De plicht der burgerij. Broederschap van den H. Geest Lier DE DUIVEL. Scheuring onder de Borains. EEN EN ANDER. MOORSEL. Kieskronijk. AALST. Allerhande nieuws. De liberalen beweeren, dat zij alleen in •taat zjjn, eene sterke regeering samen te •tellen. Alleen Dat ia om meé te lachen. Dus met de socialisten, zooals M. Janson heeft voorspeld Het ordelievende land zal zich haasten om da mannen aan 't bewind te brengen, die de revolutie en de omwerping der be staande maatschappij betrachten. Alle verstandige en redeneerende bur gers, die de orde en rust in 't land willen, zullen stemman voor de catholieke can didates Want, stemmen voor de liberalen, ware 't land overleveren aan de socialisten, zon der wier hulp, M. Janson bekende het, zij niet kunnen regeeren. Wie zijne stem dus geeft aan de libe ralen, wil ook de socialisten aan 't bewind. Geen enkel burger, dien naam waardig, tal na den oproer van verleden maand, aan de revolutionnairen zulk een blijk vaH vertrouwen geven. Er is geen anderen uitweg wie van geen socialisten aan 't roer wil weten, is verplicht te stemmen voor de catholieken nevens Nr 3. Op dit oogenblik volgens de aanzet tingen van onzen H. Vader den Paus, heel de wereld bereide zich door eene novene tot de groote plechtigheid van Sinksen de godvruchtige menschen zul len gelukkig zijn te vernemen dat er in België een Broederschap van den H. Geest bestaat. Het heeft goedgekeurd geweest verleden jaar door den Z. E. Cardinaal Goossens, Aartsbisschop van Mechelen, in de kapel van de Paters van den H. Geest, die te Lier eene Apostolieke school besturen. Dees Broederschap pas inge steld, telt reeds meer dan 700 leden. Voor er deel van te maken worden er geene de minste onkosten vereischt de inschrijving op den register van het Broederschap is alléén noodig. Men raadt zeer aan de leden van dagelijks een ge makkelijk gebed te storten ter eere van den H. Geest, ook den eersten zondag van iedere maand en de^ovene van Sinksen. Zelfs de algemeene overste van de Paters van den H. Geest heeft toege laten dat al de leden zouden mededeelen in de gebeden en in de verdiensten zijner Paters, zoo talrijk in Afrika. Iedere maand wordt er eene mis opgedragen voor de Leden, en dagelijks zijn er bijzondere gebeden gedaan, in de kapel van de Apostolieke school ter hunner inzichten. De personen die begeeren deel te maken van de Broederschap moeten hunnen naam doen kennen aan een ijveraar of ijveraarster ofwel aan Eerw. Pater Overste der Apostolieke school van Lier. De Paters van den H. Geest in Martinique. De Paters van den H. Geest, die eene Apostolieke school bezitten te Lier, be stuurden het Seminarie-Collegie van Sint Pieter in het eiland Martinique. Tot heden hebben zij anders geen nieuws kunnen ontvangen, dan de telegrammen die door de dagbladen zijn aangekondigd geweest. Den avond van den i3 Mei, noch het getal, noch de namen van de ongelukkige slachtoffers waren in het Moederhuis ge kend 't is zeer waarschijnlijk dat tiental Paters of Broeders omgekomen zijn. Zoohaast het juiste nieuws zal aanko men, de Paters van den H. Geest zullen ze spoedig doen kennen aan hunne tal rijke vrienden door de dagbladen. Zij verhopen tot vergoeding van dat wreed ongeluk dat God menige roepen zal doen ontstaan in België voor hunne Missiën van Afrika en Amerika. Zij herinneren aan de Eerweerdige Herders van de Parochiën dat zij de kinders die ernstig verlangen zendeling te worden zonder onkosten ontvangen indien dit anders niet kan zijn. Te Tudderen was iemand komen wo nen die lang in den Conho was geweest. Op zekeren keer had hij eenen neger te huis gekiegen, en den zondag daarop ging de zwarte man mede naar de kerk. Hij en zijn meester plaatsten zich on der den predikstoel. De dominé had dien dag voorgenomen een sermoen te doen op den duivel, en weldra, toen