Kampstrijd van vet Vee. EEN EN ANDER. Allerhande Nieuws. VflNTllilT tooneelstuk in vijf v X-'-Cj-Lj* bedrijven, opge voerd door de leden van het LAND VAN R1E.M in de Groote Zaal van het College der Jezuïeten, op Maandag, 3 Februari 1902, te 4 iji uren. Vondel Hoe meesterlijk werd dat stuk ons onlangs door de leden van het Land van Riem vertoond Velen hebben het bewonderd en wenschten een tweede opvoering anderen hoorden er van spre ken en 't speet hen het feest te hebben gemist. Menigeen zei Jammer, dat ook onze kinderen dat niet kunnen bij wonen Want Kindrenooren zijn zoo fijn - 'k Moet, o zoo voorzichtig zijn - Wat wij, oudren, zelfs niet merken, - Zou op hen noodlottig werken Dat is waar Immers tooneelstukken, hoe onberispelijk ook geschreven en hoe kuisch voorgedragen, zijn over 't'alge meen nóch voor kinderen opgesteld nóch voor kinderen gespeeld. Aan aller begeerte en tevens aan ieders zucht om wat goed te stichten hebben de leden van het Land van Riem willen be antwoorden. Op Maandag, 3 Februari, in de Groote Zaal van het Jezuïetencollege, zal, ten voordeele der goede werken, het stuk een tweede maal opgevoerd worden: doch zoo gewijzigd, dat studenten en kin deren de vertooning zonder het minste bezwaar bijwonen. De Heeren spelers, G. Pape, J. Quin- tyn, J. Arys, R. Van Ertvelde, Ch. De Naeyer, L. Van Brantegem, E. Van Hauwe, F. Van Ertvelde, G. Grégoire, zijn door ieder in Aalst gekend. Het luk ken der opvoering is dus verzekerd. Die met zijn familie een genoeglijken avond wil doorbrengen, die dè goede werken wil begunstigen, begeve zich op 3 Februari naar het College en brenge een goede aalmoes mede, om die in de schaal te storten bij de omhaling, die tusschen het derde en vierde bedrijf zal gedaan worden. Wij verne men dat alhier te Aalst op de Houtmarkt of Veemarkt, op ZATERDAG 22 MAART aanst., een allerbelangrijkste Kampstrijd voor vet Vee zal plaats heb ben. De plakbrieven zullen eerlang ver schijnen. DE STEENKOOL IN LIMBURG. De agenten van de Duitsche maatschappij die in Limburg opzoekingen Iaat doen, hebben nieuwe steenkoollagen ontdekt door Mechelen a/Maas, ter plaatse gezegd Het Boederen, De eendracht der openbare macht wordt door deze herhaalde ontdekkingen opge wekt. Aldus wordt aangekondigd dat de li. ingenieur Dumont, leeraar aan de Hoo- geschool van Leuven, te Niza, daarover eene lange samenspraak met den koning heeft gehad. DE NIEUWE NIKKELTJES met gaat jes komen in omloop. Zij hebben op de eene zynde de aanduiding hunuer weerde en op de andere twee dooreen gestrikte L's met het omschriftKoningrijk België 1902. LEKKERBEKKEN. De schoone stad Sint-Louis zal wel nog meer beroemd worden dan zij het reeds is. Alle nieuwig heden worden er aanveerd de laatste is de maatschappij der grondeters. Die maat schappij telt tot heden vijf en zeventig mannen en vrouwen, die denken dat zij de dokters ontsnappen kunnen met grond te eten. Gewone stervelingen zeggen dat het altijd te vroeg is om in het zand te bijten -, maar die maatschappij leert dat het best is maar dadelijk te beginnen. De nieuwe leering is dat de mensche- lijke maag steengruis noodig heeft, evenals de maag der kiekens die eten steengruis en krijgen de appendicitis niet daar om is het goed van tijd tot tyd een hand vol zand of steengruis op te eten. Wil liam Windsor, advokaat, stichter der maatschappij, zegt dat men na weinig tijd zulken goeden smaak vindt in het zand, dat men er lekkere spijzen zou voor laten staan. Er wordt beweerd dat alle soorten van grond niet even voordeelig zijn zoo willen de grondeters niets anders dan die soort die uit de rivierbodems komt. Het opperhoofd der grondeters zorgt dat het voorbereid is en gesteriliseerd (dan ver koopt hij het aan 25 cents het klein pakje.) De maatschappij bestaat nog maar 6 maanden en groeit snel aan. Men hoopt dat de stad tot de nieuwe leering zal be keerd zijn voor de opening der