Krijgsfeest. Nijverheidsschool. Van tak op tak Wat valsche piketters!- Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande Nieuws De feest vao Zondag 11. ontegensprekelijk do luister- ïijkste welke wij bier ooit heb ben bijgewoond. Van vroeg in den voormiddag waren tal van ''buizen reeds bevlagd en men mag /"ggen dat rond den middag de be- vlagging algemeen was. Op 't Statieplein aan de ingangen der Statiestraat en Albert-Liéuartstraat wareu wimpels spannen waarop men las Welkom en Honneur aux étrangers. Eer aan de vreemdelingen. Verder waren in de Albert- Liéuartstraat, op de Graanmerkt, in de Kapcllestraat en tot op de Groote Merkt, masten geplant met vaandels, wimpels en de wapens onzer Stad. Rond 10 uren brachten de treinen t grootste gei al korpsen aan die statig hunne intrede deden. Onder korpsen die zich door eene onberispelijke militaire houding deden onderscheiden mogen Iepe ren, Schaerbeek, Audenaarde en Ronsse aangeduid wordeu. De automobiel van 'l korps van Laeken werd hoogst bewonderd. Het korps van Lauwe misgreep zich van trein en deed een reisje naar Ant werpen in plaats van naar Aalst. Om 10 ure bad de federale vergadering plaats ten Stadhuize, onder Voorzitter schap vau M. Rauter. Hot concert ten kioske der Groote Merkt om 11 1/t uren gegeven door Harmonie van Ieperen is allerbest gelukt. De uitvoering der verscbillige stukken werden luidruchtig toegejuicht. Rond den middag krioelde het van pompiers in onze Stad. Op gestelde uur werd op de aangewe zene plaatsen de stoet gevormd... Een bijna eindeloozen stoet aan den welken meer dan 4000 mauschappen deelnamen bewoog zich in onze straten. Het was waarlijk verrukkelijk om aanschouwen, alle die verschillige uitrustingen, die glinsterende koperen en leêren helmen, enz. enz., en al die muziekkorpsen, hoorn blazers, trommelaars die de marsch ver lustigden. 't Voorbijtrekken vao den stoet duurde eene geslagene halve uur. De wapenschouwing gebeurde ter Kei zerlijke Plaats die wel drij of viermaal te kleiu was om plaats te verleenen aan die De burgerlyke ou militaire Overheden, namelijk, het College van Burgemeester en Schepen in kostuum, de heer Arron- dissements-commissaris, onze Staatsmi nister M. Woeste, M. Berg, Luitenant- Colonel, bevelhebber der Pupillenschool van 't leger, de Voorzitter van de federa tie der Pompierskorpsen passeerden voor het front der korpsen die de wapens pre senteerden terwijl de veldmarsch werd geblazen of geslagen. De Overheden beklommen het kiosk en het défilé had plaats na 't welk de stoet uit een ging. Onmiddelijk vingen de concerts aan ter Keizerlijke Plaats en Groote Merkt welke talrijke toehoorders uitlokten. Eene bijzondere melding verdient de Harmonie van Halluin voor baar puik Concert ter Groote Merkt. Over die concerts verder uitweiden zou ons te verre leiden. De uitloting der premiën aan de deel nemende korpsen gaf den volgenden uit slag Premiën van 100 fr.: Schaerbeek, Roosse en Vilvoorde. Premiën van 75 fr.: en Quevaucamp. Gullegem, Diest Premiën van 50 fr.: Ninove, Meirel- beke en Audenaarde. Premiën van 25 fr.: Atb, Leuze, Wa- termael, Souviet en Lessen. Premiën voor de muziekkorpsen. 