w< EEN EN ANDER. Muziekfeest. Stad Aalst. - Werkbeurs. Benedictus'kalender. Frankijrk. Allerhande Nieuws. AALST. Italië. Rusland. KA Eene brug over den Bosphorus. In verband met den aanleg van den Bagdadspoorweg door eene Duitsche maatschappij, is het plan gevormd, den Bosphorus, waaraan Constantinopel ligt, te overbruggen en aldns eene spoorweg ver bmg te krijgen tusschen Europa en Zuid-Azië. De brug die den naam zal dragen van Sultan-Abdul-Hamid-Brug, zal, naar Amerikaansch voorbeeld, een hangende brug zijn, doch in haar bouw den Ooster- schen stempel dragen. Zal zal worden gebouwd op de plaats, waar de Bosphorus het smalst is, tusschen de Europeesche plaats Rumeli Hissar en de Aziatische Analdoli Hissar, waar de zeeengte slechts 600 meters breed is, ongeveer terzelfder plaatse, waar 513 jaar voor Christus de Perzische koning Darius met een leger van 700,000 man op eene schipbrug den Hellespont overstak. Op die plaats zullen drie menumentale Sarracceensche torens met schitterende kotpels en minaretten uit de zee verrijzen en de rijkolijk vergulde, 's nachts schorp- verlichte brug dragen, die aan stalen kettingen zoo hoog boven den zeespiegel hangt, dat ook de grootste schepen er door kunnen. Zoowel aan de Aziatische als aan de Europeesche zijde zullen leu ning en bruggehoofd omgord worden met een pantser, terwijl de pijlers zullen be wapend worden, met draaibare gepant serde batterijen. Als de brug gereed is, zullen de inter nationale treinen in 12 dagen van Cal cutta naar Hamburg loopen, tusschen Parijs en Tonkin in 15 dagen. In 't beheer van landbouw zijn be langrijke wijzigingen aangebracht. Het beheer der veeartsenijschool wordt gehecht aan de eerste divisie, onder bestuur van M. Vernieuwe. De tweede divisie, onder bestuur van M. De Vuyst, zal voortaan vooral het landbouwonderwijs regelen. De derde divisie, met M. Bolle aan het hoofd, zal zich bezig houden met de land- bouwvereenigingen, statistieken, enz. Men treft in - La Patrie van Brugge, een verslag aan over het Concert, gegeven door het bijzonder Mu ziekkorps des Konings, onder het bestuur van Mr Leo Walpot, (Bestuurder onzer Koninklijke Harmonie), het welk wij hier laten volgen Het werk der kleeding van de zeventig jarige behoeftigen, heeft hier Zondag haar jaarlijksch feest gegeven en na tal van andere feestelijkheden had een con cert plaats, gegeven door het bijzonder Muziekkorps des Konings, onder het be stuur van Mr Leo Walpot. Bij het vallen van den avond, stond eene groote menigte ongeduldig de aan komst af te wachten van den trein die hier dit Muziekkorps moest aanbrengen. Mr de Schepene Fonteyne en Mr Plee- tinck-Van Loo, Consul van Chili, omringd van eenige Leden van het Comiteit, heb ben bij de aankomst de schitterende Mu- ziekschaar en zijn uitmuntenden Bestuur der, verwelkomd. Zonder tamboers, noch trompetten, hebben de Gidsen zich gericht naar den Schouwburg, te dezer gelegenheid wel versierd. De verschillige n™ van het programma zyn in de hoogste volmaaktheid uitgevoerd geworden onder de meesterlijke leiding van hunnen zeer bekwamen Overste e uitstekende Toonzetter, Mr Leo Walpot. Ook is het onder daverende toejuichin gen dat het publiek aan Mr Walpot eene welverdiende hulde bracht. Wanneer na de uitvoering van de Hongaarsche Rbap- sodie, nr 2, van Listz, Mr de Schepene Fonteyne, aan Mr Walpot een palm aan bood, namens het Werk, met de geluk- wenschingen van het Brugsche publiek, waarvan Mr de Schepene de tolk is ge weest. Mr Walpot is ons een oudmede burger en de lieveling van ons muziek minnend publiek, zegde bij, en wij hopen dat wy de gelegenheid zullen hebben Mr Walpot hier met zyno artisten nog te mogen hooren Het tabak verbruik.