EEN EM ANDER. Rechterlijke k ion ijk. AALST. Allerhande nieuws. Metalen Borstels Holland. CITO YEN SMEETS heeft zondag avond te Seraing eene zinsnee gebezigd, die hem weer last met het gerecht aan de hand zal doen. Hij zegde op eene meeting Als het noodig is van tot de revolutie te gaan, zullen wij het doen, en als men de gendarmen doet schieten op ons, zullen wij deze op gelijke manier beantwoor den Als het zoover komt zal Smeetske thuis zitten, gelijk al de opstokers van zijn soort. Op al de meetings in het Walenland hoort men schreeuwen Leve de repu bliek Intusschen zenden de 1500 manifesteer- ders te Charleroi, die, door een vergroot glas gezien, 15,000 man werden, een telegram aan... den koning. IN HET LEGER. De minister van oorlog heeft besloten de ordonnancen voor al de officiers af te schaffen de ordonnancen worden enkel behouden voor de officiers, die peerden hebben. In het voetvolk zal een soldaat ter beschik king van den officier kunnen gesteld worden buiten de diensturen en mits eene bijzondere vergelding, EIGENDOM IS DIEFSTAL. De en- gelsche socialist Ben Tillet, die onlangs de scheepslossers te Antwerpen tot de werkstaking kwam aanzetten en het land werd uitgedreven, heeft nu van een fami lielid, in Australië gestorven, eene aan zienlijke fortuin geërfd. Alhoewel de socialisten leeren dat eigendom diefstal is, heeft Ben Tillet die erfenis niet ge weigerd. DE ZOMER VAN 1902. Een voor naam sterrenkundige, - zoo bericht een Duitsch blad, voorspelt, dat de zomer van 1902 nog warmer zal zijn dan die van verleden jaar en wel wegens buitenge wone verschijselen in of op de zon. Er zijn, volgens die astronoom, in de eerstvolgende jaren steeds toenemende uitbarstingen (van welken aard op de zon te verwachten en daarvan zal men op de aarde den invloed ondervinden door het voorkomen van aanhoudend hooge temperaturen, afgewisseld door hevige wervelstormen. Voorts zal in den eerstvolgenden tijd eene merkbare toename van noorderlich- ten, dat wil zeggen, magnetische onwe- ders, worden waargenomen. Men doet echter wel - zulke voorspel lingen zelfs van een voornaam sterren kundige niet onvoorwaardelijk aan te netnen. Een oud spreekwoord zegt Als ge liegen wilt, ga dan het weder voorspel len. CITOYEN Furnémont kwam Vrijdag uit de Kamer, gewikkeld in eenen war men pelsenfrak. Er staat eene bende socialisten aan de poort, waartusschen een - groene die de kopstukken nog niet kent. Nog een die zich vetmest met het zweet van het volk, roept hij tot de ka meraden, als hij den rooden geldbezitter ziet afkomen is het geen schand met een pelsen frak te loopen, als er zooveel arme - sloebers niet eens cenen overfrak om 't lijf hebben Zwijg, snauwde een gebuur hem toe 't is Furnémont. Ha, zoo, Furnémont i En de groene deed zijn klak af voor den - proletair in pelsen frak. 't Menschdom, zei de filosoof, wil im mers bedrogen worden EENE ZWIJGENDE MAAR BETEE- KEN IS VOLLE AFKEURING. De Brus- selsclie bladen, meldende dat alleen de de bijzondere korpsen van de burgerwacht der hoofdstad Dinsdag laatst onder de wapens werden geroepen om den orden- dienst waar te nemen, voegen er bij, dat een groot getal wachten tot andere korp sen der burgerlijke milicie behoorende, zich vrijwillig gewapend hebben aange boden, om ook den ordedienst waar te nemen. De bladen voegen erbij, dat men die wachten bedankt en hen naar huis heeft gezonden, nadat zij door den