few W Steenkoolmijnen in de Antwerpsche Kempen. Algemeene werkstaking ingetrokken. Groot nieuws. -,n%iïur Eenige naklanken. Wetgevende Kiezingen Rechterlijke kronijk. Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. De eerste boringen te Gheel. Men schrijft uit Gheel Verleden zondag heeft een jong inge nieur, die daar sinds eenige dagen ver bleef en langs den noordenkant der ge meente opzoekingen scheen te doen, voorstellen van aankoop gedaan aan den eigenaar van een perceel grond, gelegen ter plaats Db Heidebloem, op ongeveer 10 minuten afstand van de kom des dorps, in de richting van Turnhout. Die voorstellen werden aangenomen, en maandag is de verkoopakte geteekend. Nu kwam het uit, dat die aankoop voor rekening was van eene maatschappij van opzoeking en uitbating van steenkoolmij nen en men meent te weten dat het eene Belgische maatschappij is, en dat de in genieur Dumont de boringen zal leiden. Meer bijzonderheden verneemt het pu bliek niet. Zeker is het dat de werkzaam heden weldra zullen beginnen. Het aangekochte terrein is eene schrale heide, ongeveer 5o aren groot, en slechts eenige minuten verwijderd van de spoor baan Antwerpen-Gladbach, eenige stap pen van de tramlijn Mechelen-Gheel en omtrent een half uur van het Kempisch kanaal. Er wordt te Gheel over deze zaak druk gesproken, en met belangstelling wacht iedereen op den uitslag der boringen, De blauw-roode haantjes vooruit hiel den zaterdag te Brussel eene algemeene vergadering. De mannen hadden lont geroken en ze zouden hunne roode bondgenooten ver wittigen. Na geprotesteerd te hebben tegen de Regeering die niet had willen buigen ondanks hunne sommatien, werd hulde gebracht aan de roode arbeiderspartij voor de kalmte en waardigheid die zij toonde tot verovering van Z. A. S. en en dit spijts al de ongehoorde uitda gingen der cath. Meerderheid. En dan kwam het er uit dat ze de roode partij aanmaanden het besluit van algemeene werkstaking in te trek ken om geen nieuw lijden te voegen bij 't deze dat de werklieden reeds hadden te verduren gehad. Maar door wiens schuld Zaterdag verscheen er een rood mani fest door 't welk tot voortzetting der alge meene werkstaking werd aangezet. Vooruit en Le Peuple hitsten gewel dig tot werkstaking op. Doch eindelijk geroken de roode chefs ook lont en in zeven haasten vergaderden zij Zondag voormiddag om te beslissen over het al of niet voortzetten der alge meene werkstaking. De afgeveerdigden uit den Boriuage verdedigden de werkstaking terwijl an dere leden de onmiddelijke herneming van 't werk voorstonden.Vooral de groote nijveraars, deden zij gelden, worden door de werkstaking gevoelig getroffen, en die zijn in meerderheid liberalen en herzie- zingsgezind. Eindelijk werd besloten bij eenparig heid min t stem en 2 onthoudingen de algemeene werkstaking te eindigen. Zij die de herziening moesten hebben al moesten zij er ook hun leven bij inschieten zijn op de vlucht gegaan. Ils ont cané, zou de Franschman zeggen. Maar ook 't was noodig dat ze hun besluit Zondag namen, want 's ander daags ware het te laat geweest men zou overal het werk hebben hernomen zonder naar 't ordewoord der roode chefs om te zien. Nu denken de roode chefs hunnen invloed op de werklieden gered te heb ben, maar ze rekenen zonder den weerd. 