hij op den kansel stond, be gon hij den zwarten droes met de leelijk- ste kleuren af te malen. «De duivel, zei hij, is da verpersoon lijking van 't kwaad Hij is de leelijke oorzaak der zonden. Hij is afschuwelijk, ijselijk om te aanschouwen, zoo ijselijk, dat de haren u zouden te berge rijzen als ge bij geval zoo een wanschepsel moest zien... n Hier viel dea domine's zakdoek van den kant des predikstoels, en de nieuwe inwoner van Tudderen deed de neger dit nuttig voorwerp aan zijnen eigenaar terug te geven. De Congoman nam den zakdoek en klom de trappen op. Onderwijl ging de dominé voort Ja, beminde geloovigen, de duivel, werd vervloekt, g'iijk al de booze enge len die opstonden tegen den Heer En nu ligt hij voor eeuwig te branden, den leelijke verdoemde, en hij loopt rond, het afzichtelijk monster, het vuig wange drocht, om de menschen tot zonde te brengen... Hier toelde de dominé hoe hem iemand bij de mouw trok. Hij keerde zich om, en tot zijne groote ontzetting ontwaarde bij den zwarten kop des negers, die hem zeer vriendelijk toegrijnsde. Och, duiveltje lief! riep de dominé, doe mij als 't u belieft geen kwaad, ik be loof het u, in't vervolg zal ik zulke lee lijke dingen van u niet meer vertellen... Wij gaan eene scheuring onder de so cialistische Borains onvermijdelijk te ge- moet, schrijft de Etoile. Een typiek feit bewijst het ten overvloede. De zonen van Alfred De Fuisseaux, verleden jaar ge storven, hebben zich op geruchtmakende wijze geschaard onder de vlag van citoyen Roger, den oud-volksvertegenwooidiger, die uit de partij werd verbannen, en die gebeurtenissen heeft in heel den Bonnage eene opschudding verwekt. Ziehier de oorsprong van dezen coup DE THÉATRE Léon De Fuisseaux had reeds gewei gerd zich terug te laten herkiezen, omdat de Federation Boraine er niet in wilde toestemmen, ondanks zijn verzoek, Roger in genade op te nemen. Alle pogingen waren vruchteloos, omdat de mannen, die nu in de Kamer zitten en aan hunne 4000 fr. vastgeklampt zijn als echels, van geen Rogtr wilden hooren, die hun wel eens het gras onder de voeten had kunnen Ook de zonen van Alfr. De Fuisseaux, aangestookt door hunnen oom Léon, deden allerlei pogingen ten voordeele van Roger. Daar alles vruchteloos bleef, hebben de De Fuisseaux' openlijk afgescheurd van de federatie en, met Roger, eene nieuwe partij gesticht. Reeds maandag gaven Roger en Guy De Fuisseaux, de oudste zoon van Alfred, hunne eerste meeting op de Groote Markt van Quarennon en overal in den Bori- nage waren plakkaarten van die meeting aangeplakt. Het is onbetwistbaar dat de naam De Fuisseaux onder de socialistische Borains eene groote populariteit bezit, dat zij vijffrankstukken bezitten om propagande te inaken en dat Brenez, Pepin en Fau- viaux dus in hunne enge schoenen moeten zitten. Daar ze zich echter niet zullen laten worgen zonder verzet, zullen we daar eenen warmen strijd gaan bijwonen. Vooruit alweer veroordeeld. Betaalt maar, arme socialistische werk lieden aan Vooruit, Werker, Populai- res, Prolétaires of hoe uwe vergader zalen of propagandabladen ook mogen heeten. Uwe leiders zullen het geld wel op krijgen. Want behalve dat ze zich zei ven eene goede broodwinning bezorgen, vermorsen ze nog, hetgeen er zou overblijven in processen De rechtbank van Leuven heeft Vooruit alweer veroordeeld tot het betalen van i5oo fr. aan den eerw. overste de Kerch- hove en pater Cools van het Benedictij nerklooster aldaar, de inlassching van het vonnis in Vooruit en daarbij nog in andere bladen ten bedrage van 5oo fr. en de kosten van het proces, het alles eisch- baar bij lijfsdwang. Betaalt maar, werklieden Judnatiprij. In 1890 schreef Pie Daer.s Zij die de slechte partij (liberalen en socialisten) helpen aanwinnen en sterk worden, bedrijven W P» eene groote zware mis- daad. En nu in 1902 