Zon da 2 27 October 100! 3 centiemen per nummer 36" Jaar 3618 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst Mirakels 11 ET SPOOK GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. n. W/ mmis- Een gevolg van den drogen Zomer. Verdraagzaamheid der geuzen. LANDBOUW. Zondagrust. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onde- agteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad b frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens. Korte houtstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des Lands Cuique auuvn. Per drukregel. Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnisse «p 3* bladzijde 50 centiemen Dikwijls te herhalen bekendmakingen bp accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiteriijk tegen deB dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen *ioh te wenden ten Bureele van dit blad Aalst, 26 October 1901. el ijk iddei ighei aiitei lingei id g< ;eite: ct. Qeele ruim llinge ie gyi lie a Onder dien titel schrijft de hypocriete Dendergalm, 13 October 1901. Meer dan 300,000 bedevaarders, zeg gen de clerikale bladen hebben Lour- des bezocht. Vindt ge niet zonderling dat op die 3C0 000 er slechts een drietal zoogezegd mirakuleus genezen zijn. Onze bijpociiete Dendergalm zegt ver der dat de mirakels nooit bovennatuurlijk zijn. Stellen wij eens te meer vast dat onze gemaskerde beweert niet tegen den gods dienst te ziju en nochtans door hel looche nen van de mogelijkheid van het mirakel zegt by dat God niet bestaat. Onze goddelooze kau hier niet uit Zoo God bestaat, is Hij Almachtig en dus kan Hij mirakelen doen. Dendergalm loochent de mogelykheid tli, van het mirakel dus is Dendergalm een goddelooze. Dit blad durft zulks niet ronduit schrij- »peljven het is dus een laffe hypocriet, een nte Janus met een bedriegersgezicht. Wie vast in zyn schoeneu gaat, hoeft geen masker op te zetten. Wie bedriegen wil alleen doet zulks en kau zyue meeuing niet rechtuit schryven. Foei, een orgaau der groote, onsterfelijke liberale partij I Voor onzen hypocriet zijn alle genezin gen uatuurlyk. Eu het geval van Gar gam, zullen wij hem vragen I Gargam was geen geloovige, Gargam was door alle geueesheereu vei laten. Op natuurlijke wijze zijne genezing, in- dieu er geuezen aan Was, zou maanden en maauden geeischt hebben eu die man wordt plotselings te Lourdes genezen. Natura non facit saltus, de natuur maaktgeene sprongen zegt een g°kende wetenschappelijke spreuk. Dendergalm ziet alles door eenen he ilagen bril. Arme geschiedschrijver die liet toch maar niet over ziju gemoed kou krygen de waaiheid te bekennen. Ai me jongen, zeggen wy uog, die be taald zyt om de waaiheid te verkrachten m te verdraaien en die niet eens zyue rvertuiging mag ten toon spreiden lijk Arme jongen I Gij schijnt verwondert over het gering getal mirakels die te Lourdt s gebeurd zijn, maar, nietig ding, liet getal doet niets ter zake. Een mirakel is voldoende om Gods .Almacht, die gij loochenen durft, te be- nyzeu. Gedenk de woorden van den schrijver - Het is schrikkelijk te vallen in de handen van den levendigen God. Is God goed, Hy is ook rechtveerdig en By zal rekening viagen over al het kwaad dat er gesticht wordt. Genoeg daarover. Kiezers, gij die onbewust nog meent r- 4,' opent i voor .JTJ-I ling k st 7 gemaa 'rogrö Bre vh iraden ilst, liek ke st geac Chetwynd-Park. 43* vervolg. Dat zal detyd leeren, n hernam Monk lick 'a°ken^e' Jk ben gelukkig u tweemaal het even gered te hebben. Maar, zeg mij, waart ;ij het leven zoo moê, dat gy u wildet zelf- noordeu n Verwonderd keek hem Bernice aan. Deukt gy