Rond de Lijfrentkassen. Van tak op tak. Papier met Leeuwkens.— Volksreferendum. jfflF Gedenkbriefkaart AFSCHAFFING Berg van Barmhartigheid ZONDA(tRIIST Van 3 midda&s Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande Nieuws. Frankrijk. Duilschland. m Rusland. Italië. Amerika. ,ela In Merhiprijzen. A A Nieuwe goede maatregel genomen door ons catholiek bestuur. Hij was reeds be- oofd door «Ie wet van 10 Mei 1900. Het koninklijk besluit dat het weerge ven van het kapitaal, met voorbehouding gestort, gebiedt, is over eeuigen tijd in het Staatsblad verschenen. Wie dus zijn geld terugeischt op het oogenblik dat zijue rente aanvang neemt, kan het bekomen. Nochtans hierover geone begoocheling. Gij moogt uiet denken dat de lijfrentkas het geheele kapitaal teruggeeft. Neen, dat niet, daaraan zou zy haar broek scheuren, gelijk een vlaamsch spreek woord zegt. Gij gaat dat begrijpen. Veronderstel dat iemand u binnen 10 jaren slechts 100 fr. betalen moet. Maar dio 100 fr., gij eischt ze nu. Gij berooft dus uw toekomende schuldenaar van de samengestelde intresten van 100 fr. gedurende 10 jaren. Dat is uw recht niet. Als hij nu 100 fr. geeft, keert hij u te veel uit, namelijk de samengestelde in tresten van dit geld tot op dGn vervaldag der betaling. In den handel kent men dergelijke schikkingen ook. Wie met gereed geld betaald krijgt afslag, gewoonlijk 2 per honderd. De lijfrentkas neemt dezelfde schikkin gen. Zij geeft uw geld terug als gij het verlangt, maar teruggebracht op de weer de die het heeft op het oogenblik van do ingenottreding der rent. Welk is die weerde 1 Dat zal afbangen van uwen ouderdom op dit oogenblik. Zich steunende op de tabels welke toela ten de middelmatige duur te berekenen van den tijd dat gij nog moogt hopen te leven, berekent de lijfrentkas het getal jaren dat zij het aan uwe erfgenamen voorbehouden kapitaal zou mogen behou den en het cijfer der intresten dat zij er van bekomen zou. Zij trekt er die som welke in het berekenen uwer rente is meegeteld af en geeft u den overschot. Ziehier eenige voorbeelden. Voor 100 fr. zal de lijfrentkas weergeven Op 50 jarigen ouderdom 55,40 fr. 55 60,20 60 65,10 - 65 - 69,90 - 70 74,60 75 78,40 n 80 81,60 85 84,40 Na ingenottreding uwer rente zijt gij vrij uw kapitaal alzoo verminderd terug te vragen wanneer gij het verkiest. Nog eens gezegd. Op do meeting met tegenspraak, onlangs in het Maison du Peuple te Brussel gehoudeu, en waarop een democraat, een liberaal en een socialist het woord voerden heeft deze laatste, gezel Vandervelde gezegd Het socialism en het catholisism zijn twee zaken welke met elkan der niet kunnen verzoend worden.» Die waarheid, welke dikwijls geloo chend wordt om lichtgeloovige menschen te bedriegen staat gedrukt in Le Peuple van Vrijdag, 7 Juni. Aardige opmerking. De Boeren wierpen de Engelschc-n in de Modderneer, waschten hen af aan Magersfontein, lieten hen te Stormberg droogen, en de Engel- schen op den Spioenfcop gevlucht zijnde, kregen de Britten ferm klop op hunnen kop. Hooi* eens l*ïe -- De stoel zetter der kerk te Mijlbeek houdt staan dat ge geweigerd hebt het stoelgeld te betalen hij is bereid het onder eed te bevestigen. Verstaat ge dat, Pie Om (in de kapel te Mijlbeeb) met de schaal rond te gaan moeten de handen propeteijn), schrijft ge Pie... Dat de handen der hoveniers bruin zijn dat is niet te verwonderen, die menschen werken altijd in de lucht. Neen, hun handen zijn zoo blank niet als deze van 'nen kerel die op den kap een speelhuisbaas een