NIEUWJAARSMORGEN Onnoozelheden. Leening van fr- 1.649 000,00 Storm. De nieuwe eeuw te Aalst Allerhande Nieuws. zi DOOB Dr H. J. A. M. Schaepman. I. Het jaar gaat heen tot sterven. De menschbeid staat en rust, Rust, moe, van 't lange zwerven, Rond der vernieling kust Zy staart naar 't lang verleden Maar naar het morgen niet, Dezelfde baan te treden Dat i» het droef verschiet. 't Zijn steeds dezelfde wegen Weêr op en af en aan, De bergen vaak bestegen Weêr hygeDd op te gaan, En dan weêr neêr te dalen In 't somber avondrood Tot weêr het morgenstraleu Denzelfden tocht gebood. 't Zijn steeds dezelfde slagen Die vallen op haar borst Hetzelfde leed te dragen Reeds eeuwen lang getorscbt 't Zijn steeds de zelfde tranen, 't Is steeds dezelfde nood, Aan 't eind van alle banen Staat steeds dezelfde dood. 't Zyn altijd de oude zondon 't Is altijd de ou le straf 't Zijn steeds dezelfde wonden En steeds hetzelfde graf 't Is altijd de oude logeu Van leven en genot En altijd onbewogen De dood met grimmen spot. Ik kan niet verder treden Ik kan niet verder gaan. Zoo klaagt de menschheid heden Nu 't nieuwe jaar zal slaan Ik kan niet verder sleepen, Mijn afgestreden kracht, Mij beeft het hart gegrepen De wanhoop in den nacht. Ik kan niet langer strijdeD Den ouden, ouden stryd, Ik kan niet langer lijden De zelfde pijn altijd Ik kan niet langer dragen Mijn kind'reu naar het graf Ik kan niet langer vragen Wat nimmer 't leven gaf. Ik kan niet langer hopen, Niet uitzien naar het licht, Mijn liefde is weggeslopen. Verduisterd mijn gezicht Mijn credo zag ik sterven Begraven onder 't ys Met mijn zoo duizend werven Verloren Paradijs. Ik ben zoo moede, moede. Reeds eeuwen, eeuwen lang, Sinds mij des dry vers roede Drijft op mijn zwaren gang Het morgen is hel heden, Dat gisteren is vergaard Ik kan"niet langer treden Op mijne doodenbaan. Maar scherper dan haar zuchten Des drijvers zweepslag sloeg, Het trilde door de luchten Toen hij haar verder joeg, Zy vouwde dof haar viug'ren Zij weende droef en bang. En volgde weêr haar dwing'ren In d'ouden cirkelgang. II Hoog van der bergen toppen Die gloeiënd in 't zicht Als purp'ren rozenknoppen Doorvockt van zonnelicht, Hoog van der Alpen spitsen Die stralen wyd en zyd, Van God ontstoken gidsen Naar hooger dan den tijd. Daar klinkt by 't morgendgloren Een wereldhymne rond Al zingend duizend koren Een ziel, een hart een mond, Al groeten zy de wereld Ten jongste levensdag, Nog van den dauw ompereld Maar stralend van baar lach. Het is 't melodisch ruiscben Van wouden hoog en fier. Het vol en rollend bruisen Van bergstroom en rivier, Het blijde groenen, tieren Van halmen zwaar en blond, Het dartel kozen, zwieren Der voog'len door het rond. Het is het vriend'lyk geuren Der bloempjes onder 't mos De symphoDie der kleuren Van 't vorstlyk rozenbosch De geesten die daar slapen In woud en veld en vliet Zy zingen van 't geschapen 't onsterflijk levenslied. Maar aan hun reuzig staam'len Geeft stemme menschenwoord, Het mag bun tonen zaam'len In 't wondervol akkoord, Dat klatert vac de toppen Der hooge bergen af Als frissche levensdroppen Gezaaid op 't dorre graf. Daar staat hij jong en krachtig De meDschcngeest in 't licht. Het beeld van God almachtig Op 't stralend aangezicht Geen vreezen en geen zorgen, Den hemel in het oog, Zoo zingt by tot den morgen - Naar omhoog, naar omhoog 1 HET GOEDE. Het volgende zal misschien wel het goede zijn dat men, uit liefde voor het goede alleen, doen moet. Wij lezen in de dagbladen onder den titel Rechtbank. - Over eenige maanden werd in den Lyrischen Schouwburg te Scharutuek, ten voordeele van een liberaal werk, eene zoogezegde