50 fr.: Leuze, Sottegem, Geeraardsbergen,Aude naarde, Ninove, Halluin, Schaerbeek Ieperen, Eename en Berchem. Premiën van 100 fr. aan 't talrijkste vreemde korps Halluin; aan 't talrijkste Belgische korps Schaerbeek. Premiën van 100 fr. aan 't verstbo mende vreemde korps Denain aan 't verstkomende Belgische korps Herstal. Het banket ving op 't gestelde uur ter grootste feestzaal van 't Stadhuis aan. Meer daD 200 officieren euz. der vreemde korpsen en inschrijvers namen er deel aan. Aan de eeretafel bemerkte men boven de burgerlijke, militaire en federale Overheden, MM. Vau Vreckem en Racp- saet, Secateurs, Baron Eugeen deKercho- ve, onze plaatsvervangende Senateur, Woeste, Staatsminister, de Aalstersche officieren en manschappen jubilarissen en leden der feestcommissie. De zaal leverde een betooverenden aan blik op door die verscheidenheid van uni formen. De spijzen en dienst waren onberispe lijk en dat strekt ter eete ran M. Tem merman, gaarkok alhier ter stede. Aan bet desseit werden verscheidene heildronken voorgesteld. Het spijt ons dat wij ter oorzakc van plaatsgebrek de rede voeringen zelfs beknopt niet kunnen weergeven 31. Gheeraerdts, Burgemeester aan Z. M. den Koning en de Koninklijke Fa milie, aan de Jubilarissen van 't Aalster sche Pompierskorps. HI. Fritz De Wolf2e kapitein, Voor zitter der Feestcommissie aan de vreemde en Belgische korpsen en aan de Konink lijke Federatie oer Pompierskorpscn. M. Pol. De Paepe om den Eerevoor zitter oer Federatie te danken in naam der Jubilarissen en van 't Pompierskorps van Aalst. 31. Baron Leo Bethune, Schepen, in naam van ons Steuelijk Bestuur, als dankbetuiging aau ons Aalstersch viij- willig Pompierskorps. 31. V. Panter, Voorzitter der Konink lijke Federatie der pompierskorpsen van België om den Voorzitter der Feestcom missie te danken in naam der Belgische 31. Poulain, Bevelhebber van 't korps van Denain als dankbetuiging aan den Voorzitter der Feestcommissie in naam der vreemde korpsen. 31. HenrySecretaris der Koninklijke Federatie aan de drukpers. Ten slotte brengen wij eene welver diende hulde aan M. Fritz De Wolf, Voorzitter der Feestcommissie, aan zijn Secretaris, M. Joseph De Vos, adjudant onderofficier, aan de overige leden, over het wijs beleid in 't nemen van alle de maatregelen welke onbetwistbaar de oor zaak zyn dat de Krijgsfeest uitdermato is welgelukt tot vreugde eu tevredenheid van alle onze vreemde gasten en tot voor deel en profijt van onze neeriugdoende burgerij... Deze luisterrijke feest zal lang in't ge heugen bewaard blijven van al wie ze bijwoonde. Onze Kermisdagen zijn iu vreugde afge- loopen en nergens werd het minste kra keel bestatigd ondanks de groene socia list van Chipka had voorzegd dat er zou gevochten geworden. De Prijsuitdeeling aan de leerlingen der Nijverheidsschool had plaats Woensdag laatst, ten 11 uren, op de Feestzaal van het Landhuis. De Heer Burgemeester zat de plechtig heid voor, omringd vau de Besturende Commissie, eenige Gemeenteraadsheeren en Nij veraars, de Bestuurder en Leeraren der School. Het feest word opgeluisterd door de stedelijke Harmonie. Uit het verslag van den Heer Bestuur der, Van der Schueren, vernemen wij dat leerlingen, waaronder verscheidene werklieden en meestergasten, de leergan gen van de Nijverheidsschool hebben ge volgd. De verslaggever steunt voorname lijk hierop dat de lessen der Nijverheids school voor de leerzuchtige werklieden geschikt zijn en wel eerst en vooral de lessen van Spin- en Weefkunde. Wij laten hier de namen der bekroonde leerlingen volgen Voorbereidende Afdeeling(18 leerlingen) le Amand De Veylder, Aalst. 2* Victor Van Steenberghe, Aalst. Eerste Studiejaar. (13 leerlingen). le Hubert De Smedt, Aalst. 2* Karei Hofman, Aalst. Tweede Studiejaar. (10 leerlingen). 1® Jozef Cobbaut, Mylbeke, Aalst, 2* Gustaaf Sanders, Mijlbeke, Aalst. Derde Studiejaar. (6 leerlingen). 8 vrije leerlingen-werklieden. 8 Albrecht Van der Borght, Aalst. 2° Albrecht Claessens, Aalst. Vrije leergang van Spin- en Weefkunde voor werklieden. 1® Eduard-Pieter Hendrickx, Aalst. Zondaglessen van Eleclriciteit (34 toehoorders). 