lui leventje leidt. Maar heeft die hovenier door den arbeid verbruinde handen, toch heeft hij geerie groene schijnheilige judasziel... Begre pen, Pie Hoor eens. Pie de groote waterrat verwacht nog altijd antwoord op zijne vraagskens aangaande 't resida-ademeken en de hobbels aan de voeten die 't gebruik van vioolkassen noodzakelijk maken.... Men wacht Tegen Mieren en Slekken. Mie ren. -Legt rond den voet van den boom houtasch of wel eene kouse of zageliDgen doorweekt met petrool. Slekken. Strooit rond het gezaaide of geplante wat keukenzout of gehluscht kalk of bitter uit de schouw. Bemuren bestrijkt meu met pekelzout. Pekelzout jaagt ook de aardwormeu (pieren, teerlingen) uit den grond. Zij komm boven en sterven. Waar ze niet tt overvloedig zijn doen de aardwormen mei r goed als kwaad, uoordien door hunne kruipgangen vette en water tot de wortels doorzijpen. Hoeveel geneesheeren zijn er in Belgié. Uit de laatste statistiek blijkt dat Uil getal 3546 bedraagt, verdeeld per provincie, als vulgt Brabant, 922 Ant werpen, 398 Oost-Vlaanderen, 460 West-Vlaanderen, 322 Denegauw, 563 Luik, 495 Namen, 193 Limburg, 94 Luxemburg, 99. De B: usselsche omgeving telt 609 ge neesheeren de stad Brussel sltchts 298. Te Antwerpen zijn 197 geneesheeren, te Gent 127 en te Luik 183. /%la rlo vnc Nauwelijks heeft 1118 Ut de roode Vos he- sloten de buitenlieden bij middel van mutualiteiten, coöperatieven en audere middels tot het socialism over te halen of de blauwe Vos treedt op om 't zelfde spoor te volgen. Dezer dagen werd eene vergadering ge houden tot het stichten van een nationa- len Boud, tot bevordering der liberale propaganda op den buiten. Die blauwe Bond zal overal liberale kringen en maatschappijen, werklieden- vereenigingen ondersteunen, vereenigin gen tot ouderlingen bijstand, landbouw- maatschappyen, vennootschappen voor 't bouwen van werkmanswoningen stichten, verder cotferenciën en meetingen hou den, tract.iton en brocburen uitgeveD, propaganda feesten inrichten alles door blauwsel getrokken. De blauwen gaan dus den rooden con currentie aan doen 't Zal no pardaf geven Wat heeft men het toch op de buitenlieden gemunt Als do blauwen en rooden denken dat de buitenlieden dwaas genoeg zijn om ze om den tuin te kunnen leiden. Ze zijn er wel meê I Hij had zijn reden. Zeg, kleermaker, waar zijn uwe gedach- teu, geen horlogiezakskcn in mijn gilet te maken. Kleermaker. Wel M. Snaffels ik heb in uw ander gilet een bergbiiefken van uwe borlogie gevonden Ik dacht dat gij geen zaksken meer noodig hadt. Vergadering der Rechter zijde. In vergaderiug van woensdag heeft de Catholiebe Meerderheid besloten raorgenzittingen te houden van af Jijns- dag aaust. De verschillige begrootiugen zouden ia die zittingen besproken worden en al de redevoeringen zeer beknopt we zen. Des namiddags zou de Kamer de begrooting van oorlog en de legerhervor- ming bespreken. Aaugaande de legerhervorming werd de volgende verklaring gedaan De regeering is besloten eene vermin dering van diensttyd en maatregelen tot begunstiging van het vrijwilligersschap voor te stellen. De bespreking én stemming dezer ont werpen zou in alle geval, nog in dezen zittijd plaats grypen. Ouderdomspensioenen. Naar gezegd wordt zijn reeds meer dan 20,000 vragen om de pensioenen van 65fr., goedgekeurd door do BeschermiDgs- comiteiten en niet betwist door de gouver neurs, toegekomen in het departement van arbeid. Men denkt dat de betalingen zullen be ginnen met half Julide betalingen zou den gedaan worden