EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. STAD AELST. AALST. Allerhande nieuws. Engeland. De misdaad in Lambeth. M< schelijke overblijfselen werden gevond aan de achterzijde van Messrs Doultct pottenbakkerij. Zij lagen onbedekt, dk bij de deur, zoodat de werkman van Doulton, toen hij rond 3 uren de ds van 't fabriek aan de Broadstreet opend ze aanstonds in 't oog kreeg en verschn achteruitstoof. Amerika. Vereenigde Staten. ïiieii raagi m de kuip derstad ZEEV1SCU HANDEL H. Arys-üe Ptiepe. Geen Z. A. S. meer. De liberalen, die in de beweging voor algemeen stem recht niets anders zagen dan een middel om in troebel water te visschen, hebben er reeds genoeg van, nu dat deze bewe ging, dank aan het gezond verstand van het kiezerskorps, op eenen sisser is uit- geloopen. De Journal de Liège, verklaart het duidelijk in de volgende regelen De liberalen hebben de vaste hoop dat de politiek, van nu tot 1904, niet meer in haren gang zal gehinderd woren door de kwestie van het algemeen stemrecht. De herziening werd door allen aange nomen, maar aangezien de socialisten, door de onmetelijke fout welke zij in de maand April hebben begaan, het cleri- kaal ministerie aan het bewind gehouden en versterkt hebben, is deze grondwets herziening thans eene onmogelijkheid ge worden. Het zal dus tot niets meer dienen er den grondslag, den toetssteen van te ma ken van de liberale politiek. Volgens de redeneering der liberalen moet hunne pardj, indien zij in 1904 het getal harer gekozenen wil zien vermeerderen, indien zij de beweging welke den 25 Mei te Brussel en te Charleroi begonnen is wil zien vergrooten en rasser zien gaan, vooral liberale politiek maken en zich niet inspannen voor den wagen van het algemeen stemrecht. Men kan niet duidelijker bekennen dat de beweging voor algemeen stemrecht voor de liberalen niets anders was dan een middel, dat zij verre van zich afwer pen, nu zij zien dat het niet dienen kan om hun doel, de verovering van het be wind. te bereiken. Ajuin als geneesmiddel. Tegen neusbloeden. Men vermenge wat ajuinsap met water, waarbij veel azijn is gevoegd en snuive het mengsel op in den neusde hevigste neusbloeding wordt hierdoor gestild. Fijn gesneden aujin in den nek gelegd doet eveneens goeden dienst. Tegen insectensteken. De steek wonden moeten ter dege met ajuinsap ingewreven worden, spoedig verdwijnen de roode kleur en de opzwelling. Tegen worten. Deze moeten meer malen per dag met ajuinsap bevochtigd en 's nachts met een fijn laagje gehakte ajuin bedekt worden een reep z linnen gebruikt men als omwindsel. Roode leugens. Vooruit schrijft nog altijd dat de Humbert-Crawfords waarmeê de dagbladen zich onledig hou den zeer godsdienstige familieën zijn. Het rood orgaan liegt, en het weet dat het liegt Humbert vader en Humbert zoon waren venerabels van de logie en Romain Daurignac was er ook een hoog- weerdigheidsbekleeder in. Het schandaal der Humberts is eenvoudig een logie- schandaal, en de hooge bescherming die zij zoolang onder de Fransche vrijmetse laars ministeries genoten hebben,is er wel een bewijs van. Maar wat geeft Vooruit om de waarheid Zijne lezers zijn snul len, voor welke de domste leugens nog te goed zijn. Eindelijk geleerd. Luistert hoe La Belgique militaire, het orgaar der offi ciers en andere militaristen, den uitslag der kamerkiezing beoordeelt Dank zij den hemel, zullen wij zeg- gen gelijk Orestes, ons ongeluk over- treft onze verwachting. We konden niet denken dat het land zoo diep anti- r, militarist was. De onafhankelijke partij, die enkel van de catholieke partij ver- schilt door eene rechtxinnige en diepe verkleefdheid aan onze leger-instellin- gen, die den persoonlijken dienst wil en de versterking van het leger, heeft zelfs het quorum niet bekomen. Voor onze gedachten is die uitslag rampvol. Men staat stom over de dwaasheid van die militaristen welke nu nog maar ge- looven dat het land antimilitarist is. Omdat zij vet