EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Benedicts' Kalender, 0. L. Vr. van Affligem TWEE TIJGERINNEN, Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. r|~ jtLdvokatenvlaauiBCb. Onze Gentscbo confrater, bet Fondsen blad heeft zich bezig gehouden met eeuige bloemekens te plukken in de pleit reden van sommige Vlaamsch spreken de advokaten. 't Is oprecht geestig luistert liever; Een advokaat wees erop dat een ge tuige de waarheid stopte by wilde zeggen verzweeg. Een andere getuige had - overdrijft en sprak van iemand die in doling ge legen bad bezwijming meende men. Een andere advokaat dacht «lat men - iemand verwytsels en scheldwoorden kan toezwaaien evenals lof. Wy hoorden nog hij moeteen vijand schap hebben op mij en hij drukte zicb uit op eene taal. Een jonge discipel van Cuj as sprak van eene vrijster af te breken in plaats van eene vrijagie - en vertaalde, letter lijk uit't Fransch Hij wilde zicb ont snappen. De verdediger van eeuen pensjager sprak van jachtrecbt dat vergonnen is geweest en van den gouden trouw,» zegde hij stond eenige stappen tegen hem en riep uit dat ziju de zielver mogens van dien man willende zeg gen gevoelens. Een advokaat, sprekende over eene veebtparty, zei dat een der vcchteis eene bijt in den vinger kreeg en wees op de tegenovergestrijdige (tegenoverge stelde) verklaringen der getuigen I In een ander proces, in hetwelk spraak was van schoppen, vroeg eon advokaat Was bet oen geschop met den voet of met de hand Een andere zeidie getuigen kon al de brug niet zien hij meende geheel de brug omdat er een huis in den weg stond. Eindelijk, in een proces van diefte van eene koe, zei de verdediger na verschei dene middelen te hebben voorgedragen «Nu komen wij aan de bekentenis der koe. Daarmede trekken wij de ladder op, want als de koeien bekentenissen begin nen te doen, dan natuuilijk zullen advo- kateu en rechters hunne taak veel zien vergemakkelijken. Om het klaar te maken, voegen wy erby dat de advokaat wilde bnduiden de herkenning van do koe in zake. De Luiksohe socialisten en Dr Luoien Hénault. Zooals wij gemeld hebben had de landelijke raad der Bel gische Soeialitche Arbeiderspartij de Luiksche federatie verzocht, uit haar mid den de anarchisten uit te sluiten, wier leider is Dr Lucien Hénault. Zondag heeft het bureel der federatie vergaderd onder voorzitterschap vanDem- blon, zich met de kwestie bezig gehou den. Dr Hénault was aanwezig en stelde de eenvoudige dagorde voor. Maar, na een lange en zeer levendige beraadslaging, heeft de vergadeiing met 29 stemmen tegen 1 en 3 onthoudingen, eene dagorde gestemd, waarin de aange slotene groepen verzocht worden, diege nen uit te sluiten, die niet het parlemen- tarism en het algemeen stemrecht als middelen van werking willen aanvaarden. Blyft nu te zien of de algemeene verga dering, waar dr Lucien Hénault veel aanhangers telt, de beslissing van het comiteit zal goedkeuren. Dit geschil zal niet zonder invloed zyn op een aanstaanden kiesstrijd te Luik. Het gebruik der baren als kraoht- voortbrenging. De opzoekiugen ia betrek met deze belangryke kwestie, waarvan de uitslag zulke belangrijke ge volgen moet hebben voor de nijverheid, worden altyd met iever voortgezet. Op de kusten van Galifornië, heeft een Ameri- kaausch ingenieur eenen moteur opge richt, die door de bewegingen der baren in werking wordt gebracht. Op het uiteinde van eenen golfbreker, heeft hij drie groote vlotters opgericht, die natuurlyk met iedere golf op en neêr gaan. Hefboomen aan deze vlotten ver bonden, brengen eene pomp in beweging, die eenen grooten waterbak vult. Dat wa ter, onder eene groote drukking, doet eene turbine draaiën, welke op hare beurt eene dynamo in werkiüg stelt. Bij de proefneming heeft iedere vlotter alzoo eene kracht van 9 peerden geleverd. Aan de monding der Elbe, in Duitsch- laud, heeft men eene boei gevestigd, die licht geeft door de beweging der baren. Deze lichtboei gaat aan en uit elke halve minuut, door een horlogiewerk, dat er aan verbonden is. Het licht door deze boei teweeg ge biecht, is zoo sterk, dat het op een groo ten afstand kan gezien worden. Nieuwe vervolgingen tegen ci- toyen Smeet». M. Faidc-r, p/ocureur- generaal by het Beroepshof te Luik, heeft aan den Voorzitter der Kamer eene nieuwe viaag tot vervolging van citoyen Smeets gezonden. 