Stad Aalst. Van tak op tak. Beweging van den burgerlijken sland en der bevolking gedurende het jaar 1901. UÖ V«°Kh!fl Totalen Geboorten. 559 523 1082 Hebben zich in de stad komen vestigen. 367 413 780 926 936 1862~ Overlijdens. 245 272 Hebben de stad verlaten 397 428 517 825 642 700 1312 Meer ingekomen als uitgegaan. 284 236 37 21 520 58 267 50 Doodgeboren Huwelijken Onwettige kinderen21 29 Kinderen door 't hu welijk gewettigd 20 26 Volgens de volkstelling van 1900 telde onze stad 29.203 inwoners, dus beliep onze bevolking op 31 December 1901 29,723 inwoners. 46 Ouderdomspensioenen. Ecne kleine verandering, maar d|e eene groote beteekenis heeft, wordt voorgesteld aan de wet op de werkmanspensioenen. De wet zegt namelijk dat het pensioen wordt toegekend aan allen werkman - (ouvrier) of gewezen werkman. Nu is door MM. Tibbaut, Delporte, enz., een voorstel neergelegd, het woord werkman te vervangen door handwerker travail- lew tnanuel). Indien dit voorstel aangenomen wordt, iets waar bijna niet aan te twijfelen is, dan zal de dracht der wet natuurlijk eene merkelijke uitbreiding bekomen. Invoerrecht. In de Centrale Land- bouwmaatschappij is dinsdag, na eene lange beraadslaging een voorstel van M. de baron della Faille aangenomen, strekkende oin een invoerrecht te vragen op de vreemde paarden. Eigendom is diefstal. Zoo zeg gen de socialisten, doch zij passen dat enkel toe op een andermans eigendom. Voor hen zelve is het hebben is hebben en krijgen is de kunst. Dat is ook het gedacht van citoyen Smeets, die nu te Kinkempois twee huizen laat bouwen, hetgeen hem niet zal beletten, evenals vroeger, op de meetingen tegen de kapi talisten te briesschen. Cholera In het laboratorium der hoogeschool van Michigan is ecne ontdek king gedaan, die veel besproken wordt in de geneeskundige wereld. Dr Frederic-G. Novy en professor Paul Freer zouden een serum ontdekt hebben tegen de ziekten in de darmen, typhuskoorts, buikloop en cholera. Zou dat serum het goede zijn Men heeft er reeds zooveel aangeprezen tegen de cholera, dat het niet verboden is een beetje te twijfelen. Minimum van dagloon. De gou verneur van Brabant heeft aan de burge meesters laten weten, dat zij geene toela gen meer zullen krijgen, indien zij het minimum van dagloon niet bepalen in de bestekken der werken, waar de provincie in tusschen komt. M. Colfs. de anti-militarischo afgevaar digde van Brussel, die bij de bespreking der legerwet eene zeer afgeteekende stel ling innam, en eene houding aanvaarde, gelijk aan die van M. Coremans, is van wege de buitenkiezers van het Arrondis sement Brussel met eene vleiende hulde vereerd geweest. In eenen brief aan het beheerend comi- teit der Conservatieve Vereeniging zegt het bestuur der Cantonale Vereeniging van Wolverthem, dat M. Colfs getrouw is geweest aan zijne beloften, dat hij het vertrouwen van den buiten waardig is en recht heeft op herkiezing. Die hulde zal misschien de militaristen niet bevallen, maar als oude anti-milita risten verheugt het ons, dat de buiten kiezers van Brussel het onwankelbaar gedrag van M. Colfs goedkeuren. Het katje mag geen melk. Eeni- gen tijd geleden richte de gemeenteraad van Seraing—in meerderheidsocialistisch voor gezel Gony gemeenteraadslid, eene plaats van bureeloverste in, met ecne jaarwedde van 3,000 frank. Binnen eeuige dagen zal diezelfde Gony, als er niets tegenvalt, gemeentesecretaris zijn. De nuttelooze plaats die voor hem werd ingericht is reeds voorbehouden voor een ander socialistisch raadslid. In de laatste zitting