betaald zijn om hooge plaatsen te bekleeden meenen zij dat iedereen daarom moet tevreden zijn. Is de uitslag rampvol voor de militaris ten hij is heilvol voor het land en dat is ▼ene het beste. Volks vertegen woord i ge r-vo lks- opruier. Citoj'en Pouiile, Volksver tegenwoordiger voor Doornik, is voor den vrederechter van Quévaucamps gedaagd, omdat hij, in eene rede, gehouden te Bois- de-Boussu, het koningdom aantastte en de gendarmen voor moordenaars uitschold. Slechterikken. Het brusselsch libe raal blad La Gazette, schreef dezer dagen het volgende In geheel zijn rijk, zijn het énkel de socialistische leiders die de keizer van i) Duitschland niet kan verdragen, omdat i) het slechteiikken zijn, die enkel trach- ten den werkman ontevreden te maken, om hem des te gemakkelijker in hunne netten te houden. Ja, het is voor La Gazette niet kwalijk dat eens aan te halen maar 't was alge lijk met die slechterikken dat de libe rale partij aanspande, over twee maanden, Prijs van eene bloem. Een lief hebber uit het Noorden van Engeland heeft in eene tentoonstelling van tuin bouw, te Londen, 425 pond sterling (10,625 fr.) betaald voor eene nieuwe or chid ée. Deze kostbare bloem was door eenen Belg ten toongesteld. De rechtbank van Kortrijk heeft de maatschappij der West-Vlaamsche Spoor wegen veroordeeld tot het betalen van 19,800 fr. schadevergoeding aan M. Pé- cresse, eigenaar en wijnkoopman te Pauillac (Gironde) een der slachtoffers van de spoorwegramp te Heule op 9 Meert 1901. De eischer had 400,000 fr. gevraagd. De Burgemeester maakt bekend dat Donderdag aanstaande, 12 Juni, het ver keer met voertuigen over de Sto Annabrug zal belet wezen om de noodige herstellin gen aan de Brug toe te brengen, Aelst, 10 Juni 1902. DE BURGEMEESTER, M.-L. Gheeraerdts. Creemboter. Markt van Woensdag 11 Juni 1902. 60 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,5o tot 0,00 per kil. Het consistorie. Maandag heeft het openbaar consistorie plaats gehad in de Sala Regia. Het begon ten 11 uren èn eindigde ten 11 u. 5o m. Waren aanwe zig al de cardinalen, aanwezig te Rome, talrijke bisschoppen en prelaten, het diplomatisch korps, de Romeinsche adel, heel het pauselijk hof en veel genoodig- den. Met de gewone ceremoniën heeft Z. H» den cardinaalshoed overhandigd aan MM Martinolli, Skibensky en Kniaz. Zijne Heiligheid geniet de beste ge zondheid en wierd geestdriftig door de aanweziger toegejuicht. Na het openhaar consistorie hield Z. H. een geheim consistorie en benoemde een aantal bisschoppen. In eene toespraak tot het consistorie dankte hij God, omdat hem het leven gespaard was gebleven, om zijn jubilee te kunnen vieren. Hij wenschte zichzelf geluk met de pelgrimstochten van de ge loovigen naar Rome, en betreurde den toeleg van de vijanden van het geloof, die Italië trachten te ontchristenen, met name Rome, door de ketterij, het protestantism en de pornografie te verspreiden en te be schermen met geschriften, redevoeringen en het toon eel. Programma van 't Concert, welk zal gegeven worden op Donderdag 12 Juni 1902, om 8 '/i uren 's avonds, op het Kiosk ter Groote Merkt alhier, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr Leo Walpot. 1" Sous la bannière de la Victoire, Marche par Von Blan. 2° Oberon, Ouverture, Weber. Une fète a Arranjuez, DeMersman 3° J Fantaisie espagnole descriptive. (soliste Mr Pr. D'Hoir). 