Liberale manifestatie. Beroepshof van Gent. Van tak op tak. Rechterlijke k ion ijk. Letternieuws. Het Hospitaal van 0. L Vrouw Aalst-Mijlbeek. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. ïoo at. volledig 6,5oMancnonfr. 1)25 Stad Aelst. Achilles Eeman, Aalst. Gesticht van D' L, UOGMALX MISVORMDE LEDENgum! kwaadaardige W er hl'prijzen. Eene jonge dochter tuigt dat zij vreedzaam gebeurde en met al de oorlogseer en ten bt wijze schrijven wij hier twee der voornaamste voorwaar den over u Que les habitans de la dite ville et chatelainie y compris aussi les absens, seront tenus en leurs biens au cas qu'ils aient été annotés ou confisqués devant la guerre et les paysans avec leurs a families et ustensiles pour retourner a chez eux librement. Wij vertalen Dat de inwoners der gezegde stad en a kastelerij, er bijbegrepen de afwezigen, a zullen behouden blijven in hunne goe- a deren in geval ze zouden aangeteekend a geweest zijn of verbeurd vóór den oor- a log en de boeren met hunne familiën a en alem om vrij naar huis terug te a keeren. En verder Que Mro Gouverneur avec le Colonel a Grisperre et le baron de Roosenbois avec leur monde pourront librement n sortir de cette ville avec armes et ba il gage leur donnant escortes en vers le a lieu oü sa Majesté le Irouvera convenir. Wij vertalen Dat Men Gouverneur met de Colonel Grisperre en de baron de Roosenbois a met hun volk vrijlijk uit de stad zullen a mogen trekken met pak en zak, hun a gevende geleiden naar de plaatsen waar Zijne Majesteit het zal goed vinden. 't Is verre van onze stad aan de plun- derzucht van eene woeste soldaterij over geleverd... Wij hebben hierop de aandacht willen inroepen om te doen uitschijnen wat ver trouwen men stellen mag in alles wat de groene krawat met eene niet te betwijfe len berekend doel uit zijne botten slaagt. En nu ten slotte ware het niet dat we weten dat al die akelige verstelselkens verzinsel zijn van een hoofd op hol ge raakt door 't onverkropte spijt van zijne wraak niet te kunnen bot vieren, wij zou den onze vrienden toeroepen Neemt u in acht!... Maar neen de Aalstenaars hebben te veel goeden zin om niet te spotten met de aanhitsingen tot geweld dadigheden van den eersten groenen kra wat den beste die zich op Chipka ligt te kronkelen gelijk de duivel in een wijwa terbak 1 Wij moeten er op terugkomen, 't is noodzakelijk in tegenwoordigheid der valschheden die de liberalen aan de men- schen willen opvijzen. Zondag 11. kondigde de armtierige Dendergalm triomfantelijk af dat er hier te Aalst eene indrukwekkende mani festatie ging plaatsgrijpen. De plaats van vergadering werd aangewezen en aange kondigd dat de wegwijzer in 't volgend nummer zou worden bekend gemaakt. Dus M. Gheeraerdts, Burgemeester, had de noodigc toelating verleend. Nu, zaterdag 's namiddags kwam M. P. Anné ten Stadhuize, vond er den heer Burgemeester en vroeg eene schriftelijke toelating. Dadelijk gaf de heer Bnrgemeester be vel die toelating op te stellen. Waarom die schriftelijke toelating,alles was met M. Anné in 't Schepenen-Col lege afgesproken,geregeld en aanveerd Volgens ons is dit een bewijs dat de inrichters eene reden zochten om de betooging te kunnen intrekken daar ze fiasco zou maken, iets waarvan zij over tuigd waren. Het gegeven woord van M. Gheeraerdts mochten ze vertrouwen een eerlijk man heeft maar één woord en M. Gheeraerdts is een eerlijk man. Zondag namiddag 6 uren, ontving de heer Buigemeester