HERFST. EEN EN ANDER. Stad Aalst. - Werkbeurs. Luisterrijk Avondfeest AALST. Allerhande Nieuws. Frankrijk. Duitschland. De herfstwind waait I De herfstwind fluit tusschen de hooge toppen der half naakte boomen en zingt het treurlied der bladoren die vallen. De herfstwind waait 1 De sombere regenlucht, do hemel die voor altijd schijnt gesloten, de droefheid der gaosche natuur, zijn over ons gansche wezen neergedaald... Natuur, wees raee- doogend, schenk ons soms nog eens luttel uwen zonnestralen. Wij hebben deu drempel van het najaar overschreden, de bladeren zijn geel ge worden, de vruchten rijp. Do droge bla deren kraken onder de voeteu eu de wind, de herfstwind, jaagt ze dwarrelend met stof eu zand in de hoogte. De heifitwind waait 1 De Herfst is het tijdstip der herinnerin gen. Mei mcoliacb droomt de menscb aan de vervlogene Lento, aan de warme zo merzon. Met vreugde, met voldoeniug hcrblikt hy in't verloden. En valt het loof rond bem, ook in zijn binnenste vallen de bla deren.... Die bladeren, in de Lente zoo groen, als 't kleurig zinnebeeld der hoop zyo nu geel geworden zij ver beelden het verledeu, de herinnering. Zachtjes smaakt de mensch nu de rijkge- worden vruchten der boomen, die bij in vroegere jaren geplant beeft. Eenzaam en stil is het buiten, de herfst wind waait en de bladereu vallen. Eu bij ieder blad dat teneerkomt, valt ook een blad van ontgoocheling in des meuschen hart, neder, en ontroerd herdenkelijk bij de woorden van den Kerkvader. IJdelheid der ijdelheden en alles is tjdelheid. Jongelingen, 't is aan u bijzonder dat deze regelen gericht zijn, aan u die vol levenszucht en vreugde zyt, terwijl de natuur begint te kwijnen aan u, wier bladeren uug groen zyD, aan u, jonge boomen, jeudige loten, aan u. Gebruikt goed de Lente uw leveDS, schiet bladeren die groen zijn gelijk de hoop; wordt boomon die geuren gelijk de deugd Maakt u den fiisschen dauw en de weldoende Zomerstraleu ten nutte zorgt dat ge in den Heifst uws leven schoone en overvloedige vruchten moogt dragen. En wanneer de heifstwind voor u zal waaieo, dan zult ge iu deu vooravond van uw loven op eene blyde lentemorgen en op aangenamen zomerdag kunnen terug blikken. Dan zal de boom belaan zijn met schoone vruchten, terwijl rond u alom de bladeren zullen neervallen. O Lente.... O Herfst Arbeiderspensioenen. Vrijdag zijn twee voorstellen betreffende da arbei derspensioenen op bet bureel der Kamer neergelegd a) Door M. Warocqué om aan de oude en tot werken onbekwame arbeiders een pensioen van 360 fr. te bezorgen. Voorsteller zoekt de middelen door eene belasting van 1 percent op de obligaties van maatschappijen, provincies, gemeen ten openbare instellingen en op de koc- poDS der Belgi8sche Rent, en 1/2 peicenl op alle Beursoperaties. b) Door MM. A. Defuisseaux eu cos- soorten vragende een pensioen van 600 fr. voor de mynwerkers (op 50 jaar voor ben die onder eu op 55 jaar voor hen die bo ven den grond werken. Nu 1b 't niet meer genoeg dat de politieke mannen geïnterviewd worden nu zijn huune vrouwen ook al aan die marteling onderworpen. Een Brusselsche journalist heeft name- lyk mevrouw Woeste geïatorviewd, om te weten wat zy denkt van het vrouwen stem recht. Deze dame vindt dat de vrouw iu hare keuken thuis boort. JaarlljkBche goudopbrengst op de wereld. De laatste statistiek voor de jaarlijksche goudopbrengst voor de gebeele wereld, wyst de volgende cijfers aan Kilos Waarde fiju goud. in franks. Zuid-Afiika, 87,728,1 302,028,200 Vereen.-StateD, 86.3U8.4 207.140.300 Australië, 83.782.4 288.444 1U0 Rusland, 24.975.5 120 412.700 Mexico, 14.197.8 48.880 000 Engelsch-Iudië, 10.004.6 37.542.000 Canada, 9.068.4 31.220.400 Colombië, 4.513.8 15.540.000 Eugelscb-Gtiinea, 3.452.4 11.886,000 Hongaiië, 3 363.7 11.580.400 China 3.323.8 11.343.100 Frauscb-Guinea, 2 313.3 7.964 200 Duilscbland, 2.666.0 7.112.600 Brazilië, 1.811.8 6.238.000 Venezuela, 1.424.1 4.902.900 Chili. 