EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Abdij Affligem. Gezellig Avondfeest Davidsfonds. Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. VLAAMSCHE RECHTSGELEERDEN. In den loop van toekomend groot ver lof zal de Bond der Vlaamsche Rechts geleerden, bestaande uit advocaten en magistraten van 't Vlaamsche land, te Brugge een Vlaamsch Congres van recht- wetenschap houden. De bijval die het eerste Vlaamsche con gres der rechtsgeleerden, dat voor een paar jaren te Antwerpen plaats greep, genoot, is een waarborg voor het welge- lukken van dezen tweeden Landdag. IN DE ASSOCIATION PROGRESSISTE te Luik heeft M. Journez zaterdag het woord gevoerd en gezegd dat, indien het gouvernement, soldaten naar de Kamer zond, de afgeveerdigden, ook naar het geweer zouden grijpen ter verdediging hunner vrijheden. Daar zal niets zoo goed zijn dan, in Mei, eene daverende toutering, om al die heetekoppen een beetje tot bedaring te brengen. Ze kunnen geen vijf woorden meer spreken, of het woord revolutie is er bij. Dat wordt op den duur kinderachtig. HET IS JUIST GEEN PRIJSKE dat het liberale bladje het Laatste Nieuws aan de policiekorpsen der groote steden afle vert. Over het wetsontwerp-Woeste spre kend, zegt het blad M. Woeste heeft een ontwerp van wet ter Kamer aangeboden, waarbij het zingen van zedelooze liedjes wordt gelijk gesteld met zedenschennis. Het doel van M. Woeste kan misschien loffelijk wezen, want het is maar al te waar dat men soms op straat liedjes hoort uitbraken die oprecht zedeloos mogen genoemd worden. Doch het gevaar zal hierin bestaan dat de personen, gelast deze overtreding vast te stellen, niet altijd bij machte zullen zyn, te bepalen waar de zedeloosheid begint. De policiekorpsen der groote steden, waar die kwaal het meest woekert, zullen het blad heel dankbaar zijn voor dit bewijs van bekwaamheid. HET IS ONGELOOFLIJK, zegt een blad, hoeveel thee er in de Kamer gedron ken wordt. Nauwelijks is het half 3 of men ziet in het zaaltje, waar het buffet is ingericht, vier of vijf socialistische volksvertegen woordigers altijd dezelfden Cavrot, Maroille, Hubin, Brenez en Smeets plaats nemen aan een tafeltje en thee drinken zoo weinig mogelijk met water verdund, tas op tas. DE CONSERVATIEVE VEREENIGING van Gent bestaat in Mei 50 jaar. Men zal dezen verjaardag herdenken met eene plechtige mis en met een ban ket. LOGENSTRAFFING. Wij kunnen uit offlcieele bron tegenspreken het nieuws door de - Belgique Militaire - meege deeld, volgens hetwelk de vermindering der effectieven, voortspruitende uit de legerhervorming, het departement van oorlog zou dwingen heel de vijfde bri gade te Brussel te vereenigeu. Er is gean woord van waar. De sterkte zal met geen man vermeer deren en de regimenten te Brussel zullen hunne sterkte houden, zooals overigens al de regimenten in de provinciesteden. (Handelsblad.) V DE BELGISCHE NIJVERHEID heeft volgens een bericht, uit goed ingelichte bron door den New York Herald mee gedeeld, eene goede bestelling gekregen. Volgens dit bericht zouden de spoor wegrails voor den Mexican National Railway in België besteld zijn, om reden dat nergens in Europa de stalen rails vlugger en goedkooper kunnen gemaakt worden. EVERGEM.Zie verder 't bezoek der socialisten. Bij het bezoek alhier, verleden Zondag hebben de Gentsche socialisten, toen zij het dorp doortrok ken, met steenen een kapelleken afge gooid dat aan eenen boom hing en het Lievevrouwenbeeltje dat er in stond ver brijzeld. Ziedaar andermaal een bewijs hoe de socialisten den eerbied voor den godsdienst verstaan. UITMUNTEND MAATREGEL. M. de minister van ju6ticie heeft een maat regel voorgeschreven, die overal goed gekeurd wordt. Voortaan zullen de processen-verbaal van elke overtreding per post aan de be langhebbenden moeten worden gezonden, met uitnoodiging, over