't Is voor uitdrukkingen, gebezigd in de meeting van 10 November teOugiée. Hij zegde er dat, om bet algemeen stemrecht te veroveren, de socialisten het geweer moeten oppakken tegen de geu- darmeu co dat, als ze dan toch het ge weer in Lauden hebben, zij de republiek zullen instellen en den Koning naar Congo expedieeren. Bericht aan de liberale snullen die zich in den stryd voor algemeen stemrecht laten op sleeptouw nemen door Smeets en consoorten. Glas maken door electriciteit. Sedert sommige electriciteitovens de uit slagen hebben gegeven die men er door verwachtte, hebben de ingenieurs gezocht er nut uit te trekken voor de vervaardi ging van het glas en wat er betrekking op heeft. M. Du Welz, ingenieur te Luik deelt een belangrijk verslag meê over proeven in dien ziD genomen door M. Henrivaux, gewezen directeur der glasblazerijen van Saint-Gobain en die met een goeden uit slag bekroond werden. Verantwoordelijkheid van den Staat. Tijdens de H. Bloedfeest was eene overgroote volksmenigte naar Brugge gestroomd. Bij het gedrang in de statie, tijdens het vertrek, werd eene vrouw doodgepletterd en de familie der vrouw spande tegen den Staat een proces in, om dezen ver antwoordelijk te maken en vergoeding te eischen. De burgerlyke rechtbank deelde de zienswijze der aanleggers en veroordeelde den Staat tot het betalen van 10,000 fr. schadeloosstelling. Het beroepshof van Gent heeft dit vonnis bekrachtigd. ALMANAK van komt te verschijnen. Die Kalender voor 't jaar O. H. Jesus-Christus J902 is mer kelijk vergroot en verbeterd hy telt 128 bladz. en is versierd met platen voor stellende de H. H. Benedictus, Maurus en Placidius, O. L. Vrouw van Vrede, de Abt-primaat der Benedictijnororde, Z. H. den pauselijken Nuntius te Brussel, enz. De lezingen zijn zeer afwisselend en van aard om allen te bevredigen. Prijs 30 centiemen vrij te huis geleverd per Post 36 centiemen, te verkrijgen ten Bureele van Den Dender- bode, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. SCHOUWBURG VAN AALST. RederijkkamerDE GATHARINISTEN Prachtvertooningen op Zondagen 22 December 1901 en 5 Januari 1902. treurspel in 5 bedrijven door Doctor Is. Bauwens. Worden gevraagd Een goede kleermaker alsook een halve gast. Vragen werk Fabriekwerkers, daglooners, enz. O OREEMBOTER. Markt van Woersdag 27 November o 150kilogrammen ter markt, prys fr. 2,90 totO.OO per kil. Aalst. Onze Koninklijke Harmonio Al Groeijend Bloeijendzal op Zon dag i December het feest van S* Cecilia vieren. Onder de Mis van 11 uren zal 't Muziek korps ter parochiale kerk van S. Mar- tinus de volgende muziekstukken uit voeren A. Le Chant des Beiges, ouverture dramatique H. Litolfï. B. Scènes piltoresques, suite d'orches- tre x. Marcbe b. Air de ballet c. L'ADgelus d. Fête de Bohème. Het jaarlijksch Banket om 6 uren 's avonds stipt. 