Leugen en Waarheid. Zitting van den Gemeen teraad. Catliolicke Kringen. Liberale manifestatie. EE Dl EM A Dl DEE. AALST. Allerhande nieuws. Engeland. L Oostenrijk. Amerika. Men zegt dat de koning zich gereed maakt om te vertrekken. En van den anderen kant verzekert men dat hij niet zal vertrekken, zoolang de Kamer in het debat over het algemeen stemrecht blyft rondplodderen. 'tls tijd, een einde te stellen aan eene bespreking, die nutteloos de geesten mee sleept en opwindt zoo denken al de goede burgers en zoo denkt ook Z. M. l!e liberale nieuwsverspreiders zijn dus op honderd uren nevens de waarheid, wanneer zij zeggen dat de koning van harte met de doctrinairen is, dat hij de redevoering van M. Hymans heeft inge geven en hij op 't punt is, M. de Smet de Naeyer te laten zakken. Al die berichten zijn valsch. 't Is valsch dat de koning voorde her ziening zou zijn. 'tls valsch dat hij den afval der liberalen en hun verbond met de socialisten zou hebben goedgekeurd, 't Is valsch dat hij de houding, aangeno men door het ministerie en bijgetreden door de rechterzij, zou hebben afgekeurd. En 't is nogmaals valsch, door en door valsch, dat de koning aan den eersten minister zou gezegd hebben Ik wil geen onlusten ik wil niet dat er bloed stroome geef toe als het noodig is, ten einde niet verplicht te zijn te onderdruk ken. De liberalen, die deze vertelsels uit strooien, beleedigen den koning en zeggen het tegendeel van de waarheid. De koning kan in zake van kiezingen de voorkeur geven aan dit of geen stelsel; maar op dit gebied wil hij niets opdringen en laat aan de wetgevende Kamer de zorg, den wil des lands te verwezenlijken. Maar wat de koning wil en het recht heeft te willen, is dat alle partijen binnen de palen der wettelijkheid gehouden wor den, dat de orde geëerbiedigd en elke poging tot revolutie doelmatig onder drukt worde. Daar vooral is het hoofd van den Staat in zijnen rol en Leopold II is aan dien ernstigen plicht niet te kort gebleven. Herinner u de zoo krachtdadige en stel lige verklaringen, hieromtrent gedaan door M. de Trooz het eerst, en onlangs door M. de Smet de Naeyer zelf. Beiden hebben voor de orde verant woord en hunne verzekeringen hadden de volle goedkeuring des konings beko men. Dit is duidelijk gezegd, dat Z. M. niet zal buigen voor de pogingen tot schrik aanjaging der socialisten en hunne bond- genooten de liberalen. (Corresp. Handelsblad). STAD AELST li MAART 1908. Waren aanwezig de heeren Gheeraardts, Burgemeester, Meert, Bou Bethune, De Gheest, De Hert. Schepenen, Van Ghyse- ghem. Van de Velde, De Coninck A-, De Koninck Fr., De Clippele, De Wolf, Eeman, Claus, Geeroms, De Somer, Ver- naeve, Van den Bremt, Borreman, Ge meenteraadsleden, «n Reyntens, Secre taris. EEREDIENST. De rekening over 1901 van de kerkfabrieken van O. L. V. Bijstand en van St. Jozef worden goed gekeurd, alsook de aanbesteding der bevloeringswerken van de St. Jozefskerk, ondernomen door B. en L. Hermans, ter stede, mits de som van 13,689.14 fr. Ook wordt aanvaard de aanbesteding van het maken in de SI Jozefskerk van eene Communiebank door M. Zeno, beeld houwer te Gent, mits de som van 6,500 fr. en van een Koorgestoelte door M. De Somer, teAelst, mits de som van 11,420 frank. WEGENIS. De toelating om een deel voetweg uitkomende aan de Geldhof straat te verleggen wordt ingetrokken en de aanvraag verworpen om reden van het verzet dat er tegen is ingediend. GEMEENTEBELASTINGEN. De rol van 2 op het cadastraal inkomen wordt gesloten ter som van 22,746.05 fr. KERKHOF. Grondafstanden worden gedaan in gewone voorwaarden aan ver scheidene familiën. STADSREKENSCHAP - Ten gevolge van bestatigde onregelmatigheden in de zen disnst wordt aan den Gemeenteont vanger eene slraf van opschorsing gedu rende drio maanden toegepast. Wij vernemen verder dat de