Zondag 19 Mei 1901 5 centiemen per nummer. 53^ Jaar 3573 M Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. ^Prijsuitdeelingen Lijfrentboekjes L HET SPOOK Kerkvervolging. Militariana. 17, 2HTIfl N. ikep DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Menschrijftin bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31. en in alle Postkantoren des Lands Guique wuiinra. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnisse op 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk legen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 18 Mei 1901. I Denderbode heeft in vorige artikels .reeds aangetoond hoe voordeelig bet zou lijn de prijsuitdeelingen t« vervangen loor het uitreiken van lijfrentboekjes. ïen pedaster had ons echter het woord .Jomper naar het hoofd geslingerd en ons 'toegeroepen dat wij gaarne het volk in de onwetendheid bielden om het uit te bui ten Hij was buiten zich zelveu van woede en zwaaide de armen als moleu- V -a^LwiekeD- Dopende dat hij toch eens tot Ijlbedaren zou komen en in staat zijo onze SBiibeweegreden te vatten en te overwegen, JLÜbebben wij ons antwoord op zijue dolle, woédende uitvallen uitgesteld. Heden willen wij eenige bedenkingen Gr Gpopens dit punt in 't midden brengen. De prijsuitdeelingen van boeken heb ben zulk geen nut dat hunne vervanging 2 door toelagen in geld op lijfrentboekjes ly onmogelijk is. Dat springt in't oog bij zonder voor de lagere klassen. AMTH Inderdaad. Om in verhouding te zijn met de geestesontwikkeling van het kind 500ais:jtan men er siecfcts pri-oteboebjes geven. !n» lai Die worden eens bezien en daarna van i van1^ van het verstand, tot de onderwijzings- middeleu niet mogen gerekend worden. Gedurende het gansch sehooljaar heeft de onderwijzer getracht zijne leerlingen het sparen in te prenten. Welnu door het uitreiken van lijfrentboekjes zal men daad bij woord voegen en het spreekwoord van passé brengen Woorden wekkeD, voor beelden trekken. Dat zal zijne handelwijze steunen en feitelijk meer bijdragen om het vooruit zicht dat hij een gansch jaar heeft aan- gepredikt, op alle mogelijke wijzen heeft aangemoedigd en opgewakkerd meer on der de jeugd te verspreiden en dieper io het hert te prenten Onder dit opzicht is het niet genoeg bij woorden te blijveD, men moet, als men het kan, tot daden overgaan. Leert meo| de kinderen loopen met hun uit te leggen hoe schoon het loo pen is en hoe nuttig. Zoo is het gesteld met het vooruitzicht. Leert de jeugd voor uitzien, helpt ze iu de eorste stappen en dat zal oneindig bijdragen tot het her stellen der kwalen dio onze maatschappij teisteren. lAveri Wat Practisch nut is er uit Men mag stout weg antwoorden geen. Laat ons zien voor de hoogere klassen. Welk is daar de toestaud Hoe worden feitelijk de prijsboekeu ge- De middelen waarover de ooder- beschikt zijn veelal bekrompen, ,j1 te gering opdat hy zijne keus dooi —bet nuttige der boeken alleen zou kun- I nen geleiden. Hij moet oogenverblinden, -'-wat bluf maken en daarom stelt hij alles in't werk om zich zooveel mogelyk waar tegen den minst mogelijken pi ijs aan te ischaffen. bekrt H'j kan dus Die' °P nuttige boe ken denken die gewoonlijk tamelyk hoog in prijs zijn aangeteekend. Wat koopt bij ;te gen-dus bben, 1 Of Romans en wat praktisch nut jrscheidbteebt er wel in als zy belang inboezemen are uitiaan jonge schoolknapen, te weinig ont wikkeld om het wezenlijk schoone te ten aSfalten t agenvai Of reisbeschrijvingen die dikwijls niet worden gelezen omdat zy, niet boeiend 1 ANCl"jn en §eeD aantrekkingskracht bezitten, p Nuttige boeken zijn niet alleen duur inaar ov,>r al 't algemeen zijn zij te