dat van my vroeg zij. "Wel nen zij ,er^au8 den dood, maar zal toch my zelf eldzadfle* 'eveu benemen, Gilbert. Dat ware graszai ivengoed een moord, alsof ik u doode. j Wat zyt gy braaf, zei Monk naden- tend, maar hoe kwaamt gy dan in deu irste kl yver Bernice bloosde, toen sy antwoordde i O Gilbert, zy wilde my vermoorden Zij irgd Zl [reep mij in het park, sleepte mij naar het verkoo ai„huiije en wierp mij in deu vijver. Toch P' US ik haar niets misdaan, n Wie wie was dat De oude Ragen de min van Sylvia, Monk schrok. Hij herinnerde zich zijne istmoeting met de oude kol. dat, in do stemmingen, slechts kwestie is van Jan of Paul, eene zaak van personen, gy moet uit uweoogeu zien. De maunen, door een goddelooze Dendergalm be schermd kunnen niet dan «eus ziju, geus tot in 't merg van de ziel. Eu wie geus is zal geuzenwerk verrichten. Wat zien wy in Frankrijk, dat land van Z. A. S De kerkvervolging woedt er hevig. Brave kloosterlingen moeten hun land verlaten en het schuim is er meester. Dat land, voL ens Dendergalm, geeft toon en maat vao de vrij beidFrankrijk is een vrij land 1 1 Reeds wenschen de. geuzen hier een Waldeck-Rousseau, een kerkvervolger, te zien optreden Is het dat wat gij wilt Het groen veevoeder werd zeldzaam op het einde van den afgeloopen Zomer, wei den .en velden waren als uitgedroogd en dor, m<-n moest «Ie hand slaau aan den wintervoorraad. Geen wonder dus dat de meeste laudbouwer s op een gunstig najaar hunne hoop stelden en het besluit vorm den om zelfs navruchton te winnen op landen, welke voor do wintergranen be stemd lagen. Zeggen wij in 't voorbijgaan, dat de na- vruchreu onze verwachting niet hebben bedrogen. Anderzijds hebben wij kunnen opmer ken, hoe overal de aardappelvelden bui tengewoon lang hunne volle levenskracht behielden, zoodat menig landbouwer bet gewoon tijdstip van uitdoen heeft moeten verdagen. Eiudelyk was de akkerbouw, van af deu oogst tot by de laattijdige komst van gunstigi r weder, op eenigzins zwaren grond volstrekt onmogelijk, zoodat zelfs de ontstoppeling niet op gewonen tijd kon gebeuren. Uit die verscheidene gevolgen van een buiteogewoou drogen Zomer oDtstond er voor deu akkerbouw een toestand, welke sommige voorzorgen, die in elk ander ge val evenwel aanbevelenswaardig zyn, thans verplichtend maakte. De teelt vau navruchten tot op het laatste oogenblik vóór de beploeging, de late groei der aardappelen en bet onver mijdelijk uitstellen van de zaaiïug doen ons de volgende vraag stellen Zullen de navruchteu den voorraad be schikbare stikstof niet hebben uitgeput en zullen de jonge graangewasseu er nog genoeg vinden om hunnen groei le ver haasten, ten einde genoeg ontwikkeld te zijn, wanneer de wasdom ophoudt De jonge plant, welke nog maar weinige en zwakke worteltjes bezit, verliest hare krachten in eenen aan stikstofarmen grond, hare ontwikkeling is vertraagd, en niet alleen zal de oogst slechts middelmatig zijn, maar zeer dikwijls zal de jonge plant Hoe riep hij uitwilde zij u ver moorden, Bernice. Ja, ja En herkende zy u Ja zeker Hield zij u niet voor eenen geest Neen, zy vermoedde ïeeds sinds lang, dat het Bpook van Chetwynd Park de levende Chetwyud was, n zei Bernice. Ik kan niet begrijpen, hoe zij dit weet, maar op zekeren avond beloerde zy mij van uit Sylvia's bad kamer. Zij rukte mij eene sjaal van de schou ders en dit zal haar bewezen hebben, dat ik geen spook maar een levend wezen ben. u Ik wist, dat zy den duivel te sluw is, mompelde Monk, zij is de eeuige persoon in de wereld, die ik vrees. O, Bernice, waart gij in Mawre-Castle gebleven, gij zyt bier in ge vaar. Hoe