heer O. Reyntens, Secretaris door den Gemeente raad is gelast geworden den dienst van den Ontvanger waar te nemen. De bestatigde onregelmatigheden dag tekende van slechts korten tijd en 't is dank aan de waakzaamheid van den heer garon Leo Bethune, Schepene van Finan ciën, dat ze vroegtijdig ontdekt zyn ge- woriten- De 34* vergadering van den Bond der Catholieke kringen heeft plaats op 29 en 30 April te Hoei. Dagorde1® Toespraak van M. Woeste; 2° Welkom aan den Bond 3° Adres aan den H. Vader 4° en 5° Verslagen van de kas, der aangesloten kringen, enz. 6° Te bespreken punten Zondagrust der dagbladen (verslaggever. P. De Ville); landbouwbonden. melkerijen (verslagge ver, baron d'Otreffe) maatregelen tegen zedelooze druksels en uitstellingen ver slaggever, M. Alf. Ryekmans) politieke propaganda en aanmoeding voor het vrij willigersleger. Dendergalm van Zondag 11. kondigt in zwartjes af dat er hier te Aalst Zondag aanst. 23 Maart een groote cantonale Betooging voor Z. A. S. en E. V. ging plaatshebben. Verder aanwijzing van de plaatsen van bijeenkomst, belofte van den wegwijzer in het volgend te doen kennen en een oproep tot de partijge noten. Dus de heer Gheeraerdts, Burgemeester, had de manifestatie toegestaan. Zaterdag des namiddags begaf M. P. Anné zich ten Stadhuize en trof er den heer Burgemeester aan. M. Anné ver klaarde hem dat de inrichters der betoo ging verlangden eene schriftelijke toela ting te verkrijgen. De heer Burgemeester gaf dadelijk den heer Secretaris 't bevel den brief van toe lating te schrijven. Die vraag der inrichters aanzien wij als eene beleediging den heer Burgemees ter aangedaan vooral nadat, in zitting van 't Schepenencollege, alles met M. Anné uitdrukkelijk was afgesproken en geregeld... Immers de liberale heeren wantrouwen het eerlijk gegeven woord des heeren Burgemeesters en dat is een voudig een snoodheid. Onze heer Burgemeester is een man van woord en eer, onbekwaam het ge geven woord te verbreken. Zulk eene gedragslijn is alleen waardig van man nen lijk M. Féron en andere liberale leitoes... Nu, zondag avond, 6 uren, ontving de heer Burgemeester, een brief geteekend door MM. G. Leveau en P. Anné hem berichtende dat er van de manifestatie op 23 Maart wordt afgezien om rede 1° dat geene schriftelijke toelating was gezonden 2° dat men voor wanorde vreesde daar er geene schriftelijke toelating bestond. De schriftelijke toelating werd den 15 Maart opgesteld en gedagteekend, doch werd slechts den 17 des maandags aan de belanghebbenden besteld uit hoofde dat des zondags geene brieven worden uitge dragen, Wat het 2e betreft, wij houden het als do bevestiging der eerste snoode beleedi ging naar 't hoofd des heeren Burgemees ters geslingerd Er wordt te verstaan gegeven dat de heer Burgemeester de be- toogingers in eene hinderlaag wilde lok ken voor 't vermaak van hen door de poli tie te doen uiteendrijven en botsingen te verwekken. Zulke lage ziel moet men bij do drie kleurige kartelbroeders gaan zoeken maar niet ten stadhuize. Men zal niemand kunnen wijs maken dat de reden om de welke de kartelbroe ders van hunne kolosale manifestatie afzien wel de ware echte reden zijn... Vertrouwen immers hadden de inrich ters reeds gesteld in 't gegeven woord des heeren Burgemeesters aangezien zij hunne manifestatie door Dendergalm in zwartjes hadden laten afkondigen. De ware reden volgens men ons ten stelligste verzekert, zijn 1° Dat vele liberale burgers die tegen het Z. A. S. zijn achter de huilers van het c'a ira en der carmagnole, achter de verheerlijkers der akelige Communards niet willen loopen 2° dat velen wel in de duisternis van den avond willen manifesleeren maar niet by klaren dage men begrijpt waar om.... Ziedaar DE HEEREN MINISTERS zyn voor nemens den post van conservator van het Wiertz-museum af te schaffen, of