droog «voor de joDge lui die nog in geenen deele de noodzakelijkheden van het werkelijke leven inzien. Men mag ook uit het oog niet verliezen dat in vele scholen kleederstofFen wordc-n TTpfloitgedeeld. En kleederen zyn toch ook een stoffelijk iets die tot de ontwikkeling «tot uur Op de gevels van vele onderwijsge stichten ban men lezen Upvo9diDg, on derwijs. Opvoeden, ondei wijzen dat is het doelwit van de school. Opvoeden komt vooraan. Opvoeden is de wil tot het goede ontwikkelen, is de goede hoedanigheden van het hert doen ODtkiemen. In dio hoedanigheden is het vooruitzicht de bijzonderste, bekleedt zij de eereplaats. Ouderwijs alleen is onvol doende opvoeding is oneindig beter want deze laatste alleeu vormt den eerlijken man. Alhoewel wij aan de opvoeding den voorrang toe kennen toch mag men ons daarom niet als vijanden van het onder wijs aanzien. Wil men do leerlingen zien lezen, waar om zou men niet in elke school eene lees bibliotheek voor leerlingen inrichten Waarom zou elke gemeente het haar niet als ecno eer, als eene plicht aanrekenen een bibliotheek op te richten waaraan iedere inwoner zou kunnen aan putten Dat wenschen wy vurig. Die twee ver anderingen, die twee hervormingen kun nen goed samen gaan. Igens id aan den| sgen de1 Clietwjiul-Park. 20' vervolg. Hij overwon zijne vrees, sloop door het J Schip der kerk, wier vloer bedekt was Inarm^rsteenen waarop de namen der daar onder begraven Chetwynds gebeiteld waren. lAchter het hoogaltaar was eene deur, v li [toegang verschafte naar de trap, die in den \y Ikelder voerde. Monk had zich van eenen endrukfeutel van ^eze <*eur voorzien en zo z°°( >0 ID ^e BPoedig geopend. Eene kille lichtstroom adrkwam te8en- Monk liet nu het volle licht door de lan- Ord, ft" taarn uitstroomen en daalde de trap af. On der in het gewelf bleef hy staan voor de deur, ©Kon® die tot den grafkelder toegang verschafte. )eeldek' Met den sleutel uit de bibliotheek van Chefc- gemjwynd opende hij ze. Hij sloop voort en vond weldra den steen, waarop de zerk van ller- nice geplaatst was. Hij liet het volle licht sr op vallen en las op do zilveren plaat het 'olgende opsohrift BERNICE, Echtgenoot van Max, Negende Markies van Chetwynd. Zie dat is een priociep en nu hebben wij toch een vast punt waarop wij kunnen steunen. Tot hiertoe hadden die heeren opstellers de gewoonte uit de handen te glippen, net als palingen. De mensch heeft dus een vrije wil. Hij kan uit eigen bewegiüg iets begeeren. Dus is er ia de mensch iets dat boven de stof verheven is. Dat iets heelen wij de ziel. Van waar kan de ziel komen Toch niet van de stoffelijke wereld. Niemand geeft wat hij niet heeft. Van waar dus Ah 1 wij zijn reeds tot liet mirakel der schepping En van het mirakel zegde de armtierige den 15 Juli 1900. Een mira kel kan niet bestaan, een mirakel is on- ogelijk anders zou er geene natuur meer zijn Arme. Monsieur le Redacteuruwe schrijvers hebbeu niet geweteni wat zij zegden, toeu zij het artikel over deu vryeu wil aaneeuflansten I Hebt gij tot het ver schijnen wel uw toelating, uw placet gegeven Te beklagen, want dat laten we niet loa I Finripliik Maanden is het EilUUeiIJR leden dal wij den arm tierige vroegen of by zoo goed wilde zyn ons eens te zeggen of hij den vryeu wil, le libre arbitre zou Monsieur le Rédac teur zeggen, aannam. Menschen 1 hij heeft geantwoord Dat is braaf van bem, heel braaf en het is nog braver dat wij nu eens met hem l'akkoord zijn. Lieve lezers Dendergalm neemt den vrijen wil aan. De rechtsverkrachting iu Frankrijk ls dus een voltrokken feit de wet op de vereenigiogen is gestemd. Die wet is een oorlogstuig tegen de kloosters