Solemneele Octaaf AALST. Allerhande nieuws. Melkerijcongres. Het nationale melkerijcongres heeft belangrijke wen- schen uitgebracht, die denkelijk weldra zullen verwezenlijkt worden. ie Door eene commissie van scheikun digen en phisiologisten een onderzoek in stellen over de oorzaken der verschillen, die men in de samenstelling van de boter waarneemt. 2e Door alle middelen en namelijk door het stichten van eenen belangrijken prijs de opzoeking van vreemde stoffen in de melk vergemakkelijken. 3e Vervolgingen inspannen tegen over treders. 4e Eene allelandsche conferenciebijeen roepen om eenvormige reglementen te maken, enz. Het gebruik van bruin brood. Doktor F. R. Allisson schreef het vol gende over het gebruik van bruin brood Wanneer men raadpleegt over onge steldheden, schrijf ik dikwijls het gebruik van bruin brood voor. Daardoor versta ik ongebuild tarwe meel het graan moet gemalen en tot brood bereid worden, zon der er de zemelen uit te verwijderen. De redenen waarom men het graan moet ge bruiken met al de stoffen, vraaruit het bestaat, zijn velerlei. De tarwekorrel bestaat uit een meelach tige kern, omhuld door een bruin vliesje. De omhulsels worden zemelen genoemd, en van de kern wordt het witte meel ge maakt. Zemelen bestaan uit niet voe dende, houtachtige vezels en bevatten de meeste minerale bestanddeelen van het koren, zooals phosphaten, ijzer, enz. Vlak onder het omhulsel bevindt zich eene laag cellen, grootendeels bestaande uit de stikstofhoudende stoffen van het graan. Wanneer wij nu de zemelen ver wijderen, dan gaan deze stoffen, evenals de minerale bestanddeelen, verloren. Het gevolg hiervan is, dat wanneer men wittebrood gebruikt, men een voed sel tot zich neemt, dat niet genoeg mine rale bestanddeelen en vleeschmakende stoffen bevat, en men zich dus onvoldoen de voedt. Daardoor verliezen wij spoedig onze tanden. De kinderen zijn onderhevig aan de engelsche ziekte, en zij worden niet verzadigd. Moeders, die de kinderen laten zuigen, moeten altoos bruin brood eten, aangezien dit de vorming van tan den en beenderen bij de kinderen bevor dert. De engelsche ziekte ontstaat uit ge brek aan kalkzouten in het bloed en kan alleen genezen door bruin brood of haver meel. Door enkele toediening van kalk- phosphaten wordt de kwaal met wegge nomen. tengevolge van het verwijderen van de meeste stikstofhoudende stoffen is het brood onvoldoende voedzaam en zijn wij genoodzaakt, eieren, kaas, vleesch of peulvruchten te gebruiken, willen wij verzadigd geraken. Men placht melk te beschouwen als goed volmaakt voedsel, en dat is ook waar voor jonge kinderen. Het volmaakste voedsel voor een vol wassen is koren. De plantaardige stik stofverbindingen van het koren dienen om de spieren op te bouwen, door de zouten worden beenderen en tanden ge vormd, het meel geeft warmte en kracht en de zemelen bevorderen de werkzaam heden van de ingewanden. Bruin brood en water bevatten alles wat noodig is om het leven te onderhou den, ook bij iemand die hard werkt, Men- schen die wittebrooden eten, hebben dik wijls last van een onaangenaam flauw gevoel in de maag om dat gevoel te verdrijven nemen zij dan hun toevlucht tot bier, wijn of spiritualiën, waardoor deze onaangename gewaarwording voor een oogenblik wijkt. Indien zij bruin brood aten zouden zij geen last hebben van dat gevoel en zouden wij een matig volk zijn. De zemelen, hoewel onverteerbaar, zegt Dr A., verder, spelen toch eene zeer be langrijke rol bij het voedingstelsel. Ten eerste verdeelen zij de voedende