1.397.2 4.810.100 Bolivië, 1.128.4 3.885 000 Korea, 1.103.0 3.797,400 Japan, 1.079.2 3.715.600 Peru, 944 9 3.253.000 N< dir. Guinea, 740.6 2.549.600 Midden-Ainerika, 707.9 2,437.200 Italië, 292.5 1.007.000 Argentiju8ckc rep., 207.0 712.800 Equator, 200.0 688.400 Zweden, 127.0 427.200 Borneo, 69.1 238.000 Uruguay. 55.0 189.000 Engeland. 52.8 181 800 Turkye, 11.0 37.800 Totaal 357.349.71.230.274.400 Als mon iu de statistiek breDgst van do Engelsche van de landen die onder hun staat opneemt, krijgt men uitslagen Kilos fijn goud. 87.728 7 83 782.4 10.904 6 9-068 4 3.452.4 52.8 Zuid-Afrika, Australië, Engelsch-Iudië, Canada Engelsch-Guinea, Engeland, de goudop- koloniën en protectoraat de volgende Waarde in franks. 302.028.200 288.444 100 37.542.000 31.220 400 11.880.000 181800 Totaal 193.988.7 671.202.500 Dus, op neue jaar lijksclie goudopbt engst gelijk van 1.230.274.8C0 fr., vau allo sta ten van de wereld vereenigd, heeft het machtige Engeland, voor "zich alleeu, voor meer dan do helft vau de totaio som verkregen, wat gelijk is aan 671,302,500 fr. En Transvaal stond er bij voor de ver bazende opbrengst van 302,028,200 fr. Men moet zich verwachten de opbrengst het volgende jaar tot op de helft vermin derd te zien, door den rampzaligen toe stand, waarin de mynen in Transvaal zich bevinden door de ongebonden han delingen der Engelsche policie. Congres der progressisten. De progressisten hebben bet noodig geoor deeld, een congres te houden over de evenredige vertegenwoordiging eu het al gemeen stemrecht. Zij waron op die twee punten al zoo min tot akkoord als de socialisten over cenige dagen, want de dagorde, door het comi- tcit voorgesteld werd duchtig bestreden Toch stemde men in de morgendzitting die dagorde, luidende Het vooruitstrevend congres zal ieve- b reu vcor de inschrijving van het A. S. en de E. V. in de grondwet De twee dagorden, die daar tegenover gesteld waren, werden verworpen. In de namiddagzitting werd eene motie vau hulde aau de Boeren eu aan president Kruger gestemd, op voorstel van M. Prayon Van Zuylen. Eene motie van protestatie werd ge stemd tegen de partijdige inrichting der commissie voor nationale verdediging. De woorden van M. Janssens, die uitriep, dat men meer dan ooit de gewapende na tie moet vragen, werd langdurig toege juicht. Ten slotte werd de weDSch uitgedrukt dat een referendum do kwestie van A. S. zou oplossen. De onfeilbare bureelen. Reeds meer dan eens nog onlangs ter gele genheid van de kwestie onzer Zuidstatie hadden wij gelegenheid de onfeilbaar heid der bureelerij to bespreken. De Patriote haalt daar weer een schoon staaltje van aan - Er wordt sinds twee maanden in do statie van Charleroi eene rij reizigerswa gons vermist, die don dienst deed tusschen Charleroi en Gent. Men heeft vruchteloos in alle depots van het land inlichtingen gevraagd over die veertien wagous. Waar mogen die wel zijn Er ontbreken thans in de groep Charleroi 46 rijtuigen voor reizigers en 11 foergons. Deze toestand is in hoogere kringen gesignaleerd,en men heeft nog niet geant woord. Terwijl er gebrek is aan materieel, verplicht men de staties, speciale treinen in te richten men neemt uit elke rij eenige wagons, die voor het vormen vau den treiu noodig zyo, en in de groote haast haakt men zoo somwijlen eenen gazfoergon aan eenen trein die met olie lampen verlicht is, of een gewonen four- gon aan eenen trein, die gaz noodig heeft. Ja, ja,die bureelerij is een schoon ding. Notaris Vekemans zegde het wel, in de Meeting op het Zuid Wanneer een minister hen niet aau- staat doen zij eeoige treinen te laat aau- komen, en het publiek roeptWat slechte minister