EE\ IX AMD li IS. Rechterlijke kronijk. jgn AALST. Allerhande nieuws. Metalen Borstels van Jan Borluut en Jan van Renesse, van graaf Willem van Gulick en van al de ambachtsmannen en edellieden, nog een hoop socialisten maken. Er is besloten op Groeningheveld eene groote betooging in te richten, waarop zullen uitgenoodigd worden alle democra ten van het land en ook die van het Noorden van Frankrijk. In dien zin is eene dagorde gestemd, waarin ook de arbeidende klas wordt aangezet, den strijd voort te zetten tot de volledige verlossing van het proletariaat en tot verwezenlijking der gedachten, voor dewelke dc helden van 1302 streden onder de muren van Kortrijk. Zeer wel, dat is de arbeidende klas aan zetten te strijden tegen diegenen, die ons geloof bedreigen en de vreemde zeden, de Marseillaise en de Commune gebruiken, hier willen invoeren dus tegen de socialisten. Mijnheer Anseele, ge hebt Zondag won derwel comedie gespeeld. DE MISSIONNARISSEN IN GONGO- LAND. Allerbeste tijdingen zijn ont vangen van de missies der paters Jesuieten in Congoland. Sint-Ignatius Bergeyck is eene ware ny verheidstad geworden. Men vindt er eene boekdrukkerijboekbinderij schoenmakerij, huidenvetterij. brouwerij, zeepziederij, timmerwinkel, smis en zelfs eene sigarenfabriek, die reeds eenen voor raad bezit van verscheidene duizende sigaren, ter plaats bereid en opgemaakt met tabak der streek. Onze congoleesche konfrater.de Ster vanConqoland, wordt er gedrukt en bekomt eene oplage van 400 exemplaren, en wint nog gedurig bij. De zendelingen hebben te Ki Santu eene modelpachthoeve ingericht. De zwar ten worden er geoefend in den landbouw; vijftien ossen worden er met zorg afge richt, en welhaast hoopt men er met de ploeg te beginnen werken, de ploeg, de eerste ploeg der streek Het invoeren der ploeg zal voorzeker veel bijbrengen tot de verbetering van Congoland en het verheffen der zwarien uit hunne wilde barbaarsch- heid. Jamrnerishet datde agenten van den Congostaatdie nuttige werking der zende lingen en bijzonder het verspreiden van het catholick geloof niet genoeg achten, en zelfs al te dikwijls tegenwerken. Maar met of zonder hen zal het werk der christelijke beschaving doorgedreven wor den God werkt mee wie kan er zich dan tegen verzetten DE BESCHAVING EN HET LIBERA LISM. De liberale Réfürme viudt het droevig dat de jezuieten-missionnarissen in Congo een maandblad uitgeven voor de inboorlingen, om deze in de christene leering te onderwijzen. De geuzen willen Congo wel beschaven, maar het mag geene godsdienstige beschaving zijnZoo zyn zij ook voor het onderwijs, maar het mag geen godsdienstig onderwijs zijn. En dan durven de liberalen zich uitgeven voor vrienden van beschaving en onder wijs lil IN DE KEMPEN is sedert eenigen tijd een bond ingericht tusschen de hande laars in Kempische natuurboter. Deze nieuwe bond ievert ten zeerste om de vervalsching van natuurboter te bestrij den. Er werden reeds hier en daar verga ringen belegd. Verleden week was dit weer het geval ie Gheel. M. Lepaige, volksvertegenwoordiger, nam er het woord en zegde do werking van den bond krachtdadig te zullen steunen. 163 ONDERBREKINGEN. De heer Woeste is bij zijne prachtige en kloeke redevoering, uitgesproken op 12 Februari laatstleden door de uiterste linkerzij 163 maal onderbroken geworden. Zulks geeft ons een denkbeeld van de verdraagzaamheid der zoogezegde kam pioenenvqor de vrijheid. GEMEENTESECRETARISSEN. Evenals voor de onderwijzers zal er voor zekere gemeente-secretarissen ook ver hooging van jaarwedde volgen, namelijk wanneer hunne gemeente, blijkens de volksoptelling in eene hooge klas gerang schikt moi t worden. Wanneer daarentegen door verminde ring van bevolking zij in eene lagere klas komt, blijft de jaarwedde dezelfde. Zoo luidt een omzendbrief van den minister van binnen]andsche zaken. NAAR MEN ONS MELDT zullen met de Pinksterdagen schoone feesten inge richt worden te Verviers. De Nationale Bond der