gericht. Dc kloosterlingen worden verstrooid cn hunne bezittingen als goederen zonder meester binnengepalmd. De gruwelen en onrecht- veerdigheden der rampzalige Fransche omwenteling, waar geuzen en socios zoo fier op zijn, worden hernieuwd. Frankrijk zal er niets bij winnen vele ongelukkige zullen en door lijden en ten slotte, verre van een voordeel, zal het Franscb Joden- bestuur een orergroote last hebben ver beurd verklaard. Zoo onmenschelijk zullen die Dieuwe barbaren niet zijn de ongelukkige oude menschen, zieken en lijdenden van alle soort zonder hulp of bijstand op straat te werpen, ten prooi aan de uiterste ellende en hongerdood. Want duizende en dui- zende ouderlingen, zieken en ongelukki- gen wierden door de kloosters onderhou den. Aan de beproefden dezer wereld offerden zij al huune rijkdommen waar- mtê de Fransche geuzery zoo hoog opliep en welke zij zoo zeer overdreef om den eetlust van het volk aan te prikkelen en en de rooverspolitiek te doen goedkeuren. Het zijn in Franrkryk de, radicalen en socialisten die zulk rooverswerk verrich ten. Wij begrijpen die houding van wege de socios. Zij begiunen met de goederen der geestelijke orden aan te slaan om te eindigen met de bezittingen der capita listen. Zij zyn in regel. Daarbij zij hebben het voorzegd, en wij kannen in den Catechis mus van Jules Guesde, over een tiental jaren te Rijssel verschenen, zien hoe zij dachten to werk te gaan. Lijk Guesde schreef is alles gebeurd. Het eerste tooneel is dus afgespeeld. Blijft nu de tweede akt van het drama. Wat zullen de radikalen dan zeggen? Zij hebben de wapens gesmedeu waar onder zij gevallen zijn. Zy hebben den eerbied van het eigendomsrecht onder mijnd eo zij zijn er slachtoffers van ge worden. Het volk redeneert zoo.: - indien zij de goederen der kloosters mogen roo- ven en stelen, waarom zouden wij de kofferforts der rijken niet mogen ledigen? Zij hebben hunnen haat voldaan; wij voldoen den onzen De geuzen hebben dus een graf gedol ven, den grond onder hunne voeten onder mijnd. Zij zullen het gevaar zien wanneer het te Jaat zijn zal. De Belgische geuzen, van de kalmste oü pruiken tot den razigsle progressist, juicbèn die rooverspolitiek toe. Wat de Fransche geuzen bedreigt, staat hen ook voor de deur. Monk boog zich over de zerk en legde zijn ir er op hij hoorde niets. Hemel mompelde Gilbert, voor het eerst sprekend sedert hij het rijtuig verlaten had. Wellicht is zij tot bewustzijn gekomen, heeft haren toestand begrepen en is van schrik gestorven. Hij zette de lantaarn op de kist en begon het deksel los te schroeven. Zijne handen beefden zoodanig, dat hij nauwelijks werken kon en zijn hart klopte hevig. Elk oogenblik hield hij op om te luisteren. Toen hij het dek sel los had, schemerde het hem zoo voor de oogen, dat hij het gelaat der doode onder het glas niet zag. u Wat ik toch zwak ben, zei hij. Mijne vingers zijn heel stijf, ik ben geheel zenuw achtig. Hy nam een weinig brandewijn, dien hij voor Bsrnice had meegebracht. Toen schoof hij het deksel weg en beschouwde het gezicht van lady Chetwynd. Zy was niets voranderd sedert hij haar den laatsten keer gezien had. De spitse neus, de diepliggende oogen en da halfgeopende lippen droegen den stempel des doods. Hy legde zyne hand op haar voorhoofd het was koud als marmer. De oude Ragen heeft zich in het gift ver gist, of wel ik heb haar een verkeerd kogeltje gegeven riep by in vertwijfeling uit. Zij Verzekering; tegen werk ongevallen. De secties der Kamer bespreken het regeeringsontwerp op de arbeidsongevallen en in eene is de bespreking nog niet afgeloopen. 