't Volk redeneert en dit zal zich eindelijk afvragen Hoe is 't mogelijk dat wij niet vroeger hebben ingezien of gewaar ge worden dat wij alleen tot speelpop dienen van eenige leeperikken die geen ander doel hebben dan hunne heerschzucht en hunnen dorst naar geld en goed te vol doen Handelsblad, dat het artikel van De Werker, waarin de voortzetting der algemeene werkstaking wordt aanbevo len, enkel geschreven werd, nadat citoyen Terwagne beloofd had, tot zijnen laatsten knop te storten in de weerstandskas. Van zijnen kant hadden citoyens Van- dervelde, Grimard en Furnémont toege zegd al hunne eigendommen, buitenver blijven en villas aan het zeestrand te verkoopen en de opbrengst aan de hon gerlijders af te staan. Zelfde besluit van citoyen Janson, die zijne villa te Nizza ging onder den hamer brengen Al deze edele zielen hebben er echter eens... over geslapen en zondag besloten de werkstaking te doen eindigen. Zoodoende houden zij hunne centen en hunne eigendommen tn de snull< n, die een week lang voor hun plezier armoê geleden hebben, kiijgtn "/ooo van 1 cen tiem edelmotdig geschonken door Mijnheer en Madam Lala. Leve de socialisten I.... Aanslagen op treinen en telegraaflijnen. Gedurende de socialistische wanorders werden verschillige aanslagen gepleegd op spoortreinen, bruggen, telegraaflijnen, enz. Onder dezen is dien op den mailtrein Keulen-Parijs eene afzonderlijke melding weerd, om het groote gevaar, dat dien trein geloopen heeft. De poging had plaats op de linie van den IJzerenweg van het Noorden, tus- schen Amay en Hermalle. Een dwarshout werd op de spoorbaan geplaatst om den express te doen ontrig- gelen, komende van Parijs en te midder nacht voorbij Hoei stoomend. Gelukkig- lijk reed er eerst de koopwarentrein door, welke het dwarshout verbrijzelde. Een der brokken bleef in de locomotief steken en deed deze stilhouden, 't Was alsdan dat de machinist de helsche poging vaststelde, welke in 't werk werd ge steld. Het parket werd onmiddelijk verwit tigd en stapte ter plaats af, om een streng onderzoek te openen. Op de linie van Hoei-Borgworm, te Villers-le-Couillet, w<-rd een telegraafpaal met eene bijl aan stukken gekapt. Ook heeft men de brug van den ijzeren- weg» gelegen tusschen de statiën van Sart-Gulpart en Sart-Allet, te Gilly ge poogd te doen springen bij middel van dynamiet. In de provincie Luik hadden nog an dere aanslagen plaats. Even voorbij den overweg van Hoei werd vrijdag avond eene groote steen ge worpen naar den fourgon aan het hoofd van den trein. Wat verder, tegen de statie van Amay, lag eene bille over de riggels; de steen- vager der locomotief duwde ze weg. Langs den kant van Baudour in Hene gouw werden zaterdag vele telegraafdra den afgesneden. Generaal Jessé, bevelhebber der pro vincie, heeft onmiddelijk verklaard dat, als de telefoondienst onderbroken wordt, men de automobielen der bijzonderen zal opeischen, om-de legerboodschappen over te dragen. Gelijk men ziet de les van Leeuwke Plancquaert hoe men hedendaags revo lutie maken moet, is begrepen geweest. De stad Gent loopt vol van het gerucht dat er ruzie is tengevolge der werksta king, zegt de Gazet van Gent. Reeds van zaterdag begon men te laten verstaan dat het best zou zijn het werk deze week te hernemen. Eene groote ontroering ontstond. Ver scheidene leden begonnen tegen Anseele te roepen en vroegen, of het wel de moeite waard was te staken, om dinsdag weêr te beginnen. Zondag morgend was het vergadering der metaalbewerkers. Hier ook werd getracht om die werk lieden te overtuigen dat ze het weik moe ten hernemen. Velen waren daarover te vreden, maar anderen waren woedend men riep en tierde er waren leden, die hun lidboekje in stukken scheurden. De Vooruit zegt onder andere De besturen der vakvereenigingen heb ben de vaste overtuigingen dat de sta kers dinsdag allen aan het werk zullen zijn. Gezel Anseele werd zelfs in de straat aangerand. Een groot getal werklieden der puntfa- briek, te Gentbrugge, die donderdag na middag gestaakt hadden, zijn zaterdag morgtnd in de bureelen gaan vragen of zij weêr aan het werk mochten gaan. Zaterdag avond hebben vele socialisten, rond 7 uren, aan de groote statie eenen man aangerand, die aangeduid was als MOUCHARD. Met twintig, dertig te gelijk, vielen zij dien man aan en overlaadden hem met slagen, zoolang, totdat ze bevonden dat het een van