Donderdag 19 December 1901 5 centiemen per nummer. S6ste Jaar 5655 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst Leest en verspreidt <(Den Denberbode.)) AFBRAAK VIER HUIZEN 'PAAR DEN GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. KI?' Alwie een abon nement neemt op DEN DENDERBODE voor het jaar 1902 en vooraf betaalt, zal het blad van heden af tot Nieuwjaar GRATIS ontvangen. Aan onze geachte abonnenten. Kerkfabriek van denH.Martir.us AANBESTEDING ZEEVISCHHANDEL H. Arys-De Paepe. Burgerwacht van Aalst. Erwtrijst, Brandhout Aanbesteding. Land en Meersch ZEETTIS TWEE HUIZEN DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onde- dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijftin bij O. Van de Putte-Goossens. Korte Zoutstraat. N. 31, en in alle Postkantoren des bands Guique Buum. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonniaae up 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiteriijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te «renden ten Buroe ft van dit blad. Aalst, 18 December 1901. Zaterdag 11., na het afdrukken van ons Zondagsnummer, hadden wij nau welijks een ander werk aangevan gen of krak eene ernstige braak viel aan onze snelpers voor. Dank aan de welwillendheid van een confrater konden wij het werk dat 's anderendaags moest gele verd worden, voltrekken. Nu, 't is nogmaals dank aan de welwillendheid van den zelfden Confrater dat wij heden het half blad der afkondigingen aan onze geëerde abonnenten knnnen toe zenden. De braak waarvan hooger spraak, is ernstig en de herstelling vraagt ten minste 4 dagen werk. Ook zal De Denclerbode korte lings ten grooteren deele met nieuwe letters gedrukt worden. Bekendmaking. Domien De Taye, landbouwer te Vlierzele, Pape- gem, laat weten dat zijne vrouw Fran- cisca Meganck, terwijl hij in Frankrijk werkzaam was, hunnen huisraad heeft verkocht en dan is op zwier gegaan. Hij bericht verder dat hij geene hoegenaamde schulden zal erkennen die zijne vrouw gemaakt heeft of zal maken. STAD AALST. OFUlil E van herstellingswerken aan de Kerk. Het Bureel der Kerkmeesters zal op Maandag 20 Januari 1902, om 2 uren namiddag, ter herberg uLa Bourse d'Ameterdam, n onder nadere goedkeuring der bevoegde overheid, overgaan tot de open bare aanbesteding der herstellingswerken binnen de kerk. Deae werken zijn begroot op 32761,36 franken. De plans en het bijzonder lastenboek berus ten in bovengenoemde herberg La B our te d'Amsterdam,aan de Grooto Markt, te Aalst, alwaar de belanghebbenden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen van 9 tot 12 ure voormiddag en van 2 tot 6 uren namiddag. De aanbiedingen zullen aan den heor Cale- waert, Vrederchter, Voorzitter van 't Bureel der Kerkmeesters toegestuurd worden over eenkomstig de voorschriften van het algemeen lastenboek, bij aanbevolen brief, dragende den Poststempel van uiterlijk den 16 Januari 1902. Zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de buitenste voor opschrift zal dra gen Aanbieding voor de onderneming der mer ken aan te besteden op 30 Janaari 1902,» de bin nenste u Aanbieding voor de onderneming der inwendige herstellingswerken aan de Kerk van Sint Martinus. Het te storten pandgeld volgens, en in de voorwaarden van art. 10 van hooger gezegd algemeen lastenboek, is vastgesteld op 1500 franken. Voor het opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens bet minimam van dagloon znllen de aanbieders «ich for- muleu kuunen verschaffen daar waar de plans berusten. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den Heer Julius Goethals, Bouwkundige, Dirk Martensstraat' Nr 14, te Aalst. Gedaan in zitting van 13 December 1901. Het Bureel der Kerkmeesters De Secretaris, De Voonitter, F. De Hert. A. Calewaert. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 91, 20 en 21 Dec. TARBOTde V* kil. ir. 2,00 Tarbottins fr. 1,25 tot 2,50 Zalm fr. 3,00 tot 3,50 Heilbot fr. 1.25 tot 1,60 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen(koppel)fr. 0,60,1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van tr. 0,70 tot 1,00 Grieten 0,50 tot 1,50 Hog fr. 0.76 tot 3,00 Schelviach fr. 0,60 tot 2,50 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 5,00 en 7,00 1 vaatje nieuwe Hollaudsche Ha ring 12 stuks fr.2 60 Hollandsche Melkersharing 't stuk 0.20 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 1,00 Hollandsche haring 0.12 Zeeuwscbe Oesters fr. 5, 7 en 10 De Luitenant-Colouel Hoofd der Wacht, brengt ter kennis der schutters die begee- ren ontslagen te worden dor onderrich ting* companie dat, hunne aanvragen schriftelijk dienen gedaan te worden aan het Hoofd der Wacht,vóór 9 Januari aanst. Deze zullen later verwittigd worden van den dag en uur op welke de inge stelde Commisse voorzien door art. 9( der wet van 1897, zal overgaan tot d< examen. De Luitenant-Colonel Hoofd der Wacht, Charles De Vis, Gedaan te Aelst, den 13 December 1901. De Burgemeester en Schepenen, M. L. Gheeraerdts. De Secretaris, Oscar Beyntens. OPENBARE VERKOOPINa van Sparren- en Boomen te Aalst-Mijlbeke, Bergekauterbaan. Deurnaarder Joitf DE VOS. te Aalst, zal ten ver zoete en op het I uitengeud van den beer Romaan Moyersucn-Liénarl, advokaat en grondeigenaar te Aalst, op Mi&ndag 23 Dscsmbsr 1901, om 8 uren stipt voormiddag, ov« rgaan tot de openbare verkoo- |>iitg van 75 koopeii hrwtrijst. Brandhout, gekapte Sparren, Sparrensnoei en eenige Kanadaboomen. De verkooping zal geschieden op de gewone voor waarden en tijd van betaling mils stellende goede en aanwezige borg. Koopen onder de 5 franke» moeten dadelijk betaald worden. STAD AELST. van gebouwen aan de Houtmarkt. Hot College van Burgemeester en Schepenen, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat op MAANDAG 30 December 1901, om 11 uren des morgens, ter gewone zittingszaal ten Stadhuize, er zal overgegaan worden tot de Openbare Aanbesteding van het afbreken der gebouwen, wezende een woonhuis met aanhoorigheden,magazijnen, ommuringen van deD eigendom door de Stad aangekocht van Mr Florimond Govaert, aan de Houtmarkt en hot Erembodegemstraatje. Gansch de ommuring moot afgebroken worden ten gronde, de plaats opgeruimd en efTen gelegd, de materialen die den eigendom blijven van den aannemer weggevoerd voor den 1" Maart 1902. Indien op gemelden datum de aannemer aan deze verplichtingen te kort is gebleven zal bij eene boet inloopen van 10 franken voor iederen dag vertraging. De afscheidiDgsmunr van dezen eigendom met dezen van de heeren Van der Schneren en Singelynmoet behouden blijven. De aanm zal waarborgen alle schaden van welken aard ook dewelke door zijnen afbraak aan gezegde eigenaars zou toegebracht worden. Pomp of waterputten alsook de kelders dewelke niet in de te maken slraat komen mogen niet ge vold worden zjj zullen tijdelijk gedekt v den en verzekerd tegen alle gevaren. De biedingen moeten op zegel geschreven