DE PASSIESPELEN STAD AALST. Cath. Turnolub STEUN GEEFT MOED. OPVOERING van in 3 Beden J5 Tafereelen en 12 Zinnebeelden Zondag 15 1» 'aanlag 16 Decemb. in de Groote Zaal van den Catholiekeu Werkmanskring. —«o» Zinnebeelden onder hot Bestuur van M. J. Thumas Tooneelspel onder het bestuur van M. L. Teirlinck. Verzen van P. Ev. Bauioens, S. J. Muziek van M. Gust. Papt. Kostumen van het huis LepereBrus sel. Pruiken van het huis Guillot, Aelst. 2 honderd uitvoerders. Orkest en Koren onder de leiding van Mynheer Gustaaf Pape. Bureel ten 4 uren. Gordijn ten 5 uren stipt. PRIJZEN DER PLAATSEN: Voorbehoudene plaatsen, 3 fr. Eerste Rang, 2 jr. - Tweede Rang, 1 fr. Kaarten zyn te bekomen Zondag van 9 tot 12 uren 's morgens, in den Catho- lieken Werkmanskriug bij den heer Hen drik Van de Velde eu in het Lokaal van den Turnclub by den heer Jan B'Haese, Groote Markt. Stuurt uw a,,reg en een postbon van 1,10 fr. ten Bureele vau Den Denderbode en gij ontvangt franco per koerende post 100 prachtige visietkaar t- jes.Prachtige gesteendrukte 2,60 fr.franco per post. EEN EN ANDER. Zoo, zoo, er was dan toch iets Er is eenigen tijd noodig geweest, eer men wist of het waar was dat de korpsoverste van een regiment had toegelaten dat in eene kazerne van Brussel de Prinskens- dag gevierd werd met liedjes, gezongen door... eene café-cbantantzangeres. Nu blyfet het toch waar te zyn geweest, want de minister van oorlog heeft eene circulair rondgezonden, meldende dat zoo iets niet meer mag gebeuren, al zingen zij dan al - refrains militaires et patrioti- ques. In onbepaald verlof. De mili- cianen der klas van 1899, behoorende tot de 14 linieregimenten, de drie regimenten jagers te voet, en de bataljons van het bestuur, zullen aanstaanden zaterdag in onbepaald verlof worden gezonden. Aanstaande jaar zullen zij voor zes weken teruggeroepen worden. Het oud kasteel van Grimberghe, toehoorende aan de gravin de Merode, is ingenomen door de uit Frankrijk verjaag de Zusters Norbertynen. Het vischvermaak telt veel lief hebbers in België. Van af 24 Juli tot bet einde van dat jaar werden er 39,428 vischverloven afge leverd,wat eene som opbracht aan taksen, van 50,857 fr. Het jaar 1900 bedroeg het getal 50,371 en de som der taksen 113,260 fr. De beknibbelingen der socialisten op het crediet voor de verplaatsingskosten van den minister van oorlog vinden wy hoogst belachelijk. In de Belgische monarchie hebben de ministers daarvoor 5000 fr. In de Franscbe Republiek trekken de ministers er is een socialist onder hen 60,000 fr. voor hetzelfde doel. M.Aiiseele beeft nog nooit iets gezegd over zijnen vriend Millerand, maar zie als generaal Cousebant op 5000 fr. er 1300 verteert en 3700 fr. aan de schatkist teruggeeft, dan zyn de socialisten veront waardigd. Als een minister, om 't even van welke partij, zyn land vertegenwoordigt, moet hij in staat gesteld worden dit te doen op deftige wyze. Verdraagzaamheid. M. Holle voet, de burgemeester van S' Jans-Molen- beek heeft in den gemeenteraad verklaard dat, zoolaDg de liberalen de meerderheid zyn zullen in den raad, er geen kruis op de doodenwageDS zal mogen geplaatst worden. Waarlyk de iogiebroeders en hunne trawanten verstaan de verdraagzaamheid en ue vrijheid van Godsdienst op eene zonderlinge wyze. Roode wortels. De wortel is een der bijzonderste groensels in de keuken. Minder echter is het bekend dat de wortel ODgekookt opgeëten een uitstekend mid del is voor de wormen bij de kinderen. Gezoden of gekookt en fijn gestampt, wordt de wortel met vrucht aangewend om op zweren te leggen gekookt is hij ook een waterlossend middel. Het zaad dezer plant met zes-en-dertig deelen kokend water opgezet, geeft een aftreksel dat voor het koliek, buikpijn en pijn in de nieren zeer goed is. De wortel verscb genomen en geraspt, is