Tentoonstelling Van tak op tak. PRACHTVERT00NING VONDEL Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande Nieuws. Bulgarië. ZEER bekwame Agenten worden gevraagd in de Cantons Aalst, Assche en Dendermonde, voor den verkoop van bruin bier, aan buitenge woon voordeelige voorwaarden. DE TWEEDE Ider Maatschappij van Vogelteelt, welke hier Za terdag, Zondag en Maandag plaatsgreep, is een der merkweerdigste geweest zoo door do talrijkheid als door de oneindige verscheidenheid der rassen van het ten toongestelde pluimgedierte. Dit strekt tot eer der heeren inrichters welke zich geeno moeite hebben gespaard om tot eenen uitslag te geraken die nog nergens, 't zij in België, 't zij in den vreemde, werd aangetroffen. De heeren Baron Van der Bruggen, Minister van Landbouw, do Kerchove, Gouverneur onzer Provincie, onze Stede lijke Overheden, enz. enz. brachten een officieel bezoek aan de Tentoonstelling. De Tentoonstelling werd dan ook druk bezocht, 't was een ware toeloop van land bouwers, liefhebbers en burgers welke die prachtige verzameling van pluimge dierte kwamou bewonderen. Des avonds had ter feestzaal van 't Land huis een banket plaats. Aan het nagerecht werden verscheidene heildronken voorgesteld. Kidder Leo Schellekens dronk op Z. M. den Koning en de Koninklyke Fa milie, op den hoer Miuieter van Land bouw, op den heer Burgemeester en de Stedelijke Overheden van Aalst. Hij dankte den hoer Minister om zijne toewijding aan de belangen van den Landbouw en de eer den inrichters der Tentoonstelling aangedaan door zijn be zoek. Hij drukte de hoop uit den heer Baron Van der Bruggen nog vele jaren aan 't hoofd van dit zoo belangrijk Minis terie te mogen zien tot weelderigen bloei der landbouwnijverheid. Ik driuk ook, zoo ging Ri Ider Schelle kens voort, op den heer Leo Gheeraerdts, Burgemeester onzer Stad Aalst, uit dank baarheid over zijne zoo welwillende mede werking tot het welgelukken der Tentoon stelling. Met liefde en geuoegen zorgde hij dat het schoone lokaal der Overdekte Markt ten dienste der Tentoonstelling werd gesteld.. MijnheerenAls hulde bestatig ik hier openbaarlijk dat, ouder 't Bestier van Burgemeester Gheeraerdts, Aalst, door de schoone en grootsche openbare werken die hier tot stand zyn gebracht of in uit voering zijn, eene bloeiende stad is ge worden. Ik druk dan ook de wensch uit den heer Leo Gheeraerdts nog vele jaren aan 't hoofd van ons Stadsbestuur te mogen zien. (Geestdriftige toejuichingen.) De heer Gheeraerdts dankte over de al te loffelijke uitdrukkingen des heeren Ridder Schellekens eu stelde eenen heil dronk voor op de heeren inrichters der wonderbare Tentoonstelling. Ik hoop, eindigde de heer Burgemeester, huu iu de toekomst de zelfde diensten Dogmaals te kunnen bewijzen. Verscheidene heildronken volgden Do heer De Vuyst van Borsbeke,dankte in naam des hoeren Ministers over 't wei- gelukken der Tentoonstelling. De heer Willem Van Muylem dronk op do vreemde tentoonstellers. De heer Callebaut, Apotheker op de welvoegelijkbeid der Aalstonaars. De beer Ferdinand De Clercq op Dame Lambrechts, welke zoo moediglijk baren ecbtgenoot ter zijde bad gestaan. Na 't Banket bleven de vrienden nog een wijl te samen en 't gesprek over hanen en bennen, ringslagers enkeeters was zoo boeiend dat de uren vervlogen en men niet had bemerkt dat het uur zoo verre gevorderd was dat de liauen onder de Overdekte Merkt reeds twee uren vroe ger bun eerste gekraai hadden laten boo- ren. En zoo eindigde eene