in tweemaal fr. 32,f per semester. Aalst, "t komt uit Ja, meer en meer komt het uit dat in Aalst afgrij selijke groene politieke deugnieten zitten, ware Brigands, met schijn van Godsdienst behangen, die ii: de keik ons Heer 'nen lassenbaard aandoen en altijd de eerste plaats willen bekleeden, die daar recht staan op hun pontilje en dan vol ver waandheid zeggen Heer wij zijn veel beter dan al die ander menschen, bijzon der dan die Publikanen (die oübewaarders willen we zeggen)we zijn veel beter dan al 't ander volk wij en wij alleen vol brengen de voorschriften der godsdien stige wet Ja, uiterlijk, in den schijn het was tot die groene Mannen dat Ons Heer zegde Valsch ras van den stam van Judas! Slangengebroed die soort doet mij een vlassen baan! aan, zo eert mij met DE LIPPEN, MAAS HUN HEET IS YEEEE van mij... Ze zijn met schiju van Gods dienst behangeD, om des te beter 't volk te kunnen misleiden door valsche belof ten cn het dan uit te zuigen. (Vrij naar Sancla Petri). Verkeerd kompliment. Gij zijt een vleier, zegde Mieke Kuap tot haren beminde als gij voorts gaat stop ik mijne ooren. Dat kunt gij niet, sprak do andere, daarvoor zijn uwe lieve handjes veel te klein. Zaterdag 11. heeft het dan gelyk wij het voorzegden papior met Leeuwkens to Aalst, te Brussel en te Brugge-Somme- gem, geregend. De groene en blauwe lastertongen zijn gesommeerd geworden van, binnen de di ij dagen, een aanklacht in te dienen bij 't Parket van Dendermonde tegen den heer Hector Arys-De Paepe, albier, die zij beschuldigen van diefstal, of liever van achterhouding van gelden, gepleegd ten nadeele van noodlijdende eu gebrek- kelijkc lieden. Hel papier met Leeuwkens bepaalt verder dat zoo de lastertongen nalati" blijven eene aanklacht bij 't Parket van Dendermonde in te dienen, zij gedaagd zijn om, na't wettelijk tijdverloop, voor de burgerlijke R;ct,t»..nk te Gent te ver schijnen om er rekenschap te geven over hunne eer- en faam schendende laste ringen. Naar wij vernemen is er tegen den heer Hector Atys eene aanklacht iDgediend. De aanklacht is ingediend maandag 11., door den persoon die, volgens Sancta Petri, in CoLCordia alles uitlegde, en die volgens 't Recht van LeeuwkePlaLcquaert niemand anders is dan Gustaaf Leveau, Voorzitter van Concordia. Vier feiten zijn ^ngeklaagd en 't Par ket heeft br sloten er een onderzoek over te openen, alhoewel de Gendarmerie reeds de Riten naging en niets strafbaar ont dekte. Het geding zal dus zijnen loop volgen en verdere bemoeiingen zouden ongepast wezen. De Volksceuw, 't orgaan van den afge- straften priester Daens, do armtierige Dendergalm en Sancta Petri slingeren ons een vloed van belèedigingen, laster lijke zinspelingen naar 't hoofd, ja zelfs is er tegen ons een open brief gedrukt die door zekere omstandigheden nog niet is in licht gebracht maar waarvan wij reeds, sedert donderdag 7 uren 's morgens, een exemplaar in ous bezit hebben. Waarom dit concert van belcedigingen en lasterlijke zinspelingeu tegen ons Omdat wij de liberale associatie, alias de firma van Anker en Zotme, Leerke en Topke en C'"a en de ellendelingen der groene judaskliek niet willen helpen om de eer en faam te rooven van een deftig familievader, van een eerlijke koopman... Inde irce... van daar die gramschap.... Dcch dat alles is niet in staat ous te ontroeren. Wij herhalen het Wij verachten de uitbrakingen van die blauwe en groene ellendelingen zoo laag gedaald in do ach ting van alle eerlyke lieden, dat niemand ter wereld na bon nog lager