tentoon stelling in 1903. En als gansch de wereld die leering aannam, het zou veel geld sparen aan het rivierkuischen. STEMRECHT DER VROUW. Naar wij uit goede bron vernemen zal bij de bespreking over de kieshervorming door verscheidene leden der rechterzijde, een voorstel ingediend worden tot invoering van het stemrecht der vrouw. En van dat stemrecht der vrouw zijn de blauwen en groenen zoo verveerd als den duivel van 't wijwater. Maar als volgens U, heeren Blauwen en Groenen, het stemrecht een natuurlijk recht is waarom dit recht aan de vrouw geweigerd Kerk van het Beggijnhof, Aalst. FEESTDAG VAN DEN H. BLASIUS. Bisschop en Martelaar, bijzondere Pa troon tegen keelpijn, maagpijn, krampen, brand enz. Dijnsdag 3 Februari, 's mor gens om ii uren ic Mis om 8 uren Hoog mis om 4 1/2 uren Lof. Men kan dagelijks gezegend worden. Geïllustreerde Briefkaarten. Zijn ten Bureele van dit blad te ver krijgen a O 05 per s/uk I (I zijn róó 0,50 ƒ-., 25 stuit.i allen verschillende I <)0 fr. meer 0,05 voor het port en per 12 kaarten. AALST. CREEMBOTER. Markt van Woensdag 29 Januari. o 40 kilogrammen ter markt, prijsfr.3,00tot 0,00 per kil. Itechlerlijke kroitijk. Tijdens de laatste foor op de Zuider lei te Antwerpen kwam een foorkramer bij eenen herbergier uit de omstreken en bood hem een Oostenrijksch bankbriefke aan, vragende of de man er geene vijf en twintig franken zou kunnen op leencn. De herbergier nam het voorste! aan en de barakman, met name De R., gaf in ver wisseling der beloofde vijf en twintig fr. een bankbillet van 100 kronen, met de belofte, het 'sanderendaags bij eenen wis selagent te laten uitwisselen en dan het geleende terug te geven. Doch wie niet des anderendaags verscheen was De R.... op wiens terugkomst de herbergier nog altijd wacht, met het bankbillet, dat na tuurlijk valsch is,als waarborg. De R. kon zich ook aan de opsporingen der po- licie onttrekken en bleef tot heden on vindbaar. De rechtbank, recht doende, veroodeelde den betichte bij verstek tot 6 maanden gevangenis en 26 fr. boet. Een huwelijk vernietigd. Men zal zich herinneren dat eene jonge vrouw, wier verleden niet al te schitterend was. den ongeschonden naam barer zuster had aangenomen om een huwelijk te sluiten met eenen persoon, dien zij op die wijze op onweerdige manier bedroog. De be drogen echtgenoot spande een proces in en de rechtbank heeft zijnen eisch, om het huwelijk te vernietigen, ingewilligd. De zaak der slachterij voor het Militaire Hof. Het was 7 uren maan dag avond, toen het Hooger militaire hof uitspraak deed in de zaak der slachterij van Gent. Cauwenberg wordt voor de oneerlijke feiten vrijgesproken, maar voor nalatig heid tot het tuchtkorps veroordeeld. De gevangenisstraf van Van Acker (2 1/2 jaar) wordt met 6 maanden ver minderd, doch er wordt een jaar correc- tiestraf bijgevoegd REDKItltIJKKAMEIl - !>(-'. CvniAitiMRTK.v. De tweede opvoering van het drama De twee Tij gerinnen -> ten voordeele van 't Armbu- reel onzer Stad heeft de som opgebracht van fr. 523.50, gestort in handen van den heer Ontvanger des Bureels. Dubbele misdaad te Brussel. Eene afgrijselijke misdaad is de gebeurd in de Asschestraat. M. Molitor, bestuurder der registratie en domeinen, nauwelijks een jaar in dienst, werd sedert eer.: :en tijd onophou delijk vervolgd door eenen onderhoori- gen, die hem geld vroeg. Om daar een einde aan te stellen had hij den toegang tot zijn bureel ontzegd aan allen, om slechts degenen te ontvan gen die hij goed kende. Maandag morgend, ten 10 ure, bood zich vóór zijn cabinet aan M. Clément, ontvanger van belastingen te Grimberge. Hij gaf zijne kaart aan den deurwaar der, welke hem het cabinet des bestuur ders binnen liet. M. Molitor deed hem binnenkomen. Men weet niet wat er toen tusschen beide mannen gebeurd is, doch plotseling hoor de men twee schoten. Men vond den be stuurder doodelijk gewond in zijnen zetel. De