Land- en Tuinbouw. Van tak op tak. Eene zwarte vlek. - De dominé van Chipka ir^^KS MOORSEL. Rechterlijke kronijk. Z W E M D O K Solemneeïe Octaaf AALST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Engeland. Achilles Eeman, Aalst. (iüSTICIIT VAN D' L. DOtilMALX Marktprijzen. ZO.\D,lGRU8T. Van's middags tol middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag i Juni 1902, M. D'Hondt, (gewezen apotheek Behaegel), Korte Zoutstraat. Verdelging der wespen (aarbiën, fruittiers). Dit Jaar zijn de wespen wederom zeer talrijk, waardoor ze niet alleen veel schade aan het fruit veroorza ken, maar het ook op menige plaats der bewoners lastig maken. De wespennesten in den grond kan men op zeer eenvoudige wijze onschade lijk maken bij middel van zwavelkoolstof. Zeggen wij echter vooreerst dat men de zwavelkoolstof niet mag naderen met brandende stekjes of andere brandende voorwerpen, daar ze anders gauw zou ontvlammen. Zwavelkoolstof is bij alle apothekers en drogisten te verkrijgen. Om de wespen te verdelgen heeft men slechts rond den avond, wanneer zij in hun nest zijn, een geneverglasje zwavel koolstof in de opening van hunnen nest te gieten, waarnamen dadelijk die opening goed toesluit, 't zij met vodden, aarde, of andere voorwerpen. De zwavelkoolstof verdampt al spoedig en geen anderen uitgang vindende, verspreiden hare dam pen zich in de woning der wespen, waar door deze al spoedig sterven. Wat de vernieling aangaat van de wespen die rondvliegen, die geschiedt best door ze te vangen, bij middel van flesschen (wijnflesschen, bijvoorbeeld) waarin rnen wat suikerwater doet, genoeg om ze 1/4 tot i/3 te vullen. Die flesschen, dan in de nabijheid van peren en druiven opgehangen, dienen tot lokaas voor de wespen, met het gevolg dat z in het zoete vocht verdrinken. Het fruit. Dag op dag, juist van 25 April tot 25 Mei heeft het slecht weêr volgehouden en nu zijn wij met een over heerlijk weêr begunstigd. Welk gezicht trekt nu zooal het fruit Daar waar de bladeren en vruchten door den hagel niet zijn verwoest of be schadigd geworden, belooft het fruit overvloed. Maar vooreerst moeten wij zeggen daar waar bemesting en zorgen niet zijn verwaarloosd. Bij dit gewenscht weêr zien wij zooda nig de vruchten vergrooten dat men zou mogen zeggen men ziet de vruchten groeiên. Da peren zijn te veel gelukt; de vroege kers en kriek is er en de vroegste appelen die in April bloeiden zijn er. Zijn de per zikken aan muren of schutsel nog al ge vallen, de volle windboomen geven meer dan verleden jaar. Sommige soorten van pruimen en waaronder de niet genoeg groeiende a reine Victoria n zijn wij al aan 't uit knippen. De wijngaardscheuten hebben op 24 uren een decimeter scheut ge maakt. maar neem aan dat er wat onder zit en dal moet er natuurlijk uitkomen. In 't algemeen moeten wij al de peer soorten uitdunnen omdat er zooveel op éénen tak staan als de gansche boom zou mogen dragen. Sommigen, die onze leer stelsels niet aankleven, denken dat wij overdrijven. Deze en ook alle liefhebbers verzoeken wij, hun van de echtheid te komen overtuigen. F. L. Wij hebben geen Hollandsch vee noodig roepen de proteciionnisten. Men zie dan maar eens, wat in de Nieuwe RotterdamscheCourant te lezen stond Levendig was gedurende de maand April onze handel in rund vee met België. Ruim 1000 stuks vee werden in die maand uit ons land alleen langs de grenskanto- ren meer naar België gezonden dan in de maand Maart van dit jaar. De geheele invoer bedroeg 5700 stuks, welke bijna alle uit ons land kwamen. Ruim 4000 stuks waren bestemd