stoffen en maken daardoor de inwerking van het maagsap gemakkelijk, waardoor de voe dende stoffen in oplossing moeten komen. Ten tweede nemen zij de ruimte in de maag in, waardoor een overmatig gebruik van spijzen belet wordt. Evenzoo worden de dunne darmen door hun gevuld, en ook hierdoor wordt de onwillekeurige beweging der darmspieren aangezet, aldus de dagelijksche ontlasting bevorderende, J. M. I. F. C. C. (Loué) G, Z. H. A. van het Allerheiligste Sacrament des Autaars in de Kerk der Arme Claren Coletinnen. Donderdag 29 Mei, Feestdag, en de volgende dagen der Octaaf, zal het Aller heiligste Sacrament ter aanbidding uitge steld worden. Om 6 ure met de gewoonelijke Mis, tot na het Lof welke zal geschieden om 3 ure namiddag. Vrijdag 6 Juni, Feestdag van het Heilig Hart van Jesus en Gedurige Aanbidding. Om 6 ure de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met TE DEUM. Creemboter. Markt van Woensdag 28 Mei 1902 6okilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,5o tot 0,00 per kil. 't Is de schuld van M. Hellinckx, lid der Conservatieve Verecniging van Brussel en die de afgescheurde lijst der landbouwbelangen heeft ingediend, met zijnen naam aan 't hoofd, dat öooo'stem- men voor de catholieke lijst verloren zijn gegaan en dat wij enkel 9 gekozenen heb ben. Zonder die scheuring hadden wij er zeker 10. M. H. Ryckmans heeft maandag, in de Conservatieve Vereeniging, de uitslui ting van M. Hellinckx gevraagd en de voorzitter, M. Nerinck, verklaarde dat het bestuur de maatregelen zal nemen, door den toestand vereisoht. Eene juffer van Jette, sedert vele dagen ziek zijnde, viel in eenen diepen slaap, die acht dagen duurde. Dinsdag ontwaakte zij, slechts gedu rende een uur, van 't welk men gebruik maakte om er een priester en een dokter bij te roepen, en haar de H. Sacramenten toe te dienen. Daarop sliep zij weêr in en Woensdag maakte de dokter bekend dat zij gedu rende haren slaap overleden was. Toch heeft men, als maatregel van voorzichtigheid, de begrafenis uitgesteld tot Maandag. In eenige dagen tijd zijn negen per sonen uit de Rogierstraat te Schaarbeek, meest allen hetzelfde huis bewonend, ernstig ziek geworden. Bij allen deden zich dezelfde verschijnselen voor hevige ingewandspijnen, zware afgang, wat eene algemeene vergiftiging deed vermoeden. Een der zieken, M.Jos. Dubois, is in behandeling, en bijna stervend in het gasthuis Goede Herder. De anderen worden thuis verzorgd. Het water van eenen gemeenen born put, aan welken de personen zich bevoor raden, wordt op dit oogenblik scheikun dig onderzocht. Een dui venlief hebber van den Waverschensteenweg, te Brussel, had over twee jaar zijne beste duif meè laten vliegen in eene vlucht op Noyon, maar het dier was niet teruggekeerd. Men oordeele over zijne verwondering, toen hij donderdag de duif op zijn hok vond. Hij kende ze eerst niet meer maar aan haren poot vond hij een briefje, met de woorden K Deze duif is bij mij aangevlogen, te. St-Denisbij Parijs. Na er twee koppel jongen van gekweekt te hebben, geef ik haar de vrijheid terug, n Het verstandige dier had, na bijna jaar afwezigheid,zijne oude woning terug gevonden. - Nabij het Terkamerenbosch ont waarde de politieofficier De Hert, terwijl hij zijne ronde deed, eene opening in de haag, die het buitengoed van Mev. De G. omringt en, gissende dat hier dieven moesten aan 't werk geweest zijn, mits het goed onbewoond is, kroop hij er door, In den hof zag hij reeds voetsporen, en het woonhuis naderend, vond hij deuren half open staan. Door