VLAS. EEN EN ANDER. Rechterlijk kronijk. Stad Aalst. - Werkbeurs. St.Benedictus Kalander AALST. Allerhande Nieuws. Italië. Engeland. bewerkingen moet ze nog ondergaan. Zoo b. v. wordt ze van uit de boelkelders naar draaiënde tafels gebracht en door «iraaiëode rollen geplet ten einde dcu laatsten druppel water er uit te persen. Verder wordt op lange tafels deze botermassa met houten gereedschappen gesnedeD, gewogen, gevormd, verpakt in perkamentpapier en verder in zeer lieve doosjes, mandjes of korfjes. Honderd vijftig werklieden en bedien den werken in deze fabriek. De grootste reinheid heerscht in alle gebouwen geen arbeider mag met bloote banden de boter aanraken daarom hebben allen het noo- dige gerief bij zich, dat glanst van zuiver heid. Wij zelf hebben het vet, de olie, de melkriom en do margarine uit deze fa briek gesmaakt, en stonden verbaasd over de zuiverheid er van. Het bureel der accijnsbedienden is ge legen midden in het gebouw, derwijze dat men alle gemak heeft om de bewer kingen na te gaan. Elk uur van den dag nemen deze bedieuden monsters (stalen) van de te verwerken stoffen tot de mar garine noodig en onderzoeken deze. Eens de bedienden der accijnzen vertrokken, mag men niet meer werken en men kan niet herbeginnen voor ze dAAr zijn. De fabriek brengt 15,000 kilo marga rine per dag voort, in de doozen, kuipen, enz., die alle het door de wet vereisebte woord margarine moeten dragen be waart deze kunstboter zich drie A vier weken. Deze voor den Congo en ander warme streken bestemd, wordt verzoudeu in lucht dichte blikken doozen, waarin ze maanden lang goed blijft. Wanneer men nagaat, dat de prys van kunstboter veel lager is dan deze van natuurboter en wanneer men overtuigd is dat de eerste zoo krachtig aan voe dende stoffen is als de laatste, dan twij felt men niet meer of het verbruik van margarine moet nog immer toenemen. Beweegredenen om lijnzaad Witte- bloem te zaaien in plaats van lijn zaad Blauwebloem. Het lynzaad dat vlas geeft met blauwe bloemen en dat tot heden toe algemeen gezaaid wordt, heeft eertijds voorzeker goede uitslagen gegeven dit vlas immers groeit het langste en het fijnste zooals men vroeger betrachtte. Maar hedendaags zyn het juist deze twee hoedanigheden van voortijds die het inlandsch vlas doen versteken. Want sedert eenigo jaren en vragen noch en willen de spinnerijen geen zoogezeid lang vlas meer. Allen eischen een middelmatig vlas, zuiver, geblokt en sterk, eerder kort dan lang. Het inlandsch vlas vindt dus goene koopers meer tenzij aan lage spot prijzen, om reden dat het te Machtte zwak en te onzuiver is zijne kwaliteit zelve baat hem weinig of niets het is te lang 1 Het vlas met witte bloemen integen deel heeft voor eigenaardigheden 1° Van kloek te zijn bijgevolg van beter to kunnen wederstaan aan het slecht weder 2° Van 8 ten honderd meer bast of spinstof te geven 3* Van meer zaad op te leveren 4° Van zelden of byna nooit uit te branden. Deze voordeelen zijn voorzeker groot genoeg om alle landbouwers aau te zetten om ten minste eene proef te doen, want inderdaad 1° Jaar voor jaar, wat en lijdt het inlandsch vlas niet door 't ongunstig weder, van in den bloei- tot in den sliit- tyd 2° Men betaalt van langs om min de hoedanigheid of kwaliteit van het ge zwingelde vlas, bijgevolg de hoeveelheid opbrengst stygt in weerde 3' Het lynzaad geldt tegenwoordig by na het dubbel van vroeger 4° Hoeveel partyen land en zyn niet onderhevig aan brand In een naaste artikel zal ik het gedacht en de ondervinding van bevoegde per sonen mededeelen nopens dit zaailyn- iaad. Salv. Ga$van Kortrijk.) Voor onze lezeressen. Witte kousen. Lezeressen, weet gij wel dat do witte kousen, die zoo lang geminacht en verafschuwd werden, op het punt zijn weer in mode te komen Niets is meer waar. De eerherstelling van de witte kaus is reeds in den afgeloo- pen zomer te Parys begonnen. Gekleurde, gestreepte, of écossais kousen waren al in zwang gekomen, by gele schoenen en toen de witte schoeisels opgeld begon nen te doen, wilden de Paryzenaars er gelykkleurige konsen by. Ontstaan der zwarte kousen. 