hun geval, ge schrevene opmerkingen te leveren ofwel zich binnen de drie dagen naar liet poli- tiebureel te begeven ten einde onder vraagd te worden. EEN SCHAT ONTDEKT. Te Andri- mont, bij Verviers, heeft men bij opgra vingen voor het aanleggen van eene nieuwe wijk, eene rijke marmergroeve ontdekt. Men vond drie boven elkander liggende aders rood marmer, van 30 me ters lang. De eerste blok, dien men op haalde, weegt 3.500 kilos. HET GEVAL VAN PRIESTER PAL- LUS. De rechterlijke overheid te Has selt heeft een nieuw onderzoek bevolen naar den geestestoestand van priester Paulus, zooals men weet opgesloten in het zinneloozengesticht te Ziekeren. VERVALSCHING VAN EETWAREN. L. V. is boterkoopvrouw te Gheel. Toen de inspecteur hare boter onderzocht, bevond hij dat zij veel margarine bevatte. Er werd proces-verbaal opgemaakt. De vrouw kon nochtans ba wijzen dat zij zelf de boter niet vervalseht had, maar ze zoo gekocht had. Maandag werd de vrouw voor het verkoopen van vervalschte boter veroordeeld tot 100 fr. boet, voor waardelijk. In den muii. van den wolf liep zekere M. M. van Hersselt. Zij bracht boter in eenen winkel, waar zich juist de expert bevond. Vrouwke ik zal uwe boter ook eens onderzoeken zegde de toezichter. Maar, mijnheer, antwoordde M., 't is boter van onze koeien Het onderzoek bewees dat de boter ver valseht was. De margarine bevond zich midden in den klomp, langs den buiten kant was het zuiver boter. De betichte verklaart aan de rechtbank nog dat er geene vervalsching was, want dat het boter van hare koeien was. Het open baar ministerie antwoordde flegmatiek dan geven uwe koeien margarine De betichte wordt veroordeeld tot 100 fr. boete. Zij wilden weten wie de sterkste was Over eenige dagen werd in eene herberg te Gheel gezwetst over de licha melijke sterkte. Zekere Frans L. stond eensklaps recht en zegde Wie is er zoo sterk als ik Wie wil eens met mij vechten, de beste kome er uit. Zekere Louis V nam het aanbod aan. Hij wilde zijne kracht meten met die van den uit dager. Er werd dus gevochten uit liefheb berij. Het gevolg van die zonderlinge liefhebberij was, dat V. 's anderdaags de laatste UIL Sacramenten ontving, zooda nig was hij gekwetst, en L. was ook erg Die zaak werd door de rechtbank be handeld. L., die de sterkste moet weest zijn, kreeg voor belooning twee maanden gevangenis en 50 fr. boete V., die minder sterk scheen te zijn, bekwam dan maar 15 dagen. dag 22 Januari viert deEerw. Pater Dom. GODEARDUS-M-J HEIGL, het zilveren Jubelfeestzyner aanstelling als gemijterde Abt dezer Benedictijner-Abdij. AD MULTOS ANNOS Moge de Heer hem nog vele jaren bewaren tot zielenheil van duizenden christen en tot welvaart en roem dezer Kloostergemeente. De Abdij van Affligem was roemrijk in 't verledene. Hare stichting, die ten on rechte wordt toegeschreven aan Godfried met den baard, graaf van Leuven en hertog van Brabant, dagleokent van 1086, onder Henricus III zijn voorzaatzij was een der voornaamsten die alsdan oprezen en werd de eerste van Brabant. Zij bezat de rijkste en kostbaarste bibliotheek van allerhande werken en handschriften over kunsten, wetenschappen en letteren. De standaard van Brabant werd ter Abdij bewaard welken men aldaar met groote staatsie ging afhalen bij 't uitbersten van een oorlog. De Abt van Affligem zetelde de eerste der leden van de Geestelijkheid die deeluitmaakten van de Staten van Brabant. De Monnikken van Affligem waren meest allen mannen van bewonderbaar talent en vooral geleerde jaarboeken schrijvers en onvermoeibare compilators of verzamelaars. De Abdij van Affligem werd in 1796 door de gieren van 't Fransche schrik bewind afgeschaft, hare bezittingen ge roofd en openbaarlijk verkocht. De kerk en t grootste deel der gebouwen werden geslecht en over 25 jaren, rees de Abdij uit hare puinen terug op. STAD AALST. Patronage II. Jozef. door de Tooneelafdeeling Langs om Beter, op Zondag 26 Januari 1902, om 4 ure namiddag, in de Nieuwe Feestzaal der Patronage, (Meuleschettestraat.) Volgorde der Stukken 1. Openingstuk voor orkest. 