Voor de Boeren van Transvaal. EEN EN ANDER. Wonderbare genezing van ELISA BONNYiYS, De Loting. Boekbeoordeeling. Banedictus' Kalender, 0. L. Vr. van Affligem TWEE TIJGERINNEN, Nieuwjaarskaarten Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande Nieuws. Duitschland. Op Donderdag 26 December aanstaande Tweeden Kerstdag,) zullen de Boeven- commandanten Louw en Plokhooy, ter Schouwburgzaal onzer stad, om 5 uren 's avonds, eene Voordracht komen geven over den Heldenstrijd der Boeren in Zuid-Afrika. Het muziekaal gedeelte dier plechtig heid belooft zeer puik te zullen zijn. Ver schillende guuslig gekende toonkunste naars hebben hunne medewerking toege zegd. De opbrengst van het feest is ten voor- deale der Boerenvrouwen en kinderen in de folterkampen door de Engelschen op- 'oten INGANGKAARTEN Benedenplaatsen fr. 1,00. Bovenplaatsen 50 centiemen. Het A. S. De rechterzijde zal rond half Januari een feestmaal houden, 't Is het gewoon banket, dat vroeger plaats had op 't einde vau den zittijd en dat nu niet gevoeglijk kon geschieden,tijdens de soort van crisis, veroorzaakt door de militaire hervormingen. Nu kan de meerderheid zich ten rechte verheugen, by de herinnering eener ge duchte beproeving, die gelukkig doorstaan is. Ongetwijfeld zullen er stemmen opgaan om te zeggen dat, zoo het catboliek mi nisterie vaster zit dan ooit, zulks komt omdat het gesteund is op de rechterzijde en deze trouw is geweest aan de verbin tenissen die zy genomen had tegenover hare kiezers. 't Is aldus dat het ministerio de milita ristische klip heeft kunnen vermijden eu 't is, door denzelfden weg te volgen, dat het ongedeerd zal te voorschijn komen uit den woedendeu aanval, waarop do socia listen zich gereed maken, om ons het algemeen stemrecht op te dringen. Het gouvernement is besloten bet alge meen stemi echt te verwerpen, zelfs beperkt tot gemeente- eu provinciale radon. Het heeft op dit punt, wat men er ook vau zegge, nooit de minste aarzeling aan den dag gelegd betrekkelijk de te volgen gediagslyn. Maar hot hoopt ook dat ziju weerstand zalgesteundziju doorheel de rechterzijde. Alleen de christen-democraat misscbieu zal met de socialisteu stemmen maar zij die de christen-democratie begrijpen in den zin zooals zy door den Paus is goed gebeurd, zullen zich rond het ministerie aaneensluiteu eu met hem het behoud vau bet meervoudig stemrecht verdedigen. Zy zullen bedenken dat geen enkel ander regiem het land rechtveerdigor regeerders zou geven, die meer verkleefd zijn aau do zaak der werklie. Men mag dus hopen dat erin de rangen der rechterzydegeen afvalligen zullen zijn. Op die mauier zal de nieuwe stormkaap gelukkig wordsu omgezeild. Wanneer de rechterzijde eensgezind is, is zij onover winnelijk, en zij is het zooveel te meer, mag men zeggen, daar zij tegenover ver deelde tegenstrevers zal staan. Er zijn minstens 6 doctrinairen,die het algemeen stemrecht voor de gemeente i provincie Diet zullen stemmen. (Handelsblad). H. M. de Koningin. De Koningin lijdt ongelukkiglijk aau eene erge hart ziekte. Het opzwellen der beeneu verraadt een begin van waterzucht. De geneashee- ren hebben tot hiertoe aan de doorluchtige en moedige zieke nog slechts tijdelyke verlichting kunueu verschaffen. In vele kloosters wordt er gebeden tot het behoud des levens van Hare Majesteit. Men denkt dat de Koning spoedig naar Spa zal teiugkeeren, maar hij vermijdt de veelvuldige en lange bezoekeD, uit vrees indruk te maken op de Koningin. De rol der liberale partij. Het oude doctrinair blad La Meuse, van Luik, zegt - Er zijn liberale bladen die zich in beelden dat zij anti-klerikaal werk doen met dagelijks alsoDnoozelesciiapen achter de socialisten te huppelen. Zij begrijpen Diet dat zy, zoo doende, verre van de klerikale party te schaden, haar eerder voordeel aanbrengen.» De Meuse heeft gelijk. Het volk is niet dom genoeg om