40 Invitation a la Valse, Weber. (soliste Mr Em. Vernimmen). Eenige kinderen van de gemeente school van 't naburige Meldert waren tijdens het uitspanningsuur meikevers aan t verbranden. Toen de kinderen terug in de klas gingen, smeulde het vuurlce nog. Toen kreeg het zoontje van den onderwijzer het ongelukkig denkbeeld, petrool op het vuur te gieten. Dadelijk sloeg eene groote vlam in de hoogte en men raadt de gevolgen. De kleeren van het kind vatten vuur en eenige uren na dien was het een lijk. Een gruwelijk drama heeft den maandag nacht plaatsgehad in Nieuw- molenstraat, te Brussel, achter den bouw van de nieuwe veeartenijschool. Eene jonge dochter, in deze gemeente woonachtig, werd in eene herberg ont moet door zekeren Potier, en deze had haar vergezeld naar St-Gillis, waar zij geld moest gaan ontvangen. Daarna leidde hij haar terug naar huis, en op genoemde plaats gekomen, viel hij haar aan en bracht hij haar verscheidene messteken toe. Diefstal is dus de drijfveer zijner mis daad geweest. Het slachtoffer, Sylvie Verleden, kon, hoewel zwaar gewond, toch vluchten. Maar in de nabijheid van de spoorweg brug zakte zij neer. Daar werd zij korts nadien gevonden. De geneesheeren, die haar in het gast huis verzorgen, hebben geene hoop haar te redden. De moordenaar, een 2ojarige jongen, is aangehouden en bekent alles. Het slachtoffer was 3i jaar oud. Er heerscht tegenwoordig te Brus sel eene ware zelfmoordenziekte. Men telt er zelfs verscheidenen op éénen dag. Maandag zelfmoordde zich een veroor deelde in zijne gevangeniscel te Sint- Gilles een behanger der Alexianenstraat verhing zich aan den stijl van zijn bed in de Hopstraat schoot een vioolmaker zich door den kop en een bakkersgast poogde zich den hals door te snijden. Zondag had te Schaarbeek een man zich in het gasthuis van kant gemaakt. Twee geheimzinnige personen wer den dezer dagen te Brussel aangehouden. De een is een Italiaan, de andere een Franschman. Groote geldsommen en veel juweelen weiden in hun bezit gevonden, maar zij weigeren te zeggen waar dit van daan komt. Zij beweeren handelsreizigers te zijn. Vier mannen en eene vrouw, allen van Fransche afkomst, logeerden nabij de Zuidstatie te Brussel, maar verander den elk oogenblik hotel en van naam. Zaterdag heeft de politie heel het troepke ingepakt. Een van de bende had een lijf- riem aan, vol Amerikaansche banknoten en de anderen hadden hunne valiezen goed voorzien van goud en j uweelen Op de Willebroekschevaart waren werklieden eene schuit steenen aan 't los sen. Om hun werk te verlichten hadden zij eene petroollamp op eene plank gezet. Deze sloeg om en de brandende lamp vitl op het lichaam van eenen werkman, die in het ruim stond. In een oogwenk was hij één en al vlam. Zijne wonden waren vreeselijk en lieten geen hoop op levens behoud. Ook is hij na eenige uren vreese lijk lijden gestorven. Drie jonge lieden waren aan het varen op een vijver te Wijtschaete, bij Ieperen. Het vlot, waarop zij stonden, kantelde om en de opvarenden vielen in 't water. De ooggetuigen van het ongeluk namen de vlucht. Een der drenkelingen kon zich aan 't vlot vastklampen en op het drooge ge raken. De tweede werd, toen hij reeds voor de derde maal boven water kwam, door den eerste gered en het was hoog tijd, want hij had reeds het bewustzijn verloren. Het derde slachtoffer kon onmogelijk gered worden. Eene halve uur later werd zijn lijk opgevischt. Het verdriet van de moeder, broeders en zusters van den jongeling was onbe schrijflijk. Het slachtoffer, Isidoor Le Mahieu, 3i jaar oud, was een oppassende jongen. Ziehier eenige bijzonderheden, over het ongeluk, dat Donderdag avond te Kortrijk plaats gehad Een wagen van den reinigheidsdienst, met materieel geladen, reed om 7 u. 3o m. langs de Kleine Lei. Aan de Dainkaai, reed de darmwagen in eenen diepen put. Door den schok kantelde de wagen, waar op zich zeven personen bevonden, om, en viel tegen de dikke ijzeren staven, die, door het gewicht meêgesleept, met den wagen in het water rolden. Twee dei- werklieden, Kare! Vanelslander en Jules Delnatte, die langs voor op den wagen zaten en hem bij tijds zagen waggelen, sprongen er af en werden alzoo niet ge kwetst. Zekere Jules Vlereck, vader van negen kinderen,die langs achter stond, kon nog, wanneer de wagen van den dam in het water neêrplofte, er afspringen en werd slechts lichtelijk gekwetst. Wat de vier andere weiklieden betreft, hun toestand was verschrikkelijk. Door den schok was de openstaande deur van den wagen toe geslagen, de darmen, die