de spleten zag hij dat de meubelen opengebroken waren Hij liet voor het oogenblik de zaak on verlet, ondervroeg de geburen en vernam dat men kort te voren personen gezien had, met een Engelsch karke, dat geladen was met allerlei voorwerpen. Daar hij nu voor het oogenblik de die ven niet meer betrappen kon, maar met reden verwachtte dat zij zouden terugkee- ren, stelde hij eenen agent op post in eene der kamers, waar inderdaad des morgens een kerel binnen kwam. Het was zekere Hubert B.,vroegei nog in diefstalzaken betrokken. Naar het commissariaat van policie geleid, bekende hij reeds verscheidene keeren in het huis te zijn gekomen, om telkens bij het heengaan eenige voorwer pen te stelen, gouden, zilveren en bronzen medaliën, schotels van groote waarde, beddegocd, lood, zink, koper, enz. Hij versmaadde niets. Zonder aarzelen deed hij zijne mede plichtigen kennen, twee kerels van zijnen ouderdom, 19 tot 21 jaar, met wien hij de gestolen goederen ging verkcopen te Oostende, Namen, Antwerpen en elders. Een uur nadien waren ook deze twee kerels aangehouden. Tegen een opkoopster zijn ook vervol gingen ingespannen. Een piiester, die eene berechting ging doen, werd in de Ridderstraat te Leuven, door eene bende socialistische wachten aangevallen. Men beleedigde den priester en wierp met steenen naar hem. Bij de terugkomst van den priester, hernieuwden zich deze echt schandalige feiten. Eenige voorbijgangers bescherm den den priester. Drama te Hoogstraten. Het parket van Turnhout ter plaatse. Zaterdag morgend werd de bevolking van Hoogstraten in opschudding gebracht door een akelig nieuws. Men zegde dat zekere Jos. L., bijna vermoord werd door dieven, die in zijne woning waren gedrongen om te stelen. Ziehier wat wij over die zaak vernemen Door het hulpgeroep opmerkzaam ge maakt, drongen eenige personen en de gendarmen, die men reeds verwittigd had, in de woning van Jos. L.... Een vreeselijk schouwspel vertoonde zich daar. De ongelukkige Jos. L... lag badend in zijn bloed op het bed uitgestrekt. In de woning was alles in de grootste wanorde De laden der kassen stonden open, en den inhoud eivan was dooreen gesmeten, tafels en stoelen lagen ten gronde, en op den grond vond men een scherp geslepen kapmes. De ongelukkige L.., had twee diepe sneden langs den rechterkant van den hals bekomen. De slagader was bloot, doch was niet getroffVn, nochtans waren de wonden verschrikkelijk. De ongelukkige zegde dat dieven in de woning waren gedrongen en hem hadden willen vermoorden. Hij werd onmiddelijk verzorgd door den geneesheer. De gen darmen verwittigden het parket van Turn hout dat zich zaterdag namiddag nog ter plaats begaf. Verschillende zonderlinge omstandigheden wekten den argwaan op de gerechtsdienaars, die, na een ieverig onderzoek, tot de overtuiging kwamen dat hier geene misdaad bedreven was, maar wel eene poging tot zelfmoord. De ongelukkige bekende dit inderdaad weldra aan den onderzoeksrechter. Fami- lieverdriet had hem tot dit droevig besluit gebracht. En daar hij tot eene achtbare familie behoort, zoo had hij aan eene mis daad doen denken liever dan te doen ver moeden dat hij zelfde hand aan zijn leven geslagen had. De ongelukkige moet in een oogenblik van zinsverbijstering gehandeld hebben. Eene vreeselijke misdaad heeft de bevolking van Gheel en omstreken in opschudding gebracht, Die opschudding is nog des te grooter daar de ijselijke misdaad nog met het grootste geheim is omgeven. Ziehier wat wij over die ver schrikkelijke zaak vernemen Te Gheel, op