Rooden en groenen. Verleden Zondag gaf pastoor Daeus te Hooi eene voordracht onder voorzitterschap van citoyen Thonar, een razenden socialist die de specialiteit heeft van anti-gods- dienstige conferenties te geven, waarin bij de geestelijkheid en de kloosterlingen op de onweeniigste wyze aanvalt. Raadgevingen. M. do minister van landbouw heeft wijzigingen gebracht in de voorschriften aan de staatsland- bouwkundigen voor wat bet bezoeken der hoeven, bouwlanden of weilanden betreft. Do pachters of landbouwers, die do raadgevingen der laudbouwkundigen ver laDgen, zullen die voortaan per geschrift moeten aanvragen. Kweegelei. As sa, moeder, maakt 'nen keer gelei van kweeperen. Neemt er die niet al te rijp zijn, schelt ze en snijdt ze in dunne schellen zonder de kernsteen tjes eruit te halen, legt ze in den ketel en overdekt ze met water. Zij moeten stille- kers stoven tot dat ge de schellen gemak kelijk met eenen lepelsteert kunt snijden. Giet dan alles in een stramiju en duwt er op om het sap te doen uitloopen zonder de peeren te smeieren. Weegt dan het sap, doet er een gelyk gewicht suiker bij eu laat bet 15 minuten koken. Het sap moet zorgvuldig geschuimd worden en wordt daarna in potten gegoten. Gij zult eer een karro met vlooien laden als een vrouwmensch het trouwen ontra den. I Pïlf» j ^arlijkscho luisterrijke Vertooningeo door de leden vau het Catholiek Muziekkorps zullen plaats grijpen op Zaterdag 8 en Zondag 9 December aanstaande, in de ruime loka len der Gemeenteschool. Hot programma beloofd een overprachtigen avondstond. O. a. zal worden opgevoerd het moeilijk drama Titus en het puik nieuw blyspel Eene Jas op Reis, van Petrus Van Nuf fel, waarvan het zangkundig gedeelte, door M. J. Cammaert verzorgd, oprecht overheerlijk mag heeten. Geen twijfel of talryke Aalstcuaars zullen met deze dagen onze Catholieke Vrienden van Lede een bezoek willen brengen zij zullen er op recht vermakelijke avondstonden door brengen. Men begint om 5 uren. Do Ver- tooniogen zullen eindigen vóór het ver trek der laatste treinen. Tusschen broeders n. De socia listische gekozene van Montiguy-le-Tiileul het voorbeeld volgende van hunne kolle- gas van deu gemeenteraad van Quaregnon, doen zich ook keumerken door bunnen broederlijken omgang. In de laatste gemeenteraadzitting zijn twee gekozenen des volks, de vroegere schepen van finauciën en zijn opvolger, aan 't schelden en vervolgens aan 't vech ten geraakt. De zitting moest geheven worden en de veldwachter bad de grootste moeite om do vechters te scheiden. Een Pasteur gesticht in Indiê. Sedert de opening van het Pasteur-ge sticht te Kassaali, heeft men daar 75 zie ken aangenomen, waarvan 62 nog in be handeling waren den 6 dezer. Alle gevallen zijn tot hiertoe goed afge- loopeD, hoewel sommige personen in het gelaat gebeten waren door honden of jak halzen. Zeven Engelsche officieren, 25 soldaten eu 12 Europeesche burgers zijn behandeld. De overige waren inboorlingen. Eene stichting van 40 millioen. Ia zijne laatste zitting heeft de klas der wetenschappen van de akademie van België medodeeling ontvangen dat M. No bel, uitvinder van de dynamiet, een kapitaal van 40 millioen fr. gelaten heeft tot het stichten van vijf prijzen van 200.000 frank ieder, jaarlijks toe te ken nen zonder onderscheid van nationaliteit: een voor de natuurkunde, een voor de scheikunde, een voor de letterkunde, een voor den vrede. De Zwcedsche regeering is met de inrichting gelast. De peerden. Bij ministerieel be sluit zullen voortaan de paarden aau snot ziekte lijdend, en op hooger bevel afge maakt, gelijk gesteld worden met de die ren afgemaakt uil hoofde vau longkuob- belziekte, voor wat betreft de schadeloos stelling, toe te kennen aan den eigenaar. Tot heden kon de eigenaar van dieren, door