Wetgevende zittijd. EEN EN ANDER. aankomst te Scheut der verdreven missionnarissen. Betoogingen van Zondag. Benedictus'kalender. AALST. Allerhande Nieuws. Gister Dijnsdag werd de zittyd 1900- 1901 geopend. Dt Volk&kamtr ging onmiddelyk over tot de verkiezing van haar Bureel. M.De Sadeleer werd tot Voorzitter ver kozen met 118 stemmen en 2 witte stem briefjes. MM. Schollaert en Heynen tot Ondervoorzitters. MM. Segers, Francotte, Carton de Wiart en Defnet, Secretarissen. Verscheidene ondervragingen werden aangekondigd. Dt Senaat na de goedkeuring der ge loofsbrieven van de nieuw verkozen leden, stelde zijn bureel samen als volgt Voor fitter M. Hertog d'Ursel; Eerste Onder voor fitter M. Baron Paul Bttbune Tweede Ondervoor fitter M. Dupont Secretarissen MM. Graaf de Ribeau- court en Graaf Goblet d Alviella Secretarissen-plaatsvervangers MM. Baron d'Huart en Graaf de Hemricourt de Grunne. De hooge vergadering hield zich verder onledig met de ondervraging van Ridder Descamps betrekkelijk t Belgisch legioen voor China. Vooruitgang van 't catholicisme. - Pater Baltus, uit de abdij van Mared- sous, heeft voor eenige dagen een stati stische opgave over den vooruitgang van het catholicisme in de negentiende eeuw in het licht doen verschynen. Zij is geput uit officieele en alleszins geloofweordige bronnen. Wij ontleenen het volgende er aan In Engeland en Schotland beliep het getal catholieken in den aanvang dezer eeuw ter nauwernood 120,000, thaus is het gestegen tot 2 millioen. De catho- lieke kerk in Engelaud telt nu 3 aartsbis dommen, 28 bisdommen en 2785 priesters. In 1800 beleed slechts 1/5 der geheele bevolking van Nederland den catboliek godsdienst, thans is ruim 1/3 catholiek. In Duitschland steeg het getal catho lieken van 6 tot 13 millioen, in Zwitser land van 542,000 tot 1,170,000, in Azia tisch Turkije vau 300,000 tot 658,000, in Perzië van 3000 tot 40,000. In Rusland heeft de schismatieke kerk sinds den aanvang dezer eeuw 10 millioen Tijdens «le kiezingsperiode, heeft ieder- reeu kunnen hooren hoe socialisten en liberalen den draak hebben gestoken met de wet op de ouderdomspensioenen, eeni ge dagen te voren door de katholieken in Kamer en Senaat gestemd. Zulk eene wet is belachelijk de katholieken werpen den workman een been toe om er aan te knagen: 18centiemen, 9 cents per dag Dit en meer andere praatjes zongen zij toen op alle tonen. Nu is de wind veranderd. Nu plakken zij geen affichen meer aan waarop in groote letters gedrukt staat9 CENS DAAGS. Neen, nu richten zij bonden in en stichten spaarmaatschappijen en plak ken affichen uit met de woorden 65 en 130 fr. 's jaars. Schijnheilige deugnieten Alle gevoel vau rechtvaardigheid is bij die kerels uit gedoofd, Allo middelen zijn huu goed als zij de katholieken maar kunnen foppen Maar dat zullen onze vrienden wel be letten 1 Zal de prijs van caoutchouc De Belgische missionnarissen, uit China verdreven, zyn donderdag avond, uit Moskou komende, te Scheut aangeko men. Zy waren ten getalle van 15, waarvan 12 Belgen en 3 Nederlanders. Uit de enkele inlichtingen, die zij aan familieleden meedeelden, blijkt dat deze wakkere geloofsapostels sedert hunne uit drijving uit Mongolië de grootste ontbe ringen hebben doorstaan. Den 23 Auguxti verlieten zy China en richtten zich, zonder gidsen, noordwaarts door de eindelooze steppen van Mongolië. Zij hadden paarden bij zich, maar voe der was er moeilyk te vinden, het was doorslecht weer en verscheidene dieren kwamen om. Gemiddeld legde de karavaan 5 mijlen per dag af. Wat de vluchtelingen het meest deed lydan was het gebrek aan water. Eindelijk, na ontelbare ontberingen be reikten zij de eindstatie van den Transsi- beriaanschen spoorweg, waarmee zij ver der de reis aflegden. Ondanks twee maanden lijden van allen aard verkeerden zy allen in goede gezond heid. Vele dezer missionnarissen waren reeds 10 a 15 jaar in Mongolië zij warea ver spreid in deze grenzelooze landstreek op 100 a 120 kilometers van elkander. Zy hopen, na het herstel der rust, op hunnen gevaarlijken post terug te keeren. Onder hen is een Antwerpenaar, de eerw. h. Florent Lauwers, zoon van wy- len M. Lauwers-Reypens, in leven kerk meester van St-Willibrords. Twee zijner broeders zyn geestelijken een Pator-Jexuiet en een professor in Sint-Joannes Berchmanscollegietwee zijner zusters zijn religieuzen, Zusters van O.