voor dc slachtbank en gingen in geplombeerde wagons uit ons land rechtstreeks naar de slachthui zen van Gent, Antwerpen, Brussel, Luik en Mechelen. Veel vraag was er ook naar goed fok vee, Prachtige melkkoeien werden tegen 225 gl. tot 275 gl. door Vlaamsche koopliê op de markten te Rotterdam, Leeuwar den, Purmerend en Zwolle opgekocht. Aan invoerrechten werd betaald de som van 114,511 fr. ti Mond- en klauwzeer kwam in de maand April onder het Ne- derlandsche vee, dat naar België g< zon den werd, in het geheel niet voor. Wel werden een hondertal koeien als verdacht van tuberculose met gaatjes in het oor naar ons land teruggezonden Ook de handel in schapen en lammeren was in de maand April bijzonder leven dig. Een duizendtal schapen en lamme ren werden in April meer in België ge voerd dan in Maart. Het geheele aantal bedroeg 16,748 stuks tigen 15,728 in Maart en 15,069 in April 1901. België koopt steeds meer en meer schapen en lammeren in ons land. Was vroeger Duitschland de grootste leverancier van het wolvee, thans overtreft de invoer uit het kleine Nederland die van het groote Duitschland. Vooral de Hollandsche lam meren zijn in België zeer gezocht. De handel in paarden en veulens was minder dan gewoonlijk. Toch werden in Zeeuwsch Vlaanderen een 200tal werk paarden en veulens door Vlaamsche koop liê opgekocht. In de maand April werden 268,463 kilogr. boter uit ons land, Duitschland en Oostemijk naar België gezonden. Veel vraag was er in de maand April niet naar Hollandsche boter. In deze maand wordt er in België zelf veel boter bereid (de uitvoer bedroeg, in April zelfs, 258,920 kilog.), zoodat er alleen uit ons land ruim 75,000 kilog. boter in April minder naar België gezonden werd dan in Maait. GEMEENTE WIEZE. Groot Turnfeest gegeven door den vermaarden Turnclub van Dendermonde met opluiste ring der Fanfaren. Deze feest zal plaats hebben den i5 Juni, om 3 uren namid dag op de Dorpplaats. Allen een uitstapje naar Wieze, en gij zult uwe reis niet beklagen. Aan ons nummer van heden is onze uurtabel van 't vertrek der treinen als bijvoegsel gehecht. Onze geëerde abonnenten zullen besta- tigen dat onze uurtabel merkelijk is ge wijzigd en verbeterd geworden. Men zal ons doen opmerken dat ze wat laat ver schijnt, 'tis waarheid, maar wij konden ze niet eerder klaar krijgen omdat ze gansch moest herzet worden en wij ten volle den kiesstrijd waren. Wij zullen zorgen in 't vervolg er op tijdmeè klaar te ge raken. Er is ongelukkiglijk, zegt 0 Le Bien public i) eene zwarte vlek in de zoo verkwikkende en bevredigende kiezing van 25 Mei. Die zwarte vlek is de verkiezing alge meen onverwacht van jajed Daens. De menigvuldige gedaanteverwisselin gen van die triestige personage laten de bsteekenis zijner verkiezing moeilijk w deeren. Na zich voorgesteld te hebben als den verlosser van het boeren-proletariaat, is hij dezer dagen in gezelschap van M Cannart d'Hamale, als de advocaat der handelaars en kleine burgerij opgetreden. Zijn politiek programma gelijkt wonder wel aan de flesch van den goochelaar waaruit men, volgens men op een knop drukt, de verscheidenste likeuren schenkt Anisette, Cura9ao, Munt, Genever, enz., wel te verstaan zonder waarborg van kwa liteit. Bij oppervlakkig onderzoek komt de verkiezing van jajed Daens in de hoofd stad, zeer vreemdsoortig voor op 't oogen- blik zelf dat de scheurmakende kliek aan de welke hij zijn naam gaf overal aan 't dalen is, of om beter te zeggen, aan 't verdwijnen is in de streken waar de scheurmakers het talrijkst waren. Om zich rekenschap te geven van deze tegenstrijdigheid, mag men uit 't oog niet verliezen dat het niet aan catholieke stem men is dat hij zijnen parlementairen zetel verschuldigd is. La Gazette bestatigt het uitdrukkelijk a Het is blijkbaar dat de stemmen die J3)ed Daens heeft behaald, geen stem- d men van catholieken zijn, maar dat hij zijne kiezing verschuldigd is aan r stemmen die hij ontnomen heeft aan liberalen en socialisten. 