't Is nu meer dan tien jaren geleden dat de zwarte kous haar mededingster, de witte, in oen ommezien verjoeg en weldra in alle stan den drong, 't Was de tooneelspeelster Jeanne Granier, die sedert een ster van grooto bekendheid is geworden, die de oorzaak van deze nieuwigheid was. Bij een eerste opvoeriog in het Théa- tre de Variétés B verscheen zy van hel hoofd tot de voeten in het zwart. Een beer uit de stalles had bemerkt dat ze ook zwarte kousen aan bad, iets wat in dien tyd iets buitengewoons was. Spoedig wisten al da toeschouwers, dat Grauier zwarte kousen droeg en des ande rendaags was heel Parijs ervan op de hoogte. Nog vóór het seizoen tin einde liop, was de zwarte kous in de mode ge- komeu. Zelfs is sedert dien het dragon van de witte kous iets onhebbelijks, onfatsoen lijks geworden. Misschien werd ze nog wel in de diepsto diepten van 't binnen land gedragen. In de stad echter werd ze veracht, zelfs door de koffieboonraap9ters! En nu komt ze ons in al haar leelijkheid terug omdat... de mode het zoo wil. Vrijheid zooals in Frankrijk.—Te Melun wordt een kapitein benoemd die met eene gescheidene vrouw... getrouwd is. Madame doet hare bezoeken by de overige officieren, en treft er verschei dene wier dame niet to huis is. Te dien gevolge worden deze damen verplicht de andere dame te ontvangen, ofwel zullen hunne mans verplaatst worden, en de colonel, die generaal passeeren moet, zal niet worden benoemd. De officieren blijven bij hun woord, en reeds zijn er vijf naar andere verblijf plaatsen gezonden. De colonel zal als colouel gepensioneerd worden. Zoo ver is men gekomen in het klas sieke land der vryheid, door de vrijmet- selary beheerd I Vrijdenkerij en onzijdig onder wijs. Voor het assisenhof van het Fransche departement der Mayenne ver scheen dezer dagen eeu veertienjarige knaap, Camiel Bauiriller, wiens vader onderwijzer is en voorzitter der Libre pensée mayennaise. De jonge Btudriller had, bij middel van eene sikkel, de vrouw van eenen landbouwer gedood. Deze had, vooraleer te sterven, haren moordenaar kuuneu aanwijzen. De beschuldigde had zijne misdaad bekend. Zijn advocaat, zegde in zijne pleidooi Wat mij betreft, als er aan die jeugdige gedachten geeue palen gesteld worden, acht ik het moeilijk dat zij stilstaan op den slechten weg. Men heeft te vroeg de godsdienstige denkbeelden in het hart van dat kind uitgewischt men heeft te vroeg het geloof ontrukt aan dat jeugdige hart, dat geene vrees meer had, noch voor de goddelijke noch voor de mensche- lijke gerechtigheid. Plichtig verklaard door de jury, werd dojonge misdadiger veroordeeld om tot aau zijne meerderjarigheid opgesloten te worden in een verbeteriogsgesticht. De gezondheidstoestand in Belgiè is volgens de laatste iuliohtiugen der Société de Médecine niet goed. Besmettelijke ziekten heerschen over 'tgeheele land, doch verwekken nog niet veel sterfgevallen. De provincie Antwerpen staat aange- teekeud voor veel gevalleu van roode koorts, typhus, diphteritis, kiukhoest. De pokken dedeu terug hunne verschij ning te Antwerpeu en te Borgerhout. Let wel op Nog nooit, zegt eeu liberaal dagblad van Fraukrijk, La Libertê, heeft men zoo vele zelfmoor den geteld onder de kinders.... Aan vijftieu, dertien en twaalf jaar zijn vele kinders opgeleerd en het leveu valt hun lastig.... Zij maken er kort spel mede; en geven zich do dood. Ieder jaar in Frankrijk worden meer dan 80,000 kinders en minderjarige jonghedeu voor het correctionneel ge bracht. Raken dan nog die duizende jon gelingen van 20 