zyn, eene vaste som bepalen dewelke de aan nemer voor het af breken aanbiedt en onder gesloten omslag aan den heer Burgemeester gezonden of overhangigd wezen ten aller laatste op Zaterdag 28* December aanstaande. Formulen van biedingen en verdere inlich tingen zijn te bekomen op het Stadssecreta- riaat alle werkdagen van 9 tot 12 uren voor middag. De Notaris Dis I»auw, te Aalst, daartoe benoemd bij vonnis der Recht bank van eersten aauleg van Dender- monde van den 29 November 1901, zal met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816 en ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalat, open baarlijk verkoopen Eerste Koop. Een schoon en gerieflijk Winkelhuis met afbangelijkheden gestaan te Aalst, in de Molenstraat, N°7, nabij de Groote Markt, zijnde de oudgeltende pastijbak kerij van den heer Steleman-Van den Bossche, bekend ten kadaster sectie A, nummer 861, met eene grootte van 1 aar, houdende van den eenen kant aan een huis van den heer August De Keyser-De Vriendt en vau den anderen kant aan een huis van den heer Edmond Van de Maele. Bewoond door de medeeigenaressen juf frouwen Steleman. Gebracht op fr. 14,000. Tweede Koop. Zeven en twintig neveneenstaande Werkmanswoonhuizen, met grond en landgedeeltelijk dienstig voor bouwgrond, gestaan en gelegen te Aalst, Bergenkau- terbaan, aan de Straat neven* de her berg «Het Muisken,» Brusselschen Steen weg, bekend ten kadaster sectie F, num mers 742a,742b,741b, 741c, 741d, 741b, 741f, 741a, 741H. 74li, 741k, 741l, 741m, 741n, 7410, 741p, 741q, 741r, 74iS, 74lT, 742C/BIS, 742d/bis, 741u, 741v, 74iw, 74ix, 741t, 742fs, 742g*; met eene grootte van 65 aren, 20 centiaren, pa lende van den eenen kant aan madame weduwe Alexander Liénart-Van den Broucke en van den anderen kant aan de Baan. De huizen bewoond door Petrus Van Mol en anderen en het land gebruikt door Petrus De Wachter. Deze eigendom levert eene jaarlijk*che opbrengst op van fr. 2407,36. Gebracht op fr. 15,000. Tweede en laatste zitdag voor eindelijke toewijzing Zaterdag 28 December 1901, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, ten Stadhuize, Groote Markt. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal op Maandag 23 December 1901, om 8 en half uren voormiddag, openbaarlijk ver koopen 1* 50 gave kanadaboomen, gestaan te Nieuwerkerken, Edixvelde, aan den meersch gebruikt door de gebroeders De Smet. 2° 5 kanadaboomen, gestaan te Hael- tert, wijk Eede, aan de partij land ge bruikt door Polydoor Ottoy. Vegadering om 8 eu half uren, ter her berg De Hazenwind, bij Romain De Smet, te Nieuwerkerken, Edixvelde. De Notaris De Pauw. te Aalst, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester Honoré, te Schaarbeek, op Maandag 30 December 1901. om 9 uren voormiddag en desnoods volgende dagen, ten sterfhuize van dame wed* Steleman- Van den Bossche, te Aalst, Molenstraat, n° 7, openbaarlijk verkoopen: de meubels, zilverwerk, porceleinwerk en verdere roerende voorwerpen aldaar te bevinden. OPENBARE VERPACHTING van gelegen te Aalst-Mijlbeek «k Erembodegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal nameus de Kerkfabriek van St-Martinus te Aalst, op DONDERDAG 19 DECEMBER 1901, ren één ure namiddag stipt, ter esta- minet genaamd De Bone van Amsterdam, bij den heer Van den Bossche, te Aalst, san de Groote Merkt, overgaan tot de openbare ver pachting voor negen achtereenvolgende jaren, van de hierna beschreven goederen, te weten: AALST-MIJLBEEK. 