't1 een ontwerp waarbij zeer vele bur gers belaug hebben, en dat zoowel door bazen als werklieden dient bestudeerd te worden. Ziehier het ontwerp in zijne breede trekken Werklieden van nijverheids-, bijzondere of openbare ondernemingen, alsook de werklieden dienstig in landbouw- en han delsondernemingen, waar men macbieneu gebruikt, in beweging gebracht door eene andere kracht dan die van menschen of dieren, en die slachtoffer zijn van een on geval, dat tijdelijke of totale onbekwaam heid tot werken van meer dan twee weken uitlokt, hebben recht, van af den 15' dag volgend op het ongeval, op eene dagelijk- sche schadtloosstelling gelijk staande aan 50 "Io van het gemiddeld dagloon. Leerjongens, zelfs zij die niet bezoldigd zijn en technische bedienden, wier jaar wedde niei boven de 2400 fr. gaat, wor den gelijk gesteld aan werklieden. Indien de onbekwaamheid bestendig is of wordt, wordt eene jaarlijksche schade loosstelling van 50 toegekend, bepaald volgens den graad van onbekwaamheid. In geval van overlijden hebben de erf genamen recht op 50 fr. begrafeniskosten en op de weerdo eener lijf rent, gelijk aan 25 saQ het jaarloon. Iudien de patroon zich niet verzekerd bij eene mutueele maatschappij, door den Staat erkend, is bij gehouden het kapitaal der rent samen te stellen op de spaar- en lijfrentkas of eene verzekeringmaatschap - pij- Deze samenstelling moet gebeuren in geval van overlijden of bestendige onbe kwaamheid tot werken. Kaporaal Simpelmans kan niet be- grypen hoe wij machteloos zijnde tegen over het gansche, het gcbeele Fransche of Duitsche leger dat ons inpalmen wil, wij nochtans iu staat kunnen zijneen ge deelte van dit of dat leger een zekeren tijd tegen te houden op zijnen doortocht door ons land, tijd voldoende opdat men ons hulp zoude brengen. Als de snaak dit niet begrijpt dan zeg gen wij hem domme geus! Voor kinkels als gij vragen wij den leerplicht niet, tot lijarigen ouderdom maar tot 18 of tot 36 als 't noodig is. Kaporaal Simpelmans, jongen, gij en wordt nooit sergeant. Nu op dit kapittel zijnde stellen wij vast dat onze Aalstersche geuzen de ver zwaring der krijgslasten wenschen. Wij zullen dat onthouden. Wij herin neren ons nog dat die huichelaars niet weinig met vermindering van leger en lasten hebben geschermd met het lage doel eenige eenvoudige menschen te be driegen. Die tijd zal weer komen. Ea weer zul len de geuzen roepen Wij willen de vermindering der krijgslasten. Zij zijn te zwaar dat moet eindigen Hansworsten I De geuzen willen ons leger op Prui- sischen voet inrichten. Zij droomen te kuonen oorloogen met Duitschland of Frankrijk of misschien wel, lijk kaporaal Simpelmans, tegen beide te gelijk 1 Nog sterker. Dagbladen zooals de Indépendance Beige, spreken van dien brutaleD aanslag op de vrijheid van on derwijs die nu gered is Zulk eene verblindheid doet verstomd staan 1 Het verbod van onderwijs voor den tegenstrever, dat is voor u de vrijhei I, omdat dit verhol u toelaat te onderwijzen volgens uwe goesting !l In Holland zijü wij gelukkiglijk daar nog niet. De tale die men ia de Fransche Kamers sprak, zou bij ons als smokkel waar aanzien worden, zelfs door de gewel digste antiklerikalen. zeker dood, ik heb voor niets gewerkt.» Hij bromde een vloek eu knarste op zijne tanden. Eensklaps viel hem iets in. Snel haalde hij eenen kleinen spiegel uit zijn zak en hield hem hoven de lippen van het lijk. Toen hij hem wegnam, zag hij dat het glas een weinig beslagen was. Nu begon hij harder te werken bij wierp zijn jas uit en schroefde de heele kist uit elkaar, een werk dat tijd en bekwaamheid vorderde. Het zweet parelde op zijn voor hoofd doch bij rustte nietde gedachte, dat Bernice