ontvanger lag op den grond zijn hoofd was men eenen kogel door boord. Ook was nog eene wonde aan den linkerkant zichtbaar. Hy was dood. Later. Op liet hooren dor schoten snelden verscheidene beambten toe. Zij vonden M. Molitor met de hand op de borst gekromd, terwijl een dunne straal bloed, komende uit eene hoofdwonde, langs zyn gelaat stroomde. M. Clément had eene wonde in het hoofd en eene in het hart. M. Molitor leefde nog maar hij was te zwak om te kunnen spreken. Men kon toch, uit de weinige woorden, welke men op zijne lippen lezen moest, opma ken dat Clément den overste ten onrechte verweet, hem te vervolgen dat de moor denaar eerst op hem en toen op zichzel- ven geschoten had. Volgens verklaring van den dokter, is er mogelijkheid dat M. Molitor genezen. Clément was 30 jaren oud. De moordenaar Jules Clément, is gebo ren te Edingen in 1859 hij trouwde te Eekeren, in Februari 1891, en heeft nu twee kinderen, een jongen van 9 en een meisje van 8 jaren. Sedert November had een verificateur, M. Ephrem, die de boekhouding van Clé ment, thans ontvanger te Grimbergen, moest nazien, eenige onregelmatigheden ontdekt en hij had hiervan kennis gege ven aan den bestuurder der registratie en domeinen, M. Molitor. Deze laatste had van zijnen kant ver nomen, dat Clément achterstallige reke ningen had bij notarissen zijner streek en dat hij daarenboven ten opzichte zijner leveranciers zeer mooielijk van betalen was. Toen gelastte M. Molitor den opperve- rificateur Dryon mot het omstandig na zicht der boeken van den ontvanger en deze, Dijnsdag begonnen, bemerkte wel dra dat er veel achteslalligheden waren in de stortingen, welke Clément in de staatskas moest doen. Hij deed dit den ontvanger opmerken en deze deed twee dagen nadien eene stor ting van 6700 fr. Zaterdag staakte M. Dryon zijn onder zoek, om maadag voort te gaan. Nu maandag ten 9 uren, kreeg de be stuurster van het postbureel te Grimber gen een telegram, uit Brussel gezonden door Clément, met de woorden: ^verzoek mijne vrouw alles voor zich te houden; niets aan Dryon zeggen.- De boodschap werd aan inad. Clément overgebracht, en deze, die blijkbaar on derricht was van hetgeene er gebeurde, begon te weenen. Clément was reeds ten 8 uren te Brus sel. Hij ontmoette daar M. Ephrem. die met het nazicht zijner boeken bezig was, en hem vroeg waarom hij niet te Grim bergen was. Het antwoord was dat hij geld kwam halen, en met den trein van 11 uren te Grimbergen zou terugkeern. Ephrem zot te hem aan, seffens mee terug te gaan. maar Clement weigerde beslist. Toen moet hij het boven aangehaald te legram hebben verzonden, om vervolgens naar het bureel van MMolitor te gaan, waar het moordtooneel plaats had, waar van wij gisteren gewaagden. Ziehier nog eenige bijzonderheden over dit tooncel Rond 9 1/4 ure kwam een heer, die er zeer opgewonden uitzag, in de vestibule van de bureelen der registratie, waar hij de portiersier, vrouw Laurent, ont moette, aan wien hij vroeg of M. Molitor reeds in zijn bureel was. Op het bevestigend antwoord vroeg hij waar dit bureel was en daar de vrouw hem zijne kaart vroeg, antwoordde hij Dat is onnoodig kondig eenvoudig M. Clément, ontvanger te Grimbergen, aan. Vrouw Laurent deed wat haar verzocht werd en Clément ging binnen. Terwijl zij den trap afging, hoorde zij een luid gesprek, doch zij gaf er geen acht op en begaf zich naar haar woonvertrek. Middelerwijl hadden de klerken der schillende bureelen aan hunne lessenaars plaats genomen toen zij het gerucht der schoten hoorden op de bovenverdieping, waar het bureel van M. Molitor was. Zij snelden den trap op en ontmoetten M. Molitor, die met bebloed gelaat zijn bureel verliet. De man der portierster was het eerst boven. Aan dezen zegde hij dat een zin- nelooze hem wilde vermoorden. Hij had gepoogd, den moordenaar zijnen revolver te ontnemen en toen riep deze Laat los of ik dood u en hij had op dit