van den gemeente raad heeft men, met gesloten deuren, eenen bestuurder van het kerkhof be noemd, met 1800 frank jaarwedde, plaats welke hetzelfde nut oplevert als het vijfde wiel aan eenen wagen. De nieuwe bestuur der is zooals van zelfs spreekt, weeral een socialistisch gemeenteraadslid, en nogal eene die roode kravatten draagt en die les kan geven in het uitdeelen van vuistslagen. Een ander rood gemeenteraadslid, ge wezen mijnwerker, weggezonden als op- stoker tot werkstaking, heeft ook zijn aandeel in den koek gevraagd. Om hem te voldoe») zal men eene plaats inrichten van toezichter over den reinigingsdienst van 1800 frank jaarwedde. Ondertusscken woont de duivel in de gemeentekas en vragen de kleine beamb ten naar betaling.Zooals men ziet, zorgen de socialisten van Seraing goed om hun vaders zoontjes en laten zij als ware - volksvrienden - die ze zijn —de anderen op de kom bijten. De meest bevolkte stad van geheel België is Antwerpen met 272,831 zielen. STEDEN Brussel, 183,686 St-Nicolaas 31,083 Luik, 157,760 Aalst, 29,203 Gent, 160,133 Bergen. 27.015 Mechelen, 55,705 Charleroi, 24.460 Brugge, 51,657 Rouselaere, 23,141 Verviers, 49,067 Lier, 22,656 Leuven, 42,070 Lokeren, 20,998 Oostende, 39,484 Turnhout, 20,887 Seraing, 37,845 Ronse, 19,936 Doornik, 35,004 Thienen, 17,582 Kortrijk, 33,143 Ieperen, 16,552 Namen, 31,196 Hasselt, 14,889 GEMEENTEN Schaarbeek, 63,508 Laeken, 30,438 Elsene, 58,615 Jumet, 25.937 St-Jans Mol. 58,445 Gillv, 22,604 St-Gillis, 51,763 Etterbeek 20,838 Anderlecht, 47,929 Berchem, 19,962 Borgerhout, 37,693 ükkel, 18,034 St-Joost-t-N 32,140 Boom, 15,863 De minst bevolkte gemeenten van het land zijn Zoetenaye (arrondissement Yeurne) met 28 Herten (arrondissement Tongeren) met 81. en Niverlée (arrondis sement Philippeville), met 97 inwoners. De socialisten zijn verwoed op een vrijwilligersleger, 't Is tegen ons gericht, zeggen zij. 't En doet. Maar zulk leger zal ongetwijfeld waarborgen voor de verdediging derorde aanbieden, daar enkel zullen dienst nemen degenen die wel wil len. Op die wijze zullen de socialisten om" zeggens geheel buiten het leger gecij ferd worden. Wie zal er doorvoor kwaad zijn Enkel degenen die slecht in 't zin hebben, die de openbare rust willen sto ren. Al de ordentelijke menschel), inte gendeel zullen hen over dit vooruitzicht verheugen. De socialisten zijn kwaad op de gen darmen, die vrijwillige soldaten zijn. Is dat een reden om de gendarmen te haten? Dood van M. Rolin Jacqemyns M. Rolin Jacquemyns, oud-minister van binnenlandsche zaken, is donderdag morgend te Brussel overleden. Hij was, met M. Graux, de eenige over levende van het ongeluksministerie, dat in Juni 1878 aan het bewind kwam. M. Rolin was liberaal volksvertegen woordiger van Gent toen hij de ministe- rieele portefeuille aanvaardde, die hij behield tot den val van het ministerie in 1884. Zijne rol in de hoedanigheid van minis ter staat de katholieken nog maar al te goed voor oogen. Na het verlies zijner portefeuille en den val der liberalen tc Gent, trof persoonlij ken tegenspoed den oud-minister die ons land verliet. In Siam verwierf hij zich eene aller hoogste stelling aan het hof des Konings, wiens voornaamste raadgever hij was Hij is naar zijn vaderland teruggekeerd om er te sterven. De socialisten van BrusB^l moesten donderdag avond de kwestie der candida turen voor de kiezing van Mei bespreken Verschillige leden hebben er zich echter tegen verzet, inbrengende dat vóór alles de verovering van het A. S. en de her ziening moesten komen. Citoyen