EEN EN ANDER. Volkskamer. r ^V00'!;' ,'in" Miliciewet. Loting. Allerhande Nieuws. Holland. Duitschland. Oostenrijk. Portugal. delijke working van het citroensap werd opgemerkt. Schrijver dezes heeft bij verscheidene gevallen van gewone amandelontsteking met geel beslag op de amandelen met goed gevolg van deze methode gebruik gemaakt naast de aanwending van de passende homeopathische middelen. In een zeer hevig geval van echte dipli- theritis, door croup verzwaard, waar niettegenstaande het gebruik van de aan gewezen homeopa tische middelen en de inspuiting van het diphtheritis-scrum de ziekte steeds verergerde en het voortdu rend toenemen der verstikkingsverschijn selen een operatie noodzakelijk scheen te maken, kwam schrijver dezes op het denkbeeld, het citroensap in den vorm van inademingen met het inademingtoe- stel als laatste toevluchtsmiddel vóór de operatie aan te wenden. In het glaasje van het inademingstoestel werden aan het water twee theelepels versch uitge perst citroensap toegevoegd en de gorge lingen alle 10 minuten voortgezet, waar op binnen betrekkelijk korten tijd de verstikkingsverschijnseleu eerst hevig toenamen en daarna, nadat een bijna 4 centimeters lang wit taai velletje (het diphtherithische uitzweetingsproduct van de luchtpijp) met een geweldige hoestbui uitgeworpen was, groote verlichting van den toestand intrad tot groote vreugde van de ouders en niet minder van den ge neesheer. Het fijn verdeelde citroenzuur prikkelde de slijmvliezen van strotten hoofd en luchtpijp, waardoor de levens reddende hoestbui ontstond. Ouder voortgezette inademingen en gorgelingen met zeer verdund citroensap, herstelde het meisje van 7 jaar geheel. Hoewel dit ééne geval niet bewijzend is, spoort het toch tot onderzoek aan, in hoeverre de werking van het citroenzuur bij diphtheritische ontstekingen nuttig kan zijn. Als gorgeling bij de halsontste king kan het citroensap met water ver dund, in elk gevolg zonder bedenken worden aanbevolen. Als voorbehoedmid del bij besmettelijke ziekten van den hals en den darm (diphtheritis, cholera, ty phus, (dysenterie) is dus het citroensap, met water verdund, een zeer goed middel om als gorgeling en drank gebruikt te worden. Behalve de verfrisschende wer- kiug van het citroenzuur op het bloed kan nog de anti-bacteriën-werkende kracht nuttig zijn, om ziektekiemen, die in den mond of maag gekomen zijn, onschadelijk te maken. Men denke bij dergerlijke voorkomende ziekten aan dit eenvoudige en goedkoope middel, dat de natuur ons schenkt, en men zal er geen berouw van hebben. Einde der wereld. Zooals men weet voorspelt Jules Verne, in zijne meer of min wetenschappelijke romans, dat de wereld zal vergaan door de koude. Doch, hij voegt er den troost bij dat het nog eenigen tijd 't is te zeggen eenige duizenden eeuwenzal duren eer het zoo ver komt. De Amerikanen zijn echter haastiger. Een hunner, sterre-en aardkundige, heeft bewezen dat de gevreesde bevriezing elk oogenblik te wachten staat. Zoo het schijnt wijkt de ijsmassa van den Noord pool af naar het noorden het zwaarte punt,der aarde zal daardoor verplaatst worden de zeeën zullen het evenwicht verliezen en de vaste landen zullen eerst overstroomd worden en dan... bevriezen. Brrr Wat koude voorspelling In afwachting hebben wij thans, met Nieuwjaar een aangenaam lente weertje, 't Is altijd dat Maar... behalve de mannen die den ondergang der aarde door bevriezing aan kondigen, zijn er ook die meenen dat de wereld door het