schoon MM. de Trooz en van der Brug gen de plaats zouden willen behouden als aanmoediging voor letterkundigen. Er zijn reeds verschillige postulanten, om M. Potvin te vervangen, onder an dere ook Jef Castelein, die reeds bij de dood van Conscience de plaats had aan gevraagd en Mijnheer August - Adolf Daens. KOLEN VOOR DEN STAAT. Het schijnt dat de Staat voornemens is een deel der nieuwe steenkoolmijnen in de Kempen zelf te ontginnen, voor den dienst zijner spoorwegen. V:in rlen manken lienncn. De anders zoo praatzieke Vooruit rept geen enkel woordje van de groote meeting van zaterdag avond, ten lokale Roode Leeuw, Korte Zoutstraat. Maar geen wonder, het zou nu zeer moeilijk geweest zijn van te gewagen van 2 of 3 duizend toehoorders. Immers ze zijn geteld, gewikt en gewogen gewor den. Iets over de 500 levende wezens trokken er binnen, te verdeelen als volgt: 150 kiezers van zondags, 30 kiezers van 's maandags, 200 en iets jongelingen van 16 tot 20 jaren, 120 straatjongens van 12 tot 15 jaren en twee meisjes die haar lievetje zijn nageloopen. Geene liberale heeren werden bemerkt tenzij MM. De Windt, notaris, Leveau en Vincent, voorzitter en secretaris van den liberalen Werkmanskring, P Van Styvendael, mandataris der Aalstersche liberalen, door dezen laatsten aangesteld, om in hunnen naam op de Meetings voor Z. A. S. te gaan spreken verder nog 2 of 3 liberale leitoes van derden kaliber en daarmee is 't alles. Vergeten wij groe ne Pie niet omringd van 4 groene kra- watten. 't Was van den Manken hen nen, VOLLE KARAMEL I KUNST OM GELUKKIG TE LEVEN. Twee uren wandelen of rusten per dag. 's Nachts zeven uren slapen. Opstaan zoohaast gij ontwaakt. Werken zoohaast gij op zijt. Drinken als gij dorst hebt. Spreken als het noodig is en slechts de helft zeggen van hetgeen ge denkt. Slechts dit schrijven waaronder ge uwen naam durft zetien. Niet verder springen dan uw stok lang is. Nooit vergeten dat anderen op u zullen rekenen, doch reken zelf op nie mand. Het geld schatten voor wat het waard is het is een goede knecht, maar een slechte meester. Niet gaan tot de vrienden, maar de vrienden tot u laten komen en niet ver geten dat een ware vriend meer waarde heeft don de schatten der wereld. ZWARTE MEETING. Groene Pie hield hier Donderdag des avonds op den Tragel, meeting in opene lucht voor de werkers die het fabriek verlieten. Het grootste getal schuifelde Groene Pie uit en de werkmeisjes riepen hem Ahoe toe. Groene Pie deelde een schrift uit wij komen hierop terug. KOOLMIJNEN. Er is eene aanvraag gedaan om eene derde koolmijn in Lim burg te maken op het grondgebied Zon hoven, eene uur van Hasselt gelegen. Binn n kort zal nog een boormachien geplaatst worden te Gruitrode, zes kilo meters van Brce, waar reeds een stuk grond is aangekocht. TREINEN AANGERAND. Volgens eene statistiek, opgemaakt door het spoorwegbestuur is het getal processen- verbaal voor het werpen van steenen naar voorbijrijdende treinen gedurende een jaar 191, waarvan 161 ten laste van onbekenden. Het zij te dezer gelegenheid herinnerd dat belooningen tot van 50 fr. worden toegekend aan degenen, die de plichtigen van dergelijke misdrijven kunnen aanwij zen of doen ontdekken. GEEN MOND- EN KLAUWZEER MEER. In de vergaderiug van de be- groottingscommissie uit het Pruissische huis van afgevaardigden, deelde de ge heimraad Kircliner, van het ministerie van onderwijs mede, dat het gelukt is, een zeker werkend behoedmiddel tegen mond- en klauwzeer te ontdekken. DE BRUSSELSCHE OMGEVING telt 110 danszalen, #vaar bestendig geflik- kert, gewallebakt en... gevochten wordt. De stad Brussel heeft er 40 Elsene 15, Auderlecht 12, Molenbeek 12, en zoo vervolgens. Brussel en S'-Joost-ten-Noode zijn de eenige die geene bijzondere taks heffen op die inrichtingen. EEN GELUKWENSCH. Het bestu rend