Delporie heeft dan de tactiek der socialisten in de Kamer doen kennen en gezegd dat de regeering geen vrede zou hebben vóór de instelling van het A. S. Na eene korte beraadslaging werd de volgende dagorde aangenomen, voorge steld door ciTo YENSSerwy en deBroeckèro. - De Brusselsche federatie is van oor deel dat de revisionnistische beweging krachtdadig moet aangevat en den kies- veldtocht voor de constituante onverwijld moet begonnen worden. Nieuwjaar. Van 25 December tot 5 Januari heeft de Groote Postte Brussel, 2 1/2 miljoen nieuwjaarskaarten te ver zenden gehad, zonder de gesloten brieven en de geïllustreerd postkaarten te reke nen. De Brusselsche peerdenmarkten van dit jaar zullen krachtens beslissing van het schepencollegie plaats hebben op de Zuiderlaan, op de woensdagen 5 Fe bruari, 30 April, 2 Juli en 24 September. Het jaar 1902. De lente begint den 21 Maart ten 1 u. 26 m. 's avonds de Zomer den 22 Juni ten 9 u. 25 rn 's morgens de Herfst den 24 September ten 0 u. 1 m. 's morgens en de Winter den 22 December ten 6 u. 25 m. s'avonds. De langste dagen van het jaar zijn 21 en 22 Juni. en de kortste 23 December. Twee zoneklipsen hebben dit jaar plaats de eerste op 7 Mei is onzichtbaar voor ons, de tweede, een gedeeltelijke, op 31 October wel zij begint om 6 u. 8 m. 's morgens, om ten 10 u. 12 m. te ein digen. Verder zullen wij twee maanverduis- teringen kunnen bewonderen de eerste op 22 April ou de tweede op 17 October. Een blanke Congolees. M. Leo Goedgeluck, van Gent, die over eenige maanden met zijne vrouw naar Congo vertrok, laat weten dat hij daar vader van eenen zoon geworden is. Goed geluk aan de familie Goetgeluck. Een cijfermachien is aangenomen, om gebezigd te wordeu in den dienst der comptabiliteit van hetspoorwegenbestuur. Het is iets in den aard der automatische kassen welke men in vele onzer winkels op den toog ziet staan, maar veel verbe terd en vollediger. Kiezingen De algemcene kiezingen voor de, wetgevende Kamers zijn vastge steld op Zondag 25 Mei. Het oudste visietbaartje Het oudste visietkaartse, voor zoover bekend is, bevind zicli in de Staatsarchieven van Venetië. Voor meer dan drie eeuwen, werd het door Jiacomo Contarini, destijds professor aan de hoogeschool te Padua, als curiositeit aan een Venetiaanschen edelman gezonden. In het begeleidend schrijven, verklaarde de geleerde, dat de Duitsche studenten, die in groote scharen over de Alpen trok ken, de zeer prijzenswaardige gewoonte hadden, om, wanneer zij in de woningen hunner vrienden aankwamen en deze niet te huis vonden, er een stukje perkament achter te laten van een eigenaardige)) vorm, met hunnen naam erop. Het bovenbedoelde visietkaartje ver toont een wapenschild met het motto. De hoop houdt staande. De eigenaar was Joannes Westerhoff uit Westfalen, die in 1560 te Padua als student verbleef. Coöperatieven. In den loop van 1901 zijn 220 nieuwe coöperatieve maat schappijen gesticht. Op 1 Januari 1901 waren er 1803 der gelijke maatschappijen -, op 31 December waren er meer dan 2000. Van 1896 tot einde 1901 werden er in ons land niet minder dan 1420 coöpera tieve maatschappijen gevormd. Priesterlijke benoeming. Z. 11. de Bisschop heeft Directeur benoemd van S' Henricusgesticht te Deynze, don E. II. Verineir, professor aldaar, en dezen vervnn- pendoorden E.il. Spitaels, priester in het Seminarie. Koninklijke Besluiten. M. F. De Hert, advocaat en candidaat- notaris te Aalst, is benoemd tot plaats vervangend rechter in het vredegerecht van het Canton Aalst,ter vervanging