0 Wat heeft hem wel die genegenheid kunnen bezorgen Zijne houding in n de Kamer was niet duidelijk genoeg om dat uit te leggen. Waarschijnlijk stemt men voor hem. omdat hij het slachtoffer en de vijand is van M. Woeste, n (Uit compassie). Wat er dan ook van die uitlegging zij, in den grond zeer vereerend en vleiend voor M. Woeste, het is klaar dat jojed Daens een vijand is van 't catholiek mi nisterie en dat hij ter Volkskamer als natuurlijke bondgenooten heeft de ver tegenwoordigers der twee partijen die hem verkozen hebben. Hij zal dus plaats nemen op de banken der oppositie. Nie mand zal zeggen dat hij zich daaropzijne plaats niet bevindt alleen zijn priester kleed is er op zijne plaats niet. Wij zijn niet stelselmatiglijk vijandig, eindigt Le Bien Public >1 aan klerikale candidatnren, maar in eene wetgevende vergadering, die, gedurende zoo vele jaren de eer heeft gehad Mgr. de Haerne onder zijne leden te tellen, is het triestig er een priester te zien zetelen door de zwaarste geestelijke straffen getroffen en aan den welken zijn Bisschop verboden heeft het priesterkleed te dragen. Als de gekozene van liberalen en socia listen, bemerkt «Het Handelsblad» voor twee centiemen kiesheid bezit, zal hij weten op welke banken en in welke klee ding hij in de Kamer zitting zal nemen. Groote Confrater, ge moet jajed Daens niet kennen gelijk wij. Bemerk dat ge veel eerder rozenwater van eene stockvisch- tr>n zult tappen dan kiesheid of eerlijkheid bij den groenen dominé van Chipka te ontmoeten. Het eerste werk van jajed Daens, eens van zijne verkiezing verzekerd, was naar 't Paleis der Natie te snellen om zijnen zetel te verkiezen zijn inzicht was van langs de catholieke Rechterzijde te zete len Nu, hij vondt al de zetels der Rechter zijde bezet. Geen enkel zetel meer dan links... Hij moet dus links zetelen en daar zit hij op zijne plaats. Dc jajed was dus teleurgesteld en om het te verduiken riep hij lijk de Vos der fabel De druiven zijn te groen ik wil er niet van Eene fluittaal. Eene internationle taal van betrekkelijk weinige woorden spreken de.... lokomotieven. De stoom fluit geeft door hooge of lage tonen, door korte of lange geluiden een aantal bevelen of waarschuwingen te kennen. Als de trein in beweging komt, of door eene statie snelt zonder op te houden, of aan eenen tunnel of eenen overweg genaderd laat de fluit een aangehouden snellen toon hooren, als waarschuwing. Ook als iemand op den weg zich bevindt. Stoot de fluit een aantal korte tonen uit. dan be veelt zij remmen laat zij op een langen toon twee korte volgen, dan moe ten de remmen losgemaakt worden. Eeni- ge malen lang kort dient om de lokomo- tief vóór den wissel bij eene statie te laten stilstaan. Een aantal aangehouden beur telings hoogere en lagete toonen beteeke- nen dat hulp noodig is, dus een ongeluk. In sommige landen wisselen treinen die elkaar voorbijrijden nog als groet een kort gefluit. U5IXV*I l> VE(\I8 is weêr eens dag en nacht op schok geweest met 't wijf, met Jezabel, die de catholieken, volgens hem hebben omgekocht om hem even als St-Aritonius te bekoren en te verleiden.... En of Jezabel er in gelukt