het gehucht de Leugen, langsheen de baan woont de wed. Van Genechten met twee dochters een dezer is getrouwd met J. Van den Eynde dit huisgezin woont bij de weduwe in. De ongetrouwde dochter P. Jmet hare twee kleine kinderen maakt ook deel van het huisgezin. Het is deze dochter, 26 jaar, die Zondag nacht vermoord werd. Daar het tc Gheel kermis is, had het huisgezin zich 's avonds naar het dorp begeven om kermis te houden. De doch ter P. bleef met hare twee kinderen alleen thuis. Omtrent 9 ure, kwam haar schoon- broèr met haar nog een gesprek houden en gaf haar een stuk gedroogde visch (schol). De geburen hebben het meisje op dit uur ook nog gezien. Toen de huisge- nooten ten 11 ure thuis kwamen, scheen alles in de diepste rust gedompeld. Al de leden van het gezin slapen boven op eene groote zolderkamer waar 4 bedden staan. Daar het beneden donker was, ging de schoonzoon JVan den Eynde naar bo ven om de lamp te halen. Bij gebrek aan olie was deze bijna uitgebrand. J., kon bij de schemering toch nog zien dat Pau- lien in zijn bed lag en de kinderen in het hare. (Zij sliep gewoonlijk met hare twee kinderen in hetzelfde bed.) Van den Eynde zegde haar dat zij in haar bed moest gaan liggen. En daar hij bij het herhaald verzoek geen antwoord kreeg, stiet hij haar met de hand tegen het hoofd om haar te wekken. Dit lukte evenmin. Hij voelde tevens dat zijne hand vochtig was. Toen ging hij naar beneden met de lamp. Wanneer er licht gemaakt werd, bestatigde hij dat zijne handen ge heel bebloed waren. Denkende dat het meisje eene bloedspuwing had gekregen begaf geheel het huisgezin zich naar boven om te zien wat er gebeurd was, Welk verschrikkelijk schouwspel vertoon de zich daar aan hunne oogen De twee kleine wichtjes lagen ongedeerd in 'tbed terwijl de 2ójarige moeder boven op een ander bed in eenen bladplas lag uitge strekt. Zij was in nachtgewaad, doch had de kousen nog aan. In den hals droeg zij eene diepe gapende wonde, die den dood veroorzaakt had, daar de slagader door gesneden was. Zij droeg nog eenen mes steek in de borst en in de zijde. Op den arm zag men de bloedige indrukken van vinger.-. Het was klaarblijkelijk dat hier eene vreeselijke misdaad gepleegd was. De politiecommissaris werd verwittigd. Deze deed met zijne agenten dadelijk een onderzoek dat tot maandag morgend voortduurde. Doch niemand kon de min ste inlichtingen geven. De geburen had den niets gehoord noch gezien. Het lijk werd naar het gasthuis ge bracht. M. de politiecommissaris verwittigde maandag morgend het parket van Turn hout per telegram. Samengesteld uit MM. Dierckx, substi tuut van den procureur des konings, Van den Hove, onderzoeksrechter, Hannoset, griffier en Vermeirsch, wetsdocter, ver trok maandag namiddag naar Gheel om ter plaatse een onderzoek te doen. De gerechtsdienaars begaven zich naar het huis, waar de misdaad gepleegd was en deden daar het eerste onderzoek ver ders werden nog talrijke personen onder vraagd, doch niemand kon de minste inlichting geven. Het oudste der kinderen, die het moord- tooneel bijgewoond hadden, het 4-jarig meisje Rosalie, werd langdurig onder vraagd door M. den onderzoeksrechter. Het wist alleen te zeggen dat een groote mensch boven op de kamer was gekomen, op zijne kousen en dat hij moeder had doodgestoken. Het kindje kon slechts een heel onbepaald signalement van den moordenaar geven. Men is dus nog zonder het minste spoor, tenzij het volgende misschien tot eenigen uitslag zou kunnen leiden. Beneden in de woning heeft men een mes gevonden