HUN VAN VU 1.U9,000 EEN EN ANDER. Nieuwjaarskaarten Benedictns' Kalender, 0. L. Vr. van Affligem Stad Aalst. - Werkbeurs. Allerhande Nieuws. Holland. Nieuw Zeeland. Zweden en Noorwegen. Vereenigde Staten. ZEEVISCHHANJDEL H. Arys-De Paepe. Nu 't jaar één is weêr bedolven, In do onpeilbre diepe golven Van den poel der eeuwigheid Ach l hoe sprokkel is de tyd De uilen met hun Iooze streken Hebben nu gedaan met preêken Weerdig van den loozen Judas Slaakten ze hun vuig gekras. Voor negen en negentig jaren Ziju ze weêr ondergevaren Wie beden leeft, ziet, ja gewis, Ze weêr als hij niet dood en is 1 STAD AELST. (1901.) 21* Trekking, 30 December 1901. Obligatiën van 500 franks uitkeerb&ar aai; pari te rekenen van 1 Februari 1902. N°* 370, 782. 1191, 1538, 1610, 1716, 1911, 2160, 2168, 2845, 3240. Obligatiën uitgekomen bij vorige trek- kiugen en no» niet terugbetaald 20* Trekking, 24 Juni 1901. N* 400 N° 2421 koepon N* 21 aangehecht. Tegen den Godsdienst. De libe ralen zeggen dikwijls, rond den tijd van kiezing Wij zijn tegen den godsdienst niet. Wy zijn enkel tegen het klerikalism, tegen do priesters die buiten de kerk komen. Do Journal de Oand, een Gentsch libe raal blad, schrijft daarover eenen artikel die de ronde der gazetten doet. De Jour nal de Oand zegt Onze ware stryd moet den aanval zijn a van het catholicismus. 't En is niet ge- noeg dat de priester in zijne kerk blijft; 't is deze kerk zelve die wij moeten aan- vallen. Het kwaad ligt in het catholicis- a mus, of beter gezegd, het kwaad bestaat in allen welkdanigen veropenbaarden godsdienst Is dat klaar of is da, niet klaar De liberale party moet voor doel hebben den godsdienst, 't catholicismus te bevechten. Zoo schrijft de Journal de Gand. In de Brusselsche Conservatieve Vereeniging, waar meu tegenwoordig wijzigingen aan de statuten bespreekt, is zondag de zitting, geheven te midden van onbeschrijflijk lawijd. Do afgevaardigden der buitenkantons vroegen verdagiüg der bespreking, omdat do nieuwe standregelen, die zy beweeren slechts onvoldoende te kennen, hun zeer nadeelig zijn. Toen het bureel wilde voortgaan, zyn de buiten-afgevaardigden en talrijke afge vaardigden uit de stad, vertrokken onder het zingen vanden Vlaamschen Leeuw. Op voorstel van M. Renkin werd de zitting daarop verschoven. Staatsfinanciën. Hoort hoe een vakblad, L'Upinion Financiere, dat, vergeet het a. u. b. niet, gedrukt wordt op dezelfde pers als de fanatieke liberale Opinion 's lands gel-Jelyken toestand beoordeelt Sedert 1884, toen de katholieke partij - aan 't bewiud kwam, sluit de Belgische begrootiug onveranderlijk met boni. Zulke uitslag wij mogen het zeggen ter eere van het conservatief ministerie - is heel en gansch uitzonderlijk in de financieele geschiedenis der volkeren. En zoo België,in de laatstejaren eene welvaart genoot zonder voorgaande,dan - is het die verschuldigd aan dit wys be- stuur. Er is geen gevolg of het heeft eeno oorzaak. Het woord is nu aan do persridders van onze armtierige liberale vodde. Onderlinge bijstandDe beheer ders van maatschappijen van ouderlingen bystand tot aansluiting bij de lyfrentkas zullen met genoegen vernemen dat zij kosteloos ecu register kunnen bekomen voor de boekbouiing betreffende de stor tingen in de lyfrentkas, mits er de aan vraag van te doen aan M. den bestuurder van bet Arbeidsambt, rue Laterale, 2, te Brussel. Dat register, uitgegeven door den Bond van ouderlingen bystand van het arron dissement Diuant, is opgemaakt met het oog op Let nieuw stelsel van stortingen aangenomen doer de algefneene Spaar- en Lyfrentkas. Het Iaat toe gemakkelyk de verschillende (abels der Regeering in te vullen voor het zenden der jaarlykscbe rekeningen. Men wordt verzocht in de aanvraag te zeggen of men de Vlaamscbe ofwel de Fransche uitgave begeert. 