-L.-Vrouw een harer was vroeger Moeder-O verste op het Zuid en nu te Brussel. Een der missionnarissen heeft gruwelij ke inlichtingen meegedeeld over den moord op Mgr Hamer. Men had ben allen verwittigd dat eene algemeene slachting der Europeanen be sloten was, waarop Mgr bevel gaf aan de missionnarissen uit zijn distrikt te ver trekken. Hij zelf besloot op zijnen post te blijven, daar hij te oud was om de reis te onderne men en hij verkoos het lot zyner schapen te deelen en desnoods met hen te sterven. Eerst wilden de missionnarissen aan zijne zyde blyven, met hem het gevaar afwachten, doch Mgr gaf uitdrukkelijk be vel te vertrekken, daar zij nog te jong wa ren en nog te veel dienst konden bewijzen. Met den rouw in 't hart, namen zij af scheid van den prelaat en drie dagen later vernamen zij.opwelke afgrijselijke manier Mgr Hamer om het leven kwam. Met zijnen inlandschen diaken werd hij gevat, men stak eene ketting door zijn schouderbeen en bond hem aldus aan zijn diaken, waarna zij naar Touo Tsing wer den gebracht. Men wikkelde hem in wat on stak er het vuur aan. Vóór men hem deze marte ling deed ondergaan, had men hem de vingeren en teecen afgesneden. De bisschop was 60 jaar oud, en had 35 jaar by de chineezen doorgebracht. Ondertusschen werd de residentie door Boksers en soldaten te vuur en te zweerd gezet en al wat christen heette werd ver moord, tot vrouwen en kinderen toe. Een byzonder bevel schreef voor, dat de christene kinders door jonge heidenen van denzelfden ouderdom moesten ter dood gebracht worden. De vrouwen van 17 tot 30 jaar, de zusters bijvoorbeeld, werden aan slaven drijvers verkocht, die er mede naar het weeten reisden. De streek stond reeds in vuur en vlam toen de missionnarissen haar verlieten. Men weet welke ontberingen zy te doorstaan hadden, alsvorens het Baïkal- meer te bereiken. catholieken van Jen Latijosehon Ritus afslaan La Velgique Financière be voortgebracht, terwijl in het uiterste joogJe oulaogs dal, boe grooter het ge- Op de groenselmarkt. De groen- selverkoopers van Brussel, in boud ver- eeningd. nebben in hunne laatste zitting gevraagd dat de stadsoverheid afzonderlij ke plaatsen zou geven aan de groenselboe- ren en de opkoopers. Zij vragen ook andere verbeteringen, als vermindering van staangeld en van oppergeld voor grootere oppervlakte dan 2 t. m. Oosten het getal catholieken van 1 mil lioen tot 6 millioen gestegen is. In Canada steeg iu deze eeuw het getal catholieken van 137,000 tot ruim 2 mil lioen, in de republiek der V. S. van 36,000 tot 10 millioen, in Noord-Afrika van 15,000 tot 500,000. In midden-, oostelijk-, westelyk- en zuidelijk Afrika waren in 1800 geene catholieken, thans telt de Kerk er 2,000,000 leden. Zij zijn verspreid ovor 30 missiën en staan onder leiding van 250 missionnarissen. Voor de werkerspensioenen. Het beschermkomiteit der werkmanswo ningen van Gent en omstreek is maandag namiddag om 4 uren samen geweest in het provinciaal gouvernementsbotel. Do leden waren talryk opgekomen om de toepassing der wet op de werkerspen sioenen te bespreken. Er is besloten eeuen brief naar den minister te zenden om nog vollediger in lichtingen te bekomen. In den schoot van het Comiteit is eene Commissie benoemd, die zal gelast wezen de aanvragen om pensioenen te