feest waar de beste broederlijke gulhartigheid onafge broken bad geheerscht Cirk It,\n\oi is \n.i -vz A -1st op Donderdag 7 November aanst., twee vertooniiigeu geven de eerste om 2 uren 's namiddags eu de tweede om 7 uren 's avoDds, in de Bergemeorscben, niet verre van Het Muisken. Het is de volledige cirk en niet een ge deelte, gelijk eonigcu beweren, die naar Aalst komt. De vertooningen zullen de zelfde zijn als die te Hamburg, Berlijn, Leipzig, WeeneD, Amsterdam, Brussel, Antwer pen, enz. De 4 byzondere treins zullen hier den 7 November vroeg aankomen ODmiddelijk zullen de tenten opgeslagen worden en er zullen slechts 2 vertoonin gen worden gegeven. Onmiddelijk na de tweede vertooniug worden de teuten afge broken en het gansche materieel opge laden en Daar Gent vervoerd om den 8 November aldaar de vertooningen aan te vangen. Donderdag kwam hier do Wagon réclame aan met 20 bedienden gelast de groote affiichen aau te plakken en kleinere affichen aau de gevels der huizen te plaatseu of aan de vensters der her bergen en winkels Id de bijzonderste stra- tente bangeD. Aan 't Belfort en op de Graanmerkt zijn twee groote borden op geslagen waai op die groote affichen ge plakt zijn geworden. Die affichen alleen zij 't zien weerd. Wij geven hier de afbeelding van don Wagon-réclame. Worden ze zot P M. de generaal Brialmont, gewezen liberale volksverte genwoordiger van Brussel, wordt door de liberalen herkend als hunnen aanleider in militaire zaken. Die M. Brialmont, komt een boekje uit te geveu over het- gene, vhlgens hem, België moet doen voor het leger. M. Brialmont eischt ook, eerst en vooral de afschaffiug van 30 fr. Ie maande. DaD moeten, volgens M. Brialmont, jaarlijks 20,806 mannen binnengeroepen worden in plaatse van 13,000. Dus jaar lij ksche vermeerdering van het getal ge- dwongene soldaten van 7,806 man. De liberale gazetten zwelgen dit in als suiker. Zij vinden er geen graten in. M. Brialmont heeft gesproken 't Is Evan gelie voor de liberalen. Oprecht, mag men vragen of de libe ralen zot worden OHIZE Aalstersche roode winkelpo- litiekers, de mannen die toch zooveel noten op bun rood gezang hebben, blijven ons hun antwoord schuldig over wat zy denken aangaande 't vraagstuk van bet stemrecht der vrouw. De sukkelaars door allerhande dwaze beloften om den tuin leiden om ze des te gemakkelijker te kuuuen uitbuiten, dat is wat heel gemakkelijker en ook profij tiger... Zult ge dan blijven den bek in de plui men houden Ouderdompensioenen. Afster ven van den titularis. Mogeu we duwen of rechthebbenden de betaling van een mandaat eischen, wanneer de titula ris overleden is De minister van arbeid herhaalde in de Kamer zijn antwoord van vroeger, name lijk dat het ouderdomspensioen, vermits het uitsluitend een kostgeld is, derhalve niet mag betaald worden na het afsterven van den titularis. Nagenoeg 120,000 ouderlingen hebben den eersten termijn der toelage van 65 fr. getrokken. De betaling geschiedt regel matig en zonder vertraging, naarmate de stukken binnenkomen bij het departement en onderzocht zijn. Kadastrale verdeeling. M. de Smet de Naeyer, in antwoord op eene vraag, wanneer de nieuwe kadastrale verdeeling van kracht zal worden, ver klaarde Voor de gewone bebouwde eigendommen zijn de nieuwe schattingen voltooid nien is thans bezig met de fabrieken en werkplaatsen alsmede met de gronden die, tijdens hot inlichten van het kadaster, braak lagen. Dat dubbel werk zal waarschijnlijk voltrokken zijn in den loop