ROOD CONGRES. Kieskronijk. EEN EN ANDER. Brusselsche politiek. - Stad Aalst. - Werkbeurs. AALST. Allerhande nieuws. Zondag 11. heeft te Brussel in het Volks huis een buitengewoon rood Congres plaats gehad, geroepen om de beslissing van den Landelijken Raad betrekkelijk de algemeene werkstaking te bespreken. Ongeveer 5oo afgeveerdigden waren tegenwoordig. Vooreerst kloeg een afgeveerdigde uit de streek van Bergen over de al te groote macht van den Landelijken Raad, dat de plaatselijke bonden er niet genoeg bij vertegenwoordigd zijn, doch dadelijk sprongen andere afgeveerdigden tot ver dediging van den Landelijken Raad recht, die, volgens hen, door de omstandigheden genoopt is geweest te handelen gelijk hij het deed. Er was geen uitkomen aan en de be weging moest van zelf uitsterven. Gezel Vandervelde trad alsdan op en, in eene lange redevoering, deed hij be merken dat tegenwerking of dwarsboo- merij in de Volkskamer onmogelijk was geworden en dat de straatbetoogingen tegen hunne partij zelve zouden uitdraaien uit hoofde der vastberadene krachtdadig heid van 't Ministerie, der Burgerwacht en van het Leger. En dan viel hij lasterend uit tegen Z. M. den Koning, vlocht lof- kranzen voor de vrijmetselarij en preekte eindelijk de eendracht aan. Een groot deel zijner aanhoorders juichten toe. Eenige andere afgeveerdigden spraken in den zelfden zin zichtbaar bestond er 't ordewoord van de handelwijze der roode chefs goed te keuren. Gezel Destrée, een der chefs zelfs, ver weet aan de andere groote chefs, hunne afkeurlijke aarzelingen. Volgens hem moest men den strijd tot het uiterste drij ven. Eindelijk viel hij hevig uit tegen de liberalen die de rooden in den steek heb ben gelaten. Maar gezel Destrée werd op zijne beurt eens duchtig 't bolleken gewasschen. Gezel Hubin, een werkman, deed bemerken dat hij, Destrée, rustig te Brussel in den Muntschouwburg zat, terwijl men ter straat de roode betoogers vermoordde. Die uitval verwekte hevig rumoer. Een groot getal afgeveerdigden teekenden pro test aan tegen dit verwijt, doch gezel Hubin protesteerde op zijne beurt tegen de toejuichingen waarmeê een man ver eerd werd, die zich schuil hield in plaats van zich aan 't hoofd te bevinden der betoogers die hij zelf had helpen opruien. Dan volgde cene verwarde bespreking, in dewelke menige kwaadaardige en af- zweepende zinspelingen naar 't hoofd der leiders werd geslingerd. Maar gezel Eedje Anseele wist er rap einde aan te stellen en sprak eene rede voering uit lot verdediging van den Lan delijken Raad hij poogde zijne aanhoor ders wijs te maken dat alles met verloren is en hief ten slotte de Internationale aan die door een groot deel der vergade ring meê gezongen werd. En dan te mid den der algemeene verwarring werd, bij staan en zitten (3/s tegen */s) de goedkeu ring der beslissingen van den Landelijken Raad geescamoteerd... Zedelbs. Het gezag der roode chefs is gevoelig geknakt A piDe liberaien gaan dus XXCtloli ten stjjjde voor de Volkska mer alleenlijk. Voor 't Senaat treden zij niet op. Hun orgaan, de armtierige Den- dergalm kondigt het aan. De armtierige laat ook 't programma der liberale candidaten kennen, en dit programma bevat eenvoudig die oude en afgezaagde leerstelsels door't kiezerskorps, sedert 18 jaren, menigwerf veroordeeld. Onze liberalen zijn dus dezelfde ver stokte doctrinairs gebleven, ze zijn geen milimeter vooruitgegaan, zij hebben dus niets geleerd Onze liberalen zijn dus gebleven man- chesterianen, mannen van laat maar gaan zoo 't gaat, religiehaters, priesters, paters- en nonnenvreters, voorstaanders van den persoonlijken militairen dienst van het alleman soldaat enz. enz... Wij komen hier op terug. Onze liberalen zijn overtuigd dat hunne candidaten met eene bijna onafmetelijke buis zullen begiftigd worden en om ze eeniger mate te verminderen hadden zij gehoopt van op de stemmen der rooden te mogen rekenen. Nu, na