1. Land, groot 43 aran, 25 centiaren, aan de Botermelkstraat, gekadastreerd wijk D, nnmmert 474a, 473a en deel van nnmmer 472. Gebruikt geweest door Philemon Scheerlinck en alsnn in pacht bij Ser. Art*. 2. 41 aren, 75 centiaren Land, aan de Botermelkstraat, gekadastreerd wyk D, deel van nummer 472. Gebruikt geweest door wylen Gnstaaf De Wael. 3.4 hectaren, 4 aren, 20 centiaren Land, op het Hoorebeeekveld, gekadastreerd wijk D, nummers 477 en 476, gebruikt als volgt A. 56 aren ten ooste uitmakende den bek, gebruikt door Alexander De Leeuw. B. 49 aren daarneven, gebruikt door Fran- ciscus Roelandt. C. 49 aren daarneven, gebruikt door Judo- cus De Leeuw. D. 59 aren daarneven, gebruikt door Beue dict us De Wael. E. 49 aren daarneven gebruikt door Bene- dictus De Wael. F. 49 aren daar neren, gebruikt door Ludo- vicus De Leeuw, zoon van Joannes. G. 90 aren, 38 centiaren ten noorde van de twee lest voorgaande deelen, gebruikt geweeat door Mathilde Van Langenhove. ■i. 35 aren, 70 centiaren Land, op bet Hoorebeeekveld, gekadastreerd wijk D, num mer 496. Gebruikt door Louis Roelandt. 5. 2 hektaren, 2 aren Land en Bosch, op het Boichveld, gekadastreerd wijk D, nummers 510 en 509, gebruikt als volgt A. 85 aren, 30 centiaren ten ooste door Louis De Leeaw. B. I hektaar, 16 aren 70 centiaren Land en Bosch ten weste, waarvan een deel achter het voorgaande, gebruikt door Jos. Coppens. 6. 1 hectaar, 93 aren, 70 centiaren Land en Meersch, ten Roosen, gekadastreerd wijk E, nummers lib en 11c, gebruikt als volgt A. 71 aren, 50 centiaren ten weste zijnde den bek, door Leander Van Cauter. B. 30 aren, 75 centiaren daarneven, door Benedictus De Wael. C. 38 aren, 75 centiaren daarneven, ook door Benedictus De Wael. D. 61 aren, 50 centiaren ten ooit*, ge bruikt door Benedictus Callebant. 7. 1 hektaar 40 aren, 60 centiaren Land en Meerseh, op h*t Spitsveld, gekadastreerd wijk F, nummer 73, gebruikt als volgt A. 66 aren, 56 centiaren Meersch, ten noord-oost, door Josephus Schockaert. A. 27 aren, 77 centiaren Land en Meersch, ten oost-zuid en 46 aren,37 centiaren Meersch ten weste. door Alexander Schockaert. 8. 71 aren 20 centiaren Land, op de Zandbeek, gekadastreerd wijk F, nummers 189 en 204. Gebruikt door Charles-Louis Bicqné. GEMEENTE EREMBODEGEM. 9. 43 aren, 98 centiaren Land, op bet Wildeveld, aan de kassei van Aalst naar Üeeraardsbergen, gekadastreerd wijk B, nummer 995, gebru. door Simon Lambrecht. N. B. De pachters zullen op den stond der verpachting moeten betalen om daaruit te kwijten de onkosten der verpachting 1/4 van een jaar pachtsom. OPENBARE VERKOOPING van te AALST, Lange en Korte Ridderstraten. De Notaris DE GHËEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende huizen, te weten Lange Ridderstraat. Eerste koop. Het Huis geteekend N. 7, en geka dastreerd wijk A. nummers 173a en 175b. met eene grootte van 1 aar 20 centiaren, houdende van de eeie zijde of oostwaarts aan een huis van den heer Noteris- Van Mol, van de andere zijde of westwaarts aan «en huis van den heer Burny. Bewoomd door Sophia De Wit, Trouw SlaehmoUn, aan 5 fr ter week en het achtergebouw over den koer door Petrus Pauwels, aan fr. 1,50 ter week. Tweede koop. Het Huis geteekend N. 5 en geka dastreerd wijk A, nummer 177c, roet eene grootte van 60 centiaren, houdende van de eene zijde of oost waarts aan een huis van juffrouw Standaert en van de andere zijde of westwaarts aan een buis