zijne belangen toe te ver trouwen aan de socialisten, noch aan deze die hen volgeD. Hoemeer de liberalen loopen achter de socialisten, hoemeer de katholieke partij,de ware nationale partij, de eenige regoeriDgspartij hare macht ziet bevestigen. Oordeel van een liberale-jood over de Zondagsrust. Er is spraak van een hollandscb advocaat, M. Kerdijk, jood en liberaal-democraat. Een zijner vrienden had geschreven «Ik echt niet veel waarde aan de Zondag- rust ik wil een dag rust per week, 't is gelijk dewelke dat is al M. Kerdyk voegt hier by Eh wel ik heb dikwijls dit gedacht booren vooruit zetten, en meermaals heb ik het bestreden, omdat het mij valsch toe schijnt, zoowel onder maatschappelijk oogpunt, omdat het den man, den vader onmogelijk is zich tusscben do zijnen te bewegen, zonder dat de kinderen thuis blijven, zonder dat de vrouw zich uitslui- tolijk met het huishouden bezighoude. Buiten de Zondag genieten de werkman en zijne familie niet in evenredigheid vau 25 der wekelijkschc rust. Dan ouder liberaal oogpunt. Een per soon dio oprecht liberaal wil zijn, moet niet alleen zijne persoonlijke inzichten in aanmerking nemen, maar ook die zijner medeburgers. Indien bij zelf de noodwen digheid uiet gevoelt den Zondag gods- dienstiglijk te vieren, zulks moet hem niet beletten te erkennen dat audereu zeer wel deze noodzakelijkheid gevoelen. Dit gevoelen moet hij stipt eerbiedigen, en hij moet het zoo aan leggen, dat deze porso- nen, door het hun opgelegd werk, geen ten minste beletsel hebben om aau deze behoefte voldoening te geven. Ziedaar waarom de oprechte liberalen het zich ten plicht moeteu rekenen, par ty ganger to zyu der wettelijkeZondagrust. Bericht aan de «joden en aan de liboralen van België. Nuttige uitvinding. Een onder officier, de sorgeaut-mnjoor Hauquart, van het 2® jagers te voet heeft eene premie bekomen van 't officieel beschermings- comiteit der wei kmauswoningeu te Sint Gilles, voor eeue uitvinding die, wanneer zij algemeen toegepast wordt, vele onge lukken zal voorkomen. Ootelbaar isjaailyks betgetal kindereu, welke verdrinken door te vallen iu emmers of marmieten met water, die zorgelooze moeders laleo staan in de nabyheid vau hunne kinderen. Die sergeant-majoor nu heeft eene haudvatsel uitgevonden dat bestaat uil verscheidene metaaldraden welke bij het neerzetten vau den eemer of marmiet, uiteen gaan eu zich open spreiden en boven het water een soort van rondstaande hekwerk vormen, die het kind welke er in do nabijheid zou spelen, belet er het hoofd in te stekeu. Wil men den emmer opnemen, dan vouwt men eenvoudig al die draden weer byeen. te Scherpenheuvel. De genezing van Elisa Bonnyos, 22 jaar oud,heeft de bevolking vau Diest op eenige uitzonderingen na, ontroerd de geloovi- gen danken de H. Maagd eenigen, die den esprit fort willen uithangen, zeg geu 't is een bistorieke 1 wat zeld zame goddeloozen hebben spijt de on verschilligen blijven wat ze waren. Wij zullen maar eenvoudig het gebeur de vertellen eu ouzo lezers laten oordee- len. Vau den 31 December 1900 is Elisa Bonnyns in het gasthuis te Diest, als met lamheid geslagen, zoodanig dat zij zonder hulp geen stap zetten kon. Gedurige eu hevige zenuwaanvalleu, twee in den dag en soms twee of drij 's nachts, ver meerderden nog hare verlamming bijzon der iu de armen. Soms braebt zij bewusteloos vijf ja tot zeven dagen zonder voedsel door. Op aanraden vau haren broeder, besloot Elisa hare genezing bij de H. Maagd te Scherpenheuvel te gaau afsmeeken, uiet zoozeer voor haar, zooals zij zegde, dan wel voor hare dierbaren. Zij werd dan verleden dinsdag morgend uit het gasthuis iu rolstoel tol aau de deur gevoerd, in een rijtuig geplaatst en naar Scherpenheuvel gebracht. Daar droeg baar broeder Elisa op zijne armen tot voor het altaar waar eene mis voor hare genezing gezongen werd. Gedurende het H. Misoffer, en