een uit stekend middel tegeD brandwonden hij wordt aldus ook met goeden uitslag aan gewend tegen ziltige en brandigo wonden. Rechterlijke kronijk. Be smeerigc pers veroordeeld. De rechtbank van Biussel h' efc zaterdag uit spraak gedaan in de zaak van het schaam- telooze blad Frou Frou. De uitgever Kistemaekers is veroor deeld tot 6 maanden gevangenis en 2000 fr. boete. Dechenne, bestuurder der Mtssagerie- de la Presse, is tot 1000 fr. boete veroort, deold, voor vei leende medehulp by he plegen der wetsovertreding. Bedrogen echtgenoot. Indien een man ooit dieu droeveu titel verdiende is het wel zekere X., die te Amsterdam ver liefd werd op eene juffer, zich noemende Huberts S. De verloving had plaats het koppel kwam Schaarbeek! bewonen en trouwde. Vóór zijn huwelijk had X inlichtingen genomen en deze waren uitmuntend ge weest. Maar na het huwelijk bleek dat hij iolicbtiogen gekregen bad over de zuster van zijne vrouw, voor welke deze zich had laten doorgaau. Hare zuster was Huberta S., maar z« lfs heette zij Bertha. De naam verwarring was dus zeer aannemelyk. Maar hier was de naamverwarring op zettelijk en met reden. Huberta was een braaf meisje, maar Bertha had oen droevig verleden en... 3 kinderen. X.. vervolgt nu zijne vrouw en spant een proces in, om de vernietiging van het huwelijk te bekomen. Daarenboven wordt zij vervolgd voor vervalsching van akten van den burgerlijken stand. Voor dit laatste feit wordt zy reeds tot 2 maal 6 maanden gevangenis veroor deeld. Veroordeelde socialistenbladen. De Witebsk, gevestigd te Gent, Kuip°rskaai, die eene vlasspiunerij heeft iu Ruslaod, eu haar bestuurder, M. Sierens, hadden een proces ingespannen tegen De Vlasbe werker en Vooruit, wegens een artikel in die bladen verschenen, dat zij als laste rend aanzagen. Voor de rechtbank gedaagd zijnde, zeg den De Vlasbewerker en Vooruit dat Jan Samyn de schrijver van het artikel was en deze nam ook de verantwoordelijkheid van het artikel op zich. De rechtbauk heeft dat stelsel ten deele moeten aanne men eD Samyn verwezen tot 200 fr. boet. Maar zij heeft terzelfder tyd beslist, dat de Volksdrukkerij verantwoordelijk is voor de overneming van het artikel in Vooruit. De Volksdrukkerij wordt dus verwezen tot de opneming, verscheidene malen, van het vonnis iu Vooruit en de Vlasbe werker, en tot een deel der kosten. Afgevangen. Jan Bierbuyck zwij melde in deu nacht van 5 tol 6 October door de straten van Biussel naar huis, deu lof van den geuze-lambic neuriënde. Hij komt aan eene bank, zet zich neder en dommelt in slaap. Van achter eenen hoek hadden een drietal nachtridders Jan zien komeo, en toeo hy goed aan 't ronken was, slopen ze er bij en ontlastten hem van geld, hor- logie enz. Maar opgepast 1 in den donkeren na dert iemand. De roovers trekken er van onder.... ze zien om... 'tis nog een dronk aard die afkomt... hij zet zich nevens Jan Bierbuyck en beiden ronken weldra in duo. Nog een buitenkanske voor onze nacht ridders. Ze komen weder en doortasten voorzichtig de zakken van de nieuwe prooi. Maar eensklaps voelt de tastende nacht dief zijne keel genepen als in eene schroef Hij stoot een gil uit en zyne twee gezellen kiezen het hazenpad. De tweede Bacchusvriend was een poli tieagent in burgerskleederen, die de drie nachtuilen had bezig gezien, en zich dron ken gebaard had om hen te verschalken. Dat was opperbest gelukt. Louis Haeren, zoo heette de aangehou dene, verklapte zijne gezellen Louis Be- rodes en Victor Capelle. De rechtbank heeft hen wederzyds, 18, 12 en 3 maau- den gevangenis toegekend. Voor de Boeren van Transvaal, Op Donderdag 26 December aanstaande 'Tweeden Kerstdag,) zullen de Boeren- commandanten Louw en Plokhooy, ter Schouwburgzaal onzer stad, om 5 uren 's avonds, eene Voordracht komen geven over deu Heldenstrijd der Boeren