kwaamt gij ouder baar bereik u Ik verveelde mij op de koude dakkamers,» zei Bernice,» eu verlangde naar frissche lucht. Het maaulicht lokte my uit. Ik trok inyn wit kleed attu, sloeg myn langen swarten mantel om en sloop naar buiten. Toen ik in het park door eene laan ging, zag ik Max en ik bleef als aan den grond genageld staan. Ook bij blaef staan en toen ik vluchtte volgde bij my.Ik liep de smallG beukelaau in en waobtte tot Max voorbij was. Ik wilde daarna verder vluchten, doch daar sprong de oude Ragen als eene tygerin .op my los ik verdedigde met moeite de guurheden des Winters doorstaan. Laat ons dus zorgen voor stikstof, welke onmiddelijk kan opgenomen wor den. Zal de toegepaste stalmest hierin niet vooizien Geenszins. De stalmest is voor de jonge plant, het- geeu het grof voeder, hooi en strooi, voor het jonge kalf is hiermede zal dit op Interen leeftijd wel gedijen, maar in de eerste levensweken wordt er krachtvoe der vereisebt. zooniet vormt zich slechts een armzalig beestje, dat nooit overvloed van melk, vleesch of krachten zal leve ren. Evenzoo moet voor de jongo plant bij den stalmest al bevat bij ook organi sche stikstof snelwerkenden eD krach- tigen stikstof mest gevoegd worden, om niet een kwijnend graantje, maar stevige halmen met zware aren voort te brengen. Zal eene toepassing van Ammoniak- sulfaat aan deze behoefte niet kunnen voldoen De planten benuttigen noch organische noch ammouiakale stikstof rechtstreeks, beide soorten moeten in nitrische stik stof overgaan om opgenomen te worden. Waarom dan, als alles spoed eischt, als de planten onmiddellijk iu hunnen groei moeten aangespoord worden, als hun maar weinig tijds vóór den Winter meer overblyft, zouden wij hen laten hongeren op een voedsel dat niet beschikbaar is Wij zullen hun de stikstof geven onder nitrischen vorm. niet te overtollig maar toch genoeg, vau 50 tot 100 kil. Sodaui- traat per hectaar. Dit Sodanitraat zal tydens het zaaiën uitgestrooid worden, ofwel later, wanneer de jonge planten reeds in groei zijn, en wel op een oogenblik dat zij niet door den regen of dauw bevochtigd zijn. Eene opmerking zou men echter nu kunnen maken Mooten wij, om reden van prijsverschil, tegenwoordig het ammoniaksulfaat niet boven sodanitraat verkiezen Volstrekt niet. Zooais hierboven werd aangetoond, alleen het sodauitraat kau hier de ver- eisebte diensten bewijzeD. Daarenboven, tegenover den huidigen prys (27,25 fr.) van het ammoniaksulfaat, mag het sodanitraat al staat ziju prijs reeds hoog nog verscheidene franken stijgen, vooraleer het in duurte naar waarde met eerste zal gelijk staan. Ziehier het bewijs daarvan Volgens het stikstofgehalte staat de waarde van het ammoniaksulfaat tot die van het Nitraat, als 100 75. Rekening houdende van het stikstof- verlies, veroorzaakt door de nitrificatie, staan beide waarden tot elkander als 10083. Nitraat bevat ongeveer 35 soda. Wij blijven dus voorzeker beoeden de waar heiil als wij de waarde van het nitraat voorstellen door 90 en die van het ammo niaksulfaat door 100. Uittreksel van het werk van DT Smets). mij maar sij sleepte my hierheen op het bal kon en wierp my in het water. Nn begrijp ik alles. Ik kan goed zwemmen, maar omdat ik mij aan den arm gekwetst had, waren myue krachten spoedig uitgeput Wat er verder met mij gebenrd is, weet ik niet, alleen dat ik hier tot bewustzyn kwam. Bernice, n zei Monk, hier zijt gy niet meer zeker vau uw leven, gij moet hier weg. Dan breng mij terug naar Mawre-Castle. Wilt gij dan in verborgeudheid leven, door Max en Sylvia dood gewaand en hen laten trouwen Bernice wenkte