bijzon der op het einde voelde de zieke hevige pijnen, bijzonder iu den liukerarm: 'twas als ging zij eenen nieuwen zenuwaanval moeten onderst aau. Maar neen O wonder Aan de Bene dictie van het H Sacrameut voelt zij een nieuw leven door hare verlamde ledema ten stroomeu. Zij staat recht en laat zich op de knieën vallen om de H Maagd bedanken. Eu weer opslaande wenkt zij hare bloedverwanten om den gebiuikelij- keu omgang rond bet altaar te doen. «Zie, roept eene dame in vergetelheid luidop, Henri zij kan gaan Tranen van aandoening rollen uit aller oogen, meD bidt, men dankt luidop Gods H. Moeder. En na de dankzegging, gaat Elisa, die sinds een jrtar zelfs niet met krukken gaan noch staan kon, te voet uit de kerk naar het rijtuig zij was volkomen genezen. Hartroerend was het schouwspel bij Elisa's aankomst in het gasthuis al de zieken kenden haar zij hadden haar zoo menigmaal, daar zij machteloos in haren leunstoel zat, komen groeten, en haar engelachtig geduld bewonderd zij hadden baar zien wegvoeren en nu zagen zij ze zonder hulp met lichten tred uit bel rij tuig stappen hoe vele vreugdetranen werden er vergoten Het eerste bezoek der geoezone met ban- familie was in de kapel van hel gasthuis aan het H. Sacrameut, om O. L. Heer te bedaukeu dat hij om wille zijner Moeder die geneziug geschonken had. Sedert dinsdag verleden gaat en staat nu Elisa en draagt zelfs het eten naar andere zieken. Zooals wij het hierboven zegden, heb ben wij enkel juist willen verhaleD, hoe deze wonderbare genezing gebeurde. Wij bestatigeu alleenlijk dat Elisa Bounyus, die vroeger noch gaau noch staau kou, nu, sedert hare bedevaart Daar O.-L. V. van Scherpenheuvel, dinsdag morgend, vrij heen en weer wandelt, en dat de zenuw aanvallen haar niet meer komen kwellen. Samen dus met alle brave Diestonaren, bedanken wij uit ganscher harte O.-L.-V. voor de groote gunst door hare tusschen- komst bekomeD. (Gazette van Diest.) De koning heeft de wyziging door de Kamer in demiliciewet gebracht, goedge keurd. Die wijziging luidt als volgt De Koning kan elk jaar de afgevaar- digden aanduideo om den arrondisie- mentscommisaris te vervangen bij het verrichten der loting, wanneer deze in verschillige cantons van hot arrondisse- ment op den zelfden dag plaats heeft. Deze afgevaardigden oefenen in de cantons, waarvoor zy aangewezen ziju, dezelfde wei kzaamhedou uit als die, welke den arrondissementscommissaris, door de artikels 16 2, 18 1, 19 3, 20 2, 21 2 on 19 der wet zyn op- gelegd. Afrikaansche Almanak voor 1902. Wij zijn gelukkig aan onze lezers deze lieve uitgaaf vaD de Paters van den H. Geest (Lisporstraat) aau te bevelen. Deze moedige missionnarissen, die ten getalle van 500 aan de bekeering der Afri kaansche volkeren arbeiden, hebben, zoo als het reeds aangekondied is, eene Apos tolische School te Lier (Lisperstraat) ge sticht. Om dit werk te doen beminnen hebben zij eeuen Almanak uitgegeven door de altijd zoo gelukkige tusscbenkomst der Maatschappij van den H. Augustinus. Overschoone gekleurde omslag, schoon en groot afbeeldsel der H. Famillie als premie, menigvuldige platen. Koddige verbeeldingen, stichtende, leerrijke, boei ende verhalen niets is verwaarloosd om den lezer aangenaam te zijn. Hij zal een der gescbiktste giften voor Nieuwjaar zijn. Men zal hem zich kunnen verschaffen op 't bureel van dit blad of bij de bijzonderste boekbaudelaars der stad, aan den prijs van fr. 0.40. Wij zouden gelukkig zijn overal de hulp te ODtmoeten vau ij veraars en ijveraarster» om tot de verspreiding vau dezen Alma nak te helpen en alzoo bijdragen aau 't goed, dat deze missionarissen verrichten. ALMANAK van komt te verschijnen. Die Kalender voor 't jaar O. H. Jesus-Cbristus 1902 is mer kelijk vergroot en verbeterd hij telt 128 bladz. eu is versierd met platen voor stellende de H. H. Benedic.tus, Maurus en Placidius, O. L. Vrouw