dalen kan Onmogelijk. Jongen. Pa, zie, een spinnenkop tegen 't plafond. Vader (die de krant leest.) Stampt hem dood en laat mij gerust. Leeuwke Plancquaert spreekt in zijn Recht van heden van een catholiek in ons Arrondissement die met een klein positieken van eenige honder den franks goed koopen kan dat elk er in verbaasd staat. Hoe ga vt dat Hoe gaat dat Leeuwke Als advocaat moet ge dat toch weten. Als men geen geld heeft kan men er leenen... Bij voorbeeld iemand die candidaat iu eene kieziug wil zijn, maar hij heeft gaten iu leerzen, hij heeft geeno persooulyke middels om de propagandakosten te kwij ten, wat moet hij doen Wel geld ontleenen, niet waar Leeuw ke?.. En als de gaten in de leerzen te groot zijn dat men hem 't geld weigert, wel dan zoekt hij een broeder, een fami lielid, een vriend op, om zijne borg te zijn..... Goed begrepeo, Leeuwke?... A. S. en E. V. De commissie van den Senaat heeft besloten dat er geen reden bestaat om over te gaan tot het onderzoek der artikelen van het wets voorstel, waarbij voor provincie cn ge meente het algemeen stemrecht op 25 jaar, met toepassing der E. V. wordt ingevoerd. Aieuwc Goederen-Statie te Appelterre. Een Koninklijk besluit van 22 Mei 1901, opgenomen in het Staatsblad van 19 Juni laatst, besluit: Inrichting van eenen halte open joor zware goederen, te Appelterre (overleg 68). Wij vernemen dat de inrichtingswer ken dezer nieuwe Statie tussclien Niuovo en Santbergen zeer voordeelig gevestigd, reeds zijn aangevangen, en dat 't vlijtig Bestuur van Appelterre niets verwaar loost om den toegang er van, door aanleg van eene gekasseide baan, gemakkelijk en aantrekkelijk te maken. (Medegedeeld.) De socialisten en progressisten vragen een volksreferendum of raadpleging van 't volk over het nemen van grondwet telijke maatregelen, waarbij algemeen stemrecht en evenredige vc-rtegenwoor diging zouden ingevoerd worden bij de verkiezingen voor Kamer, Provincie en Gemeente. Vooreerst dit volksreferendum strijdt tegen ouze Grondwet. Maar welk doel wordt beoogd Gedurig onrust in 't Land verwekken, terwijl het volk dorst heeft naar vrijheid, vrede, gerustheid en arbeid. Waarom moet er storm woeden in 't Land eu dit tegenstrijdig aan ue belan gen des volks en aan de algemeene wel vaart Om het Z. A. S. te verkrijgen 't welk zou toelaten Z. M. Leopold II van den troon te werpen en hein te vervangen door den eenen of anderen Jauson, Fur- némout of Vandervelde als voorzitter der republiek. Rooden, blauwen eu groenen, willen dus den burgeroorlog 1 Verzending van colli per express. Van af 1 September wordt een belang rijke hervoruiing tot stand gebracht iu bet vervoerregiem der spoorwegen. Alle collie, tot 60 kil., per express to verzenden, kunnen door den verzendei zelf gefrankeerd worden, bij middel vai zegels, wier waarde door eene eenvoudig! tabel wordt vastgesteld. De colli kunnen dus verzonden worden per spoorweg, gelijk brieven mot de post. Alle pleegvormen van geschriften, 'i geloop naar de statie enz., worden dus af geschaft. Om zeep Het volkshuis van Zele, of gelijk men het gewoonlijk noemt de tempel der socialisleti is in openbaren en gedwougen verkoop toegewezen aan eenen brouwer van Zele. IS VERSCHENEN de JM^der Pompiers krijgsfeest op 30 Juni eerstkomende. Prijs 0,10 fr. per stuk, te verkrygen ten bureele dezes. STAD A E L 8 T van den Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van eon- ieder dat bij besluit genomen door den Gemeenteraad in Zitting van den 24 Mei 1901, de Instelling van den Berg van Barmhartigheid afgeschaft wordt. Te rekenen van heden zullen geene nieuwe panden in den Berg nog aanvaard worden, noch bestaande pauden ver nieuwd worden. De Stedelijke Spaarkas blijft be staan zooals te voren en zal met het einde der toekomende maand Juli over gebracht worden iu het nieuw lokaal, Achterstraat, (vroeger woning van den E. H. Pastoor van het Hospitaal). Aelst, den 20 Juni 1901. De Burgemeester en Schepenen, M.