het snot aaugetast, geene aanspraak op schadeloosstelling maken. Geen scheuring. De socialisten uit den Boiiuage zullen, ondanks de be slissing van hei congres van Brussel, be treffende de E. V. geene scheuring bewer ken. Hun bond, Zondag te Paturages verga derd, heeft heslist deu strijd tegen de E. V. voort te zetten, maar geen propaganda bij middel der pers te maken. Kermisartisten. Men heeft bere kend dat er in heel Europa ongeveer 1 millioen kunstenmakers, clowns, muzie kanten, danseressen enz. ziju, die in cir- keu en tenten hun brood verdienen zij schrijven veel brieven voor hunne verbin tenissen en betalen aan de post 550,000 fr. per dag zij reizen ook veel eü ver teeren uit dien hoofde 5 tot 6 millioen fr. per dag hunne kleederen of werk- kustumen 800 millioen fr. per jaar. Zij ziju iu zeer verschillende standen ver deeld en weigeren volstrekt tusschen elk ander kennis te maken. Dood van drie paters van Scheut. Eene depeche uit Port-Arthur van Mgr Abels meldt het ovei lijden aan eene longontsteking van den eerw. pater Van Acht, overleden op 15 October. Pater Van Acht is geboren te Acht,, iu Noord-Brabant, on was in 1893 naar de missiën gezonden. Den 21 Juli van dit jaar voerde hij eene troep christenen aan in den strijd tegen de Boksers, die op 2 uren afstand van zijne resicwncio Ma-kiazet gekampeerd lagen eu deed hen eene gevoelige neêr- laag ondergaan. Eene tweede dcpeche, uit ShaDgbaï, meldt de dood van pater Gysbrecbt Jas pers, van Geldrop, in Noord-Brabant, in September 1898 naar de missie van Z. W. Mongolië gezondeD. Hij was cco dei 15 missionarissen, welke door de Boksers te Tiaco-Kiao-Pou belegerd werden. Volgens eenen brief van Mgr. Paniucci, apostolisch vicaris van Chen-Si, werd pater Jaspers gedood door eenen kogel, die door eene spleet vloog, terwijl hij achter den verdodigingsmuur deu vijand bewaakte. Eindolyk meldt een derde telegram uit Cougo de dood vau pater G. Jehoel, een Limburger vau Exel, hij Peer, dio eerst sedert Augusti te Leopoldville verbleef. Hij stierf aau de pokken. Worden gevraagd 1 smid 1 goedo beenbouwersgast 1 goede dienstmeid voor cath. huis, goed loon, klein huis houden een werkman voor de steendruk kerij Vraagt plaats als bureelbediende jongo van 16 tot 17 jaar, met zeer goed gedrag, kunnende de Vlaamsche en Fransche talen 2 jongelingen ook de bei Ie talen kunnende, als bureelbedienden of maga zijniers. Patronagie der Jongelingen, Aalst. in bet Lokaal der Patronagie, St Jorisstr., op Zondag 2 December 1900. Deuren open om 5 u. Gordijn om 5 w. Voorbehoudeno plaats 2,00 fr.; eerste plaats 1,00 fr.; tweede plaats: 0,50 fr. CREEMBOTER. Markt vanWoensdag 28 November. o 100 kilogrammen ter markt; prysfr. 2,70 per kil. Gloeilichtkousjes (manchons) van af fr. 0,50, 0,65. aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. St0-Lievens-Hautem. Een ou derling eu zijn zoon keerden dezer dagen met eene kar loof van 't veld terug en ble ven langs den weg wat rusten. Op een honderdtal meters van ben bevonden zich twee wildstroopers, de eene met een twoe- loopgoweer gewapend, de andore met een kluppel. De wildstroopers deden een tee- keu dat ze hunnen weg moesten voortzet ten, maar de menschen bleven lusten. De wildstroopers lostte dan tweo schoten naar beu, doch zonder iemand te treffen. Naar 't schijnt was de eene loop geladen met schroot en de andere met een kogel. De laffe moordenaar is tot hiertoe onbe kend gebleven. Aau het Journal de Bruxelles wordt gemeld da* de burgemeester van Schelle- belle aan den procureur des Kouiugs eene doos met zes dynamietkardoezen heeft overhandigd, gevonden tusschen het plant soen op den eigendom van M. Leysen, wijnkoopman te Wetteren. Schip getonken te Wetteren. Vrijdag morgcud, rond 5 ureD, kwam een stoomsleper met schepen