van wijlen M. baron Felix Bethune. Geïllustreerde Briefkaarten Zijn ten Burehlk van dit blad te ver krijgen a 0 05 per stuk. I &>zijn tóó> 0,50 /V., 25 stuks ALLEN VERSCHILLENDE 1 00 fr. meer 0,05 voor het port en per 12 kaarten. AALST. CHERMBOTEE. Markt van Zaterdag li Januari -°— 100 kilogrammen ter markt, prijsfr.3,00 tot 0,00 per kil. iloieruini iti. - Heden zaterdag werden 421 klonten boter ter markt ge bracht, wegende tc samen 3360 kilo|. Allerhande Nieuws. An lef Koormaat- üdiab. gebappij St- Cecilia, Zilveren Jubel feest. Ter gelegenheid van het vijf-en-twiutig jarig bestaan der Maat schappij, zullen de Leden Zondag toeko mende, om 11 ure, ter Sint-Martiniskerk, de plechtige Mis zingen in 4 stemmen van Laminnó. MP* ValHche munt. Val- sclie Fransche muntstukken van twee franken zijn in omloopdie stukken dragen de jaartallen van 1881 en 1887 en zijn gemakkelijk aan hunne loodkleur van de echte te onderscheiden.Ecu onder zoek is door onze stedelijke Politie ingesteld, en het is in ieders belang al de personen welke dergelijke valsche munt pogen uit te geven, aan het Gerecht aan te klagen. GuMen .liihelfeetil. Op 20 januari aanst. gaat de Aalsterselie Conferentie van den H. Vinceutius a Paulo de vijftigste verjaring harer instelling vieren. Het bandschrift van de proces-verbalen der zittingen van de Conferentie waren zoek geraakt en gcvalliglijk werden zij van vernieling gevrijwaard en ons toever trouwd. Wij lazen het proces-verbaal der zitting van inrichting welke ter Dekenij plaatsgreep en bestatigden dat de heeren welke tegenwoordig waren, allen be halve M. Karei De Moor, geneesheer al hier, het lijdelijke met het eeuwige hebben verwisseld. Wij herinneren ons slechts onder de aanwezigen MM.Eliaert-Cools, Jan-Bapt. Jelie, Pieter De Hert, Joseph De Windt, geneesheer, Judocus Borre- man, De E. H. De Blieck. enz. enz. De vergadering van inrichting was voorge zeten door den heer de Hemptinne, Voor zitter en Lammens Secretaris der Confe rentie van Gent, en voor 't aanvangen der zitting werd de - Veni Creator» gebe den. Hierover meer indien wij ons de noodige inlichtingen kunnen verschaffen 'Monitor weèrnii. De Siroop De Pratcre, wetenschappelijke, samenstelling, welke hoofdbestanddeelen zoete Teeren, Tolubalsem zijn, is gausch kleurloos. Zij is zeer aangenaam van smaak en hare heelende kracht is won derbaar. Zij geneest den geweldigsten hoest en de zwaarste verkoudheden in min dan twee dagen. Geen ander borst middel kan er tegen op. Prijs 2 franken de flesch. Eischt de echte Siroop De Pratere en niets anders Te bekomen te Aalst apotheek Callebaut, Dender monde Roman, Sottegem Van der Scheu ren. i Eenige jaren geleden besloot de ge meenteraad van Schaarbeek den Olijven- gang af te breken. De socialistische leden keurden dit plan onder gezondheidsopzicht goed, doch deden opmerken dat men integendeel werkmanswoningen zou moeten bouwen. Vijf maanden geleden werden de bewo ners verwittigd dat zij moesten verhuizen, docli de inwoners vonden geene nieuwe woning, daar do huur overal te duur is en de werkmanskwartieren afgebroken wor den. Donderdag morgend wilde de onderne mer aan de afbraak der huisjes beginnen, doch er kwam tegenstand van wege de inwoners. De gendarmen en de policie moesten tusschen komen en de meubelkeus der werklieden werden op straat gezet. De bewoners zijn den burgemeester gaan vinden. Deze zegde er niets te kun nen aan doen. De oommissiën der godshuizen en der openbare liefdadigheid zijn bijeengeroepen oin over dien toestand te spreken