van den beer Noteris-Van Mol. Bewoond door Louis De Veylder, aan 14 fr. por maand. Korte Ridderstraat. Derde koop. Het Huis, te samengesteld vin 2 Woningen, uitmakende den hoek van de Lange- en Korte Ridderstraten, geteekend in de eene slraat N 78 au in de andere straat N. 19, geksdastraat wijk A, nummer 97a. met eene Rrootte van 60 cen tiaren, houdende van de eene zijde in de Lange Rid derstraat aan een huis der erven van den heer Doktor De Windt en van de andere zijde in de Korte Ridder straat aan den volgenden koop. Bewoond door Louis Wae week. Vierde koop. Het Huis g kadastreerd wijk A. nummer 99. met eene greotte vin 20 centiaren, houdende van de eene zijde aan een buis der erven van den beer Doktor De Windt en van de andere zijde aan voorbaanden koop. Bewoond door Frans Waegeman», aas 1,50 fr. ter week. ZITDAGEN: Instel Dijnsdag 7 Jamiari 1002 Verblijf Dijnsdag 21 Januan 1JKW» ten 3 uren namiddag, ter afspanning genaamd De Meiboom, bij.den heer Theophile Wauters, te Aalst, ten einde der Korte Zoutstraat. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, in de Keizerstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, sel met gewin van palmslag eu gelagen, in het openbaar verko-pen Een Huis en Grond, te Aalst, in de Keizerstraat, geteekend nummer 29. eu gekadastreerd wijk A, nummer 241, houdende van de eene zijde of zuid waarts aan een huis van den heer Frans Perdiens en van de andere zijde of noordwaarts aan een huis van den heer Severin De Boe. Bewoor.d door juffrouw Henrietta De Wolf. ZITDAGEN 6> December 1901, Verblijf Vrijdag 20 ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd De Beiaard. bij juffrouw de weduwe Van den Bossche, te Aalst, hoek der Korte Ridderstraat en Vrijheidstraat OPENBARE VERKOOPING en BOUWGRONDEN, to AALST Sint Jobstraat en Kal fatraat. De Notaris DE GHEESTte Aalst, zal in het openbaar verkoopen I. Een Huis en Grond, zijnde de herberg Het Beiersch Hof, te Aalst, boek der St Job- en Kalfstraat. Bewoond door den heer Sebastiaan Verhulst. II. Een Huis en Grond, te Aalst, in de Kalfstraat.Bewoond door JudocusNichels. III. Eenen Bouwgrond, greot l aar, 56 centiaren, te Aalst, in de Kalfstraat Verdeeld in 3 deelen elk straatwaarts eene breedte hebbende van 4 meters, 63 centimeters. Tweedeen laatste Zitdag Zaterdag 21 December 1901, ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, in ,t Stadhuis. Bij volkomene uitscheiding vau bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van I KOEIES,V411KE\B, Voertuigen en Landbouwgerief, te Appelterre-Eychem, Hof ter Klei. De Notaris VAN IMPE, te Ninove, zal, ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot DE GHEEST ta Aalst, namens den heer J. F. Haelterman, te Appelterre, op het Hof ter Klei, onder voordeelige bespre ken, openbaarlijk verkoopen op Woensdag 8 en Donderdag 9 Ja nuari 1902, telkens om 8 uren 's mor gens. A. 17 k weekpaarden, waarvan 12 hengsten, 5 merries, twee werkpaarden hengst en merrie. B. 10 bekalfde melkkoeien, 7 vaarzen, 6 stieren, 2 ossen en eenige kalveren. C. Varkens: 2 zeugen, 11 vette varkens en 1 beer. D-2 honden dienstig voor het boteren. E. landbouwgerief en voertuigen als 3 vierduimers en 1 smalbandwagen. hak kar, 2 drijwielkarren, aalkar, ressort- kaï reken en sjees, 5 ploegen, eggen, sle den, 2 arduinen rolders, enz. enz. zie: de plakbrieven. N. B. Catalogen zyn te bekomen by de voornoemde Notarissen.

De Denderbode | 1901 | | pagina 1