-L. Gheeraerdts. De Secretaris, Oscar Reyntens. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft de volgende benoemingen gedaan pastoor te Gram- mene, in vervanging van den E. H. Van Damme, die zijn ontslag gegeven heeft, den E. H. Verhaert, onderpastoor te Cbsterzeele. Onderpastoor te Viaene, den E. H. Boeykens, priester in het Seminarie. Coadjutor te Rooborst. den E. H. Scban- devel, priester in het Seminarie. OVERLIJDEN. Uit Brussel meldt men bet godvruchtig overlijden van deu heer Van Hoorde, provinciaal Sena- teur voor Luxemburg en welke gedurende 33 jaren het Arrondissement van Baste naken in de Volkskamer vertegenwoor digde. Met hem verdwijnt een der moe digste mannen van het catholieke en vaderlandsminnende Luxemburg. De eer zame overledene was de Schoonvader van onzen achtbare Volksvertegenwoordiger en Voorzitter der Volkskamer, den heer L. De Sadeleer. Betuigen wij den achtba ren heer De Sadeleer onze innige deelne ming in 't martelijk verlies dat zijoe achtbare familie komt te treffen. aVJADttAJIbUDl. tot middernacht dienstdoende Apotheker Zondag 23 Juni 1901Mr De Valckeneer, Espla nade. Worden gevraagd 1° Een leerjongen voor de boekdruk kerij, alsook voor de boekbinderij2" Enne dienstmeid, (goed loon) 3° Een kleerma ker (vollegast) verzekerd werk winter en zomer. Vragen werk 1° Een bureelbediemie, beschikkende over drij uren daags 2° werklieden van allen aard 3° een koetsier, kennende alle huiswerk en hofbouw 4° ecu kui per. o CREEMBOTER. Markt van Zaterdag 22 Juni. o 150kilogrammen ter markt; prijs fr. 2,70 tot0,00 per kil. Botermarkt. Heden zaterdag werden 453 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3620 kilos. g zyu Aalgt. Vrijwillig gewapend Pom- pierskorps. Donderdag aanst. om 8 j/ï uren 's avonds zal door het Collegie van Burgemeester en Schepenen op den Koer van 't Stadhuis aan de heeren officieren, onderofficieren en manschappen, over blijvende stichters van over 25 jaren, eene herinneringsmedaille gegund worden. Verdere inlichtingen ontbreken. AALST. Zondag II. toon de Wiesmeisjes zich naar de Hoogmis ter St. Martinuskerk begaven werd een der kinderen 8 a 9 jaren oud, door den vader geholpen door twee andere peisonen uit de rangen gerukt. De Eerw. Zuster be merkte hot slechts wanneer zij er meê op de vlucht waren. Ecuonderzoek is door 't Gerecht ingesteld en wat de uil zal, zullen wo afwachten. Wanneer men iu 't ongeluk is, bidt en smeekt men dat men toch een der kiuders in 't Weeshuis zou opnemen en dan als ze zoo verre zijn gekweekt dat ze in 't een of andere fabriek iets kunnen verdienen ischt men het teiug. Eu'tkleine onschul dige wezen wordt dikwerk in 't verderf gestort. Nu, 't is geweten, al die zaken ge beuren hier door de ophitserijen van groeue wraakgierige ÜedeD. Verdronken. Gister vrijdag avond, ying do genaamde Antonius De Boom,' tabakbewerker, wonende Brusselscho Steenweg, een bad nemen in den Dender, omtrent de IJzereubrug, aau 'c Kasteel Overham en verdronk. Zijne gezellen zyn op de vlucht gegaan. Erpe. In den nacht van zaterdag tot zondag rond 