Zondag 13 October 1901 3 centiemen per nummer 36" Jaar 3614 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst Puur en simpel. HET SPOOK GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Expres voor Denderbode.- Zondagrust. f» TE LOURDES Zonderling'. Als De Landelijke Raad iti DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onde* agteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving öindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des bands Cuicfue HUiin Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonniste op 3* bladzijde 50 centiemen Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen deü dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertent,iën uit vreemde landen zich te wenden ten öureele van dit blad Aalst, 12 October 1901. Wanneer wij het Z. A. S. bespraken hebben wij geen meldiDg gemaakt van een tweede artikel onzer grondwet Alle macht komt uit het volk. Daar dit door de groene volksfoppers wordt ingeroepen, zijn we verplicht daarop ook een woord te zeggen Alle macht komt uit het volk, schrijft De Volkseeuio - nr 38. Opdat dit waar heid zij, moet het volk, dit wil zeggen elke Belg, zonder onderscheid van rang of stand, op gelijken voet deelnemen aan de uitotfeuing van bet voornaamste onzer po litieke rechten, namelijk, het stemrecht.» Wij hebben reeds getoond hoe art. 6 dat zegt Alle Belgen zijn gelijk voor de wet moei uitgelegd worden. Het is dus geenszins billijk het te doen dienen als een politieke commentaar van art. 25. Het meervoudig stemrecht schaft geene rangen of standen af het ware onjuist en gansch tegenstrijdig met de waarheid dit te beweren. Het ingeroepen art. Alle macht komt uit het volk bewyst in geenen deele dat vóór de stembus elke Belg gelijk moet ziju. Wat meer is, indien men dit artikel inroept staat men voor zonderlinge aflei dingen. Alle macht komt uit volk, zegt gy, maar ook de vrouw maakt deel van het volk. Met welk recht maakt gij een onder scheid van geslacht Hoe de verdedigers van Z. A. S het ook draaien en keereD,als zij zich bewegen op gebied van rein en zuiver recht, uit hunne beweegreden is immers en altijd het stemrecht voor de vrouw af te leiden. Een verstandig mensch moet logiek zijn. Men moet de kromme sproügen overlaten aan ben die kwade zaken verde digen. Zoo byvoorbeeld verwerpen de geuzen en hunne bondgcnooten, de socios, het stemrecht voor de vrouw omdat deze te zeer is verslaafd aan het Catholiek Ge loof en bygevolg de Catholieke Partij nog eene halve eeuw aan 'troer zou blijven I Zie als gij op zulke rechtsgronden steunt, dan kunt gy het stemrecht voor de vrouwen bekampen maar, om Godes wil,houdt dan toch op over recht te spre ken en de gelijkheid der menschen, het grondwettelijk recht in te roepen of te beweren dat het stemrecht een nationaal recht is. De vrouw immers maakt ook deel uit der natie. Advocaten van kwa zaken hebben gewoonlijk ook de bedreiging inden moud. Hier kon zy meê uitblyven en wij zullen ons gelukkig mogen achten indien ouze demagogeu zich willen bepalen by het uitroepen der volledige gelijkheid. Want, tieren zij, hoe armer men is hoe meer belang men heeft in de openbare orde. Dus zou men het meervoudig stemrecht in verkeerden zin moeten uitroepen en het meervoudig stemrecht toekennen aan de arme menschen. CPest ga! aan de pensionnairs van Hoog- straeteu en Merxplas drij stemmen en do goede, vredelievende burgers een stem of liever geene Dat is vrij wat sterker nog dan de bewering van onzen armtierige. Land loupers hebben zooveel intrest aau een goed bestuur dan eerlijke burgers, kooplie of nij veraars I Onze lezers zouden het ons niet verge ven moesten wy daar een oogenblibje zelfs stil