Gemeente- beambten van België a heeft deze stad aangeuuid lot het houden zijn 7" jaarlijks Kongres, en volgens het schijnt willen de aangeslotenen van Verviers hunne collega's van het gansche land op waar dige wijze ontvangen. Onze beste wenschen v BORINGEN NAAR STEENKOLEN IN LIMBURG. Men gaat te Sutendael ook de hand slaan aan de boringen naar steen kolen. De dag voor den aanvang is nog niet bepaald en eerst en vooral zal men beginnen te Munstorbilsen langs den steenweg op Genich en verder op Suten dael. De uitslag der reeds gedane boringen is overal goed geweest, schreven de dag en weekbladen en volgens sommigen had deze verre het algemeen gedacht over troffen. Wij weten nogthans dat de uitslag der laatst gedane boringen te Op-Glabbeek en zelfs te Mechelee-a M. niet aan aller ver wachting heeft beantwoord, en, dat zelfs zekere ingenieurs de verdere opzoekingen te Mechelen-a,/M. hadden willen staken. Niettemin heeft men er kolenlagen ont dekt en is de algemeen bekomen uitslag to Asch de allerbeste 't Is daarom dat men de boringen van den kant van Suten dael en Genck met meer iever zal herbe ginnen en voortzetten. (Handelsblad). DE TAALKWESTIE. De zoogezegde onzijdige, maar zeker en vast franskil- jonsche Soir klaagt dat er in de Noord statie te Brussel,op231 bedienden,slechts 33 walen en 201 Vlamingen zijn. Het blad had er mogen bijvoegen dat de Vlamin gen, om hunne bediening te bekomen, vlaamsch en fransch moeten kennen, en de walen alleen fransch. Dat is het ver schil van de differencie. Of zou de Soir willen dat onze vlaamsche boeren in de statie enkel fransclisprekende bedienden vonden KOSTBARE LEVENS. De socialis tische clubs hebben hunne gekozenen ver boden, deel te nemen aan stoeten en be toogingen, omdat hunne levens te kost baar zijn, om zich aan gevaar bloot te stellen. Men begrijpt dat die heeren gekozenen zich met plezier dit verbod laten opleg gen, en heel blij zullen zijn dat de schur- remurie - maar alleen moet marcheeren. Men heeft zoo wat overal van die helden gezien die met een paar vlugge beenen hun kostbaar leven - in veilig heid brachten, terwijl de verdwaalde werklieden zich lieten doodschieten of aanhouden. EEN NIEUW STERFGEVAL onder de overgeblevenen van 1830, dat van M. Mondoyen, in 88jarigen ouderdom, te Evere gestorven. Aanranding. Octaaf De Geytcr ver liet op zekeren dag eene herberg Ie Mal- degem en werd, bij zijn buitentreden aangevallen door Camiel en Richard Meuleman. De eerste sloeg hem met eenen stok en de tweede stak naar hem doch trof hem met. De Geyter kon ontvluchten achtervolgd door zijne aanvallers die hem met een mes nazetten, 's Anderendaags ging De Geyter vergezeld van zijne broe ders de Mculemans opzoeken Deze laat sten werden geslagen en hun huis bescha digd. De Geyter wordt voor dat feit verwezen tot 4 maanden gevangenis en tot het betalen van 300 fr. schaèvergoe- ding. Camiel Meuleman wordt verwezen tot 3 maanden gevangenis en Richard, voorwaardelijk tot 2 maanden. CREEMBOTER. Markt 3»3v.h>:? van Woensdag 26 Februari. 75 kilogrammen ter markt, --prysfr. 3,20 tot 0,00 per kil. Zaterdag werden te Brussel door de socialisten verscheidene meetings gehou den. Na heleinde van eene dezer verga deringen werd een optocht gevormd. Verscheidene straten werden doorkruist en in het St-Aloysiusgesticht en in het St-Michielscollegie werden ruiten inge worpen. Toen de policie kwam waren de manifesteerders, volgens gewoonte, weg. AAN DE VLEESCHHOUWERS! 