hunne eigene mannen was op wien zij sloegen. De man heeft zich in de meeting beklaagd en gezegd dat hij zijne aanranders zal doen vervolgen. Voor het overige heerscht nu wéér kalmte door geheel het land. Overal is men woedend tegen de lei ders, die de werklieden tot armoede en het land aan den rand van den afgrond brachten. Mansarten Berloz hoorden de weiklie- den tegen hen uitvaren, omdat zij hen nutteloos hadden doen staken. Smeets werd te Luik uitgejouwd. Tro- clet verzet zich openlijk tegen de beslis sing van den Algemeenen Raad en blijft voort de werkstaking aanpreêken. Te Verviers riep men op de meetings tegen Malempré, die de herneming aan kondigde leugenaar lafaard, leg u mandaat néér. Lekeu, die de gemoederen wilde stillen werd op een razend gejouw en gefluit onthaald. Later werd hij op straat nog beleedigd en zelfs bedreigd. Te Hoei hebben de liberalen ook hunne pluimen verloren, en de ontevredenheid is algemeen. Men meldt dat een fabrikant, die zijn eigen volk liet voortwciken, inschreef op de lijst ten voordeele der stakers. Een socialistische leider die zijne eigen werklieden aan den gang hield, ging bij zijne concurrenten de werklieden tot sta king dwingen. Catholieke Vereeniging. Aalst. van 25 Mei ig02. Wij vernemen dat de eantonale Afge veerdigden van Geeraardsbergen besloten hebben voor te dragen aan de algemeene vergadering Zondag aanst. alhier. Voor de Volkskamer Effectieve candidaat: M. Paul Pieraert, geneesheer te Geeraardsbergen. Candidaat-plaatsvervanger M. Paul Guillemin, te Geeraardsbergen. Voor den Senaat zal voorgedragen wor den door al de Cantons: M. Baron Eug. de Kerchove d'Exaerde, oud-senateur onzes Arrondissements. De Etoile stuurt het volgende pijltje aan de socialistische volksbedriegers Hunne revolutionnaire grootspraak is hatelijk. Sedert meer dan een jaar hebben de redenaars en de scribenten der partij mis bruik gemaakt van die verfoeilijke rheto- riek. Zij hebben gezegd aan de werklieden. u De leden van het parlement zullen geen verzet bieden, Zij hebben gezegd tot de Kamerleden. Ge zult toegeven, of wij keeren hier terug met het volk en gij zult onze gijze laars zijn. Zij maakten de werklieden wijs 0 De burgerwacht is met u zij zal niet schie ten het leger zal Crossk en l'air spelen. Welnu, het parlement heeft niet toege geven. de burgerwacht heeft haren plicht volbracht en, ware het leger op giroepen geweest, het zou den zijnen ook volbracht hebben. En, omdat de werklieden de dupes zijn van de grootspraak der leiders, zijn een groot deel dezer ongelukkigen voor de correctionneele rechtbank verzeild, ver scheidene liggen in t gasthuis, andere zijn dood. Mogen al de begane misslagen, besluit het liberale blad, de oogen der leiders doen opengaan. De neêrlaag van 18 April is hun eigen werk. Moord te Erembodegem. De ge naamde Domien Arys, 26 jaar oud, met- serdiener, wonende te Erembodegem, die in den avond van 20 December laatst leden in deze gemeente zijne vrouw, van wien hij gescheiden leefde, toen deze van haar werk kwam opwachtte en met een mes, liereman, aanviel en de keel oversneed, zoodat zij dood neerviel, ver scheen Maandag voor 't Assisenhof onzer Provincie. Voor deze zaak waren 2 dagen gesteld. Dijnsdag is hij tot eeuwigdurenden dwangarbeid veroordeeld. Manifesteerders veroordeeld. Verschillige manifesteerders zijn zater dag voor de correctionneele rechtbank van Brussel veroordeeld. Een handelsbediende, 26 jaar oud, dra ger van een revolver bevonden, 11 maan den gevangenis en 26 fr. boet. Een schilder, tijdens eene woeling aan gehouden, 3 maanden gevangenis en 26 fr. boet. Een goudsmid, die steenen wierp naar de politie, 1 maand gevangenis en 26 fr. boet, voorwaardelijk. Een boekhandelaar, die de politie voor a lafaards uitschold, i5 dagen gevange nis en 26 fr. boet, voorwaardelijk. Andere, voor