opperoffleier van dienst geluk gewenscht waren over hunne toewijding en hunnen iever voor het behoud der rust en veiligheid in de hoofdstad. Bravo, het gedrag dier wachten is eene zwijgende, maar beteekonisvolle afkeu ring van de revolutionnaire betoogingen, welke de socialisten op touw zetten tot verovering van het algemeen stemrecht. De burgerij wordt het spel beu van de roode troebelwatervisschers, die het volk. de onwetende massa, tot geweldige daden aanzetten, maar zeiven te laf zijn om de bajonetten te trotseeren. De burgerij is met de Regeering, het kan niet anders, hunne onmiddellijke belangen staan op spel Handel en nijver heid slabbakken endiegedurige woelingen zullen de zaken niet verbeteren, integen deel geen wonder dan dat de burgers de handen in elkander slaan, en, voor eigen behoud zorgen door zich te scharen aan de zijde van de vertegenwoordigers en de dienaars der openbare macht. 't Duurt nu reeds een tiental jaren dat men het volk op den dril houdt, met het schimbeeld van het algemeen stemrecht 't wordt tijd dat er een einde aan dat spel gesteld worde. Roepen de roode oproermaker-s dat zij recht hebben op algemeen stemrecht, dat hun toch geenen boterham meer zal bezorgen, de burgerij, die den bloei en den rijkdom van het land verzekert, mag ook spreken, denken wij, en heeft over vloed van gelijk wanneer zij hare rechten op bestaan en leven wil handhaven, door luidop vrede, orde en rust te cischcn 'T IS MAAR EENE GERINGE KARNA VALBEWEGING Dinsdag zegde het beruchte socialistisch Kamerlid Smeets, in ile Kamer sprekende over de aanwezig heid van politie, gendarmen en burger wachten op het onzijdig grondgebied, rond het paleis des Konings. dat der natie en de ministermn gelegen, het volgende Wat is er gebeurd De katholieke rechterzij roept over al dat. zij geenen schrik heeft, en, ter gelegenheid der <- ge ringste ka rnavalbeweging - moeten wij parlementeeren om hier binnen te gera ken. Een politieagent heeft mij vergezeld tot aan de deur. Zoodat volgens de hoofdmannen zeiven der socialisten, de beweging van Dinsdag laatst, ten voordeele van zuiver algemeen stemrecht, maar eene geringe karnaval- beweging was Wij hebben het altijd gezegd dat hun Haarlemscliolieachtig A. S. maar eene zottebollerij was. MECHELEN a(M. De laatste ont dekking van kolen op de Mechelsche heide heeft de Europeesche finaneiewereld jn beweging gebracht. Deze mijn wordt niet de rijkste van België, maar wellicht de rijkste van Europa genoemd. De Duitsche maatschappij met hare machienen die aan alles weerstaan, zegt op 27 Februari 1903 reeds met de eerste koolput in gereedheid te zijn. De heer Burgemeester van Mechelen a/M. is namens de gemeenten Genck, Asch, Opglabbeek. Niel enz. aangewezen om verslag te doen over de flnanciëele operatie tot ontginning. Wederom hebben twee maatschappijen aanvraag tot ontginning gedaan. Dit brengt het getal aanvragen lot ZEVEN. Het zal er niet bij blijven, want de om geving van Mechelen a/M,schijnt 't richt snoer te zijn in verbinding met de rijke mijnen van Westphalen. De vijf typen, die in eene tribuun der Kamer gezeten, de zitting van 30 Januari gestoord hebben, zullen binnen kort voor de correctionneele rechtbank verschijnen. Men zegt dat zij tot de socialistische jonge wacht belmoren. Een belangrijk punt en dat ongetwij feld door het onderzoek zal opgehelderd zijn, is van te weten of zij door eigen aan drilt of op een