een schrijven, getee- kend G. Leveau en P. Anné, hem berich tende dat er van de manifestatie wordt afgezien i° Omdat geene schriftelijke toelating was gezonden a° Uit vrees van wanorde. Die schriftelijke toelating was opgesteld doch werd slechts des Maandags voor middag aan de belanghebbenden besteld daar er Zondags geene brieven worden uitgedragen. Die vrees van wanorde komt ons zeer vreemd voor. Wanorde Wel dit was niet te vreezen wij, catholieken, zouden de manifestatie niet hebben gestoord wij hadden er zelfs belang bij daar ze ons onze tegen strevers zou leeren kennen. Als men tusschen de regels leest, be merkt men weldra dat men enkel wil te verstaan geven dat de heer Burgemeester de manifestanten in eene hinderlaag wilde lokken voor 't vermaak ze gewa penderhand te zien uiteendlijven en bot singen te veiwekkcn.... Gelijk de duivel is vertrouwt hij zijne gasten. Zulke lage ziel moet men on der de driekleurige kartel broeders gaan zoeken maar met ten Stadhuize. Welke zijn nu de ware reden om de welke de groole manifestatie in 't dak is gestoken geworden De liberalen zeggen het luidop voor allen wie het hooren willen i" Omdat bijna al de liberalen hier tegen Z. A. S. zijn en zij achter de vod den niet willen loopen der huilers van het c'a ira, der carmagnole, der verheer- lijkers van de bloeddorstige Commu nards, der roode winkelpol itiekers van de Saskaai, der groene krawatten van de Chipkakliek 2° Dat velen wel in de duisternis wilden manifesteereii en niet bij klaren dage Onnoodig er bij te voegen waarom... Te Aalst, schrijft groene Pie in zijnen Werkman is ue betooging uitgesteld omdat de schriftelijke toelating üobbel- zinnig was en slechts Maandag avond om half tien is afgeleverd. De beslissing van de manifestatie uit te stellen werd Zondag nanoen genomen omdat de schriftelijke toelating dubbel zinnig is en die zoogezegdr dubbelzinnige schriftelijke tóelaiing werd maar 's andtr daags, des Maandags, aan de inrichters besteld. Men zou dus eene beslissing hebben genomen ten gevolge van een stuk dat men nog niet kende Vader Overste Vader Overste wat is 't spijtig dat gij er nimmer houdt, anders riepen wij u toe Houd de poort op 't slot wij komen er meé af I... Wat uitgesteld betreft wij hebben reden te gelooven dat de heer Burge meester het gevaar niet zal willen loopen dat men met hem eene tweede maal den gekscheere Donderdag 11. heeft het Hof uitspraak gedaan in de zaken ingespannen wegens eerroof door M. A. De Clippele District commissaris tegen: i°Van Schuylenbergh, uitgever van Klokke Roeland 2° tegen Van Hauwermeircn, uitgever van 't Ver bond te Geeraardsbergen. Klokke Roeland is veroordeeld tot twee afkondigingen van 't arrest in Klokke Roeland tot eene afkondiging in drij verschillige dagbladen van het arrondis sement, bekendmaking bij plakbrieven. De kosten der afkondigingen en plakbrie ven mogen beloopen tot 4.00 fr., verkrijg baar bij lijfsdwang, waarvan de termijn is bepaald op eene maand. 