tooneelvertooning gene ven, zoo vuil en walgend dat het parket er tu schen kwam en negen der spelers vervolgde voor openbare schennis der zeden. Maandag 10 december zijn zij ver oordeeld tot straffen van 8 dagen tot eene maand gevangenis en boeten van 200 tot 300 fr Ten voordeele van een liberaal werk Zy zijn niet vies gevallen, onze hoeren geuzen. Zou daar de reden niet liggen waarom ze zoo lievig tegen den Godsdienst zijn en zoo gaarne dien grondsteen ondermijnen Wij zullen op het laatste Klokke Roe land moeteu gelijk geven als zij schrijft De liberale partij bestaat meestendeels uit mannen di<uit hoofde van wraakroe pend kwaad noch catholiek noch christen demokraat tijn kunnen. (Klokke Roe land 16 Sept. 1900). Paul Bourget was er ook niet neven als hij zegde Ik zal niemand verwonderen van hen die de studiën van onderwijsgestichten - hebben doorwandeld wanneer ik bevts- tig dat de vroegtijdige goddeloosheid onzer waim ingeduffelde vrijdenkers haar uitgangspunt heeft in ergens welke zwakheid van het vleesch vergezeld van den afkeer eener bekentenis in den biechtstoel. Zou onze groote denker en wysgeer uit den armtierigen daar niets over peinzen O denker 1 Als wij met teksten in de hand bewezen dat de Dendergalmers goddeloos zijn, erg goddeloos want zij huichelen daarbij, dan tieren zij en zeggen in hunne sierlijke taal dat wij liegen. En hunne teksten Daar spreken zy niet van. Als wy aannemen dat zij overtuigd zijn van het bestaan van God, dan antwoor den zy wij weten het niet en vragen ons spottend, vermits wij er meer willen van weten dan zy, hoe Hij er uit ziet Is zulke handelwijzo frank Is zy niet uiterst belachelijk V In zijn nummer van 4 November 1900 heeft Dendergalm gezegd dat God het Ideaal is van het Goede en het Ware. Een vraagskeD durven wij hem stellen. Bestaat dat Ideaal op zijn eigen Is dat een wi zeu op zich zelf J Als dat Ideaal een wezcu is dat op zich zelf bestaat hoe kunt gij, logi'-k ge sproken, ons spottend vrageu Hoe Hij er uit tiet. L)ie vraag op zich zelf zoo onnoozel, zou u dan ook kunnen gesteld worden. En dan staat de onnoozele Den dergalm daar. Is dat Ideaal slechts eene opvatting van den menscbelijken geest dan zal die ver schillend opgevat worden en wat wordt alsdan uw fameus Ideaal Geen kronkelen helpt u, Dendergalm. Uw huichelarij zal u niet dienen waut dat masker zal u afgerukt worden. Gy zult geene eenvoudige menscben bediiegen. Dendtrbode zal zijn best doen om te ont maskeren en bet volk, de kiezers, over hunne plichten in te lichten. Geene fliere fluiters die bedriegen neen kaart op tafel. veertien werklieden, die er zich op be vonden. De sleeper en de baggorboot, die voor den dienst van Brugge-zeehaven besten dig ter plaatse zijn, maakten onmiddellijk toebereidselen om de werklieden ter hulp te snellen; maar eer deze hunne meertou wen hadden losgeworpon, was het vlot reeds een boel eind in zee, aan de woe dende golven blootgesteld. Men zag het voorbij Heyst drijven, in de richting van de Scheldemonden. Hoe geruststellend dit ook blpeb, daar mei. het vlot dus des te gemakkelijker zou kunuen opvangen, was de toestand dei 14 mannen alisthacbelijkst. Bij het vallen van den avond hadden de sl< eper en de baggeraar het vlot nog niet op touw kunnen Demeu. Wy vinden dit feit enkel in Le Petit Bleu vermeld. v De sterrewacht teekent voor den wind eene snelheid van 18 tot 22 meters per seconde on de windmeter geeft eene kracht van 85 kilogiammen per vierkante m<-ter. Te Biussel heefi eene groote schouw, die door den wind omgerukt werd, een geheeleu bundel telefoondraden gebroken, Zaterdag heeft een geweldigen storm over de Kempen gewoed Op