1 voor het kuischen der V V. EE8C IIBIMKIi KIN' zijn verkrijgbaar bij J. Van den Bergh, Korte Zoutstraat. Te Elsene werd een diefstal van ongehoorde stoutmoedigheid gepleegd. Een onbewoond heerenhuis, waarvan de eigenaar een kasteel in Frankrijk be woont, is door dieven op eene ongehoorde manier leeg gestolen Gordijnen, sofas, kassen, lessenaars, juweelcn, porcelein. wijn, schouwgarnituren, schilderijen, kortom alles werd... verhuisd want dat is niet meer stelen, dat is letterlijk verhuizen. De weerde van het gestolene moet wel 250,000 fr. bedragen. De dieven moeten wel vjjf of zesmaal in het huis geweest zyn, om al het gestolene weg te halen. later. Verscheidene personen, die men verdenkt in dezen diefstal plichtig te zijn, werden reeds aangehouden. Onder hen is eene vrouw, wier echtgenoot in de gevangenis zit. Eene nieuwe en belangrijke huisdief stal is te Koekelberg gepleegd, in de woning van Mevrouw Simonis, die sedert eenige dagen op reis is. De brandkast was opengebroken, even als al de andere meubelen, maar wat er gestolen is, weet men nog niet. De dieven hebben ook veel schade aangericht door het moedwillig verbrijzelen der meubelen en sieraden van het huis -- Een handelsreiziger van St-Gilles- Brussel, getrouwd en vader van een kind had kennis aangeknoopt met eene vrouw, die te Parijs haren man had verlaten. De eehtgenoote van den reiziger ver nam dit en verzon eene wraak. Zij wachtte hare mededingster af. en wierp haar een fleschke vitriool in het gelaat. De getroffene viel, maar stond weer op en vluchtte, eene herberg binnen, steeds vervolgd door hare vijandin, die nog revolverschoten loste, zonder echter de andere te treffen. Dcplichtigeis aangehouden. De toestand der gekwetste is zeer erg. Andries Knuff en Alex De Vos, kwa men te Schaarbeek dronken in de herberg der echtelingen De Pauw. Daar zij begonnen te twisten zette de baas hen aan de deur, waar de twist voortduurde en wel zoo hevig dat De Vos, ten toppunt van woede zijn mes trok en het zijnen tegenstrever in -den buik stak. Ondanks de vreeselijke wonde, kou Knuff nog tot voor de deur der herberg komen, waar hij in elkaar zakte. Hij stierf terwijl men hem naar het gasthuis bracht. De moordenaar werd door de burgers aangehouden. De Vos was zoo dronken dat men hem niet ondervragen kon. Z. Hoogw. de bisschop van Gent, vertrekt morgen Donderdag naar Rome, vergezeld door den zeer eerw. h. aarts priester De Bock. Over deze erge zaak, voorgevallen te Calcken (Wetteren), lezen wij in de Gentsche bladen Het parket is op 10 februari voor de eerste maal naar het klooster gekomen de tweede maal op 13 februari. De eerste maal vond men niets dat verdacht was de tweede maal doorzocht men de koffers en de bedden. In den strooizak, onder het bed van een kostgangers, ontdekte men een medecijnfleschje, dat nog half met vitriool gevuld was. Donderdag 20 Februari, tusschen 12 en 2 ure, zijn de sleutels van de kamer der overste en der eetplaats van de zusters gestolen. Rond 2 ure 's namiddags, werd de verdwijning der sleutels bemerkt. Het parket kwam 's vrijdags terug naar het klooster. Al het volk werd onder zocht. De kleederen der inwonenden werden nauwkeurig nagegaan. Koffers, kassen, bedden, alles werd doorsnuffeld. In het bed, waarin het fleschje vitriool was gevonden, vond het parket de twee verdwenen sleutels. Zij waren in stroo genaaid en diep in den stroozaak wegge borgen. Onmiddellijk werd de genaamde A. Drieghe, die het bed besliep, aangehouden en gebonden naar het gemeentehuis over gebracht. Geheel de gemeente stond over hoop, toen men Ad. Drieghe naar het gemeentehuis bracht. Hy is naar Dender- monde gevoerd. Ad. Drieghe is geboortig van Calcken en oefende vroeger het beroep van smid uit. Hij is ongehuwd en een 60tal jaren oud. Drieghe verblijft sedert een drietal ja ren bij de Zusters. Het is een kerel die reeds verscheidene malen veroordeeld is geweest. Te Calcken meenen de inwoners dat de pleger van deze daad het verstand moet verloren hebben. Immers zij weten allen dat de kostgan gers in het Godshuis uitstekend behan deld worden. Als teeken dier goede behan deling, haalt men aan dat de ouderlingen er tweemaal daags vleesch krijgen. Ge wone burgers hebben het zoo goed niet, zegde men. Ook moeten de kostgangers niet wer ken als het hun niet lust en zij mogen in het dorp gaan wandelen. Vrijdag, is de Modenaarsteeg (van de Veldstraat naar de Predikheerenlei), te Gent in opschudding gebracht door moord. In het nummer 