jaar die voor de Assisen verschijnen I De garde-champetters en de gendarmen zijn ze niet meester I Dat zijn de vruchten der goddelooze liberale scholen De samenzweering van BouiUon. Hoe verder het onderzoek in zake de samenzweering van Bouillon wordt voort gezet, hoe meer gelijkenis men er in vindt met de misdadige kwajongens streek van Sipido. Te Bouillon is het zoo ver niet geko men, maar de medeplichtigen van twee den raDg zijn ook jongelingen, wier hoof den op hol zijn gebracht en wier geesten bedorven zijn door de revelutionnaire ge schriften en redevoeringen der socialis ten. Daar krijgt men oen levendig beeld van den uoodlottigen invloed, welko de zen delingen van het socialism in het leger uitoefenen. Het verzedelyken der kazerne en der regimentscholen, er het apostolaat van den priester Steunen, het bijwonen dor militaire patronagies begunstigeu, ziedaar ongetwijfeld de beste diensten, die men tegenwoordig aan het leger kan bowyzen. Dat had M. Vandenpeereboom begre pen en 't is te hopen dat zijne opvolgers zyn werk zullen voortzotten. De vrouwen regeeren de wereld, moet een duitsch diplomaat gezegd heb ben, niet als staats....lieden, maar door haren invloed. En 't schijnt dat zij niet voornemens zijn die schoone rol af te staan voor do leelijke politiek, want een referendum door een gentsch blad onder zyne lezeres sen gehouden, heeft voor uitslag gehad dat 436 neen en slecht 44 ja antwoord den. Waar zijn nu de groote verstanden, die de vrouwen stemrecht willen geven Ons Heere en slaat nooit met twee roeden te gelijk. Middelen van verkeer. In de jaailijksche vergadering van het - Instu- tut de France heeft de heer Levasseur een overzicht gegeven vao den vooruit- gaag der verkeersmiddelen in de 19* eeuw. De eerste lokomotief, vau Stephenson, werd in 1829 gebouwd. De stoomboot was reeds vroeger verschenen en heeft allengs het zeilschip vervangen, zoodat in de laatste eeuw het vorvoervermogen op zee verzevenvoudigd is. Nog sterker is hot verkeer to land door den stoom toegeno men Iu 1850 was de lengte der spoorwe gen slechts 40,000 kilometers, du is zij tot 780,000 gestegen. De lenyte der tele graafdraden is meer dan dubbel zoo groot. De telefoon, waarmee 25 jaren geleden de eerste proeven te Philadelphia werden genomen, behoort eerst tot het eind van deze eeuw. Een onbegraven koning. Velen zal het misschien verwonderen, te verne men, dat de reeds vele jaren geleden gestorven koniDg Alfonso XII van Spanje nog niet begravou is, maar alleen gebal semd, en zóó, slechts met een doek be dekt, in eeu der gewelven van het Escu- rial, dat geheel vau de lucht is afgesloten op een marmeren tafel is neêrgelegd. Dit is in navolging vau een sedert 1870 inge voerd gebruik. Het lijk blijft daar zoo lang liggeu, tot de opvolger, hier de nog niet meerderjarige Alfonso XIII, eenmaal komt te overlijden, die dan de plaats van zijn vader inneemt, terwijl het lyk van dezen laatste dan met grooto praal naast de overblijfselen zijner voorgangers in de kapel van het Escui ial wordt bygezet. Een nieuwe soort papier. Naar het schijnt heeft men in Amerika eene nieuwe methode ontdekt voor het maken van papier, welke eenegcheele omwente ling zou brengen in de papiernijverheid. Er is eene National Paper Making C°gesticht, tcu kapitale vau 20 mil- lioen, die uit do huizen vau het katoen- zaad welko de afval uitmaken bij de fabricatie van katoenolie, en dio in groote massa te verkrijgen ziju, een papier zal fabrikeere», dat volkomen wit is en nooit, gelijk het papier uit katoen vezels, geel kan worden. De kosten van fabrikeeren zouden slechts een derde bedragen van de tegen woordige kosten, en de maatschappij hoopt oenen strijd op leven en dood te kunnen voeren tegen de papiertrust. Men moet de note eerst kraken wilt men de kerne smaken. Een wonderdokter. Aan