langs binnen aan de zijkanten in haken liggen, waren uitgeslagen en op het lichaam der werk lieden gevallen de ongelukkigen waren bijna verstikt door het vuil water en in de onmogelijkheid zichzelven te redden. Een der getuigen van het ongeluk, Alfons Ghysmans, die wist dat zijn broe der tusschen de slachtoffers was, sprong in het water en gelukte er met veel moeite in, de deur te openen en zijnen broeder, Henri Ghysmans, die juist van voren lag en geen teeken van leven meer gaf, er uit te trekken en te verlossen. De noodige zorgen werden hem toegediend hij werd vervolgens naar zijne woning gedragen, waar hij het bewustzijn terugkreeg. Hij is lichtelijk gekwetst en klaagt verder van pijnen over gansch het lichaam. Intusschen had men de riemen van het paard, dat in den val was medegesleept, afgesneden. Het dier, verlost, zwom wat verder en kon nog levend uitgehaald worden. Welhaast stelden zich nog eenige moedige personen aan het werk cn de drie andere slachtoffers, Paul Viaene, Victor Filleux en Felix Coucke werden uit hun nen neteligen toestand verlost. De redding was zeer moeilijk en men was genood zaakt de darmen uit den wagen in het water te werpen. De drie slachtoffers werden naar het gasthuis gedragen. Felix Coucke, die reeds een lijk was en op het oogenblik der ramp aan het einde van den wagen stond, zal, volgens men denkt, op den slag gedood geweest zijn. Victor Filleux, gehuwd en vader van 5 kinderen, die het bewustzijn verloren had, overleed des avonds, rond 11 uren, in het gasthuis. Het derde slachtoffer, Paul Viaene, ge huwd en vader van 5 minderjarige kin deren, klaagt van inwendige pijnen en zijn toestand is zeer bedenkelijk. Wij vernemen nu dat Paul Viaene ook is overleden dit maakt dus 3 dooden. Dit drama heeft groote verslagenheid verwekt te Kortrijk. In den nacht van vrijdag zijn die ven in de kerk te Cuerne gedrongen en hebben er veel schade aangericht. Na een ijzeren kruis op het kerkhof uitgetrokken te hebben, plaatsten zij het tegen den muur, klommen er op en sne den een venster uit, langs waar zij binnen drongen. Bij middel van hunne breek ijzers braken zij al de offerblokken open en stolen een inhoud. Zij beschadigden verscheidene heiligenbeelden. Daarna maakten zij den gat in den deur der sa- cristij, waar zij alles dgorsnu fielden en verwoestten wat hun onder handen viel. Al de priestergewaden, alsook deze der misdienders, scheurden zij aan stukken, wierpen ze ten gronde en begoten ze met olie en petrool. Daarna poogden zij den hoop in brand testeken, wat niet gelukte. Zij hebben ook getracht het brandkoffer en het tabernakel open te breken, doch te vergeefs. De dieven hebben niets bijzonders kun nen buit maken, maar hebben veel schade aangericht. Een naarstig onderzoek is ingesteld om eene dienstmeid en haren medeplich tige op te sporen, die zich te St-Nikolaas hebben plichtig gemaakt aan eenen dief stal van 5 loten van Luik, 9 van den Bel gischen Staat, verder eene som van 1000 fr. in bankbriefkens en juweelen. De 5 loten van Luik zijn reeds uitgewisseld geworden bij eenen wisselagent van Bor gerhout, waar de meeplichtige een valsch adres heeft opgegeven. Moord te Gheel. Nadere bij zonderheden. Indien de dader dezer verschrikkelijke misdaad geen onverant woordelijke zinnelooze is, dan is hij zeker de ellendigste bedrieger, die men kan ontmoeten. Dank aan eene behendige ondervraging werd hij er toe gebracht, volledige bekentenissen te doen. Dit is nauwelijks eenige dagen geleden hij heeft den tijd gehad om over het groot gewicht zijner verklaringen na te denken en nu komt hij op die verklaringen terug en zegt dat hij onschuldig is. Hij beweert dat zijn broeder Joseph de misdadiger is en dat deze hem 100 fr. 