smaad, 1 maand gevan genis. Toekomende week komt er nog een boel lawijdmakers voor. De genaamde Van de Putte, handelaar, wonende Wondelgemstraat, te Gent, die verleden week in dienst zijnde bij de bur gerwacht, weigerde de kardoezen te aan vaarden, verscheen maandag namiddag voor den tuchtraad. Als reden zijner wei gering gaf Van de Putte op dat hij zelf bevreesd was van de kardoezen. De tuchtraad heeft hem verwezen tot 7 dagen gevangenis en 25 fr. boet. Verder is hij voor twee jaar uit de burgerwacht gesloten n moet voor elk jaar uitsluiting 100 fr. betalen. Worden gevraagd Spinners, draadjesmakers, meisjes voor continue- bank- en haspelwerk. Een reiziger. Vraagt werk Een koetsier. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 23 April 1902. 5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. AALHT. Bandieterij. Zon dag nacht hebben roode of groene bandie ten de helft der poort van de hofstede der kinderen Lemaitre te Aalst-Schaarbeek uit hare henksels gehaakt en ze dan 400 meters verder op de spootwegriggels ge légd met het onbetwistbaar inzicht van de Mailtrein te doen ontriggelen, aldus ongelukken te verwekken waarbij perso nen het leven zouden inschieten. Men moet weten dat er twee mailtreinen des nachts doorrijden, dat ze altijd groote geldweerden vervoeren. De twee mailtrei nen waren zondag nacht 40 minuten in vertraging. Nu de locomotief, een der zwaarste, is door gereden net als of er niets had gelegen de poort vloog aan splinters en dat was alles. Deze halve poort was gelegd 125 meters over den Se maphore in de richting van Lede en 25o A 3oo meters verder dan 't cabien. De cabinier hoorde om 1 ure een gerucht als of men het deksel van eene kist ge weldig toesloeg.De poort was getimmerd: het raam in eik met beslag, in deelen plancherhout. Het is onbetwistbaar dat die bandieterij door meer dan een schelm is gepleegd geworden, 't Paiket heeft een onderzoek ingesteld 't welk tot hiertoe tot geen spoor heeft geleid. Nieuwerkerken. Een jonge dochter, oud 25 jaren, die te Brussel keukenmeid is geweest, heeft haar pas geboren kindje den hals afgesneden. De plichtige is onder bewaking gesteld. In het nummer 5 der Cansstraat, te Elsene, woont Marie Cr., 32 jaar oud, gescheidene echtgenoote van Jules Sp., wonende te Antwerpen. Spoelders is over eenige dagen uit de gevangenis losgelaten, waar hij 5 jaar ge zeten had voor valschheid in geschrift en andere misdrijven. Volgens hij verklaarde was zijne vrouw grootelijks de schuld dat hij veroordeeld was geworden. Zondag morgend vertrok Spoelders uit Antwerpen naar Brussel. Hij kocht in eenen messenwinkel een dolkmes. Rond 3 ure namiddag kwam hij schie lijk binnen in den lekkerkoekwinkel, welke zijne vrouw openhoudt een vriend der viouw, zekere A., bevond zich ook in huis. Toen A... den man zag binnen komen sprong hij onmiddellijk op hem toe hij bi kwam echter twee dolksteken en rolde bloedend op den vloer. Toen viel Sp. zijne vrouw aan en bracht haar in het hoofd en in de borst twaalfsteken toe. Toen de moordenaar bemerkte dat zijne vrouw levenloos op den grond lag, ging hij buiten en verklaarde aan eenen politie agent dat hij zijne vrouw vermoord had hij vergezelde den politieagent naar het' bureel der Gemeenteplaats. De politieofficier Gislin begaf zich spoe dig naar her huis der misdaad en vond het lijk op den vloerA..., die slechts gekwetst was, lag er nevens. Het parket is rond 3 ure ter plaajse ge komen de moordenaar vergezelde het parket en heeft aangetoond op welke wijze hij te werk is gegaan. Sp... is in de gevangenis van St-Gillis opgesloten. Het Tijk is naar het dooden- huts gebracht. Het zal door de wetsdok ters geschouwd worden. De toestand van A... is niet onrustwekkend. De toestand van den agent Hoffelt is in zoo verre verbeterd, dat men niet meer voor zijn leven