raadt hij de kiezers aan toch voor de oude Bewaarders, in an dere woorden, de catholieken niet te stem men. Groen* Pi* zegt wel niet openlijk kiest voor de liberalen of socialisten maar een goede verstaander heeft maar een half woord noodig, zegt de spreuk... Hij zet dus zijne sleepdragers aan om hem in zijne judasserij te volgen en eene groote zware misdaad te bedrijven. Ongelukkige uwe verantwoordelijkheid voor God en Vaderland is oneindig groot Sneeuw te Arlon. Woensdag mor- gend heeft het te Arlon geweldig ge sneeuwd. De boomen en de daken zijn ermeé bedekt, gelijk in 't hart van den winter en het is ijskoud. GEEN MONSTERVERBOND MEER dit was de rede om de welke de E. V. dringend noodzakelijk was. Maar wet gebeurt er Te Brussel staan op de zelfde Candida- tenlijsj MM. Janson en Hymans M. Janson verklaarde openlijk dat hij socialist is en republikein. M. Hymans treedt op als liberale con servatief en koningsgezind. Dus de liberale republikeinen zijn ge dwongen voor een koningsgezinde te stemmen en de liberale koningsgezinden voor een republikein.... Wij noemen dat met de kiezers den aap houden en ze aanzien als mannen die moeten dansen gelijk er geschuifeld wordt En de Brusseleers noemen ons, met mis achting, mannen van de provincie. Ehwel men zou met ons toch aldus den zot niet durven scheren, al zijn we maar mannen uit de provincie! Wij zouden het hun eens goed betaald zetten Versmaadde rijkdom. De onver schilligheid van aandeelhouders in open bare leeningen is ongelooflijk, wij hebben het reeds meermalen gezegd en achten het ons verplicht er van te spreken tel kenmale de gelegenheid zich voordoet. Wij vestigen dus de aandacht onzer lezers op de cijfers die volgen. Inderdaad, voor wat de leeningen der stad Brussel alleen betreft, bleven op 3o September laatstleden 17 755 obligatiën uit te keeren, voor eene totale som van 1,804,930 fr. Onder deze obligatiën ko men twee titels voor, uitkeerbaar met 100,000 fr., een met 40,000 fr., een met 25,ooo fr., zonder de talrijke premiën te rekenen van 2,5oo fr., 1000 fr., 5oo fr. en i5o fr. Het is goed te herinneren dat de twee premiën van 100,000 fr. voorkomen onder de vijf volgende obligatiën Reeks 10192 n. 2, r. 22833 n. 10, r. 24902 n. 8, r. 588o6 n. 10 en r. 90422 n. 7. Van de oude leeningen bleven er 473 titels uit te keeren, uitgeloot in de trek kingen vóór de omzetting, voor een totale som van 110,280 fr. Onder deze zijn er twee premiën van 25,000 fr. Van de titels in de vervroegde trekkin gen uitgeloot, bleven er op het einde September 1901, 924 uit te keeren voor een totale som van 213,679 fr. Indien dit zoo voorgaat zullen de be zitters van stadsloten de spreuk Bbati possidentes in het ongelijk stellen. 't Pensioen van fiï» (ranks. 't Is schande roepen de rooden, groe nen en blauwen van aan de ouderlingen slechts een pensioen van 9 cents daags te geven. Maar waarom is er geen enkele blauw, roode, of de afgestrafte priester Daens, niet opgestaan om een grooter pensioen voor te stellen En als dit pensioen van 9 cents toch zulke schande is, waarom herhaalt'T Land van Aelst dan gedurig dat het aan den afgestraften priester Daens te danken is dat de ouderlingen dit pensioen hebben verkregen Maar de ouderlingen weten genoeg dat ze het pensioen aan de catholieken alleen te danken hebben. Petroolbriketten. Men is er in ge lukt, petroolbriketten te maken, die 97 p h. petrool en 3 p. c. koolstof bevatten. Zij wegen maar half zooveel als koolbriketten en geven slechts 2 tot 8 p. h. assche. Zij branden zonder reuk of rook, en laden den oven niet aan, geen gevaar voor ont ploffing. De verbranding geeft eene lange klare vlam. Zij kunnen lang bewaard worden. De warmtekracht verschilt van 12,000 tot 14,000 hoeveelheden. Het gebruik dezer briketten is met goe den uitslag beproefd in de ovens der ketels