door de Schcl- debrug Door de duisternis misleid, botste het eerste schip, de Vier Gebroeders, geladen met bloem,in volle vaart met een verschrikkelijk gedruisch op eenen ijsbre- ker. Het schip had een groot* lek beko men, docb bleef gelukkig vlot. Een tweede scbip, beeten inhoudende, werd tegen den grooten ijsbreker geslin gerd en zonk eenige oogenblikken nadien in de openiug der brug, die hierdoor ver sperd werd. Het derde schip kon als bij mirakel het anker laten vallen en werd er door gered. Middelerwijl werd het noodsein gebla zen, waardoor voorzeker verdere onge lukken zijn vermeden. De inhoud van bet met bloem geladen schip is in een ander overgeladen en het is door de brandspuit leeggepompt. Het gezonken schip was niet verzekerd. Het is de Virginie, schipper Lenssens. Moedige daad. Maandag voor middag loste de landbouwer Allaert, van Calloo, eene kar garst bij M. Vau de Velde, koopman in granen te St-Nicolaas, wiens achtermagazijnen uitkomen in do Kasteelstraat. Nauwelijks waren de laatste zakken gelost, of het peerd werd woedend het stormde met de kar de kasteelstraat uit, schoot de Daalstraat iu tot op de Plaizant- straat. Daar werd het in volle galop by den toom gegrepen door Aug. Iluybrecht, paardenkuecht van M. Colen, die het tot staan bracht en eene moedige daad ver richtte, die van het volk, dat vreesde voor ongelukken en hem aan het werk zag, den dank en algemeenen lof inoogste. Er loopt tegenwoordig te Brussel j| ceu cbikke menheer rond, die zich M. de tj baron X.. of W., of B., of C. doet noe- i men, eu nu eens een fijn toilet dan een t automobielecostuum draagt en zoo op t slimme wijze de meuscheu in de doeken l legt. f Hij bezoekt do winkets van kostbare 3 voorwerpen en weet zoo Koorwerken, ju- I weelon, horlogies, enz., af te truggelen, g Vau Brussel naar Antwerpen is de af stand niet groot en daarom waarschuwen wij onze lezers. Misschien zullen zij eerst daags met zijn bezoek vereerd worden. De voornaamste plichtige in de moordpoging op deu policiecommisaris te Ronse, is nu wel degelyk aangehouden. Hy is getrouwd en vader van twee kinde ren. Na de'misdaad was hij, volgens bij verklaart, naar Brussel gevlucht, waai bij kenuis aaukuoopte met eene vrouw, met welke bij eenige dagen ronddoolde. Te Brussel had hij eenen der leiders van de socialisten te "Ronse ontmoet, die hem geld leende om naar zijne stad terug te keereu. Maar in plaats van dit te doeu, dwaalde hij door de steden en dorpen, waarvan hij niet eens de namen kent. Wreede moord. Te Weert-bij- Puers heeft een man, die aan den drank verslaafd is, in den nacht van donderdag op vrijdag zijne vrouw op haar bed eeist op barbaarsche wijze met vuisten gesla gen hij heeft baar toen met. de haren uit het bed getrokken, over den grond gesleept en over de trapleuning naar be neden geworpen. Het hulpgeroep der vrouw en der vier kleine kinderen, wekten de aandacht der medebewoners van het huis. Deze snelden toe en, terwijl de eenen de vrouw hiel pen, maakten de andereu zich meester van den beul. Het slachtoffer werd met gekloven sche del opgenomen, maar stierf oüder de behandeling. De gendarmerie van Dour heeft eenen man aangehouden, dien hier alge meen gekend was onder den naam van de Boschmensch. Het is een smokkelaar, Tordoir genaamd, wiens verblijf men ein delijk ontdekt heeft. De man woonde in eene rotstholte, ter plaatse genaamd Caïl- lou de Bique. Men vond er niets dan eenig kookgerief eu een strooien leger. Hij was sedert lang de schrik van den omtrek. Twee beulen. Een zekere D., die met eene vrouw woont, werd, te zamea met deze laatste voor de rechtbank van Hoei gedaagd voor mishandeling van hun kind. Beide werden tot 2 jaar gevangenis ver oordeeld. D. is daarenboven tot 5 jaar derzelfde straf veroordeeld voor slagen op