vuur zal vergaan. Ziehier op welke wijze De sterrekundigen van het observato rium te Lick, in Californië, hebben eene opschudding Wekkende ontdekking ge daan. Bij waarnemingen met betrekking tot de snelheid van de hemellichamen, hebben zij ontdekt dat het snelheidsrecord wordt gehouden door eene zon van de zesde grootte die Groombridge heet, en zich voortbeweegt met eene snelheid van 240 kilometers per sekonde. Vier achtereenvolgende photographieen werden genomen en tot grooten schrik der waarnemers, moesten zij vaststellen dat - Groombridge - de aarde nadert met eene snelheid van 240 kilometers per uur. Ongelukkigei wijze zegt men niet, hoe groot de afstand is, die de aarde van hare vijandin scheidt, zoodat men, daar men den datum van deze noodlottige ontmoe ting niet weet, nog mag hopen dat - Groombridge tusscheu vandaag en 1 April een anderen weg zal inslaan. En al die groote geleerden die weet hoe de wereld zal vergaan spotten met den Bijbel Te Seraing wilden de socialisten dier f;emeenteden carnaval afschaffen. Natuur- ijk kwamen er de herbergiers tegen op, en Kamerheer Smeetsdieerniel aan hield voor eenan vijand der tappers door te gaan, wist de zaak zoo voor te stellen, dat de afschaffing in het water viel. Maar weet ge wat er verder gebeurde Dezelfde Smeets stelde voor een wete- ontwerp bij 's lands vertegenwoordiging in te dienen, waarbij de carnaval overal wettelijk zou afgeschaft worden. Aldus zou hij gelegenhaid vinden het gouverne ment den steen te werpen, omdat het nu deed voor België, hetgeen hij voor Seraing slecht vond. Kan men wel valscher handelen I<otev^rb^t^ring van blinden. Eerlang zal te Brussel een kongres worden gehouden dat zich vooral ten doel stelt de middelen op te zoeken, om het lot der met blindheid geslagen medemenschen te verbeteren. Het kongres dat geopend wordt in het paleis der akademiën, zal de volgende vragen aan de beraadslaging der kongres- leden onderwerpen 1° Welke zijn in de verschillende lan den de ambachten en bedrijven, die het best voor blinden geschikt zijn 2° Welke voordeelen en nadeelen levert de stenographie voor biinden op Welk is het beste stelsel van stenogra phie voor blinden 3° Welke zijn de oorzaken van blind heid, opgemerkt in de volkscentrums en door welke middelen kan zij bestreden worden Ni- ts nieuws onder do zon Wat waren wij lëelijk mis, toen wij dach ten dat de stoomtram eene uitvinding was van de laatste 15 of óf 20 jaren, dat het stoken van petrool onder stoomketels eene zaak is van allernieuwste vinding, die zelfs nog niet opgelost is. Nu, een onzer vrienden toont ons eene photographic, over 50 jaar gemaakt te Calcutta, voorstellende eene driewielige locomotief, gestookt met petcool van Rangoon, die de Indiërs sedert 2000 jaar in hunne lampen branden. Daar is een rijtuig aan gespannen met een voor- en achterwiel, zeer klein en twee grootere zijwielen, die het rijtuig dragen. De twee kleinere dienen slechts om het te sterk balanceeren van het rijtuig te voorkomen, dat twee verdie pingen boven elkaar heeft. Het heclc toestel is bestemd om niet op rails, maar op gewone wegen te rijden, daarom zijn de zeer breede wielen, in plaats van met ijzeren banden, met hou ten dwarslatten voorzien. De Ministerraad, maandag avond gehouden onder voorzitterschap van M. de Smet de Naeyer, heeft zeer laat ge duurd, Eerst ten i uur is de raad uiteen gegaan. Zijn de inlichtingen, die wij inwonnen, juist, dan was er verschil van meening over de oplossing, aan de