van tookomcnd jaar. P\roi>rrrnr» De Daenstiesten EveigLin. met buuneu hoofdmnn, de levenslange kandidaat in plaatsekensjachten en iu alle kiezingen ilie er komen, zijn hier gansch ver dwenen. Waar zijn de tijden toen het welge kende drij manschap het groene nieuwe Evangelie van wijk tot wijk hier ging verkondigen Sedert zijne huize als aller laatste kandidaat plaatsvervanger voor de Kamers heeft de groene chef onzer dommekraten de pijp aau Marten gegeven en het revolutiounair bladje Het Recht in de steek gelaten, want 't was te ver geefs dat overlijd, ter gelegenheid der manifestatie voor 'nen ondcrdominé van de DaenstiesteD te Boom, Het Recht, met zijne valsche leus Voor God en Volk) de volgende oproep deed Waar blijft Ever- gem Waar blijft Evergem Een Ever- gem antwoordde niet, 't groene Evergem scheen dood I Maar neeD, het was niet dood, 't venijn krijgt men nooit dood want de Daens tiesten zijn nu immers verrezeu in de gedaante van liberale vooruitstrevers of socialisten. Ziehier het bewijs De Strijd libe raal vooruitstrevend woekbla I van Geut geeft nu wekelijks artikels om op te hemelen en te verdedigen degeuen die hier op Evergem den demokratenstrijd ingevoerd hebben en die voortijds hun kwakzalversgezeever in Het Recht neêr- schreveu en nu zelfs zijn die zelfde man nen biiefwisselaars van het Geutsch geu zen bladje geworden. Ook zal wellicht «le schrijver van de zoo reeds lang aangekondigde volledige Ge schiedenis van den demokratenstrijd, om dat het Diet voor 't nageslacht zou ver loren gaan, het volgende in zijne onpar tijdigheid moeten aanstippen De Ge schiedenis leert hier nogmaals dat in 7 jaar 1901 op Evergem gelijk elders de Daenstiesten en Het Recht de voorloopers geweest zijn van de progressisten en socialisten en de geuzenbladen De Strijd en de Vooruit Steenkoolproductie. Het jaar 1900 heeft de grootste koleuophreugst «egeveD, die men tot nu toe kende 23,462,817 ton, hebbende eene waarde van 408,464,800 frauks. De weerde per ton is daarenboven fr. 4.98 hooger dan 't votig jaar. Dit is (1873 uitgezonderd) de hoogste prijs, die de statistiek aangeeft. Het getal werklieden aan de mijnen gebezigd bedroeg 132,749 of 7491 meer dan iu 1899, 8345 meer dan iu 1898 en 10333 meer dan iu 1897. Aau loon voor de mij uwerkers werd 23,7 meer betaald dan 't vorig jaar. Het gemiddeld dagloon bedroeg fr. 4,65 of voor de werklieden in de mijnen fr. 5,20 oor die buiten de mijnen fr. 3,04. Dit maakt voor de werklieden binnen de mijueu eene veihoogiug van 19,2 eu voor die daar buiten eene verhooKinn van 11,4 °j0. Ollïcïêele vertalingen. Wij hebben er reeds menigmaal op ge wezen hoe gebrekkig de vertalingen iu do officiëele bureelen van den Moniteur gedaan worden. Ziehier nog eenige staalkeus, welke door een dagblad aangeklaagd worden. In de Revue du Travail had de Geut- scbe briefwisselaar gesproken over de metaalnijverheid. Iu zijn verslag komen de Franscbo be namingen voor manceuvres. ébarbeurs, gamins on Gantois. Weet gij hoe de officiëele vertaler die woorden overzette Manceuvres door handlangers in plaats van arbeider of helper. Ebarbeur door af baarder in plaats van bramer. Gamins door kwade jongens in S plaats van leerjongens. Gantois door handschoenmakers, in plaats van Gentenaars of Gent- sche 1 Prachtig, niet waar Nu, we geven toe, dat het soms Dog al lastig moet zijn de juiste plaatselijke vertaliug weêr te geven van den eenen 3 of anderen term. Daarom ware het wen- scbelijk dat de briefwisselaar van La Revue du Travail benevens de Fransclie termen zelf de Vlaamsche vertaling ervan opgave. Eu 't ware nog beter indien men over nijverheden van het Vlaamsche land, iu 't Vlaamsch schreve. Maar zooveel durven wij niet vragen, waut dat ware voorzeker overdreven Wij bepalen er ons dus bij te vragen dat de vertalingen goed gedaan worden en niet verknoeid. 