bij blijven Ook we zullen het niet doen. Daarmeê zijn we nu toch eindelijk aan de voor.leelen van het Z. A. S. Hier wordt de strijd heel gemakkelijk voor ons. Indien Z. A. S. de sleutel ware tot ecu aardsch paradijs dan zouden onze naburen ons bet voorbeeld geven. Dit is echter niet zoo. Is het volk dan zoo gelukkig in Frank rijk, in Duitscbland en elders, landen van Z. A. S. Och neeü de ridders van dit nieuwe recht zouden het zelfs niet durven beweren. Kom, geven wij eerst het woord aau onze tegenstrevers omZ. A. S. af te breken. Wat is de strijd om A. S. vraagt Klokke Roeland van 6 Maart 1892, en het blad antwoordt De strijd van hel algemeen stemrecht wil zeggen de strijd ivaarmeê eenige mannen hopen eenen kamerzetel te winnen. Dat zijn nagels met koppen 1 Onze lezers moeten die woorden wel overwegen want schooner waarheid is door Klokke Roeland nooit gezegd. In de nakende strijd zullen wij wel de gelegenheid hebben eens na te gaan boe juist de woorden van Klokke Roeland het streven der demago gen vau alle soort en kleur afteekeoen. Waarlijk wij herhalen, dat zijn nagels met koppeu De strijd voor Z. A. S. is dus niet ver bonden aan volksliefde maar is gesproten uit eigenbelang. Klokke Roeland zelf getuigt het.... Meer later. delgen. Het ijler vitriool wordt tot in fijn poeder gewreven en met droog zand ge mend, om het zoo gelijkmatig te kunnen uitstrooien. Dit moet plaats hebben bij vochtig weder of na zonsondergang. De slekken gaan, als zij door het ijzervi- tiioolpoeder getroffeu worden, met zeker heid ten gronde. Zij kruipen in elkaar, vertoonen hevige krampen en sterven. Een goedkoop middel dus en gemak kelijk aan te wenden. Een gemakkelijk middel tegen slekken. Iu de bloemen en groeuteu- tuinen kunnen de slekken soms heel wat schade aanrichten. Ook de landbouwer ondervindt dikwijls door deze dieren groot nadeel. Geneele akkers, zelfs met graan, vooral op lage gronden eu daar waar slooten in de buurt zijn, worden soms kaal gevreten en vernield. Het behoeft geene bevreemding te wek ken, dat dikwijls naar een middei gezocht is om het kwaad te keereu, de slekken te vernietigen. Het best van alle aanbevolen middelen voldoet in praktijk bet ijzervitriool. Als men er voor eeue kleine som bij eenen drogist koopt, hoeft men er genoeg om op eene bektare de slekken te ver- Chetw ynd-Uark. 41 volg. S. kens iatig Zeer poëtisch, Lord, maar niet juist, hernam de Lady kalm. Wien heb ik in het ongeluk gestort, wiens levensgeluk verwoest? 't I. gemakkelijk my eeue kokette te noemen, doch wie bewijst, dat ik er eene ben. Vele mannen hebben mij hunne hand aangeboden, maar al heb ik hen afgewezen als minnaars, zjj zijn toch myne vrienden gebleven. Wan neer ik kond tegen u ben, zoo ben ik dat tegen allen. Het licht in uwe natuur koud te zijn. Maar kunt gy in geweten verklaren, dat gij gister avond met den heer Tempest niet de kokette gespeeld hebt n Diana's wangen kregen eene nog hoogere kleur. Ik heb u niet tot myn biechtvader uitver koren, Lord Tentamour, zei ze, het venster uitkijkende. Ik was vriendelijk met dien vreemdeling maar niets meer. r Gij schynt veel belang in hem te stellen. Wellicht hebt gij daarvoor redenen, en nu ■ta' ik er op, dat gij uw gedrag verandert en mij binnenkort huwt, want ik wil niet langer de speelbal uwer luimen zijn. Gij moet den dag van ons huwelijk bepalen. n Zij teerde zich om en trad met fonkelendo oogen en bevende lippen op hem toe. Van ha ren slanken vinger trok zij een ring, waarin een groote diamant schitterde, en liet hem zwijgend in Tentamours hand vallen. Diana, wat beteekent dat Dat beteekent, dut gij vrij zijt, en dat ik vrij ben. Ik ben zulke tooneeleu moe. n Lord Tentamour