kieskwestie te geven. Sommige leden waren van oordeel, zegt men, het kiesstelsel een te maken, 't is te zeggen het regiem der wetgevende kiezingen ook voor gemeente en provin- ciekiezingen in te voeren. Andere leden zouden aarzelend zijn. Da margarinehandelaars zijn niet tevreden over de wet, die hen verplicht, wanneer zij ook boter verkoopen of ver voeren, dit in afzonderlijke winkels of met afzonderlijke voertuigen te doen. Zij vragen door tusschenkoxnst van bun syndicaat, dat het art. 6 der wet op dit punt gewijzigd worde, daar vooreerst het publiek genoeg gewaarborgd is door de andere wetsbepalingen, en daarbij, mits de margarine geen ongezond produkt is, Ony.e AliaHinnnrisiien. Nog een Vlaamscho martelaar. Een brief uit de Kempen aan den XX® Sièci.e meldt dat de eerwaarde pater H. Bongaerts, van liet missiehuis van Scheut, en geboortig van Tongerloo, over twee jaar naar China vertrokken, ver moord is te Sia-iug-tjin. De bijzonderheden over zijne martel dood ontdreken nog maar het feit is bevestigd, daar het door eenen pater van gezegd missiehuis officieel aan de familie is bekend gemaakt. ook naar hunne Judasche pijpjes willen doen flikkeren. Neen, neen 't kan niet zijn Neen neen. wij zijn geen verbasterde Vla- men kerzijde geholpen door de radikalen heeft Dijnsdag 11. weêr eens den duivel geschoren door haren opstand tegen t reglement der Kamer en tegen 't gezag van den heer Voorzitter. Onder voorwendsel dat de heer Woeste de Kamer beleedigd had, zeggende dat de stemming van 't vrij verkeer op de Uzcrenwegen aan de leden toegekend eene toevallige stemming was, sloegen de rooden hunne lessenaars open en toe onder het uitbraken van aller hande belcedigingen, vooral tegen den Voorzitter, en dit alles om aan den heer Woeste het spreken te beletten. Doch de heer Voorzitter verklaarde dat de heer Woeste niemand beleedigd had en hij spreken zal. Eindelijk gezien den opzettelijken op stand der rooden, werd de zitting ge sloten verklaard. Ongetwijfeld zal het zelfde spel heden Woensdag herbeginnen en wellicht ver scheidene dagen voortduren tot groot nadeel der algemeene belangen, indien de regeering en de meerderheid de maat regelen niet nemen die den toestand ver gen en de roode schreeuwers die zich boven de wet stellen niet buiten kegelen. Wij begrijpen waarlijk niet waarom er geen paal en perk worde gesteld aan den overmoed der roode schreeuwers. Al dit getier heeft geen ander doel dan om aan de meerderheid des volks hunne wet op te dingen. 't Zijn de roode volksvertegenwoor digers van eenige groote centrums die ons bewoners der mindere steden en van den buiten willen doen dansen gelijk ze schuifelen. Maar hola kadéeééé! Attends je viens en groene Pie en Dolf heulen met de rooden meé. Die verachte lijke groene snoevers verbonden met de roode winkelpolitiekers zouden ons hier De Moniteur kondigt de wet af, bren gende de volgende wijziging aan de mili ciewet - Art. 18bis. De Koning mag, ieder jaar, afgevaardigden aanduiden om den arrondissementscommissaris te vervangen bij de verrichtingen der loting, wanneer deze denzelfden dag in de verschillende kantons van het arrondissement plaats hebben. - Deze afgevaardigden zijn, in de kan tons voor welke zij aangeduid werden, belast met dezelfde ambtsverrichtingen als deze den arrondissementscommissa rissen opgedragen door de artikelen 16, lid 2 18, lid 1 19, lid 3 20, lid 2 21, lid 2 en 91, lid 1, van de wet. Deze wet heeft, zooals men weet, voor doel, heel het