's Anderdaags om 10 uren, Mis tot lafe nis der zielen van de overledene leden, ter St. Martinuskerk. Aalst. Brandramp. Dijnsdag 's namiddags te 5 uren is er brand ontstaan ter hof stede van sieur Gustaaf Van de Meerscbe-De Bruyu, Gee- raardbergsche Steenweg, 182. Schuur, peerdenstal, verkenskot en mel- kerij zyn de prooi der vlammen geworden. Behalve de beesten is alles, oogst enz., in den brand gebleven. Eene party aar dappelen die ia de schuur was geborgen, is grootelyks beschadigd geworden. Ons vrijwillig Pompierskorps was spoe dig ter plaats doch het was in zyne werk zaamheden weêrhouden door gebrek aan water. Het bouwen van een brandput al daar dringt zich op en zelfs van tweo in dien men aldaar van de stoomspuit willen gebruik maken. De schade is door verzekering gedekt. Lede. Een smidsgast die over eenige weken door zyn baas was wegge zonden, trok gewapend naar 't huis van zijnen gewezen baas en loste vijf revolver schotten op hem zonder iemand te treffen. Nog niet voldaan sloeg hij de groote vitrien van den winkel aan stuk ken. Onmiddelijk word de dader aangehou den en ter beschikking van 't Gerecht jesteld. Nu, naar 't schijnt, werd hij vroe ger in een krankzinnigengesticht opge sloten, en zal dus eerst geneeskundig onderzocht worden. - Koeibeesten. Ter verbooping dijnsdag 11.. te Bollebeek Assche gehou den, werden er koeiëu verkocht in afslag tegen 975, 950 en 900 fr. Stieren en veerzen jaarlingen 600 fr. en wat min. Deze beesten zijn ten meerderen deele gekocht door Waalsche landbouwers. De kwestie van de afbraak der ves tingen van Dendermonde is ver vooruit gegaan. M. De Bruyn heeft van het departement van oorlog de verzekering bekomen dat de twee middeDwalien die zoo jammerlijk de uitbating belemmeren der prachtige Scheldekaaien, op- en af waarts der brug, eerstdaags zullen afge broken woren. Deze tijding is door de bevolking van Dendermonde met vreugde vernomen. Te Cureghem kwam een persoon, die sedert een jaar van zijne vrouw ge scheiden leefde, bellen aan het buis, waar zij met naaiwerk den kost verdiende. Toen hij belde, deed de vrouw zelf open. Hij loste een schot, dat haar eene lichte wond veroorzaakte en schoot toen zich zeiven door den kop. Bij stierf eenige uren later. De onregelmatigheden gepleegd door den boek bewaarder der Academie van Schoono Kunsten bereiken een totaal van nagenoeg 50,000 zegt de Patriote. En nog altijd heeft geen enkel liberaal blad van het feit melding gemaakt. De hulpkas voor de slachtoffers van den arbeid te Brussel heeft 2000 fr. bestemd voor de nagelaten families der verdronken visechers van de Panne. De echtelingen E.... van Keulen, hadden hunne meubelen op crediet ge kocht in een huis dier stad, zij deden regelmatig hnnne aanbetalingen op afkor ting. Maar verleden week kwamen zij naar Antwerpen, om zich hier te vestigen. Zij schreven aan den leverancier hun ner meubelen dat hy voortaan zijne ont vangstbewijzen uaar Antwerpen moest zendeu. Eo na alzoo hun geweten gerust gesteld te hebben laadden zy alles in eenen verhuiswagen en vertrokken naar Antwerpen. Wat deed nu de leverancier Hij verwittigde het gerecht on dat nam de meubelen in beslag en de echtgenoten E.... werden op den hoop toe aange houden. Te Brussel werd een proces gevoerd, welk deokelijk voor gevolg zal hebben, dat de margariuewet zal moeten worden uitgebreid. Een fabriek der hoofdstad werd ver volgd voor overtreding der wet op de margarine-fabrikatie. De fabrikant beweerde dat zijn product geen margarine was. De experten zegden daarentegen, dat het fabrikaat margarine was van eene bijzondere soort, gemaakt om de smokke larij, door vermenging met natuurboter, te vergemakkelijken. De rechtbank veroordeelde elk der fabrikanten tot 200 fr. boete, voorwaar delijk. Zij gingen in beroep en het Hof, dat eveneens drie experten benoemde, heeft dit vonnis hervormd en de vervolgden vrygesproken. Men schrijft uit Koewacht aau de N. R. Ct.: Naar aanleiding van een gerechtelijk onderzoek, te Stekene gedaan door de parketten van Gent en Dendermonde, kunnen wij meêdeelen dat dit ia verband gebracht wordt met liet plotseling overlij den van de vrouw van zekeren L. Z. bij wien de huiszoeking heeft plaats gehad. Genoemde Z. staat niet al te gunstig bekend en hield zich ook bezig met var kens smokkelen. Hij kwam dikwyls in de herberg van G. de B. waar eveneens een huiszoeking