lachte bitter, draaide den kostbaren ring rond in zijne handen en wilde zijnen toorn lucht geven, toen er jnistaan de huisdeur geklopt werd. Een oogenblik later voerde een bediende den heer Tempest binnen. Lord lentamour besloot deu aangekomene met Lady Diana niet alleen te laten, hij wilde zijne schoone bruid nog niet opgeven. Tempest trad ernstig en hoffelijk binnen, zyn streng gelaat droeg de gewone gebiedende uitdrukkiug en hij zag dadelyk den onaange- namen toestand,waarin Lord Tentamour zich bevond. Lady Diana groette hem lachende, hetgeen Tentamour nog woedender maakte. Het vorheugt mij u hier te zien, n zei de Lady, den geleerde vriendelijk de hand rei kend, een bewijs, dat gy mij niet vergeten zyt. Tempest antwoordde beleefd en groette toen Men kent de uilenstreken die Groene Pie bijna wekelijks in 't Land van Aelst of in Den Werkman neêrkribbelt. Groene Pie had geschreveu dan zal de koorde op de kat danseü. Nu Zondag lest zegt Groeni Pie dat hij die uiienstreek expres voor Den Denderbode heeft geschreven. De koorde die op de kat zal dansen 1.. Wij gelooven dat, bij de groene chefs, de kat op andere plaatsen niet zal maar reeds al dikwerf gedanst hei ft. 't Zal dan zeker ook expres voor Den Denderbode geschreven geweest zijn Dat Napoleon I in 't jaar 1811 hier te Aalst kwam, ter herberg In den diepen Lochting afstapte en er bier dronk lekkerder dan den besten wijn en ten gevolge vau 't drinken van dat bier op 't eiland S* Helena geraakte waar bij zijne dood vondt Dat hijGroene Pie twee sigaren kan op- rooken eu er dan nog eene kan van weg geven aan iemand anders om ze op zijne beurt op te rooken. Dat de Lange Zoutstraat te Aalst op de Groote Merkt uitkomt omdat meu daar des tijds zout pleecht te verkoopeu Dat Tien-tsin, eene stad in Cuiua, een generaal of liever mandarijn is die wreed deed moorden enz. En dat 9 maal 9 achttien uitmaakt... Wilden wij ons de moeite getroosten eenige jaren van 7 Land van Aelst te doorlezen, wel duizend dergelijke uiien- streken zouden wij ontdekken, en, meD bemerke het wel, allen geschreven expres voor Denderbode, volgens Groene Pie. En zeggen dat hij die al die uilenstre ken neêrschrijft, de pretentie heeft van wetgever, miuister, gouverneur, burge meester, schepen, enz te worden I... Ach Heere, moest die groene sul zich te Erembodegem, wijk Duivelsputten, voorstellen um champetter te woiden ge zoudt hem 'nen post zien pakken 1... Nu de menschen zouden gelijk hebben er vliegen daar reeds genoeg uilen in de bosschen 1 dienstdoende ApothekerZondag 13 Octo ber 1901, M. Van Caelenberg, Leo- poldstraat. Tentamonr. Beide heeren gaven elkander de hand niet, maar wnren van dit oogenblik af vijanden. Diana leidde den natunrvorscher er toe, van zijne reizen te spreken,terwijl Tentamonr luisterde. Na dien langen rit van tien uren zou ik naar het gezicht van een landsman verlangd hebbeD, in plaats van die leelijke Mogelen, zei Diana. Nooit had ik een verlangen naar Engel- J fiche gezichten - bemerkte Tempest, die ziju in het Noorden van China ook schaarsch. Ik ben vijftien jaar uit Engeland geweest en heb op al mijne reizen zeer weinig Engelschen ge zien. Op mijne terugreis trof ik er een te Genua ik voelde mij zoo tot hem getrokken alsof hij mijn eigen zoon geweest ware. Hij heette Lord Chetwynd keDt gy hem mis schien n Ik kende zijne moeder, n zei Lady Diana. Lady Chetwynd trouwde als weduwe een armen Indischen officier wiens eerste vrouw iu Indië gestorven was en die twee kinderen had. Men zegt, dat de eerste vrouw van Monk eene Aziatische was en dat kan waar zijn. De jonge Lord heeft een zeer romantisch huwe lijk gesloten, doch zijne vrouw stierf spoedig. Nu is hij