land door, de loting op éénen enkelen dag te doen plaats hebben. AALST. O O ft EK M BOTERMarkt van Woensdag 15 Januari. o— 40 kilogrammen ter markt, prijsfr.3,00tot 0,00 per kil. De sigarenfabriek de Moor, te Gee- raardsbergen, is door een hevigen brand vernield. Een 50-tal arbeiders zullen hierdoor zonder broodwinning vallen. De stoffelijke schaê moet zeer groot zijn. Sedert lang reeds zocht de policie van Brussel een der meest gevreesde die ven op, zekeren Thomas Bontez, die zijne veroordeelingen schier niet meer tellen kan en nog verscheidene maanden gevan genis te doen heeft. Na lange opzoekingen had men verno men, dat Bontez over eenige dagen uit Parijs te Brussel teruggekomen was en zich in den omtrek van den Schaarbeek- schensteenweg schuil hield. Men ging oogenblikkelijk op zoek. Weldra ont moetten drie policiemannen den kwaad doener en hielden hem onverwacht aan. Ziende dat hij met drie kloeke mannen te doen had, liet hij zich, zonder weerstand te bieden, opleiden en in den amigo op sluiten. Bontez was de eersle luitenant eener dievenbende, waarvan zekeren Degroot, over ongeveer eene maand aangehouden, de kapitein was. Zooals deze laatste is hij betrokken in diefstallen te Londen, Parijs, Oostende, Antwerpen en Brussel gepleegd, en moest hij deel nemen aan een diefstal van 50,000 fr., die, in den Brusselschen omtrek moest plaats hebben. Een handelaar der Zuidstraat, te Brussel, zag Zaterdagmorgend zijne mei den niet beneden komen en ging op de kamerdeur kloppen. Daar gekomen werd hij een sterken gasreuk gewaar en hij stampte de deur in. De twee meiden lagen in het bed, maar de eene was dood, verstikt door de gaz. Het andere meisje kon door een genees heer gered worden. De caoutchoucbuis van de gasleiding was los en dit verklaart het ongeluk. Hoe dit los geraakt is, blijft een raadsel, tot de meid inlichtingen geven kan. Eene Hollandsche dame werd over eenigen tijd in een hotel van Brussel bestolen. Er werd haar een blikken kistje ontroofd, dat voor 10,000 fr. juwee- len bevatte. De dief is nu in Zwitserland aangehouden. Hij noemt zich Kenfler, doch de Zwitsersche politie heeft ontdekt dat zijn echte naam Massen is en dat hij opgezocht werd voor talrijke diefstallen in hotels te Wiesbaden, te Aken enz. ge pleegd. -- Dijnsdag morgend is een vreeselijke brand uitgeborsten in de groote werk plaatsen en magazijnen van M. De Meule- meester, aannemer van bouwwerken, Wijngaardstraat, te Gent. Zij werden geheel in assche gelegd. Er was groot gevaar voor de nijverheids school en de aanpalende werkmanswo ningen. De bewoners vluchtten met hunne meubeltjes, doch de pompiers konden de uitbreiding van den brand tegen gaan. De gereedschappen der werklieden zijn, evenals die van den patroon verbrand. Deze waren niet verzekerd. De gebouwen wel. De boeken zijn gered. De schade moet overgroot zijn, de oorzaak der brand ramp is niet gekend. Naar het schijnt heeft De Smet, de oneerlijke rentmeester; in zijnen lessenaar een geschrift gelaten, bij hetwelk hij den cirk Sibille, thans gevestigd te Keulen, aan de erfgenamen van Mev.de gravin de Kerchove de Denterghem afstaat. Er wordt nu gezegd dat Johanna Sibille geen Gentsch meisje is. Haar vader heeft nooit te Gent gewoond en nooit eene renbaan gehouden. Zij werd geboren te Laken. Sibille is haar echte naam niet. Het is do naam van een kunstenaar, met wien zij samen eene renbaan bestuurde. - Het is van Juni 5 jaren geleden dat zekere Augustin Van den Brande met zijne moeder