2. BONPAPA 1 nieuw blijspel in één bedrijf. 3. I 'k Ben een Boer Karakterschets. 't Beste stielke, Kluchtlied. i Een Erfdeellustige historie. 4. CONCURRENTIE Nieuw blijspel met zang in i bedrijf. (Hedendaagschc handeling 5. Feestmarsch, gespeeld door de nieuwe Schoolfanfaar der Patronage. Afdeeling van den Turnkring Willen is Kunnen, onder het bestuur van Mr Rich. Daens. 6. Brabanconne. Orkest onder het bestuur van Mr Gust. Pape. N. B. De kaarten zullen ten huize gebracht worden. AALST. o CHEKMBOTER. Markt van Woensdag 22 Januari. o— 40 kilogrammen ter markt, prijsfr.3,00tot 0,00 per kil. Afdeeling Aalst en Omstreken. Op Zondag 2"1 Februari aanstaande, zal de afdeeling. ter Stedelijke Concert zaal, Keizerlijke Plaats, een AVOND FEEST geven, om 5 V» uren 's avonds stipt. De heer E, De Visschkre, advocaat, te Brugge, zal er eene VOORDRACHT geven over HU 8L4G VAI\' GROENINGHE. Geen twijfel dat de gunstig gekende redenaar, als naar gewoonte, zijne toe hoorders op iets puiks zal vergasten. Wat het toonkundig gedeelte betreft, daarvoor heeft de heer Gustaaf Pape wel willen zorgen. Zulks is voldoende om om ons te ontslaan er meer over te AALST. De aanbesteding der inwen dige herstellingen onzer collegiale kerk van St-Martinus heeft den volgenden uit slag gegeven Verstraete Leond te Rumbeke fr25,515.18 Wauters Jan-Spaens te Aalst 30,143.64 De Vos Broeders id. 30,073,99 Het schattend bestek beloopt tot fr 32,761.36 dus een verschil in min fr. 7,146,10. AALST. Zaterdag 11. rond 6 i/t uren kwam de heer Adhemar Scheerlinckx, Makelaar in hop alhier, langs de Klap- straat gegaan toen op eens zijne aandacht werd gewerkt door eene vrouw en kin deren die ter straat kwamen geijld, de noodkreten slakende: 't Brand 't Brand! Och helpt!... De heer Scheerlinckx sprong het huis binnen en bestatigde dat er brand was ontstaan in een achtergebouw dienende tot magazijn van verfwaren. Geholpen door toegesnelde geburen doof de hij niet zonder moeite de vlammen uit die reeds eene zekere uitbreiding hadden verkregen. Het huis is bewoond door Jan Backaert en huisgezin, huisschilder. De brand was ontslaan door 't omvallen van eene petrole-lamp. Dank aan de spoedige tusschenkomst van den heer Scheer linckx. enz. heeft men voorzeker geene grootere ramp te betreuren, daar de voorhanden koopwaren, allen bijna brandstoffen, olie, vernis, enz. weldra het vuur zouden gevoed hebben en een bijna niet te blusschen brandpoel zou onvermijdelijk ontstaan zijn. AALST. Kind overreden. Dijns- dag voormiddag heeft Pinters Felix, poe lenier te Wieze, in de Binnenstraat, Mijl beek, het kindje Vander Veken Leo, oud 4 jaren overreden. De kleine Leo was bij zijne grootmoeder gegaan en trok de straat over om huiswaarts te keeren, toen Pieters op zijne kar gezeten, in volle vlucht kwam aangereden. Personen die zich ter straat bevonden riepen hem toe van in te houden dat hij een kind zou overrijden, doch bij hield er geene reke ning van en reed maar in volle vlucht door... De kleine Leo geraakte onder een der wielen en werd met gebroken beentje opgenomen. Onze stedelijke Politie moet met de uiterste strengheid optreden tegen de geleiders van hondenkarren, die ons stedelijk reglement miskennen 't welk beveelt, dat de honden aan eene kar ge spannen met de hand moeten geleid wor den en verder verbiedt dat de geleider op zijne kar mag plaats nemen. Eenige voorbeelden, vooral aan de poeleniers, zullen ongetwijfeld goede gevolgen heb ben. De botsing, zaterdag op de spoor baan tusschen Assche en Brussel voorge vallen, is minder erg geweest dan men eerst vreesde. Wel is waar was