1® Alois Wynendaele, van Borsbeke. Getuigschriften van bekwaamheid Leergang van Electricileit (Mr De LaDge), 8 candidaten. Getuigschriften vau l"1 graad: Albrecht Van der Borght, Aalst, (groote onder scheiding) Alois Wijnendale, Borsbeke, (grooteonderscheiding);Prosper De Paepe, Aalst, (onderscheiding). Getuigschriften van 2®n graad Albrecht Ernst, Aalst, (zeer voldoende wijze)Jozef Cobbaut, Aalst, (zeer voldoende wyze) Prosper Cochez, Gijsegem, (voldoende wijze). o Zondaglessen voor Vuurslokers en Stoomtuiggeleiders Leergang van M* De Lathouwer, (16 leerlingen). 6 candidaten boden zich aan op de mondelingsche en practische proef. Getuigschrift Tan 1"D graad Alois Wij nendaele, Borsbeke, (met onderscheiding). Getuigschriften van 2®" graad Prospei De Paepe, Aalst, (zeer voldoende wijze) Prosper Cochez, Gijsegem, (voldoende wijze). Zaak bisschop De Smet. Aan veischihige dagbladen su ook aan het ministerie van justicie werden talrijke vragen om inlichtingen gestuurd, aau- gaande een testament van J. B. De Smet, geboortig van Lokeren, in leven bisschop van Gent. Ten einde aan de belanghebbenden nuttelooze stappen en kosten te besparen, meent het departement van justicie hun te moeten berichten dat bij de eenige hem bekende wilsbeschikking eene stu diebeurs gesticht is, met tot kapitaal, 6000 gulden, en dat, daar die stichting, zooals uitdrukkelijk in de wilsbeschik king bepaald is, ten eeuwigen dage moet blijven bestaan, geene van de huidige of latere familieleden van genoemden bis schop zou kunnen geroepen zijn op eeni- gerlei wijze het voor de stichting aange wende kapitaal te genieten. Geldigheid der heen en weer spoorwegkaartjes. In Pruisen en Hessen is de duur der geldigheid van deze kaartjes op 45 dagen gebracht. Men werkt om dezen maatregel over het heele Duitsche net in te voeren. Waarom doet meu hetzelfde niet in Tip Irm PVfll Wij hebben in een ue Kllievdl. vorig nrgezegd dat wij de heer Karei Schuermans als te recht schapen van karakter aanschouwen, om aan de Dendergalmers gezegd te hebben dat de heer Hi-ctor Arys, in zijne tegen woordigheid, bij den heer Gustaaf Leveau een knieval deed om hem uit den dool- hof van zaakjes die hem op het hoofd vielen gered te worden. Twee onzer vrienden spraken hierover met den heer Schuermans en vroegen hem of 't waar was dat de heer Hector Arys een knieval deed hij den heer Loveau, dat hij bij hem (Leveau) gesmeekt, gebeden en gekropen heeft, woorden die volgens ons de zelfde beteekenis hebben, en de heer Schuermans antwoordde dat is onwaar. Wie onwaarheid voorstaat of spreekt liegt, en er valt niet te rete- tetten, indien de heer Leveau dus aan De Dendergalmers zegde dat de heer Hector Arys by hem een knieval deed, heeft hij, volgens den heer Schuermans, schande lijk gelogen. De Dendergalmers kunnen oordeelen wie gelogen heeftzij of de heer Gustaaf Leveau. De Dendergalmers zijn gram om uit huu vel te springen omdat wy den heer Arys verdedigen tegen de verachtelijke lastertongen die gedurig zijne eer en faam rooven. Eu zou het ouze plicht niet zyn mis schien van een deftig en eerlijk koopman te verdedigen tegen de vuige lasteringen van politieke tegenstrevers die in hem de gansche Aalstersche catholieke Partij willen treffen Maar, De Denderbode is onwaardig den heer Arys te verdedigen, omdat het Ge recht hem zou den titel hebben gegeveu van - oneer der hedendaagsche drukpers. Zie dat is nu al wat De Dendergalmers weten te antwoorden wanneer De Den derbode hun zoodanig in 't nauw heeft gebracht, dat ze met lamheid aau herse nen, tong en handen zijn geslagen... Maar plaats en datum opgeven waar die titel aau Den Denderbode werd gegeven daar zullen De Dendergalmers zich wel van