ordewoord gehandeld hebben. Veroordeeld voor goede daad.Een inwoner van Deinze werd tot 26 fr. boete veroordeeld, omdat hij eene maand on schuldig in de gevangenis had gezeten. Hij had namelijk eene straf uitgedaan, waartoe zijn broer veroordeeld was, opdat deze laatste voor zijne vrouw en kinderen zou kunnen blijven werken. De voorzitter der rechtbank gaf den braven jongen den raad, kwijtschelding van straf te vragen, zoo wel voor zich als voor zijn broer. Glasblazers veroordeeld. De coedemannenraad heeft de werkstakers van groep A., voor verbreking van het werkconlrakt, veroordeeld lot 25 fr. boete per dag, van 30 Januari tot iMeert, 't zij 750 fr. elk. Die van groep B. 25 fr. per dag tot 25 November 19'"'3, 't zij gemiddeld 7500 tot 8000 fr. per werkman. Die der groep C. 2<> fr. per dag, van 30 Januari tot 1 Meert. De werklieden, die hunne voorafgaande verwittiging zonden, 20 fr. per dag tof 15 Februari. CREEMBOTER. Markt van woensdag 19 Februari —o 80 kilogrammen ter markt, prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. LEDE. Rustversloorende opstoo- ten hebben in 't naburige Lede plaats gehad die de tus-chenkomsl der Gendar merie noodzakelijk maakten. Botsingen hebben plaats gehad in de welke verschil lende rustverstoorders werden verwoud, zelfs nogal ernstig, zoo wij onze inlich tingen mogen vertrouwen Verdere inlichtingen ontbreken voor 't oogenblik. AAN DE VLEESCHHOU WERS voor het kuischen der VLEE8CIIBM)KKEIV zijn verkrijgbaar bij J. Van den Bergh, Korte Zoutstraat. MEERBEKE. Dijnsdag nacht omtrent 3 uren, heeft er eene botsing plaats gehad tusschen een 15-tal wild st rnopers en de gendarmen van Ninove. De wildstroopers werden op heeterdaad betrapt en de brigadier nam een gevan gen, doch hij bekwam onmiddelijk een g.'wivrschot van zoo nabij dal de lading loodkorrels bal maakte en door den arm drong waarmee hij den wildstrooper vasthield. Natuurlijk moest hij zijn ge vangene los laten die op de vlucht ging. De brigadier schoot met de eene hand zijn karabijn op hem af zonder hem te treffen. De gendarm die hem vergezel de schoot niet en de reden waarom hij het niet deed schijnen onaannemelijk. De brigadier heeft,daar het maaneschijn was, alleen kunnen bestatigen dat zijn gevan gen een kleinen rossen knevel draagt. Dijnsdag in den dag kwamen te Meer- beke twee officieren der Gendarmerie en 9 gendarmen om onderzoek te doen. De geburen der Apenstraat te Brus sel hoorden zaterdag nacht een vervaar lijk hulpgeroep. Zij gingen zien en ont waarden aan een venster eene vrouw, ondanks de grootc koude, zeer licht ge kleed, die op eenen vensterdorpel staande riep dat men haar wilde vermoorden, dat hare kamer vol ral ten was, die legen haar opkropen en haar het bloed wilden afzuigen. En eer men haar ter hulp kon komen was zij uit liet venster gespron gen Zij werd met gekloven hoofd en ge broken lidmaten opgenomen. Deze onge lukkige was plotseling zinneloos gewor den. Men weet dat in den toren der kerk van S' Jacob op Coudenberg een klok kenspel beslaat, dat men over vele jaien tot zwijgen heeft veroordeeld, zoodat vele Brusselaars het bestaan ervan, zt lfs niet kennen. Er zijn nu tusschen het kerkbe stuur en het gemeentebestuur van Schaar beek onderhandelingen aangeknoopt om dien beiaard te verkoopen. Men zou hem dan te Schaarbeek in den stadhuistoren plaatsen. De toelating is aan het stadsbe stuur gevraagd en experten zijn aange