EEN EN ANDER.! Rechterlijk kronijk. Stad Aalst. - Werkbeurs AALST. Allerhande Nieuws. Frankrijk. Duitschlaud. China. Zwitserland. Koninklijke erfgift. Het is niet negen, maar tien millioen, dat M. Geor ges Brugman aan do Godshuizen van Brussel nalaat, buiten de vier hectaren grond, die bestemd zijn voor het gasthuis voor genezenden. 5 millioen moeten be steed worden aan dit gasthuis, en de an dere 6 millioen aan de oprichting <-n den onderhoud van een gasthuis voor tering lijders. Vergiftigd bier. De Lon- densche briefwisselaar van Handels bladbespreekt in het nummer van Zater dag de talrijke sterfgevallen veroorzaakt door bet verbruik van vergiftigd bier. Volgens het verslag van Dr. Tattersall, is het bier vergiftigd geweest door het byvoegen van suiker, die bewerkt was met solfer, welke arsenik bevatte. Wy denken dat de openbare besturen strenge maatregelen zouden moeten nemen om den verkoop van solfer te regelen, daar men hem verbruikt als geneesmiddel voor menschen en dieren alsook om wieken te maken waarmede men de bier- en wijnvaten solfert en bovenal wordt hij in zeer groote hoeveel heid gebruikt bij het bewerken der hop, waarvan men het bier brouwt. Men kan dus, ons dunkens, niet streng genoeg zijn om de kwaliteit na to zien en de verbruikers zouden van drogisten en fabrikanten de waarborg moeten eiscben, dat de solfer vrij van alle arsenik is, om ze desnoods vooralle ongevallen verant woordelijk te kunnen maken. Vrouwenstemrecht. De Flandre libérale heeft, onder hare lezeressen, een referendum ingericht, om hare meening te vernemen aangaande het stemrecht der vrouwen. De uitslag is belangwekkend, daar hij bewijst dat de meerderheid der vrouwen zich liever met haar huiswerk bezig houden dan wel met politiek. Er zijn 504 antwoorden ingekomen, waaronder 436 neen, 44 ja en 24 die zich onthouden. Wat zal ik van mijnen zoon maken vroeg eene moeder aan eenen professor. Heeft hij nogal een goeden kop, vroeg de professor aan de moeder. Dat wil ik gelooven, zegde de vrouw hij i9 al ilrijmaal van de trappen gevallen, zonder dat hij er iets van heeft geweten. Het contingent. De bespreking van het contingent iu de secties heeft aan leiding gegeven tot verschillende inci denten Men mag zeggen dat het door het oog van eene naald is gekropen. De heeren de Lantsheere en Hoyois zijn het slechts voorloopig bijgetreden, zich al hunne vryheid voerbehoudend voor de stemming in de openbare zitting, indien de regeering zich geneigd toonde de krijgs lasten te verzwaren. Voorzeker is de wind van den kant der parlementaire meerderheid niet gunstig aan de militarische overdry vingen. Men heeft fel de houding opgemerkt, aangenomen in de 3° sectie, door den achtbaren minister van binnenlandsche zaken. M. de Trooz heeft duidelijk verklaard dat in zake de krijgskwestie, het gouver nement geen do minste verbintenis heefi aangenomen. Het zal slechts positie nemen, nadat de gemengde commissie haar werk zal heb ben geëindigd. Te oordeelen naar de wijze waarop men te werk gaat, schijnt de commissie niet zeer haastig om met hare taak gedaan te maken. Men zou zelfs zeggen dat zij eenigen schrik heeft voor die taak en zij niet weet langs welken kant ze aanvatten. (Handelsblad). De telegraaf zonder draad. Marconi moet op punt zijn eene wonder bare uitvinding te doen, die zal toelaten zonder draad te telegraferen, bijvoor beeld tusschen Amerika en Europa. De Italiaansche elektricien gebruikt de lucht- stroomeu en geeft hun eene bijzondere beweging. Zulks zou de afschaffing medebrengen van de kostbare trasatlautieke kabels, eene echte omkeering in het stelsel der overzeesche gemeenschap. J'espère Het volgende is waar gebeurd, tijdens eene der naamafroepin- gen bij de jaarlijksche revue der mili- cianen. Een hunner, Jespers geheeten, stond nog op zijue plaats, toen nl de anderen reeds gedaan hadden. Welnu, vroeg