't Verstand komt voor de jaren niet De roode kopstukken begrijpen eindelyk dat zij eeu verkeerden weg in slaan met aan hunne volgelingen de sociale revolutie, de republiek en den socialisli- schen toekomststaat te beloven, of liever, de simpele socialisten beginnen aan hunue aanlei lers te verwyten dat deze hen met ijdele beloften paaien ook beginneu de roode kopstukken reeds te zeggen dat al de hervormingeu, die zij sedert zoo lang beloven, niet onmiddellijk kunuen verwe- zentlykt worden. Le Peuple schrijft nu onder ander dat het heel waarschijnlijk nog lang zal duren eer de Republiek in Belgie zal uitgeroepen worden. Wij zijn van hetzelfde gedacht, en wy hopen, daar de socialisten eindelijk wat verstand krij gen, dat zij na in de Kamer hunne dwaze uitvallen tegen het koninbdom niet meer zullen hernieuwen. Wij willen nogtans eene uitzondering maken voor Demblon deze zal nooit tot de jaren van verstand komen. Het alkoolism in België. Ons land telt 175000 herbergen en drankslij- teryen, 2900 brouwerijen en 229 stoke rijen. Terwijl men in Noorwegen eene herberg heeft op 52144 inwoners, heeft men er hier eene op 36.1. Te Brussel alleen 4281 koffiehuizen, herbergen en drankslijterijen. Het Belgische volk heeft van 1876 tot 1896 ongeveer 2 1/2 milliard in jeuever verteerd som welke de uitgaven ver tegenwoordigd sedert 1830 gedaan voor 's lands openbare diensten, allen bijeen- gerekend. 't Is stichtend voorwaar. Kaartspelerscongres. Te Gent gaat de maatschappij de Muzikale Jas- sers een congres houden. Op do dagorde komen ouder meer andere hervormingen voor het totaal afschaffen der mana ge, oorzaak vau veel twist en ruzie in het spel het geldig maken der 4 tienen, negeneo, enz. Voor de vogeltjes. Iu de plaat selijke bladen te Namen wordt eene op- ro'ping gedaan om de vogeltjes te be scbermeo. Dat de officieele onderwijzers on onderwijzeressen de kinderen toch op merkzaam maken op het nut der vogeltjes. Hoe velen van die arme diertjes worden nutteloos gedood? Is 't te verwonderen dat onze schoone bosschen ontvolkt worden Is het niet aan ons zelf te wijten dat hue schoon gezang ^hoe langer hoe zeldzamer wordt Laten wy toch onzo maatregelen nemen, anders zullen de rupsen feest vieren over hot verdwijnen van onzo ge vederde vrienden. Koninklijke Besluiten. Er wordt, bij de jagers te voet der bur gerwacht van Brussel, cm onder het rechtstreekscho bevel van den kolonel bevelhebber, eeno compagnie jagers te voet gevormd, welke gebruik van rijwielen mag maken. Zij zal inzonderheid onderricht worden met het oog op do uitvoering van de by- komende krijgsverrichtingen het [in staat van verdediging stellen van de plaatsen het aanvallen en het verdedigen van krijgstoevoer het verdedigen en het aan- valleu van de doortochten over de water- loopen en de spoorwegen het vernielen van kunstwerken en telegraaflijnen het inrichten van verbindingsposten tot het overmaken der mt-êdeelingen te velde, enz. Zij zal, mits eenige wijzigingen, de uniform dragen, bij besluitec van 9 Februari 1891 en 27 Januari 1899 voor de jagers te voet vastgestrl De bewapeuing en het ledergoed zyn ten laste van den Staat. De kleedij, het rijwiel en de andere voorwerpen zyn ten laste van do schutters. MIEUW 1VIEUW Geïllustreerde dfr. 1.25 de volledige vertameling van 15 kaarten; franco per post fr. 1.35. Tc verkrygen ten bureele van Den Denderbode. ALMANAK van komt te verschijnen. Die Kalender voor 't jaar O. H. Jesus Christus J902 is mer kelijk vergroot en verbeterd hij telt 128 bladz. en is versierd met platen voor stellende de H. H. Benedic.tus, Maurus en Placidius, O. L. Vrouw van Vrede, do Abt-primaat der Benedictijnororde, Z. H. den pauselijken Nuntius