comiteit van de Conservatieve Vereeniging van Antwerpen, heeft in zitting van Maandag besloten, aan M. de Smet de Naeyer eenen brief van geluk- wensching te zendon, voor zijne moe dige houding in het debat over het alge meen stemrecht. Li Messager de Bruxelles deelt een schrijven raeè van M. Fettweis Albert, een gekende liberaal, in 't welk hij be toogt dat vele liberalen op het punt van zaken zullen weigeren de liberale chefs in hunne politiek van zelfmoord en ach ter do roode vod te loopen. Hier te Aalst heeft men er reeds een voorbeeld van. CREEMBOTER. Markt van woensdag 19 Maart 1902 —o 70 kilogrammen ter markt prijsfr.3,00 tot 0,00 per kil. AALST. Maandag 11. heeft men op 't grondgebied onzer Stad, uit eeuen poel overgebleven van den ouden Dender, wijk Eeuwigheid, Mijlbeek, het lijk opgevischt van Augustinus Van Leuven, landbouwer te Herdersom, oud 64 jaren. De ongeluk kige was op den eersten Zondag van Vastenavond eenige boodschappen in onze Stad komen verrichten en moet door de duisternis zijn verdwaald geweest. Een timmermansbaas die met zijnen 16jarigen zoon naar huis keerde, te Sar- lardinge. bij Geeraardsbergen, liet dezen alleen vooruitgaan, daar hij nog eene boodschap te doen had. Doch bij zijne t'huiskomst had men den jongen nog niet gezien. Terwijl men hierover sprak en elk zijne verwondering uitdrukte, bracht men diens lijk binnen. Het was geheel met messteken als doorploegd De gendarmerie hield eene klopjacht in den omtrek om de moordenaars te vin den. Het schijnt dat hier wraakneming in 't spel kan zijn van wege eenen gezel, die over eenigen tijd, in eenen twist, door den timmermansjongen afgeranseld werd. De Patriote verhaalt het volgende, om het publiek te waarschuwen tegen zekere trukken van woekeraars. Een woekeraar, wij zullen hem X. noemen, ontving het bezoek van M. V., die hem vroeg een eflëkt van 800 fr. te escompteeren. Ik zou dat met plezier doen, ant woordde X., maar het zal u 10 ten hon derd kosten. En daarenboven moet het stuk door een gekend persoon geëndos seerd zijn. Ik ken zoo niemand, zegde V. Dat is niets. Ik zal u eene aanbe veling geven voor M. L.. en die zal het misschien doen, om mij te believen. V. ging naar den aangeduiden persoon en deze stemde na eenige tegenwerpingen toe, - om plezier te doen aan X. En V. kwam gelukkig, bij X. terug, die dit maal het effekt in ontvangst nam. Acht dagen later kwam V. terug, om het bedrag te ontvangen maar X. ant woordde M. L. heeft over u geene gunstige inlichtingen ontvangen en ik moet u met spijt zeggen, dat ik van de zaak moet afzien. En mijn wissel Kom overmorgen terug en ik zal hem u bezorgen. Op den gestelden dag kwam hij terug. Ik kan u ongelukkiglijk uwen wis sel niet teruggeven, zegde nu de woeke raar hij is in omloop. Maar hij zal op den vervaldag worden ingehouden. En toen de vervaldag daar was, liet X. den wissel protesteeren. Ditmaal zag V. dat hij met eenen bedrieger te doen had, en maakte de zaak aan den procureur des konings bekend. Een onderzoek is in het grootste geheim begonnen, geleid door Belgische, Engelsche en Duitsche magistraten, be trekkelijk een juweelendiefstal, die over eenige dagen werd gepleegd op de spoor lijn Londen-Oostende-Weenen. Twee Engélschen, een heer en eene dame, ontdekten, toen zij aan de Duitsche grens kwamen, dat zij onder weg beroofd waren van de juweelen, die zij bij de reisgoederen hadden geplaatst en eene totale waarde van twee en half millioen vertegenwoordigden Het schijnt dat de diefstal niet in Bel gië gepleegd is. De bagagewagon was bij het in België komen, zorgvuldig gelood- zegeld, en de zegels waren ongeschonden, toen men die nazag te Brussel en te Her bestal. Het schijnt dus dat de diefstal op de boot gepleegd is, zegt de Petit Bleu. Maar dan vraagt men zich af, hoe men het pak of het koffer niet