en de lieden een onderkomen te bezorgen. Lolo is dood, Lolo was, zooals men weet, over een goed 20tal jaren de gezel lin van den populairsten dief, die ooit België bezeten heeft, namelijk den be- ruchten 't Kint, den dief van 23 millioen in eene Brusselsche bank. Zij is nu ge storven te Schaarbeek, vergeten als een dood gewone fatsoenlijke vrouw, 't Kint is, zegt men, na zijne straf uitgedaan te hebben, getrouwd met de dochter van eenen gevangenbewaarder. Er is een blijspel" te schrijven op hetgeen dezer dagen eenen Schaarbeek- schen politieagent overkwam. Een inspecteur had hem eene herberg binnen zien gaan. Toen hij zich afgevan gen zag, liep hij de binnenplaats op, klau terde over eenen muur, kwam op de achterplaats van een aanpalend huis op eenige kisten terecht, wierp deze om, brak alzuo eene hoeveelheid pottenwerk, deed de bewoners verschrikken, zoodat deze begonnen te roepen Dieven,dieven en werd eindelijk, langs de andere straat uitkomende, door den inspecteur opge vangen. En 't ergste van al is, dat do sukkelaar nu nog voor veertien dagen in dienst is geschorst, met verlies van loon. Saciiarinesmokkelarij. Woens dag namiddag, korts vóór de aankomst van den trein, die naar Brussel moest voortreizen, zag de statieoverste van Quiévrain eenen persoon, drager van een vallies, binnenkomen, voorzien van eene kaart van 10 centiemen. Het voorkomen van dien man gaf den statieoverste eenig onbepaald vermoeden, en hij hield hem in 't oog. Hij zag dat de man den trein naderde, en zijn vallies overhandigde aan een anderen persoon, die was ingestapt, waarna hij zich haastig verwijderde. De statieoverste denkende dat hij ver" boden Fransche bladen wilde binnenbren gen, telegrafeerde aanstonds naar zijnen collega te Brussel, om hem den reiziger mot het vallies te signalceren. En, toen de trein in de Zuidstatie stil hield, werd de man verzocht, in het bureel te komen, waar men den reiszak gevuld vond met 25 kilos sacharine. De reiziger, die weigerde zijnen naam te doen kennen of andere inlichtingen te geven, is aangehouden en in de gevange nis van St Gilles opgesloten. De sacharine is natuurlijk iu beslag genomen. "Rap A11 AP nieuwe en belangrijke .Deo üuei af8lag der prijzen> 50 lit. volledig fr. 5.. i fr.1,00 ïoout. volledig 6,5oMancnonfr.i)25 Nieuwe sterke branders. Totstellen voor verwarming en verliohting met gas en electriciteit, 20 Henegouwlaan20, Brussel. Een 12tal dronken jongelingen heb ben zich zondag te Massemen, als echte beesten gedragen. In eene herberg der wijk Kortenbosch sloegen zij alles stuk. Gelukkiglijk waren de bewoners der her berg op straat gevlucht, anders zouden zij deerlijk mishandeld zijn geworden. Wanneer geen enkel voorwerp in de herberg meer geheel was, waarop ze hunne woede konden koelen, begonnen ze onder elkander te vechten en met hunne messen te kerven. Zekere I)e Graeve, 27 jaar oud, onge huwd en die nog 3 maanden gevangenis moest uitdoen voor slagen, kreeg uiet minder dan 7 steken. De veldwachter, geholpen door eenige moedige personen, is er, na veel moeite in gelukt, de woestaards te bedwingen. Een vijftal vechters zijn aangehouden en naar de gevangenis van Dendermonde overgebracht. De Graeve is dinsdag avond om iO ure, aan de gevolgen zijner wonden over leden. Dinsdag nacht zijn hij de weduwe van Edward Giel, te St. Gilles-Waas, op den Kemphoek tegen het grondgebied van Vracene, de schuur en stallingen afge brand er zijn zeven hoornbeesten inge- blevcn. Oogst en veevoeder met boeren- alem werd door de vlammen vernield. De