onderzoeken. Een aanwezige Volksvertegenwoordiger heeft verklaard dat eerstdaags het minis terieel besluit zal verschijnen, door het welk de betaling der pensioenen en ne- vengaande schikkingen zullen geregeld worden. Over eenigen tijd lazen wij het vol gende in een Duitsch blad Aan de geachte burger dezer stad alsmede aan de omliggende heeren land bouwers, beveel ik hierbij zeer fijn been- derenmeel aam Ook ben ik tegen ver goeding, bereid voor landeigenaren, inge val zij dit liever mochten willen hunne eigene beenderen te malen. Een automobiel in de 16" eeuw. In 1589 schreven de Schepenen der keure van Brugge aan hunne ambtgenoo- ten eenen brief van aanbeveling voor den genaamden Gilles Van Bon. Deze Gillis Van Bon, volgens den brief van de Brugsche gemeenteoverheden, was de uitvinder van een mecaniek werk tuig dat zy Doemden een zeer schoon ende constich werchvuoreien van een ghtdu- righe ende oneindelicke vyse. De schepenen van Brugge voegen er bij, in bunnen brief van aanbeveling, dat Van Bou ook de uitvinder is van een vierwielig rijtuig dat hij doet vooruitgaan bij middel van gezegde vijs en zonder zijne toevlucht to nemen tot peerden. Zij verzoeken dus hunne ambtgenooten van Gent hem de maebtiging te verleenen om in die stad proefnemingen met zijn nieuwsoortig rijtuig to doen. De Brugsche magistraten eindigen hun schryven met te zeggen dat de overheden voor plicht hebben dc artist' n en do inge nieurs aan te moedigen, alle constenaers ende ingeniarissen van nieuive toereken, opdat deze zouden volherden in hunne op- j zoekingen zoowol wegens de eer. die op hen zal nederkomen als wegens het voor- Ideel dat zij uit hunne werken en uitvin dingen zullen trekken. Men weet niet of Gillis Van Bon te Gent zooveel bijval behaalde als te Brugge. Wat het nut betreft van deghe- durige en oneyndelicke vyse, bet moet zeer onzeker geweest zijn. Waarschijnlijk verwekte het enkel nieuwsgierigheid on na het ten toon stellen in verschillige steden van Vlaanderen, is het mekaniscbe rijtuig voorlooper van onze moderne automobielen en velos in het vergeet boek geraakt met vele uitvindingen van dien aard. (Gazette vnn Brugge). Verschillende vruchten aan één boom. To Napa in Colifornië is een perzikboom, die vyf verschillende soor ten van vruchten draagt, namelijk aman delen, pruimen en drieërlei perziksoor ten. De eigenaar, de domiuó Richard Wylee, heeft die uitkomst verkregon door in zijnen perzikboom deze verschillende soorten van steenvruchten te enten. Een kerseboom van een pachter te Here fordshire brengt vier verschillende vrucht soorten voort, doordat bij in den kerse boom een peer, een appel en een pruim geënt heeft. Een Napolitaauscbekweeker van Oranje- hoornen heeft in een vau zijne sinaas- boomeu een citroen geënt en nu plukt bij van denzelfden boom sinaasappelen en citroenen. bruik van caoutchouc werd, hoe meer de prijzen zouden dalen, ondaokt de toene mende vraag en wellicht juist om reden daarvan. De uitbreiding der caoutchouc-ny ver heid, door de vereischten voor automo bielen, cyclism en electriciteit, heeft het verbruik van dit produkt ontzaggelijk doen stijgen. Ook zal men spoedig de concurrentie het evenwicht zien her stellen tusschen aanbod en vraag en eene daling der prijzen uitlokken. Het voorbeeld van het aluminium komt deze stelling bevestigen. Toen men dit produel weinig gebruikte, was het heel duur toen het meer en meer verbruikt werd, werd da concurren tie opgewekt en nu overtreft de productie zelfs het verbruik. Ook gingen de prijzen de volgende lad der af de kilo aluminium kostte 2700 fr. in 1854; 1350 fr. ïd 1856; 396 fr. in 1859 90 fr. in 1864 22,50 fr. in 1889; 18 fr. in 1891; 10,90 fr. iu 1892; 4,50 fr. in 1894; 3,60 fr. in 1896; 3,20 fr. in 1899. Klachten der beenhouwers. In het orgaan vau den Belgischen beenhou- wersbond, La