1 Ve uren, is de Water molen nabij de Brouwerij de prooi der lammen geworden. Alles is in den brand gebleven, alleen de muren zijn blijven rechtstaan. Dank aan 't moedige Pompierskorps is het woon huis bevrijd gebleven. Oorzaak onbekend eu schade door verzekering gedekt. Haeltert. In den hof van 't Kloos ter staat een kerselaar ri>'- beladen met blozende vruchten. Doch Rooier Chirip en Graaf Meerle die op rooftocht zijn bijgestaan van ander gespuis uit de lucfit- werehl richten er eone ware dc-structie aan Maar hoe die rooftochten afweeren De Eerw. Zusters hielden oorlogsraad en na grondige bespreking werd besloten een Loekoêdoe in den kerselaar te plaatseo en zondag 11 werd hij dan triomfantelijk naar den kerselaar gedragen... Maar naar 't schijnt, schrikt die Loekoedoe de roe vers niet af, want een kwaart uurs daar na was het in den kerselaar een chirippen van de audere wereld... en of er blozende slachtoffers vielen Wij gelooven er niets van. Op de zolders eens fabrieks van beddekens te Anderlecht, is Woensdag avond brand ontstaan. De schade moet zeer groot zijD, maar alles is verzekerd. Er zijn geene ongelukken aan te stippen, maar heel de fabriek is veruield. De pom piers hebben zich moeten bepalen bij het beschermen der omstaande huizen. Later. Er wordt gemeld dat er 100.000 fr. schade is en dat de verzeke ringstermijn, sedert vier dagen verloopen en niet vernieuwd was. L..., een Brusselaar, was het ren tenieren beu en wilde gaan handel drij ven. Te dien einde begaf hij zich naar eenen horlogieverkooper in 't groot, en bood hem aan, op commissie voor hem te reizen. Na genomen inlichtingen werd het aan bood aanveerd en L. kreeg eene keus van horlogies, ter weerde van 8000 fr. Hij verkocht die té Brussel, te Verviers en elders, voor 3000 fr. en stak het geld iu den zak. De handelaar in horlogies deed eene klacht tegen zijnen reiziger, die de zaken - op zulke zonderlinge manier verstaat. De Sedaline, die slechts na 3 jaren proefnemingen wordt gespecialiseerd, ge neest aeker hoofdzeer, zenuwpijnen, scbc- delhoofdpijn, zonder het minst de maag te schaden. A. Defgnée, apotheker, 3, Square Marguerite, Brussel. Groot Brussel. Alle apotheken. Prijs der doos van 8 cachetten 2 fr3. (4) De rupsenplaag heeft in de streek van Dinant overgroote schade aangericht. In bet bosch nabij Focant, is geen enkele boom, waaraan nog een bladje te zien is. Een legioen processierupsen hoeft zich van dit bosch meester gemaakt en al het gewas in dorre geraamten herschapen. In een dorp der Ardennen waar het reglement wil dat de herbergen om 10 ure gesloten worden, hadden drie Brus selaars hun zomerverblijf opgeslagen. Maar daar zij geerne na 10 ure nog een partijtje kaart bleven spelen, hadden zij zich den burgemeester tot vriend gemaakt en hem langzamerhaud aau het laat uit blijven gewoon gemaakt, zoodat de veld wachter, wanneer bij zijne ronde deed, een oogenblik naar de «solos» en de miseries bleef staau zien en er dan zonder opmerkingen van door trok. Dio veldwachter hield ook herberg. Zekeren avond na tien ure kwam hij weder zijne ronde doen. De burgemeester was ditmaal afwezig. Tot den herbergier zegde bij 't Is tyd om te sluiten 'tis 10 ure I En de Brusselaars fezelde hij in het oor Bij mij is het nog open. Een persoon van Deinze is voor den onderzoeksrechter moeten komen, onder verdenking van scbriftvervalsching. Hij zou namelijk het handteeken of liever den naam zijns broeders hebben nage- schreven om, in de plaats van dezen broeder, eenige dagen