is weten weniet... Socialistisch bestuur. De stad Marseille heeft het geluk bestuurd te worden door socialisten. Sedert dat de roodjes daar baas zijn, is de stad tot over de ooren in schulden gedompeld. Zij staat 23o duizend franks schuldig aan het departement een millioen aan de Gascompagnie, die sedert 1 Januari 1901 niets voor de verlichting der stad ontvan gen heeft. Aan het Fransch Grondkrediet is zij twee annuiteiten verschuldigd van verval len leeningen en verder verscheidene sommen aan den Staat. Daar het departement zijn geld niet kon krijgen heeft de prefekt of gouverneur zelf die som doen betalen. De socialistische meier van Marseille is daarover zeer mistevreden. De Fransche minister van financiën heeft eenen opzichter gezonden om den toestand na te zien. Het slot zal zijn dat de burgers van Marseille de zotte streken van de roode bestuurders zullen mogen betalen. verklaarde op den trein dat, nu hij op nieuw ter Volkskamer zal zetelen, hij MM. Woeste en Bethune den duivel zal aandoen. Algemeen denken de catholieken dat onze twee Volksvertegenwoordigers best zullen handelen zich met de beleedigin- gen en lasteringen van den politieken groenen krawat niet te bekommeren hij is het immers niet weerd Om borstels te wasschen. Om borstels te wasschen, bedient men zich niet van zeep, doch men neemt wat soda, lost dit in warm water op en legt den bor stel met de baren naar onderen er in en wel zoodanig, det slechts de haren onder water staan. Deze nu worden zeer spoedig wit en schoon. Hierna laat men den bor stel in de open lucht met de haren naar onder gekeerd drogen. Haarborstels kan men dicht met meel bestrooien en daarna twee zulke borstels tegen elkaar wrijven. Ook kan men ze met lauw salmiakwater wasschen en in koud water spoelen. Alle vet en stof wordt daardoor verwijderd. Kleerborstels kunnen eveneens met salmiakwater of soda gekuischt worden. Salmiakwater is beter dan soda, omdat de sterke soda de borstels zacht maakt. Grove borstels reinigt men door ze te be strijken met groene zeep, die men er na twee of drie uren afwascht. v Vetplekken op den vloer. Het is moeilijk die van den vloer eener eetkamer te houden. Maar ze zijn ook spoedig en gemakkelijk te verwijderen. Bestrijk de vlekken goed met terpentijngeest, bedekt vervolgens de vlek met talkmeel en houd daarop gedurende eenige minuten een warm strijkijzer. De talk slorpt het vet op n men hoeft nu nog slechts den vloer met was te bestrijken, indien de vloer ge wast is. Moeilijker dan dat, is het niet. n I>e Vnantlclfcest zal plaats hebben op morgen Zondag 1 Juni. Een bijzondere trein naar' Moorsel zal te Mechelen vertrekken om 3 u. 37 m. en aan al de tusschenstatiën stoppen om aan te komen om 14 u. 41 m. Des avonds terugreis uit Moorsel om 20 u. 23 m. met stopping aan al de tusschen statiën en aankomst te Mechelen om 21 u. 27 m. Deze feest zal allerluisterrijk zijn 5o maatschappijen zullen er aan deelnemen. Aalst moet talrijk vertegenwoordigd zijn als hulde aan onze manhaftige vrien den van Moorsel. Vrij vervoer van brieven is door den minister van posterijen verleend aan de schepenen, officieren van den burgerlij ken stand, voor hunne briefwisseling met burgemeesters, gouverneurs, officieren van den burgerlijken stand in 't geheele land. Brief van eenen socialist. M. Paul Conreur meldt uit Matadi het over lijden van den heer Coridani, agent van den ijzerenweg, gestorven te Kinkanda, van eenen Belgischen missionnaris, waarover hij het volgende schrijft Een jonge missionnaris, M. Gustaaf Hendrickx. redemptorist, 27 