wachten. Overigeus wij dagen hun uit plaats en datum te kunneu aanwyzen. Nog iets. De Dendergalmers eD tutti quanti die zoo zeer hebbeD geschermd tegen den heer Arys, hebben nog geen woordje gerept van den liberalen vaan tjesdrager die onder verdenking staat van, ge weet wel, een meisje van 13 jaren.... Waarom zwijgen de zoo klapzieke Den dergalmers hierover gelyk arduinen bis schoppen Waarom ja, waarom Vreezen de Dendergalmers dat wanneer zij de verdediging van den liberalen vaau- tjesdragers van vuilbaarderij verdacht zouden op zich nemen, wij hen, uit weder wraak, te recht zouden kunnen toeroe pen De Dendergalmers blijven iu hun nen rol ze zijn gelast den blauwen kreemerswinkel voor te staan en in dien boutiet zijn er nog dozijnen overgoten met het zelfde zop 1 Maar neeD, dat hoeft ge niet te vree- zeu.... zoo handelen wij niet I... Bleekheid. Eene oorzaak der bleekheid van kleine en groote kinderen, zegt Dr Beving, is het inademen van be dorven lucht. Beschouwt de buitenlieden die altijd versche lucht voor hunne longen hebben, hoe rijk gekleurd zij er uitzien Dit komt van de zuurstof die in de ver sche lucht aanwezig is, en die door de ademhaling in het bloed komende, er die rijke, gezonde en levendige kleur aan geeft. Daarom dag en nacht er voor gezorgd dal kleine en groote kinderen in versche lucht kunnen ademen, terwijl men er des winters ook moet op uit zyn, hen voor koude te hoeden. Daarom is het niet alleen raadzaam maar hoogst noodig, in eetzalen, keukeus, werkplaatsen, slaapkamers en in alle plaatsen waar men dag of nacht verblijft, te zorgen dat er steeds goede lucht voor radig weze en dit in Toldoende hoeveel heid. PRO nrn altijd ziet menden ULU. afgcstrafte zich dageIijt8 naar de befaamste restauraties, koffiehui zen enz. begeven om er lekker te smulleu, te drinken en te rooken. Binnen weinige dagen gaat hij zijn kwartier te Brussel opzeggen eu vertrekt dan naar de badste den gelijk vroeger jarei:... Eu die man beweert zoo arm te zijn als Job en vraagt een Pro Deo om voor 't Gerecht te ver schijnen. Met wie houdt hy dau den spot? Oproerige beweging. Vruchte loos, meent «le Journal de Bruxelles, pogen de socialisten eene nieuwe oproe rige beweging ten voordeele der herzie ning te verwekken. Hij voegt erbij Buiten de socialistische instellingen, - waar zij hunne werking uito« fenen, vin- den zij geenen weerklank in het land. De beweging welke zij voorbereiden is eene kunstmatige bewegiug. Eu al ge lukten zij erin de ongelukkige verdwaal den die zij misleiden in de straten te jagen, wij waarborgen ben dat zulks tot niets zal leideD. De openbare macht en de wijsheid der natie zullen hunne ondernemingen verij delen. Wij willen van het zuiver algemeen stemrecht niet weten. De Journal de Bruxelles is niet alleen van zyue meening. In denzelfden zin wordt uit Br ussel aan de Nieuwe Rottcr- damsche Courant het volgende geschre ven De redevoeringen van MM. Janson en Vandervelde waren ontegenzeggelijk zeer welsprekend, maar zy vonden in de Kamer toch weinig weêrblank, en het voorstel Janson, dat het voorspel moest zijn eener beweging ten gunste van het algemeen stemrecht zal in wer- kelijkheid een degenstoot in het n water wezen. Hun dreigende voorstellen, hun be- s roep op geweld en oproer zullen geen effekt sorteeren. Nooit is het land kal- mer geweest dan op dit oogenblik, en nooit ook heeft een beroep op de alge- meene werkstaking en oproer minder x kans van slagen gehad, als thans. De nijverheid hier is er, evenals in x in alle landen, op het oogenblik slecht x aan toe vele werkplaatsen en fabrie- ken hebben met werken opgehouden, een groot aantal werklieden verkeert iu x gedwongen