verschillige plaatsen zijn boomen uit den grond ge- i ukt; dakpannen en vensters hebben ook veelgeleden. Denkelijk zal de overvloe dige regen al hier of daar overstroomiDg te weeg brengen. Te Schilde, bij Wijne- ghem, veroorzaakte de storm een erg ongeluk. De molenaar Daniels stoud met zijnen zoon op hunueti windmolen. Om irent 10 uren liet zich eensklaps een vreeselijk gekraak hooren. Onmiddellyk daarop viel geheel de molen met een verschrikkelijk gedruisch ten gronde, en werd voor het grootste deel verbrijzeld. Door een gelukkig toeval bekwamen de molenaar eu zyn zoou, die natuurlijk met den molen naar beneden vielen, geen gevaarlijk letsel. Daniels bekwatn eene wonde aan het hoofd, waaruit hij veel bloed verloor, doch die geen gevaar oplevert. De zoon werd aan de beenen en voeten gekwetst. Do schade aan den molen veroorzaakt is groot. Mis hooren verlet niet, om Gode geven verarmt niet, kwaad goed verrijkt niet, een leugenaar bedydt niet. der. De vruchtbaarheid der boomen wordt hierdoor bevorderd, terwijl teveus van eene mouigte dieren, die zich in den grend ophouden, de larven en poppen worden gedood. Verwaarloos ook niet deze asch te ge bruiken bij het planten der wijngaarden. Een zalig nieuwjaar zegt de Vla ming. Profit neujahrde Duitsch. Bonne anvée de Fianscb. Et godt nytaar de Deeu. Is novum godü de Rus. Felit anno nuevo de Spanjaard, Buono cappo d\innode Italiaander. Boldog iy évrt kivansk! de U -gaar. La multi anni da Roemen. Pasdaravin is Godim de Ser viër. Kenuria kaloini chrona de Giiek. Ataraskiki t"Skc shikusu «Ie Japanees. Schin-Schin «Je Chinees. Eindelijk zeg gen de Joden die i«. September het nieuw jaar hebben Schonoh touvo en die vo- lapuk kenneu zeggen O galik nulik yel Daarmeê en eeueu zak geld kan men nu, de wereld rond, nieuwjaar gaan weu- schen. Pauselijke nuncius. Volgens een blad van Parijs zou Mgr Granito di Bel monte, pauselyko nui.cius te Brussel, eerlang benoemd wot den tot nuncius te Parijs. Hetzelfde blad meent te weten dat cardinaal Rampolla aan Mgr Tardassi den last heefs opgedragen zich naar den Haag te begeven en M. Kiugeruitto noodigen naar hei Vatikaan te komen. Mgr Tarnassi zou san den ouden pre sident namens Z. H. Leo XIII, eene ronde marmeren tafel overhandigen, versierd met mozaïek, komende uit het Studio Mosaico van Let Vaiikaan en voorstel lende de St. Pietersplaats, te Rome. STAD AELST. (1891). 19" Trekking op 31 December 1900. Obligatiën van 500 fr. uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 F<bruaii 1901. 154 179 528 550 681 1136 1372 1879 2090 2966 Obligatiën uitgekomen bij vorige trek kingen en nog ni#t terugbetaald 4* Trekking 26 Juni 1893. N° 3276 (koepon N° 5 aangehecht). 17* Trekking 22 December 1899. N° 63, (koepou aangehecht). 18" Trekking 25 Juni 1900. N° 252, (koepou N° 19 aangehecht. 18*T.ekking 25 Juni 1900. N* 3229, (koepon N* 19 aauhebecht). De hevige storm, die vrijdagen zater dag nacht de dienst voor de soldaten te Antwerpen zeer onaangenaam maakte, heeft zoowat overal gewoed. In Henegouw was hij buitengewoon he vig en van alle kanten worden stoffelijke oDgevallen vermeld. Te Charleroi werd zelfs eene dame ge kwetst door het in stukken waaien van twee groote vitrienspiegels, zoodat men haar in een rytuig heeft moeten weg brengen. Op den buiten, vooral langs de Samber, worden talrijke boomen ontworteld. Men heeft in de mijngestichten by ron dere maatregelen genomen, om de grauw vuurongelukken te voorkomen. Op de kust woedde de storm met de grootste hevigheid, en gaf alzoo byna aanleiding tot een groot ongeuk. Aan de werken van Zeebiuggo werd een groot vlot gebezigd, voor het dragen van eene