Boucher ie Beigeworden de Franscbe en Vlaamsche teksten afge kondigd van eene petitie, welke naar den Senaat en naar de Kamer gezonden werd. Deze petitie vraagt de herziening der wet van 1894, die verlenging van het tijd verloop, toegekend voor de koopvernieti gende maatregelen, enz. De betoogingen Zondag hier en daar door de rooden, blauwen en groenen inge richt zijn overal onder de algemeene onverschilligheid afgeloopen. Nergens hadden wanordelijkheden plaats. Hier te Aalst vertrokken de socia listen om 11 uren te voet naar Ninove met muziek aan 't hoofd en drij roode vaantjes. Ze waren, kinders, vrouwen en kerels die 's maandags mogen stem men b'-grepen, ten getalle ongeveer 260 270. Men bemerkte tal van rooden der omliggende gemeenten. De betooging oflichtstoet der liberalen des avonds was kamank en maljonnig. Nooit heeft men hier in Aalst iets be- spottelyker gezien. Een bende kinders en gedwouge lieden opgeleid door de chefs der firma Anker en Zonne, Leêrken en Topken en C°. Geen 200 volwassene mannen namen aan de betooging deel en liberalen van eenig gezag waren niet te zien of te hooren. Geen do minste geestdrift en men be merkte dat velen betoogers waren tegen hun goesting. Na eenige straten, onder de algemeene onverschilligheid doorkruist te hebben ging men vau schaamte uiteen ter Groote Merkt. Voor 't lokaal der liberale associatie speelde eon barakkenmuziek Waar kan men heter zijn dan bij zijn goede vrien den wellicht uit spot ter oorzake van de lieftalligheden en aardige liefkozingen waarmcè twee groote liberale beeren zich des voormiddags onderling bejegend had den. De oppergeneraal der betoogiug hield van op do trappen van 's Gravensteen eene toespraak in de welke bij onder andere zegde dat zij, liberalen, door in de stad betooging te houden, voor de her bergiers hadden gezorgd, terwyl de socia listen hunne centeu naar Ninove waren gaan verteeren. Niet de liberale herber giers zullen er langen tijd goed weer meè schuifelen maar wel de houders van fruit- kramen en fabrikauten van stampers en suikerbollen die voorzeker de leveranciers zijn geweest van den kioderstoet. Onze Aalstersche liberalen kennen nu de maat vau de verachtiug die 't volk voor alle laffe aanklagers eu verklikkers gevoelt. Wij komen hierop terug. Te Brussel, zeggen de alles in do grootste kalmte afgeloopen. De groepen konden volgens de XX" Siècle 3200 man sterk zijn. De opschriften hadden meestal betrek op het algemeen stemrecht. Anderen zin speelden op la coalition de tous les hon- nétes gens, of de samenspauning van allo deftige lieden. De inrichters hadden vaa den clou der betooging afgezien, namelijk van het rond voeren der vrouw van Moineau en hare kinderen. Want men weet dat niet alleen hot al gemeen stemrecht, maar ook de straf- kwijtschelding der anarchisten het voor werp der betooging was. De petitie, vrasende eene nieuwe her ziening van artikel 47 der grondwet, werd in het stadhuis aan M. De Mot overhan digd door de citoyens Eibers, Lekeu en Serwy. MM. Janson en de andere leden der liberale deputatie van Brussel hadden gevraagd om namens de Association libé rale aan de overhandiging der petitie deel te nemen, doch M. De Mot had dit van de hand gewezen, daar hij niet wilde dat de straathetooging zich tot binnen het stadhuis zou uitstrekken. Daarna in het Maison du Peuple de ge gewene redevoeringen, Marseillaise en gebruikelijke toespijs. Gedurende den optocht, zegt de Réfor- me haddeu een paar incidenten plaats, uitgelokt door de anarchisten. Een 15 tal jonge lieden droegen eone kaart op den hoed, met het enkele woord Amnistie. Op zeker oogenblik begonnen zij te roe' pen Vive VAnarchie! Hierop ontstond een gewoel en de schreeuwers werden de rangen uitgedrongen. Zij begaven zich nu naar de Beurs, waar zij plaats namen op de trappen om, terwijl de