gemist heeft bij het aan boord brengen der goederen. Want voor zoo iets draagt men toch meer zorg, dan voor een vallies met linnengoed of iets dergelijks. Een graanmolen is tijdens het on weer van zaterdag avond, te Hofstade bij Mechelen neergeslagen, drie slachtoffers met zich slepende. Op eenige stappen van den steenweg van Tervueren, bevindt zich op den rech ter kant de graanmolen toehoorende aan M. Victor Decoster. Deze molen, die reeds 55 jaar bestaat, is zeer sterk opgetim merd en berust bij middel van de zwaar ste balken die men kan inbeelden op vier gemetselde blokken. De bliksem heeft op dien molen zoo schrikkelijk vernielend gewerkt, dal hij letterlijk in gruis neèrligt. De zwaarste stukken waaronder wij den gebroken as bemerken, zijn als met bijlen doorgekliefd en liggen daar uitgestrekt tusschen de honderde scherven, die als door de hand van den mensch schijnen kleingekapt te zijn. Nog slechts eene roede is zichtbaar, de drie anderen zijn in splinters vernield. Hier en daar zijn houten stukken der puinen zwart versingeld alsof zij eenen oogenblik vuur hadden gevat. Het was 6 uren 's avonds toen de maal- der V. Decoster zich met den zoon van pachter Servaes en F. Verreth tijdens het on wéér op den molen bevond. De drie personen gevoelden zich eensklaps als door een zwaren hamerslag op het hoofd getroffen en zagen zich omringd van vuur. Zij hielden onmiddelijk de handen voor hun aanzicht en verklaarden daarna van niets meer te weten. Wanneer zij tot zich zelve kwamen vonden zij zich tus schen de puinen. De molen was met een schrikkelijk ge- druisch neêrgemaaid hetgeen onmiddelijk talrijke personen naar de plaats der ramp deed loopen. Men vond eerst dat de kar van pachter Servaes met het paard was omvergeworpeu en bemerkte daarna de drie gekwetsten tusschen de puinen. Weldra was gansch het dorp te been en er werd spoedig tot de reddingswerken overgegaan. Ook was de zeer eerw. heer Van Bosch, pastoor te Hofstade, een van de eerste ter plaats. Men bestatigde dat de maalder Decoster aan het aangezicht en de handen op eene schrikkelijke wyze was verbrand. Hij was gansch onkennelijk, Servaes en Verreth hadden insgelijks zeer ernstige brandwonden bekomen dezen laatste was het hair van het hoofd afgebrand en zijn aangezicht was zwart uitgeslagen. Men diende de gekwetsten oogenblik- kelijk de beste zorgen toe en voerde ze naar hunne woning, terwijl M. Mertens, dokter te Sempst, in haast werd verwit tigd. Deze kwam spoedig aangeredenen vermaakte de wonde der drie slachtoffers. Deze bevinden zich gelukkiglijk buiten gevaar. Iets meldenswaardig is dat zij op gansch hun lichaam buiten het hoofd en de handen geen de minste verdere kwet suren hebben, terwijl de puinen die hen omringden kleine verbrijzelde stukken uitmaakten. i vaa Holla Zeeu' Niemand verstaat zich uit dit woi Wij hebben een bezoek gebracht den maalder Decoster, zegt de com dent van Het Handelsblad, die eenen leunsteol vonden, het hoofd,j gezicht en handen gansch omwondi brave man die 50 jaar oud is, ver! ons niet de minste pijn te gevoelen andere lidmaten, ondanks den schi lijken slag die hem in 't midden der brijzeldc balken, planken en raden w Met alle helderheid van geest verhs; ?er~ hij ons het gebeurde en kan zich ^abl denkbeeld vormen boe het mogelij; Toni dat hij nog levend uit deze ramp is g. Groot men. i De twee andere gekwetsten zijns als Decoster buiten gevaar. Kreel De molen was verzekerd door den vai der vereenigde maalders en zaj door zorgen van die maatschappij opni worden opgetimmerd. De inwoners Hofstade allen braaf en goedhartig ben niet opgehouden gedurende gai den dag de gekwetsten te bezoeka hun alle mogelijke sympathie te b? nen. Ook zijn honderdevreemde pe nen op de plaats der ramp geweest, i Frankrijk. zal tfl Jozef Al vindi een hooft nach p-oo' kleii