opbaalkraan. De storm werkte op dit vlot zoozeer dat de meertouwen brakeu en heel het tuig naar volle zee gedreven werd, met de Steenkolen asch als meststof. De ascb der steenkolen is goed mest voor nat eu zuur weiland; bouwland, fruitboo- meu, enz. De weerde dezer asch wordt nog veel grooter, als men haar gedurende eenige mHauden in de opene lucht laat liggeu, vau tijd tot tyd met beir begiet en om keert. Ook is bet goed ze met compostaar- de te mengen. De beste tyd om de asch van steenko len te strooien, is 't begin van den winter (October November). Voor tuinen en bouwlanden, die natten en zwaren grond hebben, is zij, vooral jwauneer men haar eenige jaieri achtereen gebruikt, van 't grootste nut. Meu brengt dan niet alleen eene goè meststof in den grond maar deze wordt tevens losser en lichter, waardoor het indringen der onmisbare damping zeer bevordeit. In zulten grond groeien alle cultuurplanten, vooral aar dappels seldeiij en peulvruchten uitste kend. Het herhaaldelijk bestrooien van natte zure weilanden met gezeefde steenkolen- ascii, heeft steeds goeden uitslag opgele verd. Mos eu zure grassoorten verdwijnen daai door reeds in de eerste jaren, en in plaats daarvan ontspruiten betere voeder gewassen eu klaver. Wil men zyue viucht- boomeu, en vooral de perziekeu eu wijn gaarden ruot steenkolenascb bemesten, üau zal men zulks doen vau October eu November, bij vochtig weder. Men be- stiooie de gauscbe oppervlakte der kruin uitgestrektheid des booms, en zelfs ver- De twintigste eeuw werd bier te Aalst, door tlu-baanscb bazuingeschal en bei aardspel begroet. Toen do wekkcring des beiaards te mid dernacht begon lieten de bazuinen een fiaai aria hooren en verder, gedurende eene volle uur, zonden afwisselend beiaard eD bazuinen hunne blyde gezangen over onze Stad heen. Het hazuiugeschal met begeleiding des beiaards was verrukkelijk schoon om hooren en dat vooral omdat het laatste nootje werd geboord dank zij de rust niet was gestoord door 't gewoel dat des dags heerscht. Ondanks de zaak weinig bekend was, waren er ter Groote Mei kt ongeveer 400 personen van beide geslachten 'egen- woordig. Na de uitvoering van ieder stuk stegen er blijde juichkreten op en bet Vaderlandsch lied, De Brabanconne, dat de beiaard naar 't eerste bazuingeschal liet hooren, deed den algemeenen geest drift ontvlammen; Hoeral Hoeral Hoeral kloDk het uit aller boraten Er heersehte op dat oogenblik een vinnige koude die velen terug naar de estamiuets dreif. Ziehier de namen van beiaardist en bazuinblazers MM. De Mette Karei; De Nul Polydoor; De Motte Joseph D'Hhciu Richard D'Hondt Victor Meert Philemonal leden onzer Koninklijke Harmonie. De Cuyper Gustaaf, bode der Konink lijke Haimouie hield de lamp. Ziehier nu de uitgevoerde stukken 1* Trots Sonneries du Cortege de VAgriculture, getoonzet door G. Huberti, leeiaar van fuga en contra-punt aan 't Koninklijk Conservatorium te Brussel. 2° Do Brabaugonno. 3° Marche triomphale d'Aïda voor bazuinen en beiaard, gearrangeerd door De Melte Karei 4° Motieven getrokken uit «le Ouver ture de la Chasse du jeune Henri, voor bazuinen en beiaard gearrangeerd door De Mette Karei. 5° Chorals door A. Gevaert, Bestierder van het Koninklijk Conservatorium van Brussel. 6° Cbornl vaü het Opera Let Hugt- nots Meyerbeer. AALST. CREEMBOTER. Markt Woensdag 2 Januari. 