oogenblik inderdaad een mes uit den zak getrokken. Door geneesheeren verzorgd kon M. Molitor weldra aan de onderzoeksma gistraten volledige inlichtingen geven van wat er gebeurde. Het gesprek, dat beide mannen hielden, was louter van bestuurlijken aard en rolde natuurlijk over de boeken van den ontvanger. Het lijk van Clément werd nevens de schrijftafel van M. Molitor gevonden. De onderzoeksrechter deed het naar het doodenhuis brengen. De wonden van M. Molitor zijn niet gevaarlijk. Clément was te Grimbergen in dienst sedert 5 jaar. Over eenige jaren werd hij te Gheel in zijnen dienst geschorst, maar weldra terug in functie gesteld om te Grimbergen geplaatst te worden. Dit geval heeft te Grimbergen een droevigen indruk gemaakt, daar Clément er veel vrienden telde. M. Molitor was vroeger ontvanger te Antwerpen en heeft nog familie in deze stad. Een Hollander kwam in het Sint- Pietersgasthuis le Brussel, onder voor wendsel dat hij zeer ziek was, om opge nomen te worden. De geneesheeren bevonden hem echter in volkomen ge zondheid. Toen hij zijnen naam opgegeven had en deze aan de politie was bekend gemaakt, bevond men dat hij een man was, die door eene Hollandsehe recht bank voor brandstichting veroordeeld werd. Men zal hem natuurlijk kosteloos naar zijn land overbrengen en hem daar verblijf verschaffen. De Brusselsche bladen bevatten het volgende zonderlinge verhaal, dat ons voorkomt, als zullende in het onderzoek, dat er ongeluk te krijgen en misschien wel op niemendal uitdraaien kan. De echtgenoote LalTont, wonende in den Vier Boekengang, Naamsche straat, eene gebrekkelijke vrouw, heefteen aller liefst zevenjarig dochtcrke, de kleine Sophie, die opgevoed wordt bij eenen oom en eene tante, de echtgenooten Van D., wonend in denzelfden gang. Deze twee laatsten, welke binnen kort moeten verhuizen, waren Zaterdag uitge gaan om eenen anderen woon te zoeken. En nu kwam eene jonge, elegante dame. die reéds eenige keeren de zieke had be zocht, bij de vrouw Laffont, en zegde Ik kom uw dochterken halen om haar mee naar den Molière-schouwburg tc nemen. Na de vertooning zal ik baar terug thuis brengen. Vrouw Laffont deed het kind roepen, en de kleine Sophie hare beste kleerkens aangetrokken hebbende, volgdede schoone dame... maar kwam niet meer terug. Zondag morgend werd de policie ver wittigd en deze begaf zich op zoek naar de dame, die, volgens de geburen verno men hadden, zich M. Angèle J., liet noemen. Zij moest in de Fabriekstraat wonen. Daar vernam men echter dat zij naar de Anneessensstraat verhuisd was. En op het oogenblik dat vrouw Laffont met een huurrijtuig voor het opgegeven adres stil hield, zag zy er inderdaad de dame binnengaan. Vrouw VanD., die hare zuster verge zelde, sprong uit het rijtuig, greep de dame vast en vroeg naar de kleine Sophie. Ik heb haar bij hare moeder ge bracht, was het antwoord. Dat is niet waarriep nu de moeder. De dame schrikte, en, daar eene groep nieuwsgierigen zich rond het rijtuig schaarde, stapte de vreemdelinge in, deed den koetsier naar een hotel der Oude Koornhalle voeren en.... daar vond men het kind. Zonderlinge historie, inderdaad. Deze kleine gemeente Haren, op 7 kilometers van Brussel, is door eenen vreeselijken brand geteisterd. Zaterdag, rond 6 uren 'smorgens, ont stond er brand in de herberg la cour royale, Keulschestraat. De vlam had weldra geheel het huis omvat, zoodat zij, terwijl men de groot ste moeite de vrouw des huizes redde, den nevenstaande winkel en woningen van kleine burgers bereikt had. Het hulp geroep der bewoners en 'tge- rucbt dat zes paarden in eenen aangren- zenden stal maakten vervulde de gemeen te met den grootsten angst. Boven uit klonk het geklep der alarmklok. De dorpsbewoners met de spuit,de pom piers van Vilvoorde en al wat handen had schoot toe om hulp te bieden en, rond 8 uren verminderde de hevigheid van het vuur, tot ten laatste nog slechts