steld. Eene groep Engelschen, vergezeld van een Engelschen politieman in vacan- tie, was naar Brussel gekomen om carna val te vieren. Ten titel van kameraad schap had do politiecommissaris van het hoofdbureel eenen agent in burgerklee- ding ter beschikking van het gezelschap gesteld om de Kamer te bezoeken. Aan het Paleis der Na lie vroeg een onbekende in 'L Engelsch of hij het gezelschap mocht volgen, daar hij ook vreemdeling was. Dil gebeurde. Maar de Brusselsche agent hield den man in 't oog. Op zeker oogen blik, terwijl het gezelschap voor het standbeeld van Leopold I stil hield, betrapte hij den man met de hand in zij nen zak. Knap I zegde de agönt. Hij greep hem bij den pols en daar vloog de belangwekkende vreemdeling de doos in. Twee jonge misses waren ook reeds van hare porte-monnaies beroofd. Het bestuur der Openbare Veilig heid van Parijs zoekt sedert eenigen tijd eene dame op. die onder den valschen naam van Mad Nalion reeds voor 500,OOti fr. aftruggelarijen had gepleegd. Men vernam dat zij naar België was geweken en zich te Vorst had gevestigd onder den naam van Anna Girard, Fransche agen ten werden gezonden en deze hebben, geholpen door de Belgische politie, haar aangehouden. Haar echte naam is Augus- tina Dalley, 33 jaar. Doch door vragen in't nauw gebracht, heeftzij alles bekend. Gasontploffing te Hal. Aan zienlijke SCHADE 2 GEKWETSTEN. De omtrek van de spoorwegstatie te Hal werd maandag morgend. rond 3 en half ure, door eene hevige ontploffing in op schudding gebracht. Door den schok werden de bewoners in hun bed geschud en de meubelen heef den op hunne plaats- Eene gasontploffing was ontstaan in de spoorwegstatie in de zaal waar de reis kaarten worden verkocht. Het was de burcelbediende, de genaam de Walravens, die, de zaal binnentredend, een stekske aanstreek en zoo de ontplof fing te weeg bracht. De jongeling weid opgelicht en opgrooten afstand gewor pen. Hij heeft zware brandwonden aan het hoofd, het gelaat en do handen. Achter de bureelraamkens werd de ge naamde Lmiier begraven onder de brok ken van muren, vensters en plafond, die rond en op hem neervielen. De eerste is heel erg gekwetstde tweede is vol kneuzingen onder de pui- nen uitgehaald, 't Is een mirakel dat bei den niet gedood zijn. Houtwerk van de ramen der verkoop- bureeltjes, traliewerk en al de ruiten werden verbrijzeld. De groote zware inkoomdeur van de statie werd uitgerukt en 20 meters verre geworpen. Heel het binnenste der statie is vernield. Arduinsteenen van 60 tot 70 kilos elk, op welke de balken rusten die liet plafond dragen, worden verre weggeworpen. Eene overgroote menigte snelde dade lijk toe. Fit het onderzoek schijnt te blij ken dat hot slachtoffer zelf, door onvoor zichtigheid het ongeluk veroorzaakt heeft door de gaskraan te laten openstaan toen hij 's avonds te voren de statie verliet. Ziehier nadere bijzonderheden over het drama te Leuven, dat wij Zaterdag in eenige woorden vermeld hebben Sedert korten tijd werden de twee jonge lieden. M. Delvaux, 22 jaar, be diende in eene brouwerij, en MejLenaerts, slechts 17jaar oud, aan elkander verloofd. De eerste was zeer jaloersch van aard en verwekte derhalve dikwijls betreu renswaardige tooneclen. Vrijdagavond alweer, ontstond een lievige twist tusschen liera en zijne ge liefde. Om den jongeling te vreden te stellen, stelde de jufier eene wandeling voor, welke zy te zaraen deden. Wat g>'beurde