— Velgens eene statistiek over het tabakverbruik, zou België op den derden rang komen, na Holland en de Vereenisde Staten, eu nog voor Duitscbland. De Hollander verbruikt gemiddeld 3,400 grammen 'sjaars; de Belg 1,552 de Franschman slechts 933 en de Zwitser 610. Men moet wel opmer ken dat dit gerekend is op gansch de be volking van elk land, vrouwen en kinde ren meêbegrepen, zoodat die cijfers geen juist gedacht kunnen geven van de rook- lust onzer tydgenooten. Tegen den alcool. De genees- heereu van Finisterre hebben eene ver klaring afgekondigd, waarin zij verklaren dat de alcooi de levenskrachten van Frankryk vernietigt en zijn gevaarlijkste vijand is. Zij logenstraffen al de hoedanigheden welke gewoonlijk aan dien drank worden toegeschreven en wijzen op de verwoes tingen die bij de dronkaards niet al leen, maar ook bij hun nageslacht aan richt. Aet gebruik van alcool maakt den mensch meer geschikt voor bet opdoen van ziekten. Meestal de persoonlijke on gelukken bij de werklieden en in de vi«- scherij, zijn het gevolg van alcoolgebruik. Deze verklaring is geteekend door 69 dokters. Brood uit zeewier. Aan de West kust van Engeland wordt een zeewier, Porphyra laciniata, in groote hoeveelheid tot het maken van een op brood gelijkend voedsel gebruikt. Dit zeegewas wordt meestal door vrouwen verzameld, afge- wasschen, van andere zeeplanten, enz., gezuiverd, en ten slotte twee uren ge kookt. Hierop worden de grootste deelen fijn gesneden, tot klompen gekneed en met havermeel bestrooid, opdat ze beter samenhangen en een beter uitzicht beko men, eindelyk gebakken, in welken toe stand deze broodsoort in deu zomer 4 dagen, 's winters echter tweemaal zoo lang goed eetbaar blijft. Vele vrouwen aan de kusten van Devonshire en elders verdienen met dit werk haar levenson derhoud het eigenaardige voedsel gaat het meest naar SwanseD, waar het door de arme bevolking zeer gezocht is. Sempervirens Socialism en jenever. Volgens het zeggen der socialisten zijn zy de ware bestrijders van het alcoolism. Welnu, te Roubaix is de gemeenteraad socialist. Wilt gy nu weten hoeveel leden van den raad herbergiers zijn 22, waarlus- schen de maire en drie zijner adjuncten. 't Is in alle geval te Roubaix niet dat het socialism het alcoolism zal dooden Dit is overigens in al de Belgische ge meenten, waar de socialisten in den raad zetelen, ook het geval. Te Londen is dezer dagen op eene publieke verkooping een prinses onder den hamer gekomen, wel is waar eene die men tevergeefs in den Almanach de Gotha zou zoeken, maar toch een wezenlijke prinses van hoogst aanzienlijke afkomst, nl. een der 59 dochters van Ram8<;s II, koning van Egypte. Diens mummie is in 1886 iu het museum to Kaïro geplaatst, maar die van de dochter is in het bezit van particulieren gekomen en aan het zwerven geraakt. De arme prinses bleek maar ongeveer 126 fr. waard te wezen. Winterrust. In 't wit gewaad is zij gehuld de stijve en koude wereld daar ligt ze en wacht met sterk geduld, tot 't droeve lijden is vervuld en 't ys tot druppelen perelt. Daar ligt ze en wacht den ganschen nacht en vele. lange dagen tot weêr de zon op berg