eene dikke rookkolom en eenen grooten puin hoop de plaats aanwees, waar vijf huizen hadden gestaan. De schaê moet meer dan 60,000 fr. be dragen. Een honderdjarige. Den 26 Febru ari aanstaande zal Lokeren eene honderd jarige tusschen hare inwoners bezitten: de genaamde Marie Van den Steene. wed. Gyssens. Een comiteit is gevormd en groote toebereidselen worden gemaakt om het oudje luisterrijk te vieren.Ee bei de muzieken der stad zullen haar naar de parochiale kerk geleiden en vandaar naar het stadhuis, terwijl in de gevlagde huurt openbare concert's zullen gegeven wor den. Zondag morgend, ten 4 ure, is brand ontstaan in de groote werkhuizen der maatschappijDyle et Bacalan te Leuven, welke op den oever der vaart eene opper vlakte van verscheidene hectaren beslaan. De ramp had haren oorsprong in eene groote hal, waar de machienen voorhout- bewerking staan en, eer er nog hulp kon opdagen, had de wind haar reeds eene zoo groote uitbreiding gegeven, dat in weinige stonden de vuurpoel eene halve hectaar gronds innam. De hitte hield al wie naderen wilde, op meer dan 40 meters afstand. Een half uur later waren al de over heden ter plaatse. De pogingen der toe gesnelde pompiers en van het werkper- soneel kondeli slechts strekken, om de nabijgelegen gebouwen te redden, wat ook na bovenmensehelijke pogingen ge lukten. Toch moet de schade op 350,000 fr. gerekend worden. De werklieden, een groot honderd in getal, zullen aan den arbeid kunnen blij ven. Een rechterlijk onderzoek naar de oorzaak der ramp is ingesteld. Zaterdag rond 6 ure 's avonds zijn stoutmoedige schurken in den juweliers winkel van M. Ilenrion, Ham, te Gent, gedrongen, en hebben er eenen kader meegenomen, waaraan 55 zilveren en gouden zakuurwerken hingen. Eecloo. Vreeselijkk moord. De eerste geruchten betrekkelijk eene moord op eenen politieagent zijn dan toch waar. Het parket van Gent is zater dag namiddag naar Eecloo geweest en de wetsdokters hebben vastgesteld dat de agent L'ytterschaut (niet Heyderscheidt) gruwelijk vermoord was. Niet minder dan 3 revolverkogels zijn uit zijn hoofd gehaald. Het is een broodvoerder der samenwerkende bakkerij IIet Volksbe lang, zekere De Smet, die de eerste het lijk gevonden en de politie verwittigd heeft. Personen die later ter plaats snelden, verklaren dat ze nog nooit eenen mensch gezien hebben die zooveel bloed verloren had, Gansch het hoofd.van het slachtoffer was er door rood gekleurd. In de zakken van Uyterschaut vond men zijnen revol ver, zijne brieventesch en een veertigtal frank, zijnde de opbrengst der hondenbe lasting, welke hij dien dag ontvangen had. De kepi van den agent lag eenen meter verder. Zijn o verfrak was dichtgeknoopt en zijn sabel hing aan zijne zijde. De misdaad moet vrijdag gepleegd zijn, omstreeks 6 xj\ ure 's avonds. Zekere Gustaaf Baute, schipper, wo nende Gazometerlaan te Gent, op wien vermoedens berustten, is na ondervraging door het parket aangehouden. Het lijk lag op de velobaan en dicht bij het lijk was het spoor van een rijwiel 1 gevonden. De gendarmen kwamen te weten dat 1 Baute omstreeks 6 ure van Balgerboeke 1 naar Eecloo was gereden. Hij moest zaterdagavond, bij den deur- j waarder van Landeghem, eene samen- komst hebben met zijnen vader. Hij is er I evenwel niet verschenen en na een uur wachtens is vader Baute heengegaan. Het schip van G. Baute de Alice ligt gemeerd j te Balgerboeke. Men vermoedt dat Baute den agent zal omvergereden hebben daar deze laatste met een proces-verbaal zal I j bedreigd hebben. Verder denkt men dat Baute alsdan zal geschoten hebben. De revolver van Baute is aangeslagen. v Hij had hem aan een ander persoon in be- waring gegeven. t, Baute is 26 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. De vermoorde agent was een voorbeel- E dig ambtenaar en 45 jaar oud. Hij laat i v weduwe met 4 kinderen achter. Het oud- a ste is 9 jaar oud. a Uytterschaut