toestemmend. Vrouw Crol is in Castborne ik zal naar het dorp gaan en eenen wagen bestellen Flak zal u naar de woning van vrouw Crol brengeu en duu kunt gij van Castborne naar Londen reizen en verder naar Mawro- Castle. n u Mijne kleêren zyn nat,» zei Bern:ce,« zoo kan ik nie. gaan. Ik heb een pak kleêr en in de torenkamer, kunt gij mij die gaan balen? u Ik zal gaan en mij zelf ook omkleeden. Gy zult bier blijven Bernice, en mij niet zoo- als vroeger, ontvluchten Neen, ik zal hier blijven. Gelooft gij, dat de oude Ragen terug zal komen om te zien of ik dood beu Wij zeggen dus Wanneer de verhou ding tusschen Sulfaat en Nitraat is als 100 lot 90, dan is dus het uitwerksel van 90 kil. sulfaat gelijk aan het uitworksel van 100 kil. nitraat maar 90 kil. sulfaat z 24,53 frank, en 100 kil. nitraat 21,55 frank. Het Sulfaat kost dus ongeveer 3 fr. duurder dan het Nitraat. Voegen wij daarbij, dat het ammoniak sulfaat als dekmest niet mag gebruikt worden. P. PIPERS, Staatslandbouwleeraar. Legerkwestie. In de Via; Kamerzitting van donderdag heeft M. de Trooz, minister van binnen- VvjV landscbe zaken, op duidelijke wijze -^de verbeteringen doen uitschijnen welke het ontwerp van legerhervorming. door de Regeeriog voorgesteld, toebrengt aan don tegenwoordigen toestand. Hij stelde de vraag Hoedanig is het ontwerp der Regeering En hij ant woordde Sedert lange jaren eischte de gemid delde openbare denkwijze de verkorting van den diensttijd. Wij verwezenlijken dien eersten weusch, zonder de nationale verdediging te verzwakken dat is zelfs het hoofdzakelijk dool der wet. Men eischte do uitbreiding van het vrijwillig ersslelselwij nemen ze aan op zulke wijze dat de loling, in vele gemeen ten, feitelijk zal afgeschaft sijn. Men heeft de vergelding der militia- Mengeëischt wij besteden daaraan eene uitgave van 6 miljoen. Men had meer verloven gevraagd, ge durende de jaarlijksche werken van den oogst het regeerirgsontwerp sehafc twee terugroepingen af. Daarenboven wordt de aalmoezeniers- dieDst beter ingericht, het stoffelijk wel zijn der soldaten verbeterd door hun een lijfrentboekje toe te staan ea hun burger lijke ambten voor te bel ouden. De nieuwe uitgaven, welke de zes miljoen uiet ten volle zulleu bereiken, zullen besteed worden aan de uitbreiding van de vergelding, die aan de militianen betaald wordt, tot de vrijwilligers, en aan het loon der burgerlijke werklieden welko de militianen zulleu vervaugen. Om dat werk tc volbrengen doen wij eenen oproep tot allo mannen van goeden wil. De verklaringen van de sprekers der oppositie latea ons weinig hoop buune medewerking te bekomen. De eenen wil len eene gewapende natie de anderen eenen persoonlijken dienst zonder inrich ting en zonder voldoende waarborgen voor de vrijheid der jongelingen om hunne roeping of loopbaan to volgen. b De rechterzij zal de uitgestrektheid harer plichten begrijpen. Zij zal zich rond het ministerie scharen, dat er zich vooral heeft op toegelegd haar programma en hare eischen te verwezenlijken, n Wellicht zit zij op den loer. Sluit goed de deur hier is miju revolver, waarmee gij u in geval van nood verdedigen kunt. Binnen een half uur ben ik terng. Dit zeggende verliet Monk het tuinhuisje en snelde door het park naar het slot terag.» XXXIII. EENE BELEGERING. Bernice was slechts eeuige oogenblikken in het tuinhuisje alleen, toen zij een eigenaardig krabben aan de deur 'ïoorde, door welke zich Monk verwijderd had. Zij had zich juist op den sopha neergevleid en de warmte deed haar goed maar toen het gedruisch haar oor trof, stond zij half op, boog het hoofd luiste rend voorover, en