den Maaskant grenzende aan 't Noordbra- bantsch Peelgebied troont eeu eenvoudig boertje, dat de gave bezit uit eon bosje koehaar te bestatigen, aan welke ziekte het betrokken ruml lijdende is, wat natuurlijk van ovorgroot belang is voor onze veehouders. Een landbouwer op dit pnnt tamelijk ongeloovig wenschte zich omtrent 's mans bekwaamheid zekerheid te verschaffen on zoud zijueu knecht te dien einde met een Jiakje hondenhaar derwaarts. Nadat dit aatste aan een lang en nauwkeurig onderzoek was onderworpen bestatigde de ziener, dat de koe aau hevige maag krampen lijdende was. Onnoodig te zeg- gen, dat onze landbouwer na dit proefje nog ongelooviger is dan vroeger. Fruitwagons. Het spoorwegbo- stuur neemt proeven met wagons van een nieuw stelsel voor het vervoer van fruit, zooals in Zwitserland gebezigd worden, v De spaarzaamheid in Belgiè. De operation van de spaar- en lijfrentbas leveren voor het jaar 1899 de volgende uitslagen op. De vermeerdering der afleveringen op boekjes iu 1899, beliep tot 44,000,000 fr. Zij wordt als volgt verdeeld 17,000,000 fr. op de inbrengingen van 1000 fr. en minder 25 millioeu fr. op de inbrengiu- gen van 1000 fr. tot 8000 fr. en 2,000,000 fr. op de inbrengingen boven 3000 fr. De groottte vermeerdering wordt dus voor de inbrengingen van 3000 fr. en minder bestatigd, het bedrag der inbren- giugen boven de 3000 fr. is ongeveer het zelfde gebleven de inbrengingeu dezer j laatste categorie bereiken te samen sedert 1894 ougevecr 75000000 fr. Het is als een droom, wanneer men denkt aan die overgroote kapitalen die daar renteloos liggen, dit mag gezegd worden voor de inbrengingen, die de 3000 fr. overtreften en waarvan de intrest sedert 1894 is vermiuderd tot 2 t h., ter- wyl deze kapitalen met beleid in goede industrieele waardeu gestoken een jaar- lijkschen interest vau minstens 4 a 5 t. h. zouden opbrengen. En vergeet niet wan neer men fondsen noodig zou mogen heb ben, er niets gemakkelijker zou zijn zo zich in den tijd van 24 ure te bezorgen, zonder veertien dagen te moeten wachten op de machtiging, om liet te mogen ont vangen. 't Geld brengt er vele naar de helle en blijft er zelve niet. Belangrijke diefstal te Wetter en. Gedurende twee jaar lang had Lisa Ver- nimmen bij de echtgenooten Delvaux, te Wetteren, voor ongeveer 15000 fraok koopwaren getolen zij werd daarin ge holpen door een löjarige meid, Maria Boert, die aan bare familie vele geschen ken deed. De Rechtbank van Dendermonde ver oordeelde Lisa Vernimmcn tot zesmaal 14 dagen gevangenis, Diet voorwaardelijk; Maria Boert, tot 15 dagen, voorwaarde lijk. K"stelieren zijne vrouw als verbee- lers, elk tot oene maand, niet voorwaar delijk. Worden gevraagd 1 smid l goede beenhouwersgast 1 goede dienstmeid voor cath. huis, goed loon, klein huis houden een werkman voor de steendruk- kerij Vraagt plaats als hureelbediende jonge van 16 tot 17 jaar, met zeer goed gedrag, kunnende de Vlaamsche en Fransche talen 2 jongelingen ook de beide talen kunnende, als bureelbedienden of maga zijniers. OF AI AI W VI4 bevat de aangenaamste verhalen Eeuwig of de monnik die drij honderd jaar in verrukking blijft op het gezang van ecu vogeltje. Mijne Pijp of een vroolijk verhaal uit het minneleven, en Peper in een trom pet doen bersten van lachen. Dus koop I koop I koop 1 koop dezon Aalmanak, hij kost slechts 30 centie men. Te verkrijgen ten bureele dozer, ter Abdij van Affligom en and'oie boekhan delaars. OREEMBOTEB. Markt van woensdag 5 December. 