in Zuid-Afrika. Het muziekaal gedeelte dier plechtig heid belooft zeer puik te zullen zijn. Ver schillende gUDStig gekende toonkunste naars hebben hunne medewerking toege zegd. De opbrengst van het feest is ten voor- deele der Boerenvrouwen en kinderen in de folterkampen door de Eugelscheu op gesloten. INGANGKAARTEN: Benedenplaaisen fr. 1,00. Bovenplaaesen 50 centiemen. Benedicts' Kalender, ALMANAK van 0. L. Vr. van Affligem komt te verschijnen. Die Kalender voor 't jaar O. H. Jesus-Christus J902 is mer kelijk vergroot en verbeterd hy telt 128 bladz. eu is versierd met plateu voor stellende de H. II. Beuedietus, Maurus en Placidius, O. L. Vrouw van Vrede, de Abt-primaat der Benedictijnororde, Z. H. den pauselijkeu NuDtius te Brussel, enz. De lezingen zijn zeer afwisselend en van aard om allen te bevredigen. Prijs 30 centiemen v»ij te huis geleverd per Post 30 centiemen, te verkrijgen ten Bureele van Den Dender bode, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. Stad Aalst. - Werkbeurs. Worden gevraagd 1° Een kleermaker, (halve gast); 2° een vuurstoker. Vragen werk 1° Fabriekwerkers, daglooners, enz. 2° een voerman. 8W De werklieden of oud-werklieden die voor leD Januari 1901 den ouderdom van 65 jareu bereikt hebben (geboren in 1836) die vermeeüeu recht te hebben op bet pensioen van 65 fr. en tot hiertoe hunne vraag niet hebben ingediend wor den verwittigd dat hunne vragen nog zullen aanvaard worden to rekenen van heden tot 31 December aanstaande, alle dagen, van 9 lot 11 uren, teu Stad- buize, bureel der Werkbeurs. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene vragen meer aanvaard worden. SCHOUWBURG VAN AALST. RederijkkamerDE CATHARINISTEN. Prachtvertooningen op Zondagen 22 December 1901 en 5 Januari 1902. TWEE TIJGERINNEN, treurspel in 5 bedrijven door Doctor Is. Bauwens. AALST. o CREEMBOTER. Markt van Woensdag 11 December 100kilogrammen ter markt, prys fr. 2,90 tot0,00 per kil. Allerhande Nieuws. Aalst. Maandag beeft de verpach ting plaatsgehad van de plaats- en weeg rechten op de onderscheidene merkten voor een termijn vaD 3 achtereen volgende jaren. Gedurende de dry verloopen jaren brachten zij te samen jaarlijks 42,745 fr. op en nu ziju ze gestegen tot 46,790 fr., 't zij eene vermeerdering vau 4045 fr. 's jaars. Onze vleeschmarkt is onbetwist baar een der voornaamste des lands. Wij komen er op terug. Aan M. Raepsaet, Bnrgemoester van Audenaerde eu Souateur, is vrijdag een ongeval overkomen, heel gclyk aan dat, waarvan M. Coremaus het slachtoffer was. Door oenen val heeft hij zich den schou der ontwricht, zoodat de geneesheeren hem gedurende drie of vier weken eene volledige rust opleggen. Maandag morgend had te Buggen- hout bij Dendermonde alweêr een dron- komanstooneel plaats, dat treurige gevol gen had. Pieter Dierckx, woonachtig by zijnen schooubroêr, Philemon Spitaels, kwam roud 5 ure 's morgens drouken thuis. Ilij zocht twist eu vroeg geld aan Spi taels, wat deze weigerde, hem tevens zijne luiheid en ziju slecht gedrag verwijtende. Dierckx bedreigde zijnen schooubroêr met den dood en Spitaels, zich ia staat van wettige verdediging oordeelende, nam een geweer, dat daar onder de hand stond en loste rakeliogs een schot op Dierckx, die dood neêrstortte. Daarna heefc Spitaels zich bij de gen darmerie van Dendermonde gevangen gegeven. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer was 35 jaar oud. Een ongeval is te Laeken gebeurd in do brouwerij VAbeille, Herrystraat, 14. Het is de vloer van een achtergebouw, waar eeue menigte flesschen opeengesta peld lagen, die ingestort is. Zes werkjon gen die zich in de plaats bevonden, kwa men met de steeneu eu een deel flesschen in de kelderiog terecht. Zij werden allen min of meer erg gekwetst. De namen der slachtoffers zijn Cabaret Daniël, Palei- zenstraat, 552 Maquestiaux Henri, Ma- ria-CbrisünastraatH' yblom J. B., Ant- werpsche Steenweg, 306 Timmermans Frans, Tielemansstraat, 87 Werts, Isi- door, Blazoengang, 8 Van Hiute Joris, Pannenhuisstraat. Zij zijn allen ongeveer 20 jaar oud. Dr Peeteis, van den Antwerp- sctien Steenweg en M. Carmoy, apothe ker, dieoden de gekwetsten de noodige zorgen toe. Maquestiaux alleen is gevaar lijk gewond eene diepe snode aan den liukorpols; men zal waarschijnlijk den pols moeten afzetten. De pompiers heb ben geholpen om de gekwetsten onder de puineu uit te balen. Du stoffelijke schade beloopt 1500 fr. Maatregelen zija geno men om verdere instortingen te voorko men. Eon balk die losgeraakt was, ver oorzaakte de instorting, die erger onge lukken bad kunnen veroorzaken. Vier der voornaamste wisselagenten te Blussel, werden per telegram verzocht, eene partij weerden te verkoopen. Zij deden zulks. Eenigen tij I later, worden zij per telegram verwittigd, dat het tele gram valsch was. De wisselagenten koch ten de weerden terug op, doch tegen aanzienlijk verlies. E u ouderzook werd door eenen policieofficier ingesteld, op bevel van deu ondeizoeksrechter. Men begrypt dat dit feit eene zekere opschud- j ding ter beurze te weeg bracht. De plegers van den juweelendiefstal bij M. Bodengbien te Brussel, zijn aange houden. Dit gebeurde op eene zonder linge manier. Zij hadden eenen been- bouwersgast in hunne geheimen ingewijd en deze verraadde den boel aan do policie. Hij bad hun zijnen dienst aangeboden voor eenen üieuwen diefstal, dieu zij ge zamenlijk te Antwerpen zouden plegen, doch werden aangehouden op betoogen- blik dat zij naar Antwerpen wilden ver trekken. Een ander lid der bende werd te Antwerpen aangehouden. Met den juwe lier Bodenghien geconfronteerd, worden zij door dezen herkend. Een persoon van Vilvoorde liet zich Zondag nacht vau Brussel naar huis voeren. Men reed langs de vaart en, onder het rijden was, naar men zegt, de koetsier in slaap gevallen. Het peerd voerde het rijtuig tegen eenen boom, het rijtuig stortte om en de koetsier viel in het water. Hij kon gelukkig gered worden door personen die zijn hulpgeroep hadden g 'hoord. De passagier kwam er met eenige blauwe plekken van af. Dijnsdag, 10 December, was het 36 jaar g<dedeu dat Koning Leopold I stierf. Den 17 is Leopold II dus 36 jaar Koning. Vreeselijk ongeluk. Zaterdag nacbt en zondag gedurende gausch den dag heeft een geweldige storm boven onze omstreken gewoed. Ten gevolge van een hevigen windruk is zondag morgeud, om streeks 7 ureu, op den Dpndermond- schen steenweg, te Geut, een muur van eeu in aanbouwzijntle huis omgeslageu. De bewoners vau een dezer buisjes, de eebtgenooten De Pauw Rogge, konden ge- lukkiglijk in tijds vluchten. De vrouw werd evenwel licht gekwetst aan het gelaat en bekwam eeüige andere onbeduidende kneuzingen. In het tweede huisje, had evenwel een vreeselijk onge luk plaats. Daar bevond zich de weduwe Lacquet, geboren Marie Van Pachterbeke, 57 jaar oud, dienstmeid van den heer Fouquet, eigenaar van hooger vermeld iu aaobouwzijnde buis. De arme vrouw kreeg eeue groote massa stecnen op zich en wanneer men er ia slaagde haar vau ouder de puinen te ba len, zag men dat zij een lyk was. De on gelukkige had eene gapende wonde aan het hoofd, talrijke kneuzingen op gansch het lichaam en een harer beenen verbrij zeld. Het lijk is naar het gasthuis overge bracht, waar twee geueesheeren den dood vaststelden. De geheele stail Gent door zijn talrijke pauneu van de daken gerukt en schouwen omvergewaaid. Ook de boomen der open- bare beplantingen hebben veel geleden. Zondag middag woedde er een hevi- gen stormwind mot slagregen over de I stad St. Nicolaas. De hooge wip der haud- X boogmaatschappij Vrede Best, op het BrugskeD, vloog in twee stukken vau haar