nog in leven was, gaf hem reuzen krachten. Hij legde de stukken der zerk ter zyde en Beruice lag in haar zijdenkleed met de ver welkte rozen op hare borst voor hem. Den mautel, dien hij meegebracht had, spreidde hy op eenen steen nit, en legde er het ver stijfde lichaam op. Daarna ging hij weêr naar de zerk. u Ik zal een beeld in was laten maken en dit er in leggendacht hijDoch nu heb ik iets zwaars noodig. Hij keek rond en zag in een hoek een hoop steenen dien hij in de kist stopte. Dit gedaan legde hij het deksel er weêr op en schroefde het vast. Eenige minuten later zag de kist er weêr uit, alsof zij niet aangeraukt was. Met een diepen zucht trad hij weêr op de schijn- doode toe hij dacht dat hij zich met de proef door den spiegel vergist had, daar- om herhaalde hij ze met het zelfde gevolg. x Zij leeft riep hij triomphantelijk. u Maar ik moet do natuur te hulp komen. Hij wreef hare handen, goot een weinig brandewijn tusschen hare lippen en riep haar zachtkens hij den naam. En langzaam zeer langzaam begon stijve lichaam weêr te herleven De stramme ledematen werden weeker, de koude wasach tige handen werden een weinig warmer en er kwam weêr eene uitdrukking van leven op het hleeke gelaat. De lijkkleur veranderde in eene ziekelijke bleekheid zeker, het leven keerde weêr terug, het bloed begon opnieuw te vloeien door die aderen. Monk goot nog meer brandewijn op hare lippen, hij geloofde zijn eigen oogen niet. Hij gevoelde, dat het hart onder zijne handen begon te kloppen en den pols te slaan. De schijndood was geweken. De oogleden begonnen televen, eindelijk gingen de oogen open en blikten verwonderd rond. Monk trad terug. Zij leefde, en niemand wist het dan hij alleen Zijn fortuin was ge maakt Max Max zuchte Bernice nauwelyki hoorbaar. Monk kon niet antwoorden, zijne wangen gloeiden, zijne oogen schitterden, hij was sprakeloos van vreugde. u O Max ging de lispelende stem voort. ik heb een vroeselijken droom gehad en ik Het Belgisch llberaliamus en «Je Hollanpsche libera len. Wij lezen in den Standard, het dagblad van M. Kuyper, protestantschen minister, en politiek hoofd der protestan ten in de tweede Kamer der Staten Gene raal Hoe aardig toph zijn de grondstelsels welke de vreemde liberaalpers verdedigt ter gelegenheid van de wet op de kloos ters in Frankrijk I Door dio wet wordt aan vele kloos tergemeenten het recht van onderwijs nomen. Afgenomen, noch min noch meer. Zij mogen niet meer onderwijzen en kiuders hunner scholen hebben er maar van door te trekken. Dus een stelsel steunende op dwang. De vrijheid van onderwijs wordt ver nietigd om de macht te breken van het zoo gevreesde kierikalismus Zou men niet gedacht hebben dat geheel de liberale pers van Fraukrijk en elders zulk eenen maatregel aan den schandpaal ging spijkeren als het toppunt van onliberaalheid En ziet, 't is het tegenovergestelde. Bourgeois, wiens redevoering aange plakt werd, noemt men den verlosser van Frankrijk. ben zoo moe, mijn lieve. Neem mij in uwe arme Max, ik heb zoo koud Monk vermande zich, haalde nit zijn zak eene flesch brandewijn, waarin een onschade lijk slaapmiddel opgelost was en bracht zt aan de lippen der jonge vrouw. Zij weerde hem af. Gij hior, Gilbert n fluisterde zij. x Ben ik niet op mijne kamer Niet, waar ben ik Waar is Max Max is in Chetwynd-Park, zei Monk bedaard, x hij ligt te bed en gij zijt hier. x Hier. Bernice richtte zich met moeite op een elleboog op en staarde wild rond. Het deraohtige dezer plaats trof haar en de ken in de nissen deden haar schrikken. Ver wonderd keek zij naar haar wit zijden bruids kleed. x Waar ben ik vroeg zij weêr x Ik her inner