brand werd te St-Nicolaas van in de Statiestraat gezien. Het gevecht tusschen stakers en niet stakers vóór de fabriek laVerviétoise te Verviers, is nog veel ernstiger geweest dan men eerst gemeld bad. De stakers hebben zich niet bevredigd hunne gezellen te slaan en te stampen, maar er werden ook revolverschoten gelost, er werden slagen toegebracht met knuppels en ijze ren staven deuren en vensters werden ingeslagen, steenen naar de fabriek ge worpen, kortom, het ging er toe alsof men in vollen opstand was. Het gerecht onderzoekt de zaak. De grootste visch, die te Oostende ooit aan de mijn kwam, werd woensdag te koop gesteld. Het was een steur van bijna 3 meters lang. 1 m. 30 c. omvang en wegende 181 kilos. Dit vischke werd verkocht voor 232 fr. Het werd aange bracht door de stoomsloep 6150. Men zal zich herinneren dat in de gemeente l'Eglise, Luxemburg, over vele weken eene juffer, Mej. Grandhenry, werd aangerand in hare woning, dat men haar bewusteloos en bijna dood vond en dat de aanrander, die stellig meende haar gedood te hebben, nog niet gevonden was. De juffer, min of meer hersteld zijnde, bleek door den slag in de herssens ge raakt en men vreesde dat, indien zij al in 't leven bleef, zij toch voorgoed het verstand zou kwijt zijn. Doch nu dezer dagen kwamen van tijd tot tijd oogenblikken van helderheid terug en, gedurende een dier stonden, herin nerde het meisje zich het tooneel. En zij kon uitleggen hoe zij eenen slag op het hoofd kreeg, en hoe zij op eene harmo nica viel, maai- verder herinnerde zij zich niets meer. Dit was echter genoeg om'de vermoe dens te doen vallen op zekere M. een harmonicaspeler van Neufchateau, en het duurde niet lang of hij was in handen der gendarmen. Woelige feiten hebben zich dinsdag avond in de statie van Aarlen voorgedaan. Men weet dat 18 burgerwachten in den loop van verleden zomer gehoorzaam heid weigerden aan kapitein Lezard, welken zij beweerden niet regelmatig ge kozen te zijn. De tuchtraad van Aarlen sprak hen allen vrij, doch er werd beroep aangetee- kend en de zaak kwam voor den tucht raad van Namen, die de 18 wachten ver oordeelde tot 5 jaar uitsluiting uit de burgerwacht en 500 fr. boete. Die veroordeeling wond de bevolking zoodanig op, dat zij tegen de aankomst der veroordeelden, zich in massa naar de statie begaf om hen eene betooging te brengen. Meer dan 1000 personen wachtten hen af. Er werd geroepen, gefloten en men wachtte vervolgens den volgenden trein af, die kapitein Lezard, zou aanbrengen. De statieoverste wist echter bijtijds den kapitein te verwittigen van de ont vangst die hem wachtte, zoodat deze kon doorstoomen en te Luxemburg gaan logeeren. De menigte vertrok rond middernacht. VRAAGT bij uwen apotheker de Sedatine; zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofd- pijn, z-nuwpijnen, kopzeer. Alge meen depótA Defgnée, 3, Square Marguerite, Brussel. Holland. Diefstal in eene kazerne. ln de ka zerne te Amersfoort, waar sedert lang herhaaldelijk allerlei voorwerpen vermist werden, is thans onder de soldaten eene formeele dievenbende ontdekt. De zaak kwam als volgt aan 't licht Onlangs was een zeer welhebbend sol daat binnengekomen, die vlotweg trac- teerde en op een paar gulden niet zag. De jongeling bemerkte echter spöedig dat men hem schandelijk exploiteerde en hield van dan af zijne beurs gesloten. Toen vatten eenige soldaten het plan op zich van zijn geld meester te maken en werkelijk ontstool een van hen hem iu de kantien zijn portemonaie met 35 tot 40 gulden. De bestolene vond