weder met juffrouw Monk opnieuw verloofd. Hy vertelde mij, dat zijne vrouw dood was, maar volgens zyn spreken kan ik niet De wijdiogsplechtiaheden der basiliek van den Heiligen Rozenkrans is door een overschoon weder begunstigd geweest. Er waren zes-en-twintig Bisschoppen aanwezig, onder welke twee Kardinalen, HH. EE. LaDgénieux, Aartsbisschop van Reims en Goossens, Aartsbisschop van MecbeleD. De feesten begonnen Zaterdag met een gelegenbeidssermoon van den eerw pater Bruno, guardiaan der Capucienen te Le Mans. Zinspelend op verscbillige staties van deu kruisweg en de gebeurtenissen in Frankrijk, zegde de redenaar aau het slot van zijn sermoon De volkeren zijn, gelijk de menschen. in ouherstelbaren rouw gedompeld. De Kerk is op weg naar Calvarië, Frankrijk beklimt Golgotha. Eu gelijk generaal Marguerite, her halen wij, met de hand op de wonde Voor ous is het niets, maar voor Frank rijk Z. Em.Cardinaal Goossens wijdde de eerste statie van den Kruisweg. De Verschijningsgrot was 's avonds too- verachtig verlicht en al het volk vormde eeue, processie met brandende keersen naar de Rozenkranskerk, waarvan de gevfl met veelkleurige electrieke lampen verlicht was, terwijl eene breede electrieke straal van uit het oude kasteel op deu toren viel. Geheel den nacht was de kerk open. 's Zondags was de volksmassa verdrie dubbeld. Eene heldere zon bescheen den prachtigen stoet van Cardinalen en Bis schoppen, waarvan er vijftien aangeduid waren om beurtelings de mysteriën van den Rozenkrans te wijden. Elke mysterie heeft haar altaar. Des namiddags na het Lof,hebben al de Kerkvoogden, in halveo ronde op het hooge terras geschaard, plechtig den ze gen gegeven aan de duizenden toegestroom de geloovigen. Des avonds „igemeene verlichting. De geestdrift was onbeschrijflijk. Zilvergeld. Iu de Bureelen van den Staat, gaat men voort met streng de geldstukken te weigeren, die of wel ver sleten ofwel wat gekwetst zijn. Dat is een bepaalde moedwilligheid van het bestuur, welke aan het publiek veel ongemak eu aan den handel groote schade berokkent. Zij is niet vrij te pleiten van onrecht- veerdigheid. Het zilvergeld heeft de helft zyner uaamweerde nietdus kan de Staat het zilvergeld dat eenigziüs geleden heeft, niet als ongeldig weigeren, zouder als een echte beurzensnijder, het verschil van zijne weerde in geld en zyne weerde in zilver in den zak te steken. Men zal in de Kamer praten over veel onnoodige dingen, bijzondere zaken vra- aannemen, dat hij nog zal trouwen, n zei Tempest, n Juffrouw Monk was zijn eerste liefde en de keuze zijner moeder,n hernam Lady Diana. Lord Chetwynd had een betere partij kun nen doen tevoren heeft hij echter nog eene slechtere gedaan. «Was zijne eerste gemalin geene passende vrouw voor hem vroeg Tempest. Ik stel veel belang iu Lord Chetwynd en ik wil graag iets van hem vernemen. Hij is een goed mensch, die veel goed doet aan zijne armen en onderhoorigen, zei Lady Diana. Hij was het eerst verloofd met juf frouw Monk, doch zij kregen twisten hij ging in een schip op reis naar Noorwegen. Op een eilandje der Hebrideu zag hij een arm meisje, dat door een kleinen edelman als zijne dochter aangenomen was. Dit kind het was pas zestien jaar bracht hij als zijne vrouw te Clietwynd-Park. Doch zij verdroeg niet lang den glans en de grootheid van haren nieuwen stand twee maanden na haar huwelijk stierf zij aan de koorts Een treurige geschiedenis, zei Tempest. Het is niet goed eene alpenbloem, die aan storm en sneeuw gewoon is, in eene serre te verplaatsen, n Dat was het niet, wat haar doodde, meende Lady Diana. Lady Welvy zei mij. dat zij zeer schoon en beschaafd was en lord Chet wynd kon fier wezen op zijne