't Verbond is veroordeeld tot twee afkondigingen van't arrest in 't Verbond, tot eene afkondiging in drij verschillige dagbladen van 't arrondissement. Dc kos ten der afkondigingen mogen beloopen tot 3a5 fr., verkrijgbaar bij lijfsdwang waarvan de termijn is bepaald op eene maand. Banque générale Beige a Namur. Le Couseil d'adminisiration de la Banque générale a arrête le bilan qui a eté pré senté, le 18 mars courant, 4 l'assemblée générale ordinaire des actionnalres de cette société, ancii-nne banque A de Lho- neux, Linon en Cie. Ce bilan accuse une perte de fr. 2,139,482,26, qui vont être prélevés sur les fonds de prévision et de la réserve lesquels, réunis, s'élevaient a fr. 2,939,490,38. La réserve est done de fr. 56o,oio,i2, après paiement de 4 p. c. d'intérét sur i5,ooo actions libérees de 400 francs, selon l'article 54 des statuts. D'autre part, le capital social de la Société est intact et comme le Conseil a pris pour base les cours de bourse du 3t décembre dernier pour estimer la valeur de son portefeuille, la plus-value acquise sur celui-ci parait se chiffrer par 1 4 200,000 francs. De uniformen. De soldaten die in onbepaald vtrlof gezonden worden, heb ben het recht over hunne kleeren naar goeddunken te beschikken, van 't oogen- blik dat hunne massa vereffend is. De ki ijgsoverheid weet nogtans dikwijls niet of de uniformen, die als oud kleergoed verkocht worden, niet bednegelijk inden handel gebracht zijn. Om voortaan de voortkomst dier kleedingstukken te kun nen onderscheiden, heeft de minister van oorlog besloten dat de uitrusting der in verlof gaande soldaten zal gemeikt wor den met het woord rebut. IMp zonónót Groene Pie die iieaiuuuuut gevondcn heeft dat de Lange Zoutstraat op de Groote Merkt uitkomt omdat men daar destijds zout pleegt te verkoopen, die twee sigaren kan oprooken en er daarna nog eene van weg geeft, heeft nu ontdekt dat er hier in 1567 en niet in i568 een Fransche generaal te peerde zat scherlings op de Groote Meikt. Ne zoöóóót Zondagrust. De bijzondere com missie, beiast door den Hoogeren Arbeids raad met het onderzoek van het vooront werp van wet op de Zondagrust heeft, bij meerderheid van stemmen besloten, dit voorontwerp in zijn geheel te behouden. De raad zal in de eerste dagen van April bijeengeroepen worden om defini tief eene beslissing te nemen. KERK VAN MIJLBEEK. In den loop dezer week zijn de Weiken aange vangen tot opbouwing der nieuwe kerk toegewijd aan O. L. Vrouw van Bijsiand. Een Mis werd te dezer gelegenheid opge dragen. Hersenloos van Chipka keurt de ver- kozene plaats af 't is, zegt hij, in eene moerassige diepte en men moet er pijlen zooniet Zal de keik schueren, maar nu dal hij vernomen heeft dat pijlen in 't las- tenkohier voorzien is, vraagi hij of men er zal kunnen pijlen 1 Wat bespottelijke kwant toch Hij die nog te oom is om 'nen puit te biech ten wil nochtans altijd aan groot en klein de les voorapellen. Onbeschaamdheid. De Etoile Bslge, een liberaal blad, doet de onbe schaamdheid der voorstaanders van het zuiver algemeen stemrecht uitschijnen als volgt Vraagt men het algemeen stemrecht om dat het de rechtveerdighciu,omdat het een natuurlijk recht is bijlange niet. M. Braun heeft duidelijk verklaard dat hij de herziening wil, omdat hij eene uunisterspoitefcuille verlangt voor hem en vette plaatsen voor zijne vrienden. De Refokme Zegt, van haren kant Indien wij thans zooveel lieden hoo ren roepen Leve de heiziening het is omdat iedereen suliekcns denkt a bas la calotte 1 Dat heet men doorslaande onbeschaamd heid. De argumenten ten voordeele van het algemeen stemrecht zijn nietig, behalve misschien de wensch vervat in de woor den a bas la calotte. En men begrijpt dan ook dat de partijgangers van het al gemeen stemrecht, om hunne meening op onverwachte wijze uit te leggen, in de Kamer dansen van verontwaardiging en de ministersbank bestormen, ten einde den eersten minister eenige