100 kilogrammen ter markt; prys fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Ministerieële crisis. Er hangt eene miuisterieële crisis in de lucht. Op de banken der Rechterzijde heerscht groo te ootevredenbeid ten opzichte van gene raal Cousebant d'Alkenmade, minister van oorlog. Die minister is een verstokte bureau craat, en do bureaucratie is de pest van alle besturen. De ondervraging naar aanleiding van het onrechtveerdig afstellen van luitenant generaal de Tilly, eenen der bekwaamste en braafste opperofficieren van 't Belgisch leger, zal wellicht de lont aan 't kruid steken. Die afstelling wordt gehekeld zoowel in als buiten het leger, omdat hier geen kwestie van dienst of tucht in 't spel is, maar een kleingeestige wraakneming van wege den minister van oorlog. Ook draagt het leger generaal Couse bant geen goed hart toe het betreurt nog altijd het aftreden van minister Vanden peereboom, die verscheidene jareD het imterim uitoefende. Ee-eteeken. Do beer Gustaaf Teirlinck, Oudstadsbediende, Oudofficier van het vrywillig Pompierskorps onzer Stad komt bij Koniüklijk Besluit van 21 November vereerd te worden met de burgerlijke medalje van eerste klas Proficiat kozijn 1 Gloeilichtkousj es (manchons) van af fr. 0,50, 0,65, aan 0,75 een maand gewaarborgd, J. Van den Bebgh, Zout- straat. Wijlen M. G. Verhaoghe, Geeraards- bergenaar, vermaakte bij testament de helft zijner fortuin aan zijae geboortestad en de andere helft aan het Weldadigheids bureel. Hy verklaarde alle vroegere lesta- meuten ongeldig. De nalatenschap be draagt 3,350,000 fr., zijnde 2,800,000 fr., na aftrok der successierechten, enz. Bloedverwanten van den overledene trach ten thans van den minister vanjusticie te bekomen dat de laatste wil vau den overledene niet worde geëerbiedigd, De armen van Geeraardsbergen en de wer kende bevolking volgen doze gewichtige zaak met de meeste belangstelling. Misdaad tc Wetteren. Wy lozen in het Fondsenblad Zekere Cyriel Impens, 22 jaar oud, heeft Zondagavond omtrent 9 ure een revolverschot gelost op L-onie Scheire, 17 jaar oud, herhergiersdochter, wonende Molenstraat. Het meisje werd erg go- kwetst boven het hart. Geneesheer Verstraete, geholpen door den geneesheer Van de Sande, is er niet in geslaagd, den kogel uit de wonde te halen. Het parket van Dendermonde is Maan dag morgeud ter plaatse heweost. Cyriel Impens, was Zaterdag van Char leroi gekomen, waar bij werkzaam was geweest in de koolmijnen. De kerel of schoon nog zoo joDg, hoeft reeds ver- scbillige vefbordoelingen ondergaaü. Hij is geboortig van Oordegem en woont te Wetteren op den Dries. Nadere bijzonderheden. Na zijne misdaad gepleegd te hebben is Impens weggevlucht en heeft zynen revolver, welke met drie kogels geladen was, in eene haag weggestoken.Nevens den revol ver lagen nog 4 kardoezen. Een kwaart uur later kwam hy terug om zijn wapen te halen doch werd door twee personen aangehouden. Het volk was verontwaardigd en heeft dea kerel eene rammeling toegediend, zoodat hij naar het politiebureel moest gedragen worden. De politiecommissaris E. Cruyns, hoeft hem moeten beschermen. Impens kreeg zelfs nog een pintglas op het hoofd,terwyl de politieman hem verloste. Men zegt dat zyn toestand bedenkelyk is. Een blad van Brussel waarschuwt zijne lezers, en vooral de wildhandelaars tegen het koopen van Patryzen die docr •troopers bij middel van vergiftigd graan werden bemachtigd. Reeds vele personen die van dat wild hadden geëten, zijn er ziek van geworden. In de Konirklybe straat, te Brussel in een particulier huis, wilde de knecht, die alleen was, de ruiten van het vallicht boven den trap kuischen. Om dit te kun nen doen, hing hij zich, met eene koord onder den arm, hoven de bewuste ruiten. Maar de koord brak en de knecht viel door het glaswerk, twee verdiepingen naar beneden. Door den val had hij zich den pols en oen been gebroken. Hij verloor het bewustzijn, dat hij eerst terugkreeg een eind in den nacht. Nog steeds alleen zijnde, kroop hij, eene bloedstreep ach terlatende, naar de straatdeur en riep om hulp. Zoo werd hij door voorbijgan gers gehoord en door de politie geholpen. Hoe