j ondergedeelte en op verscheidene plaatsen j ontwortelden boomen. Des avonds kwam er kalmte in do lucht, maar Maandag hernam het onweder op de verscbilligo J uren. In de verlengde Mercatoi straat stortte een zijgevel in van eene rij huizen i van M. L. Dhont, welke door de aanne mer P. Joos gebouwd worden. In de Langhalsbeekstraat, bouwt de aannemer V. Van Lierde vier huizen, een dezer wo ningen was onder dak en van binnen is de eerste grond bezet bet werd door den stormwind gansch ineengeslagen. Geluk kig waren de werklieden er maar even uit, om er neveus aan de andere huizen te werken, die nog maar onlangs boven den grond aangelegd waren. Daarmede werden er groote ongelukken gespaard. De storm beeft ook te Burght een on voltooid buis doen instorten* Vrouw Truyen, wonende Merót- straat, te Sint Nicolaas, die aan zenuw toevallen lydt is, terwijl zij aan de stoof zat, in brand geraakt. Hare kleederen hadden vuur gevat en zij heeft gevaarlyke wonden over het geheele lichaam beko men. Een gebuur beeft baar gered en de vlammen uitgedoofd. Zij is naar het hos pitaal gedragen. Ia de wijk Yzerband, te Beveren, is er rond 12 1 2 uren zaterdag nacbt, brand ontstaan in de broodbakkerij van P. Staos. Het vuur nam eene groote uitbreiding en zou, zonder de spoedige en zeer krachtdadige hulp der gebureu, maar vooral van het wakkere pompiers korps, de grootste schade hebben aan gericht immers de bakkerij, bestaande uit een gebouw dat voorbeeu diende tot woniDg van tweo buisgezinnen, waar het eene huisje dient voor bakkerij en het andere voor bergplaats van brandhout, paalt noordwaarts op 1 meter van de blokmakerij van Bettens-Geldof, dat wel voorzien is van blokken en hout zuid waarts paalt hot aan eene rij werkmans huisjes vau de weduwe De Maeyer. Aau blusscbeu viel dan niet te donken, maar het vuur afsnijden en beperken was het werk. De brand op afstand gezien, te midden van eenen zoo stildonkeren uacht was indrukwekkend, want de vlammen stegen zeer hoog, aangevuurd door deu hevigen wind. Daarbij was de voorraad bakkershout aanzienlijk. Ook hebben de pompiers moedig moeten werken tot in den morgend, voer aleer alle gevaar ver dwenen was. De schade is nog al aanzien lijk, doch is gedeeltelyk gedekt door de verzekeringsmaatschappij. Hoe bet vuur ontstaan is kan tot biertoe nog niet juist bepaald gezegd worden. Aau deu halt vau Roux heefc een spoorwegwerkman do vermorzelde over blijfselen eencr vrouw gevonden, die door eenen trein overreden was. De veronge lukte, moeder van drie kinderen, was in den loop van den dag naar Dinant ge weest om boodschappen te doen. Op de Mechelscho baan te Aarscbot, is een kind in oen haardvuur gevallen en verbrand. De oudors waren naar het veld gegaan om voeder voor de beesten te balen en hadden, zooals zij meenden, hel haardvuur uitgedoofd, hunne twee kinde ren alleen in huis latende. De beide klei nen ontwaarden nog een vonbsken in dea haard en begonnen zoo hard te blazen dat weldra gauscb de aard ontvlamde ei de kleederen van een der kinders vatte vuur. Toen de ouders t' buis kwamen lag de kleiue te spartelen van de pijn en ga eenige uren later den geest. De echtgenooten Bocqiau-Lcclère van MalonDe, werden uit hunnen slaaj gewekt door het geschrei van de kleine Wie beschrijft, hunne ontsteltenis toen zi eene groote rat zagen, die aan het gezich van bet kindje knaagde. Het ondier hat gelukkig uog slechts het lipje van dei zuigeling verwond. De beten zijn niot ge vaarlijk. Holland. Brand in Hotel Polen. Te middot van de St-Nikolaasdrukte in de Kalver straat te Amsterdam, is donderdag avont eensklaps brand ontstaan in Hotel Polen Spoedig was er hulp ter plaats, maa men had de grootste moeite om de tal looze nieuwsgierigen, dia in de drukki straat winkelden eu op het noolgeroej toegesneld waren, of