dat nu over dreven en legde eene klacht neer. De dader werd door andere huzaren aange wezen en zal nu gestraft worden. Maar voor den raad verklaarde deze, dat zij, die hem dat gelapt hadden, allen zouden gestraft worden en hij bracht de diefstal len aan het licht. Frankrijk. Beerenjacht te Parijs. Op de foor van den Boulvard Ménilmontant voerde dijnsdag de dierentemmer Darius,, voor op de estrade, eenige oefeningen uit met zijn grooten beer. Eensklaps weigerde het dier, rukte zijne ketens los en sprong tusschen de menigte. Het personneel van de diergaarde liep er achter, maar het dier was sneller dan zij. Zijne vraatzucht evenwel leverde het over aan zijne vervolgers. Voor eene barak vond heteenheelen pot beignetspijs staan en die slikte het gulzig binnen, zoo dat M. Darius daar den beer inhaalde en terug naar zijn hok bracht. De schrik der bezoekers was groot geweest. In september laatst vond men in het bosch van Sénart het lijk van een onbekende, tamelijk goed gekleed, die eene diepe wonde droeg aan de linkerzijde van het hoofd. Men dacht eerst aan eene misdaad, maar een geneesheer, die het lijk had onderzocht, besloot tol zelfmoord door een schot in het hoofd. Men vond daarenboven in den zak van den doode een briefken, met de volgende woorden Ik geef mijne ziel aan den duivel, mijn gebeente aan hem die het wil en mijne schulden aan mijne schoon moeder. B Er werd dus tot zelfmoord besloten, alhoewel men geen wapen had gevonden en de zaak scheen vergeten. Eenige dagen geleden nu is een werk man aan de politie komen verklaren dat de man, gevonden in het bosch van Sé nart, vermoord was. Hij verklaarde de moordenaars te kennen en noemde ze ook. I)e man zou vermoord zijn in een huis, dat hij aanwees en naderhand in het bosch zijn gebracht. De magistraten gelooven evenwel dat de werkman handelt uit wraak. Hy heeft namelijk gewerkt bij den man dien hij nu beschuldigt en ruzie met hem gehad. Graaf Garcia de Vega, die in België woont, stapte Woensdag af in een hotel nabij de Noordstatie te Parijs. Hij vroeg een glas drank en ging naai- de telefoon- kabien, om een zijner vrienden rendez vous te geven voor 's avonds. Toen de graaf weer in het lokaal kwam, vond hij zijn valies noch zijnen overjas terug. Een dief was er mee gaan loopen, maar had de oplettendheid gehad het glas drank van den bestolene te be talen. Het valies bevatte voor omtrent 400 fr. juweelen en inde portefeuille die de bezoeker iu zijnen overjas had laten ste ken, bevond zich een bankbriefje van 500 en een wissel van 1000 fr. De kloostervervolging. De zusters Assomptionistcn van Lyon weigeren de toelating te vragen, omdat hare rol uit sluitend menschlievend is, het is te zeg gen de zieken verzorgen. Zij weigeren ook uiteen te gaan en wachten tot de politie zal komen om de hand te leggen op ziekendiensters, die gratis alle armen zonder onderscheid verzorgen. De procureurs van Lyon, St-Etienne en Roanne, hebben hierover Donderdag beraadslaagd. Het schijnt zeker dat de zusters elk afzonderlijk zullen vervolgd worden. O, zoete vrijhe.d in de XXC eeuw, bij het zoogezegde meest vrijheidlievende volk der wereld. Telegraaf zonder draad. Het Journal verzekert dat M. Marconi er in gelukt is het geheim van de telegrafie zonder draad te verzekeren. Het zou voortaan mogelijk zijn een telegram te sturen aan een of anderen post, zonder dat een derde het kan opnemen. Oostenrijk. Levend begraven. Een liefhebber van oudheden is onlangs bijna het slacht offer geworden van zijne speurzucht. Bij een zijner vrienden