11 van gezegde steeg is het herberg en logisthuis. Daar woonde een ongehuwd koppel op logementAlfons De Jaegher en Rosalie Van Waeyenberghe, 23 jaar, moeder van van een kind. De overeenkomst in dit bebelsch gezin was er eene van 't allererbarmelijkste allooi. Vrijdag namiddag nu, na eenig getwist, om half drie, heeft De Jaegher zijne ge zellin de keel afgesneden en is vervolgens het huis ontvlucht, men weet nog niet waarheen. Rosalie Van Waeyenberghe heeft hare wonden slechts eenige minuten overleefd. Geneesheer en politie werden nadien bijgehaald, alle vaststellingen gedaan, en 's avonds rond half acht, is het lijk weg gevoerd. Later. De dader is zekere Alfons De Jaegher,smidsgast, 21 jaar. Het slach toffer, Rosalie Van Wayenberghe, is 26 jaar oud. De misdaad is gepleegd in eene boven kamer der herberg. Ten 2 ure kwam De Jaegher beneden, met het gelaat vol krabben, zeggende Ziet eens wat zij gedaan heeft Maar zal het niet meer doen... Ik ga mij verdrinken Tegen den avond, rond 5 ure werden de bewoners van het benedenhuis onge rust, daar zij Rosalie niet meer hoorden of zagen. Zij gingen naar boven en von den haar dood op het bed liggen. Kleeren en beddegoed waren van bloed doortrok ken. De moordenaar is vrydag nacht door eenen nachtwaker op de Oude Veemarkt aangehouden. Hy bekent zijne misdaad en is aanstonds opgesloten. Het parket deed zaterdag de lijkschou wing. De honderdjarige van Lokeren is Zondag op waarlijk indrukwekkende wijze gevierd geworden. De Kauter, waar het braaf oudje woont, was bekroond en versierd alsof de pro cessie er moest komen. Al de straten der stad waren gevlagd. Een oprecht schoonen aanblik en die nog veel schooner zou geweest zyn in dien de sombere wolken en, soms eenig© regenbuien, niet veel van het liefelijke hadden bedorven. Ten 10 ure werd de eeuwelinge aan hare woning afgehaald door een langen stoet. Aan het hoofd de stedelijke har monie, de vaandels van al de maatschap pijen der stad, die eene waarlijk schoone groep vormden dan meer dan 20 rijtui gen van bijzonderen, waarin de familie leden plaats genomen hadden daarop volgde de harmonie Ste-Cecilia, de ge meenteraad, dc leden der feestcommissie en eindelijk, in eene prachlige ekwipagie, ons - Marieken, - die met den zakdoek de juichende menigte toewuifde. In de kerk schaarden de vaandeldra gers zich op twee rijen, en, tusschen de dubbele haag treedt de eeuwelinge, mis schien voorde laatste maal in haar leven, bet huis Gods binnen: Na het Evangelie beklom de zeer eerw. heer deken den predikstoel en bracht, op treffende wyzc hulde aan hel deugdzame vrouwtje. Na de Mis en het Te Deum, ontvangst op het stadhuis waar de burgemeester, bij eene feestelijke toespraak, de 100 ja rige het geschenk der der stad overhan digde: een gouden tuil en een pensioentje; het geschenk des konings een fonkel nieuw goudstuk van 100 fr. 's Morgends had de feestcommissie haar reeds haar portret aangeboden. Van M. den volks vertegenwoordiger Raemdonck ontving Marieken een zilveren koffleservies prach tige geschenken van een groot getal andere lieden. De arme oude was om gek te worden. Na de ontvangst op het stadhuis heeft men haar in triomf rond de stad gevoerd, en haar toen, terwijl de familieleden zich vereenigden aan een banket, stillekeus in haar bed gedaan. Men vreesde niet zon der grond dat de overmaat der ontroering haar nadeelig zou kunnen zijn. Heel den dag was er in de buurt der honderdjarige eene oprechte menschen- stroom. De muzieken gaven er concerto's, 's Avonds was er verlichting en vuur werk. Het is niet alleen voor de eeuwelinge het is voor gansch de stad een schoone dag geweest. (Handelsblad). Barbaarsche moordpoging. In een herbergske van twijfelachtige repu tatie, op de Burghtgracht te Antwerpen, heelt een afschuwelijke misdaad plaats gehad, die andermaal aantoont, tot wat walgelijke daden drank en zedeloosheid leiden kunnen. Een soldaat van het le regiment artil lerie, geboren in 1871, PietX..., bijge