er onder weg Men weet het nietdoch de ouders zagen hunne kinderen niet wederkeeren. Zaterdag morgend begaven zij zich naar het policiebureel en gaven er kennis van de verdwyning. Opzoekingen werden onmiddelijk ge daan en weldra ontdekte men in het afge zonderd Paulusstraalje, nabij de vaart, de lijken van dé twee jonge lieden. Het meisje was door twee kogels ge troffen, een aan den rechterschouder en een tweede in volle borst. Dit laatste schot was doodclijk. Do jongeling schoot zich een kogel in den slaap en hield nog den revolver in de hand waarmede de moord en de zelfmoord werden gepleegd. Moordpoging. Wij vernemen dat te Buitenzorg, op Java eene moordpoging heeft plaats gehad op P. Dierckx, S. J., doctor der Hoogeschool van Leuven. Het slachtoffer reist op eene beurs door zijne schitterende examen bekomen in natuurlijke wetenschappen. Hij is geboortig van Turnhout, zoon van den oud-volksvertegenwoordiger. Ziehier inlichlingpn over de misdaad waarvan hij het slachtoffer was Op 12 Januari, laatsten dag der vasten maand van de Mahomcdanen, liepen er vele dronken opiumrookers, razend door misbruik van opium, langs de straat. Op dien dag was bij pastoor Claessens gelogeerd pastoor W. van den Heuvel, van Magelang, en na het avondeten gingen beiden, alsmede pastoor Visser en dr Dierckx, professor uit Leuven, (die ook bij pastoor Claessens logeerde) naar de binnengalerij der pastorie, om verder den avond door tc brengen. Deze binnengalerij is door een ijzeren hekwerk van twee meters hoogte van het voorerf afgesloten, doch door een inlander zeer gemakkelijk te overklira- men. Het was kwaart na 9 ure, toen P. Visser er P. Claessens op aandacht deed maken, dat er aan het hekwerk geschud werd. Opziende bemerkte men een inlan der, die reeds over de afsluiting was ge klommen en thans met opgeheven hak mes begon aan te vallen. Pastoor Claessens slaakte eenen vree- selijken kreet, die door heel hot huis werd gehoord. P. Dierckx, sprong vooruit, doch ontving met een op het hoofd twee slagen niettemin greep hij den moorde naar vast en viel met hem op den groi.d. De eerw. h.h. Claessens, Van den Heu vel en Vissers trachtten den moordenaar vast te grijpen, M. Vissers sloeg een stoel op hem in stukken, en ten slotte kwamen een 20tal jongens uit de inrichting ter hulp en ontrukten den moordenaar het mes zelfs zouden zij, als de geestelijken niet tusschenbeide gekomen waren, den man gedood hebben. Men bracht dr. Dierckx, die uit 5 won den bloedde (hij had 2 diepe sneden over het hoofd) naar zijn kamer. Gelukkig bleken hier de wonden niet gevaarlijk te zijn, en daar zijn eerw. een sterk gestel heeft, zal hij spoedig genezen. Men heeft reden te onderstellen dat de inlander, een ontslagen policiehoofd en reeds vroeger in moordzaken betrokken, uit fanatism den aanval heeft gepleegd. (Handelsblad.) Te Gent zijn 1493 jongelingen inge schreven voor de loling. Het hoogste nummer is 1915, het laagste -423. 