en dal haar streelen en haar kussen zal en vruchtbaarheid haar vragen. I OVERLIJDENS. De Vlaamsche letterkunde en de wetenschap hebben een gevoelig verlies ondergaan, door het afsterven van den zeer eerw. heer Joan nes Basilius Martens, geboren te Zulte, den 16 Mei 1828, professor van natuur- en wiskunde iu 't klein seminarie te Si Ni- colaas, eere-kanunnik van St Baafs en rid der der Leopoldsorde, dezen zondag, ten 5 ureD, na e^ne langdurige ziekte, voorzien ▼an de HH. Sacramenten, overleden. Worden gevraagd 1 smid 2 reizigers; 1 goede beenhouwersgast; 1 goede dienst meid voor catb. huis, goed loon, klein huishouden een werkman voor de steen drukkerij. Vraagt plaats als bureelbediende jonge van 16 tot 17 jaar, met zeer goed gedrag, kunnende de Vlaamsche en Fransche De socialistische betooging. De leiders der socialisten bekennen zelf dat hunne betooging van verleden zondag ten voordeele van het algemeen stemrecht een volledig fiasco is geweest. Te Brussel, waar de leiders zich zeer veel moeite hadden gegeven om al hunne mannen op te trommelen, waren nog geen vierde van de stemmen opgekomen, die de socialisten van het arrondissement vereenigen bij eene algemeene kiezing. Zelfde waarneming is gedaan in de pro vinciesteden, waar bet deficiet nog groo- ter was. Men heeft berekend dat voor het heele land er nauwelijks één socialist op de tien heeft gemanifesteerd. Zij hebben dus geen vertrouwen in de parlementaire werkzaamheid van huune afgeveerdigden Als 't waar is!... Eene vrouw uit den omtrek van Neufcliateau, die 103 jaar oud is, heeft den wensch uitgedrukt, voor haren dood, Parijs te zien. Maar daar zij nog, even als altyd, een heiligen schrik heeft voor den spoortrein, zal zij de reis te voet doen. Wij hadden dit nieuwske ook wel tot den 1 April van 'tjaar 1 kunnen laten liggen, maar dan zouden het toch anderen verteld hebben. God dank, de Aalstersche streek heeft thans ook zijnen Kalender of Almanak. De Heüigen, en vooral diegenen welke in België geleefd hebben, zijn er op hunne plaats. Al wie gedoopt is vindt er zijnen naam of Beschermheilige. t Bprveu8 ZiJno Heiligheid, de Paus Leo XIII, en HH. HH. de Bisschoppen van België begroeten wij er de Benedic tijner-orde aan wie ons Vaderland zyne beschaving, zijnen godsdienst en zijne grootheid te danken heeft. Wij zien die orde in zijnen groei en bloei, niet alleen onder ons, maar in de uitgestrektheid der vijf werelddeelen. Voorts eene reeks van de koddigste verhalen, daarneven door looze gezegsels en oolijkheden, die toch allen hunne zedeles hebben zullen aan de lezers van den Benedictus'kalender en Alma nak van O. L. Vrouw van Affligem, de gezelligste winteravonden verschaffen.' Op zeer schoou papier, onder fraaien omslag met de Abdij van Affligem en met de grootste zorgen gedrukt, bevat hij buiten tal van fijne platen 112 bladzijden druks en kost slechts 0,30 centiemen franco per post 0,36. Wie zes afdruksels bestelt, krijgt een toe, doch de verzendingskosten, blijven ten laste van den besteller voor elke commande onder de 24 afdruksels. Hij is verkrijgbaar in de Abdij van Affligem, bij den drukker C. Van de Putte en by drukkers en uitgevers der stad Aalst. Klacht werd neergelegd bij 't gerecht en J... werd vervolgd voor aftruggelarij. De rechtbank van Antwerpen heeft den betichte verwezen tot eene maand gevan genis en 25 fr. boete. Wildstroopersdrama te Halle [Turn- hortt.) Een