- inde. Gezien de artikels 10, 13, 2* alinea, en 14 derzelfde wet Overwegende dat het behoort algemeens gelen vast te stellen aangaande het toeken- in van bedoelde toelagen Op voorstel van onze Ministers van Ny ver heid, Arbeid, Financiën en Openbare Werken. Wij hebben besloten eu Wy besluiten Voorwaarden waarvan de toeken ning der toelage afhankelijk ia. Art. 1. Om de jaarlyksche toelage van 65 fr., hij art. 9 der wet van 10 Mei 1900 voor zien, te kunnen bekomen, moet men 1° Belg zijn 2° eene verblijfplaats in Bel gië hebben 3° ten minste 65 jaar oud zyn 4° werkman of oud-werkman zijn 5° in nood verkeeren. Art. 2. De hoedanigheid van Belg wordt vastgesteld door het vertoonen der akten van den burgerlijken stand of van burgerschap, evenals iu kieszaken. Art. 3. Wordt aanzien als eene verblijf plaats in België hebbende, alwie, sedert teil minste een jaar, in het Koniukryk zyne we zenlijke woonplaats of zyne voornaamsto vestiging heeft. Art. 4. De voorwaarde betreffende den ouderdom moet bestaan op 1 Januari aan staande wat betreft de belanghebbenden, dio de toelage voor het jaar 1901 aanvragen. Zij mag door alle rechtsmiddelen worden vastgesteld. De werklieden die, op 1 Januari 1901, ten minste 55 jaar oud zijn en voldoen aan do andere voorwaarden, door de wet en dit be sluit bepaald, zullen de toelage kannen ge - nieten, van af den 1 Januari volgends op aen dag, waarop zij den ouderdom van 65 jaar zullen berei kt hebben. Degenen welke op 1 Januari 1901 min dan 58 volle jaar oud zullen zijn, moeten tot sta ving hunner aanvraag bewijzen, dat zy, ge durende een tydperk van ten minste driejaar, in de Algemeeuo Lijfrentkas, stortiDgeu hob ben gedaan tot een bedrag van ten minste 3 fr. 's jaars, in't geheel 18 fr. uitmakende| Dit bewijs zal mogen geleverd worden door bij de aanvraag, hetzij het boekje, hetzy een getuigschrift vanwege die Kas te voege. Art. 5. Worden als werklioden aanzien, do mannen en vrouwen die tegen loon voor eenen ACHTSTE HOOFDSTUK Vier jaren waren sedert de laatste gebeur tenissen verloopen, vier lange jaren, en niets was van de inwendige toestanden van het huis de F'airicres uitgelekt. Laohenal werd geacht en Gabriëlle vereerd van de armen, die de rykste weldaden van haar ontvingen. Beiden leefden, als vroeger men meende het ten minste. In den winter woonden zy to Caën en in den zomer op het land. Sloeht zelden pleitte hy aan de rechtbank. De ziekts had hare sporen by hem achtergelaten, hy was niet meer dezelfde, zeide men, zijne geest vermogens waren verzwakt. Het is jammer voor de arme vronw, voegde men er bij, «zij is de goedheid en de liefde zelf. Soms scheen Lachenal g.h.,1 hersteld dan kwam hy aan de rechtbank, pleitte daar en men luisterde weer naar hem even als voor heen. Onze groote advokaat is weer opge staan, n zeide men. Doch acht dagen lator was hy weer bleek, zwak en krachteloos. Gabriëlle had in de heele stad de roep van eene heilige. Lachenal bezat aan huizen, buitengoede ren, landerijen en kapitalen een vermogen, dat men op twee millioen schatte. En toch leefde hy er niet naar, hy gaf geene feeeten en vergenoegde zich met drie dienstboden. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1900 | | pagina 1