eene vergadering te Ninove gehouden, lieten de rooden aan de blau wen weten dat ze bereid waren een cartel aan te gaan mits verdeeling der candida- turen. En de blauwen hebben geweigerd. Over twee jaren werden er ook onder handelingen aangeknoopt. De rooden eischten dat de effectieve candidaat een liberaal zou zijn en de bijgevoegde can didaat een socialist. Als de liberaal twee jaren had gezeteld, moest hij zijn ontslag geven en dan zou de bijgevoegde candi daat, de socialist, twee jaren zetelen. De liberalen hebben alsdan ook gewei gerd. Waarschijnelijk zullen heden'de voorwaarden der rooden de zelfde zijn als die van over twee jaren. En of de roode nu op eigen handje zullen in 't strijdperk treden Men zegt ja en men zegt neen. De groene socialisten van Chipka zijn het voorstel van Cartel der rooden ook niet bijgetreden en hebben besloten niet te strijden maar toch voor de liberalen stemmen. Immers de liberalen die, volgens den lekkeren Groene Pie, vroeger vrijden kers, godsdiensthaters, papenvreters enz. waren zijn nu heden goede christene menschen geworden. Ja, zij zullen 't liberalismus voor staan, dat liberalismus dat, zoo Groene Pie uitriep, niets dan slecht volk kwee ken kan GENT. Over de candidatuur Har- dyns zegt het Fondsenblad Daar gezel Samyn, uit hoofde zijner veroordeeling tot dwangarbeid, niet kies baar is, zal gezel Hardyns, zonder poll, kandidaat der socialisten zijn. Men weet dat Hardyns, oud-hoofdop steller van Vooruit, doodelijk ziek en niet in staat is de Kamerzittingen bij te wonen. Daar hij toch geene kans heeft gekozen te worden, is die kandituur dus niets anders dan een... kosteloos eerbe wijs aan eenen invaliede van 't socialism. Wonderbare genozing t© Lourtles. Eene ooggetuige schrijft uit Lourdes Ik heb het jonge meisje, Mej. Josephina Pelgroms gezien, op het oogenblik dat zij uit de kom trad. Zij was sedert 10 jaar ziek. Zij leed aan eene ontsteking der heupgewrichten en was aan de linkerzijde verlamd, aan arm en been. Sedert 18 maanden ging zij op kruk ken het linkerbeen was 10 centimeters korter dan het rechter. Zij spuwde bloed en was op haar bed te Lourdes aange komen. Haar geneesheer te Borgerhout, was, verhaalt men hier, Dr De Prefer. In de kom zijnde, heeft zij eene groote pijn gevoeld en is haar een been ver lengd. Ik weet u dit alles te zeggen, omdat ik voor de deur van het bureel der bcstati- gingen stond, toen een geneesheer buiten kwam, om te vragen of er niemand was, die de beide talen sprak. Ik stapte vooruit en was dus de taalman voor de genezene, die het Fransch niet voldoende kent. Na de gedane waarnemingen vroeg de dokter haar, of zij te voet naar het gast huis zou kunnen terugkeeren. Zij zegde ja. Hare krukken werden in de grot opgehangen en zij ging zonder gerij heen. Het was een hartroerend schouwspel, dat al de aanwezigen diep bewoog. (Handelsblad). Ta flnnl is het volgende smeekge bed door de anti-socialisten verspreid geworden Smeekgebed tot onzen Vader ANSEELE. Onze vader Anseele, die zijt in Vooruit, dat uwen naam vervloekt zij op de aarde, dat uwen Vooruit te niet ga, dat uwen wil nooit geschiede want gij hebt ons ontnomen ons dagelijksch werk en brood. Betaal onze schulden gelijk wij altijd voor U betaald hebben. Leid ons niet verder in uwe politieke knoeierijen. Geef uwe leden wat hun toekomt en verlost ons van uwe vervloekte regeering. Amen Eene parapluezaak. Te New-York is eene maatschappij gesticht met een kapitaal van 25 miljoen fr. Voor 5 fr. 