tcilJstrooper gedood. Vrijdag nacht heeft er te Halle een ver schrikkelijk drama plaats gehad. Een wildstrooper is door een jachtwachter ge dood Het drama gebeurde niet verre van do tramstatie te Ploeg-Halle, onder Santho ven. Naar het schynt vertoonden zich daar in den omtrek dikwijls wildstroopers. Drie jachtwachters deden er verleden nacht de ronde. Zy bemerkten weldra drie wildstroopers op de heide. Een dezer droeg eenen lichtbak, de andere een ge weer. De wachters gingen er naar toe. Wat er toen gebeurd is weten wy niet denkelijk zyn er langs weerskanten scho ten gelost. Althans is het zeker dat een der wildstroopers, zekere Van de Velde, langs den linkerkant van het hoofd getrof fen werd door het schot van eenen der jachtwachters. De andere wildstroopers namen de vlucht en zijn onbekend geble ven. Het slachtoffer heeft nog slechts eenige oogenblikken geleefd. De jachtwachters brachten het lijk naar het gemeentehuis van Halle en gaven kennis van het voorval aan de overheid Toen bij te midden der straat was zag hij ook zijnen neef met eenen wagen met twee peerden aankomen. Deze, ofschoon wel ziende dat de wisseling zeer moeilijk zou zyn, draaide toch de straat in en toen de twee voortuigen elkaar ontmoet ten werd de oom tusschen de twee wielen doodgepletterd. Een rechterlijk onderzoek is geopend. De slachtoffers der ramp van Dax de Belgen Blanchart en Kumps, werden Zondag in de zittiog van de Maatschappij der Belgische Ingenieurs herdacht. M. de Somzé had uit Parijs eenen brief van rouwbeklag gezonden. De lijkdienst van M. Kumps werd door veel volk biiee- woond. De dieven op de wereldtentoonstelling. Vrijdag hebben de tentoonstellingg. dieven weêr hunnen slag geslagen dit maal in het paleis der land- en marine- '"ters. 's Middags hield voor een der deuren een handwagen stil en drie werklieden begonnen verschillende voorwerpen uit het gebouw op te laden, als reddingsgor dels, boeien, ambulaccemateriaal, enz. Zoo werd de iuhoud van twee uitstalkas ten weggedragen. De hoofdopzichter teekende zonder eenig wantrouwen het laissez-passer en vernam eerst 's avonds, toen de be- w.ciuciu. eu veruam eersc s avonds, toen de be- Het parket van Antwerpen werd door ambten van het ministerie van oorlog de ïn veldwachter van Halle verwitticrd bedoelde vnnrwpman L-<romon afk.i.. Een pereltje. De Etoih deelde donderdag bet bericht meê, van den maire van Fourmies, die da gemeenteambte naars heeft bevolen hunne kinderen naar de wereldlijke scholen te zenden, en het blad noemt ditIntolérance socialiste. Maar de liberalen stadsbesturen in ons land hebben tijdens heel buo bestaan nooit iets anders gedaaD. En toch heeft l'Etoile ze altijd als de verdraagzaamste meDschen van de wereld afgeschilderd. Nu, te verwonderen is dat niet, want liberalizm en logiek liggen altyd over hoop. Muil plaag. Het Weekblad van Zeeuwsch Vlaanderens Westelijk Deel meldt het volgende Er openbaren zich ie ous canton, in verscheidene stallen, gevallen van mond en klauwzeer, en men heeft vastgesteld dat die zich juist openbaren in die stallen, waar men kalveren heeft ingevoerd uit Holland en bij runderen, die het pad be wandelen, dat door die kalveren betre den is. 