de commandant, wat doet gij nog Ik wacht tot mijn naam afgeroepen wordt. Hoe heet gij Jespers. Welüu, ik heb u geroepen, en ge hebt niet geantwoord Jespère. Maar, ik heet Jespers. Valsche zegels. De lezers zullen zich het feit nog berinneren dat te Turn hout zooveel ophef maakte tusschen de duivenlitfüebbers. Bij eenen prijskamp van duiven had men bestatigd dat één der deelnemers een valschen stempel had ge bruikt, zoodat zijne duif zeker zou be kroond worden, alhoewel zij feitelijk aan den prijskamp niet had deelgenomen. De oneerlijke duivenmelker werd voor dit feit veroordeeld tot 3 maauden gevan genis en 26 fr. boete. Geneeskundige proletariaat. —Ia Duitschland heeft de overvloed van gc- neesheeren zulk eenen omvang aaogeno men, dat te Berlijn in den laatsteu tijd 50 geneesheeren zich voor het bekomen van onderstand hebben aangemeld en dat te Charlottesbnrg, uajarenlaoge praktijk, een aantal geneesheeren gevonden wor den die niet meer dan 50C mark jaarlijks kunnen verdienen. 't Is overal hetzelfde liedje. Een dorpsschoolmeester onderhield zich dikwijls in de herberg met eenen boer van die «treken en bood hem van tijd tot tijd een snuifje aan. Zoo dikwijls nu de boer niesde, had de schoolmeester de j gewoonte te zeggen d votre santé Do l boer hoorde dat geruimen tijd onverschil lig aan; eiudelyk vioeg hij eens aan eenen student, die hij in dezelfde herberg aan trof, wat die spreuk beteekende. De stu dent, een fijne schalk, had bemerkt dat de boer rood haar had Vriend, zegde bij, dat zoo; ik u wel zeggen, maar gij moet het mij niet kwalijk nemen dat be- teekend in het vlaamsch gij, roode schobbejak. Sapperloot, mompelde de boer, dat zal ik u leeren, oude schoolvos. Den volgenden Zondag kwamen zij als Daar gewoonte ter herberg bij elkander. De schoolmeester biedt den boer wederom een snuifje aan de boer niest. A voire santé l klonk het als gewoonlijk. Alle gekheid ter zij gelaten, ant woordde de boer, ik heb het my nu al lang genoeg laten zeggen gaf de school meester een paar oorvegen dat hem hoo- reu en zien verging, en verwijderde zich met de woorden Denk er aan, school meester, dat de boeren ook fransch ver staan I De heer en zijn paard. Een heer te paard ontmoette een boer met eenen ezel. Ga uit den met uwen ezel, riep de heer, mijn paard kan geen ezel verdragen. Zoo sprak de boer, waarom werp uw paard u dan niet af. Woorden wekken, voorbeelden trekken. De rechtbank van Huei heeft eenen gemeenteonderwijzer tot drie boeten van 26 fr. en drie boeten van 10 fr. veroordeeld, voor slagen cn beleedigingen jegens zyne vrouw. Voor het assisenhof van Oost-Vlaande ren werd eene misdaad opgeroepen. Het feit had plaats gehad te Baerde- gem. Op 17 Juni, rond 1 ure 's nachts wer den ruiten gebroken bij De Coninck hij stond op en zag twee personen op zijnen hof hij greep een stuk hout en haalde een der mannen in en terwijl deze nog op zijne hofstede was, bracht hij hem met het stuk hout eenen slag toe op het hoofl. De man vluchtle, achtervolgd door De Coninck, die hem op straat nog verschei dene slagen toebracht, zoodat de man eindelijk bleef liggen. Rond 4 uren ging De Coniuck met eenen lantaarn zien en bevond dat de man, zekere De Cocker, dood lag. De Coninck. na eerst geloochend te hebben, zegde nadien dat hij gehandeld had uit wraak, omdat men zijne ruiten verbrijzeld had. Het volgende zonderÜDg incident kwam op de zitting voor. Bij het voorafgaand onderzoek voor het samenstellen vau de jury, doen 7 ge- zwoornen wettige redens gelden om vrij gesteld te worden, terwijl 2 andere over leden zijn diens volgens is het overblij vend getal gezwoorneu onvoldoende om tot de samenstelling van dejuiy over te gaan en het Hof beslist dat eene nieuwe uitloting van gezwoornen zou worden ge daan. Daardoor moest de zaak tot in den namiddag worden uitgesteld. De Coninck werd vrijgesproken. Wordt