staking maar de werklie- x den vragen iets beter dan straatla- x waai, x om uit hunnen droevigen toe- stand te geraken, n Indien de Krijgsfeest van zondag zoo wonderwel is gelukt ja, zoo, luistterrijk is geweest dan is 't hoegenaamd niet te danken aan de medewerking der liberalen en groene volksfoppers. De Dendergalmers vroegen dat het eene feest wezen zou buiten alle politiek, dat er niet alleen catholieke commissa rissen voor de vreemde korpsen zouden aangewezen worden maar ook liberalen... Nu toen het uur geslagen was om libe rale commissarissen aan te duiden, boodt zich niemand aan. Maar nog meer, terwijl de Dender galmers gedurig uitbazuinden dat de Krijgsfeest geene politieke feest zijn mocht, werkten de liberalen in de duis ternis om ze te doen mislukken. Om de vreemde korpsen van Aalst ver wijderd te houden, werden nun de nrs van Den Dendergalm, Land van Aelst, Etoile beige, Recht toegezonden iu de welke de lasterlijke artikels tegen M. Hector Arys een der helden jubilarissen van 't feest, zija verschenen... En om de aandacht op die artikels te trekken wa ren zij door blauwe lijuen omboord. Eu niet loochenen zulde I Nu gewaar wordende dat de liberale valsche werking niet gelukt was, schreven de Dendergalmers Zondag 11. Openhartig en zonder vonrhehoudiog x hadden wij onze medewerking aange- n zegd om zooveel het in onzo macht is n bet feest der brandweer te doen luk- ken. x De eenige antwoord hierop is Wat valschaarde In welke gemeene handen is de liberale politiek hier te Aalst toch gevallen KAZERNDWANG. Er zijn menschen die zeggen indien de plaatsvervanging af geschaft ware en iedereen voor zijn lot moest optrekken, zou het beter zijn in de kazer nen. De officieren zouden be leefder zijn met hunne man- in, enz., euz. Die dat beweereu kunnen ter goede trouw zijn zij zijn niettemin mis. Ziet Frankrijk en Duitschland. Daar heerscht de persoonlijke dienstplicht iedereen gaat op voor zijn lot. Is het, in die twee landen, beter in het leger dan in België Volstrekt niethet tegendeel is waar. De dagbladen kondigen juist eenen brief af geschreven door een jongen Franschen soldaat aan zyne ouders, op het oogenblik dat hij hem gaat van bet leven brengen. De arme jongen beschrijft hoe men, bij het leger, de soldaten zoekt; hoe hij, die een deftig kind is, op eenen enkelen dag, tot driemaal toe gestraft werd voor nietigheden, beuzelarijen, waarin hij zalve geen schuld had. Hij kon het niet meer uithouden. Op hetzelfde oogenblik spreken de ga zetten van het proces datiu Duitschland ingespannen is tegen verschillige solda ten, verdacht van, gedurende de oefening, eenen kapitein doodgeschoten te hebben. Al is 't dat de militaire overheid het pro ces met geslotene deuren deed bepleiten, kwamen er, algelijk, verstommende bij zonderheden aan 't licht over de onge hoorde brutaliteit waarmeê meu, in het Duitsche leger, de soldaten behandelt, 't Was om hen te wreken, over die on- menschelijke handelwijze, dat onbeken den den officier doodschoten. Zietlaar wat gebeurt in de twee landen van alleman voor zijn lot. x God lof, in het Belgisch leger heefi men miu over zulke wraakroepende doening te klagen dan bij ouzeFrausche en Duitsche gebu- ren. 