't Zou, dunkt ons, niet kwaad zijn, als 't vroeger provinciaal toezicht op don invoer van vee uit andere deelen des ryks, in Zeeland weêr in voege werd gesteld. - O CREEMBOTEB. Markt van Woensdag 21 November o 100 kilogrammen ter markt; prys fr. 2,70 i 0,00 per kil. Gloeilichtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. Maandag nacht ten half 12 ontstond iu een groot achtergebouw te St-Gilles een hevige brand. Dit gebouw, vroeger eene kostschool, is nu in gebruik als werkplaatsen voor verschillige kleine nijverheidsbazen of voor magazynen van koopwaren. Het vuur was begonnen in een meubel makersatelier, dat ten 7 uren door de gasten verlaten was. Groote vlammen sloegen weldra op en in korten tijd waren het meubelmakerswerkhuis, een ander van een zinkbewerker en een groot ge deelte van het dak vernield. De pompiers hebben toen den voort gang van den brand kunnen beletten. De Koning in aijn teuf teuf. Als alles waar is wat men van den Koning als automobielrijder vertelt, moet het al een vroolijke gast zijn, maar moet hij ook al niet meer met de reglementen inzitten als de meesten zijner sportgenooten. Ziehier wat de Oaaette verhaalt Zondag reed hij door de Tervurendreef toen een wielrijder hem vooruitschoot, roepende Polle, die het laatst aan de Qualre- Bras komt, betaalt een rondeke I Daarmeê begon de cyclist te trappen, te trappen, zoodat hij in een oogeublik den Koning een heel eind voor was. Maar de Kouiug glimlachte in zijnen baard en gaf den stoker een teeken, die nu het machien op vierde snelheid bracht. Weldra was de Koning nu den wielrij der weer vooruit, en deze poogde vruch teloos den teuf-teuf in te halen. Au de Quatre-Bras gekomen bleef de Koning eenige minuten wachten, doch de uitdager daagde niet op, om zijn rondeke te betalen. Gelukkig voor beiden was er geen champetter te zien om tegen de twee rij ders proces-verbaal op te maken. De toestand van vader Sipido is in zoo verre verbeterd, dat hij maandag voor het eerst heeft kunnen uitgaan. Op de Waterloolaan te Brussel, hebben dieven de woniug van M: Rou- pinsky bezocht en er behalve eene belang rijke som geld, eene menigte juweelen en zilver, eene kleine brandkast van 50 kilos zwaar, bevattende papieren weerden mee genomen. Eone vrouw, die te Brussel onder het ryden van den tram wilde afspringen, bleef met hare kleeren aan de trede han gen. Zy viel en de wielen reden haar lin kerbeen in stukken. Denkelijk zal de on voorzichtige hare wonden niet overleden. Zijn portret laten trekken en daarna niet bftalen, schynt maar een kleintje te zijn en nochtans kan het den pleger in sommige gevallen duur te staan komen. Zoo was zekere J... bij den fotograaf V. geweest en had zich twee portretten doen maken, ter waarde van 5 fr. Toen hei er echter op aan kwam te betalen, speelde J... den doovcman. den veldwachter van Halle verwittigd. Om 3 uren des namiddags is bet parket met den wetsdokter te Ploeg-Halle aan gekomen. Zij hebben ter plaatse een lang durig onderzoek gedaan. De wetsdokter deed de lijkschouwing. Dit verschrikke lijk voorval heeft te Halle, St Antooius, Santhoven en omtrek veel opschudding veroorzaakt. Het slachtoffer is ongehuwd. Hij werk te te Antwerpen en keerde dagelijks mot den tram huiswaarts. De twee slachtoffers van den aan slag ten huize van den policiecommissa- ris te Ronse, maken het veel beter. Mad. Verbaet kan zelfs als genezen beschouwd worden. Wat de plichtigen betreft, deze worden nog opgezocht. Nog geene enkel aanhouding werd tot nu gedaan. Moord te Petegem-Deint e. Aan houdingen. Zek- re Cauwe, zegt de Gazette van Gentdie nog by de echtge- - nooten De Smet heeft ingewoond, was