heeft plaats gehad. Het schijnt dat er tusschen Z. en de vrouw vau G. de B., die niet al le goeder naam en f-iam bekend staat en geene kin deren heeft, eene intieme verhouding be stond. Daarom vermoedt men dat Z. zijne vrouw door vergiftiging om het leven heeft gebracht. Die vrouw is over vijf weken, onder verdachte omstandigheden gestor ven. Men verwacht opnieuw de parketten tot voortzetting van het onderzoek. Later wordt nog uit Koeiwacht geschre ven Het is thans zeker, dat het gerechtelijk onderzoek, hetwelk woensdag plaats had, in verband staat met het plotseling over lijden van de vrouw van den landbouwor L. Z., die op Belgisch grondgebied, juist aan de Nederlandsche grens woont. Vrijdag is het parket van Dendermonde in de aangrenzende gemeente Stekene geweest en heeft het lyk der vrouw doon ontgraven, dat in het begin van October aldaar is ter aarde besteld. De justitie heeft eenige deelen van het lichaam tot nader onderzoek meêgeno- men, zoodat het nog niet bekend is, of hier werkelijk aan misdaad moet gedacht worden. Naar men verneemt, heeft de moeder der overleden vrouw de aandacht der jus titie op de zaak gevestigd. De verdenking van misdaad wint meer en meer veld, doordien de echtgenoot der vrouw, met wien de man der overledene betrekkingen schijnt te hebben, ook onder zeer verdachte omstandigheden ziek werd, en slechts aan spoedige tusschenkomst van den dokter haar herstel te danken zou gehad hebben. Zondag avond, omstreeks 11 ure, hoorde de timmerman Karei Potter, een geluid van hamerkloppen in of nabij de kerk. Maandag morgend, ten 41/t ure, begaf de zoon van den koster zich uaar de kerk om dezelve te openen en voor de eerste Miste luiden. Wie beschrijft even wel zijoe verwondering toen hij bestatigde dat de groote kerkdeur openstond en de klare sporen van inbraak droeg. Toen de zoon van den koster den in braak had bestatigd, verwittigde hij on middellijk den zeer eerw. heer pastoor en ook den veldwachter. Bij nader onderzoek bevond men dat de schelmen, denkelijk met een breekijzer, de groote ijzereu plaat, waarin het slot is aangebracht, hadden omgewrongen en het slot hadden doen springen. Eens in de kerk, hebben zij op de bal dadigste manier huis gehouden. Al de offerblokken zonder onderscheid werden verbrijzeld en de inhoud geroofd. Hier was de buit evenwel niet groot want de eerw. h. pastoor had pas eenige dagen geleden de offerblokken geledigd. Vervolgens begaven zij zich naar de altaren. Deze zijn vijf in getal. Op de vier altaren werden de tabernakels openbro- ken. Hier vonden zij evenwel niets, allen waren ledig. Aau het altaar van O.-L Vrouw, rukten zij de zilveren oorbellen van het beeld, en knipten het zilveren kruis van den paternoster, die om het beeld hing. Hier stolen zy ook 41 zilveren ex-voto's, die op een karton aan den wand hingen. Op de altaren hadden zij alles voorzichtig ter zyde gelegd. Op het hoogaltaar poogden zij ook in het tabernakel te breken, doch het ste vige ijzer weerstond, gelukkig, aan hunne misdadige pogingen, eD zij moesten dus onverrichter zaken de plaats verlaten. Zij schreven toen in groote letters op de ijzeren plaat van het tabernakel Leve Merxplas 1 Dit moet er met een eindje keers op geschreven zijn. Wij konden er de vette sporen nog van weg vagen. Op het hoogaltaar vond men ook zes sleutels, waarmeè de schelmen gepoogd hadden, het tabernakel op te doen. Ver ders drongen zij in het magazijn, links van het hoogaltaar. Hier openden zij al de kassen en alles werd doorsnuffeld. Eea groot verzilverd kruis, dat in de processie gedragen werd, hadden zij ter zijde gezet, klaarblijkelijk met het inzicht het meê te nemen, doch waarschijnlijk hebben zy het te groot gevonden, want het is ter plaatse gebleven. In dezelfde plaats hebben zij ook den spaarpot der misdieners openge. broken en het geld, 30 k 40 