de schok zeer hevig en is de stoffelijke schade zeer groot, maar de kwetsuren, die van den trein- overste uitgezonderd, zyn onbeduidend gebleken. Een onderzoek is geopend, om te weten of de reglementaire voorschriften, in ge val van mist, werden nageleefd. De Etoile deelde de min of meer romantische geschiedenis mee van een i7jarig meisje, dochter van kermisreizi gers, die, terwijl het kind in het gasthuis lag, de stad Brussei verlaten hadden, zon der nog naar hunne dochter om te zien. Toen zij genezen was, werd de arme verlatene opgenomen door de nonnen van Sinte-Maria-Lierde, die haar liefderijk verzorgden. Maar het meisje, aan het stille, regel matige leven niet gewoon, ontvluchtte het huis en zegde de Etoile - afge mat van vermoeienis kwam Marie door de Hoogstraat, waar zij ontmoet werd door twee nonnen. Deze goede zielen wezen haar aan eenen poiieieagent aan, opdat de jonge foorkraamster zou worden aangehouden. De agent naderde de arme en geleidde haar naar het policiebureel, waar de twee zusters haar volgden. Na de klacht der twee nonnen ge hoord te hebben, alsook het verhaal van Marie, oordeelde de officier van policie zich voldoende ingelicht en medelijden met haar hebbende, deed hij haar huis vesten, in afwachting dat er ten haren opzichte door de hoogere overheid eene beslissing genomen worde. Nu, ziehier wat er van de feiten is Marie F., van vreemde nationaliteit, werd, om te beletten dat zij ten prooi der ontucht zou vallen, kosteloos geherbergd door de Zusters van Slc-Maria-Lierde. Zij ontvluchtte het huis, kleedingstukken, aan het gesticht toehoorende, meenemen de, alsook de spaarpenningen van ver scheidene harer gezellinnen. Wat nu het medelijden van den policie- offleier betreft, deze heeft haar doen her bergen... in de gevangenis der Minimcm, waar zij ter beschikking van den procu reur des konings is, voor diefstal en land- looperij. Men ziet. de Etoile had hare tranen van medelijden voor eene betere gelegen heid kunnen bewaren. Hier zijn zij vruch teloos vergeten. Als zij de nonnekens nog eens wil belasteren, zal zij eene betere kans moeten afwachten. De zaak van deu moord op den ouden rentenier Van der Auwermeulen, uit de Maalbeekstraat, is voor goed geclasseerd. De raadskamer heeft ten voordeele van deu verdachte Corn. Van R...,den aardap pelkoopman, een bevel van niet-vervol- giug uitgeveerdigd. V. R. is overigens reeds sedert lang in vrijheid. De echtelingen F., van Parijs, de man 40 en de vrouw 27 jaar, kwamen 's morgens rond half 7, te Brussel aan. Zij houden een hotel te Parijs, dat door de vrouw bestuurd wordt, terwijl de man tevens nog eene plaats in een handelshuis bekleedt. Zij betrokkon bij hunne aankomst te Brussel eene kamer in een hotel der Con stitutieplaats. Rond 11 uren hoorde men plotseling verscheidene schoten en vrouw F. kwam den trap afgesneld, roepende dat haar man haar had willen vermoorden, en hij nadien zichzelven had doodgeschoten. Men vond inderdaad den man gewond en bloedend op t bed liggen. Hij was niet dood en word door de geneesheeren verzorgd, terwijl de vrouw in het com missariaat van policie ondervraagd werd. Toen men ook den man kon onder vragen, zegde hij, te Parijs zich aan ont vreemding te hebben plichtig gemaakt, daarom was hij met zijne vrouw naar Brussel gevlucht met het inzicht, door een dubbelen zelfmoord een einde aan hun leven te stellen. De vrouw wilde hem op het laatste oogenblik van dit rampzalig voornemen afbrengen. Zy zette reeds haren hoed op om de kamer te verlaten. Toen loste hij een schot op haar,maar trof slechts haren hoed. Daarna wilde hij zich zeiven door den kop schieten maar hij bracht zich slechts eene onbeduidende wonde toe. Een onderzoek is nu te Brnssel en te Parijs ingesteld. De vrouw is verzocht, zich ter beschikking van het parket tc stellen. Ziehier wat