gevangenisstraf te ondergaan. Zijn broêr was pas eenige dagen ge trouwd toen het bericht kwam, dat hij zijne gevangenisstraf moest uitdoen. Alsdan zou de verdachte zich hebben aangeboden en zich opgeofferd hebben om do straf te doen iu de plaats van den wezenlijk veroordeelde. Eu voor dit bewijs van broederliefde wordt hij nu vervolgd op deu hoop toe, of loopt hij gevaar vervolgd te worden, want het is nog niet zeker dat de zaak zal voortgezet worden. Gevaar van vuurwapens. Een zekere Gust. Verlauw, vischpachtbewaker te Oostkorke, was woensdag naar Brugge gekomen om eonen vriend te bezoeken. Hij onderzocht zijn geweer dat hij raeê- gebracht had terwijl hij het wapen met den loop naar den grond gericht hield giDg eensklaps een schot af, en Verlauw werd in het rechterbeen getroffen dat vermorzeld werd. Do ongelukkige is in deerniswekkenden toestand naar het hospitaal overgebracht. Te Willaupuis, een dorpke van 695 inwoners, is eene maatschappij van ouderlingen bijstand gesticht, waarvan al do inwoners zonder onderscheid deel- maken. De vlaggewyding had Zondag plaats, cn word bijgewoond door den gouverneur der provincie. Zondag avond waren to Tougeren vier jouge poerden vau groote waarde die uit de weide ontsnapt waren, op de spoorbaan verdoold, toen de laatste trein vau Luik aansnelde. Alle vier de peerden worden in stukkeu gereden. Do trein of de reizigers hebben geen letsel bekomen. Sneeuw. Uit Belfort wordt gemeld dat do Elzasser Belchen dijnsdag met sneeuw bedekt was. Te Pontarlier, op de de Zwitsersch Fransche grens, heerschte eene hevige sneeuwstorm. Uit Chambéiy wordt gemeld, det do bergen in het depar tement van Suvoie tot diep beneden met sneeuw bedekt zijn. Eene levende doode. Wij hebben onze lezers reeds de geschiedenis meêge- dccld van de beroemde slaapster van Thenelles, die sedert 18 jaren in schijn dood ligt, waartegen alle pogingen der wetenschap vruchteloos zyn gebleven. 't Schijnt dat deze ongelukkige niet lang mei r te loven heeft. Alios duidt aan «lat 't einde nadert.Do toestand,dio 18 jaar lang nagenoeg onveranderd was gebleven is plotseling f. 1 gewijzigd en veel ver- Tar schijnselen duiden aan dat het spoedig op Pni een einde zal loopen. Hoe groot was de ark van Noë. Met Eiei de beantwoording van deze gewichtige vraag is een geleerde Duitscbe archeoloog jaren br. L geweest en hij is geslaagd. De nieuwsgierige heeft gesuuffeld tot zelfs in eeuwenoude Assyrische geschriften, welbo tot hiertoe nooit ontcijferd warcD. En nu zoet 'Ie archeoloog, dat de ark, waario Noë verbleef tijdens den zondvloed, 183 meters 90 cent. lang, 25 meters 84 cent. breed en 15 meters 70 cent. hoog moet geweest zijn. D( biuto inhoud was 81,231 ton, zoodat de ark zoo groot was als de grootste moderne schepen (de Celtic meet 19,500 ton, de Deutschland 28,800 ton). Een oudje. Te Novotchorkask leeft een grijsaard, Matfei Jorobtsof geheete! die gebukt gaat onder den last van 134 levensjaren. Hij is landbouwer eu leeft op het landgoed van zijnen meester k Bobrikoff. In mijne prille jeugd, verhaalt de grijs- aard, regeerde!