te Brussel, enz. Do lezingen zijn zeer afwisselend en van aard om allen te bevredigen. Prijs 30 centiemen vrij te huis geleverd per Post 36 centlemen, te verkrijgen ten Bureele van Den Dender bode, Korte Zoutstraat, 31, Aalst. Worden gevraagd 1° Een kleermaker, (halve gast); 2° een vuurstoker. Vragen werk 1° Fabriekwerkers, daglooners, enz. 2° eeu voerman 3° een magazijnier, sprekende de Vlaamscbe en Fransche talen, kan zicb desnoods met 't reizen ook bezighouden4° Een bureelbediende circa 18 jareu oud sprekende de Vlaamsche en Fransche talen. Aolcf Uitslag der openbare aaobesteding van de af braak van het huis Govaert Van Humbeeck, Curegem, fr. 1480 C. De Vos, Hoogstraat, Aalst, 1185 Adolf Spaenbove, 1250 Robert Meganck, 1410 Hei mans Louis en Ben. - 2010 Frans Peynsaert, - 1150 Louis Schellekeus, 1052 Van Humbeeck Edm., S' Gilles, 1652 Louis Guens, 1000 Leopold van Halen, 1612 Paul De Loose-Do Roose, Gent, Bleekersdyk. 2280 Aalst. Heden dijnsdag 31 Decem ber, heeft de E. H. Lod. Vanden Broecke, zijne eerste gezongeue Mis in onze Sint Martinuskerk gecelebreerd. Over vijf jareD verdween een billard- makersgast, wonende te Laken, plotseling uit de gemeente en bij werd niet meer levend teruggezien. Later werd bij her kend in ceDen verdronkene, die men te Rijsel had opgevischt. Drie jaren later hertrouwde de weduwe. Eo nu kondigt men de terugkomst aan van den verdron kene. Twee bedienden van hot Crédit Lyonnais wareD, daags vóór Kerstmis gelast, in de Nationale Bank van Brussel eene som van 200,000 fr, te storten. Terwijl de een bij den lessenaar stond, ging de tweede aan andere bureelen ver- scbillige werkzaamheden verrichten, waar hij nog afzouderlijk meê gelast was maar hij had eerst de groote som naast zijuen kameraad gelogd, zeggende Hier zijn de 200,000 fr. J Had deze die woorden nu niet gehoord, of wat was er gebeurd Altijd is het zeker dat elk yau beiden meende, dat de andere de storting gedaan had en samen verlieten zy de bank, in 't volle bewustzijn van volbrachten plicht. Maar onderweg knam de vergissing aan 't liebt. Zij snelden terug en... de 200,000 fr. waren verdwenen. Gelukkig was de schat in goede handen gevallen en by het bnnkbestuur neêrge- legd. Doch nu stonden zij voor eeno andere moeilijkheid zij kondm namelijk de storting, waarvoor zij gekomen waren, nog niet doen, omdat er, vooraleer het gel 1 teruggegeven werd, eene menigte pleegvormen te vervullen waren, die twee volle dagen duurden. De twee bedienden, oude en trouwe beambten, zijn, iu afwachting van bepaald ontslag, voorloopig opgeschorst. Er moet tegenwoordig te Brussel eene welingerichte bende bestaan, die voor specialiteit heeft, bij middel van ge weld en gewapend, diefstallen in herber gen te plegen. Nu beeft meu er zoo weêr een te mel den, welke gepleegd werd in de Jagers straat. Dit feit wordt door de bladen van Brus sel volgeuderwijze verteld Mej. Frederick! houdt eene herberg open in n. 10 der Jagersstraat, te Brussel. Donderdagavond liet zij haar huis over aan de waakzaamheid van hare twee dienstmeisjes, Maria Vael en Theresia Petre, daar zij boodschappen in de stad te verrichten had. Rond middernacht kwamen vier per sonen in de herberg en vroegen een glas Iambic. Theresia Petre ging tappen in den kelder. Zónder do minste achterdocht, begaf Marie Vael zich op dit oogenblik naar boven, om daar een bankbriefje van 20 fr. weg te sluiten dat zij bad ontvangen. Terwijl een der kerels het meisje Petre in den kelder volgde, waar hij haar plot seling bij de keel greep, dreigde haar te verwurgen, indien zij durfde roepen en baar een geweldigen vuistslag op den slaap toebracht, klommen de drie anderen naar de verdiepiug, voorzien van een sleutelbos en eisebten, onder doodsbe dreiging, dat