wij lezen in een blad van Brussel over de zaak der ontvreem dingen te Gent 't Parket beeft vervolgingen bevolen tegen ean 19jarigen jongeling van goede familie, klerk-stagist bij eenen ministe- rieelen ambtenaar. Ziehier te welker gelegenheid Over eenige dagen had de griffie der correc- tionneele rechtbank last ontvangen van wege het rekenhof, om inlichtingen te geven over de getuigentaksen, die schrik kelijk overdreven voorkwamen. Een heer van Aarlen, die in eene zaak was komen getuigen, had 50 fr. ontvangen. In de griffie begreep men niet hoe dit had kunnen gebeuren. Men zocht het dossier dier zaak. Het was niet te vinden. Men ging de getuigenlijst na. De heer van Aarlen is onbekend. Zelfs herinnerde de griffier zich niet, ooit eenen getuige van Aarlen gehad te hebben. En toch gaf het stuk, voor het Rekenhof voorgebracht, bewijs dat er 50 fr. betaald was. Iemand kwam toen op het gedacht, het schrift na te zien. De rechters, die'de taksbriefkens onderteekenen, werden ge raadpleegd en deze bevonden dat hunne handteekens valsch waren. Toen werd het zittingspersoneel ondervraagd en ein delijk bracht men een 19jarigen deur waardersklerk tot volledige bekente nissen. Hij had dagingen, taksbriefkens. enz., gefabrikeerd, er valsche handtee kens op gezet en had zoo, ten nadeele van den Staat, eene som van 400 fr. weten ta ontfutselen. De ouders hebben die som onmiddellijk aan M. den procureur des konings terug betaald. Verleden week waren te Evergem brief kens uitgedeeld, waarop werd aan gekondigd dat MM. Plancquaert, priester Fonteyne en Linus Versluys in de groote zaal van het gemeentehuis eene meeting zouden geven. De briefkens droegen voor drukker, den naam van M. P. Verstrae- ten. M. Verstraeten die niets van de zaak wist, alsook de baas uit het gemeentehuis, in wiens lokaal de meeting was aange kondigd, ofschoon hij ook van niets was verwittigd geworden, hebben voor deze feiten eene klacht by het parket inge diend. De socialisten, die verwittigd waren dat de meeting niet doorging, waren even wel met zoowat 400 man naar Evergem getrokken. Zingend doorliepen zy de gemeente en poogden het volk hun weekblad De Toe komst uit te deelen. Do weinige lieden die zij langs den weg ontmoetten weiger den evenwel het blad te aanvaarden. Voorbij het huis van den koster, M. Theybaert, gaande, stak een socialist een blad tusschen de staven van het hekken. Na lang aandringen, nam M. Theybaert eindelijk het hem aangeboden aan, doch trok het onmiddellijk in stukken en wierp het op den grond. Dit ziende drongen de socialisten in groot getal vooruit, duwden het hekken open en vielen den koster en een drietal andere personen, die naast hem stonden, verwoed aan. Langs alle kanten werd geroepen Slaat ze dood Ze moeten er aan Ze moeten door onze handen pas- seeren I M. do policiecommissaris snelde toe, doch hij was machteloos tegenover de overmacht en werd zelf zijnen revolver ontnomen. Bij het opdagen van vier gendarmen gingen de roode lafaards op de vlucht. De broeder van den koster heeft in de worsteling drie wonden aan het hoofd bekomen, toegobracht met eenen clairon. De wonden zijn echter niet gevaarlijk. Later hebben de socialisten eene meeting gehouden op den koer eener herberg, doch niemand van Evergem kwam naar hen luisteren. Ze moesten voor hunne eigene mannen spreken. Vrouw De Cracker, wonende Mo lenhoek, te Ileusden, had zich Vrijdag nacht op een bed gelegd, dat naast de stoof stond, om te waken bij haar ziek kind. Eenige gloeiende kooltjes, die uit de stoof vielen, staken de kleeren der vrouw in brand. Huilend van schrik en pijn, sprong de vrouw op en riep om hulp. Haar man kwam toegesneld en doofde onmiddellijk het vuur uit. Vrouw De Cracker heeft evenwel tamelijk erge brandwonden bekomen aan den rug. Zondag nacht zijn kwaaddoeners met inbraak in het