't Is een reden te meer opdat wij ons, zelfs in zake van leger, niet zouden ver- franschen of verduitschen. Wij durven wedden dat de Dendergalmers weer eens zullen be weereu dat onze Kermisfeesten onbedui dend zijn geweest.dat ze buiten de Krijgs feest geen volk naar onze stad lokten, dat er geen vertier is geweest. Maar als 't vei tier in de liberale her bergen een mager beestje is geweest, aan wie de schuld Ja aau wie Wel aan de liberale chefs die jaarlijks op Kermis- raaandag, met 5 a 600 leden van Con cordia naar de eene of andere vreemde stad trekken. Dees jaar trok men naar Namen. De gelden aan dat plezierreisje naar Namen verteerd, konden dan toch iu de borze der liberale bazen niet te recht komen... Maar de liberale chefs zijn hunne neéringdoende partijgenooten toch zoo genegen maar jammer dat het maar in kieziügstijd is wanneer zij hun dan gouden bergen of een luilekkerland beloven I... Paleis en VUla. In Vooruit is er nu een opsteller, die hevig uitvalt tegen het toekomstig paleis van prins Albert, waarvoor hij zegt dat men beter doen zou werkmanswoningen te bouwen, en die zelf buiten de Kortrijksche poort te Gent eene villa van 30,000 fr. bouwt. Waarom geeft hij het voorbeeld niet en laat hy daar geene werkmanswoningen voor bouwen Turnwedstrijd to claas. In onze laatste modedeeling aangaande den uitslag zijn zekere feilen geslopen Gezamenlijke oefeningen zonder tui gen, 40 punten. 1® prijs: Willen is kunnen, Aalst, 37 i/z punten. Gezamenlijke oefeningen met tuigen 40 punten. le prijs Steun geeft moed, Aalst, 34 puuten. Wapenoefeningen40punten: 1' prijs Willen is kunnen, 33 punten; 2® prijs Steun geefc moed, 29 1punten. Pyramieden zonder tuigen, 40 punten 1' prijs. Steun geeft moed, 38 punten en Willen is kunnen, 37 punten. Hebben recht tot een len prijs, de krin gen die de 8/10 «Ier punten behalen tot een 2*n prijs 7/10 en tot een 3®" prijs 6/10 dei punten. Oproerige redevoeringen werden donderdag avond gehouden in eene verga dering voor het A. S. in het Maison Ju Peuple. De socialistische schepene Eibers, van Sint-Jans-Molenbeek zegde dat het tijd was, om er meê gedaan te maken. De Brusselaars zijn gereed voor de straatbeweging, zegde hij. En als er ge dood moet worden, het zij zoo. Er zullen er gedood worden. Sedert de stichting van het konink rijk is, volgens het verslag van M Helle- putte (begrooting van wegen en middelen) de Belgische bijzondere handel geklom men van 186 millioen tot 4 milliards. In vergelijking met andere landen be- kleeden wij den eersten rang. De evenredigheid per 1000 inwoners staat 20 ten honderd hooger dan in Enge land, 172 t. h. hooger dan in Duischland, 177 t. h. hooger dan in Frankrijk en 345 t. h. hooger dan in Amerika. Ook de handels- en nij verheidsrijkdom, staat in België op het hoogste peil. name lijk 52,3 ten honderd. Men kan dus aannemen dat over het algemeen, België in de economische we reld den allereersten rang bekleedt. Uitwerking van de lucht op de steenkolen. Wanneer men eene zekere hoeveelheid steenkolen oenigen tijd buitenhuis laat liggen, aan weêr en wind blootgesteld, hebben zij na verloop van eene maand ongeveer eeu derde van haar verbrandingswaarde verloren. Laat men eene ton steenkolen onbedekt op den grond liggen en eene andere gelyke hoe veelheid onder een afdak, dan verljezen de laastgenoemde kolen 25 percent van haar verhittingsvermogen, terwijl de an dere 47 percent verliezen. De beste wijze van bewaren bestaai daarom hieiin, dat men do steenkolen in eene overdekte, aan allo kanten afgeslo ten bergplaats brengt. Hoe zachter de steenkolen zijn, hoe meer verhittingsvermogen er verloren I gaat, omdat de vluchtige ou meest kost bare bestauddeelen aan eene langzame verbranding onderhevig zijn. Pensioenen van 65 frank. De wijze op welke die peusioenen zullen be taald worden is vastgesteld Fr. 32,50 cent. zullen alle zes maanden door de postkantooren aan de rechtheb bendeü betaald worden. De eerste beta- lmg zal plaats hebben in de maand Juli. De briefdrager zal aan de gepensioneer den een bericht afgeven, met welk zy in de Post zullen mogen gaan ontvangen. Ontvangen