Marie Vael hun het meubel wijzen zou, waarin het geld harer meeste res lag. Theresia Petre was in den kolder in bezwijming gevalleu. Ook bare gezellin werd met een doodelijken schrik bevangen en verloor het bewustzy'D. Zij zakte boven op den vloer ineen en bleef roerloos liggen. Ziende dat de twee dienstmeisjes gaosch buiten keonis lagen, begonnen de kwaad doeners al de meubelen open te breken. De bandieten konden slechts de hand leggen op de geringe som van vijfen dertig frank. Het was geruimen tyd na het vertrek der stoutmoedige schelmen dat dem< isjes terug tot het bewustzyn kwamen en zich pijnlijk voortslepteu naar bet commissa riaat in de Priemstraat, waar zy het ge beurde aan M. Jansseus, policieofficier, vertelden. Het signalement der vier kwaaddoeners werd naar al de policiebureelen van den Brusselschen omtrek gezonden. Men zegt dat een gemeenteraadslid van Gent voornemens is, voor te stellen, toe te laten, in eeu der bassijus in 't park te laten visschen, mits de betaling van 1 frank per uur. Te Brussel laat meu dat toe en men moet daarbij nog den visch die men vangt betalen. Dure vischkeus zullen dat zijn. Bellem. Moord. Zekere Hendrik Lievens, die woensdag laatstleden te Gent de gevangenis verlaten had, waar hy voor veebteo eeno maand gezeten had, kreeg donderdag avond twist met den genaam- den Van Braeckel. De twist liep zoo boog dat Lievens op zeker oogeublik zyoen tegenstrever ten gronde wierp. Van Braec kel trok zyn mes en bracht Lievens eenen steek toe in de lies, waarna hy wegvlucht te. Een drietal personen, die getuigen waren van het gebeurde gingeu ook op de vlucht in plaats van het slachtoffer te helpen. Lievens heeft zich met groote moeite nog eeoige meters ver kunnen sleepen, terwijl hij bloed verloor met gansche gulpen. Dicht bij zijne woning gekomen, viel hij neêr en bezweek na eenige oogenblikken door het groote bloed verlies. Zyn lijk werd vrijdag morgend gevonden door Bruno Van Laere, die zicb naar zyn werk begaf. Het slachtoffer is slechts 24 jaar oud. De dader is aange> houden. Meileghem. Moord en self moord. (Nad. bijs.)Het meisje Meerschaut, de gewezen verloofde van De Cock, sliep sinds eeBige nachten bij eene buurvrouw, wier man naar Frankryk is verbrokken. De Cock, dit vernomen hebbende, ging Donderdag morgend ten 4 ure naar het huis waar het meisje vernachtte en sloeg met den kolf van een geweer eene ven sterruit in. Het meisje Moirschaut vlucht te langs de andere zijde van het huis de straat op en ijlde naar de ouderlijke woning. De Cock snelde haar achterna. Het meisje, aan het ouderlijk huis gekomen zijnde, riep baren vader toe de deur te openen. De Cock, die intusschen gena derd was, loste eeu geweerschot en dt volle lading trof de borst van het meisje, dat dood neêrviel. De moordenaar riep vader Meirschaut, die intusschen de deur geopend had, toe, binnen te blyven of dat hij hem anders ook zou neêrgeschoten hebben. De Cock sprong vervolgens over de haag, plantte ziju geweer met den kolf in den grond en zette de loop tegen zijne keel, terwyl hij met den voet den baan oversloeg. Een deel zyner wang werd af gerukt. Hy laadde andermaal zijn wapen, een tweede schot weerklonk en de moor denaar stortte dood neêr, niet ver vau zijn slachtoffer. De drijfveer wordt toegeschre ven aau jaloerschheid. De Cock was 2r en zyn slachtoffer 21 jaar oud. Een aantal woestaards kwamen in de nacht van woensdag tot donderdag, voorbij de herberg De Boschbrakte Zulte. Huilend en schreeuwend als beze tenen, keerden zij op hunne stappen terug, liepen de deur der herberg in en sloegen de vensters uit. De herbergier de genaamde Hendrik Van de Malle, ont- waakt door het helsch geruchtsprong uit zijn bed, liep naar beneden en ijlde gewapend met een