gevaarlijk het is met vuurwa pens om te gaau, is weer te Havelange gebleken. Een jonge man, Delüarier ge- heeten, wachter van den graaf van Liede- kerke, was bezig ziju geweer schoon te l maken, dat hij meeudo ongeladen te zijn. J Dit was ongelukkig niet het geval j toen hij den haan overhaalde, ging het schot af en werd hij in de lenden getrof- I fen. Niettegenstaande onmiddellijke ge- ueeskundige hulp, overleed hij weldra. Twee veulens, te Mignault in de ij weide loopend, volgden gedurende den ij nacht vau 29 op 30 November eenen koopwareutrein, die naar Haine-Saint- Paul leed. 5 Toen oe-'.st vierdeu zij opgemerkt door ij den machinist, die niet meer bij tijds kon ij stoppan. De dieren werden door den trein gedood. Zij hadden eene weerde van 1500 frs. Gelukkig is het hierbij gebleven, 't Had erger kunnen zijn. Do drie soldaten, die als meóplich- tigen in het complot van Bouillon, te Luik aangeboudea werden, zijn jonge sergeanten. De Patriote verneemt dat te Verviers zes kaporaals van het 12* linie aangehouden zijn, allen oudleerlingen van de regimentschool te Bouillon. De officieren en onderofficieren, die iets over cle zaak weten, zegt het blad, weigeren de minste inlichting te geveo, alsof zij aan eene consigne gehoorzaamden. Ande re bladen beweeren dat de zaak door dun Patriote werkelijk overdreven is. OverstroomingDe hevige regens, die sedert eeüige dagen iu geheel opper en midden-Italië heerschen, hebben over al grooto scbaê aangericht. Uit Ravenna, Florencië, Bologne en Venetië worden overstroomingen gemeld. Te Genua is een gebouw van vier ver diepingen, dat door den regen ondermyod was, ingestort. De wcrkliê konden zich nog redden. Uit Rome wordt gemeld De Tiber heeft zaterdag het peil over schreden, dat hij in 1870 bereikte, maar dauk aan de laatst uitgevoerde werken, zyn enkel de lage stadsgedeelten, Pan theon en Forum overstroomd. De velden rond de stad staan ondet water. Veel treinen zijn in vertraging, Telefoonlijnen zijn onderbroken. De stoom- tramlijn Rome-Tivoli insgelijks. De gevolgen eener vergissing. II personen gedood. Een apotheker vat Bradford heefc onlangs eene vergissing begaan, die alle dergelyke zaken in df schaduw stelt. Een ooufijtersbediende kwam bij hen- eeno zekere hoeveelheid daff vrager. De daff is een wit poeier, dat gebruikt wordt voor plaasters, maar men schijnt e: ook de bonbons mee te vervalscheu. De apotheker gaf hem eenvoudig rat tenkruit!. Hiermee en met suiker bakti de coDfijter lekker, 't welk hij verkocht op de foor van Bradford. 17 personen werden onmiddellijk ge dood en honderden zijn ziek. De apotheker, vervolgd wegens moor door onvoorzichtigheid, werd vrygespro- ken. Men oordeelde dat hij genoeg gestra. was door het schandaal en het verlies zy ner kliënteel, en dat de ware, opzettelijk! misdadiger de confijier was. Deze worde nu vervolgd en met hem al de personen, die de vervalschte bonbons verkocht ben. De bier ver gif liging te ManchestV De ernstige gevallen van biervergifti- ging allereerst te Salford, later in vel schillende plaatsen iu den omtrek eo tl Maiicbestor, blijven niet tol de aangetas* ten beperkt er worden uog steeds nieuw' gevalleu gemeld. En Donderdag en Vrij dag stierven in de gasthuizen nog 31 lij ders. Algemeen acht men deze vergiftiging» epidemie het rechtstreeksche gevolg wr het drinken vau bier, bij welks bereidinf. gebruik is gemaakt van minderwaardig glucose, bereid uit bedorven maïs. Dcc bierbrouwers is te kennen gegeven, dit bij nieuwe gevallen zij vervolgd zullii worden wegens het vervaardigen van ver giftigde voedingsmiddelen. Men neemt de zaak zoo ernstig op, dit in het parlement in zijne zitting van den door Cuttibert Quilter de kwestie tc sprake zal worden gebracht en aang» drongen op een onderzoek van regooring*

De Denderbode | 1900 | | pagina 2