en zuster in de Bureelstraat te St-Nicolaas op een hof ken woonden. Hij had als plaatsvervanger bij het leger gediend en met dat geld zich een klein boerderijken aangeschaft. De genaamde Dhaen, herbergier, was met zijne andere zuster getrouwd en woonde op de baan, die van deKettermuit naar Hoogkamerën leidt. Op het sluiten der kermis ging Van den Brande zijn zwager bezoeken,nam om 11 ure van den avond afscheiden zegde naar huis te gaan. Des morgends vonden voorbijgangers hem doodgeslagen liggen, eenen akker gaans voorbij het huis zijns schoonbroe ders, beroofd van horlogie en geldbeugeel. - Het parket ontboden, kwam ter plaats: kwade tongen beschuldigden den zwager, als zou hij het gedaan hebben om aan het geld zijns schoonbroeders te geraken. De man had veel last om die beschuldiging van zicb te schuiven, en eindelijk werd de zaak geklasseerd. De herbergier Dhaen, had reden om die zware vermoedens die op hem wogen van kant te ruimen en bleef niet werkeloos hij ook had verdenkingen op eenen kerel, welke dien avond vóór de moord met zijn zwager had zitten klappen. Het was de genaamde S. van Thielrode, bijgenaamd De Leers, boerenknecht, die nog al van zich doet spreken. Nu woont Dhaen ook op Thielrode. Deze laatste kwam Donder dag aldaar in eene herberg waar De Leers eene pint dronk en half dronken was er waren nog menschen in huis. Dhaen begon hem zeer listig te onder- hooren over de moord en eindelijk kwam het er uit, dat hij Van den Brande op den eersten slag gedood had met andere om standigheden. Dhaen lichtte hierop de overheid der gemeente in een gaf zijne getuigen over. Hierop werd de commandant der gen darmerie ontboden, die met zijne man schappen den onvoorzichtigen klapper aanhielden en hem Vrijdag avond naar Dendermonde voerden. Aldaar werd deze aanhouding door M. den procureur des konings oogenblikkelijk met de uitvoe ring der noodige formaliteiten bekrach tigd en de vermoedelijke dader in de ge vangenis gehouden. Hij had nog voor eene andere zaak gezeten en, volgens men vertelt, zit er nog een gevangene welke de horlogie, die aan het slachtoffer be hoorde, aangekocht heeft. Ook zou De Leers gezegd hebben dat er nog een andere op hem zal volgen. Zou hij een medeplichtige gehad hebben Zoo loopt het algemeen gerucht. Altijd zeker is het dat het gerecht er zich ernstig meê bezig houdt. Of het nu dronkemansklapis van den boerenknecht, ditzalde tribunaal te onderzoeken hebben. Nog een ander gerucht dat in de stad in omloop is, luidt als volgt De dader zou in de grootste onrust over zijn gewe ten bij eenen priester raad hebben ge vraagd. Deze zou hem geantwoord hebben dat hij volgens consciëntie verplicht was, den persoon die hij valschelijk beschul digt en in verdenking liet, dezes eqr te herstellen en zijn eigen aan te geven. Hierop zou hij geene zwarigheid gemaakt hebben het openlijk in eene herberg te bekennen. Het smaakte... Citoyen Anseele, van eene ministerieele machtiging voor zien, heeft Vrijdag laatstleden de kazerne van het 3e landers te Brugge bezocht. Hij werd door majoor graaf de Stein d'Alten - stein rondgeleid, en bezocht alles wat hem kon belang inboezemen. Hij was van oordeel dat de gebouwen der kazerne in weinig behoorlijken staat waren en niet teenemaal de vereischten van het solda tenleven beantwoordden. Zou Anseele daar wel eene ondervraging over doen in de Kamer Wel, dan zou hij niet moeten weten dat do zaak van het bouwen eener nieuwe kazerne sedert lang bestudeerd wordt en er