- tsaarin Catharina wiet echtgenoot Potxowas, en die to; adjudant den bekenden Potemkin had. Verder weet hij te vertellen van eene mepigte min of meer fantastische gebeur tenissen, die men in de geschiedeois be zwaarlijk zal terugvinden. Tijdens den inval van Napoleon I it 1812 was Matfei reeds getrouwd en vader van vijf kinderen. De grijsaard kan ziek nog den tijd herinneren, waarin df plaats, waarop thans het stedeke Novottak. chcrkask staat, nog eene woeste vlakte'111'®1 was. Pauselijk jubelfeest. Het Romeinsci comiteit ter viering van het 25jarig Paus schap van Leo XIII, doet in zijn laatstu rondschrijven het voorstel, om alle catho- 'SSe lieken te laten bijdragen voor de herstel ling der basiliek van St-Jan van Latera- nen eu eeoe inleruationale bedevaartebra naar Rome in te richten in Aptil 1902 Amerikaansche geschiedenissen.Eea rijs onbekend gever heeft aan de Columbia 00 h universiteit te New-York 100,000 dollars Hu geschonken, voor de oprichting van eea tiert leerstoel voor de Chineescho kwestie. Name in the Sky is do titel van een blad dat sedeit eenigen tijd in Amerika, het land vau de sensatie ver schijnt. De opsteller van dit wonderlijke orgaan uni verzekert in bloedigen ernst dat hij ziek a de meêwcrking verzekert heeft vau gees-. ten van afgestorvenen. Tot degenen die fr* reeds bijdragen hebben geleverd, be- hooi en onze stamhouders Adam .;n' Eva Methusalem, de vrouw van Lot, Jozua' Petrus, enz. De redactie kondigt nog de verschijning aan van de volgeude artikels, waarvan dt bopy reeds uit de onbekende gewesten ontvangen ^pc Eeu zoutzuil, door de vrouw van Loth Do astronomie der Toekomst i van Isaiic Newton, a Do kerk der Mor monen door Joseph Smith. De evo lutie-leer door Darwin en eindelijk een artikel van Samsom over zijn gevecht mei de leeuwen. Onlangs werd in do Vereenigde- blaten van Noord-Amerika, een trein door roovers aangevallen. De reizigers kpi werden geplunderd en eenigen gedood De dieven hadden byna 100,000 fr ge stolen. Dit geschiedde 's morgends om 6 ure. rijd, Om 7 uren had men reeds eenen prijs ge- iddai zet op de hoofden der daders. Om 11 uren waren zij in hauden der politie. Des mid- i, dags om 1 uur was al het geld weêr Us recht, om 2 uren werden de dieven opge hangen, eu om 3 uren waren ze reeds be- graven. Om 4 uren verscheen een straat- liedje, dat op eene bekende wijze de en br vreeselijke geschiedenis bezong. Om half 5 werden de portretten vau de misda digers verkocht en om half 6 las men in de Amerikaansche bladen de juiste toe dracht der zaak, beuevens eene nauw keurige levensbeschryving van eiken misdadigers I 1 Ilurgerlljke 8tan<l der Blad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 8 .0 Vrouwelijk jo HUWELIJKEN. Osc. Van de Volde, geneesh. met J. Van Lierde, z. b. J. Vinck, schrynw, met L. Ver bestel, z. b. H. Van de Steen, machin., met S. Schoonjans, z. b. OVERLIJDENS. A. Van der Smissen, in. Lefebvre handel', 67 j., Keizerl. PI. De Moor, wed' Snel, schipm., 65 j., Ach- lerstr. C. Schoonjans, m. Vinck, her berg., 54 j., S'Jorisstr. H. Van Lan- genhove, vr. De Cock, z. b. 59 j., Hove- niersstr. B. Simoens, wed' Van Geert, z. b. 75 j., S' Jobsteeg. M. Van Sty- vendael, 16 j., Zoutstr. p. Van Ighem. laiidb., 26 j., Kerrebroeck. 3 kinderen onder 7 jaren. Tar Rog Wir Zon Hav Boe Boo Bitti D D men Di koel Di [alv lti»rei ;ür: Te Tarwe Masteluin Zaterdag 22 Juni «901 Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil Eiers de 25, Viggenen, per koppel fr. 46.00 a 52,00 Vlas, de 3 kil. o.OO a 0 00 Ajuin, 100 kil. fr. 0,00 a 0,00 volg.k'w. 00.00 a 00,00 00.00 a 00.00 14,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00.00 a 00,00 0,00 a 0,00 7,56 a ft.fil 1.71 a 1.' opt irgenu Juli il Dt bui De bin Aanbit 'ken, locgt Del ki ten in mis 1 Üdag ei Bulling Jediian Sec P. C: Jun\ her smee: i°He nde i ekski >012 ferdt He ide la ersck re, a; 'erdf ieide r Edi j lr zij

De Denderbode | 1901 | | pagina 2