vau Vrede, de Abt-primaat der Benedictijnororde, Z. H. den pauselijken Nuntius te Brussel, enz. De lezingen zijn zeer afwisselend en van aard om allen te bevredigen. Prijs 30 centiemen vrij te huis geleverd per Post 36 centiemen, te verkrijgeu ten Bureele vau Den Dender- bode, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. SCHOUWBURG VAN AALST. RederijkkamerDE CATHARINISTEN. Pracht vertooning op Zondag 5 Januari 1902. treurspel in 5 bedrijven door Doctor Is. B AU WENS. ten voordeele van de Armen. NIEUW NIEUW Geïllustreerde a fr. 1.25 de volledige verzameling van 15 kaartenfranco per post fr. 1.35 Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode. C|mipf uw adres en een postbon van 1,10 fr. ten Bureele van Den Denderbode en gij ontvangt franco par koerende post 100 prachtige visietkaart- jes.Prachtige gesteendrukte 2,60 fr.frauco per post. Worden gevraagd 1° Een kleermaker, (halve gast); 2° een vuurstoker. Vragen werk 1° Fabriekwerkers, daglooners, enz. 2° een voerman 3° ecu magazijnier, sprekeude de Viaamscbo en Frausche talen, kan zich desnoods met 't reizen ook bezighouden. r De werklieden of oud-werklieden die voor len Januari 1901 den ouderdom van 65 jaren bereikt hebbeu (geboren in 1836) die vermeeneu recht te hebben op het pensioen van 65 fr. en tot hiertoe hunne vraag niet hebben ingediend wor den verwittigd dat hunne vragen nog zullen aauvaard worden te rekenen van heden tot 31 December aanstaande, alle dagen, van 9 tot 11 uren, teu Stad- huize, bureel der Werkbeurs. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene vragen meer aanvaard worden. Moord te Erembodegem.Toen wij zaterdag de moord te Erembodegem ver namen, gaf men ons van verschillige zij den zulke verwarde inlichtingen dat wij er geen vertrouwen konden instellen. En lievor dan enkel te zeggen To Erembo degem is er eene vrouw vermoord, zwegen wij er over. Zekere Domien Arys wonende Brus- selbaaD, trouwde ongeveer twee jaren geleden met Maria Van Rtnsbeke, oud 26 jaren. Zij had 2 kinder» die Arys had wettig gemaakt. Dit huwelijk was onge lukkig daar Arys aan den drank was ver slaafd en dikwerf zijne vrouw mishan delde. 't Is ten gevolge van die mishande lingen dat het slachtoffer haren dronkaard van een man verliet. Arijs die metser van stiel is, was bij 't begin van 't doodieizoen in de koolput- ten gaan werken. Nu dezer dagen was hij teruggekeerd endeed voorstellen aan zijne vrouw om wederom samen te komen. Die voorstellen werden afgewezen en Arys be dreigde haar met de dood. Maria Van Ransbeke die de woestheid van haren dronkaard kende, riep de be- schermiug'in van den Aalstorsche politie agent De Vylder daar zij vreesde dat hij zijuo bedreigingen van baar te vermoor den zou uitvoeren des avonds bij 't verla ten van baar werk ter fabriek Union textile Brusselsche straat, alhier. Vrijdag 11., keerde zy van haar werk huiswaarts en was vergezeld van een zoontje en dochtertje:harer zuster. Om trent de Kapel ter Muren sprong Arys van achter een boom op haar too, greep haar by de hairen en sneed haar de keel door. De beide kinders vluchtten huilende en gingen de naaste geburen verwittigen, welke dadelijk toesnelden en het slacht offer badend in haar bloed, zieltogend vonden liggen. De gendarmen van Aalst die zich op de Dorpplaats bevonden wer den verwittigd en hielden den moorde naar dadelijk aan. Naar men ons verzekert zou Arys den dag der moord een licrcmau gekocht heb beu io deu bazar van den hoor Jouret, Lange Zoutstraat, alhier. Groene Pie schryfc in 'I Land van Aelst dat de moonienaar zijne vrouw geerne zag, dat hij er uooit eenig kwaad van sprak. Aardige liefde die tot de moord overgaat... Die moordenaar zal zeker ook met groen sop overgoten ziju Te Schaarbeek, in de Leeuwen straat, werd op oen zolder een kind ont dekt dat, ziek zijnde, door do ouders totaal verlaten en op