doorslaande d argumenten ten voordeele van het alge meen stemrecht in het aangezicht te slaan. Dat schetske van de Etoil* kan dienen als tegenhanger der redevoering van M. Braun, volgens wien de socialisien toch zulke brave, rechtzinnige menschen zijn, van welke het land volstrekt niets te vree zen heeft l Wraak Het algemeen stem- recht, verleent ons een rechtveerdige wraak op onze verdruk kers en uitbuiters, zoo schrijven de groene helden. Wie zijn hunne verdrukkers en uitbui ters Wij herhalen het hunne verdrukkers zijn al wie door daad, schrift en woord belet hebben dat de groene helden hunne eerzucht en vooral hunne liefde voor de 4000 patotterkens hebben kunnen vol doen de uitbuiters zijn de lijken, de capitalisten, zoowel liberalen als catholie ken, wier toestand die genieters uit af gunst benijden. Dus liberale heeren indien door uwe hulp de groene helden hun doel moesten bereiken, gij ook zijt uitbuiters op wie zij zich wreken zullen. Tot onze werlieden zeggen wij ander maal Bemerkt wel dat het hoegenaamd niet is om uw lot te verbeteren dat de groene helden het A. S. willen maar alleenlijk om hunne lage persoonlijke wraak bot te vieren.... Wat verachtelijke wezens toch Kleine Burgerij. Het bureel der Vereeniging voor de verdediging der klei ne burgerij is Zondag te Brussel verga derd geweest onder voorzitterschap van M. Koch. Er werd besloten dat de kwes tie der inrichting van een burger-krediet en die van de herziening der patenten aan 't hoofd zullen blijven van het tegenwoor dig programma der vereeniging. De ver eeniging zal morgen Zondag,in algemeene vergadering, beraadslagen over hare aan sluiting bij de besluits-den der verslagge vers op het congres te Namen. GEKKENPRAAT- De gelijkheid der Belgen inioegen ten voordeele van Z. A. S. is nageis met koppen slaan, zegt Dendergalm, maar dit orgaan van 't licht wil maar niet begrijpen dat in zulk prin ciep ook het vrouwenstemrecht ligt. De grondwet zegt de Belgen maar dat wil zeggen de mannelijke Belgen van 21 of 25 jaar oud, volgens de groote, befaamde rechtsgeleerden van het armtie rig orgaan der partij van 't licht I r~ Waar haalt hij dat Is de schrijver gek Als de grondwet zegt «Het Volk dan is er weèr maar sprake van het man nelijk gedeelte van ai of 25 jaar oud. Van waar komt dat Wie de grondwet inroept ten voordeele van Z. A. S. moet het vrouwenrecht ver dedigen of hij is gek. Daar is geen uitkomen aan. Slechts schrijvers die een vrijen wil aan nemen en de zelfstandigheid eener on sterfelijke ziel loochenen kunnen alleen zulke stommiteiten uitkramen. En de Dendergalmers zijn mannen van 't licht. Kieswetboek. Volksvertegenwoor digers van rechter- en linkerzij h'-bben ten bureele der Kamer een wetsontwerp neer gelegd, strekkende om te Brussel een mid- denkiesbureel te stichten, voorgezeten door eenen raadsheer van het verbrtkings- hof, en dat zich hoofdzakelijk zou brzig houden met de toepassing der evenredige vertegenwoordiging in de verschillende arrondissementen. GELOGENSTRAFT. Le XX» Siècle, is door den Minister de Smet de Naeyer gemachtigd geworden om uit drukkelijk het vertelselken van Le Pbuple te logenstraffen als zou de heer Minister, na de zitting der Volkskamer, aan citoyen Napoleonske Smeets hebben laten hooren dat hij zich bij de herziening zou aansluiten, indi< n hij zeker was dat het reglementaire parlementaire leven, na de herziening, zou herleven. De heer Minister de Smet de Naeyer zegde eenvoudig