fr. gestolen. Vervolgens begaven zij zich naar de sacristy, waar de meeste zaken van waar de opgesloten liggen. De deur was stevig gesloten en moet laug weêrstand geboden hebben, dit bewijzen de sporen van ge weld, die wij bestatigden, want een ge deelte van den muar werd uitgebroken, zoodat de deur eindelijk kon geopend worden. Hier ook werden al de kassen opengebroken en alles 't onderste boven geworpen. Eene doos dio 12,14 fr. inhield werd gestolen, alsook eene partij zak- en hand doeken. Aan de groote brandkast zijn geene sporen van geweld te bestatigen, doch eene kleine brandkast die in den muur is gemetseld en kostbaarheden be vatte, is beschadigd. Hier poogden de schurken met een breekijzer in te gera ken. Het slot was ingedrongen en gedeel telijk verbryzeldjToch gelukten de dieven er niet in, het te openen. De schelmen hebben geenen grooten buit bemachtigd, alhoewel zij zoo brutaal ziju te werk gegaan. Te oordeelen naar het opbranden der kaars, die de dieven van een der altaren genomen hebben, moeten zij omtrent drie urcu aaD 't werk geweest zyn. Hoe weinig haast zij gemaakt hebben, blykt hieruit dat zij vooraleer te vertrekken nog eene flescb wijn geledigd hebben, die reeds ontstopt was voor het Misoffer. Aan de groote ingangdeur heeft men eene groote centerboor gevonden, die de dieven hebben achtergelaten. Het houten handvatsel er van in het sacristijn. De heiligschendendo diefstal was des voormiddags reeds in geheel de Kempen gekend. Het parket van Turnhout werd in den morgend verwittigd. Samengesteld uit MM. Boone, procureur des konings, Van den Hove, onderzoeksrechter en Ha- noset griffier begaf zich onmiddellijk ter plaatse om een onderzoek te doen. Menig- vuldige personen werden ondervraagd, doch niemand kon eenige afdoende in lichtingen geven, Niettemin heeft men min of meer vermoedens op sommige personen. Het parket deed ook eene huis zoeking, doch deze leverde geenen uit slag op. In de eerste Mis en ook in de Hoogmis sprak do Zeer Eerw. Heer Pastoor aan zyne parochianen over den heiligschen- denden diefstal. Er werd een dankgebed gezegd omdat de HH. Vaten en Hostiën ongeschonden waren gebleven. (Handelsblad). Een 16jarige jongen te Seraiog is sedert donderdag laatst schijndood. Ter wijl hy met eenen kameraad aan 't spre ken was, viel hij plotseling bewusteloos neêr en tot nu toe heeft hij nog het be wustzijn niet herkregen. - Charles Louis Santy, oud 68 jaren, op logement te Rouselare in eene herberg der Vyfweegstraat, is dynsdag morgend doodgevonden op eenen stoel der achenk- de plaats. Had had eene lijfrente van 600 fr. bij eene Eoselsche verzekering en had maandag 100 fr. ontvangen. Na, met andere personen het bijna al verdronken te hebben, was hij gevallen al naar huis te gaan en had zich inwendig bezeerd. ter Het parket heeft donderdag de lijk- D schouwing gedaan en gevonden dat gansch be: zijn lichaam door den alkooi verbrand str was. zijc Om snij- en brandwonden te te'ï genezen is er geen sneller werkend middel 2 dan rauw eiwit. Vooral bij brandwonden wee verdient het den voorkeur boven collo- pas dium, en het meestal dadelijk bij de hand s is. 't Is de uitwerking van de lucht, die een de woud door ontsteking verergert maar tooi het spoedig opgedroogd eiwit vormt eene wij huid, waar de lucht niet kan doordringen, hoo stol Ontploffing. Vrijdag morgend had jwill eene geweldige ontploffing plaats in de koolteer-distilleerderij Perseverantia te Harlingen zij was zóó hevig, dat op L grooten afstand de grond dreunde. Er Dikke steenen muren werden uiteen geslagen een machien, die eene waarde wild had van 4000 gulden, is letterlijk ver-met nield. were Éen werkman, in eene der naastby-^e, zijnde vleugels van de fabriek werkzaam," nam de vlucht over akkers en slooten eDp0er' kwam er nog goed af. '!rau Vrouwen in de naastbijgelegene-wonin-, gen