150 kilogrammen ter markt; prijs fr. 2,90 tot 3,00 per kil. Aalst. Zondag avond omtrent de herbeig van Pilaete, Ouden Deudermoud- schen Steenweg, Mylheek. in een gevecht te gevolge v«d eeueu herbergtwist, werd de genaamde Talloen Alexander met eene schup den neus afgeslagen. Het slacht offer dezer wildemansstreek, is zoo ern stig verwond dat zijne overbrenging naar 't hospitaal dringend noodzakelijk werd geoordeeld. Zijn toestand eerst bedenke lijk is thans zouder doodsgevaar. Diefstal. Op de markt te Ninove werden, op Nieuwjaarsdag, twee pakken bleerstoffeu ontvreemd ten nadeele van een marktkramer. Do dader, een Aalste- naar, zekere De Brauwer, oud 17 jaren trok er meê laugs Denderhautem en Welle naar onze stad en ging 't gestolen goed verbergen bij Karei Ruuibaut, Geo- raardsbergschen Steenweg. Deze denkende wellicht dat het niet veilig genoeg verbor gen was, ging het bergen op den zolder van 't bui-je bewoond dror 't huisgezin zijner zuster, Theresia Rumbaut, vrouw Tekkeliet. Wij moi ten er bijvoegen dat Tekkeliet met dat alles onbekend was, daar hij gaiisch den dag was alwezig ge weest. De Politie van Ninove verwittigd» de onze eu deze laatste werd door gehu- ren van alles onderricht. De adjunct-com missaris van Politie Cummeiman en de agent Buys begaven zich ter woniug van Tekkeliet, Koer De Windt Geeraards- bergicbe Steenwetom een» huiszoeking te doen. Vrouw Tok keiiet deed verbod van naar boven te gaan, doch de adjunct en de agent hielden cr geene rekening van en vodiIou de twee gestolen pakken die werden aangeslagen ou naar 't Politiebu- reel gevoerd. De Brauwer is een 17jarige straatloo- per, vhu de soort dio leven zouder wer ken. O er e eigen tyd maakte hy zich plichlig aan diefstal vau ziuken buizen waarvoor hij tot hiertoe nog niet voor 't Gerecht te verantwoorden heeft gehad. De Bi au wer is voortvluchtig. Diefstal. Onbekende dieven zijn te Wettere» by middel vau braak en be klimming in het huis van den winkelier A. Casier gedroDgeu en hebben er eene groote hoeveelheid verschillige waren buitgemaakt 16 zilvereu zakuurwerken, 2 wekkers in nickel, 20 paar gouden oor ringen, 20 dito ringen, 10 kettingen in nickel, 30 brochen in doublé, 32 paar katoenen bedlakens, 35 pakhen saaietto, een paar vrouw- eu een paar mansbottin- u n, weideu door de ïoovers medegeno men. De waarde van het gestolene wordt op omtrent 1200 fr. geschat. Men heeft vermoedens. Valsche briljanten. Over eene weck of twee ontdekte men te Biussel pér eene zaak van valsche of lievei geplakte briljanten dat zijn de rui ken, waarvan het bovenste gedeelte be staat uit een zeer dun schilferkc echtj steen, geplakt met eene zeer doorschijn nende stof op een weerdeloos stuk glas; ceu oneerlijk middel, dat over eenige, jaren aan de bergen van beimhertigheiu van Oostende en Luik, meer dan 80,000 franks verlies bad gekost. Den 12 dezer kwam nu een heer by eeueu Brusselschen juwelier voor 1100 fr. een paar oorsieraden en een armband aanbieden eu, daar de juwelier ontdekte dat het opgeplakte juweelen waren, meende by in den verkooper tonen be- diieger te zieu Maar uit het onderzoek dat nu volgde, scheen te blyken dat X., de gewaande bedrieger zelf bedrogen was, daar hij de juweelen over eenige jaren zelf voon 1800 fr. had gekocht. Doch, do zaak verder onderzoekend,! ontdekte het gerecht dat de man, die dej juweelen te koop had geboden, do strooienj man was van zekeren G., die reeds meen dau eens last had met het gerecht. Hy was daarenboven drager van eenen in de aiistocratie goed gekeuden naam, en by de Brusselaars eene zekere beroemdheid verworven hebbende voor het vertoonea van zonderlinge dieren, zegt de Etoile. G., den bekrompen toestand van den armen edelman kennend, zou hiervan ge bruik hebben gemaakt om hem in te wij- u< n in de kunst om geplakte briljanten de wereld in te brengen. Zoo wist hij op zeker oogenblik voor 50 fr. een berg briefje te verkoopen van eenen briljanteu ring, die voor 600 