naamd - de broer van Pietje Snot, die veel in het huis komt, poogde herhaalde malen het hof te maken aan eene der meiden, iets waartegen de waardin,Marie Buts, zich hardnekkig verzette. Denkelijk heeft hij hierover wraak willen nemen op de herbergierster, eene vrouw van 63 jaar. Daarom is bij dijns- dag nacht, na eene ruit in stukken te hebben geslagen, door de opening binnen gekomen. Hij is vervolgens naar boven geklomen en heeft de vrouw op hare slaapkamer overvallen. Hij viel haar aan terwijl ze te bed lag, sloeg haar, sleepte haai- van het bed, stampte haar toen herhaalde malen, wierp haar terug op het bed, beet haar toen op alle deelen van het lichaam, sleurde haar opnieuw op den grond, schupte haar voort, neep haar de keel toe om haar te wurgen en ging toeu op haar gelaat zitten om haar te verstikken. Toen de barbaar eindelijk meende zijn slachtoffer gedood te hebben, ging hy zelf in het bed liggen en sliep rustig in. Tegen 4 uren in den morgend kreeg vrouw Bluts het bewustzijn terug. Zij sukkelde den trap af en kon de straatdeur openen, om buiten om hulp te roepen. Voorbijgangers verwittigden de politie, die den soldaat van het bed haalde en aanhield, terwijl dokter Van Raemdonck de vrouw onderzocht, wier wonden ge lukkig niet doodelijk zyn. Hare keel en lippen zijn gezwollen en heel haar lichaam is natuurlijk vol wonden et kneuzingen, doch haar toestand is van dien aard, dat zij thuis kan verzorgd worden en zij zelfs de bovenstaande bijzonderheden heeft kunnen meedeelen. De soldaat is naar de Falconkazerne overgebracht, waar hij ter beschikking der krijgsoverheid werd gesteld Hij be weert van niets te weten dan dat de waardin, aan de deur slaande, hem had binnengeroepen. In de kamer, waar het tooneel plaats had, heeft men eenen soldatenkuop en een gordelriem gevonpen. X... schijnt inderdaad, zooals zijn bij naam het aanduidt, de broer van den be- ruchten Brusselschen bandiet te zijn, over wien een paar jaren geleden zooveel ge sproken werd. Tragische huwelijksreis. De Petit Journal vertelt de tragische huwe lijksreis van een jong paar uil Antwer pen, dat zich naar Parijs had begeven, en zaterdag een bezoek bracht aan M. R., fabrikant van reddingstoestellen, wo nende op den Boulevard Richard Lenoir, M. R. is een vriend van den vader des bruidegoms. M. U. ontving de jonge echtgenooten zeer vriendelijk en deze vertelden hein de tragische incidenten, die hunne reis had den gekenmerkt. In den trein, die hen naar Parijs had gebracht, schoot een onbekende zich door den kop nabij Creil. Te Parys aan gekomen stapten zij af in het hotel, waar juist een reiziger van Bordeaux door den ophaalbak verpletterd was. M. R. noodigde zijne bezoekers voor den volgenden dag ten ontbijt, en zegde lachend - Gij zult ten minste zeker zijn by my geen lyk te vinden. De genoodigden beloofden op hunnen post te zyn, niet vermoedende dat zy ook t daar een lijk zouden vinden, Ziehier inderdaad wat er gebeurde. ot 's Anderendaags morgens, na herhaal- .j<] delijk vruchteloos voor de meid gebeld te n hebben, gingen M. en Mad. R. zien waar jt het meisje bleef. Na overal gezocht te n< hebben kwamen zij in de badzaal en daar ff zagen zij de meid dood in het bad liggen, t Al de zorgen haar toegediend, baatten n niets Zij was reeds sedert uren dood. I j Het onderzoek door den policiecommis- c saris ingesteld bewees, dat het 20jarig n meisje het noodlottig gedacht had gehad )i een bad te gaan nemen den avond te n< voren, kort na het diner, zoodat zij door l een bloedsopdrang getroffen werd. jc En ziedaar hoe het kwam dat, toen de n genoodigden van M. R. kort voor den u middag verschenen, zij nogmaals een lijk i vonden. h Deze opvolgende treurige gebeurtenis- a sen deden de jonge getrouwden besluiten t hunne reis te onderbreken, en zij keerden j nog denzelfden avond naar België terug, j Het parket van Bergen, dat op- n nieuw deze over jaren gepleegde misdaad h in handen heeft genomen, deed maandag een nieuw