in een onderhoud met Napoleonske Indien gij. sedert 1893, door uwe s handelwijze had getoond eene regee- d ringspanij te zijn, zoudt ge nu eenige reden hebben om het A. S. te vragen dat, volgens U, uwe pariij aan 't be- d wind moet voeren. Maar uwe houding 0 sinds 1893 was het tegenovergestelde d en gij hebt aldus de overtuiging ge- n sterkt van hen, die U het A. S. wei- geren, n En de heer Minister bevestigde ander maal dat hij vijandig b ijft aan het A. S. omdat hij het nooillottig acht aan de goede werking van onze nationale instel lingen. Advies aan de roode groene en blauwe logenaars Priester-herbergier, La Metro- pole van Antwerpen deelt meé dat Pries ter Fonteyne tegenwoordig herbergier is. Hij houdt een koffiehuis open op de Ossenmarkt te Antwerpen en tapt en schenkt bier en genever voor zijne klan ten. En M. Fonteyne vindt er geen zede lijk of stoffelijk beletsel in om in priester kleederen zijn stieltje uit te voeren. Maar M. August Adolf Daens is wel schacheraar in wijnen en likeuren. Het is dus onbetwistbaar Ja, 't is onbetwistbaar dan P. Van Styven- dael alias Mon Mobntje door onze libe ralen werd aangesteld om, in hunnen naam, op de meetingen voor A. S. te Brussel, te Gent en alhier te gaan spre ken. Waarom, zoo als enkelen beweren, als Moentjh geen mandaat van de libe ralen heeft ontvangen waarom protesteert hun orgaan De Dendergalm niet en verloochent het hem niet als de manda taris der Aalstersche liberale kliek Mon Moentje kan wel 'nen stouten stuiver zijn, maar, in iemands naam, openbaarlijk h-t woord voeren zonder eenig mandaat, wij kunnen niet aanne men dat hij dit zou durven wagen. Dus 't is uitgemaakt Mon Moentje is de grand orateur gelast met denzwanen zang te zingen der voorheen zoo machtige Aalstersche liberale kliek!... Arme liberale kliek waar zijt ge ge varen 1... Anne liberale kliek geloof ons vrij, wij hebben waarlijk medelijden met uw droe vig lot Arme,Arme,.... liberale.... kliek I.... De moedontzinkt ons als weraandenken Eene Nijverheidsstad. Extrakt uit eenen brief van Ki Santu, Opper Congo Wij hebben te Ki Santu, Opper Congo, eene kieinedrukkerij, gift \an M. Huyghe, van Brussel. Het bulletijn N'tetempo verschijnt alle maanden; het bestaat uit 12 bladzij den en wordt gedrukt op 35o exemplaren 't is een Brusselaar, M. Butaye, die het opstelt. Buiten de drukkerij hebben wij nog eene brouwerij, eene sigarenmakerij, eene schoenmakerij, eene huidevetterij, eene schrijn wei kerij en eene smis. Ki Santu wordt eene ware nijverheidsstad. K. K. Zangmaatschappij De Me- lomanen Gent. De repetitiën van Lucifer van Peter Benolt, zijn maan dag laatst begonnen Naar alle vooruitzichten zal het getal de 700 overtreffen. Deze plechtigheid, welke Zondag 27 April aanstaande, te 3 uur namiddag zal plaats grijpen, zal voorzeker eene der grootste muzikale gebeurtenissen zijn welke zich sedert lange jaren in Gent en zelfs in 't land, hebben voorgedaan. Het locatiebureel voor de plaatsen, (voorbehoudene 5 fr. eerste 3 fr. tweede 2 fr. derde 1 fr.) zal te beginnen van Maandag 17 dezer, alle dagen open zijn, in het lokaal der Melomanen, Savaan- straat, 42, van 12 tot 1 uur en 's avonds van 8 tot 10 uur. 