fr. verpand was. De kooper ging het juweel lossen en bevond bij nauwkeurig nazicht dat het een opgeplakt juweel was. Hoewel zelf makelaar in diamanten zynde, bad ü\j zich laten bedriegen. Dochi by geloofde zichzelve nog niet, en begaf zich terug naar den berg, waar ditmaal het juweel slechts 30 fr. waarde geschat werd. Van verbazing tot verbazing komende, vroeg bij zich af hoe men eenige dagen te voren dit juweel voor 600 fr. verpandde en het nu slechts 30 fr. schatte. Een nieuw onderzoek deed nu de meê- plicbtigheid van eenen bediende uit den Berg van Barmhartigheid ontdekken, die door eenen truk zijn deel in de bedrie gerij wist te bekomen. Die bediende gaf namelijk aan X ju weelen, die hij zegde ontvaugen te heb ben van een Spaanschen edelman, om ze te vei panden, eeu werk -iat hy, iu hoe danigheid van bediende, zelf niet kon doen. Als iemand anders zich daarmee aan bood, zou hij zelf de scbattiog doen eu er zou een sohoonen cent meê te verdienen zijn. Dit gebeurde. De bediende schatte de juweelen zoo hoog als hij wilde en de brenger kreeg zijn deel in de winst. Ziedaar het wargaren dat het Brussel- sche gerecht op het oogeublik te ontspin nen heeft. De beul te Gent. De beul van Biussel is Viijdag morgend te Gent geko men, om op de Koornmarkt, aan den schandpaal, hot vonnis aan te plakken, waarby De Jong voor den dubb.-leu meord in de Plateaustraat, by verstek ter dood veroordeeld wordt. Vier gendarmen hebben van 11 tot 11 1/2 u. den schandpaal bewaakt, waarna de l> ui met ziju rait-riaal terug vertrok ken is. Milio van Gent gaat in beroep tegen het vouuis van de rechtbank. Hij heeft aangekoudigd dat bij den burgemeester en den opper-commissaris als getuigen zal doen dagvaarden. In de Langemunt, te Geut, is ver leden week eeu diefstal gepleegd, die tot hiertoe geheim gehouden is eu nog door geen enkel blad werd meègedeeld. Een heer eu eene dame kwamen by eenen juwelier en verlangden een diaman ten paiuur te koopen. Na overzicht, ko zen zij or een uit van 800 fr. Mynheer had echter niet zooveel geld bij zich en zou er naar huis gaau halen, terwyl ma dame in den winkel zou blijven hy be dacht zich echter en vroeg of hij 't paruur niet mocht meênemcn, om het eens te onderwerpeu aan de goedkeuring van de gene, voor wie het dienen moest. Gezien madame in ziju winkel bleef, stemde de juwelier ongelukkiglijk toe eu mynheer vertrok. Doch, een klein half uur uadien hield een huurrijtuig voor het huis stil eu er stapton twee heeren uit, die deu wiukel binneu kwamou. Zij gaven ziek uit voor rechterlijke agenteu, ver haalden den juwelier dat do heer en de dame behendige dieven waren en voegden er hij dat zy waren gezuudcu om uiadume aau te houden. Mijnheer was reeds in de val en het paruur berustte op het bureel, waar de juwelier het mocht gaan halen. De twee heeren namen de dame in naam der wet gevangen zy veinsde eene halve bezwymiug, maar ue mannen der wet lieten zich niet ontstellen zy moest meê. De juwelier was overgelukkig, dat de bedriegers in tijds gevat waren en hy ziju paruur nog weêr had. Hij liet de agen ten met huuue gevangene iu het huurrij tuig vertrekken, kleedde zich wat aau en giug naar het pohtiebuieel. Hier wist men echter vau niets 1 De heer en de dame, do valsche agen ten eu het paiuur zijn alle vijf weg eu tot hiei toe nog niet teruggevonden, zoo ver telt aren. (Fonsenblad). stoi den van I iedi een bet den spr wer I gee spo zwa dee de wer het T. den laoj van was Tri Tt Ta: He Ka Toi Gro Grii Ro Scl ki 1 v Hol 1 VI Hol Oes IV] Zah Stei Eill Tar Kat Nie Ton Tar Gr. Sch Rog Roe Gro Piel Ma< Sch Nie Kre Bol Hol G«, Gee

De Denderbode | 1901 | | pagina 2