stoet voorbij trok, anaicbisti- sche liederen te zingen. Nadat onder een nieuw gedrang, eenige vuistslageu uitgedeeld waren, hebben de anarchisten zich afzonderlijk naar het Maison du Peuple begeven, voegt er het blad bij. Te Luik. De stoet, 5- tot 6000 per sonen sterk, waaronder vele vrouwen en kinderen, telde een honderdtal vlaggen en een tiental muziekkorpsen. Verscheidene socialistische volksverte genwoordigers, provincie- en gemeente raadsleden namen er deel aan. De manifesteerders zongen een gele genheidsrefrein, luidende als volgt C'est Moineau qui nos fat cis semaine, Cest Moineau ou ben V Revolution Ziehier de vertaling van eenige op schriften Kwijtschelding voor eenen vader. Burgermaatschappij geef Moineau aan zijne vrouw en kinderen terug. Indien Jesus Christus nog op aarde was, zou hij geen kiezer zijn. Op zeker oogenblik had er incident plaats doordien de kolonel der burger wacht te peerd door du rangen reed. De socialisten grepen het beest by den teugel maar de kolonel bracht het aan 't steigeren en er ontstond eene kleine pa niek, die met een hevig gewoel en gefluit eindigde, Demblon was het voorwerp van eene nulde, die hij antwoordde met de woor den Deze betooging is slechts eene waar schuwing, maar eene laatste waarschu wing voor de vervolging. Te Gent. Plakkaarten die in den stoet gedragen worden vragen het eenvou dige A. S. en de E. V. Ziehier eenige der opschriften, uit Vooruit geknipt. De Belgische nijverheid bezigt 890 duizend vrouwen en toch hébben zij geen- stemrecht. Zuiver stemrecht voor de vrouwen. Te lang is ons recht verknoeid Na Algemeen Stemrecht en Evenredige Ver tegenwoordiging of ditmaal Soldaten, in de aanstaande beweging voor Zuiver Algemeen Stemrecht zult gij u steeds het vijfde gebod - slaat niemand dood herinneren Betoogiügen haddeu ook plaats in ver scheidene steden, voornamelijk in fabriek- plaatsen, als Ronse, Kortrijk, Ieperen, enz. Te St.-Nicolaas. Zondag namid dag, rond 3 uren, vormde zich een stoet van 700 man in de Statiestraat, om te manifesteeren ten voordeele vau hel algemeen stemrecht met evenredige ver tegenwoordiging. De stoet werd geopend door de hoornblazers der socialisten, ge volgd door de Jonge liberale Wacht met blauwe vlaggen, liberalen en socialisten, schoolkinderen van beide geslachten, lie deren zingende, uit onze stad socialis tische werkers met muziek van Antwer pen liberalen van Lokeren met socia listen en fanfaren christen-democraten of Daensisten van Temscbeen Steendorp, met eene groene leeuwenvlag, en socia listen. De roode vlag der socialisten werd opgerold gedragen, wegens voorschrift des burgemeesters. Iu het lokaal Valentino werd er eene voordracht gehouden over het algemeen stemrecht met ovenredige vertegenwoor diging, door Dr Persoons, van Lokeren, en anderen. De burgemeester had politiemaatre gelen genomen. De gendarmen waren in hunne kazernen geconsigneerd. Te Antwerpen. 'Ne zucht in een flesch. En zonder de afdeeling der dokwerkers en de hulptroepen vau Boom, Hoboken en andere buitenplaatsen, zou het in 't geheel niets geweest zijn. De manifes teerders stapten door de straat met eene haast, alsof zij eene dondervlaag ver wachtten. Vele manifesteerders droegen eenen knop, met het miuiatuurportret van Fabri. Na de vlucht door de stad, meeting in de Victoria, waar de gewone redevoerin gen gehouden werden door de drie socia listische gemeenteraadsleden. God dank, de Aalstersche streek heef thans ook zijnen Kalender of Almanak De Heiligen, en vooral diegenen weikei België geleefd hebben, zijn er op hum» plaats. Al wie gedoopt is vindt cr zijne naam of Beschermheilige. Benevous Zijne Heiligheid, de Paui Leo XIII, en HH. HH. de Bisschoppe: van België begroeten wij er de Benedic tijner-orde aan wie ons Vaderland zijns beschaving, zijnen godsdienst en zijn grootheid te