afstand to houden De vlammen sloegen uit de veuster der eerste verdieping aan den zijgevel ei eens dat de drie stoomspuiten waren op gesteld en werkten, was men spoedig he vuur meester. De brand was als volgt ontstaan. E91 kamormeisje was bezig met iets schoon ti maken aan de electrische lamp. Plotse ling zag zij al de draden gloeiend worden hoorde een eigenaardig geknetter en kor daarna sloegen de vlammen uit de muren Gillend van schrik vloog hot meisj naar boven, en weldra snelden gasten ei persooneel naar buiten. Er hadden gee persoonlijke ongelukkeo plaats. De rleu gel, waar de brand ontstond, is uitge brand. Een naastgelegen magazijn wer een weinig door het vuur, maar veel doo water beschadig 1. Ook de beneden zale vau het Hotel Polen zijn door water be scbadigd. De zoogezegde incidenten aan Hof. De Haagsche correspondent va de Temps, schrijft aan zijn blad een lao gen brief ovór de zoogezegde incidente aan het Hollandsch hof, waarover w dezer dagen vanwege het agentscha| Havas eenige inlichtingen meêdeeldeu De correspondent verklaart inlichtin gen te hebben ontvangen van een de voornaamste politieke personen van Hol land, inlichtingen die hem toelaten al di praatjes ten stelligste te logenstraffen. A de verhalen van de schulden van dei prins, de oneenigheden tusschen hem ei de koningin, zijn totaal uit de lucht ge grepen en komen uit roode ou groen socialistische bron. Het ongeluk, dat aau hare majesteit overkomen, kwam geheel onverwacht zonder schijnbare oorzaak. Overigens, niet elke vinuw in dien toestaud aan iet dergelijks blootgesteld De koningin bemint innig baren man Deze is goed en laat zich wijselijk mt niets in, dat op deHolIauders oen slech ten indruk zou maken. De beste overeen komst heerscht tusschen de jonge eebt genooten, kortom alles gaat uiistekem en de rondgestrooide geruchten zijn een voudig kwaadaardige uitvindsels. Ziedaar eeu logeustraffiig, die wy me geuoegeu meêdeelen. Wij hebben on nooit met bet verspreiden der kwade ge ruchten ingelaten, en de meê leelingoi van Havas te dien opzichte slechts ondei voorbehoud opgenomen, 'tls te hopei dat die kwakkels nu voor goed de vleu gels zullen afgesneden ziju. Frankrijk. Kloostervervolging. De Bouedictij- nen van Sablé zyn uit bet land gezet Vrijdag begaf zich een kapitein van de gendarmerie, gevolgd door een peloton gendarmen en den vrederechter, naar bet klooster, om tot de likwidatie over te gaan. De eigenaar van de abdij heeft ge weigerd ben te laten binnenkomen. De gendarmeu hebben dan gepoogd aan de achterzij binuen te dringen. Dit iucident veroorzaakte groote ont roering in de streek. Portugal. Levend begraven. Naar uit Lissa bon gemeld wordt, heerscht daar leven dige ontroering, wegens hot levend be graven eener vrouw, die men aan doods- kramp gestorven waande. Op 't kerkhof, terwijl de priester het lijk inzegende, hoorde men eensklaps een schreeuw iu do kist. Men deed ze open en vond de vrouw levend. Zij stierf echter vijf uren later, ingevolge den schrik, dia zy had uitgestaan. Zwitserland. Vreeselijke misdaad. Terwyl de postbestuurdor van Negruz, kautou Frei burg, verleden zoudag met zijne familie in do kerk was, ziju er dieven in zijuo woniug gedrongen eu deze hebben zyne oudste dochter, een sterk meisje van 18 jaar, dio op het huis pasto, op wreedaar dige wijze vermoord. Do ouders vonden het lijk van hun kind toeo zij 't huis kwamen. Zij lag iu den gang iu haar bloed balend. Do ongeluk kige leefde nog, maar stierf eenige uren later, zonder tot haar zeiven te zyn geko men. Alles duide aan, dat er eeue hevige worsteling beeft plaats gehad tusschen de moordenaars en het meisje en ongetwij feld heeft de doodelyke slag haar gotrof. fen, toen zy naar de deur snelde om hulp te halon. Het wapen, waarmeè de mis-

De Denderbode | 1901 | | pagina 2