in een Hongaarsch dorp, is achter in den tuin een heuveltje, dat hem voorkwam een oud graf te zijn. Met vergunning van zijn gastheer groef hij er den dag vóór Kerstmis eene opening in, maar toen zakte de grond onder hem weg en viel hij in een diepen kuil, waaruit hij zich niet kon opwerken. Zijn roepen werd niet gehoord en daar zijn vriend met Kerstfeest op reis was gegaan en eerst den Vrijdag daarna terug keerde, duurde het drie dagen alvorens het gehuil der honden bij den heuvel tot de ontdekking leidde van het ongeluk. Met veel moeite werd de gevangene halfdood van uitputting, uit de diepte ge haald. Hij-had echter eenige voldoening van het avontuur hij had in den kuil een aarden poppeke gevonden, een mensche- lijk lichaam met een... ezelskop. Zoo althans verhaalt de Pesther Lloyd Amerika. Geen vrouwelijke dokters.Eerst in Frankrijk bij de posterijen, nu in Ame rika op eene hoogeschool, is bewezen, dat de vrouw in 't algemeen niet de roe ping noch de geschiktheid heeft, om ambten te vervullen in de maatschappij. Over 32 jaar is in Chicago eene hooge school geopend, onder den naam van North-Western-Medical-University, ten doel hebbende het vormen van vrouwe lijke geneesheeren. Welnu de beheerders van het groote groote kapitaal, bijeengebracht om deze hoogeschool in stand te houden, hebben zich verplicht gezien de inrichting tc slui ten en den inboedel te verkoopen. Zij hebben moeten herkennen eerstens, dat het getal vrouwelijke studenten ge ringer in aantal is gebleven, dan ver wacht istweedens dat het grootste deel der vrouwelijke studenten onbekwaam was voor de heelkunde en liet werk op het laboratorium. De beheerders komen tot het besluit dat zij met 25,000 dollars per jaar, welke ze aan de inrichting be steed hebben, slechts al te zelden er in geslaagd zijn dokteressen te vormen, die aan de verwachtiug kenden voldoen, en inderdaad de dokters van het mannelijke geslacht waardig kunnen vervangen. Itiirgerlijlic Stand dei- Stad Aalst.. Geboorten. Mannelijk geslacht 9 9. Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. C. Spittaels, winkr met C. Heyvaert, z. b. H. Sterck, mulder met F. Roe land, z. b. J. Verbruggben, steenk* met E. De Neef, tw. F. PiroD, daglr met Ph. De Neef, tw. R. Spanoghe, vleeschh1" met M. Van Driessche, kleerm. OVERLIJDENS. A. De Schaepdryver, «chtgte De Clip- pele, bijz. 57j. Keiz. PI. Th. Amant, wed® Schollaert, z b. 69 j. Oude Den- derm. Sieenw. B. Van den Bossche, wr De Vuyst, z. b. 76 j. Oude Denderm. Steenw. 2 kinderen onder de 7 jaren. Lactéine van Gailly XE PÉRUWELZ. Diploma van zilveren eeremetaal in 't Muséum-tentoonstelling van Parijs 1900. Diploma van la Prijs Ier Tentoon stelling van Sivry 1901. De Lactéinejgemengd met kleine melk rj geeft den smakkelijk 1 sten en bestkoopen J/vi drank om ia korten lijd de kalveren en verkens te mesten. Dank aan de rijkheid aan eiwitstoffen en kalkpbosphaat die zij bevat, geeft de Lactéine hoogst voordeelige uitslagen voor den kweek van veulens, kalveren en biggen. De Lactéine is een kostelijk hulpmid del voor de landbouwers die een melkaf- roomer gebruiken even als voor dezen die deeluitmaken van eene samenwer kende Melkerij. De Lactéine brengt wit en jeugdig slachtvleescl) voort. De Lactéine veroorzaakt nooit buikloop. De Lactéine is aangenomen door tal rijke Syndicaten en Samenwerkende Mel- keiyen. TE VERKRIJGEN hij M. De Ryck- Limpens, Nieuwstraat, Aalst Van Hoy, drogist te Lokeren M® De Smedt-Ver- brugghen te Assche.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2