's jaars krijgt men een penning in alumi nium. Wanneer het regent gaat men in 't is gelijk welken winkel van de stad en op vertoon van den penning krijgt men een paraplue in leen. Als het ophoudt te regenen kan men zich in eenen winkel langs eenen anderen kant der stad van den paraplue ontlasten. Op die wijze moet men geen regenscherm meer koopen of nutteloos meênemen. Een brief is door den burgemeester van Leuven gezonden naar den bevel hebber der burgerwacht, in welke hij onder anderen zegt Twee uwer compagnies zijn verplicht geweest van gebruik te maken van hunne wapens, om aan de opstand te weerstaan. Zooals ik in mijn verslag aan M. den minister zegde, was hunne houding nauw keurig en wettig. Het welverdiende medelijden dat men aan de slachtoffers verschuldigd is, zal onze medeburgers niet beletten, recht te laten wedervaren aan hen, die eene droeve plicht te vervullen hadden Citoyen Lekeu, antwoordt in Le Peuple aan zijnen vriend Bertrand en beweert dat boven alles de strijdkreet der socialisten moet zijn Leve de repu bliek I Het ware dwaas, zegt hij, voor het land niet uit te roepen, dat de Koning niet de eerste en de ergste vijand is der werk lieden. Het is daarom dat de socialisten met kracht en geweld moeten werken tot on- verwerping der monarchie. Men verwacht over deze kwestie een zeer hevig debat op het congres van zon dag aanstaande. De gematigden inde partij meenen dat de stemming der conclusies van Lekeu voor goed een einde zou stellen aan het samengaan van de liberalen met de socia listen voor A. S. en E. V. De liberalen zien anders zoo erg nauw niet.... De liberalen veroordeeld door M. Buis. M. Buis, oud burgemeester van Brussel, terugkeerend van een verblijf van zes maanden in Italië, verklaarde aan een interviewer van de Chronique: Het uur van het A. S. is nog niet geslagen Wij zijn op weg naar die her vorming, zij zal zich zekeren dag onbe- I twistbaar opdringen, maar voor 't oogen- I blik is iedereen tevreden, met water bestaat, en zelfs de werkman ziet in dat A. S. niet het wereldmiddel is; hij heeft waarachtig niets aan den Franschen ar beider te benijden. Overigens, besluit M. Buis, de invoe ring van A. S. zou niemendal aan den toestand veranderen, om de goede reden dat de burgerij uit angst, als één man naar de conservatieven zou overloopen. M. Buis, men ziet het, beoordeelt streng de houding van onze Cartel-libera- len, die, door aan te spannen met de so cialisten, om het A. S. te vragen, volgens M. Buis iets verlangen. i° dat heel ontijdig is 2° dat noch door de burgerij, noch door de arbeiders wordt gevraagd 3° dat eens den val van het catholiek gouvernement zou uitlokken, daar de liberale burgerij als één man naar de catholieken zou overloopen. M. Buis was te Brussel bijna vergeten. Een zijner vrienden,een dagbladschrij ver, zijne terugkomst vernemend, kreeg lust, hem zijn gedacht te vragen over het algemeen stemrechthet interview werd afgekondigd, en daar wordt de gewezen burgemeester eensklaps een persoon van aanzien, bijna van gezag. Waarom Omdat de opinie van M. Buis vol komen overeenkomt met die der liberale burgerij. Hij is niet afgedwaald, gelijk de jonge Hymans en de andere leden der liberale linkerzij hij heeft zich niet laten beïn vloeden door de woorden van eenen Janson of eenen Vandervelde hij ge voelt de noodzakelijkheid niet, zijn oud- doctrinair gezicht te verbergen onder een democratisch masker. In een woord, hij is zichzelven ge bleven. Het is zijn persoonlijk gevoelen, dat hij uitdrukte, wanneer hij zijne vrien den aanraadde, het rijk van het algemeen stemrecht niet te verhaasten. Talrijk zijn de liberalen onder de Brus selsche burgerij, die denken gelijk de gewezen burgemeester luid keuren zij hunne vertegenwoordigers af, die de her zieningsbeweging bijtraden en zij zeggen, dat zij die fout met de kiezingen van 25 Mei duur zullen betalen. Hier is een doctrinair, die zoo ontmoe digd is, dat hij verklaart, voortaan van alle politiek af te zien. Daar is er een, nog wel een volksver tegenwoordiger, die tot een zijner collega's zegde, dat het noodig was, met de socia listen af te breken om de partij te redden. Een beteekenisvol feit is dit De liberalen, die der Association en die der Ligue moesten den 4 Mei een banket houden om de herstelde eendracht te vieren. De afgeveerdigden der