's Mor gens zijner8751otelingen en 's namiddags 613. De loting zal hier dus op éénen dag afloopen. De nachtwaker Staessens te Gent, hoorde 's morgens, rond 4 ure, in een in aanbouwzijde huis derKunstlaan gerucht. Hij ging binnen en verraste twee personen die bezig waren met ijzeren poutrels te stelen. De dieven sprongen op hem toe en wierpen hem in den kelder. Staessens die zich gelukkig maar weinig bezeerd had, stond op en achtervolgde zijne aanranders, die met steenen naar hem wierpen. Om hen in bedwang te houden loste hij drie revolverschoten in de lucht, waarop de dieven in het Park vluchtten. Geholpen door den schildwacht der infanterieka- zerneen den soldaat Simpels kon de waker eindelijk eenen der dieven aanhouden Deze poogde zich te verdedigen met een dolkmes, doch dc revolver van den nacht waker hield hem in bedwang. De kerel is opgesloten. De loleling die donderdag laatstle den te Heusden eenen schop op den buik kreeg, is aan de gevolgen overleden. Het parket van Gent heeft maandag namiddag ter plaats een onderzoek ingesteld. De dader is gekend, Zondag morgend, rond 8 1/2 ure, werd in het ijs der Drongensche meor- scheD, het lijk gevonden van den zeven tienjarigen Ad. Van Driessche, bleekers- gast, wonende te Mariakerkc en werkende in de fabriek der heereu Van Aelsberghe en Van Oost, te Gent. De ongelukkige had Zaterdag avond zyu werk verlaten en was, om den weg te verkorten, langs over het ijs gegaan, dat'ongelukkiglijk nog niet dik genoeg was, zoodat hij er door schoot en jammerlijk omkwam Het lijk is door de moeder erkend geworden. De droefheid der vrouw was pijnlijk om aanzien. Zaterdag avond en Zondag na middag zijn verscheidene andere personen door liet ijs geschoten. Zij konden even wel dadelijk gered worden. De landbouwer Nootens van Zon dereigen had eei.en wagen haver ver kocht aan den koopman Dierckx Dierckx van Turnhout. Maandag had hy de haver geleverd en daarvoor eem; som van 180 franken ontvangen. Na links en rechts een druppeltje gedronken te hebben, keerde de landbouwer in den namiddag huiswaarts. Had hij nu hier of daar zijn geld ge toond Zeker is 't dat hij buiten Turnhout gekomen, opgevolgd werd door twee kerels, die hij niet kende. Op den Zonder- eigenschen dijk gekomen, naderden de twee bandieten den landbouwer en vroe gen hem tabak Toen hij hun dit gegeven had, grepen zij liem eensklaps vast en ontstolen hem het geld. Het paard vervordo intusschen zij; weg huiswaarts en kwam weldra met kar aan de woning van den landbom-i c Nootens. Men zal licht begrijpen ho|jQOr huisgenooten verschrikten toen zij vaL,eg( niel bemerkten. Zij gingen dadelijk vern zoek en ontmoetten hem weldra op ,ver( haan. Hij deelde hun zijn wederva: T. meê. D< Er is bij de politie van Turnhout aanklacht neèrgelegd, en een o miert 11 is reeds ingesteld. 8raa De genaamde L., smid in de cimej. fabriek le Raevels, wilde zondag eenL. zoek brengen aan zijne familie te Toi j00D hout. Daar de vaart met ijs bedekt maakte hij van de gelegenheid gebn. om met zijne schaatsen over de vt'®ve naar Turnhout te komen. Tusschen a*°° bruggen 7 en 8 brak het ijs onder a®001 voelen en verdween hij in de diepte. T(zecr men hem uit het water ophaalde had M reeds opgehouden te leven. Het lijlkati' naar zijne woning te Oosthoveu over; lijkt bracht. de v Citoyen Smeets zal, indien hij de assisen moet verschijnen de advoea!®? Fourir en Vandervelde met zijne verd- ging gelasten. Moet hij voor de con liuneele rechtbank verschijnen, danreul hij het M. Pieard wel gedaan krijgen, van Elfhonderd paarden waren op ^effl markt van maandag te Binche, tenta^.?