35 millioen in rook. In 1901 is iu België 9,686,359 kilogr. vreemde ta bak ingevoerd. Iu h'-tzelfie jaar werden ten lande 121 759,269 planten gekweekt, die samen 7,937,013 kilog. tabak voort» brachten. Gerekend aan 2 fr. per kilogr komt men tot de kollossale uitgave van 35 mil lioen, die verleden jaar in rook vergaan zijn. Onder den titel De nieuwe Bisschop van Luik leest men in het orgaan der G-oene Volksfoppers De geldzak zegepraalt.... De Volksgezinden van Luik zijn het hert in. De socialisten jubelen men diijft de Luikscho werklieden naar hunne clubs. Kan men Z. H. den Paus nu recht- streekscher aauranden Neon en dat nog op lasterlijke wijze. Z. H. de Paus stelt een Bisschop aan te Luik en de groenen schrijven 't Is eene schande Z.H. Leo Xlirhceft den geldzak verkozen hoven de ziel van bet christene volk. Nooit dreven de liberalen het zoo verre, wat betreft hunne inmenging in kerke lijke zaken... De groeneu zijn dus niet te vrede over de benoeming van Mgr. Ruiten. Z. H. de Paus kan dus, als 'tpas geeft, Diet anders meer doen dan raad te vragen aan den Domiué van Chipka, het zienlijk opporhoofd der Groenen... Eu wellicht dan nog zullen zij niet te vrede zijn... Kamerreglement. Het voorstel vau wijziging, door de secretarissen der Kamer, MM. Segers en Francotte neêrge- legd, heeft niet alleen voor doel d ;n voor zitter het recht te geven, de ledeu die de orde stooren buiten te zetten, wauueer bij, ten gevolge vau het gerucht de Kamer niet kan raadplegen, maar zij stellen daarenboven nog andere wijzigingen voor. onder andere aan art. 36 De censuur brengt in volle recht, ten laste van het lid dat er het voorwerp van was, eene boet meê van 200 fr. ten voordeele van den Staat. De tijdelijke uitsluiting, uitgesproken krachtens artikel 35 of 35bis brengt ecue boete van 500 fr. meê ten voordeele van den Staat. Die boete wordt verdubbeld bij her valling in dezelfden zittijd. Aan art. 39 stellen zij de volgende wij ziging voor ^fct IV» waaroP 't zij de censuur, 't zij de tijdelijke uitsluiting wordt toegepast, kan van af daags nadien de uitwerkselen daarvan doen ophouden, door schriftelijk te verklaren spijt te hebben, van het ge zag van den voorzitter miskend te hebben. Van deze verklarijg wordt door den voorzitter in de vergadering lezing gege ven. n Eene kostelijke viool. M. Leon Healy heeft aan de stad Genua de som van 125,000 frank aangeboden voor een GuHineriusviool, gedagteekend Cremona 1742, en wolkomen zegt gebezigd geweest to zijn door Paganiui. Zij werd door hem aan de stad gegeven, welke de som wei- gei t, maar de stad zal ze naar alle waar schijnlijkheid verkoopen voor 150.000 fr., welke som aangeboden werd door M. Hea ly, in naam van een rijken Cbicago-inwo- ner. Het is M. Keeman welke zich met de onderhandelingen gelast. Elektrisch licht. Een Russisch geneesheer verklaart, dat het elektrisch licht de oogen het minst hindert eu aan tast. Hij gaat daarbij van de onderstelliug uit, dat bet licht, hetwelk de oogledeQ de meeste malen doet sluiten, ook de oogen het meest nadeel berokkent. Door proef nemingen verklaart bij nu gevonden te hebben, -fat iu ééne minuut het ooglid knipt bij kaarslicht 6,8 keer, bij gaslicht 2.8, by zonlicht 2,2 en bij elektrisch licht 1,8 keer. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft pastoor be noemd te Afsné.in vervanging van den E. II. Van Egeren, ontslaggever, den E. H. Matthu,proost te Luchteren(Drongen) te Wachtobeke.den E.H. Coruand,S. T. B., onderpastoor in O. L. Vrouwkerk te Den- dermonde te St-Gilles bij D-udermonde (oieuwo plaats), den E.H. De Bouvrie, pastoor to St. Antelinckx te St-Corne- iius-Hoorebeko, den E. H. De Nauw, onderpastoor te Herzele te Thielrode; den E. H. Roosens, onderpastoor in O. L. Vrouwkerk te Sim Nikolaas. MAATSCHAPPIJ De Bokkenrijders Het jaarlijks feest zal gevierd worden op Maan dag 28 October aanst. Om 10 uren Mis van re quiem voor de overledene Rijders, en des avonds Feestmaal om 7 uren. Benedictns' Kalender, ALMANAK van 0. L. Vr. van Affligem komt te verschijuen. Die Kalender voor 't jaar O. H. Jesus Christus 1902 is mer kelijk vergroot eu verbeterd hij telt 128 bladz. en is versierd met platen voor stellende de H. H. Bene.iictus, Maurus en Placidius, O. L. Vrouw van Vrede, de Abt-primaat der Benedictijnerorde, Z. H. den pauselijken Nuntius te Brussel, enz. De lezingen zijn zeer afwisselend en van aard om allen te bevredigen. Prijs 30 centiemen vrij te huis geleverd per Pust 36 centiemen, te verkrijgen ten Bureele van Den Dender- bode, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. Schouwburg van Aelst. Koninklijke Maatschappij van Zang- Tooneel- en Letterkunde "X LAND VAN RIEM. op Zondag 20 Oktober 1901, met de medewerking van Mevrouw FRET en Mej. Clementine DIERCKX. tooneelspel in 5 bedrijven door H. VAN PEENE. Het Tooneel heeft plaats te Amster dam de eerste vier bedrijven spelen in 1626 het vijfde in 1651. Prijzen der Plaatsen Voorbehouden genummerde plaatsen fr. 2,00; Beneden plaatsten fr. 1,50. Bovenplaatsen 1" rang fr. 1,00 2' 0,50. Bureel 5 ure. Gordijn 5 ure heel stipt. N. B. De voorbehoudene plaatsen en andere, zijn van Maandag li Oktober 1901, te verkrijgen ten Lokale der Maat schappij tot den dag der vertoouing, om 2 uro namiddag. STAD AALST. Prijsdeeling der Zondagschool 1901 Luisterrijk Avondfeest gegeven door de Heeren Meesters der Zondagschool van Siut-Mariinus, in de Kring De Vriendschap, op Maandag 21 October 1901. Programma 1. Opening voor Orkest. 2. De Abt de l'Epée, geschiedkundig drama iu 5 bedrijven. 3. Eene goed onthouden Les, kluchtspel in één bedryf, door K. S., Onderwijzer. Pi y zen der plaatsen Voorbehoudene plaats 2 frank Eerste plaats 1 fr. Tweede plaats 0 50. Opening der zaal om 5 uren. Gordijn om half 6 uren. Worden gevraagd 10 leerjongens voor tabakbewerkers, van 12 tot 16jaar; 2° 1 smeder halve gast 3° 1 goede huisknecht 4° een kleermakersgast (halve gast). Vragen werk 1 Vuurstoker, dagloouers en een jonge ling met gord gedrag vraagt plaats als dienstknecht in oen haudelshuis. Hij kan ook met de paarden lijden. AALST. CREEMBOTER. Markt van Zaterdag 19 October. o 130kilogrammen ter markt, prijs fr. 3,30 tol0,00 per kil. Rotennnrkt. Heden zaterdag werden 441 klonteD boter ter markt ge bracht, wegende te samen 3520 kilos. A n om nieuwe en belangrijke -tiUtJl afslag der prljZen. 