jaar oud, af komstig van Peer (Limburg), is zaterdag 26 April tengevolge eener zware koorts gestorven. De ongelukkige jongeling, neef van den grooten Antwerpschen schil der en landbouwerszoon, was een ootmoe dige en kloeke verkondiger van het evan- jeïie, en hield zich gedurende twee jaar jc-zig met de opvoeding der kinderen en het vruchtbaar maken van den grond. De begraving was allereenvoudigst. Ge dragen door werklieden en gevolgd van zijne kollegas en nog eenige andere blan ken, werd hij niettegenstaande een aller slechtste weder op eenen grooten afstand 'n Kinkanda begraven op eene afgezon derde plaats, waar alleen de hyenas en andere wiide dieren 's nachts gaan rond dolen. Reusachtige verzending. Binnen kort zullen te Antwerpen, in bestemming voor China en voor rekening van de Sociêté beige d'études et de travaux de chemins de fer en Chine ingescheept worden niet minder dan 17 millioen kilo spoorwegmaterieel riggels, bouten, dwarsliggers, tenders, locomotieven, enz. Senaatskiezing te Charleroi-Thuin. Er zal, gelooft men, geene nieuwe Senaatskiezing voor Charleroi-Thuin uit geschreven worden. Men gelooft dat de Senaat beslissen zal, dat de candidatuur van M. Libiouille, socialist, alleen regel matig is ingediend en hij dus als gekozen zonder strijd dient uitgeroepen te worden. v Kiezing van Dinant. De Liberale Associatie van Dinant heeft eene nieuwe optelling der stemmen in het arrondisse ment Dinant-Philippeville gevraagd. Bedrieger. Zekere Moeyaerl, die dezen winter in de Schaliestraat, te Gent, kolen had geleverd aan den genaamden Rooman en ofschoon hij slechts 169 kilos kolen uitgestort had, geld vroeg voor a5o kilos, is tot eene maand gevangenis wezen. STAD AALST. Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 9"e" Juni, de Zwemdok open is alle dagen der week van zonsop- tot zonsondergang. De toegang tot het zwemdok is koste loos des Zaterdags van 7 uren 's avonds en des 's Zondags van 6 uren 's morgens tot 's middags. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft den E. H. Beelaert, onderpastoor op Akkergem te Gent, benoemd tot Directeur der Damen van Dooreseele te Vracene, in vervanging van den E. H. De Smet, die om gezond heidsredenen zijn ontslag gegeven heeft, J.M. I. F. C. C. (Loué) G, Z. H. A. van het Allerheiligste Sacrament des Autaars in de Kerk der Arme Claren Coletinnen. Vrijdag 6 Juni, Feestdag van hel Heilig Hart van Jesus en Gedurige Aanbidding. Om 6 ure de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met TE DEUM. 0 Creemboter. Markt van Zaterdag 3i Mei 1902 i5o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,5o tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 459 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3670 kilos. Op Zaterdag 7 Juni is dus de plech tige doop van den kleinen prins Leopold bepaald. Er was eerst gezegd dat de plechtigheid in 't paleis van Brussel zou plaats hebben, maar de koning, verlan gende dat het publiek er toegelaten worde, verkoos de kerk van de Koninklijke Plaats, waar talrijke nieuwsgierigen kun nen plaats nemen. Behalve de Belgische koninklijke familie zullen ook de ouders van prinses Elisabeth aanwezig zijn. Ver scheidene hooge personen, ministers, vreemde diplomaten, enz., zullen worden uitgenoodigd. Al die uitgenoodigden zullen zich daags te voren aan een gast maal in 't paleis van den koning vereeni gen, alsmede Z. Em. de cardinaal, die den plechtigen doop voltrekken zal. Naar 't schijnt zal H. M. de koningin, om gezondheidsredenen de plechtigheid niet kunnen bijwonen. Het doopsel