dat klaarblijkelijk afgewas- schen was. Tusschen de lemmer en den hecht, waar het mes plooit, schijnt zich geronnen bloed te bevinden. Dit mes is in beslag genomen. Beneden heeft men ook een vreemden holleblok van den rechtervoet gevonden en de holleblok van den zelfden voet der wed. Van Genechten is verdwenen. Dit bewijst dat de moordenaar op zijne kousen is naar boven gegaan, en na de misdaad gepleegd te hebben, de holleblok der weduwe in allerhaast heeft aangedaan en den zijne heeft achtergelaten. Deze reeselijke misdaad heeft veel opschud- ling verwekt, en wordt van niets anders gesproken. Men weet niet wat tot deze misdaad aanleiding kon gegeven hebben. Het parket is maandag avond te Turn hout teruggekeerd. Dijnsdag vertrok het weder naar Gheel om het onderzoek voort te zetten. Zondag namiddag onder vespers en lof, brandde te Belcele, op de 1000 Appels, tegen de statie van Waas, de groote vlasschuur af met gansch den in houd van onbewerkt vlas van M. Van Osselaar, nijveraar, die de melkerij en geneverstokerij op die plaats exploiteert. Het vlas werd er bewerkt metmekanieken, door stoom bewogen. Op het noodsein der klok liep al het volk uit de kerk naar de plaats der ramp. De brandspuit der gemeente met de vrijwillige pompiers heeft er goeden dienst gedaan want een huis dat nabij de brandende schuur stond, is kunnen gevrijwaard worden. Schuur en voorraad liegen in puin en assche. De schae is groot en de oorzaak is nog niet gekend. Men zegt dat alles verzekerd is. Later. De brand Zondag namiddag te Belcele uitgebroken heeft zijn vernie lingswerk verricht in een steenen gebouw, ruim 40 meters lang op 8 m. breedte. Het was half gedekt met pannen en de andere helft met geteerden kartonhet staat recht over de nieuwe statie derDuizend Appels, op vijf meters afstand van de haag der baan. Acht meters verder daar langshenen den spoorweg, staan de beestenstallen met het gebouw der melkerij. De muren ander- halven steen dikte, zijn ten deele omge vallen, en het gras er rond is door de vlam verschroeit. Van het dak is niets meer te zien dan eenige ijzeren trekweien die op den grond in de assche liggen. Een baan- huisje van den spoorweg, dat er niet heel ver van af stond, was eveneens bedreigd. In het gebouw lagen 5 waggons onbe werkt vlas van M. Poppe van Lokeren, 'die met den eigenaar, M. Van Osselaar van Belcele zaken drijft van M. Schelf hout van Sinay lagen er 80 bussels vlas in dit alles is de prooi der vlammen ge worden. In den zijgevel van de stallingen voor koeien is eene woning die recht over het brandende gebouw eveneens door het vuur zou vernield worden; door de'kracht dadige hulp van M. Van Damme, sche- pene, policieoverste, den veldwachter en de pompiers der gemeente heeft men dit huis kunnen vrijwaren. Alles is verzekerd. Men denkt dat kinderen, die in het gebouw met stekskens gespeeld hadden, den brand veroorzaakt hebben. Nog al dikwijls stonden de deuren open en de geburen zeggen dat men er gedurig de kinderen moest uitjagen. Maandag in den avond is er twist ontstaan bij P. Naert in de herberg De Molendam te Oost-Roosebeke. Een jon geling van Ingelmunster was bedronken en wilde dansen met de dochter Bultinckx; deze weigerde en hij gaf haar eenen slag op het gelaat hij werd door den baas buitengestoken. Al buitenstekende heeft den baaseenen messteek in het rechteroog bekomen, die doordrong tot buiten- de oor. Dr Opsomer heeft de wonde toege naaid. De gendarmszijn ter plaats geweest en hebben proces verbaal tegen den dader opgemaakt. Deze is