^' gesteld, waaronder velen van eors rang. Deze werden door Duitsche mei Vlaamsche koopliè aangekocht. De v markt blijft kwijnen. Weinig verkoop; lage prijzen. De varkens blijven duur. Bij de kiezing voor de burgerwa \j' te Cuesmes hadden de socialisten ee: veldtocht geopend, opdat de wachten c anders zoudenkiezen dan voor de car u daten, die voor het A. S. waren. nes citoyen provincieraadslid kwam zelfs i si« dit doel peroreeren. Het gevolg wasi ZA' oen catholiek kapitein gekozen werd. w0' De ophitsingen der roode leid neu beginnen hare uitwerkselen te toonen. Te Charleroi hielden zij Zondag ei meeting, op welke onder andere cito; Furnémont zegde dat de socialisten 1899, verbonden met de liberalen, i 2 op hunnen, weg tot verovering van 3 A. S. lieten tegenhouden. Vandaag, roept hij uit, in de kaïn j van mijne redeneering zeg ik tot 1 2 volk Blijf niet meer stilstaan1 3 moeten gaan tot het einde Die oproep werd beantwoord door ii 3 kreetLeve de Revolutie. Citoyen Pastur, bestendig af geve- digde en vroeger volksvertegenwoori ger, stelde voor. een telegram aan 1 Koning te zenden. De vergadering juichte het voorstel t en Pastur riep uit1 Ik zend het telegram dus, en e gezonden, zooveel te erger als er ongeil ken gebeuren. Do Koning zal verwilt geweest zijn. De depeche is volgender wijze opgeste Aan Z. M. Leopold II, KONING DER BELGEN, BRUSSEL. 15,000 proletariërs, vereenigd m i Maison du Peuple te Charleroi, drukt hunnen wil uit, de politieke gelijkheid veroveren, en hopen dat Zijne MajesS de stem van zijn volk zal hooren. - Het comiteit. In den avond hebben groepen mai festeerders de stad doorkruist. Degm die naar Charleroi-Noord terugkeerde hebben, voorbij het katholieke Wer manshótel gaande, de twee groote po: ten van liet gebouw in brand gestoken, j- Zij poogden ook fakkels binnen a vensters der slaapkamers te werpen. j] De dienstboden van het hotel kond w langs binnen het begin van brand ui w dooven. terwijl de menigte op straal sta te huilen. p Terwijl de eerw. h. pastoor vi Grand-Axe de vastenbul voorlas, we k hij herhaaldelijk onderbroken, door gevreesden kerel, zekere C. Later lies a deze met eene bijl de communiebank 1' schadigd en den pastoor bedreigd en 1 zou zelfs tot ergere dingen zijn overs y, gaan, indien eenige moedige person# hem niot tegengehouden en aan de polii geleverd hadden. De pastoor is een al« p geachte ouderling van 70 jaar. Te Charleroi hebben de socialist g eene meeting gehouden voor het A,S Cavrot deed de revolutie toejuichen. Fe némont raadde het volk aan, tot het eini te gaan en Pastur deed een telegram nas 1 den Koning zenden om te zeggen d» 15,000 prolétaires het A. S. vragen i f hopen het van Z. M. te bekomen. Tusschen Bouffioulx en Chatelet het dynamietmagazijn der koolmyn Said Xavier in de lucht gesgrongen. Ma heeft van het gebouwken geen spon teruggevonden. De huizen van den omtrè hebben veel geleden. Vergiftiging door gas. Een ga1 fabriek gesloten. Wij lezen in he Alg. Handelsblad Men herinnert zich dat eenigen tijd gr leden in 't Linnaeuspark een verpleegster in eene woning dood werd gevonils zonder dat men de oorzaak kende. Wi bestond er vermoeden. Een dergelijk geval heeft zich thans bij eene andere familie in dat park voor; gedaan. De dienstbode werd bewusteloos gevonden en is overleden. De zuster vai de vrouw des huizes die zich met de ver pleging van hei meisje wilde belasten werd ook bewustloos. Een geneeseer die bij de dienstbodi ter hulp was geroepen, meende de oor; zaak aan hartaandoeniiig te moeten toe schrijven. Toen echter de zuster van de. huisvrouw een zelfde lot dreigde te onder gaan, riep men Dr Heyermans ter hulp,

De Denderbode | 1902 | | pagina 2