jeugdige gema- gen die men toch weet niet te kunnen be komen en die zekere kiezers moeten paaiën maar van zaken die iedereen aanbe langen, rept men geen woord. Men vindt dat gemakkelijker, dan den minister de strenge waarheid voor oogen te houden. O van een arti kel door Den Dendergalm meêgedeeld en bijzonderlijk gericht tegen een der heeren leeraars onzer Staatsmiddelbare School, heeft de schrijver het noodig ge oordeeld te beknibbelen dat onze uitgever aan 't banket der Jubelfeest deelnam. Als vijaud van 't officieel onderwijs zou hij daar niet hebben mogen verschijnen. Vijand van 't officieel onderwijs I.... Moeten wij het herinneren Vijand ja, vijand neen De Denderbode i* getrouw gebleven aan het stelsel dat hij, in zake van onderwijs, sedert meer dan 50 jaren verdedigt. De Denderbode is en blijft voorstaander vau dealgeheele vrijheid van 't onderwijs. De Staat, zoo veel mogelijk, buiten de school, ziedaar onze leus.... Volgens ons mag de Staat zich maar met 't onderwijs bemoeiën en het inrich ten daar waar de vrijheid machteloos is om degelijke scholen tot stand te brengen. Nu dat was hier te Aalst 't geval toen in 't jaar 1846 de Lagere School en ia 1851 de Middelbare School werden gestich t. Ons stelsel beantwoordt volkomen aan den geest onzer Grondwet, lijk het blijkt uit de beraadslagingen. Natuurlijk houden wy het vrye Catho lieke Onderwijs als het beste en kunnen wij de ouders niet genoegzaam aanraden het den voorkeur te geven. Maar, zeg eens, mag die liberale schrij- velaar ook wel meêklappen. Waarlijk spijtig dat er geen pbotograaf tegenwoordig was om eeDs de schijnhei lige tronie te trekken die hij spon wanneer hij bij Catholieke Beheerders eene gunst Men zou dus aan al de dischgenoten van 't Banket een exemplaar ervan hebben kunnen behandigen en dan voorzeker, in plaats van een heildronk op hem uit te brengen, zou de gansche vergadering hem als een bespottelijkenlappekakker hebben uitgefloten... Maar 't bedoeld artikel dient ons toch tot iets het leert ons den Jan kennen die wekelijks al dia godverloocheningen, al die goddeloosheden, al dien godsdienst haat, al die venijnige beleedigingen tegen onze Geestelijkhnid en Kloosterlingen, al die versmadingen tegen de Catholieken in 't algemeen uitbraakt... Ja, nu kennen wij hem Telefoon op St-Bernardsberg. Wij hebben reeds gemeld dat de paters op den St-Bernardsberg den telefoon ge plaatst hebben. Men treft thans op den berg verscbil lige huizekeDS aan, die eeue goede beschut- fin, te meer als men bedenkt dat zij te St- Kilda onder ruwe, onwetende boeren opge wassen 18. B Het gelaat van Tempest werd plotseling bleek. Welk eiland zeidetgy, Lady Diana n vroeg hij. St. Hilda, een naakte rotsblok, slechts eenige mijlen groot. n Deze geschiedenis boezemt mij veel belang iu, r zei de heer Tempest, wiens stem heesch geworden was. Zulke romantische huwelij ken zijn zeldzaam en overigens is lord Chet wynd mijn vriend hij heeft mij verzocht n lar Chetwynd-Park te komen. Het is zonder ling, dat hij een visschersmeisje gehuwd zou hebben. n Het meisje hengelde wellicht gaarne en ving zoodoende lord Chetwynd, n zei Tenta- mourspottend. Het meisje was door z< 3er beschaafde lie den opgevoed, eu droeg ook hunnen naam. b Hoe heette zij n vroeg Tempest. Bernice Gwellan. Een heel aardige naam, niet waar B De heer Tempest wendde zijn gelaat af en antwoordde niets. Deze ontdekking maakte hem sprakeloos, doch het stilzwijgen werd aangevuld door eenige opmerkingen van Ten tamour, zoodat zijne aandoening niet in het oog viel. Hij wist zich te beheerachen door zyn stalen ting aanbieden en die met het klooster in telefonische verbinding staan, zoodat men per telefoon om