dere acca; pend pen, scho< schoi reerc met twee veel loori rolle hont kous voor D( waai Kolonel Nairince, die vroeger a: hoofd stond der gendarmerie in hi partement der Seine en thans op een; woonde bij Hyères, is vrijdag namic terwijl hij voor het vuur zat, door vrouw met een revolver doodgeschc Daarop deed zij zelf het gerecht en verklaarde dat het samenleven haren man onmogelijk was gewordi had zich reeds van hom willen lj scheiden en zelf reeds met hare dodj eene andere woning betrokken. Haar man had haar evenwel verzö terug te keeren en in de hoop op ti verzoening, had zij het gedaan, juist] dagen te voren. Deze verzoening sell echter niet oprecht. Vrijdag morgj hadden zij weêr twist gehad en de k nel had gezegd ik zal u en uwe do# vermoorden. Aan het ontbijt weêr twist, nu het meisje, omdat zij een bevel niet uitgevoerd, 't welk het meisje verklaa nooit ontvangen te hebben. Hierop de kolonel zeer woedend opgevlogei moeder .was meer en meer verschrikt Rond half drie verklaarde de kol. naar Hyères te willen gaan, wat hijf- «>au dert eenigen tijd dikwijls deed. T( de koetsier inspande, zette hij zich het vuur in eenen zetel. Zijne v kwam ook beneden met eenen revol dien zij had sedert zy alleen ge had. Zij weet niet of zij den kolonel zl bedreiging herinnerd heeft, maar in I geval loste zij een schot. Hij was opa slag dood zonder dat hij nog een geii kon geven. Zij verwittigde daarop hare di die bijna bewusteloos werd van scl Mev. Nairince verklaart hare daad' bracht te hebben om haren man tei letten hare dochter te dooden. Zij u spijt te hebben van hare daad voor kinderen, niet voor haar zeiven. Zij niet langer onder dien gedurigen sc leven. De kolonel heeft zijne schuld taald, zegde zij, ik zal de mijne aan! iUcid' maatschappij betalen. den Mej. Nairince; een meisje van 20 ji bevestigde de verklaringen harer mo< Mev. Nairince is naar de gevai van Toulon gebracht, Da gevoloen kener misdaad. M. Leon Mollier, de huurhouder, wil oude meid eene maand geleden in woning, rue Marc Seguin te Parijs, v; moord werd, is zaterdag morgend pk seling overleden. aiiu De moord op zijne meid had hein E de1, sterk aangegrepen, dat hij er van te b was gaan liggen, maar niets deed 1 plotseling uiteinde voorzien. Zijn koetsier daarentegen, de voc j"i naamste getuige, wiens verklaringen i het spoor van den dader konden brenge is zinneloos geworden en naar een g- sticht gebracht. Bn zui De pokken. De pokken eischen Do Londen steeds nieuwe slachtoffers. Vri julTi dag weêr zooals bekend eeds nieuwe slachtoffers. Vri Ms 43 nieuwe gevallen. Inenting: de ikend is in Engeland niet ver plichtend, daarom trachten velen, die: A, pokken uit hun omgeving willen were, pa door omkooping hunne buren te bew te gen zich te laten inenten. Een houder van een pension wist 18 as zijner gasten door eene belooning van. shilling en de belofte van vrije verpW ging indien die gevaarlijke inenting he: ziek maakte, te overreden tot het neme b van den eeuvoudigen voorzorgsmaatrei gei. Waartoe de telefoon al dient. - 1 Eenige dagen geleden werd de dochte van de postmeesteres van Magyar Zeruga in Hongarië, aan de telefoon geroepen Eene stem, die van haar verloofde, Gup i taaf Tibold, zegde haar Wilt gij een» 1 hooren hoe ik mij door den kop schiet 1 Het arme meisje hoorde een schot. TibON had zich inderdaad gezelfmoord. In hbt Heilsleger. De jongst* zoon van generaal Booth, commandatf Herbert Booth, heeft zijne waardigheid in het Heilsleger neergelegd. Hij wd langen tijd leider der beweging in Canada en Australië, en zeer gezien en populair] vooral door zijne geschriften en com posities. Dit is nu het derde kind, dat de banier: van den grijzen generaal verlaat. Nu is er nog slechts één zoon in het leger M. Bramwell Booth.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2