50 lit. volledig fr. 5.. i fr.1,00 100 lit. volledig 6,5oManCn0nfr.i(25 Nieuwe sterke branders. Toestellen voor verwarming en verlichting met gas en electriciteit, 20 Henegouwlaan, 20, Brussel. Lager Onderwijs. Wij ver nemen dat de hoer Van Overstraeten, hoofdonderwijzer te Korkxken, -.antonale Op'iener is benoemd in vervanging van M. Vornieuwe, tot het pensioen toege laten. Kerkxkcn. In den nacht van donderdag tot vrijdag der verledene week, is er alhier een stoutmoedige diefstal ge pleegd by den heer A. Van den Steen, hulponderwijzer der gemeente. Deze heer had zich slechts om 10 uren 's avonds met zijn huisgezin ter ruste begeveu, en niets buitengewoons bemerkt. In den nacht had hij evenmin gerucht gehoord doch 's mor gens bij het ontwaken zag hij met versla genheid dat de achterdeur eu het achter poortje waren opengebroken. Iu al de benedenkamers waren de kassen, lesse naars en koffers doorsnuffeld deuren en schuiven stondeD wagenwijd open. Na nauwkeurig ouder ?k bevond men dat de dieven het volgende hadden meêgonomeu: eene gouden dami'sketting met horlogie, eene vergulden ketting met medaillon, eene gouden broche, gouden oorringen, tweepaar nieuwe scboeneD, sigaren, kou sen, eeuon blauwen voorschoot on eene som geld van ongeveer dertig franken dit alles hebbende eene waarde van om trent 225 fr. Eenige stappen verder zijn de dieven binnengodrongen ter herberg van Emile Fermon daar hebben zy beneden ook alles doorsnuffeld, doch enkel eene flesch jenever meêgenomen. Tegen de kerk bij Gustaaf Cooreman, zijn de schurken op dezelf Ie mauier langs het acktwi poortje ingebroken daar ins gelijks hebben zij alles doorzocht, en een kisije cigaren geroofd, alsmede eenige nieuwe neusdoeken, en eene flesch jene ver. Geld of andere voorwerpeu vau waar de hebben zij er niet kunnen ontdekken. Verleden zondag is de ledige jenever- flesch met den voorschoot teruggevonden, in eene weide tusschen Kerkxkcn en Haeltert. Eenieder Is overtuigd dat deze dief stallen door verscheidene mannen ge pleegd zijn, en dat er tusschen ben iemand is, die met deze huizen heel wel bekend is. De gendarmerie van Haeltert doet ieve- rige opzoekingeu om de stoutmoedige die ven te ontdekken, 't Ware te wenschen dat zij in hare pogiugen mocht lukken. PPM LJC P D k'edt kosieloos aan, aan QQtNJ rlLLn allen die zijn aangetast van eene huidziekte.haarwormen, eczemas puist jes, huiduitslag, chronische bronchii-ten, borst- maag- en blaasziekten, rhcumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te gene zen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waar van men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer Vincont. 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gveraagde inlichtingen opsturen zal. De trein welke te Meckelen ten 5 u. 10 m. 's avonds uit Autwerpou aankomt, was aangekondigd op don barreel van Neckerspoel eu do bareelwachter had reeds op ziju hoorn geblazeu, toen eenige personen, zooals het immer gebeurt, nog spoedig ovor do baan liepen. Dit deed ook de genaamde Demunter van den Kathe- lij nesteen weg, die een paard voerde, ge spannen in eene zwaar geladen kar, doch met het ongelukkig gevolg dat het dier op de riggels viel. Alle pogingen die on middelijk iu het werk werden gesteld om het paard recht to krijgen waren vruchte loos. Oodertusschen liep de bareelwachter de exprestrein te gemoet met de roode vlag om te doen stoppen, doch dit werd te laat door den machinist bemerkt. Met eene vreeselijke snelheid naderde do trein en sloeg paard en kar op zyde. Een twintig tal meters verder kou eeist den trein stil houden. Het paard, dat aan de borst werd getroffen was op don slag gedood eu de kar erg beschadigd. Het dier had eene waarde van 1000 fr. Een onderzoek