gevraagd een werkman voor de steendrukkerij. Vraagt plaats als bureelbediende jonge van 16 tot 17 jaar, met zeer goed gedrag, kunnende de Vlaamsche en Fransche ta len 2 jongelingen ook de beide talen kunnende, als bureelbedienden of maga zijniers. O CREEMBOTER. Markt van Woensdag 12 December o 100 kilogrammen ter markt; prijs fr. 2,80 per kil. De eebtgeneoten J., van Schaar beek, maakten een huishouden uit dat eene ware hel mocht genoemd worden. Alle dagen wordt er getwist en gevoch ten. En zoo ook Zondag. De vrouw hanteer de den stoofhaak, do man eenen bessem- stok. Toen zy eindelijk, afgemat van den stryd, met bebloede koppen to bed gin gen, waren zij afschuwelijk om aan te zien. Daags nadieD, toen de vrouw opstond, kon ilc man zich niet verroeren. Zijn hoofl was vreeselijk gezwollen en hij kon zelfs niet antwoorden op de vragen zijner vrouw Terwijl zij daar naait hem lag te ker men en te zuchten van de pijn, slaakte de man eensklaps een luiden smartkreet. 't Was zijn laatste. Toen hulp opdaagde en een geneesheer geroepcu was, bevond men dat hij dood was. Ook de toestand /Ier vrouw boezemt ODrust in. Het parket der hoofdstad heeft eene huiszoeking gedaan bij eenen persoon, die druksels tegen koningin Victoria ver spreid had. Die druksels beslondeu uit eene soort van doodsbrief met gomeone, beleedigeude uitdrukkiugen. De pliebtige, een vreemd anarchist, heeft geweigerd den naam van den drukker te doen ken nen. De zware regenvlagen van verleden week hebben te Vorst eeno ware over strooming teweeggebracht. De zijfabriek van M. Smits stond ge heel onder water, zoodat de werklieden naar huis moesten torugkeeren. Twaalf werkmanswoningen, het huis van de burgemeester eu drie andere heb ben hetzelfde lot ondergaan. Het koerspleiu was een groot meer. De ba roeien staken boven het water uit. Ook de ruutsmelterij was onder water gezet en al de moeshoven ziju vernield. De schade is overgroot. Later. Zondag morgond was het water ree Is 75 centimeters gevallcu en kon men de overstrooming alsgedatn be schouwen. De personen, die verplicht waren geweest, hunne buizen te ontvluch ten, hebben deze weêr kunnen betrekkon. Do fabrieken kondeu maandag het werk hernemeu. Zaterdag avon I, zegde zondag de Etoile, vond een werkman van de Noord statie te Brussel, op de hoogte van den overweg der Rogierstraat, een man be wusteloos naast do spoorbaan liggen. Geholpen door eenige makkers, bracht hij hem onder dak, waar de man, tot het bewustzijn teruggebracht, verhaalde, dat hy, met eenige reizigers aan 't twisten was geraakt. Die anderen hadden niets beter gevon den dan hem uit het portel te werpen. Nadat hij die verklaring voor den sta tieoverste Crocius herhaald had, werd hij in rijtuig naar huis gebracht. Eeu onderzoek is ingesteld. Schrikkelijk ongeluk. Zondag na middag omtrent 5 uren, kwam jufvrouw Celestine Cogen, oud 33 jaren, dochter van eenen beenhouwer uit de Hofstraat te Siut Nicolaas, met haar zuster en broeder naar het Hippodroom van M. L. Over- meir. Zij steeg te paard, en had reeds twee maal geredeu. Nauwelijks had zij de derde beurt begonnen, of zij viel achterover van haar paard en daar er nog andere rijders en rijderessen rondreden, werd zij door de paardenhoeven op het hoofd en op het hart getrapt. Zij gaf zelfs geen schreeuw. Oogenblik- kelijk hield men stileen algemeene ver slagenheid heerschle er onder het volk. Het bloed vloeide uit haar hoofd en zij werd in den woonwageu van den direc teur gedragen. Seffens werd er om dokter de Smedt geloopeu die m kwam naar den wagen om den toestand van de lijde- res te onderzoeken Doch toen hij haar zijne zorgen wilde toedienen gaf zij den geest. Sommigen beweren dat zij op den slag dood was. Men kan denken hoe de zuster en de broeder gesteld wareD, die getui gen waren, van dit schrikkelijk ongeluk. Om de ouders geenen grooton schrik