Ligub hebben nu gevraagd dat dit banket geen plaats zou hebben, want het zou bijna onvermij delijk zijn dat er in de toosten valsche noten gezongen werden. Van den anderen kant is het opmaken van eene lijst independenten wel van aard om de doctrinairen te verontrusten. Zij herinderen zich 1884 en weten heel goed wat de independenten terug op 't kiesterrein brengt. Eiken keer dat de doctrinairen zoo dicht naar de uiterste linkerzij overhellen, verspelen zij een min of meer aanzienlijk getal stemmen, welke de independenten weten te veroveren. (Corresp. Handelsblad.). Kolen in de Kempen. Het terrein waar men te Gheel met boringen begon, is met een hoog en dicht schutsel afgeslo ten, zoodat het publiek zijne nieuwsgie righeid moet bedwingen. Het Kempisch kolenbekken heeft het voorwerp uitgemaakt van een verslag van M. Simoens, gehecht aan den aardkun digen dienst van België. Deze heeft bestatigd dat het bekken doorsneden moet zijn door eene reeks loodrechte dwarsbreuken, welke over het algemeen van noord naar zuid loopen en hij besluit daaruit dat de ontginning door die grondvorming uiterst gemakkelijk sal zijn. In het zeer lezenswaardig verslag van den Nederlandschen consul te Brussel, den heer John D. Ruys, 1901 (opgenomen in n. 14 van de consulaire verslagen en berichten) treft men het volgende aan Het is thans aan geen twijfel meer onderhevig dat de Ruhrkolenlagen zich in Noord-België, in Limburgsche rich ting, verder uitstrekken dan men over a5 jaren vermoedde. Thans zijn te Asch en te Ópglabbeek kolen gevonden die een ruim veld voor spellen. Op eene diepte van 500 meters werd 't kolenveld ontdekt en reeds op 540 meters verkreeg men de eerste kolenlaag. Tot op 600 meters werden 5 lagen door boord, verschillende in dikte van 0.80 tot 2 meters. Op 65o meters had men een 6e laag gevonden. Er blijkt eene concessie voor 10,000 hectaren te zijn aangevraagd, hetgeen als eenegeringeoppervlakte wordt beschouwd van het geheele kolenveld, dat men ge looft uitgebreider tez\jndanalle Belgische kolenmijnen te zamen. Hier moet een aanvraag om exploita tie zes maanden worden aangekondigd, vervolgens dienen er 18 maanden te ver- loopen,alvorens de concessie mag worden verleend. Er gaan derhalve 2 jaar over heen, vóór dat de eerste put kan worden gegraven en 5 jaar vóór dat de eerste Bel- gisch-Limburgsche steenkolen aan de markt komen. De socialisten en de republikein- sche propaganda. De Landelijke Raad der socialistische partij had citoyen Lekeu gelast een verslag te maken over de jongste gebeurtenissen. In dit verslag wordt de Koning aange vallen, omdat hij de ontbinding aan de oppositie weigerde en als conclusie wordt voorgesteld van heden af den veldtocht der democratie voor de afschaffing van het koninkdom en de overwinning der republiek geopend te verklaren. In de Peuple worden deze conclksies vinnig bestreden door citoyen Bertrand. Deze zegt Indien de socialistische partij dien weg intrad zou zij een grooten misslag begaan. Ik ben zoo republiekein als om het even wie in de partij en ik geloof dat de republiek de beste regeeringsvorm is. Maar de vorm is bitter weinig. Er zijn republieken die veel minder beteekenen, die veel minder vrijheden aan het volk geven dan zekere monarchies, waar het koninkdom slechts een ondergeschikte rol speelt. Citoyen Bertrand hoopt dat het partij congres het onzijdige voorstel van citoyen Lekeu zal verwerpen. Weervoorspelling voor Mei.Jules Capré, de Fransche weêrprofeet, voor spelt eene koude, regenachtige Meimaand althans voor de laatste drie weken. Van 1 tot 8 Mei voorspelt hij verander lijk weêr voor een groot deel van Europa; van 8 17 veel wind; 16, 17 en 18 daling van de temperatuur. Van 17 31 eene zeer slechte periode voor geheel westelijk Europa; 22 en 27 onweders overdag; 28, 29 en 3o onweders bij nacht en tot besluit op 3o en 3i Mei storm. Juni zal, volgens Capré droog en warm zijn. Als alles, wat hij voor Mei voorspelt, uitkomt, hebben we wel eene schoone Junimaand verdiend. Worden gevraagd i° Goede werksters en leermeisjes voor lacetwerk (kantwerk), goede loon 20 Een bakkersgast 3° Twee kleermakers. Vraagt werk Een koetsier. ZONDAGRUST. Van 's middags tot middernacht dienst- dende Apotheker, op Donderdag 8 Mei (O. H. Hemelvaart), M. Bonner, Bis schopstraat. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 7 Mei 1902 5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,5o tot 0,00 per kil. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Donderdag 8 Mei 1902, om 11 '/turen, op het Kiosk ter Groote Merkt, door de Koninklijke Har monie, onder het bestuur van Mr Lbo Walpot. i° De tout coeur, Marche, Preekhbr. 20 Ouverture de la muette de Portici, Auber. 3° Rêverie, fantaisie, Pet. Bbnoit. 40 Scènes pittoresques, suite d'orcheste, A. Allegro moderato, B. Air de ballet, C. Angelus, D. Féte de Bohème, Massenet. 5° Brabanjonne. Zondag avond vergezelde te Ternath de genaamde R., een jong meisje naar Esschen-Lombeek. Onderweg werden zij lastig gevallen door vier kerels, die twist tegen hen zoch ten. Zij gelukten er in, te ontvluchten. Doch toen R. rond middernacht alleen huiswaarts keerde, wachtten dezelfde vier personen hem af. Zij vielen hem ander maal aan en R... trok een dolkmes uit den zak en begon er links en rechts mee te steken tot dat een der aanvallers eenen steek bekwam, die zijne long doorboorde. De getroffene viel morsdood neêr. Het parket van Brussel, dat ter plaatse is geweest, heeft R... doen aanhouden. Een ontvanger van den Brusscl- schen tramdienst, de genaamde S. over handigde Zondag avond aan den stoker van eenen buurttrein een pak, dat hij zegde, bedorven vleesch te bevatten, en dat hij verzocht, in den vuurhaard der locomotief te verbranden. De stoker weigerde eerst doch op het aandringen van S. aanveerdde hij het pak; in plaats van het in 't vuur te werpen, opende hij het en vond er een kinderlijkje in. Dadelijk verwittigde hij de policie, die S. opzocht, aanhield en ondervroeg. Hij beweerde het pak in een tramrijtuig ge vonden te hebben. Maandag morgend, om half elf, is op de Agneessensplaats te Brussel, brand uitgebarsten bij den drogist Jongman. Zijne vrouw had naphte gebruikt om heur haar te ontvetten. Bij de kachel komende vatte zij vuur. Zij liep naar het venster en de gordijnen stonden weldra ook m vlam. Twee werklieden uit de buurt gelukten er in dc twee kinderen, die op de brandende kamar waren, te redden. De vrouw ver keert in wanhopigen toestand. De pom piers hadden weldra den brand gedoofd. Sedert verscheidene maanden wer den in het gasthuis van Anderlecht talrij ke diefstallen gepleegd, zonder dat men b kon weten door wien. Men stool wijn, si levensmiddelen, enz. en toen men einde- g lijk, na lang waken den dief ontdekte, herkende men in hem een gewezen zie- e] kendiener, die over eea muur klom, in den kelder sloop en zoo zijne oogsten e opdeed. Hij heeft bekentenissen gedaan, De toestand van H. M. de koningin n is van dien aard, dat zij binnen kort hare h gewone uitstapjes zal kunnen hernemen, h Te Gentbrugge is zondag morgend g eenen persoon aangehouden, die aan het 5 meisje Van Hoeck, met 't welk hij betrek- ti kingen had, negen messteken toebracht. Haar toestand is gevaarlijk. Zondag 'morgend werd op eenen v trein tusschen Gent en Kortrijk rijdende, E een pakket of eene beurs gestolen. ti De zaak wordt op twee manieren ver- teld. h Een blad zegt dat de gestolen som e 36,000 fr. bedraagt en dat men te Gent f den diefstal ontdekte. Een ander blad 1 zegt dat het eene som van 60,000, fr. in goud is, in eene beurs bevat, die door een schutsel dat het hondencompartiment van den postwaggon scheidde, werd gestolen. Ook zou volgens dit blad de diefstal te 3 Kortrijk ontdekt zijn. a Een bijzondere briefwisselaar uit Gent zendt ons nog de volgende bijzonder- heden Uit