wordt maandag morgend 1< begraven. d Het parket van Gent is Zondag ander- j maal ter plaatse geweest. Gustaaf Baute, de vermoedelijke j; dader, is Maandag morgend naar Gent overgebracht. Onderweg, in den trein, heeft hij aan de gendarmen bekend dat hij inderdaad den polieieagent vermoord heeft. De gendarmen hebben bij hunne ]yj aankomst te Gent hiervan onmiddellijk <j] kennis gegeven aan M. de onderzoeks- I d rechter. Antwerpsche velodieyen te Gent ei aangehouden. Over de aanhouding van eene heele bende velodieven, te Ant- werpen, schrijft onze correspondent uit Gent het volgende De policie van Gent was door deze van Antwerpen verwittigd dat Gentenaars verdacht werden van de talrijke diefstal len van rijwielen, te Antwerpen gepleegd. Het schijnt dat er in laatstgenoemde stad sedert een jaar zoowat 480 rijwielen j gestolen werden. De policie onzer stad heeft eindelijk het spoor gevonden der dievenen niet minder y, dan 14 personen zijn aangehouden. Er wordt gezegd dat de in Antwerpen p, gestolen rijwielen gezonden werden aan eenen persoon wonende in den omtrek der Nieuwe Beestenmarkt. Deze verzette de rijwielen aan andere T* personen, die ze op hunne beurt aan L bijzonderen verkochten. 18 rijwielen zijn aangetroffen in eenj huis der Slijpstraat en aangeslagen. Een persoon uit den omtrek derZuider- statie is aangehouden en naar Antwerpen overgebracht, om inlichtingen te ver- 1" schaffen aan het gerecht. Hij had twee Ti occasie-velos verkocht aan eenen bande- Zi laar, met wien hij zaken dreef. Deze H laatste dacht met een deftig persoon te K doen te hebben. T< Er wordt gezegd dat de diefstallen van rijwielen in verband zouden staan met dè diefstallen van diamant, te Antwerpen gepleegd. 1 Een vijftal jongelingen van 18 tot 19 jaar oud, vermaakte zich Zondag avond, rond 9 1/4 ure, met sneeuwballen tc gooien in het portaal der herberg van Pol Boone, wonende op de wijk Katten- borg te Zwijnaarde. Daar Boone buiten kwam en hun beval heen te gaan, vielen allen te gelijk op hem en begoimen hein bovenarms te slaan. Een metser, zekere Cyriel Mortier, 27 jaar oud, die op dit oogenblik voorby- kwam, verweet de jongelingen hun Ty schandig gedrag. De kereltjes keerden x thans hunne woede tot hem en trokken hunne messen. Mortier bekwam niet min M. dan zeven steken in het hoofd, waaronder ell twee zeer gevaarlijke, De laffe schurken hl sloegen hun slachtoffer onbarmhartig af vo en brachten hem ook een aantal erge ba schoppen toe. w; Gelukkig boezemt zijn toestand geene zij onrust in. Verzending vanvisch naar Engeland. Groote hoeveelheden visch worden gewoonlijk uit England naar de Oostend- sche vischmyn gezonden. Wat zeldzamer is, is de uitvoer van zisch van België naar Engeland, die sedert eenigen tijd toegeno- ju men heeft. De sneeuw is overvloedig gevallen in de provinciën Namen en Luxemburg; en heeft de treinen van Bazel en Aarlen aanzienlijk vertraagd. Ook wordt uit Remiremont gemeld dat de dienst der stoomtrams opgeschorst is. Op sommige plaatsen der provincie Namen ligt de sneeuw een meter hoog. p De werkstakende glasblazers zijn Q voor den goedemannenraad le Charleroi verschenen, op eisch van den patroon,, r die hen, gezamenlijk 4,200 fr. scliadever- q gocding per dag staking vraagt. De zit- tmg ging zoo wanordelijk, er werd zoo geroepen en getierd, dat zij op niets is. uitgeloopen, en men dus opnieuw zal q moeten beginnen, terwijl tevens de sta- king voortduurt. Denkelijk zullen de. ovens uitgedoofd en de fabriek gesloten i p worden. Te Westkerke is in den ouderdom van 71 jaar een man overleden, die gedu-; r rende 20 jaar niets anders nuttigde dan p water en brood. In den Veertigdaagschen Vasten leefde hij enkel van water. Die J levensregel deed hem geen kwaad. Heti oude spreekwoord blijft altijd waar Meer menschen sterven van te veel i Dan van te weinig door de keel.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2