wachtte, bleek van schrik, af, wat volgen zou. Dat zal de oude Ragen zyn, dacht Ber nice. Ik kan mij tegen haar verdedigen en zoo- laDg de lielegeriug uithouden, totdat Gilbert terugkomt, n Op dit pogenblik kwam het Bernice voor, dat een sleutel in het slot gestoken werd. Er was dus geen twijfel of de onde Ragen was van plan den sleutel, die er van binnen in stak, uit te stooten. Bliksemsnel sprong Bernice op en ijlde naar de deur.Nauwelijks had zij deze bereikt, of de sleutel sprong uit het slot,maar Bernice Een leerling uit de school van Perga- meni en van Dendergalm schrijft in La Lanterne 4 December 1883. Een braaf man vraagt ons gedacht over de moorderijen van La Roquette door de Commune van 1871. En hij be sluit dat men ongelijk gehad heeft de arme kalotijns voor den kop te schieten. Wij zijn van een tegenovergesteld gedachtwij meenen zelfs dat men tegenover hen met te veel zachtheid is te werk gegaan. Voor dien geus was de dood door den kogel niet genoeg er moesten nog wat folteringen bij zijn. En die geus is ook verdraagzaam, lijk Dendergalm verdraagzaam is, lijk Perga- meni verdraagzaam is 1 - De mooideryen der Roquette was het voor den kop schieten der grijzelaars, onschuldige raenschen door het gespuis gekerkerd. Onder hen bevond zich de Aartsbisschop van Parijs en M. de Voor zitter BoDjean Onder hen waren slechts een tiental leeken, de andere waren pries ters, paters en seminaristen zij wierden den 24 Mei doodgeschoten. Laat ons er bijvoegen dat La Lan- terne een orgaan is der geuzerij, die groote partij van licht en wetenschap on beschaving en verdraagzaamheid I De II. Vader. Verscheidene Fransche bladen verspreiden voortdurend slecht nieuws over de gezondheid van den H. Vader. Maandag morgend beweert de Paryzer Matin nu weêr dat de Paus lijdt aan eene ingewandontsteking en Z. H. een slech ten nacht heeft doorgebrachtdat men in zyne omgeving ongerust is. In een godsdienstig blad, Le Rosier de Marie, lezen wij daartegen dat de Paus in de beste gezondheid verkeert dat Z. H. verleden donderdag een dag rust moest nemen, maar dat de 90jarige grijs aard zulks weigerde al wat Dr Lapponi kon bekomen was een rijtoer in deu hof van het Vatikaan die deu Paus wonderwel bekwam. Z. H. geeft nog alle dagen verhoor aan talrijke bezoekers en maakt eene merk waardige Encycliek gereed voor de Oos- tersche kwestie. Vlen zal dus goed doen de jobstijdingen van zekere bladen slechts met groot voor behoud te onthalen. Het bewaren der aardappels. Om aardappels goed te bewaren is het noodig a) de aardappels volledig te laten rijp worden. De rijpheid is volledigd wanneer de stengels gan;ch dood zyn drukte hem terng, draaide hem om en hield hem stevig vast. Een zacht gebrom buiten de deur gaf Ber nice de zekerheid, dat Ragen wist, dat hare tegenwoordigheid en plannen verraden waren Bernice vond in de nabijheid een stok zij stak dezen door den sleutelring eu drukte het andere einde naar beneden. x Nn zul zij niet zoo gemakkelijk binnen komen, dacht zij. Daarop hield zij haar oor tegen de deur en luisterde. Een zacht, onderdrukt ademhalen trof haar oor. Eeinge minuten verliepen en Ragen tracht te den sleutel in het slot om te draaien; maar te vergeefs. De tegenwoordigheid van geest was Bernïco zeer nuttig geweest. De sleutel kon noch omgedraaid, noch uit het slot ge- stooten worden. Bernice heorde, boe de oude Ragen buiten iu het Indisch vloekte, en dan wegsloop. Welken weg zij had ingeslagen, kon Bernice uiet raden. Een zwak gedruisch bij het naaste venster deed bij haar het vermoeden opkomen, dat de oude den volgenden aanval aan den