se dert 2 dagen verdwenen, ook een andere persoon, Martens, die met hem zeer wei bevriend was. Zij hebben zich naar Gent begeven en van daar naar Brussel, waar zij reeds op gezocht werden, toen zy donderdag avond naar Deinze terugkeerden, waar zij on middellijk werden aangehouden. Vele feiten hadden al dadelijk vermoe- i deus tegen Cauwe doen opvatten. Iu een koffer in zijn huis heeft men eene som van fr. 64.50 gevouden. Cauwe won 9 fr. per week en moest er 8 van betalen voor kost en inwoon. Hij woont niet bij zijne ouders. Cauwe heeft de lijkplecbtigbeid van het slachtoffer bijgewoond hij ook heeft aan De Smet aangeboden by het lijk der ver moorde te waken en zegde Had ik hier nog nog gewoond, dat zou niet gebeurd zijn. Zoohaast men van hem begon te spre ken, is hij verdwenen. Hy verteerde veel meer dan zijne middelen toelieten. Cauwe werkte in het hofbouwgesticht la Lys. te Deinze. Den dag der misdaad had hij op zijn logement gevraagd om hem vroeg te roepen, daar hij vroeg op zijn werk moest zijn en hij is daar integendeel een kwartier te laat gekomen. Men heeft gezien dat hy zijnen voor schoot waschte en dat zijn zakdoek langs den eenen kant met zavel besmeurd was. In den morgend heeft bij eenen jongen om eene halve pint genever gezonden en hem doen hooren of er niets over den moord gezegd werd. De man van 't slachtoffer schynt van 't begin af ook reeds vermoedens op Cauwe gehad te hebben, want aan bet graf riep hij tot de lijkkistBerthaBerthadat gij kondet spreken Ik ben zeker dat uw moordenaar hier tusschen het volk staat. Wij zegden booger dat Cauwe de be graving bijwoonde. Hij is een oud soldaat vrijwilliger, die by het leger zeer slechten dienst gedaan heefthij is nu ongeveer 24 jaar en zoon van deftige lieden. Wij weten niet dat er iets anders ten laste van Martens zou zijn dan dat hij na de moord in gezelschap vau Cauwe ge weest is. Een razende hond heeft te Tbielt een kind, de moeder die het wilde verde digen en eenen gebuur, alsook een dozijn andere honden gebeten. De drie menschen zijn naar Sint Hubert gezonden. De hon den werden oomiddelijk afgemaakt. Uit Doornik wordt gemeld dat op de kleine lijn van Poot-A-Marcq, niet verre van de belgisch-fransche grens door het breken van eene ketting een trein in twee werd gesneden. Op een gegeven oogenblik bemerkte de machinist, die met het voorgedeelte van den trein doorreed, wat er gebeurd was en reed terug. Aau de scherpe kromming ontmoette hij het afgebroken gedeelte en de schok was zoo hevig dat de fourgon, waarin de treinleider zat verbrijzeld werd. De bediende alsook de treinoverste en machinist werden gekwetst. Dn stoffelijke schaê is zeer groot. Te Montigny had een brutaal feit plaats. Een pachter, die sedert lang in twist leefde met zynen neef, kwam met zijne kar door eene smalle straat gereden. vuuug Ut bedoelde voorwerpen kwamen afhalen dat men opgelicht was. De voorschriften zyn andermaal ver. seherpt. Eene bom in een gasthuis. Zekere Care, verpleegde van het gasthuis du Perron te Lyon, bestemd voor gebrek kige grijsaards, heeft vrijdag eene bom in de kelders van het gesticht neêrgelegd, Eene zuster slaagde erin de lont van hel gevaarlijke werktuig, dat een groote hoe- veelheid kruid bevatte, nog tijdig te dooveu. Aaugehouuen, heeft Care verklaard, dat het in zijn voornemen had gelegen een der gebouwen te doen springen, en eene zuster te dooden. De oogelukkije schijnt