van prins Leopold zal zoo als men reeds weet met grooten praal ge schieden, niet alleen in de kerk maar ook op de straat. Een eeregeleide van gidsen zal het koninklijke kind en zijne ouders en groot ouders van het paleis des prinsen naar de kerk vergezellen. Het parket van Brussel heeft eene zonderlinge zaak te onderzoeken. Eene jonge boerin heeft zich in een gesticht, waar zij een kind ter wereld bracht, laten inschrijven onder den naam van Alice D. Onder denzelfden naam gaf zij het kind bij eene voedster en liet ten slotte de maand verloopen zonder kostgeld te be talen. De voedster schreef nu naar de echte juffer Alice D., een meisje van 16 jaar, dat natuurlijk bij het lezen van den brief uit de lucht viel. Het gerecht werd verwittigd, opzoekingen werden gedaan en eindelijk schijnt men de plichtige in den omtrek van Gent gevonden te hebben. De boerin is in alle geval herkend door het personneel van het gesticht maar zij loochent, de vervalsching gepleegd te hebben. HELASSE-TURF, Sch"artó *1*0 °lo suiker voedsel van ie orde voor paarden en vee. Beaudoin en Bolly, Borgworm. Schei kundige meststoffen, Veevoeder, Stal turf. De policie van Brussel zoekt, op verzoek van het Hollandsche gerecht, een zekeren Aloysius Van Weert op, een ge wezen ontvanger van godshuizen en weldadigheidsbestuur, die de hielen heeft gelicht, na een gat in de maan te hebben gemaakt, dat rond de 80,000 gulden be draagt. Woensdag namiddag, tusschen 12 en 2 uren, zijn dieven tijdens de afwezig heid van den bediende, in het bureel der koopwaren van de statie Gent-Eecloo ge drongen en hebben er eenen lessenaar opengebroken, waaruit zij 1100 fr. heb ben gestolen. Het gerucht loopt, dat nieuwe dief stallen ontdekt zijn in het militaire slacht huis van Gent. Verscheidene burgers zouden er in betrokken zijn. Met eene ongewone stoutmoedigheid is een dief te Marcq in de pastorij gedron gen door een venster, dat hij in de bene denverdieping had opengebroken. Na daar uit eene kas eepe aanzienlijke som te hebben bemachtigd, is hij in de ka mer, waar de 8ojarige pastoor sliep, bin nengekomen en heeft er een gouden horlogie en andere voorwerpen van waarde gestolen. Hij is op de vlucht ge jaagd door het opstaan der meid, die gerucht had gehoord en naar beneden kwam. AFLOOP DER KALVERS. Landbouwers, ik waarborg de genezing van den schrikkelijken afloop van Kalvers en Veulens in 3 uren, door het gebruik van het Amerikaansche Poeder De Pra- tere. Deze die het gebruiken verliezen geen een dier meer. Om alle namaaksels te vermijden eischt het handteeken De Pratere rond iedere doos. Prijs 1 fr. de doos. Te bekomen te Aalst, apotheek Callebaöt, te Sottegem, Vanderschöeren. Woensdag middag had ter plaats den Hoogen Weg, tusschen Hoevenen en Krekelberg een ijselijk ongeval plaats. Toen de koopwarentrein voorbijreed, waren daar eenige knapen, die uit de school huiswaarts keerden. Een hunner, het achtjarig zoontje van den landbouwer en gemeenteraadsheer Constant Van Look. woonachtig Rij- straat, liep nevens den tram, gelijk kin deren onvoorzichtig genoeg, al eens meer doen en wat zij koersloopen noemen. Hij moet gevallen zijn, met zijne klee deren of iets dat hij met zich droeg blij ven aanhaken, dit weet men niet juist, maar hij kwam terecht onder den voor- laatsten wagen en werd op de schrikke- lijkste wijze gedood. Het hoofd en de beenen waren afgesneden, het lichaam gansch vermorzeld, zoodat de ingewan den er buiten lagen, Zijn 1 i-jarig broer tje, dat meê uit de school kwam, was ooggetuige van de ramp. Men verbeelde zich de toestand