's Zondags van 11 tot 1 uur. Men kan schriftelijk zijne plaatsen voor behouden bij den Schrijver der maat schappij, Savaanstraat, 42, Gent. De Paaschplicht in het leger. Vrijdag en zaterdag hebben ongeveer 2000 soldaten van het garnizoen van Brussel hunnen paaschplicht vervuld in de Sint- Joz'-fskerk, der Paters Rrdemptoristen. Verscheidene hoogere officiers woonden de plechtigheid bij. Een voorbereidend retret tot den paaschplicht, door een aan zienlijk getal soldaten gevolgd, was in de Zelfde kerk gepredikt geworden. Een wildstrooper van Nazareth had eene nieuwe uitvinding gedaan. Hij had namelijk den voorvader ijken lichibak vervangen door eenen rijwiellanteern, dien hij aan zijn geweer bevestigde. De rechtbank van Gent heeft hem als uitvindingsbrevet eene groote geldboete toegepast. Men leest in den Patriote Het parket onderzoekt op dit oogen- blik eene zonderlinge financieele zaak, ten laste van eenen F'anschen prins. De prins en de generaal waren over eenigen lijd te Brussel aangekomen om eene zaak van petroolbronnen in den Caucasus te lanceeren. Nu, zij bezaten niet de minste con cessie. De generaal had, om meer vertrouwen in te boezemen, op de vergadering van aandeelhouders, waar de maatschappij gesticht werd, zijn schoonste uniform aangedaan. Hij loemde er zelfs op dat dit tenueke hem 8000 fr. kostte. De twee speculeerders hebben nu de hielen gelicht met eenige honderd dui zenden franks. En men heeft het bedrog niet ontdekt dan eenige maanden na hun vertrek. Onder de bedrogenen zijn verscheidene personen van aanzien. KOMT TE VERSCHIJNEN TE AALST, door J. ROEGIERS, Priester. I. Kunstgewrochten en oude Geden kenissen, een schoon boekdeel, groot in-8°, van 224 bladzijden druk papier en formaat van 't Prospectus versierd met 55 platen in phototypie, buiten tekst, te bekomen aan den prijs van Fr. 3,5o. Zich ie wenden tot den E. H. Roe. giers. Hospitaal, Aalst. GAAT TER PERS: Inventaris der oorkonden van het Hospitaal van O L. Vrouw te Aalst, van 1236 tot de XIXC eeuw, gevende, in een honderdtal bladzijden druk, een kort bi-grip van de geschiedenis van het Hos pitaal. Al1«t STADSONTVANGERIJ. ra.ti.it. onregelmatigheden. Wij vernemen dat de onregelmatigheden geen het minste verlies voor de Stadsfi nanciën zullen veroorzaken. De Gemeenteraad is eensgezind ge weest, zonder onderscheid van denkwijze, om 't Schepenen-Colli ge geluk te wen- schen over zijne waakzaamheid. ni HICIIT. Het Bestuur der Spaarmaatschappij De Bieënkorf, gevestigd in het Klein Gent, meldt aan de heeren leden, dat al de waarden en spe ciën in volkomen veiligheid, ter Nationale Bank alhier, berusten. De Schrijver, De Voorzitter, A. PLAS. P. SONNTAG. De vurige wensch van de inwoners der nieuwe parochie van O.-L.-Vrouw is ein delijk vervuld sinds maanden betrach ten zij 't begin der weiken van hunne keik, en gisteren motgend kondigde het blijde kanongeschut het goede nieuws aan alle harten waren met vreugde en hoop vervuld en spoedig kwam 't verschijnen van talrijke vlaggen die hlijdschap betui gen. De Eerw. H. Pastoor droeg het H. Misoffer op om Gods zegen en Maria's bijstand af te srneeken over hen allen die aan de voltrekking dier groote onderne ming zullen medehelpen. De HH. Burge meester en het Schepenen-college,de HH. Leden van den Kerkraad en ontelbare pa rochianen woonden die plechtigheid bij. Mochten hun aller gebeden verhoord worden en mocht de nieuwe tempel, daar spoedig verrijzen om aan de jeugdige parochie veel heil en zeggen te schenken. Worden gevraagd Spinners, draadjesmakers, meisjes voor continue- bank- en haspelwerk. CREEMBOTER Markt vau Zaterdag 22 Maart 1902 o 110 kilogrammen ter markt prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil. BOTERMARKT. - Heden