Kortrijk werd zondag morgend t; naar onze stad een telegram gezonden, waarbij gemeld werd, dat in den trein de j! waardeverzekering ontbrak. g Het uit Brugge verzonden pak, in be stemming voor Kortrijk, dat 36.ooo fr. bevatte, was verdwenen. Het is de treinwachter, die den diefstal heeft vastgesteld. Toen hij ging om het geld uit de kas te nemen, vond hij deze T ledig. Bij een nader onderzoek, is gebleken dat de bodem der kas op voorhand was uitgezaagd en het uitgezaagde deel met vijsjes weer was vastgemaakt. Het onder deel der kas waarin de waarden verzonden worden, wordt gebruikt voor het verzen den van honden, en is bijgevolg eene soort van muit. Men denkt dat de diefstal gepleegd is in de statie te Gent, tusschen het oogen blik dat het pak waardijen in de kas gesloten werd en het vertrek van den trein. De dief moet op het oogenblik dat de treinwachter er niet was, den boden inge stampt en het pak weggenomen hebben. De deur der kas ongeschonden gebleven zijnde, kon de treinwachter natuurlijk niets bemerken. Een onderzoek is ingesteld. Het ontstolen pak was Zaterdagavond uit Brugge verzonden. Het was dien avond te Gent niet afgegeven, maar door gevoerd geworden naar Brussel. Zondag morgend is het over Mechelen wederom naar Gent gebracht. De fourgon.uit welke het pak waardijen is ontstolen, is onder zegel geplaatst en naar Gent overgebracht. Maandag is in de statie door het parket een onderzoek gedaan. Er zijn opzoekin gen bevolen langsheen de lijn van Gent naar Kortrijk, om te zien of er geene sporen van het pak te vinden zijn. Vrijdag is een brand uitgebarsten bij M. J. Van Brussel, landbouwer en herbergier te Belcele (Ossenhoek) rond 7 ure 's avonds. De groote schuur en een stal daartegen, zijn gansch in assche ge legd. Met de hulp der geburen heeft men het huis kunnen behouden. De schade der schuur en stal zijn geschat op omtrent 2000 fr. 3 koeien zijn in den brand ge bleven, hebbende eene waarde van 1200 fr. Eene groote hoeveelheid ongezwingeld vlaS, weerde omtrent 1700 fr., ook nog eene groote hoeveelheid boerenalem, zooals steenkarre, handkarre, kruiwagen enz. enz., als ook in den zwingelstal een nieuwe zwingelmolen, een bokmachien en meer andere voorwerpen, alsook de hond aan zijn kot, zijn in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is tot heden- toe onbekend. De schepene van politie met zijn veldwachter is nog denzelfden avond ter plaats geweest. Ligue nationale des viticulteurs et consommateurs. Si vous êtes vrai- ment soucieux de votre santé et voulez boire du bon vin, adressez-vous A la Ligue des viticulteurs et consomma teurs qui vous fournira des vins naturels, Médoc, Bourgogne, etc., dans des con ditions absolument sans précédent comme prix et qualité et non pas des vins de coupagcs récoltés A des centaines de kilo- métres des crus dont ils portent abusive- ment les noms. Les expéditions sont faites par les ré- coltants eux-mémes et les vins sont tou- jours accompagnés des certihcats des Maires d'oü ils sont récoltés. Done plus de fraude possible, ni trom- perie d'origine. On peul se rendre compte et demander les échantillons, déguster les vins au Siège social, 14, rue Grange-Batelière, Paris, ouchez M. Vaïsse-Ridelle, 26, rue des Plantes, Bruxelles. Brutale diefstal. Maandag avond rond half tien, te Antwerpen, keerde een officier, vergezeld van zijne dochter, huis waarts. Op de Kunstlei gekomen, ter hoogte der Maria-Louisalei, sprong een kerel op de juffer en ontrukte haar een gouden ketting, waaraan een facb-a-main was bevestigd, het geheel eene waarde hebbende van 3oo fr., en ging er mee op de vlucht, achtervolgd door den vader en de dochter, die houdt den dief I riepen. Op het geroep kwam de agent I L. Schoeters toegesneld, die er in kon gelukken, den brutalen dief aan te hou den. Het is zekere Jan G., van Franschen oorsprong en die zonder middelen van

De Denderbode | 1902 | | pagina 2