aaD te doen, werd er besloten het lijk naar het hospitaal te laten dragen. Toen de moeder met het ongeluk was bekend gemaakt, was zij zoodanig door droefheid overmand dat men vreesde voor een tweede slachtoffer. Dit afgryselijk ongeluk heeft onze be volking iu verslagenheid gedompeld. Maandag rond den middag, terwijl drie gekoppelde wagens laugs den Thou- routscbeu steenweg te Sint-Andries bij Brugge reden, vermaakten vorscheideno kinderen, die van de school terugkeerden, zich met op het voorste deel van het laat ste voertuig te springen. Eensklaps ver loor een der jongens, de 7jai ige Jos. Lam bert, het evenwicht en viel van den wa gen, in zijnen val twee zijner gezellen meeslepende deze laatste, waaronder het Öjarig broerke vau Lambert, geraak ten er van af met eenige lichte kneuzin gen, doch de andere viel onder de wielen en werd vermorzeld. Do dood was oogen- blikkelyk. De daimen van den armen kleine hingen uit den buik. Droevige bijzonderheid vader Lam bert, die vau zijn werk terugkwam, woon de dit schrikkelijk tooneel bij. Zijue wanhoop was hartverscheurend. De eigenaar der wagens zal rechterlijk vervolgd worden, omdat er geon geleider bij de twee laatste wagens was. Sedert eenigen tyd hebben de poli- cieagenten te Brugge, het hard to verdu ren. Over eenige wekea werd een hunner zijn been afgestampt, een andere zyn oog uitgeslagen. Zondag wilde een agent een dronken kerel aanhouden voor beleediging, doch hij kreeg do gezelleu van den aangehou dene op het lijf en werd zoodanig afge rammeld, dat hij zijnen gevangene moest los laten en den sabel trekken om zich te verdedigen. Maandag avond piDg een agent in eeno herberg, om er eenige vr-chters tot beda ren te brengen, doch nauwelijks was bij binnen of bot oorlogzuchtig kliënt el sprong te golijk naar hom toe en de man kon zich slechts met de grootste moeite uit de voeten maken. Iu de worsteling heeft hij een mt ssteek in de hand beko men. Een dief in de klem. Frans Ver- schueren, een ouderling, woont te Turn hout nabij de statie op den Akketpad. Hij heeft oen schaap, kiekens, konijnen, enz. die gewoonlijk door eene buurvrouw ge voederd worden. Zaterdag avond ging de gebuurvrouw Verbaendert andermaal in den stal om het vee te voederen. Wie beschrijft hare verwondering toen zy, de deur openende, in den stal eenen persoon zag, die reeds het schaap had los gemaakt en nu in het kiekenkot zat om ook de kiekens meê te nemen. De dief, zoo onverwacht in zijn werk gestoord, was niet minder verschrikt dan do vrouw, welke nu om hulp riep. Dadelijk kwamen de gebureu toege sneld. zoodat de stal omringd was door een 100'al personen, toen de politie t>r plaats kwam. De kerel, die nog altijd in den stal zat, werd aangehouden en naar den amigo gebracht. Hij beweert het in zicht niet gehad te hebben van to stelen. Hij wilde er aan eou natuurlijke behoefte voldoen, zegde hij. Maandag is hij iu vrijheid gesteld. Moord te Gits. Te Gits, wijk Collegie, nabij het grondgebied vanThou- rout en Lichtervelde, wonon de jonge echtgenoten A. Vandekerckhove-Callo- waert, die nauwelijks twee maanden in het huwelijk getreden zijn. Woensdag avond, tusschen 6 en 8 uren, werd de vrouw laffelijk vermoord. De man had zich in gezelschap zijns schoon vaders, rond 6 eu half uren ter kerk naar het Missiesermoon begeven en, naar hij beweert, voud hij bij zyne te huis komst zijne vrouw in een bloedbad ten gronde liggen. De ongelukkige Marie Callewaert, heeft verscheidene messteken in den buik bekomea en hevige slagen op bot hoofd, bij zoover dat de hoofdschedel ge borsten was. De dader of daders moeten wellicht mot schrik geslagen zijn geweest, want zij hadden de rokken der arme vrouw over haar hoofd getrokken. Diefte was de drijfveer der misdaad niet, alhoewel eenige meubels geopend waren uaar het schijnt zou dit maar gedaan zijn om het Gerecht te misleiden. De