zij liever de betaling in hunuo wouing, dan hebben zij alleenlijk eene vraag te onderteekenen op een biljet, waarvan de briefdrager voorzien is. Komt de gepensioneerde to sterven binnen de zes£maanden, daD verliezen de erfgenamen alle recht; het pensioen wordt niet betaald dan aan de rechthebbenden zei ven. Eene verzoening. De New- York Herald koudigt eene depeche uit Weenen af, volgens welke daar tijdingen uit de Brusselsche hofkringen zijn aangekomen, die eene verzoening tusschen deu KoniDg en zijne dochters, prinsessen Louise en Stephanie doen voorzien. Dit besluit zou door den Koning geno men zijD, na het bezoek ran zijne klein dochter prinses Dorothea te Brussel. De Koning, die binnen eenige dagen te Gastein koml, zal gedurende zijn verblijf aldaar de beide prinsessen bezoekeu. Men weet dat prinses Louise in een zinneloozengesiicht verblijft en dat prin ses Stephanie ziek ligt op een kasteel, te harer beschikking gesteld door een lid der keizerlijke familie vau Oostenrijk. Worden gevraagd 1® Een leerjongen voor de boekdruk kerij, alsook voor de boekbinderij2®Eene dienstmeid, (goed loon) 3® Een kleerma ker (volle gast) verzekerd werk winter en zomer. Vragen werk 1° Een bureel bediende, beschikkende over dry uren daags 2® werklieden van allen aard 3® een koetsier, kennende alle huiswerk en hofbouw 4° een kui per. Priesterlijke benoeming. Z. H. de Bisschop heeft onderpastoor benoemd to Calcken, den E. H. Van de Velde, oud-coadjutor te Grammene. Hel ievol AALST. CREEMBOTER. Markt van Zaterdag 6 Juli. o 150kilogrammen ter markt; prys fr. 2,70 tot0,00 per kil. Uolermarkt. Hedon zaterdag werden 418 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3340 kilos. HET PUBLIEK wordt vriendelijk ver zocht de wapens, klee- didgstukken, enz. ach- tergelaten door de manschappen der ver schillige Brandweer- korpen, welke verleden Zondag aau het krijgs feest hebben deelgenomen, aan of ter woon van den heer Pol. De Paepe te wil len bestollen of nederleggen. Aalst.—Velo gestolen. dag in den vooimiddag is een velo 8122 ,efl gestolen, staande in den gang der herberg - Het Hoedeke Graanmerkt, en toebe- hoorende aan Henri Moens van Herder- sem, leerling aan onze Staats middelbare School voor jongens. De dief is gekend, - koord 't is de werkman van een der aldaar op be f Zy mg" ynde enig erblt Is ee iuder ereD Bij iet di lare 1 ider senen De staande barakken. Looden pomp gestolen. In deo nacht vau maandag is de looden pomp gestolen der huizen Dog gedeeltelijk toe-jiome: bcboorende aan de Aalstersche Maat-Jijtsz schappij voor het bouwen van werkmans- ,an e: woniugen. Dader onbekend tot hiertoe. Ongeluk. Zekere Prosper De Coo- man, piocheur aan den Staatsspoorweg, wonende te Erpe, Hoonegem.ivas donder-jgnog dag gelast een zieke wisselwachter te vervangen ter reizigersstatie alhier. Rond den middag werd de aankomst van do maal aangekondigd en De Cooman, fi,Ux verliet het wachthuisje om den wissel te van b trekken. Doch ongelukkiglijk bleef bij keu k met den hiel van zijn schoeisel tusschen de riggels haperen, bij zooverre dat hij niet meer voortkou. Óp 't zelfde oogen blik kwam een locomotief uit Dendermon- de aangereden en De Cooman werd den voet afgereden. De ongelukkige lagtus- schen do riggels en 't locomotief reecj, boven hem. Golukkiglijk was het een dei grootste locomotieven anders ware hij voorzeker vermorzeld geweest. De Coo- fv' man is 26 jaren oud gehuwd en vader van weldra 2 kinders. Het ongeluk gebeurd; onder de oogen zyner vrouw, welke juist ziju eten had gebracht. De verongelukte8Gr werd dadelijk naar 't hospitaal gevoerd zyn toestand is betrekkelijk goed. —Een goed geneesmiddel mag de