hulp kan vragen. Hoort men nu iu het blooster den telefoon, door iemand die in nood verkeert, in werking gesteld, dan weten de paters tevens van welke hut het bericht komt. Dan zendt men oen man met een hond er op uit. De hond draagt een korfje om den hals waar in brood, kaas en wijn liggen Op een af stand van 20 miuuten riekt de hond reeds den hulpvrager en loopt daD vooruit om de spijzen te dragen. Op deze wijze is men spoediger ter plaatse en voorkomt men het onnoodig zoeken. De Sf-Bernardspas wordt nu druk bezocht. Het klooster neemt jaarlijks 4 tot 5000 toeristen op, 5 tot 6000 pelgrims en ongeveer 15,000 ar beiders van Piemont die naar Zwitserland trc-kken om werk te zoeken. Zelfs in den strengsten winter ontvangt het klooster van 6 tot 8 gasten 's daags. Waar bestaat er zulk eene liberale in richting der socialisten vergaderde Dijnsdag 11. Do vergadering was woelig. Ondanks men ten slotte eene motie van solidariteit met de Luiksche werkstakers stemde, nam men ze eens duchtig onder handen. Men verweet vooral aan de Luiksche leiders dat zij te vroeg waren aan den gang gegaaD, zonder 't advies van den Landelijken Raad en zonder zich te be kommeren om de beslissing dat de socia listische federaties eene bewegiug voor de algemeene werkstaking moesten voor bereiden om het Z. A. S. te veroveren. De algemeene werkstaking moest maar eerst in Januari ontstaan. Door hunne te vroege optreding hebben de roode Luike naars heel het plan der groote chefs in duigen geslagen. Immers als de algemeene werkstaking zal moeten uitbreken zullen de Luikenaars geen zout in 't baksken meer hebben. Men besliste dan ook dat de werksta king kost wat kost eindigen moet. Een afgeveerdigde, gezel Anseele, zegt men, is dan ook naar Luik gezonden met opdracht van onderhandelingen tusschon werkgevers en werklieden tot stand te brengen. Wat smoutpeer voor Napoleon Smeets de groote Luiksche roode chef. Het onzijdig onderwijs. --- Wil men weten wat de godsdiensthaters van alle slacb door het onzijdig onderwijs verstaan Te Nooic, in Frankrijk, kwam dezer dagen de prefekt van Limoges in do gemeenteschool en zag er een kruisbeeld hangen. Hij gaf aanstonds bevel aan den schoolmeester het kruisbeeld weg te nemeu de schoolmeester gehoorzaamde maar niettemin werd hij naar eene andere gemeente verplaatst, waar hij 500 fr. minder 's jaars zal trekken. God uit het onderwijs, het kruisbeeld uit de school, dat is het onzijdig, of liever goddeloos onderwys. wil en zei op onverschilligen toon Deze geschiedenis is zeer treffend, het schoon wordt wel eenigzins weggenomen door dat lord Chetwynd ten tweede male huwt doch wellicht is dat goed. Hij is jong en misg Monk was, zooals gij zegt, zyn eerste liefde. Binnen weinige dagen ga ik naar Chetwynd- Park mijnen reisgenoot bezoeken. n Zult gij na een maand naar Azië terug- keeren, b vroeg Lady Diana. Misschien blijf ik langer dan ik eerst van plan was, n hernam de geleerde. Mijne plan nen zijn nog niet vastgesteld, ik begin te vreezen n en wierp de lady een bewonde- renden blik toe, dat Londen eene groote aantrekkelijkheid voor mij heeft, b Lord Tentamour zag hem mismoedig aau. Tempest rekte het gesprek soolaug als de welvoegelijkheid het toeliettoen stond hy op om te vertrekken en bemerkte, dat de ver lovingsring vau Diana's vinger verdwenen was. De twee mededingers want lord Tenta- tour zag er een in Tempest verlieten samen het huis. Buiten gekomen vroeg Tentatour den reiziger Hoe lang denkt gij nog in Engeland te blijven Dit kan ik nu onmogelijk zeggen. Myn plan was na een maand naar China terug te keeren, maar het kan zyn, dat ik nooit meer terug ga. Wordt voortgezrt.

De Denderbode | 1901 | | pagina 1