der ouders, bij het vernemen van dit droevig nieuws. Dr Moereels van Stabroek, deed in den namiddag de doodbestatiging. Het lijkje of liever de overblijfselen werden naar het doodenhuis te Hoevenen gebracht en zijn donderdag ter aarde besteld. Bij het ongeval hadden stoker, machi nist, noch ontvanger iets bemerkt, omdat de trein zeer lang was die menschen verschrikten niet weinig toen ze 't later vernamen. Kwaaddoeners hebben gepoogd, nabij 's Gravenbrakel, den trein Bergen- Brussel te doen ontsporen, door de bou ten, waarmee de riggels aan de dwarsbal ken vast zijn, uit te schroeven. Men heeft ter plaatse eene klak, eene flesch genever en een briefke gevonden. Dit laatste be vatte de volgende woorden M. de minister, gij zult de slachtoffers van het algemeen stemrecht tellen. Over twee jaar trouwde een aarde werker te Seneffe met een jong meisje, Adèle Detienne, doch het huwelijk was niet gelukkig want er was gedurig twist in huis. De echtelingen hebben nu een kind. Ondanks dit duurde de ruzie voorten werd zoo erg, dat dezer dagen de vrouw het echtelijk dak ontvluchtte, om eenen toe vlucht bij hare ouders te zoeken. Hellin, zoo heet de man, ging haar daar vinden, en smeeken naar huis terug te keeren. Hij werd slecht ontvangen en mismoedig verliet hij het huis zijner schoonouders. Toen hij op den deurdorpel was, klonk eensklaps een revolverschot en Hellin, in den rug getroffen, viel neer. De kogel had de long doorboord, en er is geen hoop hem te redden. Adèle Detienne, die het schot had ge lost, heeft zich onmiddelijk bij het ge recht gevangen gegeven. Maandag werd te Dinant met ka- nonnekes geschoten, om de zegepraal der catholieken te vieren. Op het oogenblik dat een der schutters, Terwagne, wilde zien uit welke rede een kanon niet was afgegaan, weerklonk juist de losbranding en de helft van .zijn gelaat werd wegge rukt. Hij is stervend naar 't gasthuis ge bracht. Een kermisreiziger die te Vresse I Namen) met een barak op de foor staat, rieeft eenen brievendrager, die wat al te geruchtmakend, met eenige vrienden voorbij zijnen wagen kwam, doodgescho ten. In den nacht van Zondag tot Maan dag had citoyen Smeets in eene herberg nabij destatie, te Seraing, ruzie gekregen met eenen gemeentebediende, een even razenden socialist als hij. De twee twisters pakten elkander bij de keel en werden door den herbergier buiten geworpen. Op straat werd het gevecht voortgezet, tot andere personen toesnelden, om de twee helden te scheiden. Het parket van Luik had de lijk schouwing bevolen van eenen Luxcm- burgscben holleblokkenmaker, St-Hubert geheeten, die zich gezelfmoord had. Men vond in zijnen buik vijf parapluebaleinen, die hij voor eene wedding had ingeslikt. Men denkt dat hij, de pijn niet meer kun nende uitstaan, zich verhangen heeft, om er een einde aan te stellen. Donderdag morgend heeft een bloedig drama de bewoners der rue S' Honoré, te Parijs, in opschudding gebracht. De por tier van nr 23i, heeft zijne vrouw gedood met drie messteken. Toen de buren toesnelden zond de por tier ze om eenen geneesheer en tijdens hunne afwezigheid kwetste hij zich doo- delijk aan de keel. Zijn toestand is hope loos. Men kent de oorzaak van dit drama niet. Het huishouden scheen goed over een te komen, maar de man was erg ja- loersch. Een kind van 7 jaar woonde het vreeselijk tooneel bij en men vreest voor zijn verstand. Dynamietongeluk. In de dynamiet- fabriek van Alfred Nobel enC°.,te Krüm- mel bij Bergedorf, heeft Maandag morgend een hevige ontploffing plaats gehad, die aan vijf arbeiders en den scheikundige Bernt het leven kostte. Ook de stoffelijke schade is zeer groot. De hevigheid der ontploffing was zoo groot, dat de over blijfsels der verongelukten eenige duizen den meters van de plaats des onheils terug gevonden werden. De slag werd tot in Lanenburg en Büchen vernomen. In het drie kwartiers verwijderde Grünhof werd het dak ingedrukt van het schoolgebouw. 