zaterdag werden 437 klonten boter ter markt ge. bracht, wegende tesamen 3690 kilos. MELASSE-TURF, voedsel van ie orde voor paarden en vee. Beaudoin en Bolly, Borgworm. Schei kundige meststoffen, Veevoeder, Strlturf. Een jonge kerel kwam Dijnsdag half dronken bij zijne oude moeder, die te Brussel in de Valkstraat op een ka- merke woont, om geld te vragen. Hij brak de deur open, maar vond de oude vrouw niet thuis. Toen eischte hij geld bij de lieden die beneden wonen en hij maakte het deze lieden zoo lastig, dat dc huisvader het noodig oordeelde, zich met revolverschoten tegen hem te verdedigen. Hij liet zich vallen en werd door twee agenten naar het gasthuis gebracht. Daai g komen zag men dat hij niet het minst gewond was. Eensklaps sprong hij recht en viel de ziekcndieners aan, met zooveel geweld dat hij moest gebonden en in het dwangcamisool gestoken worden. Rpp A n or» nieuwe en belangrijke AUtïI af8lafe, der priiz-n. 50 lit. volledig fr. 5.. i fr. 1,00 Nieuwe sterke branders. Toeztelltn voor verwarming «n verlichting met. gas en electriciteit, 20, Henegoowlaan, 20, Brussel. Wanneer het posjpaket van Neveie Dijnsdag avond, ten g uren, in de Zuid statie te Gent aankwam, stelde men spo ren van inbraak vast. Na onderzoek bleek dat 4 waardebrieven en 3 aanbevolen brieven, te samen ter waarde van 65oo fr. er uit verdwenen waren. Een onderzoek is ingesteld. VRAAGT bij uwen apotheker de Sedatine zij geneest zonder aan de maag te schaden schedelhoofdpijn, zenuwpijnen, kopzeer. Algemeen dé pót: A Defgnée, 3, Square Marguerite, Brussel. In het fabriek La Disonnaise te Dison, waar nacht en dag gewei kt wordt, heeft gedurende het rustuur van midder nacht eene ontploffing plaats gehad. Het jachtwiel, 7000 kilos zwaar en hebbende eene doorsneê van 5 meters werd ver brijzeld en een stoker kreeg een stuk van 3oo kilos tegen de borst. De man werd letterlijk in stukken ge rukt door den slag. De muren berstten, het plafond werd opgelicht, de riemen sprongen en het electrisch licht werd uitgedoofd. Twee machinisten van een naburig fa briek zijn dan met waren heldenmoed binnengedrongen, om 't machien die maar altijd bleef voortdraaien, stil te leggen. GROOTE WETENSCHAPPE LIJKE VERBETERING. Neemt geene bruine teer meer in. Verlaat alle dranken, pastillen, pillen die met bruine teer gemaakt zijn. Neemt alleen de siroop De Pratere die enkel de welkende bestand- deelen van de Teer en den Tolubalsem bevat en die hrel kleurloos en zeer aan genaam om nemen is. Het uitwerksel van de siroop Depratere is verbazend, ja, wonderbaar 1 Geen hoest weérstaat haar. Prijs 2 franks de flesch. Eischt de echte siroop Depratere en niets anders. Te b: komen te Aalst, apotheek Callebaut, ti Dendermonde, Roman te Sottegem, Vandbrschueren. 2. De Burgemeester en Schepenen der Stad Aelst, brengen ter kennis van het publiek dat het Bestuur van Staatsijzeren- wegen voornemens is met 1 April aanst. den voetweg N° 61 op Kerrebroeck, af te sluiten op den doortocht van den IJzeren- weg van Aelst naar Gent. De personen dewelke denken redenen te hebben om hiertegen verzet te mogen indienen, worden aanzocht dit onmidde- lijk kenbaar te maken bij brief te sturen naar het Stadssecretariaat. Aelst, den 19 Maart 1902. De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdts. ^BURGERLIJKE'STAND DEïT" STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk gesl4cht 6 Vrouwelijk idem 14 a£> HUWÈLIJKIN D. Van de Velde, vleeschh. met M. Dusebout, dienstm. S. Van de Velde, stofbew. met M. Van de Meerssche, tw. OVERLIJD ENS. B. Huylebroeck, wr Sterck, wever, 58 j. Ledeb. F. De Smet, wr Visart, z. b. 55 j. Oud. Denderm.st.w.A. Van Leu ven, m. Moyersoen, vleesch. 