dader is nog niet gekend, doch het Gerecht denkt op het spoor te zijn. Mario Callewaert was maar 19 jaar oud, eu verkeerde in eenen vergevorder- deu belangwekkenden toestand. Eene vrouw Piette, die zich te Door- uijk, vrijdag morgend kleedde voor eenen spiegel, staande op de schouw, waarin een open vuur brandde, naderde dit vuur zoo dicht dat bare kleederen vlam vaten. Op haar hulpgeroep snelde een gebuui toe, die baar iu een deken wikkelde om do vlam uit te dooven maar zij had reeds zulke zware wonden bekomen, dat zij in den namiddag in vreeslijk lijdon gestor ven is. Vrijdag morgend in vollen dag heb- beu dieven in de Lieve-Vrouwonkerk te Hasselt, het tabernakel opengebroken en verscheidene gewijde voorworpen gesto len. De ecrw. heer rector Somers had om half elf de heilige Communie nog uitge deeld en toen de kerk verlaten. Weiuigen tijd daarna bemerkte men dat 't tabernakel openstond en stelde men vast dat een zil veren ciborie, een veertigtal gewydo hos ties inhoudende, verdwenen was. Men heeft tot hiertoe geene verdenking eu weet zich geene gedachte te maken van den persoon, noch van de omstandighe den, waarin de diefstal gepleegd werd. Donderdag morgend brak op het go hucht Mariakerke, te Oostendo een draad vau den electrieken tram, Rond 10 uro verliet het elfjarig dochterken der echt- genooten Hollevoet de school en begaf zich huiswaarts. Aan den afgevallen draad gekomen zijnde, nam het meisje den draad in de hand. De ongelukkige kreeg een schok en viel met het aangezicht op den draad, wat nogmaals een schok veroor zaakte eo het kind op den slag doodde. Eene moordpoging gevolgd van brandstichting, heeft in do gemeente Saint-Nicolas, te Luik, plaats gehad. Een genaamde C. bracht eenen dolksteek toe aan eenen persoon, dio hij iu gezelschap zijner Trouw vond. De gekwetste kon nog vluchten. Liter plaatste de man eene brandende lamp onder het bed, waarin zijne vrouw sliep. Het bed vatte vuur en de pompiers moestcu ter hulp worden geroepen om* den brand te dooven, die zich leeds aan het huis had meêgedecld. De plichtige is gevlucht. Dubbele moord te Beauvai3. In den nacht van douderdag tot vrijdag, terwijl liet tempeestte en regende, hebben mis dadigers te Beauvais eene alleen wonende 80jarige dame, Mev. Jouveuelle, eu hare meid, de 21jarige Angèle Berry, ver moord. De oude dame bewoonde eene sierlijke villa even buiten de stad en op 't oogen- blik doet een harer zonen, die op zijn routen gaat leveu, naast do villa zyuer moeder eene tweede bouweD. Toen de melkverkooper vrijdag mor gend als naar gewoonte kwam bellen, kwam niemand open doen. Hij verzocht daarom eenen gebuur de melk aan de meid te geven, zoodra zij zou wakker zijn. Ongerust over de ODgewone stilte na derde die gebuur, M. Lasue, de villa en zag van aan het hekken dat er bloed was aau de steenen onder de dour, dat deze halfopen stond en de elektriebe bel onop houdelijk belde. Hij klom op het hek en zag binnen den voorschoot der meid en b ire schoenen op den vloer liggen, geheel met bloed bevlekt. M. Lasue ging de politie verwittigen, die spoedig io het huis binnendrong. Men bemerkte aldra in bet huis dat alles vol bloed was, kassen waren opengebroken, in een woord dat er eone misdaad ge pleegd was. Het lijk van Mev. Jouvenelle werd ge- vonden in de keuken zij was met een mes in het hoofd doodgestoken. De meid, die ongetwijfeld vermoord was toen zij de deur opende voor de moordenaars, dio gebeld hadden, lag in den bof, geheel doorweekt van don regen. De misdadigers hebben haar lijk daarheen gesleept, door deu gang van het huis. Het parket heeft een onderzoek begon nen. De moordenaars zijn gevlucht met eene ladder over den muur die aan de iG opbouw zijnde villa grenst. H :el veel kan er niet gestolen zijn. Drie personen zijn aangehouden, waar van een oud- veroordeelde Taupin, die pas was losgelaten. Eene