klooster gedrongen der Zusters van den H. Vincentius a Paulo te Brugge en hebben eene zekere hoeveelheid nieuwe kleedingstukken ge stolen, die bestemd waren om aan de be- hoeftigen van den omtrek uitgedeeld te worden. De Zusters of de bestedelingen hebben geen gerucht gehoord. De daders zijn onbekend. Zondag morgend is eene vrouw te Snaaskerke willen afstappen in de mee ning dat zij te Oostende was,toen de trein zich reeds opnieuw in beweging zette. De ongelukkige werd de twee beenen afge reden. Korten lijd nadien gaf zij den geest. Het was de vrouw des hoofdonderwijzers eener naburige gemeente. Te Wonterghem heeft het parket van Gent, Zaterdag bij eene huiszoeking in eene pachthoeve, het lijkje van een pasgeboren kind onder een bed uitge haald. Eene boerendochter is aangehouden en naar Gent gevoerd. De geneesheeren verklaren dat het kind geleefd heeft, wat de aangehoudene overigens ook bekend heeft. Zaterdag avond is plotseling brand ontstaan in de gebouwen der groote hoe ven van de weduwe des overlenen burge meesters te Dinant. Het is reeds de vierde maal, dat hier brand ontstaan is en er is dus geen twijfel of hier moet misdaad, denkelijk door wraakneming, in het spel zijn. Overigens de ontdekking dat er pctrool over eenen stapel strooi was ge goten, juist nabij de plaats waar het vuur het eerst begounen was, bewijst het. Twee onbekenden huurden te Spa over eenige dagen twee peerden, om er een wandelrit meè te doen. De verhuur der zag noch de mannen, noch zijne peer den terug. Later vernam hij dat zij de Duitsche grens waren overgetrokken, de peerden aan hun lot overlatend. Het wa ren twee soldaten van het gidsregiment, die door het gerecht werden opgezocht. Ten gevolge van eenen twist tus schen eenen huurder en eenen eigenaar te Jolimont heeft de lSjarige zoon van dezen laatste aan den huurder een gewel digen messteek in den rug toegebracht. De long van den getroffene was door boord en hij viel stervend ten gronde. De jonge moordenaar is aangehouden De vermoorde was 54 jaar, getrouwd en huisvader. Influenza. In Friesland begint de influenza weêr te heerschen. In sommige scholen is 75 p. h. van het personeel ziek, zoodat hulptroepen opgeëiseht moesten worden, die er genoeg zijn Na tuurlijk, is er ook een groot verzuim van leerlingen, vooral in de laatste drie da gen, zoodat de ziekte zich vooral toen heeft uitgebreid. Een millioen geweigerd. Jean de Rezke, de beroemde tenorzanger, die dezer dagen - Siegfried te Parijs zingt, is door den impressarioColonelMapleson, namens een Amerikaanscli syndikaat aan geboden eene omreis in verschillende sleden van de vreemde Staten van Noord- Amerika, waar hij nog nooit was opge treden, temaken. Voor 40 voorstellingen werd hem de ongeloofelijke som van een millioen tienduizend frank, dus 25,250 fr. per avond aangeboden. Daarbij zou men te zijner beschikking stellen een luxe-wagen met electrisch licht, geheel als voor een vorst ingericht, met salon, eetzaal rookkamer, badkamer en keuken, een Franschen kok, enz. enz. Wie zou zoo iets kunnen weigeren En toch heeft de beroemde tenor op dit verleidelijk aanbod geantwoord, dat hij ten hoogste dankbaar is aan de heeren van het syndikaat, die een millioen willen wagen op zijne keel, doch hij is zoo ge lukkig te Parijs Siegfried te mogen zingen, dat hij voor het oogenblik aan geen andere plannen wil denken. Het feit van zulk een hoog honorarium is niet eenig. Door den vader van den colonel-impresario werd indertijd 750,000 frank aan Adeline Patti betaald voor der tig voorstellingen, dus ongeveer evenveel per avond. En dan zegt men nog dat de kunste naars geen schatten kunnen vergaren. En dan een millioen te weigeren. C'est un comble -, zullen de Parijzenaars zeggen. Als 't maar geen reclaam is, zeggen wij.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2