vreest, hoewel de kogel nog niet uitgehaald is kunnen wor den. De genaamde V., die aangehouden werd, als hebbende deelgenomen in den moordaanslag op den agent, is thans it vrijheid gesteld. Niet alleen hebben de confrontaties geen uitslag opgeleverd, maar de aangehoudene heeft zelfs een alibi kunnen bewijzen. In de Van Arteveldestraat te Brus sel, speelden eenige personen, allen Fran- schen van afkomst, met de kaart. Zij kregen twist en een hunner, ziende dat anderen geheime teekens aan elkander deden, smeet de kaarten dooreen, greep den inzet en wilde er meê wegloopen. De anderen dwongen hem het geld terug te geven, maar hij weigerde. Daarop volgde een gevecht in 't welk revolverschoten ge lost werden. Een der vechters kreeg eenen kogel in het oor en werd gevaarlijk ge kwetst. Twee der vechters werden aange houden. Men zegt dat de aangehoudene niemand anders is dan Lecca, de hoofd man der bende, gezegd der Apachen, van Parijs, beroemd door hare twisten met de bende van ManuTioor het meisje Casque d'Or. Zondag morgend omstreeks 11 l/t ure, werd de kleine Hendrik De Vleesch- houwer, 2 1/t jaar oud, in de Wellinck- straat, te Gent, dicht bij zijne woning, omvergeworpen door eene kar, geladen met aardappelen. Het kind geraakte onder de hoeven van het paard, kreeg eenen stamp op het hoofdje, en een der wielen liep over zijn lichaam. Twee geneeshee- ren zijn onmiddellijk ontboden doch konden er niet in gelukken bij het vree- selijk gekwetste kind de levtnsgeesten er op te wekken. Een burgerwacht, getuige van het ongeluk, verwittigde een politie agent van dienst op de Oude Houtlei deze snelde toe en stond tegenover het lijkje van zijn eigen kind. Nieuwe brand van houtstapels. Een nieuwe brand is Zondag morgend om kwaart na 10 ure uitgebroken, aan de houtstapels, gelegen achter n° 25 der Mexicodok, te Antwerpen. Daar staan verschillende groote afda ken, toehoorende aan MM. Lagermark en Ad. Verspreeuwen, allen opgevuld met hout. Het was in een dier hangars, toebehoorend aan M. Lagermark, en staande midden tusschen andere afdaken, dat de brand uitbrak. Het alarm werd gegegven, door de daar op wacht staande soldaten, die gelast waren mei de bewaking der houtstapels. Aanstonds kwam er eene brigade pom piers van 18 man, onder luitenant Boe lens, ter plaatse, gevolgd door de stoom spuit, die post vatte, aan de Kattendijk- dok. Ten einde het vuur, dat reeds eene groote uitbreiding bad genomen, en ook de houtstapels van M. Verspreeuwen ha in brand gezet, te bestrijden, werd t sleepboot 10, ingericht als braodspui bijgeroepen, en deze werkte weldra in< Mexicodok op n° 25. Eveneens kwat eene brigade pompiers, onder commai dant Scheepers en kapitein Kinard, eerste versterken. Langs alle kanten werd het vuur n aangevallen. De brand blusschen w voor het oogenblik gansch onmogelij Men poogde dan enkel verdere uitbre ding te sluiten. Daar gelukte men slech gedeeltelijk in. Verschillende houtstapel, bestaande uit pitch-pinehout, werden ntf aangetast. Eindelijk rond 3 ure was men het vut meester. De stoomspuit keerde te 4 ut naar de kazerne terug. Eene wacht is nc gansch den nacht ter plaatse geweest. In 't geheel zijn er 20 houtstapels ver nield, Daar er op deze gronden geen afloope zijn, stond door de massa water, die me op het vuur wierp, alles onder. Verschillende overheidspersonen zij ter plaatse geweest, onder andere de bur gemeester, vergezeld van den secretarL MM. De Winter en Eeman, beiden sub stituut, vergezeld van hunne griffiers, <j politiecommissaris der 7* wijk, enz. Een onderzoek is ter plaatse ingestel geworden, doch heeft niets aan 't liet gebracht. Wat eigenlijk de oorzaak van de: brand is, men weet niet waaraan deze t> te schrijven, daar gedurende deze dag< van woeliug er eene bestendige wacht v; soldaten aan ar de houtstapels is. De schaê is