namen met haar kroost iasgelijkaree^ ijlings de vlucht. ^nsi Brand was van de ontploffing het ge-ilet 8 volg, die eerst een dreigend aanzien had jang(' doch later met behulp van aanwezige8 brandspuiten werd gebluscht. jewe Dat er geen persoonlijke ongelukkeq. zijn voorgevallen, is louter toeval, omdar,?6 c nog geen vijf minuten te voren het wer kend personeel de fabriek had verlaten. De schade moet over het geheel nog a] aanzienlijk zijn. Z. Vreeselijh. Te Oudvreenhoverf1 is vrijdag eene zeer bejaarde vrouw, ze-estlc kere P., by het aansteken van de kachel,ro.uw waarby haar kleederen vlam vatten, lof*!?» vond verbrand. Na Haar 80jarige man, die ziek te bed lagrjy moest het schouwspel aanzien, zonder haar te kunnen helpen. ram Door de buren werd later het verkooldqnjje lyk gevonden. - y. oerkensschandaal van Rijsetl De jonge deugniet Coyez, die bekenij Ml heefc den scbry ver te zyn van den lasteri brief, betreffende Broeder Floriaan ei zegde dit gedaan te hebben ora zich ove(prr de Broeders der cbristelijke scholen t( wreken is, Vrijdag voor de rechtbanlAI verschenen, voor dit en andere dergelijk£fb( feiten. pp Hij werd veroordeeld tot I jaar geja^e] vangems. mge ieu (S (I >ot(. De jonge booswicht is vroeger reedjoote veroordeeld tot 18 maanden, wegenjietei eene moordpoging op Mad. Ritter. jog Een pastoor vermoord. Uit Montfhel' brison wordt gemeld, dat de pastoor vajeefu Sainte-Agathe la Bouteresse en zijne meifaat Zondag nacht vermoord zyn.Hunne lijkei werden Maandag morgend vreeselyk verfllam minkt gevonden. De moordenaars zijffaatj onbekend. Het parket van Montbrison ifllam ter plaats. Nadere bijtonderheden. Er komen thans nadere bijzonderhedei over den moord op den pastoor vai Ste-Agathe-la-Bouteresso, de Eerw. heej Larderet, en zyne meid, de weduwj Simatis. De koster had reeds voor de Mis geluit en toen hy den pastoor niet zag komen wat hem eerst verwonderde, werd hi weldra ongerust en deelde zijne ongerustrboM beid mede aan andere parochianen. Zibelja gingen spoedig met eenige personen naafuwe de pastorij en klopten aan de deur. fgen Geen antwoord krygende klom de ko«[ pj^ ter over den afsluitingsmuur, zette een|0ivjB ladder tegeu het huis en kon aldus iu dt (Ra kamer der eerste verdieping zien, waabbaai langs het venster rook naar buiten kwamtote Hy drukte het venster open en trad naaj'ermi binnen. jcquei Daar trof hem een vreeselyk schouwj"1801 spel. Op het bed, met half verbrand strookje bedekt, lag het lijk van den pastoor, mefiandi eene vreeselijke wonde aan t voorhoofdiland toegebracht naar 't scheen met eene bylparke Naast hem lag het lyk der meid, die ortrnali zelfde wijze schijnt gedood te zyn. 1—=— De misdadigers moeten over den muur ziju geklommeu en binnengedrongen zijn langs een dienstpoortje dat steeds open-j bleef. I 0 Diefstal moet de dryfveer der misdaad zyn. Men heeft vastgesteld dat een aau4 tal titels en eene som in goud verdwenen A. zijn. Alvorens heen te gaan, haddon dëL.n j moordenaars gepoogd de pastorij op ver schillende punten in brand te steken. I ei Om de lijken te gemakkelyker te doen De verdwijnen, hadden de moordenaars zanger byeen gelegd en met strooi bedekt. Beide Ma droegen benevens de vreeselyke wonden,ren die den dood hadden veroorzaakt, ookkings vreeselyke brandwonden. krgeo Na hunne misdaad hebben de moorde-kring naars heel het huis doorzocht. ienba Men heeft de lijken moeten wasschen,!? VJ alvorens tot de lykschouwing over te6'nne gaan, want het strooi dat de moordenaars!1 ^ea er hadden opgelegd, de bedgordijnen,enz.le Lo waren op ben verbrand, zoudat delijkeupter onkencelyk waren. Beide lijkeu droegenfe® Lo tal yke wonden in het gelaat. De kalmeierm; uildi ukkiug die zy hadden bewaard, be-C» l0 wees dat zij in vollen slaap gotroffeu enL, op den eersten slag gedood zjjn| 1

De Denderbode | 1901 | | pagina 2