en in de huisvuren. Zelfde fabriek maakt gemengde briketten, half kool, half petrool, die beterkoop zijn, maar die niet dezelfde kwaliteiten hebben daar de ver warmende kracht slechts 9000 hoeveelhe den bereikt. In de marine kan een steamer 35oo ton petrool briketten innemen in plaats van 8000 ton steenkool. Het Fransch gouvernement heeft eene proef genomen van i5o ton. Zij kosten omtrent 8 fr. de ioo kiios. Stekskens. Dooreen gerekend ver bruikt elke inwoner van Engeland zeven stekskens per dag, dat is omtrent 35 mil- lioen daags voor de Londensche bevol king. Dit maakt ruim 768 duizend dooskens, 74duizend dozijnen of 5444 grossen doos kens. LIBERAAL MANIFEST. Onze liberalen hebben een manifest in 't licht gegeven 't welk 't programma der liberale candidaten doet kennen. Bedoeld programma bevat tal van maat regelen die reeds door de catholieken zijn tot stand gebracht of wel van 't calholiek programma deel uitmaken. Wij zullen ons wel wachten dit liberaal programma te ontleden dat in zekere pun ten zoo duister is dat M. Leveau voorze ker ze niet begrijpt. Drij punten nochtans De landbouw willen de liberale candi daten redden met de bestrijding der doode hand. Wat verstaan ze door bestrijding der doode hand Wel eenvoudig de goederen van kerk en kloosters aanslagen, of liever, rooven gelijk de Fransche liberalen het gedaan hebben en daarna de priesters en kloos terlingen uit 't Land verbannen. Dus, volgens de liberale candidaten moet de landbouw gered worden door diefstal of rooverij, verbanning en godsdienstoorlog. Onze landbouwers die eerlijke lieden zijn zullen voorzeker zulk eene redding met verachting verstooten en de liberalen wandelen zenden... Voor 't overige beloven de liberale can didaten ons Soldatendwang, schooloorlog en schooldwang. Het stuk is onderteekend door 5 hee- ren vreemd aan onze stad en een Aalste- naar van Pitthem. Nieuw geneesmiddel tegen de koorts. In de laatste zitting van de Academie de Médecine, zoo meldt de Belgique Coloniale, heeft M. Armand Gauthier eene zeer gedocumenteerde mee- deeling gedaan over de verrassende uit slagen, bekomen met een nieuw genees middel, de arrhenal (methylaréniate de soude) in de behandeling der moeras koortsen, die weerstand bieden aan de werking der kina. Hij heeft talrijke waarnemingen aange haald, gedaan in ernstige koortsgevallen in Afrika en Indië, welke genezen zijn door de arrhenal, terwijl de kina in groote dosis niet geholpen had. Het nieuw middel moet vijfmaal doel" matiger zijn dan de kina. Di- V»iindr»lf(M"»l zal plaats hebben op Zondag 1 Juni aanstaande. Een bijzondere trein naar Moorsel aal te Mechelen vertrekken om i3 u. 37 m. en aan al de tusschenstatiën stoppen om aan te komen om 14 u. 41 m. Des avonds terugreis uit Moorsel om 20 u. 23 m. met stopping aan al de tusschen statiën en aankomst te Mechelen om ai u. 27 m. Deze feest zal allerluisterrijk zijn tal rijke maatschappijen hebben hunnn bij treding toegezegd. Aalst moet talrijk vertegenwoordigd zijn als hulde aan onze manhaftige vrien den van Moorsel. SENATEURS.Van de zeven nieuwe Senateurs, die er in het land te kiezen zijn, werden er twee zonder strijd be noemd MM. de Kerchore d'Exaerde, voor Aalst-Oudenaarde en George Ver- cruysse voor Kortrijk-Ieperen. De vijf anderen moeten gekozen worden met strijd te Brussel (2), te Antwerpen (1), te Luik (1) en te Thuin-Charleroi (1). Het is zoo goed als zeker dat een der Senateurs te Brussel en die van Antwer pen catholiek zullen zijn. De anderen zullen waarschijnlijk radicalen zijn. 0 Creemboter. Markt van Woensdag 21 Mei 1902 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr. a,5o tot 0,00 per kil. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Donderdag 22 Mei 1902, om 8 ll* uren 's avonds, op het Kiosk ter Groote Merkt, door de Konink lijke Harmonie, onder het bestuur van Mr L*o Walpot. 