water kant dacht te doen. Bernice liep naar het venster. Zij waren van binnen met sterke houten blinden gesloten en deze waren daa- reuboven nog versterkt door ijzeren stangeu. Men had ze aldus gesloten, om het indringen b) dat zij gezond en ongekwetst zijn C) ze laten uitzweten in dunne laag, vooraleer ze in te kuilen d) ze in te kuilen in droge grond en on diepe kuilen of zelfs oppervlakkig, op lat zij altijd droog blijven, zelfs bij zeer hooge waterstand. e) -lat de laag aardappels hoogstens een meter bereikt f) de ingekuilde aardappels eerst met eene laag stroo te bedekken, indien eu zoolang het weder het toelaat later be kleedt men het stroo met eene dunne laag aarde maar niet den rug van den silo en men draagt zorg dat, op dit oogenblik, het stroo droog is g) dat volgens de warmtegraad der lucht vermindert, men de laag aarde tot op eene dikte van 0°50 verdikt. Met buitengewone vorst bedekt men nog de laag aarde met eene laag stroo of bladeren lichtjes met aarde bekleedt. h) dat naarmate het weder verzoet, men het bekleedsel van den silo verminderd i) de silo door eenen greppol te omrin gen om 't water af te leiden. Daar de aardappels zich 't best bewa ren bij eene warmtegraad van 3 a 6 hon- derddeelige graden, ware het wenschelijk een warmtemeter te gebruiken om de warmtegraden van den silo dikwyls te bepalen, en alzoo te weten of het bekleed sel van den silo verdikt of verdund moet worden. dienstdoende Apotheker,Zondag 27 Octo ber 1901, M. De Waele, Kerkstraat. Ongedierte u Ongedierte a, noemt Vooruitde kloosterlingen die uit Frankrijk gedreven worden omdat hun leven een verwijt is aan de vrijdenkers die dat land regeeren. Ongedierte de kloosterzusters die 85 instellingen bestuurden voor arme moeders en zuigelingen Ongedierte de kloosterlingen die 97 instellingen openhielden voor onge neeslijke zieken Ongedierte de broerkens en non- nekens die 172 toevlucht soorten ten dieuste stelden van daklooze werk lieden «Ongedierte de kloosterlingen die 229 gestichten voor ouderlingen, 398 gast huizen voor gewone zieken, 51 inrich- tiugen voor verlaten kinderen, 570 huizen van onderstand aan herstellende zieken, 694 weeshuizen eu 1428 armbureelen verzorgden Ongedierte de kloosterlingen, die 398 hulphuizen voor werkloozen open hielden. Al de menscben, dewelken die dui zenden inrichtingen van zeifsopoffeiiug en naastenliefde bestuurden en verzorgdeD, zijn ongedierte zegt Vooruit, want... zij zyn kloosterlingen en... zy bidden I Wij laten onze lezers oordeelen. van dieven en laudloopers te beletten, die aldaar eene aangename schuilplaats zouden vinden. Ragen kon onmogelijk van dien kant binnendringen dat begreep zij even goed als Bernice. De oude sloeg nn met een steen een ven sterruit stuk en trof met geweld de blinden, die echter geenszins toegaven. Daarop volgde een plotselinge stilto x Zij klimt de buitenste trap op, dacht Bernice bij zich zelf, terwijl zij elke schrede harer vijandin volgde. Zij sluipt over het bal kon, betreedt de bovenste kamer, o God I thans hoor ik baar tred boven mij. Zij is van plan langs de binnenste trap naar beneden te komen, de deur van bniten te openen en zich dan op mij te vrerpen. Een lichte voetstap op de binnenste trap bewees, dat zich Bernice niet vergist had. Zy ijlde naar de deur, welke naar de wenteltrap en het binnenste van het tuin huisje voerdo. Deze deur was gesloten, maar er stak geen sleutel in het slot. Dit was dus het zwakste punt der vesting. (Wordt voortgezet). CHOCOLAT CACAO des PP. TRAPPIST ES d'AlGUEBELLE M. DEVALQUF, 129, rut Rogier. BRUXEUES

De Denderbode | 1901 | | pagina 1