don koop toe, on- menschelijk mishandeld werd. Het was een van de vier kinderen, die de man uit een eerste huwelijk had. Slechts twee bewoonden het huis met de ouders, doch eeu dezer twee, een meisje van zeventien jaar, was over een paar dagen 't huis ontvlucht, omdat het even eens mishandeld werd. Beide kinderen dragen over geheel het lichaam sporen van slagen en beten. Hoel de buurt i« door de ontdekking in opschudding. Priuses Elisabeth heeft thans voor goed bare vertrekken verlaten, en bijna dagelijks ontvangt zij bezoek. Binnen kort zullen de prins en de prinses hunne ge woouten hernemen en weèr uitnoodigin gen aanveerden. De gezondheid van het kleine prinske is ook voortreffelijk. Het is thans gebleken dat de Brus selsche beenhouwer, die te Oosteude dood aau het zeestrand werd gevonden, het slachtoffer is geweest van een ongeluk, door zijne eigene onvoorzichtigheid ver oorzaakt. Hij was ondanks de gedane waarschuwingen naar het staketsel ge wandeld. De storm moet hem in zee heb ben geworpen, waar hij verdronk, en de baren bebben later zijn lijk op het strand geworpen. Woestaards. Dronken boeren- joDjongeus die zich te Lokeren waren gaan aangeven op het stadhuis, voor de militieloting, hebbeu eenige baldadighe den gepli-og'J,die hunduui zullen te staan komen. Van een arm klein kind, dat met oranjeappelen leurde, stolen zy heel den koif. Daarna zijn zij aan 't vechleu ge gaan onder malkaar, zoo dat verscheidene onder hen met schrammen eu blauwe plekken loopen. De politie heeft tegen een twaalftal van die ruwe kerels proces* verbaal opgemaakt. Gevaarlijke kerel. Deze weok heeft men teGaeel zekeren M. aangehou den, die erge messteken had toegebracht aau verscheidene personen. Er had even wel geene vechtpartij plaats gehad. De kerel, die eenigszius dronken was, had zonder de minste aanleiding twee ouder lingen aangerand, die hij ontmoette. Aau den eenen bracht hij drie messteken toe, en den andere twee. Eenige oogeublikken later ontmoette hij den genaamde G., dien hij een steek in de zijde toebracht. Weini gen tijd later ontmoette hij het lOjarig zoontje vau M. A. Verachtert, ook aan dit kiud bracht hij twee messtekea toe. En dit alles zonder de miuste aanleiding. Gelukkig ziju de wonden niet leveDBge- aarlijk, toch zijn al do slachtoffers bed- meid die, door de zoldervenster om hulp riep. Een der indringers liep den zolder op en bracht haar tot zwijgen met haar eenen revolver op de keel te zetten. Twee dienstknechten, die in de stalling sliepen waren op het geroep der meid buitenge- sprongen, doch werden aanstonds vastge grepen door twee kwaaddoeuers, die de waGht hielden en hen dwongen, in de stalling te blijven. Intusschentijd waren de andere boos wichten in de slaapkamer des pachters ge.droogen; do landbouwer afwezig zijnde, grepen de kwaaddoeners de vrouw vast, en dwongen haar met doodsbedreigingen te zeggen waar het geld verborgen was. Zij braken de kassen open en stolen er eene som van omtrent 1700 fr. uit. Daarna - trokken zij af, de bewoners in den groot sten schrik latende. Tot hiertoe is men op het spoor der daders niet kunnen geraken. Als men 10,000 fr. in een hand- kofferke heeft, zet men dat niet achteloos op de kaai der statie, om in den trein te stappen, zonder er naar om te zien. Dat deed nochtans een Duitsche reiziger in de statie van Verviers. Hij bemerkte bet ver dwijnen vau het koffer, toen hij te Herbe- stal aankwam. Gelukkig had de statie- werkmau Ausez het kofferke opgenomen eu aan den statieoveiste besteld. Eene belooning van 50 fr. werd aau Ausez toe- Het slechte weer van Zaterdag had heel den postdienst te land en ter zee ont redderd. De booten van Oostende-Dover en de treinen kwamen allen met groote vertra- ging aan. Eene sloep van Oostende werd tegen den golfbreker geslagen. De manschappen konden gered worden, terwyl het vaartuig zonk. Op eene