in zij'o geestvermogens gestoord, maar een bijzonder gewicht krijgt het feit, als men bedenkt, dat Care meêplich- tigen zou hebben gehad voor het gereed maken van de bom. Aanval op een elektrieken tram. Evenals men in den ouden tyd, en ook nog op onze dagen, de voorvaderlijke dili- gentie aaurandde, worden tegenwoordig fe Parys de elektrieke trams aangevallen. Zondag nacht, rond twaalf ure, werd de elektrieke tram van St-Denis-Made- leine, op de place delaMairie.te St-Ouen, door acht bandieten overweldigd, die den conducteur trachtten te vermoorden en hem het zakje poogden af te nemen, 't welk de ontvangt van den dag bevatte. De brave man greep eene ijzeren staaf, welke voor de wisselverauderingen dient, en gelukte er iü ernstig en verschillende aanvallers te kletsen. De tram ontsnapte ten slotte door sneller te rydea. Daarop poogden de bandieten den hoofdcontroleur te vermoorden, die zich in het omnibusbureel bevond. Zij gingen hem den genadeslag toebrengen, toen policieagenten van den naburigen post kwamen toegeloopeu. Zij konden drie der aanvallers aanhouden. De andere zijn ontsnapt. Bandietenaanval. Uit FlorenciS wordt geseiod, dat maandag nacht de postwagen tusschen Greve en Panzano door vijf tot aan de tanden gewapende bandieten is aangevallen. Zij hebben al de postpaketten gestolen en drie reizigers, die in den postwagen zaten, van 1770 lire beroofd. Van de misdadigers is er geen spoor. De toestand van den tsaar. Het schijnt dat de toestand van den Russi- schen tsaar ernstiger is, dan uit de bulle* tijns wel blykt- De grootvorsten Wladi* mir, Alexis en Cyrill, die te Parijs ver* toefden, zijn plotseliug naar S' Petersburg ontboden. De XIX" Siècle brengt dit vertrek in verband met de geruchten over de instelling van een regentschap, waar voor naar het blad verneemt, grootvorst Wladimir zou zyn aangewezen. Grootvorst Wladimir is des keizers oud ste oom, de broeder van tsaar Alexander III. Hij werd 10/22 April 1847 geboren en is getrouwd met Maria Paulowna (Maria Alexaodrina Elisabeth Elonore} hertogin van Mecklenburg, do halve zuster van hertog Heinrich. Naar het Russisch telegraafagentschap maandag morgend om elf uren seinde, heeft de keizer zondag eeu goedeu dag ge had. De temperatuur was 38,7 do poli 72. Maandag nacht heeft de keizer heel goed geslapen, 's Morgends voelde hij zich voortreffelijk,zijn toestand en zijne krach ten waren volkomen bevredigend. Dyns- dag om 9 uren, was de lichaamswarmte 38,4 de pols 68, 490 personen vergiftigd. In Sint Petersburg zijn alle leerlingen van het Smolna iustitut, 400 in 't geheel, ziek geworden tengevolge van eene arsenicum vergiftiging. De ziekte begon met hevige brakingen, krampen en verlamming van de ademhalingsorganen en tastte in 't bij zonder een tiental meisjes aan. Uit het onderzoek bleek, dat een ge bak, hetwelk de leerlingen als dessert genuttigd hadden, met arsenicum ver mengd was door een juist ontslagen bak kersknecht van het gesticht, die ver klaarde uil wraakzucht gehandeld te heb ben. hoj Tn TV Ta] He Ka Toi Gro Grif Roj Kr Holl Niet Soh Oost Zeeli 1' k tej i* k tej He penei van e dag gen i van S buree de &s tot hf sioen, Def aanbi huwe restu vraag de rtf inlich Het herim i*c den oi hebbe laatsti 58 jaa ten. gen t sioen k zich j in een Ae)( De, Osaai PR( openbar- Buurtwe uit te vo De aai Ujkvorm Boeten Sen Heei dubbele! Ikir det Zaterdag

De Denderbode | 1900 | | pagina 2