60 j. wo nende te Herdersem. M. Van Brempt, kleerm. 27 j. Moorselb. 7 kinderen onder de 7 jaren. Kunstguano Scheikundige Vetten. Prijs volgens samenstel. (Vraiigt Prijscourant.) Zeer voordelige prijzen van 8 tot 17 f ank de 100 kilogr. volgens inhoud. Nitraat van Soda eu andere Grond stoffen tegen den prjjs van den dag. Zuivere blauwe aluin. Middels tegen de aardappelplaag en 't zwart der granen. Vergruizers Vermorel tegen lage spzcialzst, udiikb door nmuTuumi 70, rue da l'lnstltut, JUMET (bij Charleroi) DDCHlfCH (brek'HKi sPat>volle genezing van alle DntUntLlI breuken aasder band, voor net leven en in eenige dagen, door de verbeterde methode van doktor L. Dogmiaux, specialist. Verscheidene duizenden zekere genezingenvraagt adressen van vertrouwbare personen sedert 9 jaren genezen. WATERBREUK, ADERBREUK eenige dagen en voor hel leven, door de bijzondere methode van doktor L. Dogniaux. knieilijfheid, enz. Lr L. DOGNIA UX, specialist, ontvangt, 79, rue ie l'Jnstitut, JumetMaandags tn Woensdags, van t tot 3 uren. Telefoon 47S Zaterdag 2a Maart 1902. Tarwe fr. 00,00 a 00.00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 13,50 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 18,5o a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 7,47 a 8,37 Eieis de 25 1,53 a 1,71 Viggenen, per koppel 5o,oo a 60,00 Vlas, de 3 kil. 2,5a a 3,06 Ajuin.de 100 kil. volg kw, 12.00 a 14,00 POPERÏNGE. Hop fr. 40 a 00. ANTWERPEN. 21 Maart. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 16,00 a 16,a5 Rogge 12,5o a i3,oo Win tergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,75 a 17,5o Haber 19,00 a 00,00 Bo-, kweit 00,00 a 00,00 Boonen 00.00 a 00,00 Bitterpeën 16,25 a 16,5o De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,5o a i,85. De aardappelen worden per zak ver kocht aan fr. 5,5o tot 6,00. De eieren betaalde inen per 25 stuks fr. 2,25 a 2,75. GENT 21 Maart. Tarwe, per 100 kilos fr. 16,00 a 00,00 Rogge 14,00 a i5,oo Haver 18,00 a 20,00 Garst 17,00 a 00,00 Boter per kilo 2,80 a 3,20 Eiers per 25 2,5o a 0,00 VEEMARKTEN, GENT 21 Maart. Getal tekoop gestelde hoorenbeesten 770 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaaizen Schapen Lammeren Kalveren Stieren ie Koeien Vette koeien i5i Stieren 122 Magere beesten 223 Varkens 241 Loopers 12 102 Viggens 522 kw. 0,75 2®kw. o,65 2ekw. 0,60 0,70 0,60 o,55 Vaarzen 0,78 0,75 0,60 Ossen 0,80 0,70 0,60 Varkens 1,10 0,95 0,00 Kalveren i,38 o,g5 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 20 Maart. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 6o5, Stieren, Koeien en Veerzen 871 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,72 a 0,86, Stieren o,55 a 8,65, Koeien en Veerzen o,55 a o,65. Kalverenmerkt 21 Maart. Ter merkt gebracht en te koop gesteld 739. Prus per kilogram fr. 0,80 a 1,17. BRUSSEL ai Maart. Kalverenm. Getal te koop gesteld 210. Prijs per kilog. op voet fr. o,85 a 1,20. Huidenmarkt Ossen 0,75 a o,8o, Stieren o,65 a 0,70, Koeien en Veer*en 0,70 a 0,75, Kalveren i,o5 a 1,15. vraagt dienst bij een priester geen huur niets dan kost en kletding. Zich te be vragen ten bureele van Den Dbndbrbode.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2