stoomsloep werd door eene zware golf eeu man over boord geslagen. Op de Schelde moest de Colchester, van Harwich, dio reeds ten 6 ure 's morgends Vlissingeu passeerde, voor Terneuzen an keren. Het was 's avonds 5 ure toen de boot te Autwerpen binnen liep. Het vreeselijk sporwegongeluk bij Al- tenbeken, schijnt volgens de laatste be- richteu nog erger te zijn dan eerst ver moed werd. De ramp moet zich als volgt hebben Toen de gendarmen den gevaarlijken kerel aanhielden, waren zijne handen nog met bloed bevlekt. Aan het dolkmes, dat de gendarmen in beslag namen, kleefde ook veel bloed. Door den onderzoeksrechter onder vraagd, kou hij geene uitleggingen geven overzyne moordpogingen. Do stoutmoedigheid der dieven op den buiten overschrijdt tegenwoordig allo palen.Zaterdag nacüldrongen gemaskerde kerels eeue hofstede te Wijugheuo binnen, ondanks het geschreeuw van de dienst- Tusschen Neuenbeken en Altenbeken, maakt de spoorweg eene groote kromming rond den steil zich verheffende Schioren- berg. De D-trein, die ten 8 ure 29 minuten 's morgends uit Keulen vertrekt, was met omtrent tien minuten vertraging, kort na den middag dc laatste blokstatio van deze kromming, Kleibrug genaamd, gepasseerd, en de wachter der statie gaf den om 11 ure 53 minuten van Paderborn komendeu reizigerstrein, vrije baan. Intusschen had de D-trein onmiddellijk voorbij de krom ming een ongeval gehad. Een peerd, dat aau zijn bezitter ontvlucht en op de spo ren geraakt was, liep voor den trein eu werd door den locomotief overreden, zoo dat men moest stilhouden. Wegens do sterke helling had de D-trein aan 't einde eene schuifllocomotief. Deze ging wat achteruit om den trein ruimte te gever, en de baan van het peerdenlijk ruimte te geven. Daar nu het gevaar bestond dat d D-trein «Ie helling achterwaarts zou afrol len, werd de schuiflocomotief met al hare rem toestellen vastgezet. Aan de mogelijk heid dat de blokstatie. die achter hen lag, aan een volgeuden trein vrije baan kon geven, werd door niemand gedacht, en en aangezien zulks juist het geval was, moest het ongeluk gebeureu. Daar do kromming van de baan en dc heerscheude nevel het uitzicht beletten, reed de reizigerstrein, die met twee loco motieven van bet nieuw stelsel bespannen was, met volle snelheid om den hoek, recht op do vaststaande schuif! icomotief. De uitwerking van dezen stoot gaat alle bescbrijviug te boven. De scbuifmachien, insgelijks een zwaar werktuig, dat toch vast op de sporen stond, vloog zonder dei. tender, totaal in de lucht en zette zich zoo groot als zy was juist op den laatsten wagon van den D-trein. De zijwanden van dit rijtuig van derde klas, sloegen rechts en liuks open en dak eu inhoud werden in een woesten chaos iueengedrukt. De bo dem brak niet en droeg den zwareu last, maar begon weldra onder den haard der locomotief te branden. Do overige wagons van den trein ge voelden natuurlijk bijna geen schok en bleven nagenoeg onbeschadigd. De eerste locomotief van den reizigers trein, drong in deu tender der schuifloco motief, de tweede werd slechts licht be schadigd. De rijtuigen van dien trein, die maar matig met reizigers bezet waren, bleven geheel ougeschonden. De stokers en machinisten van de drie locomotieven, konden zich op het laatste oogenblik door afspringen redden. Ontzettend was het lot der personen, die zich iu het vernielde rijtuig bevonden. Studenten uit Bonn, die op Kerstmisva- cantie gingen, koopliê, vrouwen eu kiude- ren, in 't geheel 38 personen. Gelukkig stonden er nog al veel in den zijgang en deze werden op de spoorbaan geslingerd of slechts aan voeten of handen door do neervallende locomotief gekwetst. Zij die binnen zaten ovenwei, werden verpletterd en degene aau do achterzijde daarenboven verbrand. 's Avonds bad men reeds dertien dooden te voorschijn gehaald en men vreesde er

De Denderbode | 1901 | | pagina 2