's jaars beloofd heeft als hij de verantwoordelijkheid der misdaad wilde op zich nemen. Het parket heeft zateidag den broeder van den ver dachte naar Turnhout ontboden, en na eene ondervraging van M. den onder zoeksrechter werd hij met zijnen broeder geconfronteerd. Die confrontatie heeft hevige tooneelen veroorzaakt, zoodanig dat de broeders op het punt waren hand gemeen te worden. Inderdaad, Jan Van den Eynde hield nog staan dat hij onplichtig was en dat zijn broèr de schuld van alles droeg zooals licht te begrijpen is, ontstak deze in eene wel te begrijpen gramschap, en vol verontweerdiging legde hij aan den verdachte dezes hatelijk gedrag voor oogen en nog al in heftige bewoordingen. Jan antwoordde enkel dat hij toch de schuld niet wilde dragen. Dan volgden uitleggingen en verwijtingen van zaken, waarvan allen geen betrek hebben op dezen moord. Een zwaar feit voor den verdachte is dit, dat hij op den avond der misdaad, vooraleer er iemand iets van wist, moet gezegd hebben Paulien (het slachtoffer)heeft drie messteken bekomen. De broêr Joseph, dien hij nu wil be tichten, is geheel den avond bij de fami lie geweest. Zij zijn 's avonds gaan ker mis houden. Wij hebben gezegd dat sommige voorwerpen door M. Verrydt, scheikundig zouden onderzocht worden. Dit ondeizotk is afgeloopen het strekt het parket in de meening dat het doel dei- misdaad niet dat is, wat de verdachte op gegeven heeft. De landmeter Gysbrecht van Gheel is door 't parket gelast de ver- schillige plans op te maken van de plaats, waar de misdaad heeft plaats gehad. Een bloedig drama heelt de Has selt bevolking in opschudding gebracht. Een jonge vreemdeling, in den kost bij den kuiper C., had door zijne houding tegenover diens vrouw, de jaloezie van zijnen kostheer opgewekt. Zondag werd C. verwittigd dat 'de jon geling, S. genaamd, bij zijne vrouw in de keuken was. Hij snelde naar huis en vond hem daar inderdaad. Ten toppunt van woede greep hij zijnen kuipershamer en verbrijzelde met éénen slag het hoofd van S., die badend in zijn bloed, in elkander zakte. Men weet niet of hij dood is, doch er schijnt weinig hoop voor het tegendeel over te blijven. Het meisje Scholastica Lebrun, het slachtoffer van den tot nog toe onlegba- ren aanslag te Mettet (Namen), is gestor ven. Zij heeft niet den minsten uitleg kunnen geven. In le Courrier de ITuy, worden door eenen priester eenigebijzondeilieden verhaald over de ramp van Moyenneville, aan welke hij gelukkig met eenige schram men en een blauw oog ontsnapte doch die hem ter oorzake van het verband dat hij dragen moest, te Lourdes menige ovatie bezorgde. Ziehier hoe hij het ongeluk met den trein verhaalt Alles ging naar wensch het regle ment der bedevaart werd nauwkeurig uit gevoerd. Wij gingen Moyenneville pas- seeren, toen wij een onheilspellend ge rucht begonnen te hooren dat hoe langer hoe sterker werd. Weldra begonnen de wagons te wag gelen. Het gevaar was daar De dood hield haar zweerd boven onze hoofden. De onderpastoor (een uit West-Vlaande- ren) riep op den toon der wanhoop Onze Lieve Vrouw, red ons En aanstonds liet een vreeselijk gekraak zich hooren de wagon, waarin wij zaten viel op zijne linkerzijde en werd zoo nog een eind meêgesleept. n Onbeschrijfbaar was onze angst. Wat ging er van ons geworden Gelukkig stond eensklaps de trein stil. Wij waren gered, maar wij konden ons onmogelijk rekening geven van onzen toestand. O De eenige opening was boven onze hoofden, het venster van het comparti ment. Men kapte eene opening in het schutsel... wij waren buiten... gered I...» Te Eeke, Oost-Vlaanderen, werd de eerw. heer Carpentier, rustend priester in 't Godshuis, die de tiende maal de bede vaart deed en ook met eenige schrammen vrijkwam, plechtig en geestdriftig inge haald. Kinderen uit het gesticht, in 't wit ge kleed, boden den achtbaren priester bloemtuilen aan, waarna hij stoetsgewijs naar de kapel van bovengenoemd Gods huis geleid werd, alwaar het Te Deum door de eerw. hh. geestelijken werd aan geheven. De stukken van het lijk werden stonds naar het Lambeth doodenhuisg bracht. Een daar ingesteld onderzoek bewe dat het lijk op ruwe wijze in tien stukls was gezaagd en men gepoogd had door koken en verbranden te doen ve dwijnen. Het hoofd was van de rot gescheiden en gekookt, zoodat het onka baar is geworden. De handen, voeten ingewanden ontbreken. Het moet zi; van eene omtrent 3ojarige vrouw, boventanden zijn meestendeels weg, mai de benedentanden zijn nog heel gaaf.