1. Avec Aplomb, marche, Eilenberg. 2. Le chant des Beiges, ouverture dra- matique, Litolff. 3. Quatrième suite d'orchestre de J. Mas senet, scènes pittoresques A. Marche, B. Air de ballet, C. Angelus, D. Fête de Bohème. 4. Transcription de l'opéra Carmen, arr.' par Van Steenebruggen, Bizet. Mej. V..., van Denderleeuw naar Hekelgem gaande,weid Donderdagavond door eenen kerel aangerand, die haar schandelijk mishandelde. Dan sloeg de kerel het meisje bijna dood en ontstool haar al het geld dat zij op zich droeg. De schelm vluchtte vervolgens en liet zijn slachtoffer in het slijk liggen. Wanneer de ongelukkige tot zich zelve kwam, sleepte zij zich pijnlijk voort tot in de gendarmerie. Alle opzoekingen bleven echter vruchteloos. Vrijdag is het parket te Denderleeuw en te Hekelgem afgestapt. Op de kamer van eenen student, wonende op de Noorderlaan, Brussel, ontstond brand, door het omvallen eener petroollamp. De moeder van den student, ziende dat de petrool brandend over den vloer liep en er wellicht erger zaken zouden ge beuren, sleurde de matras van het bed en wierp dien op de vlam welke alzoo plot seling uitgedoofd was. Toen de pompiers ter plaatse kwamen, was het gevaar geweken. Eene vrouw en twee mannen ont moetten in eene herberg te Brussel een zekeren D. Zij knoopten kennis met hem aan, trakteerden met rondekens, die zij telkens zelf aan den toog gingen halen, gingen met hem naar eene andere her berg, en zoo voort, tot M. D. eindelijk in slaap viel. Hij ontwaakte op den dorpel van een gesloten huis, maar men had hem van zijne portefeuille beroofd, die gelukkig niets bijzonders inhield. Zijne horlogie en portemonnaie staken nog op hunne plaats. Ondanks de maatregelen, door de parketten genomen, worden er nog voort durend in België prospectussen verspreid der loterijen van Hamburg, Buda-Pesth, enz. N u is in eene der Brusselsche voorste den eene drukkerij ontdekt, waar er met honderd duizenden dier prospectussen gedrukt geweest zijn. Dat werk werd 'z nachts gedaan. Het parket heeft de zaak in handen. Er werden verscheidene huiszoekingen gedaan. Tijdens de woelige dagen, durfde te Gent de Overste van de Zusterkens der Armen niet laten uitrijden om eten voor de ouderlingen te gaan bedelen. Wat ging er van de oudjes geworden Men was 111 angst en vrees en... bad, toen er gebeld werd en om de Zusteroverste gevraagd. Een onbekende bestelde haar, namens een anderen onbekende een omslag en ging heen. Wanneer de omslag geopend was, vond de zuster er 1000 fr. in. Op de maandelijksche markt van den 16, te Binche waren 1100 paarden, waar van belangrijke aankoopen voor Duitscb land werden gedaan, van 1000 tot 125 fr. Op de vee- en varkensmarkten ware de prijzen klimmend. Bom ontploft. In de kazerne df citadel te Gent, had omstreeks den mi( dag eene vreeselijke ontploffing plaats. E nader onderzoek bleek het dat het eei bom was die in de smis der kanonnie was stuk gesprongen. Gelukkigiijk zij er geene persoonlijke ongelukken te t< treuren. Geene enkele ruil is in de sns geheel gebleven. De oorzaak der ontplc fing is niet gekend. Er bestaat plan, op 10 Juli Albert te noodigen op een banket, wai al de burgemeesters van de provinci Oost-Vlaanderen, maar ook niets ande dan de burgemeesters, zouden wordt genoodigd. Zelfs de schepenen van Ge zullen niet toegelaten worden. In de val geloopen. Vrijdi morgend heeft de policie in een koor. veld, buiten de voormalige Heuvelpoon de koopwaren gevonden welke in de nacht van Woensdag op Donderdag gi stolen waren ten nadcele der echtgenoot: Eggermont, wonende Onderwijsstrar Vermoedende dat de dieven hunnen ba zouden komen terughalen, stelden dr policieagenten zich rond 7 uren in buurt van het veld op loer. Rond 10 u: 3/4 snachts kwamen vier personen va verdacht uiterlijk op het