gevlucht. Het is een jongen van 20 jaar. Dinsdag morgend,rond 7 ure, kwam een werkman van M. De Kimpe, koop man in hout te Dottenys, in het werkhuis van zijnen baas, toen hij tegen eenen stapel planken een stuk inpakgoed vond dat eene houten doos dekte. Dit inpak goed was met petrol doortrokken en om - ringd met allumesfeux er naast lag een stukje bougie. De werkman verwit tigde oogenblikkelijk zijnen meester en beiden zochten verder. In eene andere plaats vond men eene doos juist gelijk aan de eerste tegen eene deur. Deze deur was met petrol begoten. De gendarmerie werd oogenblikkelijk verwittigd en een onderzoek geopend over de poging tot brandstichting. Zeker is het dat een steksken voldoende was om den brand te stichten, die onvermijdelijk gansch het gebouw in asch zou gelegd hebben. Men kan niet begrijpen wat de drijfveer mag zijn van een zoo laffen aan slag. M. De Kimpe geniet te Dottenys de algemeene achting. De honderdjarige van Meenen, vrouw weduwe Lejoun, geboren Barbara-The- resia Casier, is aan de gevolgen der in fluenza overleden. Het parket van Doornik onderzoekt eene erge zaak te Lesdain, bij Antoing. Daar heeft een inwoner, door eenen gebuur beschuldigd, diens planten ver nield te hebben en dien ten gevolge eene voor hem nadeelige getuigenis ter recht bank te hebben afgelegd, uit wraak eene moordpoging gepleegd. De moordenaar, eene houthakker, viel zijn slachtoffer aan met een boschwach- terssnoeimes, kapte hem eenen vinger van de linkerhand af en sneed de rechter pols ader door. Het slachtoffer is stervend in het gast huis van Doornik. De gendarmerie van Doornik heeft in het veld eenen inwoner van Gaurain- Ramecroix aangehouden, een weduwe naar, Depauw genaamd, vader van drie kinderen. Depauw had Woensdag, smoordronken zijnde, gezegd, dat hij zijne kinderen ging dooden. Men gaf daar geen acht op, maar des avonds ging hij naar hunne kamer en sloeg met een wapen, dat men nog niet heeft teruggevonden, op zijne dochter Joanna. De twee andere konden haar gelukkig uit zijne handen verlossen. Toen vluchtte hij en poogde zich te zelfmoorden, door in eenen beirput te springen, die bijna ledig was. -- Het parket van Dinant heeft zit naar Dréhance (Dinant) begeven, om eene aanhouding te doen, die eene zek< opgewondenheid teweeg bracht, daar aangehoudene een gekend liberaal wad die een openbaar ambt bekleed, zegt q Courrier de Bruxelles. De liberald zagen in die aanhouding eene clericalej kiesmanceuver, opgestookt door den pj toor. Het volk verzamelde zich vóór pastorij en, toen de pastoor voor het vei ster kwam om de menschen toe te sprekei begonnen deze met steenen te werpei Deuren en vensters werden verbrijzeld e in het huis werd op barbaarsche wijl alles vernield. De pastoor moest door ee: zijdeur het veld invluchten. Men verwad dat de wanorders zullen herhaald worde De Chronique zegt dat de aangehoudea een onderwijzer is maar niemand da de ooizaak der aanhouding kennen. Een bestuurlid van eene duive maatschappij te Auvelais (Namen), wa dezer dagr-n op een zonderling bedrc betrapt. Ten einde met zijne eigen duive de eerste prijzen te winnen, had dit b stuurlid, met de inkorving gelast, aan c duiven zijner concurrenten eene vermb king doen ondergaan, die de dieren b vliegen moeielijk maakte. Hij wist arme beestjes namelijk ongemekt de 0 derkaak te verbrijzelen. Hierop volgi een geweldig tooneel, dat eindigde e een proces-verbaal. De duivenbond vervolgd worden voor het betalen 2000 fr. schaèvergoeding en tevens a met de Maatschappij tot