[ werklieden van Doulton verzekeren d ten 1 uur het lijk er nog niet lag. Het doodenhuis is belegerd door pets nen, die iemand van hunne familie missen. Het district, waar deze akelige ontdé king werd gedaan, is dicht bevolkt. Da misdaad heeft groote opschudding maakt en de wandaden van Jack the E per weêr in 't geheugen gebracht. Men heeft de veronderstelling ge dat men. wel met eene akelige klucht kunnen te doen hebben, vanwege studa ten in geneeskunde, daar St-Thomasha pitaal niet ver af is, maar de geneesha ren, die het lijk onderzochten, zijn n oordeel dat hier zulks niet het geval ii maar dat er eene afschuwelijke misdaad gepleegd. Zij steunen zich vooral op onbehendigheid waarmeê het lijk in stui ken is gesneden. Men denkt dat het slachtoffer ea vreemde is, waarschijnlijk eene Fransch Volgens de Standard heeft men nil ver van het lijk der vrouw dat vi kind gevonden, omtrent eene maand oud dragende eene wonde aan het achter hoofd. Een nieuw goudland. Naar hi schijnt heeft men te Idaho een goudlau; van fabelachtigen rijkdom ontdekt, <k Klondike nog in rijkdom zal overtreffet De berichten daarover komen uit Sai Lake Gity, Utah, waarna eenige der ste bezoekers van het goudland zijn terug De streeks is 40 Engelsche mijlen: 't vierkant. In gewone omstandighede kan men 1000 dollars goud per dag na ken. Stalen van meêgebracht goudkwart bevatten van 5oo tot 5o,ooo dollars p8 ton. Ook groote klompen zuiver gor werden gevonden. Kortom, het overtrei alles wat tot hiertoe bestond. Maar de weg er heen is nog gevaat lijkerdan die van Klondike. Het dorad; behoort tot de hooglanden aan den Thuc der Mountains. Ontelbare stroomen moet men ove bruggen en het grootste deel der reis ka: alleen des nachts gebeuren, want in de dag smelt de sneeuwvloer, waarop me: wandelen moet en waaronder onpeilban sneeuwmassa liggen opgehoopt, 's Nachts vriest de sneeuw weêr vast en draagt het gewicht eens menschcn. Reeds vijf goudzoekers moeten voot altijd verzonken zijn. Verscheidene dui zende avonturiers zijn reeds op weg naar Thunder-Mountain. Langs den ouden weg, die er heen voert en die reeds sedert honderd jaren door de trappers van de Hudsonbaai wordt gevolgd, zijn neêrzet- tingen en herbergen als paddestoelen uit den grond gerezen. Met het begin van den zomer zal het getal gouddorstigei vertiendubbelen. Weer een reuzengebouw. Te New- York is opgericht eene Bouwmaatschap pij, waarin eenige millionnairs zitting hebben. De eerste daad van de maat schappij zal zijn het oprichten van een hotel van 18 verdiepingen op den hoek van de Fifth Avenue en de Fifty-fifth- street te New-York. Het stuk grond kost 700,000 dollars en het voornemen be staat voor den bouw 2 */t millioen dollars .te besteden. ÏIIaii vriKrl te huren eene kamer wekelijks des zaterdags gedurende eenige uren te gebruiken door een tandarts. Zich te wenden ten Bureele van Den Den- derbode. Mcii /I voor alle werk wordt gevraagd bij M. Kaeuffer, oude apo theek Van Peteghem, nabij de afspan ning De Meiboom, te Aalst. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 12, i3 en 14 Juni. TARBOT de l/t kil. fr. 2,00 Roobaard fr. i,5o tot 2,00 Tarbottins fr. i,5o tot 2,5o Zalm fr. 3,00 Heilbot fr. 1,25 tot i,5o Kabeljauw fr. 0,70 Tongen (koppel) fr, o,5o, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van fr. 0,70 tot 2,00 Rog fr. 0,75 tot 4,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 5,00 en 7,00 1 vaatje nieuwe Schotsche Haring 12 stuks fr. 2,5o Hollandsche Melkersharing 'tstukfr. 0,20 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks fr. 1,00 Hollandsche baring fr. 0,20

De Denderbode | 1902 | | pagina 2