onderzoek te Neufmaisons. i Ondanks de voorzorgen, om dit bezoek e geheim te houden, wachten meer dan 1500 mensehen dp magistraten aan de hoeve Loiselet af. De ondervraging der verdachten heeft belangrijke uitslagen opgeleverd. Een hunner, Gosselin namelijk, heeft volledige bekentenissen gedaan en verklaard dat de dubbele moord meer dan drie maand op voorhand beraamd was. Hij verklaart dat de bijzonderste aan stoker Gauvin de een-arm was. Veertien dagen lang hadden de drie moordenaars rond de hoeve gedwaald. Gosselin verhaalt volgenderwijze het 1 tooneel van den moord - Cauvin en ik zagen dooreen vensterke dat Loiselet, de pachter naar bed ging. (Hij wijst dit vensterke aan en plaatst i zich er voor gelijk den avond der mis- daad). Loiselet zat half uitgekleed op den rand van zijn bed. - Cauvin sloeg de ruit in stukken en schoot. Loiselet werd gekwetst, maar had nog de kracht om naar het venster te snellen en den loop van het geweer te grijpen, 't Is zoo dat zijne hand en een gedeelie van zijnen arm verbrijzeld wer den, door het tweede schot. Middelerwijl kwam de knecht binnen, die ook door een schot getroffen werd, dat hem doodde. De drie mannen zijn dan van de hoeve weg gegaan en hebben zich afzonderlijk in verschillige herbergen vertoond om zoo een alibi te bewijzen. Daarna zijn zy naar do hoeve teruggekeerd om den buit, die zij er meenden te vinden, weg te halen. Zij hebben zich echter met eene onbeduidende som geld moeten tevreden stellen. Cauvin loochent al wat Gosselin van hem zegt, doch de derde bekent aanwezig, geweest te zijn toen de misdaad gepleegd' werd, maar zonddr er deel aan te nemen. Dezer dagen werd te Marseille een 17jarige jongen aangehouden, die een heel reisplan in den zak had, alsook een brief aan zijne ouders, meldende dat Marseille te klein voor hem was, en hij naar Parijs ging. Die aanhouding was het slot van eene aardige geschiedenis. Elkeen kent de fabel van het melkboe- rinneke, dat zich met den melkstoop eene fortuin droomde en door een dwazen sprong heel hare toekomst naar de maan hielp. Evenzoo vaarde de jonge heer uit Mar seille, die een Luikschen ingenieur en eene Keulsche Bank als..., melkstoop meende te bezigen. Ziehier de geschiedenis M. Rocour, ingenieur te Luik, had te Marseille zaken gedaan. Hij ontving er belangrijke geldsommen eii zond toen 20,000 fr. naar zijnen bankier te Keulen. De bankier zond eenen brief, de ont vangst van het geld meldende maar die brief kwam niet aan zijn adres hij viel in handen van een genaamden Bouvret, die met zijnen bijnaam ook Rocour heette. Bouvret behield den brief, in plaats van dien aan het postbestuur terug te geven. De zoon Bouvret. die den brief ont dekte, vond niets beter dan, onder hand- teeken van Rocour, naar de Bank van Keulen te schrijven om 15,0(>0 fr. De bankier, die het handteeken niet herkende antwoordde mets of zond niets. Een tweede brief van den jongen heer volgde. En de bankier, die nu lont rook, verwittigde het parket van Marseille, dat den jongen slimmerik aanhield op het oogenblik dat hij in het postbureel kwam om den verwachten brief te ontvangen, die de gevraagde som moest bevatten. En zoo ontsnapten de Keulsche bank en de Luiksche ingenieur aan het gevaar, door een jongen Franschman in de klee ren gestoken te worden. Het parket van Charleroi heeft zich naar Anderlucs begeven, om een onder zoekin te stellen,betrekkelijk een drama, voorgevallen op het gehucht Bruyère. Tusschen een man en zijne vrouw was, om eene huishoudelijke kwestie, twist ontstaan. Een broérvan den man kwam binnen en trok party tegen zijne schoon zuster, welke hij met eene mijnwerkers- piek verscheidene .slagen toebracht, die haar leven in gevaar stellen, De zaak der glasblazers is voor den Goedenmannenraad te Charleroi ten einde geloopen, met de veroordeeling van een 60tal gamins, tot schadevergoedingen van 200 tot 400 fr., voor verbreking van werkcontract.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2