mij, dat ik koorts had en men zeide mij, dat ik moest sterven. Ik sprak met Max en Sylvia en toeu waar ben ik waar ik toch n Klagend klonk hare zachte stem onder de gewelven. Dat is alles eene week geleden, Monk, x Men hield u voor dood. Gij zijt hier in den grafkelder der familie Chetwynd, he den werd gij hier gebracht. Max is op het slot, de oude pastoor en Sylvia zijn bij hem. Ik had een voorgevoel, dat gij schijndood waart en ik kwam hier om mij te overtuigen. Hoe willen de socialisten het geluk van den werkman? Met hem alles te ontnemen wat hem kan troosten en opbeuren in tegenspoed, met hem de gelukkigste en schoonste dagen zijns levens te ontnemen met hem te doen leven als een beest en dus ook te zorgen dat hij als een beest sterve. Het christelijk geloof, dat den ongeluk- kigen troost en moed geefc in tegenspoed, dat hem zijne plichten jegens God en den evenmensch herinnert, dit moet verdwij nen. Nochtans zonder dit is er geen geluk bij den mensch, geen vrede en eendacht in 't huisgezin, geene verstandhouding tueschen overste en onderdaao, geene orde in 't land. Maar de leiders der socia listen zoeken ook dit niet, zij zoeken het tegenovergestelde voor den mensch en de samenleving. De socialisten willen hunne kinderen niet meer laten doopen. Neen zij hebben de gratie Gods niet noodig om wel te leven, bij hen loopt alles op rollekens en God kunnen zij missen sedert de mensch van de apen afstamt. Het godsdienstig huwelyk daar zijn de socialisten ook niet voor, zij willen kop pelen als de konijnen, zij jagen liever de vrouw weg die hun niet meer bevalt en gaan met eene andere wonen. Kan de vrouw alleen de kinderen niet houden waar de man niet wil voor zor gen, dat de Staat ze dan groot brenge of dat ze in weldadigheidsgesiichten worden opgenomen, daar zullen ze goed verzorgd worden door oppassers of oppasters geko- zeu uit het nee plus ultra der socialis tische bescbavers; ofwel zullen ze moeten aangetrokken ea verzorgd worden door de catholieke liefdadigheid, door zusterkens en broerkens, die volgens de socialisten voor niets in de wereld kunnen goed zijn. Mislukte proef. KnechtDien frank heb ik op uwen lessenaar gevonden, mijnheer. Heer Het doet me genoegen, Jan, dat gij zoo eerlijk zijt; ik heb dien frank daar neèrgelegd om uop de proef te stellen. Jan Ja, mijnheer, dat heb ik wel ge dacht. Uw man en heel de wereld achten u dood, het bei icht van uw sterven werd in alle bla den hekend gemaakt. Zonder mij hadtgij werkelijk moeten Bterven ginds in die kist gij waart levend begraven. Een vreeselijke schrik teekende zich op Bernice's gelaatstrekken. Met opengespalkte oogen en uitgebreide armen sprong zy op wankelde naar Monk en met een schellen kreet zonk zij voor zijn voeten neêr. x Dwaas die ik ben riep deze, ik was te voorbarig. Ik heb haar door deze ver schrikkelijke meêdedeeliog wellicht gedood XV. VAN DEN DOOD VERREZEN. Het was een akelig oogenblik, het scheen Monk toe, alsof onzichtbare handen hem zijne prooi ontrukten. Met dreigende blikken zag hij rond, als wilde hij den onzichtbaren vijand treffen. Hij bukte, nam het meisje in zijne armen, legd, haar weêr op den mantel en begon hare handen te wrijven. x Het is maar een flauwte, dacht hij. x Zij moet erg zwak zijn, de oude Ragen zei het immers, dat het gift de persoon erg verzwakt. Bernice Bernice voelt gij u nog niet beter x Beter herhaalde zij zachtkens, hare groote oogen op hem vestigend. «O Gil bert is dit het familiegraf der Chetwynds Is het waar, wat gij my even zeidet Zijn dat mijne doodskleederen Heeft men mij bier begraven x J», Bernice. n (Wordt voortgezet}.

De Denderbode | 1901 | | pagina 1