eerlang aan de ontwerpen in "studie gevolg zal gegeven worden. Indien dit tot hiertoe niet gedaan werd, dit is alleenlijk te wijten aan groote moeilijkheden. Anseele werd eene teiloor soep van den dienst der soldaten aangeboden hij liet het zich zoo gretig smaken dat geheel de telloor binnenging... Doch hij had achter denken of beter hij wilde slim spelen, en hij vroeg korts nadien ook van de soep te mogen proven die rechtstreeks aan de soldaten gediend werd. Aan zijne begeerte werd voldaan, en deze tweede potage smaakte hem evenzeer als de eerste. Er bleef niets van over. In het huisgezin van eenen schaap herder te Ruyslede, waar de koning reeds peter was van eenen zevenden zoon, heeft de geboorte van eenen tweeling dit getal op negen gebracht. Verscheidene dagbladen verhalen dat een jongeling zich zaterdag met een ge weer naar zijn werk begaf op eene hofstede te Lichtervelde. Terwijl hij aan 't dorschen was in de schuur, viel zijn geweer omver, dat nevens hem stond, en de jongeling werd doodelijk aan beide beenen gekwetst door het dubbel schot. Wij moeten doen opmerken dat het slachtoffer niet naar zyn werk ginghij kwam terug van eene partij wildstroo'perij met een gezel, beiden legden zich te slapen in eene schuur, en 't is op dit oogenblik dat het wapen omverviel en een der jon gelingen doodelijk getroffen werd. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Diefstal. In de Generaal Van merlenstraal, te Antwerpen, zijn dieven langs 't inopbouwzynde huis dragende nr 27, binnengedrongen, zijn over het dak van n-r 29 gegaan en hebben zoo een be zoek gebracht aan verscheidene zolderka mers ln nr 31 hpbben ze ten nadeele der dienstmeid Clcmence Michiels eene som van 300 fr gestolen, een gouden uurwerk met fantasieketting, eene zilveren borst speld en een paar gouden oorbellen. In nr 33 hebben ze van Angelic Theus, enkel 5 fr. gestolen en in nr 35 van Jeanne Deniel een zilveren uurwerk. Het was eerst toen de dienstmeisjes gingen slapen dat zij den diefstal bemerkten. Het schijnt dat er zich te Turnhout eene dievenbende is komen nestelen. Trouwens gedurende geruimentijd hoorde men van geene diefstallen gewagen, doch nu sedert eenige dagen zijn de schelmen ieverig aan 't werk. Nu zijn ze weer aan - 't werkengeweest in de mattenfabriek nabij de Hollandsche statie. Zaterdag avond omtrent 8 ure, toen het werk reeds geruimen tijd geëindigd was en iedereen de fabriek had verlaten, zagen voorbij gangers licht branden in het bureel van den bestuurder. Een beambte der fabriek werd verwittigd, die vergezeld van eenen anderen persoon, zich dadelijk ter plaats begaf. Voor alle voorzichtigheid nam hij eenen geladen revolver mee. Toen de twee personen in de fabriek kwamen, zagen zij spoedig den dief aan het werk. Deze, in zijn bezigheid gestoord, dacht er dadelijk aan, de vluchtte nemen. Er was slechts een enkele uittocht, namelijk langs de plaats waar de tweepersonen stonden. Niettemin kon de schelm langs daar nochtans de vlucht nomen. En zonderling genoeg de kerel is niet gekend. Er werden revolverschoten gelost. Men twijfelt of de plichtige gekwetst zij. Hij heeft weinig buit kunnen maken. Werktuigen, die hij achtergelaten heeft, bewijzen dat hij voornemens was 't brandkoffer open te breken. De gendarmen werden dadelijk verwittigd, maar de vogel was reeds gaan vliegen, zonder eenig spoor achter te laten.Men denkt dat hij zich inde fabriek heeft laten opsluiten, want er zijn geene sporen van inbraak te bespeuren. Qp