riek, naar de balda- digaards, waarvan hij er 2 kwetste. Dit deed de woede der andere woestaards nog stijgen, die thaüs in het huis drongen en alles wat in de herborg stond kort en klein sloegen. Een drietal dronkaards, die uit Frankrijk terugkeerden, waar zij gewerkt hadden, slenterden Vrydag avond voorbij de woning van Cyriel Van de VValle, die juist bezig was met zijn paard uit te spannen, te Machelen-bij-Deinze. Twee der dronkaards, Van Hauwaert en De Kesele, liepen naar Van de Walle en wilde hem dwingen, wederom in te spannen en hen naar hunne woning te voeren. Daar deze weigerde, vielen de woestaards hem aan met hunne messen en brachten hem verschillige steken toe, waaronder twee doodelijk. Van de Walle die met gansche gulpen bloed verloor, riep luidkeels om hulp. Zijne vrouw kwam toegesneld, doch werd door de schurken ook op messteken ont haald. Geburen kwamen middelerwijl toegesneld, die de laffe kerels m an hielden en gebonden aan de politie overleverden. Een ontboden geneesheer had groote moeite om het bloed te stelpen van het slachtoffer. Zijne toestand is evenwel vol doende en men hoopt hem te redden. Zijne vrouw is gekwetst aan de haudtn. Van Hauwaert en De Kesele zijn Zondag, morgend naar de gevangenis van Gent overgebracht. Hun gezel, die naar het schijnt geen deel genomen beeft aan den aanslag op Van de Walle, is in vrijheid gelaten. Een vreeselijk ongeluk had plaats aan de nijverheidsgestichten Cockerill, te Seraing. Deze maatschappij laat de arme lieden toe op de groote bergen afval uit de fabrie ken de kooltjes te op zoeken. Maar men weet dat die bergen, hoewel aan het buitenvlak min of meer afge koeld, toch vau hionen voortgloeicn, wat reeds meermaals tot onheilen aanleiding gaf. Nu waren talrijke vrouwen op zulken hoop te Seraing aan hare bezigheid, toen, door het omschudden van eenen nieuwen wagon, eene afschuiving plaats bad en negen vrouwen onder de heete kolen wer den begraven. Vreeselijk was haar toestand, toen zij er onder uit werden gehaald. Wilhelmine X. was reeds den Zondag morgend dood. Eene andere, Marie C. zal ook hare won don niet overleven en eene derde, moeder van 12 kindereu is eveneons zeer ernstig gesteld. -—Na een korten vorst mot veel sneeuw is dijnsdag een plotselingen dooi ingeval len en deze heeft eene ware ramp iu de streek van Cbimay-Mariënbourg teweeg gebracht. Tusschen de eerste gemeente en Vireux staat het water 3 tot 5 meters hoog en het was niet mogelijk de spoorwegstaties te bereiken. De stroom was zoo sterk dat men zelfs niet per rijtuig of te peerd zijne boodschappen kon doen. 't Was een waar meor van geelachtig water, stroomende van de steenachtige bergen, zooals men bij raenschengeheugeu nog niet gezien had. De personeu, die op Kerstmis naar de middernachtmis waren geweest, weiden door het water verrast en ingesloten cn moesten op alle soort van voertuigen plaats nemen om terug naar huis te gaan. Tusschen Vierves (België) en Vireux (Frankrijk) is een stuk van den spoorweg ingevallen', zoodat de treinen niet voort kunnen en de reizigers, met een langen omweg, rond de overBtroomde velden heen, moeten overstappen, wat telkens eene vertraging van twee uren veroor zaakte. Te Couvin was het een algemeen alarm. Rond 71/* uren begon het rivierken l'Eau-Noire te stijgen en over te stroomen. Ten 9 uren was het een woedende vloed zoo sterk dat eene afdamming onder den druk van het water bexweek. De personen, die levensmiddelen rond brengen of aanhalen, moeten dit te peerd doen. Hier duurden de overstroomingen ge lukkig niet lang. In den namiddag bad het water weêr den weg naar de rivier gevonden, maar had velden en wegen onder eene dikke laag slijk begraven. Aan menschen zyn geeno ongelukken overkomen. Drankmisbruik. De