25 Gevaarlijke buren. Op de Weste lijke heuvels van Dover zijn Donderdag laatst, de aldaar opgestelde nieuwe 9,2 duims kanonnen beproefd. Uit het proef- schieten bleek, dat.deze zware kanonnen niet alleen voor de vijanden, maar ook voor de vrienden gevaarlijk kunnen wor den. Men had trouwens eenig gevaar voorzien en de bewoners van de aan grenzende stadswijk door den stadsomroe per laten waarschuwen. Toen de kanonnen afgeschoten werden, volgde eene aardtrilling. die zóó hevig was, dat in vele huizen de ruiten spron gen, schilderijen van de muren vielen en plafonds instorten. In de nabijheid van de kustwacht bleef geen huis onbescha digd. BURGERLJJKERSTAND DER*" STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk idem i3 huwelijken. S. Triest, metser met A. Vlassenrood, dienstm. G. De Smet, kuiper, met C. Poriau, tw. P. Van de Velde, landb. met M. Collin, z. b. H. Roosen, schrijnw. met R. Foncé, kleerm. OVERLIJ DE NS. P. De Wagter. vr. Van der Eecken, z. b. 61 j. Groenstr. L. Renneboog, wedr Verbiest, veearts, 91 j. Leopoldstr. B. Uyttersprot, wedr Callebaut, landb. 75 j. Terlindenstr. H. Lenssens, kloo sterlinge, 82 j. Hoogstr. M. Gillis, w® Van de Brempt, z. b. 74 j. Oud. Dender- mond. steenw.J. De Schryver, schoen maker, 75 j. Gentschest. C. Van der Poorten, wedr Verbestel, schoenm. 80 j. Withuisstr. C. Kieckens, schoenm. 41 j. Nieuwstr. C. Wuytens, br. 24 j. Zontstraatp. 10 kinderen onder de 7 jaren. De Bureelen des Burgerstands zijn des Zondags open van 8 tot 9 uren 's mor gens. Kunstguano Scheikundige Vetten. Prijs volgens samenstel. (Vrnagt Prijscourant.) Zeer voordeelige prijzen van 8 tot 17 fr. de 100 kilogr. volgens inhoud. Nitraat van Soda en andere Grondstoffen tegen den prijs van den dag. Zuivere blauwe aluin. Middels tegen de aardappelplaag en't zwart dergrauen. Vergruizers vermorel tegen lage prijzen. f -sun 1 viatun, iiBixn door ie xotim tak liefde 79, rue ds l'lnstltut, JUMET (bij Charleroi) KÜICIItf m (brek'nf, spat)volle genezing van alle DntUndV breuken «onder band, voor net leven en in eenige dagen, door de verbetorde methode van doktor L. Uogniaux, specialist. Verscheidene duiienden zekere genezingen vraagt adressen van vertrouwbare personen sedert 9 jaren genezen. WATERBREUK, ADERBREUK eenige dagen en voor hei leven, door de bijzondere methode van doktor L. Dogniaux. MISVORMDE LEDENSïïTïïïiöïïS knieslijfheid, enz. Dr L. DOQNIA TJX, specialist, cmtvanql, 79, rue ie l'Institut, Jumet, Maandags en Woensdags, ran 1 tot 8 uren. Telefoon 475 Zaterdag 3i Mei 1902. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 6,00 Boter per 3 kil. 6,48 a 7,56 Eiers de 25 1,80 a 1,98 Viggenen, per koppel 65,00 a 75,00 Vlas, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin, de 100 kil. volgkw, 00.00 a «o,oo POPERINGE. Hopfr. 49 a 00. ANTWERPEN, 3o Mei. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 16,5o a 16,75 Rogge 14,50 a 14,75 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 18,00 a i8,5o Haver 20,00 a 20,5o Boekweit 00,00 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën i6,5o a 00,00 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,3o a I,l5.

De Denderbode | 1902 | | pagina 2