danken heeft. Wy zien orde in zijnen groei en bloei, niet alle-j ouder ons, maar in de uitgestrektheid dt vijf werelddeelen. Voorts eene reeks vau de ko ldigij verhalen, daarneven door looze gezegd en oolykheden, die toch allen hunn zedeles hebben zullen aan de lezers den Benedictus'kalender en Alma nak van O. L. Vrouw van Affligem de gezelligste winteravonden verschaffen, Op zeer schoon papier, onder fraaie omslag met de Abdij van Affligem en m de grootste zorgen gedrukt, bevat hj buiten tal van fijne platen 112 bladzijde druks en kost slecbts 0,30 centiemen franco per post 0,36. Wie zes afdruksels bestelt, krijgt es toe, doch de verzendingskosten, blyta ten laste van den bestellor voor els commande onder de 24 afdruksels. Hij is verkrijgbaar in de Abdij is Affligem, bij den drukker C. Van de PaQ eu bij drukkers en uitgevers der stat Aalst. O— CREEMBOTER. Mart van woensdag 14 Novembn 100 kilogrammen ter mark prijs fr. 2,90 per kil. Kerk op Aalst-Mijlbeek.Greu palingen.Een kouinklijk besluit ia 25 October 1900, afgekondigd in hj Staatsblad van woensdag laatst, luidt volgt Art. 1. Eene hulpkerk onder de m roeping vau O. L. V. van Bijstand, is; Aalst, in 't gehucht Mijlbeek, opgerick Die hulpkerk zal tot gebiedsomschr ving hebben het gedeelte van het groi gebied der stad Aalst, begrensd als Ten noord* middellijn der Hoven» straat, de Botermelkstraat, de Waè straat, dc twee zijden dezer drie strata behoorende tot de nieuwe hulpkerk,! noorderzyde van n° 425, wijk D; Ten ooste de gemeeuten Herder» en Moorsel Ten zuido: do Meldeitschedreef, Driesstraat of Bergstraat, eu de Lanjt straat of Mijl beekstraat (die drie strata behoorende langs beide zijden tot a nieuwe hulpkerk), de middellijn vaak spoorweg Antwerpen-Dowaai Ten weste: de middellijn van de spoï weg Gent-Brussel, de Hoogevesting (beü kanten behoorende tot de nieuwe kerk). Art. 2. Een fabriekraad zal er onmii- dellijk gevestigd worden, overeenkomst; art. 6 van hot decreet van 30 Decemto Gloeilichtkousjes (manchons) ui af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maan gewaarborgd, J. Van dbn Bebgh, Zoo: straat. Koninklijke Harmonie, cialafeest Onze Koninklijke Hr monie zal het Ceciliafeest vieren op Zo» dag 25 November aanst. Gedurende de Mis van 11 uren, ter Martinuskcrk,zullen de volgende stukks uitgevoerd worden Ruy Bias (ouverture) Mendelsohi Czardas (divertissements) Grossmii Prins Albert zal morgen Donderdq te Brussel aankomen, maar toch nog dig genoeg om het Te Deum van 's nings naamfeest te kunuen bijwona Misschien zal de prins tevens ook het g» bruikelijke banket bijwonen, elk jaar dezen dag gehouden door de offiiciert van zijn regiment in de mess der kazen* Op de Groeuselmarkt te Brussé werd dezer dagen een belangryken diefsta gepleegd. De meid, die sinds den dag van diefstal verdween, Werd verdacht, te mee, omdat zij in de woniug, dio zy, buitex haren post, in huur had, ook niet gezien was. Doch de commissaris Yves ontdeb haar in eene herberg, waar zij sedert ds dag van den diefstal, op logist was. Zij was, hoewel reeds sedert lang Brussel, niet iu de registers van den br gerlijken stand ingeschreven, en het® haar dus niet moeilyk hare identittf onder verschillende valscho namen verbergen. Ook loochende zy, dea dief stal gepleegd te hebben. Nu werd eeu juwelier geroepen, wieu zy een deel der j uwielen te koop had gebodeu en die er zelfs te goeder trouw eenigen had gekocht. -Hy herkende haar eu toen deed zy be kentenissen. Zij voegde er bij dat zy bjj een anderen juwelier nog kostbare voor werpen had verkocht. Meu ging er heea en vond er inderdaad juweelen ter weerda van 3000 fr. die zij voor 50 fr. had ver kocht. Die juwelier zal ook vervolgd worden. Do meid heeft nu haren waren naam doen kunuen. Zy is afkomstig van Blanr keuborghe.

De Denderbode | 1900 | | pagina 2