groot, doch men heeft nog niet juist kunnen schatten. Het is Lagermark die het ergst getroffen is. Over 14 dagen kwam een kerel, goi gekleed, in het gesticht der eerw. broe ders te Turnhout. Hij vroeg too fr. dif hem natuurlijk geweigerd werden. Daai hij tamelijk veel kabaal maakte, werd hi aan de deur gezet. Maandag avond om 9 uren kwam de! zelfde kerel weêr bij de broeders en vroef nogmaals eene som geld, daarbij jaagdi hij geweldig den duivel. Om van zijnet last ontslagen te zijn, zegde men dat hi moest terugkomen als 't licht was. Df broeders gaven van deze feiten dadelijï kennis aan de gendarmen. Die kerel, die het uitzicht heeft vat eenen handelsreiziger, ging vernachten in eene herberg der stad, doch dijnsdag mor gend kon hij zijn logist niet betalen. Hij zegde D... te heeten. Dijnsdag voormid dag begaf hij zich weêr naar het gestich: van de Broeders. De gendarmen Verbeke en Davé waren reeds daar om een onder zoek te doen en zoo liep de kerel in de klem. Hij verschrikte niet weinig. Hij werd aangehouden en in den anngo op gesloten. Hij had op zich talrijke papie ren, bevattende inlichtingen van leerge stichten des lands en van Frankrijk. Men denkt met eenen gevaarlijken ke-j rel te doen te hebben. Nu zegt hij te hee- teu Antoon H., geboortig uit Holland. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. Ongeluk.Te Testelt, bij Aerschot, is een fruitkoopman van Veerle, door een trein overreden. Hij bevond zich met zijne hondenkar op de baan, toen de trein kwam aangestoomd. De kar werd verbrij-: zeld en de man bekwam erge verwondin gen. - Erge vergissing. Vrijdag na middag hadden er samenscholingen te St-Nicolaas op de Markt plaats vier marktbezoekers waren door beurzensnij ders van hunne geldbeugels beroofd en stonden dit aan het volk uit te leggen, dat zich rond hun schaarde. Een handelaar duidde op het politie- bureel drie kerels aan die hij kende en gaf hun signalement op. Oogenblikkelijk werden er agenten rond gezonden om hem aan te houden. Drie heeren waren hier van Laeken bij Brussel toegekomen met een laag speelwagentje in het geel geschilderd, zetten paard en gerij in eene afspanning, deden eene ronde in de kra men, proefden de boter op markt en vroe gen naar den prijs. De twee agenten stonden te loeren en dachten dat zij de rechte robbers hadden, pakten die heeren bij den kraag en leidden die naar het politiebureel. Daar kwamen de beschuldigers. De heeren werden betast en hunne geldbeu-1 gels aangeslagen. De vrouw van een boterkooper zag den porte monnaie lig gen met een hoofd van eene Médusa in een médaillon en zegde dat dit den geld beugel van haren man was want dat zij die herkende aan den kop van het vrouw- mensch dat er op stond, en zwoer bij hoog en laag dat de porte monnaie aan haar man behoorde; doch er lagen twee sleuteltjes in, wat deed denken dat die er na den diefstal ingesteken waren om brandkoflers open te breken. Een andere meende ook iets te herkennen, dan kwam de som weêr overeen. Doch zijn er onder de porte monnaies teekens die overeenkomen, voor aankla gers is het zeer onvoorzichtig hier op te beschuldigen. Eindelijk werden die hee ren in den bik gestoken en naar Dender- monde ter beschikking van het gerecht gevoerd. Zij hadden niet veel moeite om hunne onschuld te doen blijken en wer den door den procureur oogenblikkelijk los gelaten. Het zijn twee gebroeders van deftige familie waarvan een student wo nende te Laeken hun oom van Waas munster was bij hen. Aanstonds kwamen zij met den trein terug naar St-Nicolaas, haalden hun paard en rijtuig dat nog in de afspanning stond en reden ïond bij de uitgevers van weekbladem om hun weder varen kenbaar te maken met de verzeke ring dat zij rechtstreeks deze zaak in de handen van eenen advocaat zouden geven en proces inspannen*

De Denderbode | 1902 | | pagina 2