maag niet schaden. Veel remediën tegen zenuw- pijnen worden vervaardigd dank aap eene gelukkige planten-vermenging, is de Sed'iiine een ideaal middel dat niet enkel verlicht, maar ook geneestzenuwpijnen, schedel- en ander hoofdzeer, zonder stoornis der maag. A. Defgnée, apothe ker, 3, Square Marguerite, Brussel, Groot Brussel. Alle apotheken. Prijs doos met 8 cachetten 2 frs. (1) Do parketten van Brussel en Den- dermonde doen te samen een onderzoet naar aanleiding van een drama, dat tt Buggenhout heeft plaats gehad. In don Dacht van zondag op maandap werd eon brave jachtwachter, Dupay ge naamd door wildstroopers doodgeschoten, De plichtigen zouden mannen van Op- wyck zyn, die reeds sedert laug eeoen wrok tegen Dupay koesterdon. Zy worden aangehouden, doch loochenen de hand ii de zaak te hebben gehad. Ook te Zellick heeft het parket vas Brussel een onderzoek gedaan. Twee personen dier gemeente warec over een paar dagen door de rechtbank van Brussel veroordeeld voor diefstal, op de getuigenis van een dorpsgenoot, Ver- beeron geuaamd. De twee veroordeelden zochten aan houdend twist tegen hem, en gingen zelfi zoo verre, daar zij hem niet tot woedi - koDden breDgeD, hem af te wachten er hem eeu twintigtal messteken toe te brengeD. De toestand van het slachtoffer is wanhopig. De plichtigen worden opgezocht. Een metser to Schaarbeek, vader nouru van zes kinderen, had over eenigen tijd Ren e( twist gehad met eeu zijner jongens. Des- wego kreeg hij 6 maanden gevangenis. Overal verklaarde bij dat by deze stral nooit zou ondergaan. Zondag morgend boden zich een officier en eeu agent van politie aan, om hem ge vangen te nemen. De metser nam zijne: revolver en poogde zich te zelfmoorden maar do politiedienaars sprongen toe a bonden hem vast. Zyne vrouw nam io tusschen een mes, bracht zichzelve eener steek toe in de linkerborst en vluchtte De metser werd in de gevangenis opge sloten. Donderdag morgend zag de macbi nist van eenen trein, die leeg naar Ter vuren reed, op het grondgebied va Wesenbeeck, drie dwarsbalken op de spoorbaan liggen, die daar gelegd warei om den trein te doen ontsporen. Het ge recht zoekt >lo peisouvn op, dio zich dit misdrijf plichtig maakten. Zekere Pieter De Bruyne, herber gier te Zomergem, 56 jaar oud, leefde sinds geruimen tijd mot zyne vrouw Pao line Verhoeye, 48 jaar, in twist. Dea laatste, de mishandelingen van baren mal moede, verliet eenigen tijd geleden hel echtelijke dak en nam met haar veertien jarig dochtertje, haren intrek bij eet harer zonen, die getrouwd is eu to Waar schoot Beke woont. Middelerwijl ver kocht De Bruyne alles wat hy bezat oc van 's morgens tot 's avonds te kunnet drinken. Zijne laatste centen verteerd zijnde, begaf hij zich dezer dagen naar het velé van den landbouwer De Rycke, waar h; wist dat zijne vrouw wiedde. Deze laatste ontmoet hebbende, bracht hij haar mei eeu scherpen priem, eenen steek toeirten7u dou arm. Audere vrouwen trokken hen Heupli van zyn slachtoffer weg. De Bruyne poog de zich dan te zelfmoorden door in de Lievebeek te spiingen, doch hij werd ge red. ijtsz lan e: mgeli 101 st De docht feeste Wo leden rarei: met d lacht wasni woede ten k Mellie bebbe en do eerst door i peling herim te Net gevoni rlat Die weert bet m En zaal I. te 0?c herbe gier t at zi te beti de her dood toffer 4 kind Het i: man parkcl De in het Het sten, den o\ De Fiat, en hee Fransi Noord Oldem het zi onder eischte Trr zuster meent, ping. verwo Toort gracht Vrees: Belgisi naar dorpje lisdaz Een handel M.I die m naar 1 weg d was. was g een tie gen, c vrouw Het bevlek de poli van d( Bugeni tières, dan ve Twe- het vel hem t

De Denderbode | 1901 | | pagina 2