Noord-Holland- sche propagande-commissie van de Nc- derlandscbe vereeniging tot afschaffiag van alcoolische dranken verheft weer, nu het tegen Nieuwjaar is, bare stem tegen het drankmisbruik. Waarschuwend wijst zij er op, hoe voor 80 millioen gl. die jaarlijks aan sterken drank in Neder- laad worden gebruikt, gekocht kunnen worden 500,000 mannencostumen, 500,000 vrouwencostumen, 1,000.000 kindercos- turnen, 400.000 paar mansschoenen, 400,000 paar vrouwenschoenen, 400,000 kinderschoenen, 1,000,000 manshemden, 1,000,000 vrouwenhemden, 500,000 yze- ren bodden, 500,000 veeren bedden mot peuluw en twee kussens, linnengoed voor 400,000 huisgezinnen, houten huisraad voor 400,000 huisgezinnen, 20,000,000 kilos tarwebrood, 1,000,000 hectoliters aardappels, 1,000,000 kil. boter, 1,00,000 kilos rundvleescb. Men schrikt ervan als men bedenkt, dat, waar Nederland per jaar 80,000,000 gl. aan sterken drank opdrinkt, dat gelijk staat met 219,000 gl. per dag, 9000 gl. per uur, 150 gl. per minuut en per secon de 2 gl. 50 cents. Dat België ook maar deze statistiek overwege. uu/uvcviny. Uit Sjjuuoj wordt in dato 19 november bericht over eene uitbarsting van den reusachtigen geiser Rotomahana op het noorderlijke eiland van Nieuw-Zeeland, waarop eene aarbeving volgde, die in heel de kolonie eene ontsteltenis verwekte. De stad Cheviot zag er uit. alsof zij ge bombardeerd was. De meeste huizeu wa ren ineengestort, niet eene schouw was heel gebleven, vele menschen werden tegen den grond geslingerd en velen wer den onder de puinhoopen bedolven. Men vermoedt dat do oostkust opgeheven en de westkust gezakt is. De aardbeving ging van het oosten naar het westen. Bijna tegelijkertijk werd het vasteland van Australië geteisterd door noodweer. Te Melbourne woedde den 14 november een hagelstorm, waarin klompen ys van een pond zwaar vielen. Nog erger woedde het noodweer in Ballarat en Corlemaine. De blikken daken van vele huizen zijn als zift doorhageld heele ryen huizen van myowerkers te Wesley Hill, zijn ge- lyk gemaakt met den grond. Door het neerploffende puin en de hagelsteenen zijn vele menschen gedood of gewond. Storm en schipbreuk. Naar uit Cbristiania gemeld wordt, heeft er in de laatste dagen io Zuid-oostelijk Noorwe- geu, een geweldige sneeuwstorm gewoed. Verscheidene treinen zijn ingesneeuwd en nog niet vrijgemaakt. De telegrafische verbinding is overal verstoord. Ook te Christiania zelf heeft de storm storingen in het verkeer veroorzaakt. Bij Sandhamn, in Zweden, is op Kerst avond, eene groote stoomboot gezonken, waarschijnlijk eene Zweedsche kolenboot. De 18 a 20 opvarenden schijnen verdron ken te zijn. De storm belette tot hiertoe de bergingstomboot een nader onderzoek in te stellen. Een glasen hospitaal. De gemeen teraad van Philadelphia heeft een bedrag vau een half millioen dollars toegestaan voor de oprichting van een hospitaal voor teripglyders. Dit hospitarl zal 8 groote paviljoenen geheel van glas omvatten en iedere lijder zal er volkomen afgezonderd zijn.Er zal plaats komen voor 500 zieken. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 2, 3 en 4 Jan. TABBOTde kil. ii*. 2,00 Tarbottins fr. 1,25 tot 2,50 Zalm fr. 3,00 tot 3,60 Heilbot fr. 1.26 tot 1,60 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen(koppel)fr. 0,60,1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tot 1,00 Grieten 0,50 tot 1,50 Rog fr. 0,76 tot 3,00 Schelviflch fr. 0,60 tot2,60 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 5,00 en 7,00 1 vaatje nieuwe Hollandsche Ha ring 12 stuks fr.2 60 Hollandsche Melkersharing 't stuk 0.20 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 1,00 Hollandsche haring 0.I2 Zeeuwsche Oesters fr. 5, 7 en 1q

De Denderbode | 1902 | | pagina 2