veld. De policii geholpen door den eigenaar van het vel sprong naar hen toe en gelukte erin, t eene hevige worsteling, twee der kere aan te houden. Een derde is zaterd; morgend in zijne woning aangelioudei De vierde is gekend en zal ook weldra gi knipt worden. Het rechterlijk onderzoek in zal de wanorders van 18 April, te Leuve is geëindigd. Elf betichten zullen voord rechtbank verschijnen. Drie hunne: Triau, Rummers en Van der Steen zijl in hechtenis gebleven. De anderen zijl voorloopig naar huis gezonden. De raads kamer heeft daarenboven ook eenige bt velen van niet vervolging uitgebracht. D rechtbank zal zich den 16, 17 en 18 Jun met die zaken bezig houden. Het twaalfjarig knaapje Frans Va; den Bossche te Bellem. naderde deze; morgend onverhoeds te dicht zijnen brot der die bezig was met klaver te maaien Het kind werd door de zeis getroffen r. bekwam eene vreeselijke wondein 'tbeen juist boven den knoesel. Zijn toestand zoo bedenkelijk dat het in allerijl de H Olie werd toegediend. Uitgifte eener valsche banknoot Aanhouding van eenen vermoedf lijken medeplichtige. Bij den wisse! agent M. St. Cockx, wonende Leopold straat te Antwerpen, kwam Zaterdaj namiddag eenen persoon, die eene bant noot van 100 pond sterl. liet uitwisselen Doch nauwelijks was hij op de straat, d de wisselagent, bemerkte, dat het ban! briefje valsch was. Men ging op straat zien, doch vom den persoon niet meer. MCockx, had evenwel bemerkt, eenig: oogenblikken voor de uitwisseling, dat verdwenen persoon, in gesprek was weest, met eenen anderen persoon; beii hadden een fijn heerenkostuum en dros- gen eenen hoogen hoed. Dezen andere zag de wisselagent nog op de straat. Hij riep aanstonds een zijna bedienden en gaf hem last, dezen persooi te volgen, tot hij eenen agent tegenkwam, om hem dan te doen aanhouden. De bediende achtervolgde den man, op de Keyserlei, waar hij hem met behulj van eenen agent aanhield. Op het bureel gebracht, verklaarde te beeten James E., 75 jaar. wonende Dublin. De aangehondene werd onderzocht men vond in zijn bezit twee pakjes mei Belgische bankbriefjes, en elk pakje ver tegenwoordigde de som van 25oo fr. Daarom juist denkt men dat er nog twee van zulke valsche banknoten zijn uitgegeven en dat de Engelschman een meeplichtige is. Men heeft hem opgesloten en ter be schikking van het parket gesteld. De uitgever van het valsche briefke schijnt rond de 45 jaar oud te zijn hij wordt ieverig opgezocht. Het parket heeft zich naar St-Gene- sius-Rhode begeven om een onderzoek in te spannen naar aanleiding van een drama, waarvan deze gemeente het tooneel is geweest. Twee landbouwers, die elkaar een doodclijken haat toedroegen, waren reeds meermaals handgemeen geweest. Nu Vrijdag kwam de een, E. genaamd met eenen revolver gewapend, in de wo ning van zijnen vijand C. wiens vrouw alleen binnen was. De vrouw riep om hulp en E. die kwam toegesneld, kreeg eenen kogel inden arm en een in de hand, terwijl d<: vrouw in den hals werd ge troffen. Daarna ging de plichtige zich bij de overheid aangeven. In een lokaal der socialisten te Luik werd Zondag eene anarchistische verga dering gehouden. Er werd daar fel ge spookt tegen de socialistische leiders, die de revolutionnaire beweging voor haar doel afleiden en in het socialisme niets zien dan een middel om eenen parle mentszetel en 4000 fr. jaarwedde machtig te worden. De vervolging van Minister de Smet de Naeyer tegen schepene Fluche te Verviers gaat door. De laatste heeft zijne daging per hussier ontvangen. Ook het blad l'Information wordt vervolgd. De minister vraagt twintig inlasschingen. De vervolging geschiedt, tegen den schepene voor boosaardige aanvallen tegen het cabinetshoofd in eene openbare redevoe ring en het blad voor het afkondigen van die aanvallen.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2