vrouw heeft de drie kerels zien staan praten nabij liet huis der mi daad en een van hen hooren zeg gen Weihoe, zijt gij nu bang 't Is na wel tijd, nu de slag geslagen is. Op dat oogenblik was de misdaad nog niet ontdekt. De begrafenis der slachtoffers heefi maandag morgeod, na eeneu plechtigen lijkdienst iu de hoofdkerk, plaats gehai Volgens een later bericht zijn reeds zeven personen aangehouden waaronder bijna zeker de plichtigen zijn. Eene misdaad verijdeld. Nabij Mont de Marson was er zaterdag nacht door eene misdadige hand een groote dwarsligger op de rails" gelegd. Gelukkig kon de mee micien van den sneltrein de zen tot staan brengen. Het onderzoek deed den schuldige ont dekken 'c is eea jonge Belg van 15 jaar, die verklaarde dat hij gaarne eens een trein wilde zien ontriggeler. Smokkelarij. Uit Roubaix wordt gemeld, dat de greuswachters oenen wagen, met twee paarden bespannen, hebben aangehouden, die uit eene weverij kwam, welke op 150 meters van de grens is gelegen. Het bedoelde fabriek is de eigendom van eenen Hollander. V. d. H. gebeeten; de eigenaar houdt zich iu Holland op. Tusschen de goederen, die in den wageü lageq, is 1600 kilos tabak gevonden, ter waarde van 25,000 fr. De koetsier wist te ontvluchten. Wagen on pairiea zya ia beslag genomen. Eene grap. Tti Berlijn doet, naar aanleiding van de weigering om Kruger te ontvangen, de volgende grap weer eens de rondo Iemand zegt in het publiek De kei zer is gek Aanstonds is er een van de policie bij, die den man wegens majes teitschennis gevangen wil uomen. Maar ik heb niet gezegd, ver ledigt deze zich, dat de Duitsche keizer gok is Geen auder kan bedoeld zijn ant.veorJt de policieagent en neemt het slachtoffer meê. Een nieuw geweer. Een Noor- weogsch genio hoeft een nieuw geweor uitgevonden, dat door bouw eu ballistisch vermogen alle andere stelsels moet over treffen. Keizer Wilhelm heeft bevel gege- veu dat een der afdeelingen van het Han- noverscb) 10° legerkorps bij wijze van proef met dit geweer zal worden voorzien, De uitvinding is dezer dagen overgegaan ia handen van eeu internationaal consor tium van kapitalisten onder welke zich de Rothschilds bevinden. Aldus verteld de Duitsche Vö warts Geen pardonEr is in Duitschland reeds veel geschreven over de toospraak van keizer Wilhelm tot zijne uit Kiel ver trekkende soldaten. Geen pardon in China.' dat was eerst het wachtwoord, dat zij mee kregen. Later werden de keizerlijke woor den verdraaid.... doch de soldaten hadden hunne onderrichtingen en de brieven uit China van Duitsche soldaten, die van tijd in de nieuwsbladen worden opgenomen, bewezen genoegzaam, dat zij er zich naar gedroegen. De General Anseiger te Wurzboj komt ditmaal voor den dag met eenen brief vau eenen soldaat van het Duitsche expeditiekorps. Do soldaat schrijft Er is geen weg wij marcheeren recht vooruit, plunderende, moordende, stelende. Zendt mij geen geld, ik heb zoo veel, dat ik niet weet wat ar mee te doen. Ik heb reeds zeventien Boksers gedood, waarvan 12 terwijl wij in de straten voch ten. Een van hen miste my op twinü| pas afsta nd met een geweerschot in de» nek velde ik hem ik was zoo kwaad» ik hem nog eeu kogel heb gegeven end» ik hem met bajonetsteken heb doorboor» (volgen eenige bijzonderheden). Wij tij1 gruwelyk wreed. Elk gevangen gemaakte Chinees is een lijk Zooals men weet, heeft de keizer la® bekend maken, dat elk soldaat, die me* deeliugeu aan de pers deed over de mw- taire zaken iu China, vervolgd en zw» gestraft zou worden als schender van h* beroepsgeheim. Een stoute sprong. Een zonder^| voorval wor.lt uit Genève gemeld, werkman, die het dak van eene sta», in de nabybeid vau Interlaken, herstel® gleed uit eu wilde, daar hij zich niet houden, tusschen de rails springen. Op Óp hetzelfde oogenblik kwam echter een sneltrein voorbij en de wem

De Denderbode | 1900 | | pagina 2