werd ingesteld. Het 21 jarig meisje Emma Clement, waarvan men dijnsdag morgen het ver morzelde lijk op den Staatsijzerenweg bij Thourout gevonden heeft, is het slacht offer geweest eener vreeselijke misdaad. Het meisje was maandag morgend om 7 «re van de ouderlijke woning te Aertrycke vertrokken, om als naar ge woonte naar de weduwe Coolemans, te Thourout, tc gaan werkeD, waar zij als bottinestikster werkzaam was. Men heeft haar echter van den ganscben dag niet gezien. Volgens 't onderzoek dat oumiddelijk ingesteld werd, moet het meisje langs de baan van Aertrycke naar Thourout die nevens de spoorbaan gelegen is, aan gerand geweest zyn, en iu eeue eenzame plaats gesleurd, waar zij schandelyk mis handeld werd. Om hunne misdaad to ver bergen en aan een ongeluk of aan eenen zelfmoord te doen gelooven, hebben de elleudige boosdoeners des avonds hun slachtoffer dood of levend, dit punt is nog niet kunnou vastgesteld worden onder den laatsten trein van Thourout naar Brugge geworpen. Wat heel zonderling schijnt iu de in zichten van de moordenaars, is dat het lijk slechts gekleed was met een hemd, eu «lat hare andere kieediugStukken eenige stappen verder op de baan lagen. Dit alleen heeft de misdaad doen vermoeden. Wat meer is, de zilveren ring van het meisje was aan eon hoekske van haren voorschoot vastgemaakt... 't Zijn de werkgezollinuen, die het slachtoffer erkend hebben aan hare klee- ren, want haar aangezicht was afgrijselijk verminkt alleen de neus en de mond waren overgebleven van het aangezicht, de beenen waren afgereden en het boven lijf vermorzeld. Het parket van Brugge heeft een onderzoek ingesteld. Deze schrikkelijke misdaad heeft op do ouders van het slachtoffer dat als een zeer braaf en voorbeeldig meisje gekend was eene onbeschiijflyke ontroering teweeg gebracht. Tot hiertoe zijn de da ders niet gekend. Een hlok rotssteen, losgeraakt van de hoogte, waarop de citadel te Dinant gebouwd is, kwamen met dreunend ge weld te midden der straat vallen. De blok, die omtrent 30,000 kilos gewicht kou be dragen, drong in den val 1,75 m. diep in den grond. De huizen in den omtrek zijn beschadigd en daarbij bepaalt zich geluk kig alles. Ware het gevaarte op de huizen te recht gekomen, dan zouden de gevolgen verschrikkelijk geweest zijn. Een landlooper, die te Dolhain in eene herberg logeerde, is in het neven staande buis gedrongen langs eene ven ster, dat hij had opengebroken. Daar was de slaapkamer van de dochter des huizes. Toen het meisje zich verdedigde, bracht hij haar, alvorens te vluchten, twee mes steken in de borst toe. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. De plichtige, een vreemdeling, is vermoedelyk de Duit- sche grens over gevlucht. Te Oost luinkerke heeft de zee bij bonderden scbapeulykon doen aanspoe len, voortkomende van het vaartuig The Eclipse, dat wellicbt iu den laatsten storm zal vergaan zijn of waarvan de la ding ter oorzake van stoim is moeten over boord geworpen worden. Ook te Middel- kerke zijn er van die lijken aaDgi-spoeld. Aanzienlijk is de schade wolko dit tem peest aan de visscherij der Panne heeft veroorzaakt. Een houderdtal visschers- booten hebben voor minstens honderd fr. schade geleden. Desloep van M. Velghe is geheel vernield. Een Belgisch drama in Spanje. Te Madrid gebeurde eene misdaad, die in andere omstandigheden miuder dan thans onze aandacht zou trekken. Maar eerstens zijn de helden van het drama Belgen, eu tweedens zijn het de aftruggelaars, die hier