zijne wet tige vrouw, welke den dood voor gevolg hadden. Acetyleen-onlploffing. Zondag avond ten 6 ure, is een ac etyleentoestel, waar mee het Hotel du Commerce to Aix en Otlie, Aube, verlicht werd, ontploft. Het gebouw werd gedeeltelijk vernietigd. Vier lijken, waarvan dat der bazin van bot huis, zijn uit de puinen gehaald. Twintig personen zijn gekwetst in het koffiehuis en in de eetzaal, waar een ban ket moest plaats hebben. Eene zeldzaamheid. Een rozen struik in de kerk is even zeldzaam als eigenaardig. De bewoners van het dorpje Finkenthal in Mecklenburg kunnen zich die weelde veroorloven. In hun kerkje groeit een krachtig ontwikkelde roos, die zooals licht te begrijpen is, de opmerk zaamheid van tal van vreemdelingen trekt. Zij is oorspronkelijk een uitlooper van een langs het kerkgebouw groeiende klim roos, die zich door de grondvesten heen heeft weten te werken. Nu heeft ze eenen grooten omvang be reikt en bedekt met hare takken een groot gedeelte van den kansel. Ze zon dezen geheel omgroeid hebben, indien zorgzame kerkvoogden dit niet ter rechter tijd hadden belet. Ze is nu een sieraad van het gebouw, vooral 's zomers wanneer ze met vele schoone heerlijIc riekende bloemen prijkt gedurende uien tijd is ze de trots van alle bewoners van Finkenthal, en het eenvoudige bedehuis wordt gedu rende dien tijd druk bezocht, zoowel door lieden uit den omtrek, als door tal van rei zigers dio deze merkwaardigheid wen- schon te zien. Een veelbelovende kleine. Een driejarig knaapje, zoontje van een echt paar uit de Fischerstrasse te Berlijn, neefc zijn 1 1/2 jarig zusterke in woede doodgeslagen. De kleine Arthur is een zeer prikkel baar kind, dat voor eene kleinigheid in woede ontstak. Deze week had eon meu belmaker in buis gewerkt eu in een hoek eene lat laten staan, waar een groote na gel doorstak. Eene kleermaakster bracht den volgen den dag een kleedingstuk uaar huis voor de moeder van den kleine. Daar de vrouw afwezig was overhandigde zij het aan de meid en reikte deze de hand alsvorens heen te gaan. Tot de kinderen zegde zij echter niets. Hierover ontstak de knaap in woede, Die oude tante, schreeuwde hij, zegt nog niet eens adieu 1 Daarop greep hij de lat en sloeg naar de meid, maar hij trof zjjn zusterke zoo ongelukkig op het hoofd dat de uagel die in de lat stak door deu sche del iu de hersenen drong. Het kind is drie dagen later gestorven. Er is een onderzoek geopend. Mom's. Volgens het Duitsche Autiquiteiteubladkan dit jaar het 4C eeuw feest der menus worden gevierd. Toen na melijk in 1500 te Regensburg de Duitsche Rijksdag werd gehouden en het gebruike lijke gastmaal plaats had, bemerkte graaf Hugo vau Moutfort dat ziju overbuur de hertog vau Brunswijk telkeos naar een strookje perkament zag dat naast zyne telloor lag. Op de vraag wat dat beteekende, gaf de hei tog ten antwoord dat hy door deu kok de voor te dienen gerechten iu volgorde had laten opschrijven om voor die welke hij het liefst at zijue krachten te bewaren. Men vond dit middel zoo vernuftig dat het voortaan bij groote gastmalen, alge meen gebruik werd spijslijsten gereed te leggen. Een godloochenaar. Iu eene Duitsche dm psschool werd sedert eenige dagen de schoolopzichter verwacht. De meester deed ziju uiterste best opdat zijne leerliogeu een goed figuur zouden maken, en vooral richtte bij de drie beste af om bij de ondervraging over den catechismui goed te kunnen antwoorden, ondervraging die zou loopen over de drio eerste hoofd stukken ik geloof iu God. Ik geloof in Jesus-Chiistus. Ik geloof in den H. Geest. Eiudelijk was bet oogenblik daar. De strenge heer opziener stond voor de klas, waar het doodstil was. Hy lichtte zicb tot een der drio uitverkorenen eu vroeg Nu, manneke, gelooft gy aan God

De Denderbode | 1900 | | pagina 2