verzoek van de werkstakers heeft de burgemeester van Verviers, bij de patroons eene poging tot overeen komst aangewend. Deze is mislukt. Dit heeft de werklieden zeer verbitterd en hen aangezet om de staking uit te brei den over al de wolkammerijen. Twee nieuwe feiten van geweldpleging hebben aanhoudingen voor gevolg gehad. Een werkman der zinkfabriek Du- mont, te Sclaignaux, werd door de meta len kabel .van den luchtspoorweg der fabriek meegesleept tot aan den trommel, waar deze overloopt. Daar werd het lichaam van den ongelukkige door den kabel letterlijk in tweeën gezaagd, zon der dat zijne werkgezellen iets of wat hulp konden brengen, De verongelukte laat eene weduwe met zes kinderen na. Te Quaregnon zijn plakkaarten aan geplakt, meldende dat de meubelen van den geruchtmakenden citoyen Roger,oud volksvertegenwoordiger, oud dienstdoen de burgemeester, rechterlijk verkocht zullen worden. In de rue Verte te Bergen is weer eene dfenstmeid, door eigen onvoorzich tigheid, levend verbrand. Hare kleeren vatten vuur, zij liep de straat op, en toen een luitenant der pompiers, die daar nabij woont, haar ter hulp kwam, was liet te laat. Het meisje zal er het leven bij in schieten. H. M. db Koningin. Dezer dagen liep het gerucht dat H. M. de Koningin opnieuw ongesteld was geworden. Die geruchten schenen hunne bevestiging te vinden in het feit, dat men H. M. in de laatste dagen bijna niet had gezien. Uit den Haag wordt nu gemeld, dat de reden, waarom II. M. in den laatstcn tijd weinig uitging, niet hare gezondheid be treft, maar wel de Staatszaken, die door hare ziekte tamelijk achteruit zijn geble ven. Nu hare krachten dit toelaten, wil Koningin Wilhelmina zich bijwerken. H. M. de Koningin-moeder heeft hare hulp aangeboden, om door den berg van Staatsstukken heen te geraken, en in de eerste dagen der verleden week verlieten de twee hooge vrouwen bijna de werkka mer niet. De Koningin-moeder bleef op hot paleis dineeren, om geen tijd te ver liezen. Hieraan ziet men hoe ernstig de Konin gin hare taak opvat. Prins Hendrik, van zijnen kant, hield zich ook veel in zijne studeerkamer op, om zich op de hoogte te stellen van zijn lidmaatschap van den Raad van State. Jeugdig misdadiger. Te Hamburg werd sedert 22 December een jonske van drie jaar vermist. Een knaap van 13 jaar, die in echtenis was genomen, heeft thans bekend dat liij het verdwenen jongske schandelijk had mishandeld en dat zijn slachtoffer daarna in de Elbe gevallen is. Dit laatste gelooft men niet. Men hoopt den jeugdigen boosdoener nog nieuwe bekentenissen met betrek king tot den dood van zyn slachtoffer te zullen ontlokken. Kieszeden in IIongarie. Er werd gemeld dat de kiezing van den Hongaar- schen liberalen afgeveerdigde graaf Tene- ky, niet was goedgekeurd en hij voor zes maanden van zijn kiesrecht beroofd was. Het is nu vastgesteld, dat daags vóór de kiezing, de graaf zijne kiezers in het kasteel had doen opsluiten, ouder bewa king van gendarmen. Den volgenden dag werden zij alle gelijk naar het stembureel gebracht. Elke kiezer had eene zekere som ontvangen en zou na de kiezing even veel krijgen. Daar voor sommige, deze belofte niet gehouden werd, beklaagden zij zich en zoo kwam de zaak aan 't licht. Gevecht met leeuwen op eene kanon neerboot. Zeldzame avonturen hebben, volgens te Lissabon ontvangen berichten, de officieren van eene Portugeeschc ka nonneerboot beleefd, die aan de Lirnpo- porivier lag.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2