dierenbeschi ming moeten afrekenen. Citoyen Schinler, volksvertege woordiger van Luik, is voor den ondi zoeksrechter geroepen. Hij zal vervol; worden voor aanslag op de arbeidsvi heid. Verscheidene andere socialistisci leiders zullen met hem voor het gerec worden geroepen. Zaterdag namiddag is een bra; ontstaan in de rue de la Chaussée te 1 Louvière. Het huis waar de brand is u gebroken werd bewoond door M. Wat: lot, die daar al sinds lang een zanghi houdt. Al dadelijk breidde het vuur zich tot aanpalende perceelen uit, links het h van de gezustersLhiri die daar een moi magazijn openhouden, en rechts socialistische magazijn van kleederen, J Progrès. Wat merkwaardig genoet mag worden is, dat de socialisten ik geen acht dagen geleden het huis hd maal hadden laten opschilderen en orde maken om er eene coöperatief in te richten. Nu is alles bijna atgebrao Waarlijk geen geluk Het Café concert en Au progrès heelemaal afgebiand. Het modemagaz heeft alleen veel schade gehad door 1 wateri De brand heeft drie uren gedun Buiten de schade die M. Waterlot en socialisten hebben geleden zijn er gee ongelukken te betreuren. De genaamde Arthur Hanspic v als tafelknecht in dienst op 't kasteel v baron de Vinck te Zillebeke. Hanspic 37 jaar oud, geboortig van Yper, wedu naar met drie kinderen, en sedert kort tijd hertrouwd. Vrijdag namiddag was kamenierster, zekere Antoinette G... 1 zig met water uit den filter te tapp toen Hanspic inet een tweeloopgeweer haar schoot en de ongelukkige in i hoofd trof de hersens van het slachtoi spatten overal rond. Van de Fransche grens wordt meld, dat een bestuurbare ballon, welke MM. Delagarde en Moret uit Gil vertrokken waren, vermist wordt. De ballon is in de richting van Bek gedreven, doch men heeft er niets m: van vernomen. Zondag avond gebeurde in de bouw zijnde electriekfabriek van de pk Charles-Roussel, te Toerkonje, een sch: kelijk ongeluk. Verscheidene kindei waren, men weet niet hoe, op de vrerl gekomen. Een hunner, de gjarige Ju Dejimker, klauterde met eene onbegi pelijke stoutmoedigheid, de 3o met hooge schouw in, en ging boven op schouw, op de planken der stelling staai De onvoorzichtige knaap verloor 1 evenwicht, viel van de duizelingwekken hoogte, en bleef op den slag dood, Holland. Koningin Wilhelmina. De beft schap van de koningin neemt thans die mate toe dat H. M. tweemaal p dag gedurende drie kwart uur het bi verwisselt voor eene rustbank. De voedselopname is zeer voldoende. De lust tot het verrichten van m# geestesarbeid vermeerdert in verhoudii tot de toename van krachten. Indien d gunstig verloop blijft aanhouden, binnen niet al te langen tijd H. M. komen herstel zoeken in eene bergachtii streek in het buitenland, denkelijk op burcht Schaumburg, bij Wiesbaden. Engeland. Groote brand te Londen. l Londen meldt men een ontzettend) brand, die verleden woensdag rond ba 9 uitgebroken is in het St-Jamespark, i het gebouw van Welsbach's Gasgloelicb maatschappij. Toen het vuur ontdekt werd, waren 5o werklieden aan den arbeid. Zij verliete de werkplaatsen, die over den onde grondschen spoorweg gebouwd zij: zonder eenige verwarring, dank zij d koelbloedigheid van den meestergast. Aanstonds gaven een twaalftal stooffi spruiten water. I)e vlammen sloegen zd hevig uit, dat zij de District Railway' buiten de St-James' Parkstatie bedreig den. Een uur na het uitbreken van dei brand, was het verkeer in alle richting# nog gestremd. Het geheele gebouw, opgt trokken in twee verdiepingen, is vernield'

De Denderbode | 1902 | | pagina 2