reeds zoo menigen licbtgeloovige geld zochten afhandig te maken, met belofte van hen de plaats aan aan te wijzen, waar schatten verborgen lagen. Do plegers van deze aftruggelary waren een Belg en een Italiaan, beiden te Ma drid gevestigd. Dezer dagen was een hunner slacht offers, een Duitscher, want die schurken exploiteerden heel Europa, naar Spanje gekomen en had in handen van den Belg 20,000 marken gestort, tegeu aanwijzing vau de plaats waar de gewaande schat verborgen lag. De Italiaan en de Belg hadden nu twist gekregen om do verdeeling van de som. Dc vrouw van den Belg kwam tusschen beide en schoot den Italiaan dood. Het zal dus uit zijn met schatten zoe- keD. Het gerecht zal het laatste bedrijf in die comedie spelen. Duitschland. Vier dieven hebben bij den horlogie- maker Quandt, van Hamburg, voor 30.000 mark horlogies gestolen. Eeu vau hen ontkwam met deu buit naar Bei lijn. Daar werd hij aangehouden, maar de horlogies waren verdwenen. De drie anderen trachtten den volgen den nacht in te breken bij den horlogie- maker Kor ff, maar zij werden verjaagd. Men is ze op het spoor en zal ze denkelyk spoedig in handen hebben. Te Leipzig is in de groote zaal van deu Palmengarteu, tydens het concert van woensdag namiddag, een 3 meters lang gipsstuk van het plafond neergevallen, op de dichte menigte. De twintigjarige eenige dochter van eenen horlogiemaker to Stettin. Frieda Klauss, werd gedood, eeue vrouw kreeg eene schedelbreuk en verscheidene per sonen werden licht gewond. De zaal werd door de politie afgesloten. Weeral eene ontvoeringE-u Duitsch handelsreiziger, Rosenthal, die Bulgarië bereisde voor zijde firma, is in haudeu der roevers gevallen iu den omtrek van Silistria. De roovers, iu blijde afwachting van de Amerikaanscbe dollars, waren er aanstonds op bedacht huu fluaDcicele operaties uit te breiden,en droomen reeds van Duitsche marken. Intusschen zal miss Stone aan hem aangenamer gezelschap nebben dan aan de Bulgaarsche roovers ten minste van ecu handelsreiziger mag verwacht worden dat hij Eogelsch spreekt. R -eds luideu evenwel de berichten, dat de roovers, die miss Stone gevaugen hou- deD, door de Turksche troepen zijn om singeld. De soldaten durven echter niet voorwaarts marcheeren uit vrees, dat het leven der zendelinge daardoor in gevaar zal worden gebracht. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 13 Vrouwelijk io HUWELIJKEN. J. Van Geert, hout'iandr met M. Locua, z- b. P. Wailly, tw. met E. Gillade, z. b. A. Eeman, hairkapp met M. Sterck, br. G. Pets, schrijnw. met J Do Jonge, br. I'. De Schrijver, tabakb. mot M. Verley- sen, tw. A. Van Nieuwenberg, hovr. met M. Brnylandt, winkel'. p. Bauwens, ka- toenbew. met J. Silon, br. O VERLIJD ENS. A. Poriau, w' De Saedeleer, z. b. 64 j. Le- debaan. C. Vau de Volde, wr Meert, landb' 80 j. Breedestraat. J. Frauqué man Van der Biest, werkm. 73 j. Hooge Vesten. H. Vau Haver, 8 j. Kappellestr. C. Brouil- liard, w° DeRyck, z. b. 51 j. Binnenstr. J. Van der Puelt, z. b. 75 j. Leopoldstr. Fr. Van Rillas, wr Van Lierde, herberg' 82 j. Nieuwstr. J. De Ley, dienstknecht, 64 j, Moorselb. B. De Smet, w" Matthieu, z. b. 63 j. Keizerstr. A. Willems, tw. 22 j. Hoo ge vesten. 4 kinderen onder de 7 jaren. Zich te bevragen ten bureele van dit blad. 06 2/AJyiD Q0yt, landbou- 'wer te S' Lievens-Essche, laai aan het geërd publiek weten dat hij van heden op den zavelput te Grooten- berge, wijk Pardassenhoek. voorzien van zand.

De Denderbode | 1901 | | pagina 2